6 Doctorale bul is nu wel waarborg van kundigheid Groentijd in Leiden begint maandag Dokter Lodder te Katwijk op grootse wijze gehuldigd Te kust en te keur bin Leiden wordt Mace's rijmbijbel uitgegeven God gaf vrouwen gaven om Gemeente te dienen NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1964 Donderdag Stadsgehoorzaal, 7.30 uur: huldiging en feestavond jubileumfonds NZH. Van der Heijden, Breestraat 85, 8 uur' •modeshow Couture Riël. Huys over het Hot Gerecht 10, 8 uur: bijeenkomst afdeling Leiden Konink'.jke Nederlandse Natuurhistorische Ve gin?- Bovenzaal Bevrijdingskerk, 3 uur: -gadering Christenvrouwenbond Leiden- zuid-west. Mejuffrouw J. Querido spreekt over: Joodse gebruiken thuis en in de synagoge. Den Haag Koninklijke Schouwburg 2.15 uur: Haagsche Comedie met „Céles tina" (besloten voorstelling). Evangelische Lutherse kerk, Luthers* Burgwal 9, 8 uur: orgelconcert Dirk Jarsz. Zwart. Vrijdag Logegebouw, Steenschuur 6, 8 uur Vereniging voor Pedagogh-k. Prof d" G C. van Niftrik uit Amsterdam spreek* over: De spelende mens. Pieterskerk. 8.15 uur: orgelconcert Mriaan Blankenstein m.m.v Aafje Hey- Antoniusclubhuis, 8 uur: christelijke toneelgroep Amphis met ..Liefdadigheid per abuis' van Hans Gelrial Den Haag Koninklijke Schouwburg. 015 uur: Haagsche Comed:e met „Celes tioa" (besloten voorstelling). Zijn studenten eender of anders jaar Zaterdag K>n(* Voorschoten Bezoek kasteel Duiven aar- voor<*e door Vereniging Oud-Leiden, raar Ben Haag Koninklijke Schouwburg, Zijn 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Céles- hten tina". uit Poppentheater F. Koomans. Galileistr. ?a 2.30 uur: Sophonijnus. het wijze ko- dê n^D dgt Dagelijks in Den Haag voj. Diligentia, tot en met 25 september (be halve op maandag), 8 uur: Wim Kan me. „Wat een land, wat een land". Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen- 3potheek Van Driesum, Mare 110, teL 20406. s; Apotheek R. van Breest Smallenbur< CA- te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten dig* zijn geopend. De Oegstgeestse Apothaèk is op zoodag irlg.' 6 september gesloten van 8 uur tot 24 uur. ilet- Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Operatie Petticoat (a.l.). Lido (2.30, en 7.30 uur): De val van Rome (14 jr.). nal* Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur)Madame zon de der schaamte (18 jr.) Rex <2.30. 7.15 en 9.15 uur): Het masker van Scaramouehe (14 jr.). het Studio <2.30. 7 en 9.15 uur): Liefde zon der uitzicht <18 jr.). Trianon (2 en 8 uur): Irma la Douce (18 jr.). Tentoonstellingen Boerhaavezalen Expositie tekenin gen en schilderijen van Jan Juffenmans (van 5 tot en met 13 september, elke dag van 3 tot 5 en van 7 tot 9 uur). Rijksmuseum voor Volkenkunde. Steen- stiaat 1: Indianen ten toonstelling „Bizon jager en Bleekgezicht" (tot 10 oktober, op werkdagen van 10 tot 17 uur op zon dsgen van 13 tot 17 uur) De Lakenhal: ere-tentoonste'.llng W H. van der Nat (tot 5 ontobêr) De Ruif. Janvossensteeg 59: Tekenin gen en aquarellen van Rie van Goor 5 tot 26 september). ngs- LEIDEN De eerstejaaredagen van de Leidee universiteit zijn voort gezet met de toespraken van drs. C. E. Vervoort, wetenschappelijk hoofdambtenaar aan het Sociologisch Instituut met onderwijsopdracht in de sociologie van opvoeding en onderwijs, en door de heer J. A. Walkate, oud-voorzitter van de Vergadering van Leidse Studenten faculteiten. De heer Vervoort trok in zijn rede een vergelijking tussen het student-rijn in 1828 en thans, waarbij de alles overheersende vraag was: zijn wij eender of anders. Hij merkte