Worden vakantieoorden C.N.V. te duur? van Voor groot gezin bijna geen doen meer Ongezonde financierings- politiek in het verleden eiste harder beleid W oningwetbou w Leiderdorp in EHBO-cliploma s voor Leiderdorpse cursisten Ons bedrijfsleven heeft geen voorsprong meer Vrijspraak geëist voor automobilist „in roes Aandeelhouders keuren fusieplan goed NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1964 (.Van onze sociaal-economische redactie) „'t TS voor een gewone arbeider, vooral als hy een groot gezin heeft, -i- haast niet meer te doen mynheer. Ik ga al jaren naar Putten, maar de pensionprys, die vijf jaar geleden nog op f 4.75 stond, is nu al opgelopen tot f 8,75, via f 6,50 in 1962 en f 7,50 in 1963. In die f 4,75 waren zelfs de dagelijkse kopjes koffie en thee inbegrepen, terwijl je die nü nog apart moet betalen, bóven de pensionprys dus. Rekent u maar eens uit. 't Is al voorgekomen, dat mensen hun vakantie vroegtijdig hebben afgebroken omdat ze geen geld meer hadden. Kijk eens mijnheer, de vakantieoorden van het C.N.V. zijn gesticht om leden, voor wie egn „normale" uitgaans- vakantie te kostbaar wordt, tóch tegen een redelijke prys één of twee weken van een vakantie te kunnen laten genieten, maar wat komt er op deze manier van terecht?" Ziehiet één van de klachten, die aan het einde van het vakantieseizoen bereikten over de (inderdaad nogal forse) prijsverhogingen, die de laatste jaren in de drie C.N.V.-vakantieoorden zijn doorgevoerd. Waren deze prijsstij gingen noodzakelijk en waarom wa ren ze noodzakelijk? Maakt het C.N.V. winst op zijn vakantieoorden, zoals sommigen wel denken? Om op deze en andere vragen antwoord te vinden hebben we enkele .vakantieoorden bezocht, waarbij de he ren M. A. Schouten (C.N.V.-bestuurder ;en belast met de centrale leiding over de drie oorden) en J. J. A. van Stapele (bestuurder van de Chr. Metaalbedrtffs- bond en voorzitter van de exploitatie- stichting) zo vriendelijk waren ons rond te leiden. Ook spraken we met de be heerders en met een aantal vakantie gangers. Kijk, zegt de heer Schouten, als wij in de moderne keuken van het vakan tieoord in Putten staan, nog niet zo lang geleden stond hier een grote melkbus biet een kraantje er aan. waaruit ieder 's morgens zijn kopje koffie en 's mid dags zijn kopje thee kon halen. Maar bet kwam nogal eens voor, dat de men sen de koffie of thee niet lekker von den. Wat wü je. met zon melkbus! jcijn die klachten verdwenen. Ja, de mensen betalen weliswaar 20 cent voor hun kopje thee en 40 cent l-oor hun kopje koffie, en wij horen Paar ook wel klachten over, maar zij fergeten, dat een flinke koffiezetmachi- ne al zo'n f 3.000 kost. Dat de vakan tiegangers hun koffie en thee boven de pensionprijs betalen, vinden wij volko men redelijk. Als we dit „elf- en drie-uurtjein de pensionprijs zouden vercalculeren. dan touden de mensen,die er een6 een dag je uit zijn, te véél betalen. Zo is het met meer dingen, vult de leer Van Stapele aan. Voorheen kon den de mensen hier gratis biljarten, nu moet er voor elk spel een dubbeltje borden betaald. Ook hierover hebben ke wel klachten gekregen, maar men i-ergeet dat een goed biljart zeker d dat elk' kostbaar laken op moet. Het is toch Onredelijk om degenen, die nooit een biljart aanraken, daaraan mee te laten Betalen Onjuist Deze twee simpele voorbeelden ge- aardige indruk van een nieuw, ten „harder" beleid, dat het C.N.V. nu M enige jaren ten aanzien van zijn va- kantieoorden voert; een beleid dat zich liet beperkt tot kleinigheden, maar dat loelbewust ook wordt