Nieuwe JLeidse Courant Grotewohl overleden Is huisarts gedoemd te verdwijnen? Afsluiting van Haringvliet jaar later: 1969 een Vloot V.S. uit de Golf van Tonkin Niet meer dan 4 minuten tijd per patiënt Vriendje met kris gedood tijdens stoeien Matroos gedood bij ruzie in bar 15 B Drie kinderen ontvoerd in Frankrijk Nieuwe theorie over roken- longkanker Duizenden autowrakken en vuil de Noordzee in Commentaren r~ Dinsdag 22 september 1964, 45ste jaargang Directum F. DtEMER Hoofdredacteur: Dr. E. D1EMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD „Stantvaitigb ia ghableven {t mijn hert in feghempoet" Minder koude nacht. Morgen overdag (Zie verder pagina 11) Abonnementsprijzi 3,35,^ p.kw. 10,05, Klachtendienst bezorging 18.00—19.00 uur Vraag in toelichting op begroting: l (Van onze parlementsredactie) Jl/IET grote klem dringt zich de vraag aan ons op aldus minister Veld- l»A kamp in de toelichting op zijn begroting of de huisarts tot verdwij ning gedoemd is. Uit onderzoekingen is gebleken, dat tal van huisartsen liet meer dan gemiddeld vier minuten aan een patiënt kunnen besteden. De minister is van oordeel, dat de huisarts zijn centrale plaats in de gezond heidszorg en in het familieleven moet behouden, doch aangepast aan de mtwikkelingen in de samenleving. Daarom heeft staatssecretaris Barteis onlangs samen met de minister van o., k. en w. de commissie huisartsen ingesteld, die bouwstenen moet aandragen voor het door de regering te roeren beleid. I In het komende zittingsjaar zal een II* Intwerp Noodwet Geneeskundigen wor- fen ingediend. Dit wetsontwerp beoogt 5 jrtsen, tandartsen en apothekers in bui engewone omstandigheden zo doeltref fend mogelijk te kunnen inzetten t.b.v. |e behandeling van zieken en gewonden. In vrijwel alle landen is de laatste vijf jaar een duidelijke toeneming van syfilis waargenomen. Een enquête 5 zal antwoord moeten geven op de vraag of dit ook voor Nederland geldt. Het is aannemelijk, dat Neder- i land in dit opzicht geen geïsoleerde positie inneemt 'Uit gegevens van de medische consul- Sktiebureaus voor alcoholisme blijkt, dat looral personen zijn ingeschreven, die op let hoogtepunt van hun maatschappelijke elatie hadden kunnen zijn. De overheid zal meewerken aan de otstandkoming van een gezondheids- «oorlichtingsad/viescentrum, waartoe een larticulier initiatief is genomen. Voorts vil de minister komen tot oprichting an een bureau ter documentatie van schadelijke bijwerkingen van geneesmid delen, die door artsen zijn gesignaleerd. Er wordt een commissie ingesteld, die zich zal bezighouden met de bestuurlijke en organisatorische aspecten van een basisplan voor de toekomstige drinkwa tervoorziening van de randstad Holland. De voorbereiding van een wet inzake de luchtverontreiniging zal nog geruime tyd vergen. Bij een zeeliedenruzie op Katendrecht in Rotterdam is gisteravond de 38-jarige Mohamed Moar Musa uit Somaliland, matroos aan boord van het Engelse schip Richard de Larrinaga zo ernstig gewond, dat hij kort daarop is overleden. man kreeg in The International aan de Sumatraweg hooglopende met de 48-jarige olieman S. W. P. hetzelfde schip, afkomstig uit Cey lon, die de matroos ten slotte een kapot geslagen bierglas in de nek drukte. Hevig bloedend strompelde Musa de bar uit om enkele meters verder in elkaar te zafleken. Voor de man naar een ziekenhuis kon worden gebracht, was hij al over leden. De dader is direct gearresteerd. De 12-jarige Amsterdamse scholier R. 1. ter H. heeft gistermiddag tijdens een oeipartij in zijn woning in de Trom- inburgerstraat zijn 14-jarig vriendje B. van Aalst met een kris een dodelijke streek toegebrachi 'lakt gewond was, liep nog door, doch ikte korte tijd later in elkaar. De 12- irige knaap legde te zamen met een ïrde vriendje het slachtoffer op een ivan. Toen diens toestand snel achter- ging, waarschuwden de jongens bu ien, die op straat een juist passerende politieauto aanhielden. Het slachtoffer Verd naar het Weesperpleinziekenhuis ivergebracht, waar de dood werd ge- »nstateerd. •rt De kris hing als sierwapen in een m" chede aan de wand. Tijdens het stoeien art, (akte Ter H. het wapen van de muur en ïc paakte er een stekende beweging mee v laar zijn vriendje. De jongen is over- VOl legeven aan de kinderpolitie. 