supra koffie Door centraal systeem meer televisiekijkers Weduwe wijst buurman aan als aanvaller Paartje terecht PTT tevreden over Haagse proef Volgend jaar uitbreiding Veel tbc-gevallen onder buitenlandse arbeiders VANNELLE'S Ik kijk wel uit. VARA: internationaal schakelprogramma IFEIST (opn) nieuwe leidse courant VRIJDAG 18 SEPTEMBER 19W Geen uitzenden maar opvangen (Van een onzer verslaggevers) De plannen voor het invoeren van een landelijk C.A.S. hebben de vraag doen rüzen of men straks niet in moeilijkheden komt met buitenlandse televisie omroepen. Het betreft hier im mers, zo wordt wel opgemerkt, een verspreiding van program ma's van over de grenzen. Bij de relayering van buitenlandse pro gramma's is het thans zo. dat de Nederlandse omroepverenigin gen daarvoor betalen aan de buitenlandse producers. Zal dat in de toekomst nu ook nodig zijn als wellicht vijf buitenlandse programma's op het Nederland se scherm kunnen worden ver kregen? Nee. zegt de P.Ï.T. Er is geen sprake van dat buiten landse programma's in Neder land worden uitgezonden. Er zijn alleen maar technische voorzieningen getroffen voor het opvangen van deze program ma's. En daarvoor zal men nooit betaling van „auteursrechten" kunnen eisen. De 81-jarige weduwe T. Kolk. die evenals haar 61-jarige neef W. Kolk en een buurman ernstig werden gewond bij een steekpartij in haar woning in Veen- dam. heeft in het ziekenhuis te Gro ningen verklaard dat haar buurman, de 39-jarige Geert P. de steken heeft toe- igebracht. Geert P-, wiens toestand nog zeer kritiek is en die in een inrichting in Zuid-Laren wordt verpleegd, mag nog niet worden verhoord. De toestand van de heer Kolk is vrij redelijk. De rijkspolitie te Deurne pakte gis teren in de voormiddag de twee jon gi jlieden op, die al sinds zondagavond Vermist werden. Het was de 16-jarige Martina Schuurmans uit Venray en haar vriendje, de 15-jarige Jan Janssen uit Grubbenvorst. Zondagavond besloot het tweetal de wijde wereld in te trek ken. Jan had een heel weekloon bij liich, nL 38 gulden. Het paartje heeft zondagavond maar wat rondgesjouwd en 's nachts onderdak gezocht in leeg staande gebouwen en een hooiberg. Aan him doelloos rondlopen kwam gis- leravond een einde. De P.T.T.-proef in het Haagse Be- zuidenhout met het centrale anten ne-systeem heeft aangetoond, dat in deze wijk het aantal televisietoestel len in de periode van de proef twee maal zo Sterk is gestegen als elders. Bedroeg het landelijk gemiddelde van de stijging van het aantal toe stellen het afgelopen jaar 14 pro cent, in het Bezuidenhout kwam dit percentage op 28 te liggen als ge volg van de invoering van het sys teem. Op het ogenblik zijn niet min der dan 2200 toestellen aangesloten op de centrale antenne van de PTT. In totaal staan er in de wijk 3000 toestellen geregistreerd. Volgens de P.T.T. zal verdere invoering van een C.A.S. (centraal antenne systeem) van groot financieel belang zijn voor de omroeporganisaties. Duidelijk is immers met de proefnemingen wel gebleken, dat de populariteit van televisie door de cen trale antenne aanzienlijk is gestegen, wat uiteraard verhoogde inkomsten aan kijk gelden inhoudt. Zoals bekend hebben de Haagse aangeslotenen op het C.A.S. de keuze uit vier programma's: de beide Nederlandse programma's, België (Vlaams) en Duitsland I. De proef, die tot nu toe volledig is geslaagd zal waar schijnlijk het volgend voorjaar reeds, worden voortgezet in de (eveneens Haag»-' se) wijk Mariahoeve. Hier zal een en ander echter eenvou diger kunnen