gevoerd met be dekking tot de algehele exploitatie- en linancierlngspolltiek. Om de lijn van koffie en biljart nog even door te trekken: het C.N.V. vindt het pertinent onjuist om even tuele verliezen op de exploitatie der /J vakantieoorden „op te vangen" uit de contributiekassen van de aangesloten I bonden. Want dat zou er op neerkomen, dat de leden, die niet naar een der vakantieoorden gaan. meebetalen aan de vakantiepret van hen, die wél gaan, terwijl juist al die andere le- i den toch ook hun eigen i veelal duur dere) vakantie moeten bekostigen of zelfs helemaal niet met vakantie gaan. Wij voelen veel voor solidariteit, maar dit zou ons toch wel wat te ver gaan, I vinden de bestuurders van de C.N.V - vakantieoorden. M Geen geld meer >pek 1 Met dit uitgangspunt voor ogen is het jeleid er dus op gericht, dat de vakan tieoorden self-supporting zijn en dat ook T' oord het andere niet mag „sub- idiëren". Dit betekent ook. dat er een len^S^onde financiële politiek moet worden gevoerd, dat er moet worden afgeschre- 6pn vcn en geïnvesteerd. r „Waarom zien zoveel christelijke ver- opl enigingsgebouwen en vergaderzalen er zo triest, haveloos en uitgeleefd uit' Omdat er nooit een gezond financie- rings- en exploitatiebeleid is gevoerd. Als de stoelen versleten zijn, is -er geen geld om nieuwe te kopen. Ook het C.N.V. is daaraan in het verleden wel mank gegaan". Plakband Nog maar enkele jaren geleden ston den in de eetzaal van het Puttense va kantieoord stoelen, waarvan de bekle ding met plakband bij elkaar werd ge houden. De zaal zelf zag er verschrik kelijk haveloos uitv het leek wel, of liet gebouw elk ogenblik kon instorten. De keuken lag buiten het gebouw en zjj was nauwelijks meer hygiënisch te noe men. Zo zyn er meer ongerechtigheden te noemen. Maar in de afgelopen win ter is er resoluut een ton „tegenaan gegooid". De eet- en recreatiezaal heeft een al gehele modernisering ondergaan, in het gebouw zelf is een moderne keuken on dergebracht, waarvan de inrichting al leen al f25.000 heeft gekost. „De men sen lusten wel graag een lekker kar- bonaadje, maar er wordt natuurlijk niet aan gedacht, dat één braadpan voor 30 stuks al f 2.500 kost. Vroeger moesten de mensen zelf af wassen. Nu hebben we een afwasma chine voor f 5.000". Eén grote wens moet in Putten nog worden vervuld: afbraak van „De Rimboe", een ouder wets, donker en triest gebouw, aan het onderhoud waarvan in het verleden zo goed als niets ten koste werd gelegd. de bouw van een nieuw, modern onderkomen met een aanzienlijk grote bedden-capaciteit. Putten vraagt me de daardoor nóg een investering van :t jaarlijks een bedragje >r vernieuwing e.d., dan is het met de C.N.V.-vakantieoooden gauw gedaan". En toch werd er vorig jaar op een inkomstentotaal van rond f 110.000 slechts f 5.000 voor vernieu wing gereserveerd. terwijl slechts f 3.600 werd afgeschreven. De boeken spreken een taal, die er niet om liegt. W.C. met verrassingen Ook de Talma Hoeve in het Gelder se Oud-Milligen, waarover het C.N.V. in 1954 de beschikking kreeg („Putten" dateert al van 1928». worstelde tot voor kort nog met enkele verouderde toe standen uit het (overigens recent) ver leden. De 20 dubbele bungalows, die hier staan temidden van prachtige bos- reeën vrolijk ronddarte len, beschikten niet over elektrisch licht. De keukentjes waren zó klein, dat een gezette huisvrouw gemakkelijk klem raakte, en de bewoners van twee elkaar gebouwde bungalows moes ten het doen met 1 interne w.c., zodat iemand, die er gebruik van wilde ma niet mocht vergeten de beide