VLEET FERD' NAND Nog geen vangrail in Santlaan Rijnsburgs raad heeft hekel aan gerechtelijke procedures Ruilverkaveling in de Hoogeveense polder? „De kleine ingenieur" 25 jaar bij Samsom Bij Oegstgeester kanaal komen 46 bungalows VISSERIJNIEUWS BIJ DE RIJNSBURG De Rynsburgse raad heeft er meestal nogal moeite besluiten goed te keuren die gerechtelijke procedures tegen eigen inwoners ten gevolge kunnen hebben. Ook in de raadsvergadering van gisteravond was dat het geval; van de vele woorden die gesproken werden, hadden vele betrekking op: ten eerste de voorlopige goedkeuring van een onteigenings plan van een stukje grond van 130 m2 van de heer P. Kort en ten tweede het voeren van een rechtsgeding tegen de heer J. Kralt, die een schuur niet wil ontruimen. ligt doch bij de automobilisten. De he- Vcrder kwam de beruchte S-bocht in de Sandtlaan ter sprake, nu in wat genuanceerder vorm dan tot nog toe gebruikelijk was. Trouwens, verbindingswegen met de badplaatsen itonden' ook in ander verband in de belangstelling: het voorstel tot verlich ting van de Noordwijkerweg buiten de bebouwde kom voor rekening vai jemeente kon geen genade vinden In de opfen van de heer C. Kralt. Jarenlang is de gemeente al bezig de heer S- Kralt' te bewegen de schuur het eind van de Collegiantenstraat te ontruimen. Aanvankelijk liet het zich aanzien dat de ontruiming zou plaats vinden als de garages in de Collegian- lonstraat klaar waren- Nu deze garages klaar zijn, blijkt een zoon van de heer Kralt de toegezegde garage in gebruik te hebben. Omdat de schuur nog niet verdwenen was heeft gemeentewerken de Collegiantenstraat al moeten leggen. Aan herbestrating e.d. moet wellicht een f 10.000 extra worden ten koste gelegd. Bovendien zullen op die plaats binnenkort vier woningen moe (en worden gebouwd. De rijksgoedkeu ring daarvoor is beglin 1965 te verwach ten. Het tvas beloofd Een aantal raadsleden, met name de heren C. van Egmond. P. Ravensbergen, ff. L van der Gugten en T. Knalt wil den toch wel dat de gemeente de heer Kralt een oplossing helpt zoeken jajn moeilijkheden. De drie eerstge- noemden pleitten voor het afgeven van een bouwvergunning voor een schuur jaehter het huis van de heer Kralt. Wethouder Zandbergen opponeerde sterk tegen dit idee want de plaats waar de schuur zou moeten komen ligt ia het saneringsgebied. Bovendien heeft de heer Kralt beloofd de schuur te ont- iruimen als hij de garage in de Colle giantenstraat kon betrekken. Een scha devergoeding kreeg de heer J. Krom hout te horen, is nooit ter sprake ge weest. Zonder hoofdelijke stemming Aanvaardde de raad het voorstel. Minnelijke schikking Dok het in gang zetten van de ont- ningsprocedure voor de zuidelijke „De Heul" werd pas na roerige discussie goedgekeurd. Kort, eigenaar van dit' stukje an 130 m2, werd echter van de 1 niet veel beter toen' bleek dat gemeente in ruil gedurende 25 jaar verpad over een stuk gemeentegrond de Johannes Poststraat had l'oege- De raad vond die termijn veel te i de burgemeester zegde toe met "opmerking rekening te zullen hou- Dokter Van der Laan sloeg de spijker op de kop toen hij stelde, dat de raad met de te treffen maatregel wel is, maar er de nadruk op wil leg- dat zeer ernstig gestreefd moet orden naar een minnelijke schikking- Wethouder Zanbergen stelde dat daar- jarenlang gestreefd is, maar de Kort kan moeilijk, tot een beslis- hng komen. Al 142 bekeuringen ito De S-bocht in de Sandtlaan ter hoog te van het pand van de heer C. D. van der Vijver heeft al verschillende onge lukken ten gevolge gehad. B. en W. jwilden de zaak verbeteren door een ivangrail te plaatsen in de bocht aan de jOegstgeestzijde. De groepscommandant van de rijkspolitie deelde mee dat' ter '^plaatse al 142 bekeuringen waren gege- ven voor te snel rijden, zodat wethou- hf'der Zandbergen op goede gronden kon e'jbeiogen. dat de fout niet bij de weg Actie in Katwijk voor 3 school in Antwerpen tl. KATWIJK AAN ZEE In geheel «.België zijn