Verkoud heid Schiphol in race met Frankfort Deense coalitie: zetel te weinig Akkoord over aflossing Turken op handen K.L.M. ziet grote kansen Saturnus weer in dampkring AS PRO' Socialisten verlieten Europees parlement De Gaulle in Colombia Kenyatta hoort rebellen ondanks eis Tsjombe Alarmseinen van mieren Campbell werd hulpprediker WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1964 o TURNAMAT Links de roestvrij edel- stalen trommel en kuip. Voor 5 kg wasgoed tege lijk. Wasmiddel in spe ciaal bakje. Temperatuur instellen. Knop omdraai en. Wassen gaat nu ge heel automatisch (inclu sief 5x spoelen). Rechts de razendsnelle centrifuge om de was te drogen. Klaar bent U. Fantastisch 'n wascom- binatie te bezitten met de garantie van degelijkheid en moderne stiji: AEG werkelijk ideaal i AMSTERDAM Russische kerk voor Makarios ATHENE Van officiële zijde in Athene is gisteravond verno men, dat volgens daar ontvangen berichten een akkoord over de af lossing van het Turkse contingent militairen op Cyprus op handen is. In gezaghebbende Turkse kringen in Ankara heeft men verklaard, dat er vorderingen zijn gemaakt ten aanzien van de kwestie van de aflossing van een derde van het Turkse contingent op Cyprus, overeenkomstig de akkoor den van Zürich en Londen. Men tracht de kwestie op te lossen in samenhang met een eventuele plaatsing van het genoemde contingent onder bevel van de V.N. De aartsbisschop van Leningrad en Minsk, mgr. Nicodemus, heeft op een persconferentie verklaard dat de Russi sche kerk en het Russische volk volledig aan de kant van het Cyprische volk staan. Hij vertoefde in Athene ter gele genheid van het huwelijk van koning Konstantijn. Intussen werd officieel in de Griekse hoofdstad bekendgemaakt dat twee Turkse vliegtuigen 'net Griekse lucht ruim boven Thracië hebben geschonden. De kwestie zou aan de NAVO worden voorgelegd. Weer gevechten met Loempa's Er zijn opnieuw gevechten uitgebroken tussen de regeringstroepen en aanhan gers var. de Loempa-sekte in Zambia (het vroegere Noord-Rhodesia). De po gingen om de sektariërs er toe tc br- wegen de wapens neer te leggen hebben gefaald. Zoals wij berichtten, is een aan tal predikanten de bossen ingetrokken om met de fanatici te spreken, nadat „profetes" Alice Lensjina gevangen ge nomen was. De gevechten concentreren zich nu in het afgelegen Loendazi- district in het Oosten van Zambia. Om luchtvrachtvaart (Van een speciale verslaggever) I Zowel de KLM als de N.V. Luchthaven Schiphol zien grote mogelijkheden in de ontwikkeling van de lucht vrachtvaart. Terwijl onze nationale luchtvaartmaat- schappij z'n vloot van vracht- i vliegtuigen met twee DC-8F's heeft uitgebreid straalvlieg- 1 tuigen met een laadvermogen van 36 ton begint Schiphol het volgend jaar met de bouw van een vrachtgebouw, dat in eerste instantie een opslagcapaciteit van 12.000 vierkante meter zal be zitten. Zoals in de zeehavens reeds lang het geval is, zal er ook een publiek entrepot van 10.000 vierkante meter verrijzen, dat later, door uitbreiding, tot 130.000 vierkante meter kan wor- I den vergroot. Op een gisteren gehouden perscon- - ferentie werd tevens bekend gemaakt dat het in de bedoeling ligt een groot, zogenaamd trucking centre in het le ven te roepen, waar alle geinteres- j scerde, Nederlandse internationale wegvervoerders aan kunnen deelne- t men. De in juli van dit jaar in gebruik genomen overslagloods voor over de weg aangevoerde, of af te voeren douanegoederen slechts twee weg- vervoersondernemingen waren hier de participanten' moet hiervan als een voorloper worden gezien. SAMENWERKING Met deze uitbreidingen, respectieve* I Ink nieuwe aanwinsten hoopt Schiphol, .verking met de KLM, een groot de luchtvrachtvaart tussen de Verenigde Staten en de E.E.G.