was in Zuid-Holland hei natsi VOOR U GELEZEN: m m m m PUZZEL VAN DE WEEK De kinderen van het Boshuis ZONDAGSBLAD ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1961 OVERSCHREED de zon afgelopen woensdag weer de evenaar in zuidelijke rich ting en begon op het noorde lijke halfrond officieel de herfst, toch kunnen er nog best enkele mooie warme herfstdagen komen. Niet zel den geeft ook oktober nog een uitschieter van meer dan 20 graden. Echter, het strand- seizoen is wèl verleden tijd. Wanneer wij aan de hand van een aantal gegevens, zo wel van neerslag, tempera tuur als ook die van aanteke ningen van het strandweer naar het oordeel van de va kantieganger, een korte te rugblik op de zomer van 1964 werpen dan kan worden op gemerkt dat deze zomer be langrijk beter is geweest dan de zomers van 19601961, 1962 en die van verleden jaar. Toch is bijv. Zuid-Holland, wan neer wij ons tot het strandweer bepalen, er deze zomer heel wat minder gunstig afgekomen dan Zeeland en de oostelijke Wad deneilanden, om van het te grote verschil tussen West Nederland met te weinig zon en te veel regen en Oost Nederland met veel meer mooie en zonnige dagen, nog maar niet te spreken. Het is op vallend dat vooral Zuid-Holland deze zomer veel zware buien kreeg te verwerken. Het begon al heel vroeg mooi en zonnig te wor den. op 12 mei en in de twee de helft van mei was er al spra ke van goed tot fraai strandweer. TE NAT Juni zette te nat in. want op de eerste van de maand noteerde Ypenburg al 31 en Rotterdam 29 mm regen. Bijzonder nat was ook de periode van 18 tot 23 juni. waarin Ypenburg ruim 100 mm regen opving. In juli was de 19de met 37 mm op het vliegveld Ypen burg een topdag en ook augustus telde op vier dagen dagsommen van meer dan 15 mm regen. In totaal werd in een groot deel van Zuid-Holland in de afgelopen zo mer op 9 dagen 20 mm regen of meer in één etmaal gemeten, het geen bijzonder veel was, want vooral in het binnenland was de zomer met 130 a 200 mm regen aan de droge kant. Een groot deel van Zuid-Holland kwam op 280 tot 345 (Ypenburg) als veel te nat uit ZEELAND Bekijken wü hierbij het verloop van de dagen met goed en on gunstig strandweer, dan zien wij dat er van de honderd zomerda gen aan het strand van Zuid-Hol land 55 zijn geweest met te on gunstig en 45 met fraai tot goed strandweer. Voor Zeeland lagen deze cijfers met 46 ongunstig en 54 goed tot fraai belangrijk beter. Ook viel daar minder regen. worden geconcludeerd dat het de ze zomer Zuid-Holland is geweest waar de zomer het meest ongun stig is verlopen. In het Oosten en Zuiden van ons land is het een pracht zomer geweest met weinig regen en zeker een 50 uren zonne schijn meer dan normaal tegen een tekort aan zon (vergeleken met de normaalcijfers) van ze ker 30 uren zon hier in het Wes- VERBETERING En tochde cijfers van de natste vier zomers waren be- 'angrijk ongunstiger. Er zijn in onze omgeving wel een aantal zeer zware buien gevallen met soms meer dan 30 mm in een etmaal, toch vielen deze buien vaak of 's avonds laat of in dc nacht en vroege ochtend en ver beterde het weer meestal snel De vakantiegangers hebben hier door van deze overmaat aan re gen minder hinder gehad dan de cijfers zouden doen veronder- De eerste helft van juli en tus sen 18 en 25 juni viel het weer tegen, maar in zijn geheel geno men is zelfs de vakantieganger tussen Goeree en Zandvoort. waar de