Bromfietsen en samenscholen verboden in de Kanaalstraat Voorstel vuilstortplaats na bezwaren ingetrokken Hebt u in die melkeontroleur ergens uzelf kerkend Wat doet een melkeontroleur bij Hoogovens vHOOGOVENS IJMUIDEN Autorijden voor de jeugd van Rijnsburg bij Flora NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 3 SEPTEMBER 196, Lisse heeft sluitende begroting 1965 F. Landkroon gehuldigd LISSE Gisteren was de heer F. L. Landkroon het middelpunt van de be langstelling in de kring Llsse van de PTT ter gelegenheid van zUn zilveren ambtsjubileum. De adjunct-directeur Lelieveld en de heren Weber en Menken vormden de deputatie van de directie Haarlem. De heer Lelieveld overhan digde de heer Landkroon het insigne voor 25 jaar trouwe dienst benevens een geschenk onder couvert. 's Middags vond een huldiging plaats in het PTT-gebouw, waar dienstgeleider L. Slootjes de jubilaris hartelijik toe sprak. Namens het jubileumfonds over handigde de heer B. Vijfhuizen de jubi laris een werphengel en een luchtbed. Mevroniw Landkroon kreeg bloemen. K. Bron gehuldigd LISSE De heer K. Bron, chef van de herenmodezaak van de fa. Tissinig in Lilsse heeft onder grote belangstelling zijn zilveren jubileum gevierd. Thuis werd hij gehuldigd door de directie, waarbij hartelijke woorden van hulde werden gesproken Tevens werd de heer Bron meegedeeld, dat hij was benoemd ■tot adjunct-directeur. Tijdens de middag uren werd de heer Bron gehuldigd door de personeelsleden, cliënten, zakenrela ties en familieleden, waarbij hem een stroom geschenken ten deel vieL Zilveren jubilea bij Alphense Bank ALPHEN De heer J. Verleng, direc teur van de Alphensche Bank viert mor gen, zijn zilveren jubileum bij het con cern de Twentsche Bank waartoe ook eerstgenoemde bank behoort. De heer Verleng begon zijn loopbaan in Amster dam en werd in 1950 procuratiehouder in welke functie hij in enkele plaatsen werkzaam was. In juli 1956 werd hij di recteur van de Alphensohe Bank. Niet alleen deze bankinstelling maar ook het bredere gemeentelijke leven heeft van zijn komst naar Alphen aan den Rijn nu ruim acht jaar geleden ge profiteerd. We noemen alleen maar zijn jaarlijkse werk voor de 1200 Vakantie- spel-kinderen. De heer Verleng heeft de voorkeur gegeven aan een interne viering met hen, die bij de Alphensche Bank hun werkzaamheden hebben. Men doet dat met een „uitje" op a.s. zaterdag. Tevens zal dan aandacht worden ge schonken aan hét zilveren jubileum van mejuffrouw G. Veltman, die 1 september j.l. 25 jaar in administratieve functie bij de Alphensohe Bank werkzaam was. LISSE Er zijn gisteravond twee onderwerpen in de Raadsvergadering aan de orde geweest van ernstige aard: waar moet Lisse met het huisvuil naar toe en voorts: het schandalige optreden van bromnozems, waardoor de toestand in Kanaalstraat onhoudbaar is. Ten aanzien van het eerste probleem gaan B. en W. zich, gehoord de bezwaarschriften van belang hebbenden nog eens ernstig beraden op welke plaats de vuilnisstortplaats moet komen of dat er mogelijk een streekvuilverbranding in de toekomst tot stand is te brengen. Ten aanzien van het bromnozemprobleem krijgt het college een machtig wapen. Een tekort aan politiepersoneel maakt alles nog moeilijker. Na de opening deelde de voorzitter, mr. Th. M. J. de Graaf, mee, dat Ged. Staten hun goedkeuring hebben onthouden aan het plan de ontruiming van de onbewoonbaar verklaarde woning, Ringdijk 14 Ro versbroek, nogmaals uit te stellen. Voorts deelde de voorzitter