deu- op slot te doen om onverwachte moeilijkheden te voorkomen Het hoofdgebouw van her vakan tieoord „Bos en Duin" te Oost- kapelle, de nieuwste kostbare aanwinst van het C.N.V. Dit alles is nu drastisch verbeterd. Thans beschikt elke bungalow over elektrisch licht, een eigen w.c. en een ruimere keuken, Kosten f 50.000. Ten einde Talma Hoeve rendabel te kun nen maken is het nodig, dat er nog 20 bungalows worden bijgebouwd, terwijl er voorts een kampwinkel en een nieu we recreatiezaal moeten komen. Tota le kosten f 300.000, maar vorig jaar is er geen cent voor vernieuwing gereser veerd. integendeel, er is zelfs een klein exploitatieverlies geleden. ,.Bos en Duin Het vakantieoord ,.Bos en Duin" te OostkapelTe, dat het C.N.V. vorig jaar in gebruik nam, heeft niet minder dan f 520.000 gekost. Met het opknappen van de bestaande gebouwen en de bouw van 8 nieuwe bungalows was f 200.000 gemoeid. Om dit vakantieoord renda bel te maken moeten er nog 18 bun galows worden bijgebouwd. Kosten on geveer een kwart miljoen. Alleen al rente rust op „Bos en Duin" een jaarlijkse last van ca. f 28.000. Toch werd er vorig jaar geen cent afgeschre- maar werd een exploitatieverlies geleden van ruim f 13.000 ondanks het feit, dat in het naseizoen een aantal bungalows werd verhuurd aan Duitsers Hoe duur waren de vakanties bij het C.N.V.? (Van onze sociaal-economische redactie) Hieronder volgt een opsomming van de pension- en huurprijzen, die de C.N.V.-ers dit jaar in juni, juli of augustus voor een verblijf in één der vakantieoorden van het Chr. Nationaal Vakverbond moes ten betalen. PUTTEN Pensionprys: I. f8,75 per dag voor ouderen en kinderen boven 10 jaar; II. f6,50 per dag voor kin deren van 2 t.m. 9 jaar; III. f4,25 per dag voor kinderen beneden 2 jaar: (Niet-leden moesten resp. f 11.50. f8.50 en f6 betalen). TALMA HOEVE Bungalows: 4-persoons f85 per week, 6-persoons f 100 en 8-per- soons f 120: (Nieb-leden resp. f100, f125 en 1150). BOS EN DUIN Pensionprijs: I. f 12.50; II. f 10; III. 15; (Niet-leden resp. f15, f 12,50 en f7.50). Bungalows: 6-persoons f 150 per week; 8-persoons f165; (Niet- leden resp. f 180 en f 200. en Fransen voo de C.N.V.-leden taalden. Het is wel drideljjk, dat het C.N.V. met de exploitatie van zyn vakantieoor den voor een grootse opgave staat, die alleen al aan investering voor vernieu wing cn nieuwbouw 6.5 ton zal vergen. Ook is het duidelyk, dat een gezonde financieringspolitiek daarbij onontbeer lijks is, omdat de C.N.V.-ers anders met hun vakantieoorden onvermijdelijk „op de koffie" komen. En om dat te voorkomen prijzen enige malen vrij fors omhoog. Uit de boeken is ons gebleken, dat het C.N.V. niet op winst uit is. De vakan ties worden nog steeds tegen kostprijs „geleverd". Eigenlijk nog goedkoper, want de prijzen worden elk voorjaar op basis van de kostprijs in het daaraan oorafgaande jaar vastgesteld. De va kantiegangers van 1964 hebben dus slechts de prys van 1963 betaald Wat overigens de klachten over de prijzen betreft: wij hebben gemerkt, dat deze zeer beperkt zijn voorzover zij niet kunnen worden teruggebracht tot de algemene klacht over de „du- tijden". Een klacht, die ook in 1028 al werd gehoord, toen de C.N.V.