VLEET VISSERUNIEUWS BIJ DE Brandweer Voorschoten had leuke feestavond Katwijkse Ichthuskerk 9 oktober in gebruik NIEUWE LEIDSE COURANT 13 DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1964 Christenvrouwen van Katwijk Zee bijeen KATWIJK De Christenvrouwenbond kwam gisteravond in de Oranjezaal bij een. De presidente mevr. Van Duijn— Kruijt hield een korte meditatie naar aan. leiding van Numerie 13. Ze vond het een vreugde om vijf nieuwe leden welkom Vervolgens sprak de heer P, Moeren hout uit Utrecht over dichtkunst. Men krijgt ook de indruk, merkte de heer Moerenhout op, dat men met de dicht kunst waar aan de man gaat brengen waarvoor weinig belangstelling bestaat. De meeste dichtbundels hebben soms maar een oplage van 300 exemplaren, som^ slaat een bundel bij het publiek aan. waarna de oplaag wordt verdubbeld. Poëzie manifesteert zich, in een stuk papier met veel letters erop. Bij het lezen van een gedicht verwacht de dichter dat men actief wordt. Veelal blijft men pas sief bij wat men leest, men laat zich leiden, er is geen denkwerk bij nodig. De dichter Boutens zegt hierover „de poëzie I wil begeerd zijn en genomen" en dit slaat op de kunst in het algemeen. Men beweert wel eens dat de dichter zich op sluit in een ivoren toren, maar benéden de toren staat de deur wijd open. De heer Moerenhout las vervolgens en kele gedichten voor van Slauerhoff, Greshoff, Andreus en Marsman. De heer Moerenhout stond uitvoerig stil bij de opbouw van een gedicht. Tot slot sprak de heer Moerenhout over i de volkspoëzie, het begrijpen en soms j weer niet begrijpen van een gedicht. Hij eindigde met het voorlezen van gedich- I ten van Aart van der Leeuw. Martin Nijhóff en Gerrit Achterberg. Hoog en laag water Katwijk KATWIJK Donderdag 25 september: hoog water om 5.21 en 1741 uur: laag water om 1 20 en 13.30 uur. Amateurfotografen in I Noordwijk bestaan binnenkort tien jaar NOORDWIJK De amateurfotografen gaan hun tweede lustrum vieren met een tentoonstelling in het verenigingsgebouw aan de Hoofdstraat. Maandag 5 oktober hoopt wethouder M. C. J. Sedelaar de expositie te openen, die tot 10 oktober geopend zal zijn. Op de groots aangepakte tentoonstelling komt o.a. een aantal pren ten van Oud-Noordwijk. werk van de leden over 10 jaar en een aantal groot formaat foto's van Cees v. d. Meulen uit Heemstede, specialist op het gebied van fotografie bij het reddingswerk op zee. Philatelica vindt jubileumexpositie nog wat te duur D NOORDWIJK In de Zeeleeuw ver gaderde de afdeling Noordwijk van Philatelica. onder leiding van de heer W. Beukers. Uitvoerig werd gesproken over het houden van een tentoonstelling, ter gelegenheid van het 1!',4 jarig bestaan van de afdeling. Wegens de grote kosten die hieraan verbonden zijn werd besloten dit nog even uit te stellen. Besloten werd voorts voor rekening van de vereniging een Yvert-catalogus aan te schaffen. De leden kunnen deze tegen betaling van f 0.50 per week in bruikleen krijgen. Uitvoerig werd vervolgens gesproken over de ruilavonden die in het afgelopen seizoen zijn gehouden. Door allerlei omstandigheden waren deze niet zo geslaagd als vorige jaren. Itoch zal men hiermee doorgaan. Er volgden een grote verloting en een veiling van diverse kavels. De bestuursverkiezing werd tot een volgend» vergadering uitgesteld