cijfers het meest ongunstig zijn uitgevallen, niet slecht te spreken over het Aan het strand van Zuid-Holland kwam de temperatuur in mei 4 maal, in juni drie keer, in juli vier keer, in augustus vier keer en in september twee maal bo- van 25° C. Dat is totaal op 17 dagen tegen op 14 dagen normaal. Hieruit blijkt dat wij ook een aan tal echte warme zomerdagen heb ben gehad, vrij gelijkelijk over de maanden verspreid. Deze ech te warme dagen waren de vorige zomers veel te schaars en het aantal echte regendagen, waarop men nauwelijks buiten de deur van hotel, pension of tent durfde te komen, was deze zomer klein Moge het zijn dat de zomer van 1965 het pad van 1964 gaat vol gen en er nog een stap in dc goede richting bij doet. Dit zou vooral voor het gebied van de Zuid-Hollandse eilanden en het Noordzeestrand een dubbele stap in de goede richting kunnen bete kenen. waarbij de cijfers dicht bi.i die van 1959 kunnen komen, toen van de honderd stranddagen in dc zomer er meer dan zeventig goed tot fraai verliepen tegen dit jaar nog geen vijftig. De invloed van weer en kli maat op de gezonde en zieke mens, door dr. S. W. Tromp. Uitgave Het Wereldvenster. De schrijver betoogt in zijn voorwoord, dat dit onderwerp een wetenschap is, welke voor Neder land nog onbekend terrein vormt, de zogenaamde biometeorologie. Toch wist men reeds in de oud- beid van de invloed van weer en klimaat op de mens en heeft daar over belangwekkende dingen op gemerkt. De schrijver gaat in op de direkte en indirekte invloeden van het weer voor en op de mens die een hele reeks takken van studie noodzakelijk maken. Zijn gehele levensloop heeft hem tot een veelzijdig man gemaakt. Als geoloog begonnen, is hij thans hoofd van het biometeorologisc.i research centrum te Leiden. Te vens is hij als gast werkzaam op de afdeling interne geneeskunde van het academisch ziekenhuis. Ook internationaal neemt hij in zijn wetenschap een vooraan staande positie n. Inderdaad is hij erin geslaagd om zoals hij schrijft zijn boek begrijpelijk te maken voor ieder die drie ja ren middelbaar onderwijs genoten le anderen. In slechts 148 bladzij den. die een lang register, enz omvatten, geeft hij een overvloed espondenue en oplossingen aan er H. J. J. Slavekoorde, Goud- retnetstraat 125, Den Haag. Combinaties We doen in deze rubriek het heeft geen zin daar omheen te draaien in overgrote meerder heid aan „combinaties". Het scha ken bestaat zeker niet uit „com bineren" alleen. Het zou dwaas heid zijn het positiespel te ontken nen. Maar als het erom gaat mar kante passages uit partijen te de monstreren en zeker als die moeten dienen om anderen bezig te houden, om als „opgave" te fungeren dan vindt men bijna altijd stellingen waarin de combi naties als het ware liggen te wach ten om gevonden te worden. iral niet vergeten: foutii A* 1 Ai A A a a,* a; a a 1-g-iË-fci abedefgh Wit aan zet en won door et briljante combinatie. Hoe? A %AA A A A A ftSSS 13 s -a f- Oplossingen inder volgen de oplossingen c rens te redden door 2. Pf7 Te8 dan gaat er na 4. Pd6 een verloren. Een verdere pol dat ook 2. Le8 niet helpt v 3. Pxe6. (2) Solovjev—Grlgorlan. Wit hi gezien dat zwart nu 1. La3 spelen, e wei wan als wan volgen. (3) Teschner—Dueball. Natuurlijk stond zwart glad gewon van mededelingen ove nlgte van onderwerpen, we weer en klimaat, plaatselijk klimaat, microklimaat, een inte ressante bespreking over