worden uitgevoerd dan in het Bezuidenhout. Moest in het Bezuiden, hout een speciaal kabelnet worden aange legd: in Mariahoeve (nieuwbouw) ligt dit net er al. Er zullen alleen nog transistor versterkers (modernere en goedkoper dan de. buizenversterkers van het Bezui denhout) en coaxiale hulpkabels moeten worden aangebracht. Nieuw is, dat de woningen in deze wijk per blok zullen worden aangesloten: de woningbouwver enigingen zullen slechts een contract met de P.T.T. behoeven te sluiten. Dit tegenstelling tot het Bezuidenhout, w vrijwel alleen individuele abonnees op het C.A.S. zijn aangesloten. Zij betalen daarvoor 48 gulden per jaar. In Maria hoeve zijn het bouwverenigingen die de P.T.T. (per blok) betalen (en dat v Medisch tijdschrift vermoedt: Het Nederlands tijdschrift voor de geneeskunde heeft zich in een arti kel onder de kop „Buitenlandse ar beidskrachten en tuberculosebestrij ding" gewaagd aan een schatting van het aantal gevallen van actieve tu berculose onder de buitenlanders die in Nederland werkzaam zijn. Aan de hand van de bevolkingsonderzoekcij- fers van de desbetreffende landen komt men aldus bij een totaal van 56.000 buitenlandse arbeiders tot 50 a 100 gevallen van tuberculose, dat is twee tot vijfmaal zoveel als het 'dienovereenkomstige cijfer voor de Nederlandse bevolking per jaar. j Gezien de omstandigheden, aldus het commentaar, verdient het ernstige aan beveling te. overwegen, in de wet ar beidsvergunningen vreemdelingen enke le wijzigingen aan te brengen. Langs die weg zou het afgeven van een ar beidsvergunning aan vreemdelingen aan voorwaarden kunnen worden onderwor pen. Te weten een onderzoek op tuberculo se bij indiensttreding en voorts perio dieke controle op tuberculose. Gezien de huidige toestanden op de Nederland se arbeidsmarkt en de voortschrijdende integratie yan Europa, lijkt de uitzon derlijk gunstige tuberculosesituatie in 'Nederland een dergelijke maatregel te {rechtvaardigen. Gevaar schuilt niet zozeer in het aan tal gevallen, zo meent het weekblad, als wel in het feit dat men bü deze buitenlandse arbeidskrachten niet de in stelling en het gedragspatroon ten op- lichte van de tuberculose mag verwach ten, die wij van de Nederlandse bevol king gewend zijn. Het Initiatief en de bereidheid tot vrijwillige medewerking. Nog enkele buien TUSSEN een hogedrukgebied boven de Golf van Biscaje en een de- pressiegebied boven Scandinavië blijven westelijke tot noordwestelijke winden onstabiele polaire lucht aan voeren, waarin naast opklaringen buien voorkomen. Tijdens het passeren van een rand- storing gistermiddag gingen de buien plaatselijk zelfs met hagel en onweer gepaard. Boven het noorden van de Noordzee arriveerde vannacht een nieuwe randstoring. Na een tijdelijke afneming deed deze storing de wind vanmorgen weer toenemen. In de ko mende 30 uur zal de aanvoer van onstabiele lucht aanhouden zodat er ook morgen kans is op enkele buien. In de temperatuur komt niet veel verandering. De wind zal weer wat af nemen. ZON EN MAAN Zaterdag 19 september: zon op 6.20, onder 18.46: maan op 18.30, onder 3.04. Maandag 21 september: volle maan. HOOGWATER SCHEVENINGEN 19 september: 1.36 v.m.; 14.01 n.m. die voor de meeste Nederlanders vanzelf spreken als het om t-b.c.-bestryding gaat, zijn in hun landen veel minder sterk aanwezig. De kans dat een buiten landse arbeider veel langer met zijn t.b.c. in de kwetsbaar geworden Neder landse gemeenschap blijft verkeren, voor zijn geval wordt ontdekt, Is allesbehalve denkbeeldig. T.b.c.