-landen te kunnen veroveren. Alleen Londen, Pa rijs en Frankfort slaan op 't ogenblik I meer luchtvracht om. De luchthaven van Frankfort, die Schiphol in 1962 qua I volume passeerde, hoopt men in de na bije toekomst weer te kunnen slaan, i De ontwikkeling van de luchtvracht- I vaart is, voor wat Schiphol betreft, fe- len o en in 19 imst hoopt nu - M kilo te KLM nog slechts in de kinderschoenen stond, deed men het met 22.000 kilo vracht per jaar, in 1938 met 2,5 miljoen 1953 met 58 miljoen kilo. In 1975 en de 250.000 ton. of 250 miljoen bereiken. Aan een publiek entrepot, waar goe deren invoerrechtvrij kunnen worden op geslagen en waar deze gedurende de opslagperiode diverse bewerkingen kun nen ondergaan, ligt een gedachte ten is d< grondslag, welke reeds als tendens waar- till neembaar is. Voor Amerikaanse onder- :nteq nemingen, welke op grote schaal naar verschillende Europese landen exporte ren. is het ten slotte onvoordelig in ieder land grote voorraden aan te houden, van waaruit de cliënten worden bediend. .Veel eenvoudiger en ook goedkoper is. Ie k< als deze goederen naar één plaats in te B Europa worden verzonden, die als cen- ant traal distributiedepot geldt. Met weg- n va) vervoer, of desnoods luchtvervoer, kan n_ g de uiteindelijke aflevering worden ge- far Held- w"' DISTRIBUTIECENTRUM Sinds de opening van het thans be staande en reeds veel te klein gewor- publiek entrepot hebben reeds tien jrikaanse ondernemingen hun distri- i zUl butiecentrum op Schiphol gevestigd. De berd verwachting is dat men over enkele ich jaren van een veelvoud kan spreken. orwl| vet gezien de faciliteiten, welke de Amster damse luchtha,vén op elk terrein biedt. De KLM onderhoudt thans vijf keer per week een vrachtdienst op New York. waarvoor de twee nieuwe „Jet Traders" worden gebruikt. Vier keer biervau wordt via Montreal gevlogen. Het „rond je" geschiedt in ongeveer twintig uur. daar door het voorbeladen op „pallets" laadborden, die van te voren worden opgetast en mechanisch in de toestellen worden geplaatst de grondtijden tot dertig a veertig minuten zijn bekort. Andere voordelen van het gebruik van „pallets" z(jn: 1. Het overladen vergt De mogelijkheid bestaat nu van huis tot huis te verladen zonder overlading. De goederen kunnen in voorkomende gevallen door de afzenders zelf worden gestuwd, terwijl de verpakking kan wor den aangepast. TARIEVEN LAGER Door de ingebruikneming van de veel economischer vliegende DC-8 F's kon het luchtvrachttarief van en naar de Ver enigde Staten aanzienlijk worden ver laagd. Het bedraagt thans 45 dollarcent per kilo tegen 65 dollarcent, toen de veel kleinere DC-7 F's nog op de noord- atlantische route vlogen. Van alle luchtvaartmaatschappijen ter wereld bezit de KLM de grootste lucht- vrachtvloot. Deze bestaat thans uit 2 „Jet Traders". 4 DC-7 F's (welke uit sluitend binnen Europa worden ge bruikt) en 2 Dakota's. De laatste zullen over niet al te lange tijd uit de vlucht worden genomen. De door de KLM ver voerde goederen bestaan momenteel voornamelijk uit textiel en machines, resp. machine-onderdelen. Met deze luchtvrachtreus vliegt de K.L.M. thans vijf keer per week over de oceaan. Op Cyprus heeft de regering besloten een nieuwe lichting onder de wapenen te roepen, nl. de Griekse Cyprioten die in 1941 zijn geboren. De afgelopen maan den zijn al vijf lichtingen opgeroepen. President Makarios maakte na afloop van de kabinetsvergadering bekend, dat zijn minister van buitenlandse zaken, Kyprianoe, die de afgelopen dagen in New York het debat in de Veiligheids raad over de kwestie-Cyprus heeft bij gewoond. donderdag naar Moskou gaat. Zelf zal het staatshoofd deelnemen aan de conferentie van leiders van niet- gebonden landen, welke op vijf oktober in Cairo begint. Maniak heiaagt huisdieren met parathion Woubrugge leeft in een al maanden du rende angst voor een maniak die het er op toelegt