HOOFDSCHOTEL? VLEES! Socialist als lakei van communisme Uitgebreide bewaking in Venezuela Papandreou riep attaché uit Kopenhagen terug Aanslag op de Boliviaanse vice-president „STRIJD" OP OCEAAN IN ALLE STILTE ONTBRAND Hooft bezong de pers DINSDAG 22 SEPTEMBER 19M Het einde van GrotewohVs carrière Er verandert niets in de Sowjetzone (Van een onzer redacteur* tewohl, de enige premier die het communistische bewind in de Sowjetzone van Duitsland totdusver heeft gehad, is in po litiek opzicht van weinig of geen betekenis. Er verandert in dat deel van Duitsland niets door en het zal geen enkele in vloed hebben op de betrekkin gen met de (Westduitse) Bonds republiek. Het bezoek, dat Chroesjtsjef aan Bonn zal bren gen, zal gewoon doorgaan. Want Grotewohl, die in de afgelopen vier jaren al geen belangrijke rol meer speelde, was nooit de werkelijke machthebber in wat we gemakshalve Oost-Duits- land noemen. Dat was voor zover de Russen dat toestonden Walter Ulbricht, de beruch te partijsecretaris. Men zegt nu. dat Grotewohl zal worden op gevolgd door Willi Stoph (die totdusver als waarnemend pre mier optrad) en dat deze pas 50-jarige Oostduitse communist waarschijnlijk binnen niet al te lange tjjd ook de plaats zal in nemen van Walter Ulbricht. kele keer klaar, een goed woord le vinden voor de slachtoffers van net Sowjetregime. De arbeiders, die op 17 juni 1953 in de Russische sector van Berlijn in opstand kwamen, wer den door Grotewohl bestempeld als fascistische en burgerlijke elementen. En de continuering van zijn machts positie heeft hij in die tijd evenzeer te danken gehad aan de Russische tanks en bajonetten, als aan Walter Ulbricht. de werkelijke machthebber in de Sowjetzone. Zo eindigde het le ven en de carrière van Otto Grote wohl, aanvankelijk een veelbelovende figuur in de Duitse socialistische ge lederen. In de naziperiode weigerde hij zich neer te leggen bij onrecht en onder drukking' Toen de communisten in 1945 de macht overnamen maakte hij de grote vergissing te geloven, dat met hen kon worden samengewerkt. Hij liet zich in een positie manoeuvre ren, waaruit geen weg terug mogelijk was. Het bleek een doodlopende weg IN Amerika wordt een lichtge wicht vliegtuigje van versterkt fiberglas-plastic gelest. Het is een amphibievliegiuigje. dat zeer goed bruikbaar is op smalle we gen en rivieren. De mini-plane (gewicht minder dan twee ton) heeft slechts 500 voet nodig om op te stijgen. JOHNSON WIL Luidruchtig welkom De Gaulles eerste halte Van 1946 af, toen Grotewohl en Ul- j icht onder Russische druk (wat C rotewohl betrof) besloten, de Socia- üstische Eenheidspartij Duitsland op (e richten, was Ulbricht en niet Grote wohl de man. die in de Sowjetzone Otto Grotewohl tijdens een rede in de Volkskammerhet schijnparle- ment van de Sowjetzone van Duitsland. al spoedig een grote tegenvaller ge weest zijn, dat hij elke werkelijke sympathie in de rijen van de Oost duitse arbeiders miste. Dit ondanks het feit dat hij vroeger en met name in de tijd voordat Hitier de macht „OP REIS" President Johnson is van plan. als hij in november wordt gekozen, in het ko mende jaar verscheidene reizen naar het buitenland te maken, zo is gisteren op het Witte Huis vernomen. Waarheen deze reizen zullen gaan, is officieel niet bekend gemaakt. Het Amerikaanse tijdschrift Newsweek wist echter te melden, dat de president voor Tsjombe destijds nog wel tot het gebied van BrunsWijk, waar hij op 11 maart 1894 werd geboren, maar als de nazi-pe riode er niet tussen gekomen was, zou hij in de dertiger jaren reeds in Ber- lijn een rol hebben gespeeld. Een bijzonderheid Is overigens, dat de regering van Brunswijk destijds aan Adolf Hitler het Duitse staatsbur gerschap verleende. Fel verzet De invloed van Grotewohl in de so- de bezetters de lakens uit. cialistische gelederen deed zich vrij deelde. Deze Socialistische Eenheids- spoedig na de Duitse