slechts 6 protestantse scholen. ^De Burgemeester Marnixschool te Ant- in.werpen is er één van. Deze school groeit m.de laatste jaren opmerkelijk. Binnen- jtort heeft ze ruim 200 leerlingen. Een tweede school moet er binnenkort ver azen. De overheidsinstanties verlenen iti«ubsidie voor leermiddelen en salarissen tnaar niet voor het gebouw. Dat moet vereniging financieren. De kleine roep protestanten kan dat niet alleen, frotestants Nederland wordt te hulp ge- toepen en de 89e Unie-collecte is daar toe een middel. Aan de vooravond vap de collecte houdt het plaatselijke comité «en Unie-byeenkomst en wel op don derdag 15 oktober in één der zalen van de Triumfatorkerk aan de Piet Hein- Mevrouw G. v. Bendegem-v. As ver- lelt over het Protestants-Christelijk on- jderwtjs in Vlaanderen, j Ds. B. Naessens illustreert z'n verhaal over de Burgemeester Marnixschool met dia's. Aanvang 8 uur. Veilingen in Lisse LISSE De handel ln leverbare bloembollen gaat nog steeds door en er is nog veel vraag, vooral naar tulpen en narcissen. De aanvoer bestaat in hoofd taak uit restanten van de export, waar- foor nog veel belangstelling is. De gla- óiolenhandel is inmiddels ook begonnen. Deze week (vrijdag) wordt de eerste feiling gehouden. In de afgelopen week is veel plantgoed aangevoerd, vooral het plantgoed narcissen wordt graag ge kocht. Voor goede kwaliteit is veel be langstelling en kooplust. C. Vianen, P. Ravensbergen, Kralt en dokter Van der Laan beweer den echter, dat de bocht een ond/ing voor het' verkeer is en daarom wat rechter moet worden getrokken. De burgemeester zegde toe, dat B. W. deze zaak, nu deze zo genuanceerd naar voren komt, nog eens te zullen bestuderen. Verlichting Als straks de Noordwijkenweg klaar is en ook de brug over het Oegstgeester- kanaal (één der raadsleden suggereerde de naam „Lijdensbrug") moet er ook op het gedeelte buiten de bebouwde kom een goede verlichting zijn. De Noordwij kerweg is immers een belangrijk© ver bindingsweg. De verlichting zal worden geplaatst tot aan de grens van de ge meente; de Jan Zwanen brug. Dat gaat 86.000 kosten, hetgeen f 73.000 meer is an aanvankelijk was geraamd. De burgemeester had reeds pogingen ondernomen hiervoor een 100 procent subsidie te krijgen van de provincie, maar dit lijkt niet te lukken. Zoals de zaken nu liggen komt er ten hoogste een bescheiden subsidie uit de G.S.-t>us. Niet temin meende met B. en W. de raad dat de verlichting er moest komen. Alleen de heer C. Kralt opperde bezwaren. Hy meende, dat RUnsburg eerst moet zorgen voor een góede verlichting van de eigen wagen (oa. de Voorhouterweg)De reer D. van der Mey stelde voorop dat Rynsburg moet zorgen voor de verkeersveilig heid van de wegen op zUn grondge bied, dus moet de Noordwykerweg goed worden verlicht. Met de heer Kralt was de heer Van der Mey het eens, dat aan de verlichting van de Voorhouterweg Iets gedaan moet worden. De heer T. Kralt onder streepte deze woorden. De heer W. L. van der Gugten pleitte ervoor de verlichting in het dorp eens nauwgezetter onder de loep te ne- in een volgende vergadering. Hij niet alleen te staan in de mening, dat de „aanblik" van Rijnsburg in vergelij king met andere bloemenccnhra niet fraai De burgemeester betoogde te weten, it er nog vele wensen zijn maar de mogelijkheden tot verbetering zijn be perkt. B. en W. zullen de verlichting van ons dorp nader onder de Loep nemen en zo mogelijk met voorstellen komen. De heer C. Kralt kreeg de aantekening tegen het voorstel te hebben gestemd. Woningbouw De overige punten ontlokten niet al veel discussie. Bij de benoeming van leden voor de woonruimte-adviescom missie deelde de burgemeester mee binnenkort in ons dorp 200 woningen in aanbouw zullen zijn. De voorzitter Van de woningcommissie, d© heer C. var mond, vertelde, dat dit een groot aantal woningaanvragen ten gevolge heeft ge had. De raad vond de aan de heer M. de Haan te verkopen grond aan de Johan nes Poststraat te goedkoop. De