kleding, voeding, lucht en luchtverontrei niging met de laarmee samen hangende ziekten en afwijkingen, de invloeden op de lichaamspro cessen noemen. Het is onmoge lijk door eenvoudige doorlezing zich een weinig in het onderwerp In te werken, maar dit is geen bezwaar omdat men geneigd zal zijn het herhaaldelijk te raadple gen: het bevat vele raadgevingen en praktische opmerkingen. i hij gemakkelijk gewon- jt leteên 2. Dc2t en dat redde her it 2. Kxc2 hem pat zet. MatanovicLengyel. Hier stom ïchts de diagonaal b8h2 l Maar juis speler: 1. De6t? (Beter 1. f6, Kg6 2. h4enz 1. Kf8 2. f6? (Beter Dd6t of De5) en nu was het al mis er. kon zwart op geestige wijze remise forceren: Df4t 3. Kgl Dclt 4. Kf2 Df4t 5. Ke2 (Of 5. Kei Dg3t Kdl Dd3t 7. Kcl Df 11"I en de verove- ring van pion g2 mèt schaak b cd e f g h it aan zet zich nog r voor be jeugd voor be jeugd Hoe is het met jullie allemaal? Nog geen last van griepaanvalletjes? We hebben deze zomer zoveel vitaminen kunnen opdoen dat we er nu misschien goed tegen gepantserd zijn. De afgelopen week heeft de herfst alweer zijn intrede gedaan. Zo zoetjes aan gaan we echt naar de winter toe. Ook héél gezellig, vind je niet? De drukke tijd gaat voor jullie weer aanvangen en op school moeten we ook hard aan de slag. De oudere meisjes en jon gens krijgen al huiswerk mee. Maar dat is niet zo erg. Jullie moeten heel goed je best doen hoor! Hebben we al kastanjes en eikels gezocht? Je kan er mooie dingen van maken. Jullie moeten het maar eens proberen. Vergeten jullie niet duidelijk je naam en adres onderaan de brief en aan de achterkant van de envelop te schrijven? Goed erom den ken hoor! Wat waren de puzzels mooi gekleurd. Het is werkelijk een mooi boeket geworden. We gaan nu eerst eens kij-.lijke haast? Jij boft ken welke bloemen precies ge-de fiets. Heb je er al op gere- lijk zijn. Het zijn no. 10, 24 1 TT~~ Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1 alle zwemmende waterorganismen. 4 geraamte, 7 oude vr &a .ef van een. 9 jongensnaam. 10 huisdier. 12 klinkna geltje. 13 handel (Eng.). 14 manier van klederdracht. 15 Europea nen, 18 sociëteit 'afk.). 20 Rom. geschiedschrijver. 23 plaats in Groningen, 25 roofdier, 26 mannetjesvalk (gew.), 27 hoekbalkon. 29 gem. in Z.-H.. 31 achting. 32 burcht in Friesl., 37 rekening, 39 rang telwoord. 4Q heilige taal der Boeddhisten, 41 kasteel. 42 wild zwijn, 43 hemelgeest, 44 stad in Italië, 45 aanleg. Vertikaal: 1 schikgodinnen (Germ, myth.), 2 papieren puntzakje (gew.), 3 keurige. 4 balk. 5 lof en eer. 6 altijd. 8 evenmens. 9 vrucht, 11 vloeibaar voedsel. 16 hoopje drogend hooi, 17 slot. 18 broeikas. 19 eenjarig kalf. 21 jongensnaam. 22 bijwoord. 23 water in Z.-H., 24 iemand die treitert. 28 net. 29 stad in Gelderl., 30 hooiopper (gew. i, 33 zijtak Donau. 34 kleine dolk met korte en dunne kling. 35 ketting. 36 stok met voettrede. 28 meisjesnaam. 40 streek op de grens van N.-Brab. en Limburg. )a. 8 hal. 9 A.M.. 10 neb. 11 -lag, 13 kim, 14 wig. 17 pok. 20 (og, 22 dag. 23 Linge. 25 pas, !7 andante, 28 keg, 29 Tielt, 30 argo. 32 loper. 34 koter. 35 Ar iel. 37 loens. 39 kap. 40 dek. 42 ■cneep. 46 nek. 48 iet. 51 arm, 52 entree, 54 mis. 56 ten, 57 Saaie. 59 noest. 60 part, 61 som. 63 mat. 05 maté. 67 nee. 68 pen. 69 dem. 72 se. 73 tr. 74 e.e. Horizontaal: 1 Velp. 4 Assen 8 Hans. 12 ore. 13 Kreta. 14 Wamel. 15 Ee. 16 dille. 17 pil 18 ba. 19 tin. 21 mee. 22 dog. 24 sop. 26 snaak. 