75 Malakka overweegt sluiting luchtruim Volgens doorgaans betrouwbare mili- pire kringen te Koeaja Loempoer zal de Rgering van Maleisië de?e week het üchtruim boven het schiereiland Malak- ta van Singapore tot de grens met Thai- ïnd sluiten. 35 (Advertentie) wol Wilt U een tafel reserveren arin (01830-4325) DAKRESTAURANT DE TORENFLAT y*);entr. gelegen b.v 30 min. Rott. Prepa- ation a la table. Uniek uitzicht over 4 provinciën. rne In één oogopslag N.C.O.O.V. ontstemd pag. 2 Miskotte, theoloog der vernieuwing pag. 2 Wie was Grotewohl? pag. 9 Moeilijkheden na de brui loft pag. 9 Alles in één sociaal wet boek pag. 11 KRO en de omroeppolitiek pag. 11 Geen loonchaos meer! pag. 11 Drie kinderen uit Maruay (Frankrijk) lie van school op weg naar huis waren, werden gisteren in een auto ontvoerd en zijn vandaag niet teruggekeerd, aldus deelt de politie mee. Het zijn: Patrick Guillon (5), zijn zusje Christine (6), en Joel Biet (5). Ooggetuigen deelden mee, dat de drie kinderen meegenomen waren door een jong vrouw die de auto bestuurde. Er zat ook een ouder echtpaar in de auto. De autoriteiten achten het mogelijk dat sprake is van een familietwist, maar dit kon niet bevestigd worden. Nieuw vliegtuig (3200 km/uur) vloog proef De nieuwe Amerikaanse bommenwer per, de XB 10a, heeft gisteren zijn eer ste proefvlucht gemaakt boven de woes tijnen van Californië, maar het toestel kreeg geen gelegenheid zyn prestaties j dl£en Mogelijkheid van nieuwe REM- omroepvereniging (Van onze speciale verslaggever) Naar in Den Haag verwacht wordt, zal de REM binnenkort een eigen om roepvereniging stichten. Hoewel de ini tiatiefnemers het zeestation al zouden hebben opgegeven, gaan ze van de ge dachten uit, dat er mogelijkheden voor het toekennen van zendtijd zijn in een eventueel „open bestel". Men zou op het werven van tenminste honderdduizend leden rekenen. Het bestaan van een oorzakelijk ver band tussen roken en longkanker Is nimmer afdoende bewezen. Een nieuwe theorie kan de waargenomen feiten ver klaren zónder dat een relatie roken, ziekte wordt verondersteld. Die theorie verlangt een nader onderzoek. Dis dr. V. M. Oppers, hoofd van de afdeling gezemd- heidsstatistiek van het bureau van sta tistiek der gemeente Amsterdam. Deize medicus-statisticus heeft de nieuwe theorie ontvouwd m een wetenschappe lijk artikel, dat voor het eerst is gepu bliceerd in een der laatste nummers van het Nederlands tijdschrift voor Genees kunde. De nieuwe theorie bestaat uit twee ïlen: A. Door bij niet-rokers een over- sterfte aan te nemen doet zicfh „sterfte- kansconcurrentie" voor, die een schijn baar verhoogde sterftekans voor rokers oplevert aan longkanker en andere ziek ten; B. De toeneming van het aantal gevallen van longkanker als doodsoor- kkan (behalve door de reeds in an dere publikaties genoemde redenen) aan vullend verklaard worden door het ge middelde en de standaard-deviatie van de overlijdensleeftijd in verband te bren gen met de veroudering van de bevol king. Dit geldt eveneens voor alle andere ziekten die een schijnbare oversterfte 'oor rokers tonen. Levenslang tegen Wolff geëist De openbare aanklager heeft gis teren in München levenslang geëist tegen de 64-jarige voormalige SS-gene- raal Karl Wolff, adjudant van Himm- en verbindingsofficier tussen deze Hitler. Wolff wordt' mede verant woordelijk geacht voor de moord op zeker 300.000 mensen. In aanwezigheid van prinses Beatrix is gisteren in het Rotterdamse Hilton de Duitse Week officieel geopend. Bij haar aankomst kreeg de Prinses