IJMUIDEN De haringvisserij leverde teleurstellende resultaten op. Een enkele treiler kon een dagvangst van 75 kantjes bergen, maar de meeste schepen bleven daar een stuk onder. Voor de spanvissers was even eens bijzonder weinig succes weggelegd. In de Noord ging het ook al niet naar wens. Daar moest men zich tevreden stellen met trekken van 20 man den hoops, voornamelijk schelvis en wijting. De tongvisserij bereikte een dieptepunt. Veel meer dan vijf kilo kwam er per trek niet aan boord. De scholvangsten boden weinig troost want van deze vissoort werd er per trek niet meer dan twee a drie manden boven water gehaald. Om dit weinig rooskleurige beeld in minuer te besluiten: ook de grote kotters om de Oost konden bitter weinig eer behalen. De schelvis schijnt dit gebied voor het grootste gedeelte de snelle vin te hebben toegekeerd; althans te oor delen naar de slechte resultaten van de laatste dagen. Waren nog niet zo lang geleden trekken van 40 a 50 manden schering en inslag nu was men al blij met een mandje of tien. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen slechts acht vaartuigen. Zij zorgden een aanvoer van 3310 kisten 880 kisten schelvis, 400 kisten radio, 50 kisten wijting, 50 kisten gul en kabel- jauw? 130 kisten koolvis, 1350 kisten ha ring, 260 kisten makreel, 65 kisten schol, 110 kisten diversen, 370 stuks stijve kabel jauw en 300 kg tong. De slechte vangst- berichten oefenden een opwaartse druk op de prijzen uit. De schol bijvoorbeeld noteerde voor de drietjes bij de le afslag ruim tachtig gulden per kist een record voor dit jaar. In de rondvissector wi schelvis ook een stuk duurder dan de laatste tijd gewend was. Alles door elkaar kwam men ruim boven de vijftig gulden per kist. De kabeljauw was hele maal niet te betalen. De kisten grote de den f 334. de kisten kleine f 214. Vandaag aan de markt Vandaag lagen in IJmuiden onder aan de markt de IJM 5 Maria Elisabeth met 830 kisten en 80 stijve kabeljauwen van IJsland en de KW 41 Elisabeth Chris tina met 1200 kisten. Minimumprijzen De aanvoerders zijn niet meer tevre den met het prijsverloop bij de rondvis Zij hebben een voorstel ingediend on voor schelvis, kabeljauw, roodbaars, kool- vis, wijting en leng een minimumprijs var l 0,35 voor de gestripte en van f 0.20 vooi de ongestripte soorten in te voeren Tot nu toe geldt alleen voor de kleine schelvis en wijting een minimumprijs. Volgens de aanvoerders leidt dit tot on gewenste toestanden. Het gebeurt nu na melijk dikwijls dat de minimumprijs voor de andere rondvissoorten daalt benéden de minimumprijs van die viss voor wel dergelijke bepalingen zijn vast gesteld. Verder zijn de reders van mening dat bij de huidige prijzen niet lonend meer kan worden gevaren. Hun voorstel heeft geen onverdeelde instemming gevonden. De detailhandel kan begrip opbrengen voor de moeilijke positie van de de reders maar vindt een absoluut minimum van f 0.35 voor alle rondvis wel wat teveel gevraagd. Do kleinhandel zal direct te vinden zijn voor regeling waarin een belangrijk ver schil bestaal tussen gestript en onge- stript. Als men die voor elkaar zou kun nen krijgen zou een betere verzorging aan boord van de vis worden gestimu- De detailhandel kan niet begrijpen waarom een hoogwaardige vissoort als leng gelijk wordt geschakeld met bij