- ers nog met vakantie naar Putten konden gaan voor f 1.50 per dag. En zagen wij niet, schuin tegenover het ■akantieoord in deze plaats, een bordje waarop stond: Volledig pen- voor slechts f 13.50 per dag"? Wedstrijddag van CPJO in Renkum Vai rslaggeve: De Nederlandse Christelijke Platte lands Jongeren Bond zal woensdag 21 oktober op bet landgoed ..De Jonkers hoeve" in Renkum (Gelderland) haar landelijke wedstrijddag organiseren. Voor de jongeren zijn er deze dag drie landelijke wedstrijden: een ploeg- wedstrjjd, een wedstrijd in het herken nen van fruitrassen en een in het ver pakken van fruit. De meisjes bekampen elkaar in een wedstrijd in het schikken van bloemen. Daarnaast zijn er voor de vrouwe lijke leden ook nog een aantal provin ciale wedstrijden. Na afloop van de wedstrijden is er een Gelderse snertmaaltijd. Voor. tij dens en na de maaltijd is er de uit reiking van de pryzen. het optreden van een conferencier, drie zang- en mu- ziekclubjes van C.PJ.O.ers. De ploegwedstrijd is verdeeld in twee categorieën: er zal worden geploegd met twee-scharige rondgaande ploegen en met eenscharige links- en rechts- werkende ploegen. De beste ploegers in beide afdelingen zullen de volgende dag deelnemen aan de nationale ploeg wedstrijd om het kampioenschap van Nederland LEIDERDORP In januari stelden Ged. Staten het contingent woningwet woningen voor 1964 voor de „Leidse agglomeratie met de bollenstreek" vast op 600. De verdeling resulteerde Leiderdorp in een toewijzing va woningwetwoningen, waarvan er 2( stemd zijn voor personeel van Defensie. De gebruikelijke voorwaarde tot ont ruiming van een aantal krotwoningen ditmaal niet gesteld. Gedeputeerde Sta ten hopen echter dat een zo groot mo- gelijk aantal slechte woningen aan de woningvoorraad zal worden onttrokken. De gemeente heeft bouwrijpe grond beschikbaar voor de bouw van 22 woning wetwoningen. Deze woningen zijn be stemd voor huisvesting van Leiderdorpse wo n ingzoeken den B. en W. hebben het Architectenbureau Th. N. J. A Geels en G. Kamsteeg te Oegstgeest opdracht verstrekt een bouw. plan te ontwerpen. Er komen 10 eenge zinswoningen en 12 meergezinswoningen. Het bestek voor de eengezinswoningen vermeldt een aantal van 47 woningen. Dit Is evenwel gemaakt voor alle aan LEIDERDORP De afdeling Leiderdorp-Zoeterwoude van de Koninklijke Ver eniging E.H.B.O. hield dinsdag in de kantine van de Vereenigde Touwfebrieken een jaarvergadering. Aan 37 cursisten werd door burgemeester Gallas een diploma uitgereikt. 1 'erzwak te concurrentiepositie (Van onze parlemcntsredactie) Men mag aannemen dat het Neder landse bedrijfsleven in 1954 nog een dui delijk kostenvoordeel ten opzichte var de buitenlandse concurrenten genoot, een voorsprong is thans, in 1964 alle waarschijnlijkheid niet of nau welijks sprake meer. Als gevolg bier- staan in de eerste plaats de ex portbedrijven voor een veel zwaardere opgave". Dit schrijft minister Andries- economische zaken) in de toe lichting op de begroting van zyn de partement voor 1965. De minister wijst erop. dat onze ex port de laatste tijd is gestimuleerd door de inflatoire ontwikkeling ii E E.G., welke thans meer dan de helft onze uitvoer opneemt. Zo steeg de uitvoer van de industriële produkten de E.E.G.-landen in de jaren 1961-1963 met gemiddeld 14 pet. per jaar, terwijl de uitvoer naar derde lan den slechts met 4 pet, is toegenomen. De (recente» cijfers over de export de EEG zijn echter geflatteerd door de inflatoire ontwikkeling en geheel representatief voor onze struc turele ontwikkeling. Behalve voor de exportbedrijven is >n verzwakking van de concurrentie positie ten opzichte van het buitenland ook voelbaar voor de ondernemingen, die op de binnenlandse markt met de import moeten concurreren. De concur rentiemogelijkheden van de buitenland exporteurs op onze markt worden In ieder geval'. aldus minister An- driessen. „zal Nederland, wil de ontwik