katten en honden te ver giftigen met het beruchte insectenver- delgingsmiddel parathion. Tot nu toe zijn bij de politie van het agrarische dorpje in de Rijnstreek vier gevallen van vergiftigde honden bekend gen van vergiftigde katten. Veeartsen stelden in verscheidene geval len als diagnose: vergiftiging. Door het toedienen van injecties hebben tracht enkele dieren te genezen, dat mocsht niet baten. Na een som. lange doodsstrijd, gepaard gaande met verlammingsverschijnselen, gaven de dieren de geest. De politie heeft een kat opgestuurd het Centraal dierengeneeskundig insti tuut te Rotterdam, waar men na het ver richten van sectie tot de ontdekking kwam dat zich in de maag parathion- resten bevonden. Ook stukjes worst, die men aantrof dicht bij de plaats waar een grote hond was gestorven, waren met dit vergif overdekt. Tsjoe woont weer receptie bij Premier Tsjoe En-lai van communis tisch China, die de afgelopen zes weken afwezig is geweest, heeft gisteravond te Peking een receptie bijgewoond. De receptie, gehouden ter gelegen heid van de vierde verjaardag van Mali's onafhankelijkheid, was de eerste die hij bijwoonde sinds de onbevestigde berichten volgens welke hij in een zie kenhuis zou hebben gelegen. Tsjoe her vatte zijn werk maandag met' een ont vangst van Alphonse Bayonne. de eerste ambassadeur van Kongo (Brazzaville) in Peking. Lucht weer zuiver tussen Bonn en KLM De regering is na het onlangs gehou den luchtvaartoverleg met de Duitse re gering over het verschil van inzicht over chartervluchten van de KLM naar de Duitse Bondsrepubliek van mening dat de goede sfeer in de luchtvaartbetrek kingen is behouden. De indruk is ver kregen dat de Bondsrepubliek weer een loepel standpunt ten aanzien van char- :ervluchten zal innemen. Dit heeft minister Luns mede na- nens de staatssecretaris van verkeer en waterstaat de heer Keyzer geantwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid ir. Posthumus (soc.). Het Liberiaanse vrachtschip is zaterdag bij Sandy Hook voor de kust van New Jersey aan de grond gelopen, terwijl het mistte en er een zware zee stond. De golven slaan over het weerloze schip heen. De satelliet die vrijdag j.L van Kaap Kennedy is gelanceerd met een Apollo- cabine. is gisteren boven de Indische Oce aan uit zijn baan gevallen. De satelliet kwam om 12.59 uur weer in de atmosfeer terug, zo heeft de NASA meegedeeld. De volgstations van de NASA hebben de terugkeer in de dampkring waarge nomen. Gemeld is dat er nog geen aan wijzingen zijn van de plaats waar het ruimtevaartuig is terechtgekomen. Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: Het rapport van de commissie Warren iver de moord op president Kennedy zal ondagavond voor de pers worden vrij gegeven. zo heeft het Witte Huis bekend gemaakt. Het rapport zal op de regeringsdrukkerij worden vermenigvuldigd en worden ver kocht, onmiddellijk na de publikatie in de ochtendbladen van maandag. Einde socialistisch bewind? In Kopenhagen vraagt men zich thans af, wie nu een kabinet gaat vormen en hoe de samenstelling er van zal zijn. Bij de parlements verkiezingen van gisteren is nl. de meerderheid in het Folketing voor de regeringscoalitie van so cialisten en radicalen verloren gegaan. De conservatieven hoek ten belangrijke winst, de Duitse minderheid verloor haar enige zetel en de communisten kwamen er opnieuw helemaal niet aan te pas. De Europese socialistische fractie heeft gisteren uit protest de vergadering van het Europese parlement waarmee de septcmberzitting in Straatsburg werd ge opend, verlaten. De socialistische afgevaardigden uit de :s gemeenschapslanden verlieten de ver gadering nadat bij meerderheid van stem men was besloten een socialistische inter pellatie-aanvrage over de democratisering der gemeenschap, die reeds op de ont werpagenda voor de septemberzitting stond, te schrappen Deze ..staking", uniek de Europese parlementaire geschiede- had alleen betrekking op de vergade ring van dinsdag. De oorzaak van het conflict vormt het probleem van de zetel der Europese organen, inclusief het Euro pese parlement, weer aan de orde ge komen door de onderhandelingen over :en fusie der Europese executieven EEG-commissie, Euratom-» Hoge Autoriteit der EGKS). 