-explosles zullen daar van het gevolg kunnen zijn. Over ditzelfde onderwerp wordt in een in het tijdschrift opgenomen ingezon den stuk van de directeur van de Am sterdamse vereniging tot bestrijding der tuberculose, de heer B. van Vliet, nog opgemerkt, dat de geneeskundige inspec tie van de volksgezondheid én het rijks arbeidsbureau zeer veel doen om binnen komende arbeiders op longtuberculose te keuren, alsmede om de bedrijven waar deze arbeiders werken, voor te lichten. Men zou echter alle buitenlandse ar beidskrachten drie- of viermaal per jaar op onze consultatiebureaus moe ten laten onderzoeken. Wij zijn dit aan onze Nederlandse bevolking ver plicht. Bovendien zou deze maatregel aan de buitenlandse arbeiders zelf ten goede komen, omdat hun hier te lan de gratis behandeling (ook in sanatoria) wordt geboden, aldus de heer Van Vliet. (Van een onzer verslaggevers) schijnlijk ook wel in rekening van de huurders brengen). Wanneer er geen ver traging in het schema optreedt, zullen binnen een half jaar de eerste bewoners van de wijk op het C.A.S. (dat door de antenne in het Bezuidenhout wordt ge voed) kunnen zijn aangesloten. Wat be tekent dat zij de keuze zullen hebben uit vier televisieprogramma's (met de moge lijkheid van uitbreiding tot zeven) er 13 FM-radioprogramma's (later wellicht 16). Dit alles door eenvoudig de stekker in het stopcontact te steken. Antennes zullen dan overbodig zijn evenals speciale voorzieningen aan het toestel (ook niet aan de oudste). Zoals gemeld zullen het de resultaten van de Bezuidenhout-proef zijn, die het antwoord moeten geven op de vraag of het C.A.S. in het hele land zal worden ingevoerd. Het kan echter nu al wel als vaststaand worden aangenomen, dat dit het geval zal zijn. Daarop wijst ook de voortzetting van de proef in Dronten (Oostelijk Flevoland): met ingang van vanavond kunnen de inwoners daar nu ook kijken naar het tweede Nederlandse tv.-programma. Dit is mogelijk geworden door het monteren van speciale verster kers en het aanbrengen van coaxiale hulp- Bij het invoeren van een landelijk cen traal antenne systeem zal gebruik kun- geniet dubbel met vacuum verpakt nen worden gemaakt van de straalver bindingstorens voor telefonie en van de radiotorens, waarvan er thans reeds in alle delen van het land een groot aantal staat. Deze zullen dienen als steunpunten voor de straalverbinding, waardoor de buitenlandse programma's worden ge transporteerd, als ware het een kabel. Via parabolische spiegels, die aan deze torens worden bevestigd, zullen de signalen kun. nen worden doorgezonden. Van de torens lopen dan weer kabels, die de signalen in de vorm van een beeld bij de kijker thuis brengen. Er is dus geen sprake van dat er één centrale antenne voor het hele land zal komen. Theoretisch zou dat mogelijk zijn, maar in de praktijk zou de aanleg van kabels van deze ene antenne naar alle delen van het land veel te kostbaar zijn. Bovendien is dat helemaal niet nodig, want een groot aantal torens staat er al. Zeer kostbaar Overigens is de uitvoering van het C.A.S.-plan zó al kostbaar genoeg. Om de kijker in de toekomst zeven tv.