Onzekerheid bij Ruteck's heviger teruggekeerd VLEET Valkenburg feestte Woonschuitenprobleem in Lisse nog niet opgelost jongens van deze tijd vragen de schoen van deze tijd REM-delegatie bij commissie Tweede Kamer Visserij nieuws bij de Afbreken van bovenbouw voor velen pijnlijke zaak Ds. Sijbrandij sprak over gevangenispastoraat TSV klopte Union: 6-0 Frankrijk gaat invoer van haring beperken NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1964 E.M.S. ZEGT NU: LEIDSE ZAKEN BLIJVEN TOCH OPEN (Van een onzer redacteuren) LEIDEN De Leidse Ruteck's bedrijven gaan dicht. De Leidse Ruteck's bedrijven gaan niet dicht. Het personeel wordt ontslagen. Het personeel i blijft in dienst. De EMS van Zwolsman heeft nog geen vaste verkoopplan nen. De EMS van Zwolsman heeft wel vaste verkoopplannen. En nog wel met iemand of iets dat de beide bedrijven waar ongeveer 35 in plaats van 25 man werken gaat voortzetten. Wie ziet de jager in dit zoekplaatje? We hebben ons gewend tot de bedrijfsleider, de heer H. Strik. En we hebben (vele malen) geprobeerd de heer R. Zwolsman te bellen, de enige pers chef van de Exploitatie Maatschappij Scheveningcn. De heer Strik zegt: „Maandagavond kwam de oude directie van Ruteck'! mens de EM.S. vertellen, dat de zaak niet rendabel werkte en dat donderdag avond (vandaag) de deuren zouden slui- ten. De heer Dekkers, de oud-procuratie- I houder, vertelde het personeel op welke basis ze met ontslag zouden gaan. Dat nog niet zo slecht. Gistermiddag kwam een onbekende I meneer van de E.M.S. boos vragen, de pers had ingelicht De zaak wordt niet gesloten en het personeel blijft in dienst. Er zouden onderhandelingen gaande zijn met adspirant-kopers. die het bedrijf ir Leiden zouden voortzetten. De zekerheid, die we dinsdagavond had den, zijn we dus weer kwijt en de on zekerheid duurt voort Tot wanneer? On bekend. Ik hoop maar, dat deze onzeker heid geen aanleiding wordt voor het per soneel alvast een andere baan te zoeken, want we zitten toch al met een onderbe- zetting. In normale omstandigheden heb ben we hier wel 45 tot 50 dienst". ADDERTJE Er schijnt nog een addertje onder het gras te zitten. We kwamen namelijk tot de ontdekking, dat ongeveer zes perso- ueelsleden bij de overneming door Zwols man van Ruteck's is beloofd, dat zij bij eventuele verkoop of ontslag voor maxi maal tien jaar een wachtgeld van 70 pet van het basisloon zouden krijgen uitge keerd. Deze mondelinge toezegging is nog steeds niet zwart op wit gezet. Wanneer nu het bedrijf naar een andere horeca- exploitant overgaat, zal deze de verplich tingen wel overnemen en is de E.M.S. er af. De nieuwe baas zal echter zijn perso neel (dat voor hem als nieuw aange nomen geldt) binnen twee maanden proeftijd met een dag kunnen opzeggen, Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Ronald Adrianus zn v C A Olieman-s en W van den Broek: Debora Beatrix dr v G Knotter en Ji J Sleijser; Wilhelmina Frederika Catharina Johanna dr v W F. Verhoe ven en J Neuteboom; Margaretha Cornelia dr v J J M Helleman en J J Beerekamp; Hermin a Cornelia dr, v F Merkelijn en A H Entrop; Theodora Mania Jozefina dr v C P Turk en C M G Belt; Sonja Helena dr v K J de Vogel en L L de Vos; Monique Magdalena dr v A J Stra- ver en L W Schijer; Clazina dr v C Reijngoud en C van Muijden: Robert zn v J J H Scheeren en P A M M Krekelaar; Commerina dr v J van Oeveren en M Raaphorst: Ber- nardus