1 De Europese ministerraad was er eind vorige week niet in geslaagd de fusie de zetelkwestie nader tot een oploss te brengen. De voorzitter, van het Euro pese parlement heeft in het weekeinde een telefonisch verzoek van de voorzitter van de ministerraad ontvangen on openbaar debat in Straatsburg uit tt len tot de ministers zelf een akkoord be reiken of althans in zich zouden hebben. De ministerraad beloofde dat op dat moment nog op een of andere n: contact met het parlement zou worden opgenomen om de visie der Eur afgevaardigden te vernemen. Inwilliging van dit verzoek had echter leen zin als ook de socialistische i pellatie werd geschrapt. Dit geschiedde, ondanks socialistisch verzet, met de stem- nen van een meerderheid bestaande uii •hristen-dcmocraten, gaullisten en libera len (uitgezonderd de Nederlanders Baas Berkhouwer en twee Duitsers). hi em (kootte hy, I Een accountantsonder zoek heeft uitgewezen dat van de democratische en republikeinse kandidaten voor het presidentschap en vice-presidentschap van Amerika president Johnson de rijkste is: hij bezit bijna 3,5 miljoen dollar. Goede tweede is Barry Goldwater, die 1,7 miljoen dollar achter zijn naam heeft staan. Zij worden gevolgd door Wil liam E. Miller met 260.000 dollar en Hubert H Humphrey niet 170.000 dollar. I Het Amerikaanse bureau voor bevolkingsstudies heeft bekendgemaakt dat de gemiddelde levens duur van de Nederlandse en Zweedse burger het langst is: 73 jaar. Daarop volgt Israel met 72 jaar. In Australië en de V.S. is de gemiddelde levens duur 'J jaar, in de Sow- jetunie en Japan 68 jaar. Het laagste gemiddelde wordt genoteerd in Gui nea en Ivoorkust, waar de levensduur slechts 30 tot 35 jaar bedraagt. S Tet gelegenheid van we relddierendag op 5 okto ber geeft het Amsterdam se circus Rolffino een show onder de titel „die- rensnipperdag". Deze show omvat o.m. een „paardendiner" (menu haver, paardekoekjes. worteltjes, suikerklontjes, roggebrood en blaadjes sla) en een paardenpara- de. Tijdens het diner zul len de paarden door ober kelners en koks met hoge mutsen worden bediend. De Amerikaanse film maatschappij Columbia Pictures heeft optie ge nomen op de filmrechten van het boek van Jan Cremer, „Ik, Jan Cre- mer". Dit gebeurde op de vandaag gesloten Frank furter Buchmesse, die in het teken van het Neder landse boek stond. Het boek werd op de „messe" naar 13 landen verkocht De politie van Bologna (Italië) heeft een bende valse munters opgerold en een groot aantal stem pels voor het slaan van gouden munten van ver scheidene landen in be slag genomen. Het onder zoek begon toen in Zwit serland veel valse goud stukken van tien en twin tig Franse francs in om loop werden rebracht. Tot de gearresteerden be horen zakenlieden, goud smeden en een worstfa brikant, a Vandaag viert het echt paar P. Ooms-But in Vor- den zijn diamanten b-ui- loft. De echtlieden, die 83 en 81 jaar oud zijn. genieten nog een goede gezondheid. Generaal de Gaulle is op zijn Zuid- Amerikaanse reis in Bogota, de hoofd stad van Colombia aangekomen. Hij werd door een grote menigte verwel komd. Bij zijn vertrek uit Venezuela waren weinig mensen aanwezig, on danks het feit, dat zij gratis naar het vliegveld vervoerd konden worden. De generaal werd tijdens een kleur rijke plechtigheid verwelkomd door pre sident Valencia, die kort tevoren nog 150 ..verdachte personen" had laten ar resteren. Men maakt in Colombia jacht op enkele Fransen, die