capitulatie weer ^.partij was slechts een mooie vlag. die j gelden, toen de Russen in hem een een niet al te beste lading moest dek- dankbaar object zagen om een „so- ken. Want in deze (communistische) cialistische" eenheidspartij klaar te partij werden alle andere in de Sow- stoven. Evenals Ulbricht was Grote- ident De Gaulle zou al officieus hebben laten weten, dat hij gaarne het Ameri kaanse staatshoofd in Parijs zal ontvan gen. mits dit een officieel bezoek wordt en niet alleen maar een tussenlanding. Premier Tsjombe van Kongo is gis teren bij zijn aankomst in Elisabeth- stad, de hoofdstad'van Katanga, geest driftig ontvangen door een menigte van 25.000 mensen. Het was de eerste maal sinds de Katangaanse afscheiding onge daan gemaakt werd. dat Tsjombe hier Maandagavond worden grote volksfees ten gehouden om de terugki Tsjombe te vandaag aan door de provin Generaal de Gaulle is gisteren ^8 in de Venezolaanse hoofdstad Caracas aangekomen. Op het vliegveld werd hjj verwelkomd door president Raoel Leoni van Venezuela. Na wederzijdse welkomsttoespra ken inspecteerden beide staatshoof den afdelingen van de leerlingen van de luchtmachtschool. Op het vlieg veld stelde presidenj Leoni zijn ka binetsleden en andere autoriteiten aan jetzone bestaande groeperingen opge nomen. Dat waren onder andere die van de socialisten, de christen-demo- Icraten en de liberaal-democraten. Grotewohl was de man, die onder de locialisten de grootste invloed bezat ien die door de Russische bezetters gebruikt werd om deze politieke groe- !pe: ing in de SED onder te brengen. Dat is de voornaamste rol van Gro tewohl geweest. Van enige wezenlijke invloed op het in Oost-Duitsland ge voerde beleid is geen sprake bij hem geweest. Tweede plan Vlak na huwelijk Konstantijn Koningin-moeder in het geding i. De premier begint i de Franse president tocht van een weeklgonnen werd met de autorit naar de 1 stad Caracas. In Venezuela waren met het oog op komst van de Franse president uitgebrei de veiligheidsmaatregelen getroffen. Elke toegang tot de landingsbanen was geblokkeerd, het gedeelte grenzen de aan de Caribische zee werd zwaar bewaakt. Op de straathoeken in Caracas stonden politiemannen met getrokken revolvers en met machinegeweren. aan de bevrijder Bolivar. Op het vliegveld had zich tevoren nog een misverstand voorgedaan. Generaal De Gaulle stapte uit het vliegtuig en liep naar president Leoni om deze te begroeten, onder de tonen van het Ve nezolaanse volkslied dat door de Franse president blijkbaar niet als zo danig werd herkend. In een vraaggesprek met Le Monde, dat gisteren werd gepubliceerd, zei pre sident Leoni dat ..er in Venezuela een ondergrondse bestaat, die altijd klaar staat geweld te gebruiken om in het nieuws te komen, en het bezoek van ge neraal De Gaulle zou een aanleiding kunnen zijn". „Wij zijn niet bezorgd maar zulleni zeer voorzichtig zijn. Onze verant woordelijkheid is te groot om geen buitengewone veiligheidsmaatregelen te nemen" De president zei dat Vene zuela de betrekkingen me Cuba heeft jerbroken terwijl Frankrijk daaren- Mosterdgas-affaire: MOSKOU: GEEN SCHULD AAN AANVAL De Sowjetunie heeft gisteren de ver antwoordelijkheid voor een aanval met mosterdgas op een functionaris van het Westduitse ministerie van buitenlandse zaken, gepleegd in een klooster bij Mos kou op 6 september jl. van de hand ge- De Russische ambassadeur in Bonn, Smirnov. deelde de Westduitse onder minister Carstens op het ministerie van buitenlandse zaken in Bonn mede. dat de Russische autoriteiten niets met de aanval te maken hebben, aldus welin gelichte kringen in de Westduitse hoofd stad. Volgens genoemde kringen heeft de Westduitse regering kennis genomen van Smirnovs verzekering, doch was zij er niet voldaan over. Men zou Smirnov hebben meegedeeld, dat de regering de toezeging verwacht dat de pogingen om de zaak op te helderen zullen wor den