Atbertus Maria zn v H Duwel en P A A Pennings; Aloysius Anto- ruus Maria zn v J J J Noordman en J M C van Wieringen. ONDERTROUWD: J Blansjaar en R J Vooijs: A M Schiphorst en L C de Kok; J M Bogaard en C P Arnol- dus; C J van der Kaay en E M Ka- lemink; H Kijk in de Vegte en A Rombaut: H Philippo en L J Vinke- steijn: J Kamphues en P A Alexiou: G H Scheepstra en M Smelt; N Jas- oerse en J Kroon: J Neuteboom en R C V van Vliet: S M de Mik en C H Verver: T C Toussaint en M E C van Steijn: M J B H N Peeters en H C Kasteel: P A J Devilee en M A H Nozeman: A A Schouten en J J M Hazebroek: G Scheurwater en C Marquenie: W J H Bouwmeester en W Luijt: R Wijers en S Pijnakker: J W M Voskuil en A P F van der Hoeven: J J Schinkel en F P Sloot. OVERLEDEN: J Biard 84 jaar man; B C J van Ommeren 82 jaar man: E P Muijs 83 jaar wed v H Hollan- zonder de wachtgeldregeling toe te pas sen. Dat la mogelijk. De stemming onder het personeel is dan ook verre van plezierig. Men voelt zich zoals iemand het uitdrukte als een stuk vee. dat met de boerderij wordt verkocht. Gaat men uit onzeker heid echter uit zichzelf met ontslag, dan verliest men zijn reohten. En voor ie mand die al vele jaren aan het bedrijf is verbonden brengt dat grote risico's Ook over de houding van de vakorga nisaties is het personeel van Ruteck's niet tevreden. Men vindt deze veel te slap. Er z(jn weieens „mensen wezen praten", maar die hebben kennelijk niets kunnen bereiken bij de E.M.S. Per slot van rekening, vindt men. hebben wij toch het recht te weten wat er met ons gaat gebeuren. Christenvrouwen Sassenheim SASSENHEIM De afdeling Sassen heim van de Christen Vrouwenbond be gint dinsdag 15 september haar winter- programma. Er zullen in het komende winterseizoen weer lezingen en voorlich_ tingsavonden worden gehouden. Bij vol doende deelneming wordt ook een aan tal specifiek vrouwelijke cursussen ge organiseerd. Op 1 oktober hoopt men aar de Bondsdag- te gaan. Hazerswouds damsucces HAZERSWOUDE De damclub „Sa- len sterk" won van Boskoop met 1812 en daarmee werd de beker in de wacht gesleept^ die vorig jaar door Boskoop "werd gewonnen. Van de zijde van de chr. bond voor vocdings- en genotmiddelen in Rotter dam, vernamen wU dat in de loop van vandaag vertegenwoordigers van vak organisaties een bespreking zullen heb ben met de E.M.S. De heer Goudsmit van de E.M.S. deelde ons vanmiddag mee, dat de aankondiging sluiten en ontslagen op een misver stand heeft berust De E.M.S. wacht op de uitslag van besprekingen met een on bekende gegadigde, die het bedrijf in zijn huidige functie kan voortzetten. Over de oorzaak van het „misverstand" kon de heer Goudsmit ons niets meedelen. Wel verzekerde hij ons, dat alle afspraken en regelingen met het personeel stipt zullen worden nagekomen, indien ontslag in de toekomst nodig zou blijken. (Van onze parlementsredactie) Van vanmorgen kwart over tien tot kwart over elf heeft een delegatie van de R.E.M.. bestaande uit de heren mr. H. J. Minderop, D. W Dettmeyer en drs. J. Fehmers, een onderhoud gehad met de commissie uit de Tweede Kamer, die de behandeling van het wetsontwerp installaties Noordzee moet voorberei den. De heren van de R.E.M. verlieten het Kamergebouw via een uitgang, waarby zy geen journalisten verwacht ten. Zy wensten geen enkel commentaar te geven. Om half twaalf arriveerde de minister van justitie, mr. Y. Scholten bij de Tweede Kamer om nog een