prijs voor de 367 m2 werd verhoogd van f 13.000 tot f 15.000. De verklaring dat d© openbare school in stand moet worden gehou den, werd vlot gegeven al vroeg de heer J. Kromhout zich wel af of de school nog lang gehandhaafd zal kun nen worden. Het aantal leerlingen is inmiddels gedaald tot 25. De burge meester stelde, dat van een prot. ohr. gemeenteraad moeilijk kon worden verwacht dat hij een wervingsactie op touw gaat zetten. Bij het punt ..straatnaamgevingen' werd d© naam „Oude Voorhouterweg' veranderd in „Korte Voohhouterweg"' Uit de discussie voor de plaatsing var :n betonnen keerwand achter het be drijf van de kolenhandelaar D. Noort bleek dat deze f 4.000 gaat kosten. In samenhang met de grondruiltransactie achtten B. en W. en de raad dit bedrag echter acceptabel. Saneringsplan De burgemeester deelde mede, dat rijksgoedkeuring is binnengekomen voor het saneringsplan Brouwerstraat/Kerk straat. Hiermee Is een bedrag gemoeid f 1.673.000 waarin het rijk f 1.118.000 subsidie geeft. De declaraties kunnen successievelijk worden ingediend. Een fraai succes voor de knappe studie van de afdeling gemeentewerken. De raad voteerde f 10.000 voor het aantrekken van een ambtenaar van so ciale zaken. De burgemeester zei dat B. en W. in verband met de nieuwe Bijstandswet een belangrijke uitbrei ding van het werk in deze sector zien De gemeentesecretaris, de heer Geld hof trakteerde op gebak in verband met zijn benoeming tot gemeentesecretaris te Hoogeveen. Wethouder De Mooy was wegens ziek te verhinderd. Spreekbeurt Rijnsburg RIJNSBURG Vrijdagavond hoopt ds. B. Haverkamp te Groenekan in d zaal achter de chr. geref. kerk eei spreekbeurt te vervullen voor de her. vorpide evangelisatie. NOORDWIJKERHOUT In een door de ingelanden van de Hogeveense Polder zeer druk bezochte vergadering heeft ir. H. G. Kuipéri van de Cul tuurtechnische Dienst zeer uitvoerig het ontwerp „Ruilverkaveling" be handeld. Een voor de Hogeveense Polder actueel onderwerp, want in deze polder, globaal genomen begrensd door de Herenweg, de Delfweg, de Haar lemmertrekvaart en de Schippersvaart, is in de loop der jaren een toe stand ontstaan die wel dringend verbetering behoeft. Mooie zangavond in Voorschoten VOORSCHOTEN Onder auspiciën van de Koninklijke Bond van Christe. lüke Zang- en Oratoriumverenigingen, ring Den Haag. werd in de Gereformeer de kerk een zangavond gehouden. Na het gemeenschappeiyk zingen van gezang 47. leidde ringvoorzitter J. Ter- laak de avond in. Vervolgens liet de Voorschotense zangvereniging „De Lof- stem" (dirigent Sander Marion) zich horen, daarbü begeleid door de organist A. Eriks. Achtereenvolgens bracht dit koor ten gehore een tweetal psalmen '25 en 75) en „Lobet, Christen, euren Heiland" (D. Buxtehude). „Zang zij onze leus", dirigent Louis van Wijngaarden, gaf hierop een fraaie vertolking van Mich. Haydns „Tenebrae", gevolgd door O. Domino Jesu Christi" 'componist onbekend) en „Sannctus" van Fr. Schubert. Het programma vóór de peuze werd besloten met een optreden van Sander Marion in zijn kwaliteit van organist. Hij speelde suite in D van John Stanley. Na de pauze lieten zich horen de chris telijke zangvereniging „Prinsenstadman- nenkoor" uit Delft, dirigent Ant. Goed man, en het „Triumfatorkerkkoor" uit Den Haag, dirigent Jaap Hagg. Het eerstgenoemde koor zong onder meer „Ergebung" en twee Franse gebe den (Francis Poulenc). Het Triumfator kerkkoor verraste de aanwezigen met een zeer mooi gezongen „Herr Jesu, Gnadensonne" van J. S. Bach. Organist van Doorn werd hierbij begeleid door H. Bosveld, trompet. Tot slot zongen het Triumfatorkerk koor en De Lofstem tezamen onder lei ding van Marion Sander Mijn Herder i: de Here God (bew. Marion Sander) er psalm 89 (eveneens bew. M. Sander). Deze avond, waarop zoveel te genieten el en waarvan te weinigen hebben ge profiteerd, werd besloteó met het geza menlijk zingen van gezang 59: 1. 