als lid van de OAS (Organisatie van het geheime le ger) naar Zuid-Aimerika zijn uitgewe ken, nadat de grond hun in Frankrijk te heet onder de voeten was geworden. De Gaulle heeft president Leoni uit genodigd voor een tegenbezoek aan Frankrijk. Leoni schonk hem een pres- sepapier. een boek over de geschiedenis van Venezuela en een muziekalbum. Me vrouw De Gaulle kreeg een halsketting en een armband ten geschenke. Aan het einde van het bezoek aan Venezuela bekend gemaakt, dat beide landen handelsverdrag on een verdrag voor culturele en technische samenwerking zullen sluiten. Binnenkort zal een Fran- conomische missie een bezoek aan Venezuela brengen. De 175 zetels in de Kamer zijn als volgt verdeeld: socialisten 76 (onveranderd), radicalen 10 (verlies 1), conservatieven 36 (winst 4), agrarische liberalen 38 (on gewijzigd), soc. volkspartij 10 (verlies 1), rechtse onafhankelijken 5 (verlies 1). De leider van de Radicale partij. Karl Skytte, verloor zijn zetel aan een kan didaat van de Agrarisch-liberale partij. Hij had al voor de verkiezingen gezegd, dat zijn partij niet aan een coalitie zou deelnemen, als ze aanzienlijk achter zou gaan, of als de twee partijen gezamen lijk niet voor een regeringsmeerderheid zouden kunnen zorgen. De socialistische premier, Otto Krag, zal waarschijnlijk trachten een minderheidsregering te vor men. Hij zou dan volkomen afhankelijk zijn van het gemanoeuvreer van andere partijen, die hem dan weer wel en dan weer niet zouden willen steunen. Men acht het dan ook niet uitgesloten, dat Krag na enige tijd met een min derheidskabinet te hebben geregeerd wil aansturen op nieuwe verkiezingen om tot een beter machtsevenwicht te ko men. Het is de vraag, of de andere par tijen hieraan behoefte hebben. Wellicht dat Erik Eriksen, de leider van de Agrarische liberale partij zal aan dringen op de vorming van een rechts kabinet. De rechtse partijen hebben nl. over het geheel genomen hun positie verbeterd, terwijl de linkse groepen zetels hebben verloren. Philip mikpunt van eejoel op Malta De socialistische party van Dom Mintoff op Malta blijft verzet aantekenen tegen de voorwaarden waaronder het eiland onafhankelijkheid is verleend door Enge land. De grieven van Labour ontladen zich op het hoofd van prins Philip die int naam van de Koningin allerlei officiële handelingen verricht. Prins Philip was gisteren niet te ver staan toen hij het nieuwe parlement be groette. 15 Labourafgevaardigden van het 50 leden tellende parlement maakten zo'n lawaai, daarbij gesteund door de socialis ten die buiten het gebouw demonstreer den, dat de prins moeite had zich ver staanbaar te maken. De aankomst van prins Philip bij het parlementsgebouw was al rumoerig ge weest. Er werd geschreeuwd en gejoeld toen de erewacht van het Kings Own Malta-regiment de geweren presenteer de. Philip, in zijn zwaar met medailles behangen witte uniform, salueerde onver stoorbaar en liep langzaam door de zwaar bewaakte ingang van het paleis. Enige honderden politiemannen wisten de menigte in de zijstraten te verspreiden, en in het gebouw kon de prins daarna de Maltezers verzekeren dat Engeland bly- vende steun aan het eiland zou verlenen. Chroesjtsjef niet naar O.-Dnitsland Premier Chroesjtsjef van de Sowjet- unie heeft gisteren een bezoek gebracht aan de Oostduitse ambassade in Moskou om zijn condoleances tot uitdrukking te brengen bij de dood van de Oostduitse premier Grotewohl. De Russiscfhe delega tie naar de begrafenis zal, in tegenstel ling tot de verwachtingen, niet zo be langrijk zijn. Chroesjtsjef gaat niet, Brezjnjef niet en ook Mikojan niet. Lei der van de delegatie is minister van bui tenlandse zaken Gromiko. Verder gaan mee vice-premier Polyanski en maar schalk Yakoebofski. commandant van de Russisohe troepen in Oost-Duitsland. Indonesiërs schieten dorpelingen