voortgezet en dat de schuldigen zul len worden gestraft. Voorts zou men. aldus nog steeds deze kringen, veront schuldigingen verwachten. In Bolivia, waar zondag de staat van beleg werd afgekondigd na de ontdek king van een komplot tegen de rege- jring, is gisteravond een aanslag ge- 1 pleegd op de vice-president, generaal Rene Barrientos. In diens woning te K-habamba ontplofte een bom. als j c S^'olg waarvan de slaapkamer -■* het land. Si- Tl - rnield. In een te La Paz uitgegeven communiqué wordt niets meegedeeld over eventuele verwondingen van de vice-president. Wel staat daarin, dat de generaal zich onder behandeling van artsen heeft gesteld. Het ziet er naar uit, dat alle 2500 in woners van het Amerikaanse plaatsje Calistoga (Californië) zullen moeten eva cueren voor een steeds dichterbij ko mende bosbrand, die reeds de buiten wijken heeft bereikt. Met man en macht wordt getracht het vuur tegen te hou den. maar tot nu toe is men daarin nog niet geslaagd. Reeds 55 huizen zijn ver- kleermakerszoon. Dit feit was voor de Russische maarscnalk Sokolovsky. die in 1946 in de Sowjet zone de scepter zwaaide, aanleiding de twee .kleermakerskinderen" in een hotelkamer op te sluiten en hun i te bevelen het gedurende de nacht* vlak na net huwelijk tussen de eens te worden over de eenheidspar-Deense prinses Anne-Marie en tij. En Grotewohl kon toen niet an-!|<oning Konstantijn van Grieken- S dg°eehee?a«n2ï,hibneïidnstelSHi land is sprake van enig onge- nieuw te vormen partij te stellen, j noegen tussen beide landen en wel Hiervoor moest hij wel het felle ver- op het politieke vlak. Een boze zet overwinnen van een groot aantal j premier Papandreou heeft de van zijn partijgenoten. Griekse persattaché uit Kopenha- Maar hij voelde zich geschraagdgen teruggeroepen, omdat deze de door een oude medewerker, Erich Gniffke, die na de machtsovername Dal kon ook niet. Het was van het ^00r dc nationaal-socialisten Grote- begin af duidelijk, dat Grotewohl op I Wohi gelegenheid had gegeven, in zijn het tweede plan zou blijven, want 11- bedrijf te gaan werken, waardoor een eind kwam aan de onzekerheid in het bestaan van de door de nazi's uitge schakelde Grotewohl. het tweede plan zou blijven, want 'bricht had als communist van de oude marde het vertrouwen van Stalin. En Grotewohl, een socialistische overlo per. was slechts een werktuig, dat ge durende een overgangsperiode dienst kon doen. Het moet voor de Russen Specialist wordt huisarts na ruzie met ziekenfonds De Utrechtse specialist in ken, de heer P. C Koppert ingang van vandaag aderziek- o..gewoon" hulsarts. Zelf noemt "hij deze omschake ling ..een groot offer" dat hij brengt om te ontkomen aan het regiem van de ziekenfondsen, die hem nu geen con tractbreuk meer zullen kunnen verwij ten. heer Koppert heeft, zoals bekend, al sinds 1952 onenigheid met de zieken fondsen over de honorering van specia listen en over het feit, dat zelfstandig gevestigde specialisten te weinig ge-tcil „v, bruik kunnen maken van ziekenhuisbed- sowjetzone vrijgemaakt n een pppeven ^eze carrière niet bederv De nationaal-socialisten zagen dit geval aan tot 1938. Toen werden, Gniffke en Grotewohl gearresteerd. In het begin van het volgende jaar* liet de Gestapo Grotewohl weer lopen. Met veel moeite wist deze zich dooi de oorlog heen te werken en toen de Gestapo hem na de opstand van de 20ste juli opnieuw wilde arresteren, was hij onvindbaar. In mei 1945 dook hij weer op toen de Russen Berlijn bezetten. Bij de verdeling van de baantjes werd toen ook aan Grote wohl gedacht. Na zijn bereidverkla ring, mee te werken aan de stichting van de SED. heeft Grotewohl niet al leen met grote felheid de tegenstan ders van deze ..eenheid" in de socia listische geledei en bestreden. Hij vond het ook goed, dat door de Russen dui zenden socialisten en andere Oostduit sers. die niet in de eenheidsval wilden trappen, werden