laatste be spreking met de commissie te hebben. Hij kenschetste het overleg als „teoh- nisch-juridisch". Zyn ambtgenoot van buitenlandse zaken was door het be zoek van de Noorse koning verhinderd aan het overleg deel te nemen. Zyn aanwezigheid was, gezien de aard de bespreking, ook niet nodig. IJMUIDEN Na de wat ongunstige berichten van dinsdagmorgen zyn de haringvissers na de middag weer rustig hun gang gegaan met het ge volg dat in de avonduren dagvangsten konden worden gemeld van rond de 200 kantjes. De treilers moesten echter hun meerdere erkennen in dc spanvissers, die met hun zwevende netten alle kanten op kunnen en dan ook een behoorlijke portie van de zilveren stroom voor zich opeisten. Woens dag liepen in IJmuiden verscheidene spannen binnen met in totaal 5000 kisten haring in de ruimen. Een groot gedeelte kon niet worden opgenomen, zodat de vismeelfabriek wederom druk werk had. VALKENBURG De eerste feestdag in Valkenburg begon zeer luid ruchtig. De jeugd liield al heel vroeg reveille en had daartoe alles wat maar leven kon maken, achter de fietsen gebonden en zo trokken ze door de straten, iedereen wakker makend- Het w aren echter niet alleen de kinderen, die herrie maakten, want ook de kerkklok en de sirene verleenden medewerking. Ach ja, het is ook maar eenmaal per jaar paardenmarkt De eerste wedstrijd begon al om 6 uur: een hengelwedstrijd. De uitslag is: le prijs D. Nasveld; 2e prijs mej. C. van Elten en 3e prijs A. Rosmolen. De morgenuren werden verder in be slag genomen door de traditionele paar denmarkt. waarover wij u gisteren reeds berichtten. Van de voor gistermiddag vastge stelde volksspelen, genoot uiteraard het boegsprietlopen de meeste belangstel ling. Er bestaat nu eenmaal geen gro ter vermaak dan leedvermaak en de lachsalvo's waren dan ook niet van de lucht als er weer een deelnemer met het koude nat kennis maakte. De jeugd had meer belangstelling voor de ker misattracties. De uitslagen van de diverse wed strijden zijn als volgt: Ringrijden met bromfietsen vo( personen: 1. mevr. A. KooymansDub- belaar; 2. Cees van Dijk; 3. mevr. ImthórnRhijnsburger en 4. Nico Dijk. Boegsprietlopen: 1. Henk v.d. Nagel Jzn: 2. Cees Bakker: 3. Henk lm thorn en 4. Leen Meyer. Prijsschieten: I. A. Slootweg: 2. H. Imthorn: 3. D. de Roode; 4. M. Rijn sent en 5. P. Mizee. De „Valkenburgse Harmonie" 's avonds een concert waarvoor veel belangstelling was. evenals voor vermakelijkheden, die goed werden be zocht. Het fanfarekorps „Wilhelmina" uit Rynsburg zal niet, zoals maandag j.l. abusievelijk werd gemeld, op zater dag a.s. een concert in Valkenburg geven, maar hedenavond om 8 ur LISSE Het woonschuitenprobleem in Lisse is nog niet opgelost. De gemeenteraad heeft er in juli langdurig over gesproken, waarby wel ge bleken is hoezeer het gemeentebestuur zelf met de moeilijkheden voor de bewoners inzit. Er liggen meer schepen zonder, dan mèt de vereiste ver gunning in de wateren binnen dc gemeente, maar de meeste schepen liggen er al zo lang. Het is moeilyk de bewoners maar kortweg te som meren te vertrekken. Trouwens, het gemeentebestuur èn de bewoners streven naar een vreedzame oplossing: dc gemeente door een zo welwil lend mogelijke houding en de bewoners door het zich zo goed mogelyk onderwerpen aan wensen en voorschriften paar hoorde nooit iets over een verbod, totdat enige maanden geleden de inmid dels berucht geworden brief van het