v beeld wijting en koolvis. Ook wordt voldoende rekening gehouden met kwaliteitsverschillen per vissoort. Op de binnenlandse markt zal ruimte moeten blijven voor de verkoop op grote schaal de niet hoogwaardige kwaliteit bin- iedere vissoort. Krijgen de reders hun dan zullen hiervoor onvoldoende mo gelijkheden open blijven. Men zal niet moeten vergeten dat hier voor de ver - bruiker ook grote belangen liggen. Gaan de minimumprijzen omhoog, zoals de re ders willen, dan zal de vis op de Neder landse markt als relatief goedkoop volks- voedsel hebben afgedaan. visconservenindustrie. die tegen alle minimumprijzen is, heeft voor dit voorstel geen goed woord over. Hoewel deze bedrijfstak voornamelijk haring en makreel verwerkt, wordt van tijd tot tijd ook kleine schelvis en wijting ingeblikt de ontwikkelingsgebieden die be hoefte hebben oedsel. Men kan alleen tegen de huidige prijzen. Gaan die om hoog, dan wordt de afzet onherroepelijk afgesneden. De enige medestander van de! reders is het Visserijschap. Dit heeft ge constateerd dat het ontbreken van mi nimumprijzen voor sommige grote soorten kerk Ds. Van Dok, Noordwijk, loez. van beroep NOORDWIJK D? J. van Dok van Noordwijk-Binnen heeft een toezegging van beroep ontvangen van de Hervorm de Gemeente van Diepenveen (Overijs- NOORDWIJKERHOUT In de pe riode van 26 september tot 10 oktobei 1964 zal ook in Noordwijkerhout en Dc Zilk de jaarlijkse collecte ten bate var de reclassering worden gehouden. BIERMAN'S AUTOMOBIEL BEDRIJF N.V. SIMCA DEALER nu ook in KATWIJK Op 24 september openen wij ons nieuwe zeer moderne automobielbedrijf in de Koningin Wilhelminastraat 16. Om U niet alleen met ons nieuwe bedrijf maar ook met de complete collectie Simca automobielen te laten kennismaken organiseren wij een SIMCA SHOW op 24, 25 en 26 september openingstijden van 10-22 uur Bierman's Automobielbedrijf N.V. KATWIJK AAN ZEE KONINGIN WILHELMINASTR. 16 TEL.: 01718 - 4299 LEIDEN OUDE SINGEL 66 TEL.: 01710 - 34403 en 34594 Wij zijn in Katwijk nietverder van U verwijderd dan: tel.01718-4299 Raad Noordwijkerhout dinsdag bijeen NOORDWIJKERHOUT De raad komt dinsdagavond om 7 uur bijeen. Op de 15 punten tellende agenda komen onder meer voorstellen voor tot verkoop van bouwgrond, tot onderhandse aan besteding van de reconstructie van de Schippersvaartweg en tot regeling van de samenstelling van een commissie in gevolge de Algemene Bijstandswet. Voetbalnieuws uit N oordwij kerliout NOORDWIJKERHOUT - WSB 1 speelt zaterdagmiddag op eigen terrein —om 14 15 uur tegen TAW 1. WSB komt in de volgende opstelling doel J Beugelsdijk: achter P. Duiven voorde en Th. Kret; midden L. St'ikkel- broeck. R Kaptein en N van den Berg; voor A Laros. A F C. Duivenvoorde. M- van der Klaauw W Anthonissen en J Plug Vogelliefhebbers bijeen te Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT De vogel liefhebbers. verenigid in „De Kolibrie" zijn het nieuwe seizoen begonnen met een leerzame avond. De vogelfotograaf Warmenhoven uit Voorhout vergastte de leden op een serte prachtige licht beelden. waarbij hij een deskundige toelichting gaf. De heer Warmenhoven heeft een uitgebreide verzameling dia's van vele soorten vogels in het duin en op het strand en ook van roofvogels Burgerlijke stand van Noordwijk NOORDWIJK Geboren; Thomas J v C J Nulkes