van een der Haarlemse bloemenmeisjes een boeket herfstbloemen. Premier Otto Grotewohl van Oost- Duitsland is gistermiddag aan een her senbloeding overleden. Hij is 70 jaar ge worden. De Oostduitse regering heeft nationale rouw afgekondigd tot de be grafenis morgen. De premier was al jaren ernstig ziek. Naar verluidt leed hij aan leukemie. In feite oef/ide hij zijn functie niet meer uit sinds hy eind I960 in de Sowjetunie ziek werd. De eerste vice-premier Willy Stoph werd waarnemend premier. Deze zal Grotewohl nu wel officieel opvolgen, hoewel Stoph ook gezien wordt als een kandidaat voor de opvolging van Walter Ulbricht, de partijleider, c\ aan kanker zou lijden. Ministerssalarissen bijna 70.000 gulden In 1965 krijgen alle Nederlandse minis ters er ongeveer 10.000 gulden salaris bij. Hun wedde wordt opgevoerd van 56.460 tot 66.600 gulden, een stijging van bijna 18 procent. Een en ander valt binnen het kader van de door minister Toxopeus gewenste dif ferentiatie, waarvan het volgend jaar de laatste fase wordt afgesloten. De ministers lopen mee in de groep hogere ambtenaren, die over een periode van vier jaar veertig procent salarisopslag kregen. De enige bewindsman die meer krijgt dan 18 procent is de minister van defen sie. Zijn jaarwedde wordt tot 70.700 gulden opgevoerd, wat een verhoging van 25 procent betekent. Het merwaar- dige is wel dat de minister van defensie in 1963 ruim duizend gulden achterstand op z'n collega's had. De dam in Haringvliet zal pas in 1989 gesloten kunnen worden, een jaar later dus dan het plan Dit deelt minister Van Aartsen keer en water staat) mee in toelichting op zijn begroting voor Hij vermeldt niet de oorzaak van deze vertraging in de afsluiting. De werken in hef Vol kerak vorderen volgens de minister zodanig, dat de afsluiting tijdig vóór het Haringvliet kan worden tegemoet gezien. Over de nieuwe buitenhaven Scheveningen bericht de minister, dat met de bouw daarvan in 1965 nog niet kan worden begonnen, daar de voor bereiding meer tijd vergt dan aanvan kelijk was voorzien. Belangrijke mededelingen doet de MERIKA heeft zijn vlooteen- (topsnelheid van 3200 km per uur) te to- Even na de start deden zich moei lijkheden voor met het landingsgestel en der motoren, zodat het al spoedig de start moest landen op de lucht machtbasis Edwards. regen van vonken zetten vlie ger Al While van de North American Aviation Inc. <de fabrikant) en zijn twee de piloot Joe Cotton, het toestel aan de grond. Ziekenauto's en servicewagens re den onmiddellijk naar de bommenwer per toe, maar hoefden verder niet in ac tie te komen. While vertelde dat tijdens de vlucht een lek was geconstateerd in het hydrau lisch systeem van het landingsgestel. Bovendien bleek een van de zes straal motoren meer kracht te ontwikkelen dan was voorzien, zodat hij deze had moeten uitschakelen. De vonkenregen bij de landing was ontstaan doordat een band van het lan dingsgestel van de 62 meter lange bom menwerper lek stootte en verbrandde. De heer F. Stikeraa uit Amsterdam is gisteren in België om het leven ge komen toen zijn auto op de grote weg bij Bilzen slipte en over de kop sloeg. De 54-jarige M. B. J. Veldhuis uit Reutum, vader van zes kinderen, is gis teren iii Almelo van zijn bromfiets ge vallen en overleden. De 42-jarige machinezetter J. Kracht uit Uithuizen is gisteren in zijn woning het slachtoffer van kolendampvergifti ging geworden. Toen de man zijn kachel repareerde raakte hij bewusteloos. Zijn vrouw trof hem levenloos pan. teruggetrokken. Een groep deskun- de ministeries van defen- en van marine zal een onderzoek instellen aan boord van de by het in cident van vrydag betrokken torpe- dobootjagers. Deze specialisten zul len eind deze week in Washington terugkeren. President Johnson ver klaarde gisteren tegenover journalis ten, geen nieuwe bijzonderheden te kunnen verstrekken over de toe dracht van het incident. Op zijn