ge meentebestuur kwam Het aantal woonschuiten is in de loop der jaren steeds toegenomen als gevolg de na-oorlogse woningnood. Jonge ien moeten in vele gevallen jaar dag wachten voordat zij aan een won woonruimte worden geholpen, orden ouder en willen toch eindelijk el eens tot een trouwdag komen Het (laten) bouwen van een woonschuit blijkt dan dikwijls de enige oplossing De gemeente heeft daar aanvankelijk >k zo zwaar niet aan getild. Twee jaar geleden byvoorbeeld. toen één van de huidige woonarkbewoners in ondertrouw ging, gaf hij in het bureau van de bur gerlijke stand als toekomstig adres op: „woonschuit Leidsevaart Het bruids paar had daar geen vergunning 1 de ambtenaar nam het adres meer in de ondertrouwacte op. Het Bij Lisser Christenvrou wen LISSE Met een zeer grote opkomst heeft de afd. Lisse van de Chris tenvrouwenhond gisteravond het vergaderseizoen ingezet in gebouw Sal- vatori" in de Wagenstraat. Mevr. Noort hield een korte meditatie over het onderwerp „God vergeet niemand". Ds. W. Sijbrandy, uit Den Haag, die vamvege de Herv. Gemeenten van Den Haag tevens werkzaam is als ge vangenispredikant, sprak over het gevangenispastoraat. De hoofdgedachte van zijn lezing zou zó geformuleerd kunnen worden: „de gevangene is uw broeder". Door de apostel Paulus wordt in zijn brief geschreven: Denkt aan de gevangenen alsof gij zelf gevangen waart". De mens heeft zo weinig kennis aan alles wat zich binnen de gevangenismuren afspeelt. Daar wordt in kameraadschappelijke omgang ook wel eens hartelijk gelachen, maar er worden ook bittere tranen geschreid. De ware houding tegenover de ge vangenen kunnen we alleen maar aan nemen. wanneer we onszelf ervan bewust zijn, dat wij niets beters zyn dan de ge vangene, maar alleen God mogen dan ken dat we voor ernstige kwade uit barstingen van de zonde bewaard zyn gebleven. Ds. Sybrandy schetste de sfeer, die ln de gevangenis heerst. Dat is allemaal zo heel anders geworden dan vroeger. De gevangenen hebben goede verzor ging, kunnen werken in verschillende takken van arbeid als boekbinderijen, drukkerijen, smederyen, enz. Maar hoe goed men ook wordt verzorgd, het zwaarst biyftde vryheidsberoving. on danks alle gezelligheid, die met tracht te scheppen. Opvangen De mccstcn weten niets van het ge vangenisleven af en daarom gaat het leven van de gevangene ook zo buiten hen om. Niet ieder kan zich met de ge vangene bemoeien zolang hy in de ge vangenis moet biy'ven. Uw taak begint op het moment dat de gevangenisdeuren weer open gaan en de gevangene de vrije wereld weer in kan trekken. Dan is het „opvangen" zo nodig en juist daaraan ontbreekt het zoveel, ook in de kring van de kerke- ïyke gemeente. Ds. Sybrandy vertelde praktische ervaringen om aan te tonen, dat men niet alleen de gevangene ver geet, maar ook diens vrouw en kinderen links laat liggen. Dat is een geheel ver keerde mentaliteit. Ds. Sybrandy zei. dat hy als gevange nispredikant alleen dan zyn werk kan doen als hy in de gevangene zyn broe der en naaste ziet. We moeten de ge vangene tegemoettreden met de bood schap van de vergeving. Wc moeten de reddende hand uitsteken, omdat gered zUn. Afbreken Al zouden de woonschuitbewoners weg willen, dan nog zou dat heel moeilijk gaan Immers, de schepen zijn bijna alle van een dergelijke afmeting, dat ze niet meer onder de brug over de Leidsevaart doorkunnen. Verdwijnen zou dus beteke nen: afbreken. Maar als men