28 kit. 31 gal. 33 eng. 34 Kenia. 36 al. 38 sok. 40 dogger. 41 rok. 43 pagadet. 44 elk, 45 Gennep. 47 kei. 49 te. 50 oneer. 51 Ate. 53 rem. 55 sek. 56 trens. 58 tin. 61 sem. 62 tam. 64 som. 66 An. 63 pon, 69 draak. 70 ea, 71 resem. 73 teelt. 74 Est. 75 teen. 76 armee. 77 INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart worden geschreven. In de linkerboven hoek vermelden: ..Puzzel oplos sing." Er zijn drie prijzen: een van ƒ5.- en twee van ƒ2,50. Fonteine Willemstad! I Prachtig dat jij zo hebt genoten Vlaardingen. Jij bent een Hoe gaat het op school? Is het zingen goed gegaan De hoofdprijs gaat ge Koole Rotterdam. De troostprijzen krijgen I échtV^boffert' Wk thuisgestuurd Trudy Hagenaar fiets. Rijdt hij goed0 Je hebt de Gorinchem, Ko van der Ham puzzel niet goed begrepen. Bergen op Zoom. (Wim! Bedankt voor je gedicht hoor! Wist jij werkelijk niets Er zijn cr weer jarig, hoe-te schrijven Ditty van Golen. ra, hoera!! j Alblasserdam. Volgende keer Pieter van Gammeren. verwacht ik echt een lange brief Woutje Koekkoek, Piet Koo- van jou. Is het maandag groot mans Hanneke de leeuw van fccst geweest. Trudie de Groot, 1 Bereschenhock? Ik dacht werke- Hecncll ,n Gcrda V ertteij van lljk dat jy tante Jos kleln harte gefeliciteerd met jullie beetje aan het vergeten was. verjaardag van de nichten Fijn dat ik weer een brief van en neven. jje kreeg. Caroline vindt haar nieuwe broek natuurlijk erg Nu gaan we de brieven een mooi. Wordt het vestje mooi? voordje geven. WaaromNou en of jij mooi postpa- Pietje van den pier hebt Annie Hagen, Reeu- wijk. Geweldig dat jij zo'n groot Einde Almkerk. Volgende keer krijg ik een lange brief? Waarom kreeg ik van jou geen brief Elly van Elderen Berkel? Jij krijgt een nieuw hoor! Hoe gaat het op school? Wil jij een neefje worden Hans van Eyns- bergen Rotterdam? Wanneer ben jij jarig? Wat heb jij de brief mooi gemaakt met zo'n prachtige vogel. Heb jij nog meer zusjes en broertjes? Waarom heb jij de brief niet af gemaakt Jan Font de kamer mooi versierd' jij weer helemaal beter? Leuk dat jij de adressen hebt geschre ven. Prachtig dat jij orgelles krijgt Trudy Hagenaar. Gorin chem. Goed je best doen hoor! Uit welk boek mag je spelen? Alle begin is moeilijk, Trudy! Zijn het babysokjes? Welke kleur is het? Is er al gauw telijk welkom bij de nichten en neven Riekje Hagendijk, Capel- le aan den IJstel. Nou en of den Briel een leuk plaatsje is. Heb je genoten op het water? Heb je nog waterskiën gezien? Prachtig dat jij iedere week naar pianoles gaat. Ja. het wordt steeds moeilijker. Maar dat geeft toch niet? Doorzetten hoor! Het adres van tante Jos is Witte de Withstraat 25- Wat erg voor jouw oma. Jammer dat je haar nooit eens een bezoek mag brengen. Is het donderdag groot feest Ko van der Ham, Bergen op Zoom? Zijn je vriendinnen nog geweest en zijn al je wensen in vervulling ge gaan? Welk instrument bespeel jij? Geweldig dat jij je diploma hebt gekregen Waarmee heb je een prijs gewonnen? Hoe gaat het op school? Wacht jij niet meer zo lang met schrijven? Wat heb jij de brief mooi ge maakt Ina Herwig Nieuw Lek- kcrland. Waarom schrijf jij nooit de oplossing van de puzzel in de brief? Je kan dan ook een prijs je winnen. Prachtig dat jij zo graag naar school gaat. Jij bent toch nog geen 15 jaar. Ina? Nou en of de herfst mooi is Hoeveel jaar is Gertje nu? Nu is het toch veel te koud om in de Lek te1 •QSOH»aSc?