neer Twee ongewapende dorpelingen zijn zondag in een rijstveld in Serawak (Bor neo) in koelen bloede neergeschoten door drie geüniformeerde en gewapende In donesische guerrillastrijders, zo is giste ren in Koetsjing vernomen. De politie in Koeala Loempoer zei gis teren dat de laatste twee dagen twintig Indonesische kooplieden aan de oost- en zuidkust van Malakka zijn aangehouden. Maleisië heeft de ruilhandel in zijn wa teren verboden omdat de Indonesische regeriing de scheepjes zou gebruiken voor het smokkelen van personen en wapens naar de federatie. De door de conferentie van lan den van het Afrikaanse blok in het leven geroepen werkcommissie voor Kongo heeft gisteren haar werkzaamheden afgesloten. Op oktober zal de commissie op r( gaan naar Kongo en Boeroendi. In stryd met de wensen van Tsjombe uitdrukkelijk heeft gesteld d; onderhandeld kaï len voordat zy de i gelegd, heeft de com rden met de rebel- apens hebben neer- lissie toch vertegen- 1625) Tot nu toe zijn bij dc mie- Vooral tropische en subtropisehe ren drie categorieën van alarmseinen mierensoorten demonstreren als waargenomen. De eerste methode derde alarmstadium, die de hoogste is betrekkelijk eenvoudig en eigen- graad van opwinding moet uitdruk- lijk een beetje lomp. want zü be- ken, een soort dans, die we ook bij staat uit stoten en duwen van de bijen hebben kunnen waarnemen, ene werkster tegen de andere. De zij het dan in een andere vorm. De gele weidemier gebruikt deze com- mieren richten zich hoog op de po- municatiemethode, die er op ge- ten op en voeren in deze houding richt schijnt te zijn de andere mie- driftige en krampachtige bewegin- ren in bet nest aan te sporen tot gen uit, die de nestgenoten tot een wat minder oplettendheid bij de algemene paniek voeren. De werk taak die zij onder handen hebben sters zullen weliswaar nog wel niet de meeste gevallen op dc broedverzor- ging betrekking heeft en tot wat meer aandacht en belangstelling ring, die zicb in de algemene toestand van het nest aan het voltrekken is. Als gevolg var dit aanstoten kan in het nest van de gele weidemier langzaam en ge leidelijk tot een algemeen brocd- transport worden overgegaan. Bij dit stoten wetei bet TOCH IS "«'T ZO! precies gaat, beginnen In ieder geval al de kaken te sperren, gereed om te byten naar alles en ieder die hun verdacht voor- het gaan verdiepen in de vierde en interessantste mo gelijkheid van communicatie, moe ten we ons eerst bezig houden met de vraag, op welke waarneming de ze seindienst berust, m.a.w. hoe behoeft worden de rustig rondlopende •hter geenszins te blijven. In ren door de alarmdanseres tot de tweede graad van opwinding hoge graad van opwinding gebracht, komt het betasten en betrommelen die kan leiden tot een gevecht, met sprieten en voorpoten, waar- maar ook een zekere pressie kan aan een specifieke betekenis moet betekenen om aan ander werk te worden toegekend, al naar gelang beginnen? Van aanraken of betas- de Mijze waarop dit gebeurt. Wan- ten is in dit geval geen sprake. De de ander wil mieren kunnen, wanneer zij een- dreigt. dat maal in prikkeltoestand zijn icedelen, dat ergens een lekker hapje te halen kaar ontmoeten, natuurlijk "wel vlie- Éj haar gensvlug even poolshooge nemen, waar maar Stager kon vaststellen dat dit drup- vluchtig betasten met de sprieten een bijkomstig verschijnsel Mas. De prekspartuer, dan opwinding blijkt te worden overge- 'ikkel- bracht op een afstand van 10 a 15 Melgevulde oept zij de bulp nestgenoten in voor >port. of bedelt zij oi peltje voedsel uit de krop van haar g is de modaliteit de sprieten- en potenspel telki ders. Er kan in die gevallen heftig met de poten Morden gewerkt, dc londdelen kunnen Morden belikt, er ordt een poot of spriet stevig astgegrepen. of er wordt zachtjes iet de toppen van de sprieten ge- itreeld. AI deze