keling van de betalingsbalans geen knelpunt voor de groei worden, hard Eén der dubbele bungalows in de bossen van de Talma Hoeve. Nog niet zo lang geleden bevond zich in het midden een w.c. met twee deuren, nu heeft elk gezin, zoals het behoort, een eigen w.c. moeten blijven werken aan de verster king van zijn economische structuur om op de buitenlandse markten, zowel in prijs als in toenemende mate ook in kwaliteit, de concurrentie het hoofd te bieden. Grote aandacht is daarbij dig voor exportbevordering, research, en investeringen, die steeds groter wor dende markten, o.a. in de E.E.G., van moderne produkten kunnen voor zien Hierdoor zal een voortgaande economische groei kunnen worden ver- HBG Lisse doet nog goede zaken LISSE De aanvoer op de veili. bestaat nu in hoofdzaak uit van de export. De inhoud is' daardoor gevarieerd en de verkoop verloopt nog steeds zeer vlot. Narcissen komen nog in kleine hoeveelheden en worden tegen hoge prijzen verkocht, irissen in grote partijen en brengen beste prijzen op. Voor de plantgoedvciiingen komt iedere week meer aanvoer en meer belangstel ling van de kopers. Ook narcissenplant- goed wordt nog graag gekocht. Waarnemend voorzitter Th Sriimidt verwelkomde in het bijzorder erevoorzitter-burgemeester Callas. dok ter en mevrouw Van 't Woud dokte M P Hennink en de heer Kronenburg hoofd van de plaatselijke 3.B Het is voor de vereniging een glorieus jpar geweest. Het is nog niet voorgeko men dat aan 37 cursisten een diploma kon worden uitgereikt. De secretarc mevrouw J. Sterk-Helmondt, vtrmeidde in haar jaarverslag de grote toeloop leden. Voor het oefenen is er een prach tig onderkomen gevonden in de kantine van de Tuwfabrieken. Penningmeester A. Bakker kon e .'en- eens een gunstig geluid taten horen. In de nieuwe kascommissie werden benoemd de heren L. Lams. P Zuide-duin reserve C. Walen. Dokter Hennink zal de nieu we cursisten opleiden. De aanvangsda tum is 6 oktober. De herhalingscursus zal worden geleid door lokte' Var 't Woud op de eerste en derde donderdag van de maand. Namens de plaatselijke B.B. bond de heer E. Kronenburg gelukwensen aan di gediplomeerden. Als teken van waarde ring voor het vele werk. maar ook voo de wijze waarop dokter van 't Woud de cursus heeft geleid, kreeg deze vs cursisten een statief en van het bestuur en projectietafel. Mevrouw van 't Woud r mevrouw Sterk ontvingen een plant. Door het zich niet herkiesbaar stellen ■an de waarnemend voorzitter wei •oorzitter benoemd de heer J A Hop ir tot bestuurslid de heer J. H. J. Wigt Kuilenburg, I Marcille-Dalebout M J Neymeyer-Houtschild. L ïpruit H G A St'eeder. D v d Vecht. H J Vochteloo- Oosterveld, J Waal, A Walen-Bakktr. J W'entjes-Bakiker. J Wiemjes-v Lingen, H J Wigt-Vonders; E Zwarts. A Bast;ani. er. de heren: H J Boelee, L J H Bos F Dorren. P v Engelenburg, C Gordijn J J de Haas, J Lagerweg, J A H Leusden, J H Spree, A S Straathof, H v Teijlingen L M Verhoeks, J H J Wigt. A Bregman Aan mejuffrouw N. Paes en ue heren H Roest. G. v. d. Leek en R. Huisman werd een voorlopig bewijs overhandigd Wanneer zij de leeftijd van 18 jaar heb ben bereikt, zullen zij het diploma ont vangen. de Molenaarstraat en de Heemraadlaan- westzyde te bouwen woningwet- en pre- miewoningen en kan dus ook voor later in te dienen bouwplannen worden ge bruikt. De 10 eengezinswoningen worden ge bouwd aan de Heemraadlaan nrs 47 t/m 65, de 12 meergezinswoningen in twee woonlagen aan de Molenaarstraat nrs. 1 t/m 23. De eengezinswoningen zyn be stemd voor huisvesting van ten hoogste 10 personen, de