persconferentie deelde John son voorts mede. overhaaste stappen te hebben vermeden. .,Er zijn mensen die wensen, dat de Ver. Staten ver geldingsmaatregelen nemen en met bommen gaan gooien. Ik wil echter eerste precies weten, wat er ge- De gebeurtenissen hebben zich ln het duister voltrokken en de Amerikaanse regering moet dus zorgvuldig beraad ple gen". Hij antwoordde ontkennend op de vraag, of het bericht van het Russische persbureau Tass, als zouden in de Golf van Tonkin drie nlet-geïdentiflceerde schepen tot zinken zyn gebracht, juist is. Johnson zej. dat hem hierover niets bekend is. Volgens Tass zouden in totaal vijf schepen beschoten zijn. Het pers bureau zei dit bericht uit Amerikaanse bron te hebben, maar weigerde mede te delen, welke. Of en wanneer de Amerikaanse pa trouilles in de Golf van Tonkin zullen worden hervat, is niet bekend. In een officiële Russische verklaring werd de aanwezigheid van Amerikaanse oorlogs schepen in de Golf van Tonkin een bron van voortdurende spanning genoemd. Van Amerikaanse zijde werd echter medegedeeld, dat deze verklaring niets verandert aan het Amerikaanse besluit, de patrouillevaarten van de zevende vloot voort te zetten. Minister Rusk (/bui tenlandse zaken) verklaarde, dat Ame rika zich niet uit de Golf van Tonkin zal laten verdrijveh. De communisten zouden „gevaarlijke consequenties voor zichzelf kunnen scheppen, als zij de Ver. Staten te sterk onder druk zouden zetten". De staking in Saigon duurt ook van daag nog voort. Er werd gisteren een voorlopige overeenkomst bereikt, die mogelyk een eind zal maken aan de al gemene staking, die naar het gehele land dreigt over te slaan. De regering gaf toe op enkele belangrijke punten, maar stelde beslissingen over hoofdpunten tot heden Geen belemmering voor oud-Spanje-strijders (Van onze parlementsredactie) Bij de beoordeling van naturalisatie- aanvragen van oud-Spanje-strijders. die links extremistisch georiënteerd zijn, zal hun politieke overtuiging voortaan buiten beschouwing worden gelaten. Hiertoe heeft minister Scholten (justi tie) besloten „na uitvoerige overweging van de bijzondere aspecten" van deze materie, zo schrijft hij inde toelichting op zijn begroting vöor 1965. Voor het overige, zo voegt hij eraan toe, zullen voor de voordracht tot naturalisatie van deze oud-Spanje-strijders de ge bruikelijke eisen worden gesteld. Nog geen begin met haven Scheveningen (Van onze parlementsredactie) minister ook over de bestrijding van d verkeersonveiligheid. De subsidie voc het Verbond van Veilig Verkeer zal i het komende jaar voor het eerst de miljoen overschrijden (f 1.340.000). Wil het Verbond in de toekomst aan de eisen van de tijd voldoen, dan zullen belangrijke voorzieningen dienen te worden getroffen. Onder meer zullen plaatselijke activiteiten, die tot nu toe door particulieren in hun vrije tijd werden verricht, voortaan door des kundige consulenten moeten worden ondernomen. Ook zal, in verband met het verplicht stellen van het verkeers- onderwijs, een team van specialisten voor hulp en advies aan de verschillen de takken van onderwijs moeten wor den gevormd. Minister Van Aartsen heeft ook een ton meer uitgetrokken voor de Stich ting Wetenschappelijk Onderzoek Ver keersveiligheid, onder meer ter gedeel telijke financiering van een onderzoek naar de beveiligng van de midden berm van autosnelwegen. Het afnemen van rijexamens in be roep kan niet langer meer geschieden door ambtenaren van de Rijksdienst voor het wegverkeer, aangezien het in diensttijd afnemen van deze examens een te zware belasting is. Deze amb tenaren zullen nu in hun vrije tyd te gen vergoeding examineren, welke kos ten worden geraamd op f15.000 (De .ergoeding voor het afleggen van de- te examens wordt zoals gemeld ver hoogd tot f20 en later tot f25). Voorts staan in de memorie van toe lichting nog de volgende belangrijke punten: De tijdelijke financiële steun