2 en 3 Ds. Van Drie voor Leiderdorpse A.R. LEIDERDORP Gecombineerd met de „Arjos" hield de AR kiesvereniging gisteravond een openingsvergadering Irene. Voorzittr J. Verduyn gaf korte politieke rondblik. Men kan in wereldpolitiek van een vermindering spanning spreken. In de landspoli- tiek doen zich de gevolgen van de loon- explosie geducht voelen. Men wordt huiverig als de regering bij een werke loosheidspercentage van 7 a 8 een ar- beidsverhoging van 25 pet verwacht De door de AR gevoerde politiek zal vooral wat de middenstand betreft stemmen kosten. een inleiding sprak ds. J. v Drie ht onderwerp „Eendrachtig getui genis". In het feit dat je als predikant i vergadering van een kiesvereni- ging gaat spreken zag hij een lijn lo- van de kansl naar het Binnenhof, Want geloof en politieke keuze hebben met elkaar t maken. Hoe zou ht toch komen dat men meent het faillissement het christhndom te kunnen aan kondigen? Wie het kerkelijke en poli tieke leven volgt zal dit moeten ont kennen. Het is een feit dat wij ook vaak te maken hebben met halve chris tenen. Wij mogen van onze voormannen een positief christelijk geluid verwach ten. Wij heben nu vooral mensen nodig een gloedvol getuigenis, die vrij wel laten merken dat hun partijkeuze voortvloeit uit hun geloofskeuze. Dit getuigenis zal een eendrachtig karakter moeten dragen. Geen versplintering christelijke partijen Spr. pleitte één grote christelijke partij als bolwerk tegenover communisme De heer J. Uittenbogaard, die namens voorzitter Van der Meer de vergadering leidde, stelde uitdrukkelijk vast, dat in deze bijeenkomst alleen voorlichting zou worden gegeven en geen beslissing zou worden gevraagd. Na deze vergadering, aldus spreker, gaan we naar huis om alles rustig te overdenken, de voor- en nadelen te overwegen. We moeten echter niet ervan uit gaan, dat grootvader en vader op het land. dat wij nu betelen, hun brood hebben kunnen verdienen en dait wij. op dezelfde voet voortgaande, dat ook wel weer zullen redden. Voorbeeld Als voorbeeld van een zeer geslaagde ruilverkaveling noemde hij het Lange- veld. Hoe was de toestand vroeger en wat zien wij daar nu. Eerste kwaliteit bollenignond met een ideale waterhuis houding en goede wegen. Spreker gaf toe, dat de ruilverkaveling in de Ho geveense Polder meer moeilijkheden zaïl opleveren, maar hij was er daarnaast van overtuigd, dat ruilverkaveling in d« polder harder nodig is, dan in het Lan ge veld. In d< laatste 34 Jaren hadden vele kwekers slechte gewassen. Nn kan men daar het weer wel de schuld van geven, maar als de alge hele toestand van het gebied beter was geweest, dan had de ramp nooit zo'n omvang aan kunnen nemen De toevoerwegen naar de bedryven noemde spreker ook maar tobberij Het bestuur van de polder ziet een ruilverkaveling als een noodzakc- ïyke maatregel. De Hogeveense Polder, aldus ir. Kui péri, toont duidelijk mankementen. De waterhuishouding en de toegankelijk heid van het gebied laten veel te wen sen over en vorom, afmeting en ligging van vele kavels is zeer nadelig. De ge zamenlijke aanpak van de problemen is alleen mogelijk in een ruilverkaveling. Uitvoerig zette spreker de gang var ken bij de voorbereiding en totstand koming van een ruilverkaveling uiteen. Duidelijk deed hij uitkomen met hoe veel waarborgen voor eigenaars en ook voor pachters de wet de ruilverkaveling heeft omgeven Natuurlijk kost een ruil verkaveling met alle bijkomende werken veel geld, maar welk aandeel iedere eige naar uitindelijk moet betalen hangt ge heel af van het. voordeel, dat de ruil verkaveling hem oplevert. Het Rijk draagt 7011 van de totale kosten. De heer Uittenbogaard meende te gen zeggen, dat het bestuur in een vol gende vergadering zal komen met een voorstel ruilverkaveling bij G.S. aan te vragen. A.R. vergadering te Katwijk KATWIJK AAN ZEE Maandag- vond om 8 uur houdt de A.R. kiesver eniging „Nederland en Oranje" een le denvergadering in de grote zaal van „Irene" aan de Voorstraat. De agenda vermeldt o.m. een toespraak van de heer