meergezinswoningen bieden huisvesting aan maximaal 6 per- Jonge Kerk Leiderdorp begint volgende week LEIDERDORP De Jonge kerk van Leiderdorp gaat volgende week donder dag weer beginnen met de maandelijk se bijeenkomsten. Voor de eerste avond, die zoals gewoonlijk weer by de fami- "e Van .der Berg (Hoogmadeseweg 41» ordt gehouden, is nog geen discussie onderwerp vastgesteld. Alle belangstel lenden en vooral de leden wordt ver zocht 1 oktober vrij te houden voor de- ;e bijeenkomst, die om acht uur begint Beeldhouwwerk bij Leiderdorpse brug LEIDERDORP B. en W. van Lei derdorp ontvingen van Ged. Staten het bericht dat dit college heeft besloten tot oprichting van een beeldhouwwerk bij de nieuwe brug. De kosten komen uit het krediet voor het aanbrengen van werken van beeldende kunst in de pro vincie. LEIDERDORP Ged. Staten hebben het raadsbesluit goedgekeurd tot «tich- van een tweede openbare kleuter school in de Zij liaan, en Meyepolder. als. mede het besluit tot bouw van een open bare kleuterschool aan de Willem de Zwijgerlaan. Geslaagden De geslaagden waren de dames: Blonk, W S van Duyn-Zuur, E v Es-den Oorde, N de Graaf-Vromans. J Huisman, isen C J de Jong- Stoets, C J G Groene Kruisgebouw Leiderdorp LEIDERDORP In april werd ai_.. vereniging „Het Groene Kruis", afdeling Leiderdorp en Omstreken, recht van op stal verleend op het terrein aan de Ber kenkade naast de voormalige reinwater- kelder. Het ligt, zoals gemeld, in het voornemen ln de vereniging op dat terrein imi-permanent gebouw te stichten w i een deel van de werkzaamheden deze vereniging, in het belang var volksgezondheid, zal worden verricht. Voor de bouw werd inmiddels de rijks goedkeuring ontvangen. De stichtingskosten zyn geraamd op lim f 52.000 waarbij begrepen de kos- Ji van inrichting. De inrichtingskosten van plm. f 17.000, zullen uit eigen middelen kunnen worden gefinancierd. Voor de overige kosten (f 35.000) wil het bestuur een lening aan gaan bij de Coöperatieve Raiffeisenbank „Leiderdorp". Gevraagd wordt aan de ge meente de betaling van rente en aflos sing te garanderen. LEIDERDORP Binnen enkele we ken zal het aantal fietsstandaards bij de galerij woningen aan de Pinksterbloem worden uitgebreid. Indien mogelijk krijgt elke woning één stallingsgelegenheid. Drie voetgangers en geparkeerde anto aangereden P)E officier van justitie bij de recht bank te Maastricht, mr. P. van Mierlo, heeft deze weck ontslag van rechtsvervolging geëist tegen de 33- jarige automobilist A. van D. uit Hoensbroek, die op 23 mei 1963 in pathologische roestoestand in Hoens broek drie vootgangers en een gepar keerde auto had aangereden. Op 11 november van het vorig jaar had de officier tegen verdachte vier maanden, waarvan twee voorwaarde lijk, en een proeftijd van drie jaar en drie jaar ontzegging van de rijbe voegdheid geëist. Aan de hand van de zeven getuigenverklaringen a char ge die spi-aken van „dikke tong, alco hol lucht en waggelen" achtte hij toijn bewezen, dat de verdachte onoplet tend, roekeloos, onachtzaam en onder invloed een auto had bestuurd en na de aanrijding was doorgereden zonder zyn identiteit bekend te maken. De zaak werd terugverwezen naar de rechtercommissaris en nader behandeld nadat de raadsman, mr. M. Moscowicz, 97 uit Maastricht, aan de hand scheidene medische rapporten had be toogd. dat de verdachte dronken was geweest en in een pathologische roestop- stand had verkeerd. De verdachte was in behandeling by een zenuwarts en moest luminaltabletten innemen. Uit medisohe rapporten en een drie weken durend onderzoek