daarbij op, dat het destijds met een kleine groep gemakkelijk „anders" kon zijn, dan met de enorme heterogene massa's nu. Er is in de loop der jaren wel iets veranderd. Wanneer de doctorale bul in het verleden geen waarborg van kundig heid was. maar dit blijkens de verzwa ring der examens, in toenemende mate gaat worden, dan kan de oorzaak daarvan niet alleen maar binnen de universiteit zelf worden gezocht Rechten en plichten Uitweidend over de begrippen studie- loon en studierendement kwam de heer Verschoor nogmaals terug op vrijheid In deze ontwikkeling weerspiegelt onafhankelijk. Deze zullen verdwijnen zich de groeiende maatschappelijke be- naarmate de student zich gedwongen zal hoefte aan kundigheid, aan wetenschap- zien bindingen aan te gaan. d.w.z. naar- pelijke kennis, die zelf weer het gevolg mate de studie meer gestructureerd gaat zijn van de structuurveranderingen, die worden en de verwachtingen ten opzichte zich in de tweede helft van de vorige van de student vanuit het gebied van de eeuw in ons land voltrokken. Wie op studie duidelijker omschreven, het ogenblik student wortl, keentta tchw tóe verschillende^cractnerT aan hem r:? «- bonden is, maar tevens weet. dat ook anderen daarvoor gebonden zijn en in het geval van de student zijn dat zijn leermeesters. Hij wordt daarvoor tevens minder afhankelijk, want zijn vrijheid is niet langer een vrijheid-bij-de-gratie- van, maar een vrijheid die hem zekere garanties biedt en rechten verschaft. Tot slot maakte de heer J. A. Walkate in gedachten met de eerstejaars een wan deling door Leiden, langs gebouwen en zetels van verschillende colleges, com missies en gezelligheidsverenigingen. Laatste werken voor rijksweg 4 aanbesteed LEIDEN, Rijkswaterstaat heeft de bouw van vier viaducten en een tunnel in het nieuwe tracé van rijksweg 4 aan besteed. Laagste inschrijver was de N.V. B. Smallegange te Aerdenhout 1.956.000.Binnenkort zal dus een vang worden gemaakt met de laatste ken in dit project, waarbij rijksweg 4 van twee lastige obstakels, een flessehals en de lage klapbrug, zal worden verlost. Bovendien wordt met het nieuwe tracé de weg ontdaan van een scherpe er vaarlijke bocht. Indianenspel in Leid» museum volkenkunde LEIDEN. Twaalf groepen jongeren uit heel Nederland voeren zaterdag middag op de binnenplaats van het Rijksmuseum voor Volkenkunde aan de Steenstraat door hen zelf opgezette In- dianenspelen op. Als prijzen voor deze wedstrijd, waarvoor de kinderen zich al sinds half mei hebben voorbereid, zijn onder meer een grote Indianen- tent, een Indiaan-se verentooi, een jachthoorn en een reproduktie van een Indiaanse tekening uitgeloofd. In het raam van de zomertentoonstel- ling „Bisonjager en Bleekgezicht" m het Leidse museum heeft de N.C.R.V.- kindertelevisie in mei een Indianen- spel uitgezonden, dat door de Lisser padvindersgroep De Kaninefaten in de duinen bij Noord wij kerhout werd ge speeld. Sindsdien kregen de jeugdige Nederlandse televisiekijkertjes regel matig korte ..spots" te zien. waarin hen duidelijk werd gemaakt hoe zij zelf Indiaanse kledingstukken, moccas- sins, strijd- en werktuigen konden ver vaardigen. Voor de eindwedstrijd. die zaterdag om half 3 begint, gaven zich twaalf groepen op. die ieder een eigen spel en de daarbij behorende kledingstuk ken en dergelijke maakten. Oogkleppen Wie tegenwoordig student wordt, hoeft zich niet meer verplicht te voelen oog kleppen op te zetten. Hij kan juist als student, verschillende kanten uit, hij is in staat tot een veel persoonlijker vorm geving aan de rol van student dan