mee, dat kas sen en rolkassen vallen onder de woningbouwvoorschriften. rijkstuinbouwconsulent Ir. A. F. Vlag van ir. H. van Os, directeur van Bloembollenkeuringsdienst De heer N. Mens hield een sterk pleidooi on voorstel in te trekken en naar een andere mogelijkheid om te zien. Hij wees op het grote gevaar van besmetting van de om liggende bloembollengronden nabij de nieuwe stortplaats. Er komt niet alleen huisvuil op de belt, maar ook bedrijfsvuil van de bloembol- lenbedrjjven, voornamelijk afgekeurde en zieke bollen, die vernietigd moeten worden. Er zullen altijd wel bezwaren zijn, waar dan ook, maar dit is toch wel een heel ernstig bezwaar. Er mag geen haver in de paden worden gezaaid vanwege de vrees voor aaltjesziekte, aardappelen mag men niet telen wegens „aardappelmoe heid", maar nu zou men, zó maar op nog afstand van een bloembollen perceel een vuilnisbelt gaan inrichten"? De heer Mens wilde een vuilverbranding. Een belt past niet in deze tijd. Er komt sn ratten plaag van. De voorzitter zei in antwoord aa~ heer Mens. dat de vuilverbranding bij B en W in studie is. Van continue-ver- branding in een gemeente als Lisse kan geen sprake zijn. Het zou misschien i tergemeentelijk kunnen. Daarover reeds gesproken met Hillegom en Sassi heim, maar dat vergt nogal wat grond, tl alle gemeenten zuinig met de grond. De voorzitter deelde mee. dat de be groting 1965 met een post onvoorzien slui tend is gekregen, doch met veel moeite! Kon andere jaren van een bedrag aan vermakelijkheidsbelasting van d e Keu kenhof groot f 150.000 de helft voor de bestemmingsreserve worden bestemd, dit jaar is de opbrengst van de Keukenhof geraamd op f 180.000 en zal slechts 1/3 deel in het reservefonds kunnen worden gestort. Het financiële beleid van de laat ste jaren zal echter kunnen worden ge continueerd. Wat de woningbouw betreft kon de voorzitter meedelen, dat nog dit jaar 58 woningen met 10 garages zullen worden gebouwd in het Meer en Duinplan, waar mee men in oktober of november hoopt te beginnen en voorts, dat een eerste bouwplan voor de nieuwe woonwijk Poelpolder is opgezet van 176 woningen woningwetwoningen, premie- en vrije sectorbouw. De grond zal in november bouwrijp zijn gemaakt en in december zal dan de eerste steen gelegd kunnen den. De woningen komen onder beheer Volksbelang te Lisse en Gezinsbe- lang te Lisse-EngeL Bij het* verlenen van een krediet voor het omleggen van een sloot i.v.m. de uit breiding van het gemeentelijk sportpark het de heer H. Nieuwenhuis die zich vanwege het principe van de Staatk. Ge- ref. Partij ter tegen verklaarde, ten eerste door de verwerving van de benodigde gelden (i 10.000) en voorts de besteding Besmetting Lisse heeft een nieuwe vuilnisstort plaats nodig nu de Poelpolder woonwijk gaat worden. Deze heeft het College ge vonden in de omgeving van het Reigers- maar er waren bezwaren. Er kwa- brieven bij B en W binnen van: hel bestuur van de Lageveensepolder; van d« (T. Tigchelaar, afwerking koudbandwalserijen - zie ook elders op deze pagina) Bent u, net als hij indertijd, ook uit op meer mogelijkheden voor de toekomst? Met andere woordenHebt u ook het gevoel dat u meer kunt bereiken als u maar de kans krijgt? Misschien heeft deze melkeontroleur u dan op een idee gebracht. Want de kans is heel groot dat u bij Hoogovens wèl helemaal uit de voeten komt zoals u dat eigenlijk al zo lang wilt. Hoogovens hééft door zij n omvang en opbouw de mogelijkheden. En u zou allicht eens een visje kunnen uitgooien. Denk