<SC>3cii<50*ct<*OSctc9es^ Ja. meisjes en jongens wat staan die vliegers hoog in de lucht en wat Hebben jullie vlieger? Je kunt die best zelf ma ken hoorWe zien op dit plaat je dat de touwen van de vliegers door elkaar zijn geraakt Erg hoor Proberen jullie nu eens op te zoe ken welke vlie gers van de meis jes en welke van de jongetjes zijn Tante Jos krijgt dus 4 oplossingen van jullie. Zenden jullie ze in vóór dinsdag 29 sep tember Nou en of de Cauwberg hoog is Elly van 't Hof Rijsoord. Jij nebt wei genoten m de vakantie ïoor! Wat heeft oma jou ver wend Was iij tanre Jos nic. een klein beetje aan -.e: vergeten? Niet meer zolang wachten met schrijven Elly' Jij mag ook neefje worden Chris de Jong meer zusjes en broertjes? Ge weldig dat jij met de fietsenral- ly hebt meegedaan. Wat kan jij nu genieten van de mooie herfst kleuren in het bos. F!jn dat ik een brief van jou kreeg Bets de Jong. Hardinxvéld. Ik dacht heus dat jij tante Jos aan het vergeten was. Heerlijk dat jij mamma nu mag helpen. Wat vindt Heleentje het wel prachtig dat jij haar helpt. Jul lie verwennen haar toch niet? Leuk dat jij een overgooier gaat maken. Heb jij werkelijk al zo veel zin in schaatsenrijden0 Brr. Ik nog niet hoor! Schrijf jij voortaan als je letter aan de beurt is Sjanie Kanis. B aren- drecht? Je moet echt eer lan- se brief schrijven hoor!. Heb jij je diploma gekregen. Truusje Kars, Leerdam? Heer lijk dat jullie zo'n schik hebben gehad. Bedankt voor ie versjes. Schrijf je voortaan al.- je letter jan de beurt is, dan kan je sok in aanmerking komen voor ?en prijs. Wist jij niets te -chrijven, Klara Kerkhof. Rot- 'erdam? Zo moeilijk is het toch liet? Jouw cijfers van de mu ziekschool zijn mooi hoor! Goed ie best maar blijven doen. Kla- pa- Prachtig dat jouw vrien dinnen. ook een fiets hebben, tia de Kievit, Rotterdam. Ga ■e ook op de fiets naar school? Uj hebt wel genoten van het 'eest hoor! Dat was een straffe vet. hoor. Gaat het goed op school? Wist jij werkelijk ïiets te schrijven, Alic Kleppe. \speren? Volgende keer krijg ik zen lange brief? Wil jij een neefje worden. Kees Knape. Nu- mansdorp? Voortaan moet je schrijven als je letter aan de beurt is dan kan je ook in aan merking komen voor een prijs. Fijn dat het nu veel gemakke- beter? Fijn dat ik weer een brief van jou kreeg. Woutje Koekkoek. Gorinchem. Inder daad wist tante Jos jouw ver jaardag niet. Is het leuk ge weest? Heb je veel pret ge maakt? Heb je grote vliegtui gen op Schiphol gezien? Prach tig dat jij zo van de vakantie hebt genoten Geweldig dat jij ook met de fietsenrally hebt meegedaan. Hans Koen. Halste ren. Hoe vond je het? Heb je ervan genoten? Jullie boften maar dat je zoveel lekkers kreeg. Mmm, wat was het alle maal lekker. Heb je al veel eikels gezocht? Wat erg voor Marjan dat ze nu in het zieken huis ligt. Adrie Kolbach, Poede- royen. Gaat het wel goed met haar? Prachtig zo'n fruitcorso, om te watertanden! Jij bent wel aan het logeren geweest hoor' Hadden jullie de klas mooi versierd? Allemensen, wat ben jij verschrikkelijk ver wend op je verjaardag. Dicky Konijnendijk. Oud-Beijerland. Zijn de foto's mooi geworden? Zijn de boeken mooi? Mmm. wat hebben jullie van de panne koeken gesmuld. Wat een pret was dat! Leuk dat jij al zoveel hebt moeten koken op school. Was het allemaal lekker? Natuurlijk mag jij een nichtje worden. Heleentje