gedeporteerd. Voor Grotewohl was de weg naar hoge positie in het regime r hun patiënten. Op {ogenblik weigerde de heer Koppert pa tiënten te helpen voor een honorarium 'soms van slechts acht gulden voor tien behandelingen! dat nog niet eens de ver- bandkosten dekte. Ziekenfondspatiënten 'die hem verzochten om een particulie re behandeling hielp hij wel en hun stuurde hij uiteraard een rekening. Naar aanleiding hiervan hebben de ziekenfondsen hem in het voorjaar als medewerker ontslagen, maar de presi dent van de rechtbank in Utrecht be- j paalde-in een kort geding, dat zij het contract niet eenzijdig mochten verbre ken en dat zij hem als medewerker moesten handhaven. Over deze kwestie is nu een civiele procedure aan de gang, terwijl er tevens bij het medisch tucht college nog een klacht tegen de heer {Koppert in behandeling is wegens het ondermijnen van het aanzien van de me dische stand door enkele uitspraken die hij in het openbaar heeft gedaan. Vooruitlopende op de uitspraken, heeft de heer Koppert besloten, weer een huis artsenpraktijk te beginnen: ..Dan heb ben de ziekenfondsen geen vat meer op me". In een normale praktijk, aldus de heer Koppert. komen meestal maar en kele gevallen van „open benen" (zijn specialiteit) voor en die patiënten kan ik dan behoorlijk behandelen. De ande re huisartsen kunnen dergelijke geval len nu niet meer naar hem verwijzen, zodat hij voor wat zijn specialisme be treft alleen nog maar particuliere pa tiënten behoeft hij wilde door zich solidair te verklaren met zijn vroege re partijgenoten, die door de Russen werden vervolgd. In al de jaren, dat hij premier van hel bewind in de Sowjetzone is ge weest, speelde Grotewohl het geen en- Deense minister van buitenlandse zaken, Haekkerup, „aanbevolen" zou hebben tijdens diens bezoek aan Athene tegenover de pers geen verklaringen af te leggen. De pers attaché ontkent deze „aanbevelin gen", maar een feit blijft dat Haekkerup hierover een klacht heeft ingediend. Er zou misschien nog niets aan de hand geweest zijn, wanneer Haekke rup niet toch een interview had toe gestaan en hierin op niet mis te ver stane wijze het Griekse constitutione le bestel kritiseerde, alleen maar door een vergelijking met het Deense be stel. De minister vertelde onder meer dat de koningin-moeder in het Deense staatsbestel geen speciale status heeft en geen politieke rol speelt. Daar liet hij het bij. Maar bepaalde politieke kringen in Athene zagen hierin een zinspeling op de rol en de status van koningin-moeder Frederika van Griekenland, nadat prinses Anne-Marie koningin is geworden. In Griekenland is al sinds enige tijd een beweging gaande om de rol pan; het koninklijk huis in de politiek van het land te beperken. Niet zonder re den verwijten de Griekse bannelingen in het buitenland het Griekse konings huis van het in de hand werken van ondemocratische toestanden Student in Alpen doodgevroren Een Britse student aan de Londense universiteit, de 20-jarige John Phillips, is bij een poging de 4478 meter hoge Matterhorn aan de Italiaanse kant te beklimmen doodgevroren. Zijn twee vrienden konden nog juist op tijd door Alpen-gidsen worden gered en naar be neden worden gedragen. Dc jongens wa ren op slechts 200 meter afstand van de met sneeuw bedekte top overvallen door een sneeuwstorm. Volgens de gidsen was hun uitrusting en voornamelijk hun kle ding niet geschikt voor een dergelijke Geweld De gezagsdragers willen ..volledige vei ligheid". De minister van binnenlandse zaken. Gonzalo Barrios, zei dat er geen moeilijkheden te verwachten zijn. Cara cas is echter een stad waar geweldda den een gewone zaak zijn en het dra gen van vuurwapens meer regel dan uit zondering is. Kleine groepjes guerrilla strijders opereren in de bergwouden van Westelijk Venezuela. Negen jnaanden geleden nog deden de Castro-gezinde elementen hun uiterste best om de pre sidentsverkiezingen te torpederen. Na