daar eens over na en praat er thuis eens over. Als u met vragen zit, kunt u altijd bellen, schrijven of even langskomen bij de afd. personeelszaken, ge bouw „Buitenhof", Staalstraat in Velsen-Noord. Elke maandag t/m vrijdag, van 8.30 tot 17.00 uur, bent u welkom. Telefoon: 02550-6611, toestel 1111. HOOGOVENS IJMUIDEN Nachtmerrie De vuilnisstortplaats is voor wethouder Mesman een nachtmerrie geworden. Er is geen plek te vinden, aldus de wethou der, waar men beter terecht zou kun nen". De bollen hebben mijn aandacht en ik heb er groot begrip voor, heb nog méér begrip voor de Het is juist zo fijn, dat in de nieuwe omgeving van de stortplaats nergens mensen wonen, die er last van kunnen hebben". De heer P. van Leeuwen (PvdA) vond het plan van de Kon, Ned. Heide Mij. een goed plan. Wanneer het vuil op hoogte AP komt, dan wordt het afgedekt. Hij wist ook geen andere plaats. Er moeten voor waarden aan het vervoer van vuil ge steld worden. De heer C. G. v. d. Aardweg (KVP) wees op het grote gevaar van „zwart- rand" en „geelziek", die door besmetting ontstaan door de „dampgolven". Hij vroeg of een vuilverbranding niet gekoppeld kan worden aan de te bouwen rioolzuive ringsinstallatie. Aan het einde van het debat werd het voorstel ingetrokken om daarmee te de monstreren. dat B en W de bezwaren stig opnemen. Bromnozems De voorzitter deed een boekje open /er wat zich in de Kanaalstraat af speelde voornamelijk direct bij de nieuwe winkelgalerij „De Heul". Hier is van wer kelijke overlast van bromnozems sprake. De brief van de omwonenden sprak dui delijke taal. Er wordt gewoonweg op het trottoir gereden, auto's worden vernield of beschadigd, verlichtingen vernield, deuren bedorven, bierflessen in de goot gesmeten en de portieken worden als terplaats gebruikt Wanneer bewoners de deur uit willen en doorgang vragen, dan krijgt men de meest onbeschaamde taal te horeh. en W kwamen met het voorstel de Kanaalstraat voor bromfietsers af te sluir van 7 uur 's avonds tot 1 uur 's nachts bovendien op zaterdag en zondag lur 's middags tot 1 uur 's nachts. Dit geldt dan voor de Kanaalstraat Heereweg tot de Tulpenstraat. Er zal ook samenscholingsverbod komen. ,Dit alles is allemaal mooi en goed", de heer Montagne (AR), „je kunt heel veel bepalingen maken, maar dat helpt alléén, als deze bepalingen ook worden nageleefd. Is de politie met de huidige bezetting daartoe in staat?" Parkeer schijven In de Kanaalstraat komt tevens een wachtverbod van langer dan 1 uur met verplicht gebruik van parkeerschijven. Er komt een éénrichtingsverkeer voor het gebruik van de Heereweg. Men mag eerstdaags niet meer van zuid naar noord rijden door het smalle dorpsdeel vanaf Vierkant tot Kanaalstraat Op de Heere weg zal men vanaf de Kanaalstraat tot melkhandel Van Dijk niet meer mogen stilstaan, omdat het verkeer uit de Ka naalstraat geen zicht heeft in de rich ting Hillegom. De heer N. Mens bracht hulde aan de voorzitter als hoofd van de politie voor T. Tigchelaar, afwerking koudbandwalserijen (vervaardiging van dunne plaat en blik) Dat is gauw verteld. Het is het alledaagse verhaal van een man die uitkeek naar meer mogelijkheden voor de toekomst. En hij dacht daarbij vooral aan promotiekansen en meer loon. Melkeontroleur Tigchelaar was zo'n man. Hoogovenman Tigchelaar is zo'n man niet meer. Of zoals hij het zelf zegt„Ik verdien nu meer, al ben ik nog geen geschoold arbeider, en hier zijn meer kansen om het verder en zelfs heel ver te brengen." Tóch een on-alledaags