-program- ma's en 16 FM-radioprogramma's thuis te brengen zijn vele nieuwe en dure kabel netten nodig. Dit geldt dan met name voor de oudere stadsgedeelten. In de nieuwbouwwijken, die na 1959 zijn ge bouwd, ligt het wat gemakkelijker. Daar immers zullen tv. en FM-radio kunnen worden geleid door de standaardaanslui tingen voor telefoon en draadomroep, die de P.T.T. direct al bij de bouw heeft aan gebracht Op het ogenblik is nog niet bekend welke streken van een eventueel lande lijk C.A.S. zullen gaan profiteren. Dat moet de minister beslissen. Het valt niet aan te nemen, dat ook de afgelegen dor pen en boerderijen er op worden aange sloten. Men heeft wat dit betreft al ge noeg lering getrokken uit de gang van zaken bij de draadomroep. Maar zeker is wel dat alle grote en middelgrote steden aansluitingen zullen krijgen. Met het oog op de daaraan verbonden kosten heeft de P.T.T. al gesuggereerd de uitvoering van deze onderneming niet zelf te zullen financieren. Dat zal door anderen moeten worden gedaan. In dit verband is de naam al eens gevallen van de NOZEMA. In ieder geval staat wel zo goed als vast zeker na de opmerkingen van minister Bot tijdens het REM-debat gis termiddag dat het C.A.S. er zal komea Wat betekent dat er dan eindelijk grote schoonmaak kan worden gehouden op onze dicht met antennes begroeide "Bij mij thuis geen dïoge-Iucht-kachel! Overdag in de auto voel ik daar al meer dan genoeg van. 't Is de hele dag rijden... stoppen... afleveren.» rijden... stoppen... ga zo maar door! Elke dag weer, en altijd die autok'achel aan. Daarom wil ik 's avonds thuis échte warmte voelen. Warmte die straalt!' De heer M. Putman, Spinolastraat 19 in Groenlo, wéét waar over hij spreekt.Welke stralende warmte bekoort hem zo na een dag tussen de wielen? 'Van kolen natuurlijk. Dat is immers de enige warmte waar je wer kelijk wat aan beleeft. Kijk, als het om bij verwarming gaat, dan kan je van alles nemen. Maar. in de kamer waarin je leeft...? Juist! Daar moet leefwarmte zijn. Daar zijn kolen voor. Zo is het! GEZELLIGE MENSEN STOKEN Openingsavond tweede net Het Is aan de VARA, de openings avond van het tweede televisienet op donderdag 1 oktober a.s. te verzorgen. Zij doet dit met een gevarieerd inter nationaal schakelprogramma, dat in rechtstreekse verbindingen op het scherm wordt gebracht. Dit programma begint om 1 minuut over 8, direct na de zeer korte uitzen ding van het NTS-journaal. Er wordt dan, van Bussum uit, overgeschakeld naar Düsseldorf, waar de Wiener IJs- revue, compleet met Joan Haanappel als een der sterren, die avond optreedt. Voorts naar Amsterdam, waar het Lureleicabaret met Jasperina de Jong, Sylvia de Leur, Eric Herfst, Leen Jon- gewaard, Rudi Bos en Rudi van Hou ten zijn visie zal geven op deze televi siegebeurtenis. Vervolgens nemen de camera's een kijkje in „De Wittenberg", waar een ontspanningsavond voor militairen wordt gegeven en ten slotte kan men via het scherm kijken naar andere lan den, die al enige tijd beschikking heb ben over een tweede net. Aan de Franse, de Italiaanse en de Duitse televisie is gevraagd, een flits te vertonen van het programma, dat zij op de eerste uitzendavond van hun natio nale tweede net brachten. Elles Berger zal de uitzending pre senteren. Voor de regie van het stukje ijsrevue zal Henk Barnard naar Düssel dorf gaan. Wim Bosboom zal in het Videocentrum in Hilversum zorgen voor de verbindingen tussen de diverse lan- Commentaar Groen koren JTEN tikje onevenwichtig in opbouw, soms amusant van dialoog, kwasi- intellectueel en bepaald nogal drake rig aan het slot. was ..Groen koren" gisteravond toch onderhoudend om aan te zien en een prettige afwisseling Op Kamerdebatten en zwaarwichtige documentaires. Het spel van Emlyn Williams won 19 Een blik vol weemoed zweeft door 't kamer- e en blijft 't langst rusten op de verleidelijke taartjesdoos. „Je komt 't nog maar eens hervatten," troost Anna