de twintig kilometer naar Caracas in een kogelvrije auto afgelegd te heb ben. werd de 73-jarige Franse president door president Leoni onderscheiden met de ..orde van de bevrijder", een onder scheiding die ingesteld is ter herinne ren alle buitenlandse schepen die met Cuba handel drijven. Dat is een vraagstuk dat ik generaal De Gaulle bij onze eerste ontmoeting wil voor leggen." Venezuela verwacht een aanmerkelij- Een konvooi schepen is giste ren voor het eerst sinds 1945 de baai van Seymouth aan de En gelse zuidwestkust uitgevaren en daarmee is de grootste vloot- oefening die de NAVO ooit heeft gehouden op gang gekomen. ht ee*t finite Kij, In de bergen van Zuid west-Zwitserland is gis teren sneeuw gevallen op 1200 meter en hoger. Veertig Westberlijnse verkeersbrigadiertjes zul len van 23 t/m 26 sep tember een bezoek aan ons land brengen. De jeugdige Westberlijners zijn voor dit bezoek uit genodigd door de Neder landse vereniging tot be scherming van voetgan gers. Wethouder Schulze van Berlijn vond de reis belangrijk genoeg om dc kinderen te begeleiden. I Premier Hastings Banda van Malawi heeft giste ren onthuld dat oud- ministers geprobeerd heb ben hem met behulp van tovenaars te doden. De medicijnmannen hadden echter geweigerd aan dit komplot mee te werken. De oud-ministers hadden vrouwen naar de medi cijnmannen gestuurd om bepaalde ..medicijnen" te krijgen. De medicijn wordt op een vrouwen- handschoen gedaan en de gene die de hand van de vrouw neemt, wordt on middellijk gedood. In de nacht van zondag op maandag hebben on verlaten ingebroken in het aquarium van Oude- hands' Dierenpark in Rhenen. Liefhebbers van vissen waren bet niet. want het personeel trof gistermorgen een onvoor stelbare chaos aan. Alles wat maar los zat, was in de aquaria gesmeten, van kledingstukken en ge reedschap tot serviesgoed toe. Verschillende vis soorten werden verwis seld waardoor kostbare exemplaren verloren gin- gen: ze kwamen in de bakken van roofvissen te recht en werden prompt j verorberd. Ook zijn stuk- ken koraal uit de zout- waterbakken gebroken en in het zoete water gesme ten. Om de chaos com pleet te maken was bo vendien de verwarmings installatie uitgeschakeld, waarop ook het nijlpaar den- en olifantenverblijf is aangesloten. Deze die ren ondervonden hiervan geen nadelige gevolgen. 1624) Niet geheel zonder moeite waarin 7 gulden per jaar zijn we er de vorige maal in ge- trokken voor een abonnement op I slaagd aan te tonen, dat de oudste kranten. Dit zijn beslist gedrukte Nederlandse krant de datum 1 juni exemplaren geweest, want in vorige 1618 draagt, althans het oudst ge- jaren moest voor geschreven uran- drukte exemplaar waarover men de ten steeds 36 gulden worden uitge- beschikking heeft, draagt die datum, trokken. Als de gedrukte kranten in Maar op zichzelf wil dat natuurlijk Leiden dus omstreeks 1618 in zwang geenszins zeggen dat er niet veel kwamen, mogen we niet verouder- eerder al kranten zijn gedrukt, waar- stellen dat deze nieuwigheid die als bewijsstuk jaar tevoren al in Amsterdam zouden kannen die- Een aanwijzing in die richting zou bijv. gevonden kun nen worden in een verordening van de Oost Indische com pagnie uit het jaar 1607. waarin slaat te lezen, dat het op gulden boete verboden of andere stukken uit de raadkamer te verwijderen". Wie hieruit bewijs materiaal zou willen putten, gaat echter wat overhaast te TOCH IS "WT ZO! De uiters ingevoerd. Want de compagniestjjd II mocht Amsterdam wel een grote mond jaar op een stad als Leiden bezat het i de grafische vakken I beslist niet. dc dat grenzen waarop de eerste krant verschenen is, worden dus gevormd door de ja ren 1615 en 1 juni 1618. Toeh is er nog een andere aanduiding, waardoor I deze grenzen iets dichter naar elkaar de kranten waarop hier gedoeld wordt toe geschoven knnncn w orden. Dat en waarop de heren in de raad- is een belofte van Abraham