vroe ger mogelijk was. Wanneer in de vorige eeuw de studen ten in een uitzonderingspositie verkeer- den, wanneer ze inderdaad beter opge- LEIDEN Er zijn geen ingrijpende wijzigingen gebracht m de wijze voed en beter onderricht werden dan het waarop de Leidse studentengezelligheidsverenigingen dit jaar hun gros van hun leeftijdgenoten, dan diende nieuwe leden zullen ontvangen. Het Leidsch Studenten corps handhaaft de eerste plaats iets aan de opvoe- ecn groentijd, waarin streng zal worden gewaakt tegen handtastelijk SflSeTgSdlaa D« ditVa£k aisgBe- "Pl"',lcn de groenen. De inschrijving ral zaterdag aanstaande t daardoor de afstand tussen plaatsvinden, waarop maandag de eigenlijke groentijd begint. studenten en niet-studenten drastisch verkleind en-tal van verschillen zijn weg gevallen, lijkt mij alleen maar winst, al dus drs. Verschoor. Men verwacht tussen de 250 groenen, aanzienlijk meer dan vorig jaar. Het corps zit dit jaar voor het laatst in de tijdelijke behuizing, die slechts een zeer beperkte ruimte biedt. Volgend jaar zal de nieuwe sociëteit gebruik worden genomen, die is j bouwd op de plaats waar in 1959 het oude Minerva afbrandde. De beperkte ruimte van thans maakt het noodzakelijk een strikt groepensy- steem tijdens de groentijd te handha- waardoor nimmer meer dan hon derd groenen tegelijkertijd in de socië- zullen verblijven. Dit was ook reeds vorig jaar zo. In de groentijd die 25 Dit neemt echter niet weg. dat stu- september eindigt, zal een weekeind denten er prat op gaan bij uitstek het worden doorgebracht in kampen te deel van de jeugd te zijn dat de vrijheid i Beekbergen bij Apeldoorn, w in pacht heeft Daarbij vergeten zij groenen onder elkaar zullen zijn echter al te graag dat er een pachtprijs ge voorlichting zullen krijgen o voor betaald moet worden, die Boer verse universitaire en algemene onder- Vrijheid Sprekend over de verdediging van hun vrijheid door bepaalde groepen, die lange tijd hun status ontleenden aan bepaalde, reële of vermeende privileges, merkte de heer Verschoor op, dat vrijheid een rela- f en dubbelzinnig begrip is. Daardoor het vaak duidelijker dat er iets ver dedigd dan wat er nu eigenlijk wordt verdedigd. (Advertentie) PERSOONLIJKE LENINGEN Bedragen van 100,2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame ge bruiksgoederen, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. „Gemengd' De tweede omvangrijke gezelligheids vereniging voor manlijke studenten te Leiden „Catena? kent geen groentijd maar een tijd van verplichte kennis making op voet van gelijkheid. Deze vereniging verwacht ongeveer nieuwe leden. De kennismakingstijd, die duurt van 12 september tot vrijdag 25 september, begint met een weekeinde in een jeugdherberg te Heemskerk bij Alkmaar. Eerst na de kennismakingstijd zal men starten met een proef om de eniging om te zetten in een gemengde Be j aardenwoningen deze maand gereed LEIDEN Onder leiding en met medewerking van dr. J. R. Smeets, >ok j lector in de geschiedenis van de taal en de letterkunde der Franse middel- 118 eeuwen aan de rijksuniversiteit in Leiden, is een equipe van studenten en j3^ oud-studenten aan deze universiteit bezig de rijmbijbel van Mace de la ter jCharite (dertiende eeuw) uit te geven. Met de uitgave van deze rijmbijbel waarvan de oorspronkelijke tekst bewaard is gebleven in één enkel :ou handschrift, dat zich in de Bibliotheque Nationale in Parijs bevindt ,en zullen ongeveer zes jaar gemoeid zijn. De rijmbijbel zal in zeven delen schijnen en elk deel zal de complete bij beltekst van de daarin voorkomende