Appelaar. „De restjes opmaken, Mie". Daarmee loodst ze het viertal 't keukentje door en de achterkamer uit. .,En heb je die knoop nog gevonden?" vraagt de naaste buurvrouw, die zich opeens iets her innert. „Hy lag onder de tafel", liegt Anna, „je kan zo'n ding zo raar over 't hoofd zien, hè?" „Je hebt hem dus. Nou, 't beste dan maar, hoor. Ook met je jongste dochter. Ze ziet er maar getekend uit, vind ik." Hierop antwoordt Anna niet meer. Ze heeft 't gevoel, dat er slangen om haar hart kronke len. Als Appelaar die morgen om precies zeven minuten voor zeven het terrein van de gasfa briek wil oprijden wacht hem een verrassing. Daar staan, opgesteld in dubbele haag, de em ployés van laag tot hoog en bereiden hem een ovatie, waarvan hij niet heeft kunnen dromen. 't Eerste ogenblik duizelt het hem, 't tweede welt zijn gewone slagzin by hem op: ze kunnen verrekken. Maar 't derde moment werpt hij zich met vliegende vanen in de feestroes en laat zich omjubelen. „Ha! die Ap!" „Wat ziet-ie er monter uit, jongens! Hij heeft 't zeker al goed gehad vanmorgen!" „Waarom heb je de bruid niet meegebracht, bruidegom?" Tot er één inzet: lang zal-ie leven, en het hoera zijn trommelvliezen bijna doet scheuren. Als om er kracht bij te zetten laat de machi nist de grote fluit schallen en dan is 't zeven uur. 't Werk moet beginnen. De werkbaas tikt Appelaar op de schouder. „Of je tegen tienen even in de directiekamer komt. Appelaar." 't Brede gezicht, nu rood aangelopen door de feestroes, betrekt. De hele man wordt primitie ve afweer, de afweer van een dier in nood. „Ikke? Wat moet ik daar doen? Zeg op, is er wat?" in de Mussenstraat door M. A. M. Renes-Boldingh ,,'k Zou wel denken dat er wat aan de hand is. Je bent toch zeker veertig jaar getrouwd? En ben je toen ook niet meteen op de gasfa briek gekomen? Ik was er toen nog niet, maar ze hebben 't me verteld. In ieder geval, de di rectie weet 't en dat is voor jou 't voornaam ste. Om tien uur dus, bruidegom, en 'k zou me er maar niet benauwd over maken. Dat zal dik meevallen." ,,'k Hoop 't waar te nemen," grinnikt Appe laar, wie eindelijk een lioht opgaat. Zijn geest blijft bezig met de mogelijkheden, die hem wachten. Wat zou 't opleveren? Een felicitatie? Neen, dat zou te kaal zijn, zo zijn de heren nu ook weer niet. Een kissie goeie sigaren is al 't minste, dat ze hem geven kunnen. Nou, wat hem betreft! Is-ie voor de komende veertien da gen tenminste onder de pannen. Eigenlijk gek, dat ze hem nooit hebben laten opklimmen. Nou ja, de drank! Die heeft er geen goed aan ge daan. Maar wat doet een man eraan, als je 't zo allemenselijk graag lust? De heren zelf ge bruiken ook wel eens wat Alleen doen zij 't zo, dat niemand er erg in heeft. En ze verklap pen elkaar niet. Maar wat 't mindere volk be treft er moet hier een stille verklikker rond lopen. Anders op zijn werk is-ie nooit dron ken gekomen. Hij zal wel uitkijken. Wat heb je eraan om eruit te liggen, als je zo'n hok vol jongens hebt? Hy veegt en reddert en sjouwt en eindelijk loopt 't toch tegen tienen. Hij was z'n handen, veegt met een natte punt langs z'n snoet en be klimt de trap, die naar de directiekamer voert. „Ja, binnen!" En daar staat hij dan, pet ronddraaiend tus sen zyn beide handen, voor de groene tafel. Even heel erg geïntimideerd. Want achter dat plechtige groen zit niet één, maar een heel stel hoge pieten. Hij kent ze niet eens allemaal van gezicht, laat staan van naam. Een fel ogen blik laait zijn ingeslagen wantrouwen op. Kijk ze kijken met hun