Koole, Rotter dam. Hartelijk welkom hoor! Hoe vind jij het op" school? Hoe was het feest op de club? Grap pig wegkruipertje. Ga je nog veel zwemmen. Reinie Koole. Rotterdam? Is het feest goed geslaagd? Goed je best doen op school hoor! Grappig zo'n rammelaar. Inge Koole. Rotter dam. Jammer dat jullie wan deltocht letterlijk in het water viel. Was het zo'n klein bootje? Wat schrokken jullie wel om met de fietsenrally mee te doen. Piet Koomans, Bergen op Zoom? Heb je veel kastanjes en eikels gevonden? Wat heb je er allemaal van gemaakt? Voor jou is het al gauw groot feest. Heb je al een lange verlanglijst gemaakt? Heel veel plezier hoor! Schrijf jij voortaan als je letter aan de beurt is. Dinc- ke Koster, Streefkerk. Je kan dan ook in aanmerking komen voor een prijs. Wil jij een nicht je worden? Hoe vind je het op school? Prachtig dat jij zo'n fij ne vakantie hebt gehad. Heb jij nog meer zusjes en broertjes? Dat wordt een groot feest op 13 november. Jan Kraak. Oud- Beijerland. Ben je al mooie slingers aan het maken? Prach tig dat jij asters in je tuin hebt. Heb je oma aleens met een bos je verrast? Wordt de honde- mand mooi? Heb je al veel met de boot en garage gespeeld? Allemensen wat heb jij al veel vis gevangen met je nieuwe hen gel Ruurd Kuipers, Capelle aan de IJssel. Wat heb je er mee gedaan? Hoe gaat het op school? Heerlijk dat jij zoveel hebt kunnen zwemmen. Willy Groot, Alphen aan den Rijn. Ga jij graag naar de gymnastiek? Wat spelen jullie nu op de blokfluit? Gaat het goed op school? Waarom schreef iij niets. Jacob Haasnoot, Katwijk aan Zee? Zo moeilijk is het toch niet? Vol gende keer verwachi ik echt een lange brief? Ik dacht werkelijk dat iij mij aan het vergeten was. Lydia Huyscr. Wassenaar. Fijn dat ik nu weer een briefje van je kreeg. Prach tig dat jij zo in de vakantie hebt genoten en nog visjes hebt gevangen. Hoe gaat het op school? Jij mag ook een nichtje worden, hoor. Gretha van Iterson, Rijnsburg. Harte- door M. VAN NUIS-ZUIDEMA de koffer op de fiets, hadden gezet. Aan 't, eind van het laantje moest Dik nog even wuiven naar Han en Iki, die samen onder één regenjas, bij het hekje ston den, Jannie stond in de deur. Van vader had hij 's mor gens al afscheid genomen, toen hij naar kantoor ging. Tik, tik. tik. tikten de druppels heel hard op de paraplu, alsof ze Dik plagen wilden. Tik. tik. tik zou je maar niet thuis blijven!" Maar Djk trok er zich niets van aan. hij ging op reis. en de regen kon hem lekker niet tegen houden. Ze waren nog maar even op het perron, toen de trein al bin nen stoomde. Zodra Dik een leeg raampje zag, schoot hij vooruit, en wil de met de trein meehollen. Maar moeder riep hem terug, ze zou- j v-^-4 mooi plaatsje vin- En ja. spoedig hadden ze een leeg hoekje gevonden. Hen zorgde voor de koffer, en ging toen ook op de bank zitten. .Zal ik maar meegaan?" riep hij tegen moe. „Welja", knikte deze. ..ik heb Boudewijn nu toch." den best den. ,En ik zal U niet in de steek „Past op de handen", klonk de stem van de conducteur al een paar coupé's verder. .Hen. 