boeken bevatten, voorzover mogelijk voorzien van varianten uit een hand schrift uit Tours, dat in juni 1940 bij oor logshandelingen verloren is gegaan. Van dit manuscript heeft men deeltjes kun nen achterhalen, dankzij een drietal stu dies rond 1900 aan deze tekst gewijd. Voorts zal men in elke aflevering kri tische aantekeningen aantreffen, alsmede een register met namen, een verklarende woordenlijst en een bibliografie. Indien dit voor de duidelijkheid gewenst is, zal ook de tekst van de voornaamste bron van deze rijmbijbel worden weergegeven, namelijk de „Aurora" van de kanunnik Petrus Riga. die in de twaalfde eeu' Reims leefde. Ook zullen andere, door Mace gebruikte bronnen worden vermeld, onder andere Flavius Josefus. Het eerste deel van Mace's rijmbijbel, dat de boeken Genesis en Exodus omvat en door Smeets zelf bewerkt is, verschijnt in 1965. Voorts zij vermeld, dat dr. H. C. M. van der Krabben, als lid van de equipe, enige maanden geleden, in de vorm van een dissertatie, de boeken Ruth, Judith, Tobias. Esther, Daniel en Job beeft gepubliceerd, dit dank zij een sub sidie van de Nederlandse organisatie zuiver-wetenschappelijk onderzoek. Werkcollege GEMEENTE LIJKE DIEISI VOOR USBEHEER El KREDIETWEZEN LEIDEN Eind deze maand zullen STIOHUIS, EEIDEI POSTBUS 160, IEL 20270 36 bejaardenwoniiiBen aan de Zasnstraat gereedkomen. Deze woningen zijn v> zien van een centrale verwarming, radioantenne en 'n bergplaats voor fietsen geiser, douche-cel. centrale televisie- en bromfietsen. Zowel de zit- als de slaapkamers zijn aan de zuidzijde. De op de verdiepingen gelegen flatwoningen zUn per lift bereikbaar. De bewoners zullen t.z.t. gebruik kunnen maken de kapel, de hobby- en recreatieruimte in het hoofdgebouw en van de bijbe horende tuin. In eerste instantie zullen de woningen worden toegewezen aan Leidse bejaarden. Ter afhandeling van de lopende aanvra gen stelt het bestuur van de stichting Huize Roomburgh de betrokkenen die nog geen beslissing hebben genomen, tot 15 september a.s. in de gelegenheid dat alsnog te doen. Daarna zullen nieuwe aanvragen in behandeling worden geno men. De woningen zijn bestemd voor be jaarden van alle gezindten. den met het bovengenoemde project begonnen. De reden hiervan, zo v< volgde hij, was in de eerste plaats om e werkcollege in het leven te roepen, was op jonge mensen, na hun kandidaatsex amen, zouden leren nu aan praktisch we tenschappelijk werk te doen na de theo rie, warmee zij zich tot dusverre hadden moeten bezighouden. Dat als studie-object de rijmbijbel Mace de la Charite die pastoor in Cen- quoins (departement Cher) is geweest vermoedelijk tot de orde der Benedictij nen behoorde werd gekozen, geschied de om verschillende redenen. Hoewel de bewuste rijmbijbel als dichtwerk weinig waarde is, biedt zijn tekst tal mogelijkheden tot nadere bestudering, der andere van de opvattingen in die tijd over bijbelexegese en bijbelvertaling, de taal, waarin hij is geschreven en welke vele vormen van het dialect van Li Berry bevat. Behalve de uitgave van Mace's rijmbij bel houdt de Leidse equipe zich bezig met de voorbereiding van een nieuwe uitgave van de bijbel van Herman de Valencien nes (twaalde eeuw) en met de editie van de bijbel van Malkaraume. LEIDEN Bij besluit van curatoren der Rijksuniversiteit te Leiden is mej. drs, Tan Hong Nio, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de far- e, voor het tijdvak van 1 mei 1964 tot 1 mei 1965, tot wetenschappelijk amb. tenaar le klasse in tijdelijke dienst be noemd. Vlagrijke avond Chr. Plattelandsvrouwen