aan de KLM, die op 1 januari afloopt, zal met één jaar worden verlengd. Aan de Rijksluchtvaartschool zul len per jaar niet meer dan 30 leerlin gen in opleiding worden genomen. Er zal gestreefd worden naar een gemeenschappelijke Benelux-regeling voor het toeristisch pendelvervoer en voor het zogenaamde derde-landen-ver- voer vanuit een ander Benelux-land. In studie is het nemen van- maat regelen tegen vlagbevoorrechting, dat wil zeggen van maatregelen, die de nadelige gevolgen van vlagdiscriminatie voor de concurrentiepositie der Euro pese reders zouden moeten opheffen. De werken voor de zeehaven in het Zuid-Sloe zullen dit jaar worden vol- De herziening van de Wegenver keerswet kan. nu de werkzaamheden aan het Reglement verkeersregels en verkeerstekens een zekere afronding hebben gekregen, weer ter hand wor den genomen. Prof. Belinfante zal zich hiermee belasten. In 1965 zal twee miljoen gulden worden besteed aan het opruimen van wrakken in de havenmond van IJmui- den; de opruiming van wrakken in de mond van de Nieuwe Waterweg de Westerschelde zal worden v zet. >rtge- De hoofdrijbaan en de op- en afrit ten van Rijksweg 12 bij Gouda en dt westelijke toegangsweg van .Rijksweg 16 naar Dordrecht zullen worden beterd (totaal zes ton), voor verbete ringen aan Rijksweg 58 op Zuid-Beve land en Walcheren is f750.000 uitge trokken en voor die aan het in Noord brabant liggen gedeelte van Rijksweg 16 f 1.000.000. QTTO THOPE, direc teur van de stads reiniging van Hannover, heeft een revolutionair idee om het welvarende West-Duitsland te be vrijden van zijn groei ende bergen vuilnis: hij wil het door een pijp leiding naar de Noord zee brengen en daar ge bruiken voor landwin ning. Rioolwater zou het af val (dat tot pulp moet worden vermalen) dan door de pijpleidingen kunnen stuwen. Voor het vormer van een stevige onder grond zouden honderd duizenden autowrakken kunnen worden gebruikt, zo stelt de reinigings directeur voor. Al jaren kampt men in Duitsland met een steeds grot ei- wordend vuilnis probleem. Uitgerekend dat elke inwoner per jaar een ton vuilnis weggooit. „Wohlstandsmüll" (wel standsvuilnis) is de term. die men er voor gebruikt. Het is een stroom van lege flessen, gedragen kle ren en oude meubelen, die men in een welvaarts staat niet meer kan ver kopen. Voor de oorlog werd het meeste hiervan opgekocht door vodden mannen en in het „rijk van Hitier", waar grote schaarste heerste, werden de vodden opgehaald door leden van de nazi-jeugd organisaties. Maar sinds de welvaart ook in Duits land is gekomen, is al het gebruikte goed waarde loos geworden. Er wordt rekening mee gehouden dat in de ko mende jaren jaarlijks honderdduizend auto's door hun eigenaren op straat zullen worden ach tergelaten- Nu reeds is het voor de politie een probleem deze auto's, die van hun nummerborden zijn ontdaan, op te men. Handelaren in oude metalen hebben er geen belangstelling voor dat het verwijderen de wrakken te veel tijd en daardoor te veel geld kost. Van verschillende zy- de heeft Thopc al kritiek gehad op zjjn plan: de hoge kosten zouden het utopisch maken. Een ander bezwaar dat de badplaatsen last van het vuil zouden heb ben. De reinigingsdirecteur wijst wat dit laatste be treft echter op de goede resultaten, die men heeft in Oslo en Dublin, waar het afval al jaren lang (zij het op kleinere schaal) in zee wordt ge loosd, zonder dat de bad gasten daar hinder van ondervinden. /~iP de waarschuwing in Troonrede en Miljardennota is nu gevolgd die van de minister van sociale za ken. Van ons als volk zal in de ko mende tijd worden verlangd een wijs heid uit zelfbeperking. Het is van enig belang, dat ook deze bewinds man dit zegt. In het afgelopen jaar werd soms de schijn gewekt van een wat verschillende kijk binnen de re gering over de mate der mogelijk heden. Deze bewindsman uitte zich dan wel ruimdenkender dan de an deren. Dat heeft wel eens