enige dui zenden guldens aan de bouw ten koste heeft gelegd, is dat een zeer pynlyke zaak. die men uitstelt tot het allerlaatst. De brief van het gemeentebestuur, waar in w.ordt medegedeeld dat men „voorlo pig kan blijven liggen" wekte weer nieuwe hoop. Het is de bewoners van de schepen aan de Leidsevaart overigens niet hele maal duidelijk waarom men enige t(jd geleden zo plotseling werd opgeschrikt met de mededeling dat men moest ver trekken. Een aantal schuiten in „Verbo den water" heeft nameiyk een officiële aansluiting op de waterleiding en het lichtnet van Lisse. Dat zijn de arken die vóór het bruggetje over de Leidsevaart en de schepen die in Lisse-Oost. ii Nieuwsloot, liggen. Men kan echter wel bevroeden wat de aanleiding is geweest van de actie van het gemeentebestuur, maar het spreekwoord „Een rotte appel in de mand maakt al het andere fruit tot schand'doet nog altyd opgeld. En om die „rotte appel" weg te krijgen is geen eenvoudige zaak Alle woonarkbewoners kregen opdracht dc schuurtjes of „getimmerten" op dc wal op te ruimen en inderdaad zijn deze allemaal verdwenen. Dat wil nog niet zeggen dal het er nu ook overal „netjes uitz:ct". Ook dit opruimen van de schuurtjes was voor sommige bewoners een pijnlijke kwestie. Eén van hen had een keurig schuurtje gebouwd voor zyn splinternieuwe bromfiets. De burgemees ter had niets tegen het bouwsel, toen hij het had bekeken, maar er moest nu een maal één lijn worden getrokken. Het schuurtje van f 500 verdween en nu staat de mooie brommer tegen de brugleuning in weer en wind. Aan het gemeentebestuur is een brief geschreven met het verzoek de helpen de hand te bieden voor het plaatsen var, schuurtjes zoals de gemeente die heb ben wil om een net geheel te krygen. Het is wel nodig dat men spoedig wordt geholpen. De wintermaanden staan voor de deur en waar moet men de brandstof bergen en de andere spullen, die men in de woonark niet kan hebben vanwege de beperkte ruimte Dringend behoefte hebben veel bewo ners ook aan water en licht. Het is in deze tyd niet meer zo plezierig om met een petroleumlampje te zitten en het probleem van de watervoorziening is voor de bewoners voorbU het bruggetje van de Leidsevaart niet gemakkeiyk. Men komt pas aan de weet hoeveel water men per dag gebruikt, als men iedere liter twee- a driehonderd meter I verder moet halen. De mededeling datl het water van de Leidsevaart goed te gebruiken is, zoals de bewoners onlangs hoorden van personen die ermee te maken hebben, doet nogal vreemd aan. Het komt voor dat kadavers van honden en katten voorbijdrijven, er wordt al lerlei vuil in de Leidsevaart gedeponeerd en alle w.c.'s van de woonschuiten heb ben een lozing in de vaart. Het is te begrijpen dat de overheid paal en park wil stellen aan onwettigheid Maar wanneer men ziet dat bijna alle woonschepen in de Leidsevaart en de Nieuwsloot keurig worden onderhouden, dsn zou men toch wel tot het gemeen tebestuur willen zeggen.