openden het seizoen LEIDEN De afdeling Leiden en omstreken van de Chr. Plattelands vrouwenbond opende gisteravond het en met een bijeenkomst in het Geref. Jeugdhuis onder leiding van de presidente, mevrouw W. Dorrepaal Parlevliet. De heer Thurmer uit Vlaar- dingen sprak over „Het kruis in de vlag". Hij vertelde veel wetenswaar digheden over het ontstaan van de vlaggen. Reeds in de Bijbel en wel Jesaja 11 vers 12 wordt over een vlag gesproken (een „banier") en ook uit andere geschriften blijkt, dat al lang voor de middeleeuwen vlaggen werden gebruikt De oudste beschre- vlag is die van Denemarken rood met wit kruis. Maar mogelijk is de vlag van Nederland, die wonderlijk genoeg nog nooit tot officiële vlag is verklaard, ouder. Wat de kleuren betreft: rood symbo- leert de adel. wit de geestelijkheid, groen het agrarische, zwart de rouw. geel de R.K. Kerk en blauw het volk. De heer Thurmer liet een grote col lectie kleine vlaggetjes zien en hij ging ook nog nader in op vlaggen van boten seinvlaggen. vereniging voor manlijke en vrouwelijke studenten. Daartoe zullen ook oudere jaars- vrouwelijke studenten in dispu ten worden opgenomen. Slaagt dit ex periment dan is volgend jaar een ken nismakingstijd voor mannelijke en vrou welijke studenten te verwachten. De enige Leidse gezelligheidsvereni ging voor vrouwelijke studenten, de V.V.S.L., verwacht 300 tot 350 aanmel dingen voor de novitiaatstijd die duurt 11 september tot de inauguratie op donderdag 1 oktober. Er zijn geen wij zigingen in het systeem van regels het novitiaat aangebracht, aange- zich in de afgelopen jaren geen moeilijkheden hebben voorgedaan, die daartoe aanleiding zouden kunnen ge- Auto klapte tegen muur van viaduct LEIDEN Met een harde klap kwam vannacht om kwart over één een personenauto tegen de muur van het Rijnsburgervia- duct. Wat er van de auto over bleef na zijn rit via de rotonde bij het Leidse station ziet men op bovenstaande foto. De be stuurder, een 23-jarige verte genwoordiger uit Leiden, en een me de-inzittende, een stu dent, kwamen er met lichte ver wondingen goed af. Na behan deling in het A. Z. konden zij huiswaarts keren. Opgeruimd netjes: wrakken in brand LEIDEN Onbekenden hebben giste- •n op de Willem de Zwijgerlaan nabij het Stuyvesanthof een autowrak in brand gestoken. Hetzelfde geschiedde ook met een autowrak in In het Klooster. Hier was de schooljeugd aansprakelijk de brand. In beide gevallen had de brandweer aan een goedgerichte straal water genoeg. Een veertienjarige scholier uit Leiden werd gisteren door de politie in zijn kraag gegrepen, toen hij bezig was een vuurtje te stoken tegen de houten wand van de rijwielloods achter een school de Boshuizerlaan. Na een standje op het bureau werd hij aan zijn ouders teruggegeven. De vrouw in het ambt LEIDEN, In de bovenzaal van de Zuiderkerk kwamen gisteravond de ge zamenlijke Gereformeerde vrouwenvere nigingen bijeen om ter gelegenheid van de opening van het winterseizoen te luis- steren naar een causerie van mej. dr. S. Wagenaar. Zij behandelde het actuele onderwerp „De vrouw in het ambt" Uit Handelingen 21 las z'i dat de evan gelist Filippus vier dochters had die pro feteerden en uit de brieven van Paulus bleek, dat deze veel met vrouwen samen, werkte. Hieruit blijkt, dat God de vrou- :n gaven had gegeven, die dienst de- n in de Gemeente, Mej. Wagenaar zei dit verband: „U zult binnen afzienbare tijd tot het ambt worden toegelaten". Hoe is onze verhouding tot andere kerken? De Wereldraad van Kerken is niet het werk van mensen. In de I.C.C.C. weet men alles