en M J M van Steijn; Maria d v J van Duivenboden en C van Beelen; Catharina M M dvNP de Rid der en C M v d Voorn: Anite d v J Passchier en H Kremer: Ronald z v A Timan en J J Kruijer: Johannes F z v goedkoop eiwitrijkjJ Hiep en G A R de Grauw alleen concurreren' Overleden: D Varkevisser, 75 jr. Ondertrouwd: J Homan, Sassenheim en A J van 't Wout; J J L M Aartman. Noordwijkerhout en H A Caspers; P Hordijk en A A van Dijk. Getrouwd: H van der Niet en C Ra ster gen te Katwijk; L H J Heems- G M M van Tol. Monster. Poel- ongewenste I dijk; T J Cramer en C M v d Meulen: druk op de opvangregeling voor de klei- C J G Vreeburg, Katwijk en M P H soorten kan leiden. |Vink. Meesters in blussingswerk VOORSCHOTEN De Voorschotense brandweer]amilie, waartoe zich ook rekenen het college van B. en W. alsmede gemeentesecretaris De Bres, was gisteravond in het Cultureel Centrum bijeen ter viering van het jaar feest. Het officiële gedeelte was een aaneenschakeling van huldigingen. Al lereerst worden genoemd de in het zonnetje gezette jubilarissende heren J. M. Niersman en S. Stolk, resp. 25 en 12jaar aan de brandweer ver bonden. Burgemeester De Kool sprak hen in sympathieke bewoordingen toe, en ivenste hun voor de toekomst dezelfde bereidheid en onderlinge kameraadschap toe, zoals die in het verleden steeds heeft bestaan. KATWIJK AAN ZEE Op 9 ok tober hoopt hervormd Katwijk' aan Zee een kerkgebouw rijker te zijnd Architect D. Verloop, de ontwerper van de nieuwe Ichthuskerk. had al eens eerder een plan gemaakt. Onze lezers herinneren zich de plattegrond I en de beschrijtnng nog wel. Dat eer ste ontwerp is tekening gebleven, omdat de opdrachtgevers het i'oor een ivijkkerk toch wel te duur von den. De Hoornes-wijk zou later ook een flinke kerk nodig hebben en die kon dan bezwaarlijk minder royaal I worden ingericht. Wie de kerk binnengaat, merkt al spoe-1 dig. dat de arohitekt de hem toegestane i mogelijkheden op gelukkige wijze heeft j uitgebuit De bijzondere dakvorm. die van binnen door de ontstane verhouding der afmetingen een akoestische moeilijk heid opleverde, gaf hem aanleiding, dit probleem zó op te lossen, dat meteen het interieur er karakteristieker en interes santer door werd De dakwand is name lijk trapsgewijs uitspringend gemaakt en de 'achter-(galerij is met triplex, in voortzetting met polyester golfplaten schuin overkapt. Dit samenstel vormt he' eigenlijke klankbord, dat de kansel dus kan missen. Zo wordt een goede verstaan baarheid zonder geluidversterkende ap paraten mogelijk gemaakt. In de rechterhoek van de galcrjj, onder dc toren, slaat het orgel opgesteld. Dit is afkomstig uit de op non-aktief gestelde kapel. Het wordt grondig schoonge maakt. gereviseerd cn gestemd, maat overigens verandert alleen het pijpen- front. dat in overeenstemming met hel nieuwe interieur wordt gebracht. De inrichting van de Ichthuskerk i> eenvoudig, simpel en eerlijk, doch. afge zien van het plafond-complex, niet be paald modern. Met voorbijgang van de nieuwe liturgische opvattingen heeft men het traditioneel vertrouwde ook hier toegepast. Dus zijn hier de verschillende elementen van de eredienst niet gelijk berechtigd. maar staat de bescheiden kansel, dc plaats der verkondiging, traal. Van enige pronk is ook hier geen sprake, maar hij trekt toch alle