tot ver warring aanleiding gegeven. Nu wordt een lijn getrokken. We hebben het goed in ons goede vaderland, al blijven er ook nu in het sociale vlak voorzieningen die getroffen moeten worden. Maar juist in deze situatie van wel vaart is het gevaar van een zekere overspanning niet denkbeeldig. Herstel van evenwicht is nodig, schreef de Miljardennota. Herstel van evenwicht is nodig, herhaalt nu ook de bewindsman van sociale zaken. En de herhaling van de waarschu wing accentueert de noodzakelijk heid ervan. Ook voor een welvaartsstaat kan gelden: wie het onderste uit de kan wil hebben, krijgt de deksel op de neus. "VJET de Deltawerken vlot het zo goed, dat een aangekondigde te genvaller ons spoedig kan teleurstel len. Zo nu de mededeling, dat de dam in liet Haringvliet een jaar la ter dan begroot, dus pas in 1969, zal worden gesloten. We zijn al zo gewend geraakt aan het dichtraken van onze zeearmen, dat ze het voor ons gevoel al bijna zijn. De mens van vandaag is onge duldig, temno bepaalt zijn bestaan, hij heeft weinig meer in zich van de kathedraalbouwer van weleer, die wist het bouwwerk waaraan hij be gon zelf nooit voltooid te zien. Daarom kan een kleine tempering van ons ongeduld, teleurstellend op zichzelf, toch enig nut hebben. De Deltawerken blijven gigantisch, al voltrekken ze zich voor ons oog als vanzelf. Ze vorderen gestaag en wij weten dat men doet wat men kan. Een kleine tegenvaller kan ons dan het gigantische van het werk nog eens opnienw bewust doen worden. Vergeten wij het niet: de afsluitin gen zijn bedoeld om de eenwen te trotseren. Wie ziet dan op een jaar? We hebben het overigens eeuwen zonder moeten doen. TN Zweden zijn. hoewel ook zij enig verlies hebben geleden, de socia listen als overwinnaars nit de bus gekomen. De socialisten elders, in Engeland bijvoorbeeld, zullen er moet uit putten. Frappant was echter een winst voor de communisten; mis schien hangt die samen met een wat acceptabeler koers van Rusland, die de onderscheidene communistische partijen iets meer vrijheid gedoogt. De socialisten hebben in de Zweedse Tweede Kamer nu de volstrekte meerderheid, een meerderheid die zij reeds bezaten in de Zweedse Eerste Kamer. Waar de voornaamste tegen standers van de socialisten, de con servatieven, nogal gehavend uit de stemhus zijn gekomen, is het de vraag, of de socialisten er niet de voorkeur aan zullen geven het nu ook maar alleen te doen. Een opmerkelijk verschijnsel binnen de verkiezingsstrijd was het deelne men eraan door een jonge christen democratische partij. Zij bracht het al dadelijk tot meer d->n 70.000 stem men. al leverde dit, bij het in Zweden geldende stelsel, nog geen zetel op. Het zal de politieke meningsvorming ten goede komen wanneer, zoals nu het geval Is geweest, zich een partij laat gelden van een sterker princi pieel fundament. QISTEREN hebben aan de meeste universiteiten en hogescholen de rectoraatsoverdrachten plaats gehad. Dat geschiedt op de derde maandag in september. In de recel wordt men dan. wat de publiciteit betreft, ge handicapt door de omstandigheid dat op de derde maandag de derde dins dag volgt, die. zoals de lezer wel weet, zijn eigen publiciteit heeft. Dit jaar, door de stand van de kalender, ondervond het hoger onderwijs deze concurrentie niet. Wij achten die publiciteit voor ons hoger onderwijs een taak van ge wicht. Democratisering betekent hier zowel kenbaarheid als toegankelijk heid. En een openbare overdracht van het rectoraat heeft dan iets van een verantwoording die publiekelijk wordt afgelegd. Het is een goed ding, dat de kranten daarvan verslag doen. Zij tonen dan haar functie in de menselijke samen leving, wat dit aangaat, op de juiste wijze te verstaan. Maar dan moeten dc verslagen ook wel worden gele zen. RITA „Het is sneldrogende verfBin nen een paar minuten kan je broertje er weer in."

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 1