uitgestreken snuiten, 't Lijkt wel, of ze hem meten. Van binnen en van bui ten. Een gevoel van onbehagen bekruipt hem. Vooral dat van binnen taxeren zit hem hoe lan ger hoe meer dwars. Wat hebben ze met hem nodig, verder dan 't werk! Moet je die ene deftige grijskop zien! Of-ie een vreemdsoortig dier is, zo staart hij hem aan. Zou je ze niet met de koppen tegen elkaar bonken? Pas op, daar begint de preek. Eerst een paar papiertjes op zij leggen, studeren, of ze nou nog op elkaar passen. Dat is altijd 't éérste begin. Dan; hmm. Goed zo, baas, dat kun je tenminste. „Appelaar! Wij, de heren van de directie en ik, hebben gemeend, deze feestdag niet onopge merkt voorbij te laten gaan. Veertig jaar, veer tig x 365 dagen, is een hele tijd. Een huwelijksleven van veertig jaren ligt nu achter u. Daar zyn goede en slechte jaren in geweest. Twee oorlogen hebt u met uw gezin meegemaakt; dure en goedkope tijden, die het gevolg en het voorspel van oorlogen zijn, even eens. Er zullen heel wat herinneringen in u op komen in deze veertien dagen, die men de bruidsdagen noemt. Goede en blijde, maar ook droevige, en ook zulke, waarvoor een mens zich schamen moet. Want mensen zijn we allen en zulke plagende herinneringen hebben we al len gemeen. Aan dingen die we niet hadden moeten doen en toch gedaan hebben. Aan woor den die gesproken zyn en niet gesproken had den mogen worden. Wij allen weten dat; en ve len van ons weten ook, dat alleen bij God ver zoening te vinden is voor al deze dingen. Onze wens is, dat u, Appelaar, ook deze weg moogt inslaan. (wordt vervolgd) alles door het altijd hartveroverend spel van Mary Dresselhuys, ook al was zij niet zo erg rolvast en het heel knap uitgebeelde „deerntje" ran Ida van der Molen, dom en geraffineerd, juist zoals zij moest wezen. De ruime schare Vlaamse acteurs zorgde er voor, dat er een soort ons Nederlanders vreemd in de oren klin kend) streekdialect tevoorschijn kwam. De jonge Eddy Brugman kon zijn rol van ,,ruwe bolster-blanke pit?? emotio neel niet helemaal aan, maar hij bleef toch min of meer overtuigend het vreemde eendje in de bijt dat pas los komt als het zelf kan wegzwemmen. Bijzonder aardig was de schoolscène in dit van de regie zeer veel eisende stuk dat Gerard Rekers wel hoofd brekens zal hebbel gekost. De NCRV liet ons ook een vooral voor sportliefhebbers heel aardige do cumentaire over de geschiedenis van de Olympisch: spelen zien, al was deze NBC-produktie natuurlijk overwegend gericht op Amerikaanse prestaties. Maar de grote successen van Fanny Blankers-Koen in 1948 waren er toch ook deugdelijk in vastgelegd. Ook de NCRV deed een poging om laat op de avond nog een politiek ge sprek uit Den Haag te fo-.ceren. He laas leverde dit gesprekje met minis ter Scholten niet veel op voor de in middels weer vermoeid geraakte kij kers. die te horen kregen dat de minis ter wel verheugd is over het feit dat er meer inzicht is gewekt omtrent de rechtsorde en omdat er weer eens flink over radio en televisie is gedebatteerd: dit kan een goede voorbereiding zijn op debatten over een omroepwet in de toekomst. TV-reportage uit Noorcl-Bomeo Het VARA-team, dat een reis maakt door Azië heeft als eerste groep een reportage gemaakt over de strijd tussen Indonesië cn Maleisië op Borneo. Her man Wigbold is woensdag met de op namen in Hilversum teruggekeerd. Tot nu toe was het aan geen enkele journalist, ook geen Indonesische, toe gestaan het grensgebied van Noord Borneo te betreden, maar het VARA- team kreeg toestemming daartoe. De