- geef ook deze mensen levensruimte. Zij hebben deze weg gekozen uit noodzaak. Ook zij zou den liever een echt huis hebben, want er blijven bezwaren kleven aan het be wonen van een ark. Ook niet alle treilharing vond een be stemming in de normale consumptiekana len. Van deze aanvoer van 3400 kisten verdween eveneens een behoorlijke portie aar de chemische fabriek. In de Noord had het beeld zich nog niets veranderd. Er werden dus nog steeds trekken van veertig manden hoops ge daan met als belangrijkste onderdeel schelvis. Ook wordt daar weer eens wat koolvis aangetroffen. De kotters op 55 NB blijven doorgaan met het scheepzetten van grote hoeveel heden schelvis. Het begint in IJmuiden werkelyk de spuigaten uit te lopen. Steeds grotere party en worden door de handel niet meer gekocht De tong houdt zich nog op een afstand, de beste trekken leverden 12 kg van deze vissoort op enkel mandje schol. Soms kwam ook wat wijting en een heel klein beetje gul aan boord. Wat e In IJmuiden verzorgden 24 vaartuigen een aanvoer van 12.030 kisten, 1720 kisten schelvis. 60 kisten wijting. 80 kisten gul en kabeljauw, 150 kisten kool- vis, 3400 kisten treilharing, 5000 kisten spanharing, 1500 kisten makreel, 120 kis ten diversen en 620 stuks stijve kabel jauw. Vandaag aan de markt Vandaag lagen in IJmuiden onder aan de markt de IJM 154 Protinus met 450 kisten, de KW 15 Rijnmond 1 met 1430 kisten, de KW 121 Brittenburg de KW 54 Dirkje met 610 kisten. In Scheveningcn In Scheveningen werden aangevoerd 400 kisten schelvis. 60 kisten wijting, 30 kisten gul en kabeljauw, 2400 kisten ha ring en 10 kisten makreel. Lift drukt jongen van 13 dood De politie en de veiligheidsinspectie stellen een onderzoek in naar aanleiding van een ongeval met een lift waardoor gisteravond in de bakkerij van de firma Versteeg te Barneveld de 13-jarige Bart Leyenhorst om het leven kwam. De jon gen was bezig met het bedienen van de elektrische goederenlift die hij gedeel telijk had volgeladen met bussen. Bij het nakyken of de lift in orde was heeft hy geen rekening gehouden met een hoek- yzer en raakte bekneld tussen dit hoek ijzer en de vloer van de eerste verdie ping. Hij was op slag dood. Op het jaariykse congres van Britse vakverenigingen in Blackpool is een resolutie aanvaard, waarin de arbeiders de gehele wereld wordt gevraagd de apartheid te bestryden door middel een systematische boycot van Zuid- Afrikaanse produkten. Eur. beker voor bekerwinnaars Aufbau MaagdenburgGalatasaray 1-1. De eerste wedstrijd 'tussen Aufbau Maagdenburg en het Turkse Galatasaray voor de eerste ronde van hét toernooi om de Europese beker voor nationale beker winnaars. die woensdag te Maagdenburg is gespeeld, is geëindigd in een gelykspel: 11. Bij rust leidden de Turken met 1-0. A.E.K. AtheneDynamo Zagreb 20. A.E.K Athene heeft de eerste wed strijd voor de eerste ronde van het toer nooi om de Europese beker voor beker winnaars tegen Dynamo Zagreb, die in Athene is gespeeld, gewonnen met 20. De stand by rust was 00. Esbjerg—Cardiff City 0—0. Esbjerg en Cardiff City hebben hun eerste wed strijd voor de eerste ronde van het toer nooi om de Europese beker voor beker- De Franse regering heeft de com-I de minimumprijs was vandaag nog niet missie van de Euronese economische bekend. Frankrijk moe, deze op zyn P.. laatst drie dagen voor het inwerkinglre- gemeenschap en zyn vijf L.E.G.