H. Algra over „Spreiden en bouwen" Aantal inwoners Katwijk KATWIJK In de afgelopen maand nam het aantal Liwoners der gemeente met 57 toe, van 32.159 op 1 september tot 32.216 op 1 oktober. In de loop van september steeg het inwonertal door geboorte en vestiging met resp. 66 en 161, terwyi het door overlijden en ver trek daalde met resp. 12 en 158. KATWIJK AAN ZEE. Vrydag: hoog water 5.18 en 17.35 uur; laag water 1.16 en 13.21 uur. ALPHEN Jubilarissen in de drukkerij, in de binderij, de administratie, enz., ze zijn er allemaal reeds geweest dit jaar bij N. Samsom N.V. Maar gisterochtend viel in de kantine van het bedrijf aan een bijzonder soort jubilaris een huldiging ten deel en wel aan de heer W. Schouten. Spreken de namens de directie ging de heer J. F. Samsom in gedachten terug naar de tijd van omstreeks oktober 1939. Veel was er aan de onderneming te doen met betrekking tot de leverantie van stalen meubilair aan gemeente besturen en andere instanties, met de daarmee verband houdende onver mijdelijke reparatie- en servicediensten. Een zucht van verlichting werd geslaakt toen op 6 oktober van dat jaar de heer Schouten zijn intrede in het bedrijf deed, na zorgvuldige selectie gekozen voor de functie van monteur. Het slotwoord werd gesproken door de heer A. Branderhorst, voorzitter de Arjos. Zijn technische bekwaamheid en digheid zijn bekend. Hij weet overal raad op en maakt er een goede ge woonte van, zijn werk of werkjes vol komen rond af te leveren. Om deze eigenschappen is hij wel eens „de kleine ingenieur" genoemd, waarbij „kleine" dan slaat op zijn postuur. Groot is hi; namelijk niet, wel dapper. De jubilaris mocht voor zijn werk ge durende 25 jaar de hulde en dank der directie in ontvangst nemen. Het gouden ereteken voor zilveren jubilarissen werd hem op de borst gespeld en stoffelijk blijk van waardering werd hem aangeboden. Mevrouw Schouten ontving een fraai bloemstuk. Dienstvaardig De heer J. W. O. van Leeuwen, hoofd van de inwendige dienst, waaronder de jubilaris ressorteert, noemde verschei dene karaktertrekken van de jubilaris: betrouwbaarheid en dienstvaardigheid, die hem met zijn bekwaamheid tot goed medewerker stempelen. „De kleine ingenieur" is een goed klinkende titel. De heer van Leeuwen wees er op, dat dezer dagen ook het feit is herdacht, dat de jubilaris gedurende 10 jaar werk- zaam is bij de Bedrijfszelfbescherming. Namens de collega's bood de heer W. Baart een geschenk aan. Het is wel eens voorgekomen dat men bij een jubileum een reportage (op de band) gaf van voorvallen uit de loopbaan van de betrokkene. Toen had jubilaris Schouten gezegd, dat men daar bij hem geen kans voor zou krijgen. Niettemin werd via een bandopnemer een flits gegeven van de wijze, waarop de jubilaris soms gesprekken voert of telefoneert. Doorlichting Leiderdorp LEIDERDORP Van 19 tot 22 okt. «1 er gelegenheid zij om zich in het Dorpshuis te laten doorlichten. Personen boven de veertien jaar krijgen een op roep thuis. Men verwacht 5750 mensen te zullen oproepen, 's Avonds is er in hoofdzaak onderzoek voor mannen. Kinderen die op school en personen die de bedrijven worden doorgelicht be hoeven aan de oproep geen gevolg te geven. Er wordt een bijdrage in de kosten gevraagd. Dit mag echter geen reden zijn om niet aan het onderzoek deel te jn. Voor wie dit bedrag bezwaar- is, geschiedt het onderzoek koste- Autobotsiiigen SASSENHEIM Gisteren had op het beruchte kruispunt Parklaan-Provinciale_ weg een tweetal aanrijdingen plaats" Morgens om half 11 was het de bestuur- :r van een Duitse personenauto die geen voorrang gaf aan een vrachtwagen ko- mende uit de Parklaan. 