aandacht, omdat een andere blikvanger, een kruis of een andere symbolische voorstelling, ontbreekt. Men betreedt door twee ingangen de garderobe ,het voorportaal van de kerk ruimte. Daar is ook de toegang tot de onderverdieping (de Ichthus-kerk is na melijk hoog gelegen). Daar heneden zijn de toiletten en twee catechlsatievertrek ken. Door de ramen ziet men uit op het schuin oplopende duin-talud. Boven de houten lambriseringen, rij zen de kerkwanden van metselwerk Eternietpanelen voor de radiatoren die nen .om de warmte naar boven te rich- De gangpaden en de ruimte om de kansel zijn met kwartsiet-tegels bedekt Dit is een Noors natuurprodukt. sterk en helder, dat lopers en andere vloerbedek king overbodig maakt en estetisch wel bevredigt. I^EN indruk van de bijzondere vormgeving van de Ichthus kerk van Katwijk aan Zee geeft deze foto, die onze fotograaf D. Krugt maakte. Eigen foto) Het uitzicht is overal onbelemmerd, omdat de vloer oploopt. Een kanselpo dium behoefde dus niet te worden ge maakt 600 plaatsen Er zijn in 't geheel ongeveer 600 zit plaatsen; in (je winter kunnen de kerk gangers van de voetverwarming profi teren. Het thermopane glas van de dub bele vensters weert bovendien de kou en houdt de warmte, van weerszijden ook het geluid, tegen De verlichting bij avond wordt hoofd zakelijk vanuit het plafond verzorgd: geen hangende lampen verstoren dus het goede ruimte-effect. Al het houtwerk, ook dat van de ker- keraadskamer en de andere bijvertrek- ken, is van teakflneer. Voor de kansel werd tevens sipo-mahonie gebruikt. Exterieu r Het exterieur van de kerk is opval lend markant. Deze vorm is gekozen als een antwoord op de uitdaging van het hoge flatgebouw aan de andere zjjde van de Xachtegaallaan. De heer Verloop maakte, als sprekend intrast met het dominerende massieve platte gebouw, het kerkdak hoog en scherphoekig en de toren dun en leeg. „Vis kerk" Dc uuatn „Ichtbus" is een goede vondst, k'oor Katwijk is de vis (in het grieks: .ichthus") een heel belangrijk dier. De eerste christenen gebruikten dc ichthus "s een herkenningsteken Achtereenvolgens vormen de samen stellende letters het begin van de woor den: Iesous Christus Theou Huios Sootèi Jezus Christus zoon van God Ver losser. Zo betekent de verohroomd-kope- /is. die hoog boven de kerk aan de stang met de winden draait, een dubbel symbool, van een geestelijke en een ma teriële werkelijkheid. Het duinlandschap om de kerk wordt hersteld en verder ongerept gelaten. DSet deze natuurlijke een voud is het interieur niet in tegen spraak. De heer Verloop en zijn me dewerkers hebben, naar onze mening, hun taak met bekwaamheid en goed succes volvoerd. De commandant van de Voorschot brandweer, de heer Lekkerkerker. moreerde in zijn toespraak de gebeurte nissen van dit jaar. voor zover deze althans de Voorschotense brandweer be troffen. Behalve enkele spectaculaire branden (o.a het voormalige M.O.C.) is dit jaar het jaar van het behalen van het landelijk kampioenschap. Teruggaande in de historie herinnerde hij eraan, dat de Voorschotense brand weer van 1954 tot 1964 erin geslaagd was uit 22 wedstrijden twaalf eerste prijzen, vijf tweede prijzen, één derde en één vierde prijs, alsmede vier kampioen schappen van Zuid-Holland, twee lands kampioenschappen en een nationaal kam pioenschap in de