't wordt tijd. jongen". „Ja moe. ik kom al! Dik, goeie reis hoor, veel plezier. En denk er om, niet uit het raam pje hangen", kon hij niet nalaten even te plagen. Moeder moest Dik nog even voor het laatst goedendag zeg gen. en: ..Denk er om. niet ver geten de briefkaart te posten!" „Vanavond!" .Op zij!" Dik kon moeder nog juist een zoen geven, en floep, daar was het deurtje al dicht. Hen keek toe. hoe overal de portieren gesloten werden. Ver derop stond de chef. het bordje ging omhoog, de trein stoomde weg. Lachend en wuivend zat Dik achter het raampje, heel zijn gezicht straalde van plezier. Een klein eindje liepen de jongens nog mee, Maar de trein ging al zo hard nee, nu konden ze Dik niet meer zien. Met z'n drieën nu onder de paraplu, de jongens elk aan een kant ^van moeder, gingen ze .Heb je ei Hen. dat jij r Ide?' i spijt - (Volgende week verder) school? Jouw zusje had natuur lijk welkom bij de nichten en neven. Wanneer ben jij jarig? Dat wordt 9 oktober een gewich tige dag. Ga je dikwijls zwem men? Waarom doen jullie de brieven niet in één envelop, Co- bie Jans, Den Haag? Dat is toch veel voordeliger' Leuk dat jullie beukenootjes en kastanjes gaan zoeken. Nou en of je daar leuke dingen van kan maken. Wat doen iullie allemaal op de club? Schrijf jij de volgende keer wanneer je jarig bent? Tante Jos is 27 oktober jarig. Jan Jans. Den Haag. Grappig dat jullie een schildpad in de klas hebben. Mogen jullie hem wel eens eten geven? Hij vindt net natuurlijk prachtig bij jul lie. Bedank' voor je mooie te kening hoor' Jij moet vroeg op hoor voor je zwemles. Ina Jol, Scheveningen. Je moet na tuurlijk goed je bes' doen. Wat heb jij genoten in Giessendam. Fijn dat jij een aardige mees ter hebt. Ga je nog we' eens naar het strand? Bedank' voor je plaatjes. - Wist jii werkelijk niets te schrijven. G. Knol, Lei den? Natuurlijk mag jij een nichtje worden Margreet Kooy. Leimuiden. Hartelijk welkom bij de nichten en neven Jij moet de brief naar de krant sturen dan komt hij altijd terecht Schrijf jij voortaan als je letter aan de beurt is. dan kan je ook in aanmerking komer voor een prijs. Wanneer ben jii jarig0 Heb jij genoten in het kamp Arle Koster Scheveningen? Har telijk welkom bij de nichten en neven hoor' In welke klas zit jij' Ga iij graag naar school0 Neem je nog weieens een duik in het zilte nat? - Jouw voric brief was te laat Coby van «L Kruk. Den Haag. Je moet hem echt wat eerder versturen hoor' Veel sterkte op school hoor en Fijn dat jij zo van de vakantie ,ot de volgende keer. hebt genoten. Gaat het goed op' TANTE JOS lijk alleen r Leuk dat jij je kleine nicht al nebt gezien, Anneke de Jong, Lexmond. Arjette is een mooie naam hoor! Grappig dat Gera een prijs won. Moeten jullie dik wijls tekenen op school? Heerlijk dat jullie al zoveel lek kers mochten koken op school, Paula dc Jongste. Ridderkerk. Het nummer is inderdaad 25. Weet je al wat je later wil wor den? Grappig dat die pape gaai goeiendag" tegen jou zei, Eddie Klerks. Rijswijk. Wat heb jij een .heleboel" vogels ge zien. Jammer dat de foto's mis lukt zijn. Dat was niet best dat Marja gestoken werd. Hoe gaat bet op school? Bedankt voor je gezellige brief hoor! Wat ben jij verschrikkelijk verwend op je verjaardag Geertje Kuyt, Katwijk aan Zee Jij boft maar met zo'n mooie nieuwe fiets. Rijdi hij goed? Het is prachtig oostpapier Heb je maandag veel pret gehad met je vriendinnen? Wacht jij niet meer zo lang met schrijven' Heb jij wer kelijk al zoveel zin in sneeuw en ijs. Hein Korving. Schevenin gen? Brrrr ik nog helemaal niet hoor! Mmmm. wat heeft jouw vader lekkprs gebakken. Jullie hebben natuurlijk heerlijk ge smuld Hneveel is inuw zus? Pj iullie

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 16