's Avonds kwart over 5 gaf een bestelwagen geen voor rang aan een personenauto op de Pro- vincialeweg. In beide gevallen werden de betrokken voertuigen beschadigd. Persoonlijk letsel deed zich niet voor. Blijkbaar was men deze beweeglijke, vlugge collega dus nu eens te vlug af geweest. Nadat de heer Schouten een dank woord had gesproken, was er gelegen heid hem persoonlijk te feliciteren. Play Fair Leimuiden LEIMUIDEN Een vriendschappelijke wedstrijd tussen de tafeltennisverenigin gen Play Fair en RTC uit Rij-nsaterwou- de had gisteravond voor beide een suc ces. Het tweede herenteam kwam uit tegen het vierde herenteam van RTC. De uitslag werd 91 voor de gastheren. De wedstrijd tussen Play Fair 3 en RTC 3 had een tegengesteld resultaat. Hier sleepten de bezoekende heren 82 overwinning weg. Bejaardensociëteit Roelof arendsveen ROELOFARENDSVEEN Vrijdag heeft in café Heemskerk de eerste van serie kaartavonden plaats, waarvan de opbrengst de kas van het bej aarden- comité moet spekken. Dit comité begon woensdagmiddag zijn activiteiten met een gezellige be jaardenmiddag. De tweede voorzitter, de heer N. van Berkel. verwelkomde zijn gasten, die zich daarna met plezier overgaven aan het prijskaarten. Dit werd gewonnen door P. Loos Dzn. en D. v. d. Meer. Benoeming te Woubrugge WOUBRUGGE De onderwijzeres m de openbare school, mevrouw G. KuilenVan Drie uit Aalsmeer, is per 15 jan. 1965 benoemd in gelijke functie de BLO-school te Hoofddorp. DONDERDAG 8 OKTOBER 1964 Instuif voor jeugd van Burgerveen BURGERVEEN Zaterdag wondt ln het dorpshuis „Marijke" de eerste in- stuifavond voor de jeugd gehouden. Van half acht tot half tien zal een judodemon, stratie worden gegeven. Hierbü mag ook de jeugd van 8 tot 15 jaar aanwezig zyn. Onder leiding van de heren P. Goede- raad (derde dan) en A. van Staveren (eerste dan) zullen dames, heren en Jon gelui uit Aalsmeer de demonstraties ver zorgen Men verwacht, gezien de grote belangstelling van Burgerveens jeugd x>r deze sport, een flinke opkomst. Agenda Burgerveen BURGERVEEN De agenda voor het dorpshuis „Marijke" ziet er voor de rest oktober als volgt uit: zaterdag 10 19.30 u. instuif jongens en meisjes 15 jaar en ouder; 11 okt. 11.15 u. zon dagsschool; 12 okt. 19.30 u. repetitie zangvereniging; 14 okt. 19.30 u. oefen avond toneelvereniging; 16 okt. 19.30 u. vergadering ohr. plattelandsvrouwen- bonjd; 18 okt. 11.15 u. zondagsschool; 19 okt, 19.30 u. repetitie zangvereni ging Advendo: 21 okt. 14.30 u. bejaar- denmiddag, 19.30 u. oefenavond toneel vereniging; 22 okt. - 10.45 u. bezrrok B. en W en raadsleden gemeente Haarlem- neer; 25 okt. 11.15 u. zondagsschool; 26 okt. 19.3o u, repetitie zangvereniging Advendo; 28 okt. - 19.30 u. oefenavond toneelvereniging. Op donderdagavonden zal ds. J. C J. Bronsgeest uit Nieuw-Vennep van 7 tot ÉM catechisatie geven. (Advertentie) Kroosschouw op dinsdag 13 oktober in de Ambachtspolder te. Hazers- woude. Bazaar in Rijnsaterwoude RIJNSATERWOUDE. De Hervormde dameskrans (en ook de jeugdverenigin gen) zyn druk in de weer geweest voor de bazaar die men op 9 en 10 oktober in het Nutsgebouw wil houden. Er zullen onder meer handwerken en kledingstuk ken worden verkocht; men kan er ook grabbelen en meedoen aan een poppen- verloting. De opbrengst is in hoofdzaak bestemd voor de kerkrestauratie. Ds. C. J. Baart zal de bazaar vrijdag middag om 3 uur officieel openen; vap 2.30 tot 6 uur kan men er terecht, 's Avonds is de bazaar geopend van 7 10.30 uur; zaterdagmiddag va.. 36 uur en zaterdagavond van 7 uur af. Met kap en plat dak OEGSTGEEST. In het uitbreidingsplan Oegstgeest-noordoost Is het terrein issen Abtspoelweg, Pres. Kennedvlaan, Hofbrouckerlaan. Lange Voort bestemd oor de bouw van bungalows. Er zyn reeds wegen aangelegd en binnenkort kan ten met de uitgifte van de verschillende percelen een aanvang worden gemaakt. De grootte van de 46 percelen varieert van 975 tot 1968 vlerkante meter; de pryzen de ligging van de gronden) f 50, f 60 of f 65 en W. stellen de raad vöor'dè ver kaveling van het bungalowpark goed te keuren en heit college te machtigen de percelen aan door B. en W. aan te wijzen personen te verkopen. In overleg met de stedebouwkundige adviseur is een verdeling gemaakt van het aantal bungalows dat met een kap mag worden gebouwd en het aantal dat plat dak moet krijgen. De stedebouw kundige adviseerde: 22 bungalows met kap en 24 met plat dak. De commissie voor openbare werken (behalve de voorzitter en één lid) is van IJMUIDEN Van het visserijfront valt weinig nieuws te vermelden. 