wacht te slepen. In verband met dit laatste werd de succesvolle ploeg bestaande uit de heren v.d. Burg. W. Oorschot, v. Mullingen. v. d. Peet., Rijling. v. Nimwegen. De Jong. v. Berkel, Gorter en Th., Oorschot (com mandant) op een wel heel bijzondere wi.rfce gehuldigd Serenade Tot ieders verrassing marcheerden onder het voortbrengen van vrolijke marsmuziek de harmonieën Bcnvenuto en St. Laurcntius de zaal binnen om op deze wijze hun aandeel te leveren in de huldiging. Er waren nog meer feestelijke hande lingen te verrichten. Zo kregen de jubi larissen een oorkonde, de héér Niersman daarenboven van B. en W. een vulpenset. de leden van de kampioensploe'g een medaille en de burgemeester de bekers, een plaatsje in de prijzenkast van het gemeentehuis zullen krijgen. t was nog niet genoeg. Het echtpaar Rijling moest nog een huldiging onder gaan in verband met het 25-jarig huwe lijksjubileum. Ook hierin wilde de Voor_ schotense brandweerfamilie niet achter blijven. Een goochelaar gaf nog staaltjes zijn kunnen, maar toen was de tijd gekomen, dat de koffiekopjes verdwenen plaats te maken voor meer bij het feest van de brandweer passende „blus- materiaal". Tot diep in de nacht is men gezellig bijeen geweest. Begon men met de koffie, men is fer ook mee geëindigd. Daar tussenin is het blussingswerk lie degelijkheid, zoals dat de Voor schotense brandweer betaamt, op voor treffelijke en onnavolgbare wijze ter hand genomen Ook hier heeft de teamgeest een belangrijk woordje eegesproken. Links de koperen jubilaris van de Voorschotense brandweer met zijn vrouw, rechts de zilveren ju bilaris, die juist door burgemees ter De Kool een onderscheiding krijgt opgespeld. (Foto Van der Horst) Isrdëlmiddag in Sassenheim SASSENHEIM Dinsdagmiddag hield de Ned. Bond van Plattelands vrouwen. afdeling Sassenheim e.o., haar eerste bijeenkomst van het seizoen in het Jeugdhuis o.l.v, mevr. Ciggaar-Ver- haar. Dit jaar wordt een cursus in pi- triet gehouden, om praktische huishou delijke voorwerpen te maken Mevr. Groenedijk-Doorenbosch sprak over haar belevenissen in Israël. Door het werk dat zij in ..de ondergrondse" tij dens de oorlog heeft mogen verrichten, heeft zij veel Joden kunnen helpen en bierdoor is met verscheidene families een hechte band ontstaan. Zo heeft zij o.a. gastvrijheid genoten bij haar pleeg dochter in Haifa, Veel van het leven daar heeft ze van nabij kunnen bekij ken. Draverij Sassenheim SASSENHEIM De volgende 28 paarden zijn ingeschreven voor de kor- tebaandraverij op 1 oktober: All Prise, eigenaar Stal Wits: Bea, eig. Stal Hol- landia: Anton, eig. J. Ham: Sammy Mars. eig. J. P. de Vlieger; Cora V P. eig. J. G. Vlegels; Zebulon. eig. Jb- de Jong, Zergana van IJmuiden. eig. Stal Du Commerce; Benno, eig. G. H. Hauber: X Worthy, eig. J. K. W. Cramm: Anna Scotch, eig: Jb. de Jong; Brindö DunSi. eig P. Groen; Cromwell W, eig. Stal Hillegom; Antha Tbelma, eig. P. F Lemoine; Un Gamin. eig. C. Zwart; Alex Spencer, eig. C. Zwart; Bram Williams, eig. N. Schouten; Axkit Scotch, eig. N. Schouten; Xylophoon. eig J. H F. Kemperink; Zus Clementine, eig. mevr. C. J. F Weehuizen-Jacobs: Bentoprice. eig. C. L. E. van Wegen: Zephyr Mago- wan, eig. F. J. van Rijn; Yashmir. e:g N. Oosting: Zombrewer. eig. gebr. Knij- nenburg; Armada Marijke, eig. gebr Knijnenburg; X