veel te goed. Men zegt er wel en wat niet mag en waar men op tegen is. Wij zeggen niet meer, dat de vrijzinnigen goddeloos zijn, wij willen zien als medechristenen. Het gaat riet alleen om voedsel en kleding, ook de menselijke waardigheid. Wij doen hieraan mee, hebben in Utrecht diaconaal bureau, dat met de Wereldraad samenwerkt. Ongezellig Dr. Wagenaar was van mening, dat de gereformeerden ook moesten gaan sam< werken met de rooms-katholieke kerk tevens met het Joodse volk. Tot slot wierp mej. Wagenaar ook nog een blik op andere zaken. Zij was bijzonder KATWIJK AAN ZEE Overweldigend was de belangstelling ran pa tiënten, oud-patiënten, collega's, vrienden en kennissen voor dokter T. Lodder, die gisteravond in hotel .Noordzee" recipieerde in verband met het feil, dat h\j zich 40 jaar geleden als arts te Katwijk vestigde als op volger van wylen dokter E. W. van Walsum. Het huldigingscomité uit oud-patiën ten, beslaande uit de heren W. J. Scho- neveld, voorzitter, C. J. Minnee. Nic Parlevliet, J. van der Marei, J. C. J. Lodder, en H. J. Grimbergen, had moeite om de grote stroom van belang stellenden langs de jubilaris te leiden. De conversatiezaal was voor dit doel smaakvol Ingericht, talloze bloemstuk- ïn bloemen, geschonken door vele patiënten, waren rondom de jubilaris en zijn familie >pgesteld. Hoe dokter Lodder bij vele Katwijkers in de harten een plaats heeft veroverd, bleek eerst recht duidelijk gisteravond toen zeer oude patiënten, gesteund door familie leden, en heel jonge patiënten de jubi laris kwamen gelukwensen. Bij nacht en ontij Namens het huldigingscomité sprak eerst de heer Nic Parlevliet, hij sprak er zUn verheuging over uit dat alles zo is verlopen dat dit heuglijk feit te midden van de familie Lodder kon plaats hebben. De jubilaris stond aanvankelijk nog al sceptisch tegenover alle feeste lijkheden. maar het comité vond grote steun bij zijn kinderen die dit alles heb ben mogelijk gemaakt. Dokter Lodder leefde voor zijn pa tiënten, waarvoor alles moest wijken Bij nacht en ontij was hij in de weer om hulp te verlenen waar die nodig was. Zich richtend tot de jubilaris zei de heer Parlevliet, dat bij het contact met de vele patiënten is gebleken, dat men uiting wilde geven aan de grote dankbaarheid, die onder hen leeft voor het vele werk, dat hij als arts heeft ge daan. Vervolgens werden woorden van dank gesproken door de heer W. J. Schone- veld voorzitter van het huldigingscomité De heer Schoneveld vertelde op hu moristische wijze hoe hU waarschijnlijk de eerste is geweest die door dokter Lodder naar een ziekenhuis werd ver- n, en advies waarvoor hij dokter Lodder tot op heden grote dank is ver schuldigd. Een beeld van de huldigingsbij eenkomst gisteravond in hotel Noordzee te Katwijk. Namens de patiënten wordt dokter Lod der een oud-hollandse dekenkist aangeboden. Foto N. van der Horst heugd over het ontwapeningsrapport van de hervormde synode. Zij was eveneens van oordeel, dat de zondagse kerkdiensten ongezellig zijn. Wij moeten de kerk gezellig maken, ook al voor de jeugd. Tot slot gaf zij de aanwezige dames de raad niet op hun eentje in de kerkeraad te gaan zitten. U zult veel weerstan den moeten overwinnen, maar uw dochter en kleindochter zullen daar van profiteren. Bij De Natuurvriend: Dr. Lodewijks vertelde over buideldieren LEIDEN Tientallen leden van de Leidse vereniging De Natuurvriend heb ben in het Petruszaaltje aan de Lam- menschansweg met genoegen geluis terd naar een inleiding van dr. J. M. Lodewjjks over het leven van de bui deldieren. Op humoristische wijze