door een arts in het ziekenhuis te Heerlen bleek, dat de verdachte leed aan een disregu- ikerstofwisseling, die haar latie v Dr. Fortuin uil Den Bosch verklaarde daaromtrent> dat alcoholgebruik bij dis regulatie van suikerstofwisseling bij dit soort patiënten vrij plotseling een aan leiding kan geven tot abnormaal bloed suikergehalte. De verdachte, die hiervan nieit op de hoogte was, geraakte dientengevolge ge heel buiten zyn schuld in een zgn. pa thologische roes, een toestand die alle uiteriyke tekenen van dronkenschap vertoont. Mr. Moscowics voerde aan dait by verdachte geen bewustheid van het ongeval had bestaan. v. D., die 's nachts door de politie zyn bed was gelicht, verklaarde dat hy zich slechts kon herinneren, dat hij 1.45 in heit café op zyn horloge had gekeken en had gezegd..Jongens, het d om naar huis te gaan". Amro-Bank wordt werkelijkheid Strijd over breuk met relatie De Amsterdam-Rotterdam BankN.V. deelt mede, dat het bod tot verwisse ling van aandelen Amsterdamsche Bank en Rotterdamsche Bank in aan delen Amsterdam-Rotterdam Bank wordt gestand gedaan. Als sluilstuk op deze operatie opent de Amstcr- damsch Bank 1 oktober de aangekon digde inschrijving op f 18.25 miljoen gewone aandelen a pari. voor de helft winstgerechtigd over 1964 met in- schrijvingsrecht voor f 100 aandelen op f 20 nieuw aandeel. De claimhandel begint 24 septem ber. Beursnotering in geld wordt aan Kinderfeesten Lisse LISSE De woensdag gehouden kin derfeesten zyn zeer geslaagd. Er waren spelen en traktaties, er was drukte in het gemeentelijk sportpark en er werd leiding gegeven door comitéleden schoolpersoneel. Uitslagen: Atletiek, eindstand: 1. St. Agathaschool I 11.858 punten; 2. St. Wil- librordusschool I 11.040 punten: 3. St. Annaschool II, 8691 punten; 4. St. Wil- librordusschool II 8431 punten; 5. St. Agathaschool II 6619 punten; 6. St. An naschool I 6060 punten; 7. openbare la gere school 6052 punten. Als de 10 beste atletes kwamen uit de bus: 1. Willie Weyers, AGS 1699 punten; 2. Agnes Ruigrok, AGS 1586 pnt; 3. Fita Leijten, WILS 1487 pnt; 4. Carla Grimbergen, AGS 1480 pnt; 5. Maria van Mechelen, OLS 1196 pnt; 7 Corrie van Steijn. WILS 1188 pnt; 8. Wilma Geerlings, AGS 1165 punten; 9. Gonnie Degger, AGS 1157 punten; 10. Maria Teeuwen. WILS 1152 punten. Voetbal; winnaar tweede elftal de St. Wilhelmusschool. tweede prijs elftal St. Wilhelmusschool; derde pr. St Jozefschool; vierde pr. Ned. Heg school. Wandelpuzzel tocht: l. Joke van Wie- •ingen en Clara Bergman, 2. Anneke Groenewegen en Dieneke Segers; 3. Wil- Beek en Joke van Beek, 4 Son- Dijk en Bea van der Eist; 5. Peter van Kesteren en Hans Groene wegen. Rywielpuzzeltocbt: 1. Ronald Drift en Elize van der Drift; 2. Marry Willemstein en Berty Munnik; 3. Rob Groenewegen en Henk van Dongen: Frans Muik en Ria van der Lans; Katy de Jong en Marijke Slootbeek: 6. Peter Grimbergen en Jan van der Veek; 7, Ria Jonker en Gerda Korte- kaas Viswedstrijd in Liese LISSE De visclub „Advendo" heeft de zevende competitiewedstrijd gehouden de Ringvaart bij de Kaag De vangst s slecht: 25 maatvissen. Gevist werd door 21 leden, van wie'er 10 kans zagen wat te vangen. Hierdoor kwam er ook weinig verandering in de competitie stand. Er moet nu nog één wedstrijd worden gevist (op 10 oktober). Uitslag: 1 Jac. van Diest 7 «tuks 19 pnt; 2 W Maarschalk 4—7; 3 H. van Achthoven 36; 4 A. van Briemen 3—6; 5 R, van der Zaad 2—3; 6 G. van Diemen 2—3; 7 J Mens 1—2; 8 J. van Noort 1—2; 9 Th. Slobbe 12; 10 K. Scheepmaker 11. De dagprijs was voor Jac. van Diest met gr aantal. De stand is thans: 1 W. Maarschalk 52 stuks met 127 pnt; 2 Jac. van Diest 26—72: 3 A. van Briemen 34—70: 4 G. 