variaties vertegen- Komt een mier op die afstand van een danseres, dan schrikt zij een ogenblik op. maar assisteert de ander daarna ogenblikkelijk in haar dans zonder een sprietslag gewis seld te hebben. Kennelijk hebben dus te u-oordigen klaarblijkelijk een eigen maken met het zien van beMeging, manier van uitdrukken, die ook door de zojuist genoemde onderzoe kscellen, al naar ge- ker met het Griekse woord kinopsis lang de mierensoort die zich van de- aangeduid. taal bedient. Want in dit opzicht zijn de mieren al net als de men- Laten M-e dan een volgende keer I de talen die zij gebruiken zijn de taal der mieren bespreken. kunnen door anderen niet H. Pétillon. woordigers van de opstandelingen ge boord. Ook Gbenye cn Soumialot zonden naar Nairobi onderM-eg zün om met com missieleden te spreken. De voorzitter van de werkgroep, de Keniase premier Kenyatta, maakte be kend dat morgen een afvaardiging naar Washington zal gaan om met president Johnson het vraagstuk Kongo te bespre ken. De commissie was namelijk van oor deel dat haar bemiddelende taak zonder beëindiging van elke buitenlandse mili taire inmenging onmogelijk is. Duidelijk is hierin de mening van de rebellen te onderkennen die al verscheidene malen hebben laten weten vooral gekant te zijn tegen de buitenlandse, met name de Ame rikaanse hulpverlening op militair ge bied aan de regering-Tsjombe. Waarnemers zijn van mening dat, nu de commissie de voorwaarde van Tsjombe in de wind heeft geslagen, het gesprek met de Kongolese premier zeer moeilijk zal worden. De commissie noemt Peking ook niet als een land waar de rebellen militaire steun van krygen. Alleen de centrale regering wordt op deze wyze discrediet gebracht De bekende Engelse atoomgeleerde en ex-communist dr. Ian Grant Campbell ls zondag tot geestelyke in de Anglicaan- 5 Kerk geordend. Hy zal hulpprediker orden in Stockport. Campbell, die nu 43 jaar oud is, ver- wekle dertien jaar geleden grote op schudding. toen hij samen met een andere geleerde, Dennis O'Connor, tij dens een vakantie in Polen verdween. Later voegden nun gezinnen zich bij hen. Campbell, die communistische denk beelden had, was toen al een deskundige op het gebied van radio-isotopen. Nadat hij enige jaren gewerkt had op het radium-instituut Marie Curie en op het instituut voor kernonderzoek van de Poolse academie van wetenschappen in Warschau, wijzigden zich zijn politieke denkbeelden. Eind 1959 keerde hij daar Engeland terug, waar hij lector werd aan de universiteit van Manchester. Zyn nieuwe functie van hulpprediker betekent voor Campbell, die een vrouw en twee kinderen heeft, een aanzien lijke financiële achteruitgang. Vanaf zijn studententijd M-as hy communist. Nu zegt hij: Ik wilde, dat ik veel vroeger christen geworden was. Na c inwerkperiode van twee jaar is de benoeming van ds. C. M. de Vries als de radio- en televisieafdeling het informatiedepartement Wereldraad van Kerken met drie jaar verlengd. Ds. De Vries, die voorheen de leiding had van de televisie van het IKOR, werd in 1962 naar Genève geroe pen om een adviesorgaan te vormen voor kerkelijke radio- en televisie-organisa ties over de gehele wereld. In de komen de jaren wil hij zijn aandacht vooral rich ten op de actuele oecumenische berich- geving. Dr. Harold Brown, hoofd van de af deling research en Merktuigbouw van bet departement van defensie, heeft bekendgemaakt, dat het nieuMe ver kenning vliegtuig SR 71 een gebied van 150.000 vierkante kilometer zal kunnen fotograferen. Dr. Brown noemde dit getal dinsdag een gesprek over enkele hoedanig heden van dit verkenningsvliegtuig, welks bestaan op 24 juli door president Johnson wereldkundig is gemaakt De SR 71 krijgt een snelheid van 3.200 km uer uu£ £P zal opereren op hoogten I boven 24.000 meter.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 5