1'. 150 vaartuigen met een inhoud Het weer stond over alle linies een regelmatige visserij in de weg. In de 5.039.978 ton in 1962. In het verslagjaar Noord moest men in de middaguren de netten op de pennen steken. Voor dien had men af en toe de netten nog overboord gezet maar de resultaten en niet in overeenstemming met de grote inspanningen. Om een uur of vyf was het geen doen meer en moest de hele vloot, die daar in actie n gaan liggen, steken. De haringschepen by de Silverpitt hielden het iets langer vol maar in de avond moest men zich ook daar gewonnen geven. Het was gewoon geen doen meer. (Advertentie) J. H. Reijnders, Tandarts Katwijk aan Zee Vrydag 9 en maandag 12 oktober geen spreekuur. Spoedgevallen tandarts D. J. MAST op zijn spreekuur. Woensdagavond sleepte de SCH Wilhelmina Maria na een moeilijke tocht de SCH 339 Bernardina de IJmui- der Vissershaven binnen. Laatstgenoemd schip had bij de Silverpitt de netten van een Franse treiler in de schroef ge kregen en was doordoor niet bestuur baar meer. De Wilhelmina Maria die dicht in de buurt was heeft de onfor tuinlijke collega in de trossen genomen, De sleep had ongeveer 180 mijl over een moeilijke zee voor de boeg. Men wilde naar Scheveningen doorstomen maar men achtte het toch raadzamer het dichter bij gelegen IJmuiden bin nen te lopen. Daar heeft de Wilhelmina Maria ongeveer 850 kisten vis gelost. Wat er was Na lange tijd was het eindelijk weer eens wat rustiger in de IJmuider Vishal- len. Twaalf vaartuigen verzorgden een 2972 kisten 1150 kisten schelvis, 250 kisten radio, 50 kisten wijting, 20 kisten gul beljauw, 800 kisten koolvis, 300 kisten haring, 50 kleine kisten haring, kisten makreel, 140 kisten schol, 2 kis ten tarbot, 360 stuks stijve kabeljauw, en 1500 kg tong. Met het oog op de te verwachten schrale aanvoer door het slechte weer was de handel bereid veel dieper in de buidel te tasten dan laatste dagen. Over alle linies stegen de prijzen. De haring die met 300 kisten maar matig was vertegenwoordigd en die de laatste tijd in grote hoeveelhe den naar de vismeelfabriek verdween was nu onder de f 18.80 niet te koop. Eenzelfde ontwikkeling kon men waar nemen bij bijna alle andere visssoorten. De tong die de laatste dagen wat de middelsoorten betreft bedenkelijk dicht bij de vier gulden kwam maakte een enorme sprong omhoog en bleef nu in deze groep ruim boven de vijf gulden. Vandaag aan de markt Vandaag lagen in IJmuiden onder meer aan de markt de KW 15 Rijnmond 1 met 900 kisten, de VL 142 Voorwaarts met 210 kisten, de IJM 36 Jacoba Gezina met 650 kisten en de SCH 303 Wilhel- ina Maria met 850 kisten. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 400 kisten schelvis, 100 kisten wijting, 1100 kisten haring. 140 kisten schol en 150 kg tong. Staatsvlssershavenbedryf De havens van het IJmuider Staats- vissershavenbedrijt werden in 1963 door 16.599 vaartuigen bezocht met een to tale inhoud van 5.141.567 ton tegen kwam 22 maal een vaartuig king met de havenwerken. De schade bedroeg in totaal f 8.380, Dit alles staat te lezen in het door de Staatsdrukkerij keurig verzorgde jparverslag van het bedrijf. Men kan onder meer uit vernemen dat in II 91.462635 kg verse vis werd geveild met een opbrengst van f 58.' tegen 83 964.856 kg met een opbrengst van f 68.080.004,— in 1962. In het slagjaar voerden de treiters var verre visserij 1.908.925 kg vis aan een opbrengst van f 911.086, tegen 802.863 kg met een opbrengst van f 450.829,— in 1962. In 1963 kon 941.113 kg vis geen genade vinden in de ogen van de keurmeesters tgen 695 687 kg in 1962. Het aantal overtredingen drijven liep terug van 59 in 1962 tot 38. In het gespecificeerde overzicht de aanvoer komt duidelijk