Ver- kamer kennelijk erg zuinig waren, hoeven uit Antwerpen, de man die kunnen we nog niet tot de werkelijke in vele kringen als eerste couranfier kranten rekenen, aangezien dit naar van Europa geldt. Zijn belofte luid- alle waarschijnlijkheid geschreven de aldus: „Men sal voordacn alle 8 I en geen gedrukte kranten zijn ge- of 9 daghen den leser presies laten woest. De hoge boete voor het ont- weten 't principaelste dat er gepas- vreemden hiervan is dan ook meteen seert is in vreemde landen". Dit op veel begrijpelijker. zichzelf klinkt wel hoopgevend, Er zijn nog andere bronnen uit die geeft ons zonder datum geen enkel tijd. waaruit we enige gegevens voor houvast. Verhoeven is echter nog r dc dagbladwetenschap zouden kun- uitgesproken en de gezochte datum I nen putten, bijv. het toneelstuk „Wa- kunnen we dan ook vinden in zijr renar". waarin de dichter P C. „Verhael van 't principaelste datei Hooft de lof van het perswezen uit nu onlance geschiedt is soo wei hier zijn tijd in de volgende bevvoordin- te lande als Italien, Vranckrijk gen bezingt: Duytslant den 17 April 1617". J> „Twee mael ter week leest men weten we helaas niet, of Verhoeven van bladt tot bladt. de courante de „principaelste" gebeurtenissc nouvelle» uit dc vier hoeken van de op de 17 april 1617 hebben plaats I Stadt". gevonden erg veel later heeft opge- Het is zeer goed mogelijk en tekend, maar in ieder geval geeft zelfs waarsohijnlijk dat Hooit ook die datum ons voldoende aanwijzing in dit geval de geschreven kranten voor de stelling, dat de geboorte a op het oog heeft gehad, immers, van 's werelds belangrijkste communi het feit dat ze gedrukt werden zou tiemiddel, t.w. de (gedrukte) krant I hij in de dichtregels misschien wel tussen 17 april 1617 en 1 juni 1618 speciaal melding hebben gemaakt, moet hebben plaats gevonden. De veronderstelling, dat tijdens het Over communicatiemiddelen ge- I schrijven van de „Warenar" dat sproken, een lezer wilde iets weten was dus in 1615 de kranten nog over de „taal der mieren". Daar steeds geschreven werden, vindt o.m. zijn we dan juist bij beland, steun in een Leidse rekening uit 1619, (Nadruk werboden). H. Pétillon. Tot 2 oktober zullen, zoals geméld, r ongeveer 125 schepen. 170 vliegtuigen en meer dan 30.000 officieren en man schappen van zeven NAVO-landen in de Atlantische Oceaan oorlogsoperaties uit voeren in het kader van de oefening „Teamwork". ..Wij hopen dat dit de meest realisti sche marine-oefening zal worden die ooit is gehouden", zo verklaarde kapi tein Frank Manson, een woordvoerder van de Amerikaanse marine op het En gelse ministerie van defensie in Londen. Op dit moment zjjn de twee elkaar bestedende vloten, bestaande uit Neder landse, Belgische, Amerikaanse, Engel- Noorse schepen i strikte radio- Franse, Deense Drie vliegkampschepen, de Nederland se Karei Doorman en de Amerikaanse Independence en de Wasp, gaan aan het hoofd van de blauwe aanvallende par tij, die bestaat uit torpedobootjagers. fregatten en kleinere schepen die zich ergens buiten IJsland hebben verzameld. De vijandelijke oranje partij zal mijnen velden leggen en duikbootaanvallen na bootsen. Behalve de Karei Doorman heeft Ne derland vijf torpedobootjagers gezonden, namelijk de Amsterdam, de Drenthe, de Holland, de Overijssel en de Rotterdam en de mijnenvegers Onverdroten, Lo- chem, Grijpskerk, Eist, Beilen, Brum- men, Beemster. Brielle en Sncek. Spoorstaking in V.S. uitgesteld De staking door de ongeveer 150.000 man onderhoudspersoneel bij de Ame rikaanse spoorwegmaatschappijen, die vandaag zou beginnen, is voor onbe paalde tijd uitgesteld. De onderhande lende partijen, bijgestaan door rege ringsbemiddelaars. hebben een voorlo pig akkoord bereikt. De moeilijkheden betroffen de arbeidszekerheid in ver band met het moderniseren van onder houd en reparatie van het materieel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9