- den ervan bekendmaken, partners medegedeeld dat na 21 sep- in de brief van de Franse regering tember de invoer van haring uit de wordt er onder meer op gewezen, dat gemeenschap aan hctslelsel van "e l«t.le lijd Nederlands, haring i, lan minimumprijzen zal worden onder- Frankrijk voert als reden voor deze maatregel de verstoringen op de Franse markt aan. die de afgelopen jaren zijn veroorzaakt door de grote invoer van haring uit de andere lid-staten. Het financiële evenwicht van Franse visbe- drijven wordt daardoor in gevaar ge bracht, aldus wordt in mededeling gezegd. De eigen haringvangst van Frankrijk bedreegt ongeveer 30.000 ton per jaar. De invoer bedraagt 16.000 t., waarvan 12.500 ton uit de EEG-landen. Het stel- minimumpryzen zal worden toegepast voor verse, gekoelde, gezou ten, gedroogde en gerookte haring. Indien na het van kracht worden van deze maatregel gedurende drie dagen de prijs van haring in Frankrijk onder de minimumprijs daalt, kan de grens met inachtneming van een overgangs termijn worden gesloten. Het niveau van geboden voor 35 centimes per kilo. franco grens. bij een gemiddelde prijs voor de Franse haring van 70 centimes tot 1 frank. De invoer in Frankrijk is sterk «toe genomen na de liberalisatie in 1962: van 427 ton in 1961 tot 7.000 ton in 1963 Overigens wordt het stelsel van mini mumprijzen aangekondigd voor „zekere vissoorten". Alleen voor haring zal het echter deze maand van kracht worden. De voorzitter van het Produktschap voor vis en visprodukten, drs. Van Dijk, die zich in Parijs bevindt, heeft vandaar bijzonderheden meegedeeld. De maatre- aarschynlijk alleen gelden haring en makreel. In 1963 bedroeg onze export van verse haring laar Frankrijk 6200 ton (totale uitvoer 1.784 ton). Ook onze uitvoer van ma kreel naar Frankryk is zeer belangrijk. Het Produktschap zoekt naar middelen Ti iets tegen deze Franse maatregel te ondernemen, maar eenvoudig is dit niet. Het feit dat haring een geliberaliseerd produkt is. zal waarschijnlijk maar wei nig houvast bieden. HonvedLausanne Sports 10. Honved heeft de woensdag in Boedapest gespeelde tweede wedstrijd voor de eer ste ronde van het toernooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars tegen Laussanne Sports gewonnen met 10. Daar de Zwitsers echter de eerste wed strijd, gespeeld te Lausanne, met 20 wonnen, hebben zij zich geplaatst voor de volgende ronde. T.S.V. 1860 MiinchenUnion Luxem burg 60. Evenals acht dagen tevoren in Luxemburg, heeft T.S.V. 1860 Mün- chen de tweede wedstrijd tegen Union Luxemburg voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnars gewonnen. Zegevierden de Duitsers in de eerste wedstrijd met 40, in München werd het zelfs 60. SteaunaDerry City 30. Steauna, de Roemeense bekerhouder, heeft woens dagavond te Boekarest een overwinning met 30 (rust 1—0) behaald op de Noordierse club Derry City in hun eer ste wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor Drie Franse rugby- spelers verongelukt Drie Franse Rugby internationals zyn donderdagmorgen vroeg by een ver keersongeluk om het leven gekomen. Emile Carrère (27), Jean Othats (27) en Raymond Albaladejo (31) waren met hun wagen op weg van Bordeaux, waar zy een avondwedstryd hadden gespeeld, naar Dax. De auto van het drietal werd gereekt door een autobus, waarna de wagen te gen een boom sloeg. De drie spelers vonden daarby de dood. Raad Voorhout VOORHOUT De gemeenteraad ver gadert vrijdagavond 25 september om acht uur. Feestelijke markt in Voorschoten VOORSCHOTEN De markt op de Voorstraat zal vrijdag een extra feeste lijk tintje hebben. Muziek en vlaggen zullen daartoe bydragen terwijl de koop lieden hun klanten gratis loten zullen aanbieden. De trekking heeft 's avonds 5 uur door marktmeester Lekkerker- ker plaats. er is een uitgebreide collectie nieuwe modellen-uw eigen winkelier heeft ze!

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7