ver haalde de inleider over deze bij ons onbekende levensvorm. D. Lodewijks schetste in zijn causerie ook de moei lijkheden. die men in Australië heeft ondervonden van de overvloedige in- i planten en dieren, waardoor het evenwicht in de natuur werd ver- u.brie diende ter inleiding van de film „Great Barrier Reef' een fan tastische kleurenfilm over het njyste- leven op het grote Australische koraalrif. De bizarre vormen en schit terende kleuren waren boeiend. Ook werd vertoond de film „Merkwaardige dieren en mensen in Australië". Beide films werden door dr. Lodewijks van >n toelichting voorzien. Voorzitter W. Zwart, die aan het be- in van de avond enkele nieuwe leden had begroet, deelde nog mee, dat er september nog twee excursies op het programma staan. Gezien de gro te belangstelling voor de excursies in augustus, werd besloten ditmaal twee groepen te vormen, die om beurten de aquaria van leden zullen gaan be zichtigen. Dr. Pott (Leiden) naar Mexico-City LEIDEN De Leidse museumdi recteur dr. H. Pott is één van de ongeveer tachtig museumdeskundigen uit de gehele wereld, die een uitno diging hebben ontvangen om de fes tiviteiten rondom de nationale onaf hankelijkheidsdag (15 september) te Mexico bij te wonen. Samen met dr. A. F. E. van Schendel, hoofddirec teur van het Rijksmuseum te Am sterdam, vertrekt de heer Pott, die directeur is van het Rijksmuseum voor Volkenkunde te Leiden, zaterdag per vliegtuig naar Zuid-Amerika. In Mexico-City en naaste omge ving worden in de periode van 14 tot en met 21 september ter gelegenheid van de onafhankelijkheidsdag zes mu sea met officieel vertoon geopend. In Mexico is men, voor wat betreft de inzichten in het moderne mu seumwezen, vrij ver gevorderd. De zes musea hebben elk een eigen terrein van onderzoek en pre sentatie. Er is een volkenkundig mu seum, een museum voor moderne kunst, een museum dat de historie van Mexico-City tot onderwerp heeft (waarbij men teruggaat tot de tijd van de Azteken), een „ontgravings- museum" (op een plaats waar men oude cultuurschatten blootlegde), een museum dat de „koloniale geschiede nis" om een laatste dat de Spaanse tijd als thema heeft. De voorganger van dokter Lodder de oude dokter Van Walsum. had hem in. geleid als een knappe jongeman, vai. wie Lij veel verwachtte. Dokter Lodder had de gave de diagnoze snel en feilloos vast te stellen. Al uw goede eigenschap pen hebben gemaakt dat u een spoor in Katwijk hebt achter gelaten. Namens alle patiënten bood spr. dokter Lodder een fraaie antieke dekenkist aan, date rend uit de 17e eeuw en afgedekt met een tapijtje. Op de kist, die een donker bruine kleur heeft, prijkt een rood ko peren pijpenkomfoor uit de 16e eeuw met eveneens rood koperen binnenbakje; het geheel wordt gecompleteerd door een tdnnen bord. Zichtbaar ontroerd dankte Lodder voor dit waardevolle ge schenk. Zoekt U een GOUDEN RING dame of heer JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 207 heeft het. Ruime keuze in alle prijzen. PROMOTIES TE LEIDEN Joderingcn van de tyrosine- A.C.T.H de Rijswijk in 1 insuline glucagon e J P Munting gebo: en thans wonende ie Le.iden" pi was prof. dr E Havinga. «n,wTT,0vecr{j tot doctor in de fai na tu u rwe tensch a pp e der wiskunde J proefschrift getiteld. „Voorbedden "i c°mP'exe sulfiden". 1 «ra ««boren te Lelden in w» Z'sr1'. P">™»or Gepromoveerd er wiskunde e.. roefschrift getiteld andomycop6is pïchii >t doctor in de faculteit natuurwetenschappen op h. ,udyof N J W Kregcr-var Rotterdam. Promotor wai

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3