't Hort 27—55; 5 G. van Es 1851; 6 J. Bronkhorst 20—42; 7 G. van Diemen 1841; 8 H. van Achthoven 1239; 9 C. Jansen 19—37; 10 Th. Slobbe 18—36. gevraagd. Deze nieuwe aandelen kun nen voor gelijk nominaal bedrag ver wisseld worden in aandelen Amster dam-Rotterdam Bank voor de helft winstgerechtigd over 1964. Het winstsaldo over het eerste half jaar vóór reservering was voor de Am sterdamsche Bank f 14.87 (vorig jaar 12.29) miljoen. Het laat zich aanzien dat in het tweede halfjaar de winst lager zal zyn door styging van vergoede rente en van kosten. De Amsterdam-Rotter dam Bamk verwacht over 1964 14 pet dividend. De aandeelhouders van de Amster damsche Bank hebben de statutenwyzi- ging met 1765 tegen 117 stemmen goed gekeurd. De voorzitter, prof. mr. G M. Verrijn Stuart, zeide dat aandeelhouders van beide banken, die hun stukken niet inwisselen voor aandelen Amro-Bank. na 1 januari niet meer behoeven te re kenen op dividenden van de oorspron kelijke N.V.'s, aangezien baten en las ten dezer N.V.'s vortaan voor rekenning van de houdstermaatschappy komen. De mogelijkheid van na-inlevering biyft echter open. De onroerende goederen, die in de oorspronkelyke N.V.'s biyven, zullen ten dele worden te gelde gemaakt. Anderzyds zal men ook bouwen. Boek winsten op verkochte panden blyven in de N.V.'s. De banken zelf zullen het tempo van overdracht der activa bepa len. De voorzitter ontkende dat er wrij vingen ontstaan zyn tussen de besturen van de A.B. en de R.B. Een aandeelhouder zeide dat de di rectie de zakelijke relatie had verbro ken met een rekeninghouderdie als aandeelhouder tegen de jaarstukken had gestemd. De directie had hem medege deeld, dat wegens dit gebrek nan ver trouwen het bestuur t»an de bank hem de toevertrouwde gelden en effecten weer ter beschikking stelde en de re latie wenste te beëindigen. Twee aan deelhouders achtten dit onsportief, een gevolg van een te grote macht, die funest wordt indien de Nederlandse banken steeds groter en machtiger worden. Het zou voorts rampzalig zijn als het zou gaan om kredietnemers. De voorzitter zeide dat by kredietne mers deze handelwyze zeker niet zou zyn gevolgd. Hij meende dat een basis van vertrouwen noodzakeiyk is en hier kennelyk ontbrak. Voorts hield deze aandeelhouder relaties met het actie comité van verontruste aandeelhouders. Dit laatste werd van aandeelhouderszyde ontkend, doch de voorzitter zeideWan neer men de leiding van de bank wan trouwt, kan men de bank beter geen geld en effecten toevertrouwen. School voor Spaanse dans in Amsterdam De Spaanse danser, choreograaf en balletmeester Juanito Garcia zal op 1 oktober in Amsterdam een school voor Spaanse dans openen. Hij is lange tijd balletmeester in Parijs geweest, onder andere bij Les Billets des Champs- Elysées, het Theatre Empire en Gaité- Lyrique In Buenos Aires was hy in het Teatro Colon balletmeester voor balletten. Hy trad met zijn eigen ensemble meermalen in Neder landse theaters op Juanito Garcia zal de pure flamenco- dans in Nederland gaan onderwyzen, waarbij hij uitsluitend de guitaar als begeleiding gebruikt. LISSE De fotoclub Bloembollen streek gaat vrijdagavond het wintersei zoen openen met een vergadering in het Lab. voor Bloembollenonderzoek. 8 uur. De heer G. J. L. Offerhaus, voorzitter van de Haarlemse fotogroep „De Mug gen zal een causerie houden over „zwart-wit-fotografie in de vakantie

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 5