het teruglo pen van de ontvangsten grote soorten waren in het verslagjaar weliswaar in grotere hoeveelheden wezig maar deze winst werd meer teniet gedaan door de geringere vang sten aan kleinere exemplaren. En daar m nu juist de kneep. Uit deze ont wikkeling blijkt zonneklaar dat er door de strenge winter van 1963 grote schade het jonge broed is toegebracht daarvan zal men de naweeën nog lange tijd ondervinden. In het verslagjaar maakten 522 tuigen gebruik van de scheepshellingen het droogdok tegen 568 in 1962. Een r groot deel van de aanvoer werd weggewerkt door het wegvervoer. Voor de spoorwegen was slechts 11.236.599 kg weggelegd tegen in 1954 31.628 421 kg. In 1963 kochten 163 firma's vis in. Meer de helft van de omzet kwam voor rekening van 14 bedrijven die voor f 31.125 000 in de boeken van het Staats- vissershavenbedrijf staan. De kleinere bedrijven verdwijnen langzaam maar In de groep handelaren met een jaar lijkse omzet tot en met f 10.000,— waren maar 29 mensen actief. Zij kochten samen voor f 81.000,— in. oordeel, dat de kopers vry dienen te zyn in hun keuze van bungalow met kap of plat dak. De commissie voor de financiën en het onderwys wil het aantal bunga lows met plat dak beperkt zien, doch zy wil de kopers een wel iets grotere vryheid toekennen. B. en W. stellen in verband hiermee voor het aantal bun- gelows tc verdelen in 34 met kap en 12 met plat dak. B. en W. stellen voorts voor de vier door het terrein lopende wegen te noe men naar vroegere bewoners van het huis Abtspoel, dat ln 1863 is afgebroken: Mathenesselaan (naar Willem Simonsz van Mathenesse), Van Brouchovenlaan (naar Foy van Brouchoven), Paedtslaan 'naar burgemeester mr. Willem Paedts) en Van Leyden Gaellaan (naar Diederik van Leyden Gael). Verhuur gebouwen in Oegstgeest OEGSTGEEST B en W stellen de raad voor de verhuurtermijn van het pand Geversstraat 5. dat aan het rijk is verhuurd als politiebureau, te verlen gen met vijf jaar a raison van f 1221 per jaar. met het recht van tussen tijdse opzegging door het rijk. Voorts stellen B en W voor de verhuur van de gymnastieklokalen en -toestel len van de Terweeschool en het gebouw Geversstraat 5 met drie jaar te verlen gen. aarnemend gemeente ontvanger mevr. D. Spaargaren OEGSTGEEST B en W stellen de raad voor mevr D. SpaargarenVan den Ende, adjunct-commies in het ont vangerskantoor, aan te wijzen als eer ste waarnemend ontvanger. De heer G. J. van der Schalk kan als tweede ont vanger worden gehandhaafd; de heer J. Vreeken kan van de waarneming van het ontvangerschap worden ontheven. Gouden eremedaille van Oegstgeest OEGSTGEEST De eremedaille van de gemeente Oegstgeest kan worden uitgereikt in verguld-zilver, zilver of brons. B en W achten het meer in over eenstemming met deze tijd, dat de ver guld-zilveren medaille wordt vervan gen door een gouden medaille. Raadsagenda Oegstgeest OEGSTGEEST De gemeenteraad jn Oegstgeest komt woensdag 14 ok tober om 7.30 uur bijeen. Op de agenda staan o.m.: herstemming over het voor stel tot wijziging van de legesverorde ning: wijziging van de regeling inzake waarneming van de gemeente-ontvan ger; wijziging van de algemene politie verordening; verlenging van de ver huur van het politiebureau Gevers straat 5; verlenging van de verhuur van de gymnastieklokalen en van de toe stellen; wijziging van de verordening, regelende de instelling en de uitreiking van een eremedaille van de gemeente Oegstgeest; verkaveling en grondprij- het bungalowpark bij de Abt spoelweg: krediet vooi enkele voorzie ningen op het gemeenteterrein aan de Poelgeesterweg; krediet voor de bouw kleedgelegenheid op het sport complex „De Voscuyl"; gemeenschappe lijke regeling met Leiden inzake dc keuringsdienst van slachtdieren en vlees; verhoging subsidie 1964 voor de gemeentelijke commissie voor maat schappelijke zorg: aanbieding gemeen tebegroting 1965 en begroting van het grondbedrijf 1965.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 5