tocht werd gemaakt met een jeep, een motorsloep, en prauw en ten slotte lopend door het oerwoud. Het team kon ook interviews houden met Indonesi sche guerilla's. Vanavond zal de VARA haar tele visierubriek „Achter het nieuws" ge heel aan deze reportage wijden. Cvrano de Bergerac nog eens op tv De KRO zal in zijn laatste experimen tele uitzending op het tweede televisie net, op zondag 20 september, een herha ling geven van de door het Rotterdams Toneel opgevoerde heldenkomedie „Cy rano de Bergerac". Men zal zich herinneren, dat de eerste uitzending, op 24 januari 1963, een ge beurtenis was. Kijkend Nederland kon toen genieten van de sublieme wijze waarop Guus Hermus toen de titelrol gestalte gat Voor wie die uitzending ge mist heeft of voor wie er nog eens naar wil kijken dus deze herhaling, die van 7.30 tot 10.50 uur duurt vanavonë; Hilversum I, 402 m. 19.00 Nieuws en weerpraatje 19.10 Van horen zeggen en zingen 19 15 Licht instrumentaal kwintet 19 30 Radiokrant 19.50 Week voor de koor zang: Vocaal ensemble, alt cn orgel1: mo derne muziek 2010 Ben fakkel voor d« lichtstad, reportage uit Eindhoven 20.30 Lichte gram 20.50 Klankbeeld over de Heer Rijnsdorj 21.30 Week voor de Koor zang: geestelijke liederen (opn) 22.00 Week voor de Koorzang Beroemde opera- koren (gr) 22 30 Nieuws 22.40 Wijd ala de wereld: internationale oriëntatie in kerk. zending en oekumene 23.10 Blokfluit en klavecimbel: moderne muziek 23 30 Lichte gram 23 55—24.00 Nieuws. Hilvi kelen .10 r gelijkse dingen" vrij zinnig bekeken 20.00 Nieuws 20.05 Het Hooglied van Salomo, bijbeltekst bewerkt voor stemmcnspel 20.45 De vrijzinnigen in de Ned Herv kerk, toespraak VARA: 21.00 Metropole orkest en zangsoliste 21.30 Olympische Spelen, klankbeeld (10) 22 00 Lichte gram 22.30 Nieuws 22 40 Elektronisch orgelspel 23 00 Balans: actuele kroniek 23 15 Lichte gram 23.45 Socialistisch nieuws in Esperanto 23.55—24.00 Nieuws. m.m vanavond i H.KH Prinses Anne-Ma- vchter het nieuws 20.45 Rudi- 21.20 Dick Powell theatre - i terug, TV-film. NTS} 22-2022.25 Journaal. Programma voor morgen Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nieuws 7.10 Morgengebed 7.15 Pianorecital: klass igramma 12 00 Angelus 12.04 Ka- uitmen nieuws 12.10 Country and Western Express (gr) 12.25 Sportperiscoop 12 30 Meded ten behoeve van land- en tuinbouw 12 33 Dansorkest 12.55 Platennieuws 13.00 Nieuws 13.15 Marktberichten 1318 Musi cerende dilettanten: fanfare-orkest 1345 Dwars door de groene hel. reisverhaal 14 00 Voor de jeugd 15.00 Week van de Koor zang: Schoolkoor 15.25 Lichte gram 16 00 Grensland' uitzending voor Jonge meneen 16 15 Syncope, muziek van gisteren, van daag en morgen 16 40 Lichte orkestmuziek (gr) 16 50 Liedjes 17.30 Lichte gram 17.30 Liedjes 17 40 De Springplank: Jonge artis- tcn 18 00 Kunstkroniek i8.30 EngelB vocaal ensemble 18.50 Lichtbaken, lezing. ilallstisch strijdlied 8.1! tc gram 9.00 Loon naar werken: de vak beweging, lezing 9 10 Lichte gram VPRO: 9 40 Religieuze opvoeding ln het gezin c ziek 14 45 Meisjeskoor (BtereofonL»-..» uitzending) 15 05 Is dat nodig? toespraak is OA Dn^i„-a,;fv,^_Ilonlscj1 orke9t m *LTQot muziek (om 16 00 Nws) 15 20 Radiophifharr omroepkoor: klass 16 35 Boekenwijsheid 16 55 Pianoduo: Uch- inlsche uitzending) angsotisten 7 40 Licht Instrumentaal trio 18 00 Niei op het nieuws 18 20 Lichta Televisie. KRO: 15.00 De avonturen van <de«L 12 15.25 Hardy's logboek (Hardy's Bordbuch). film 15.55 17 40 Voor de Jeugd

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9