Ologie. eig. D. M. Ver woerd; Zonnestraaltje, eig. gebr. Brou wer: Avidia Axworthy, eig. mevr. C J. F. Weehuizen-Jacobs; Ada Bond, eig. C. Herwich. EHBO Sassenheim had propaganda-avond SASSENHEIM De afdeling Sas senheim van de EHBO hield gister avond in Het Bruine Paard een propa- gandabijeenkomst. Voorzitter Lamboo wees op de nieuwe cursus die in okto ber gaat beginnen in het gebouw ge meentewerken aan de Oosthaven. De film ..Kostbare minuten", die za terdag in Amsterdam officieel in pre mière gaat, werd vertoond. De volgen de film droeg dezelfde titel als he>t maandblad van de landelijke organisa tie: „Voorpost van de dokter". Na de films sprak burgemeester J. baron van Knobelsdorff een aanbeveling uit. Agendapunten voor Kativijks raad Herv. noodkerk in Hoornespolder gaat dienst doen voor kleuters Joh. w. KATWIJK In de raadsvergadering in hedenavond komen, behalve de zaak in de grenswijziging, waarover wij gis teravond uitvoerig schreven, nog aantal andere zaken ter tafel. De kerk voogdij van de Hervormde Gemi Katwijk aan Zee is \'oornemens in de Hoornespolder een noodkerk te stichten. •erleg met dc kerkvoogdij is het ge lukt aan deze noodkerk een zodanige te geven, dat deze ook geven van kleuteronderwijs zal kunnen worden gebruikt. Het gemeentebestuur wil het gebouw huren en tijdelijk in bruikleen geven aan het bestuur hervormde scholen te Katwijk a ten behoeve van het kleuteronderwijs. Te zijner tijd, wanneer het gebouw niet meet als noodkerk nodig zal zijn zal het ge meentebestuur het Tebouw kopen en het definitief overdragen aan bovengenoemd schoolbestuur. B. en W. stellen verder voor ten be hoeve van dc uitbreiding van bet gas- en het waterleidingnet in de Hoornespol der kredieten beschikbaar te stellen van f 190.000 en f 155.000. Nu de verlengde Koningin Julianalaan en de verlengde Industrieweg gereed zijn en voor het verkeer opengesteld, is de betekenis van de Jan Evertsenlaan als verbindingsweg komen te vervallen. B. en W. stellen voor de aansluiting van de Jan Evertsenlaan met de Zeeweg te laten vervallen. Alleen zal er een voet- en rijwielpad overblijven voor hen, die de Triumfatorkerk willen bereiken. Vanaf de Piet Heinlaan tot de inrit naar de kerk zal de weg blijven bestaan. Voorgesteld wordt de jaarlijkse subsi die ten behoeve van het Groene Kruis vast te stellen op f8.294,20. die van het Wit-Gele Kruis op f 2.595,74 en die van de Christelijke wijkverpleging op f 10.009.04. Voor voorzieningen ten behoeve van de beide houten noodschoten in de Hoornes polder adviseren B. en W. kredieten te verlenen: groot f 11.275 voor de drie- klassige en f 14.454 voor de vierklassige schooL Deze kredieten hebben geen be trekking op leer- en hulpmiddelen. Het hervormde schoolbestuur té Kat wijk aan Zee besloot de leerlingen van de ..Savornin Lohmanschool" samen te voegen met die van de Rehobothschool. Hierdoor kwam het schoolgebouw aan de Koninginneweg ter beschikking van de school voor v.g.l.o. voorheen gevestigd in hel oude schoolgebouw Voorstraat 83. Door deze verandering is het aantal leer lingen van de Rehobothschool aanzienlijk toegenomen. Gevraagd wordt om mede werking op grond van artikel 72 van de voor uitbreiding van de huidige bergruimte en enkele andere voorzienin gen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 15