verhaal, vindt u? Dat komt dan misschien omdat u niet wist dat Hoogovens niet één bedrijf is, maar een heleboel bedrijven. Het vrijmaken van ruwijzer uit erts is maar een stukje Hoogovens. Een paar honderd meter verder maken ze kunstmest en daar cement en daar scheepsplaat en daar blik. Al die verschillende stukjes Hoogovens bij elkaar vormen Hoogovens IJmuiden. Meneer Tigchelaar vond er, dank zij die staalkaart van mogelijkheden en met de hulp van de mensen van personeelszaken, zijn toekomst - in de koudbandwalserijen. Ouders hoorden over vorming van jeugd HAZERSWOUDE In een der loka len achter de Ger. Kerk sprak gister avond voor de leden van het ouder bestuur. de leiders en leidsters van de diverse jeugdclubs, de heer Boek hoven, afdelingsfunctionaris van het Bondsbestuur. De heer Boekhoven schetste de grote lijnen, die het bonds bestuur zich voor ogen stelt, om de jeugd op de club te bereiken en te helpen zichzelf te ontplooien. Het jeugdwerk moet men geheel los en van school en catechisatie. Wy moeten de jeugd opvangen in haar be perkte vrye tijd. Zy die school gaan krygen al veel huiswerk op. Daar komt nog by de catechisatie en de kerkgang. Veel ouders vragen zich dan ook af waarom de kinderen nog naar de clubs te sturen. Ze hebben toch ook hun ont spanning dringend nodig. Daarom is het noodzakelijk de kinderen op de clubs ook als kind te ontvangen en ze trach ten tc grypen in hun eigen spel. Een groot nadeel voor de jeugd is o.a. het generatieverschil. Ouders en kinde- denken zo geheel verschillend. Oor zaak hiervan onze dynamische tyd, die de jeugd agressief en kritisch maakt. De jeugd moet daarom een ontmoetings plaats hebben binnen de club, waar ze leidster of leider vinden, die als vriend met hen weet om te gaan. Geen predikatie, maar ze spelenderwys de ge schiedenis van de Bijbel leren verstaan. Zo kunnen zy gevormd worden als jeugdige christenen, die zich in de hui dige tijd kunnen aanpassen. Aldus de heer Boekhoven, die na de pauze vragen beantwoordde. Opstelling Haz. Boys HAZERSWOUDE Voor de wedstryd van a.s. zaterdag tegen De Lier is het elftal van Hazersw. Boys als volgt sa mengesteld: doel: P. van Arkel; achter: J. Priem en I. Raaphorst: midden W. Loomans, C. Tor en J. de Gelder; voor J. van der Maas, Jac. Vos, G. de Water. K. de Haas en P. Pos RIJNSBURG Vandaag zijn op het parkeerterrein van Flora de wed strijden om de jeugd grand prix begonnen, georganiseerd door The British Petroleum Company Ltd. in samenwerking met het Rijnsburgse gemeente bestuur. Morgen worden de races voortgezet, waarna, zoals wij reeds eer der meldden, zaterdagmiddag om twee uur de finale volgt. de wijze waarop twee politiemannen het opsporingswerk hebben verricht inzake het aangerande meisje. Er zijn acht felgekleurde autootjes be schikbaar. Het zyn nauwkeurig ver kleinde modellen van Ferrari racewagens 2.32 meter lang en 1.10 meter breed. De motor is een 175 cc NSU kopklepper. Technische gegevens: gewicht 200 kg. pk 4700 omw/'min, automatische trans- lissie hydraulische remmen op de ach terwielen. De wagentjes kunnen een aan_ zienlyke snelheid bereiken, maar zijn voor het rijden door kinderen afgesteld op een maximumsnelheid van 30 km/uur, een snelheid die overigens in het circuit niet kan worden bereikt. is een speciale beveiliging aange bracht: twee afslagcontacten op de voor bumper Wordt een van de contacten ngedrukt (wanneer byv. een wagentje ïen strobaal licht aanraakt) dan wordt de stroom afgesloten, waardoor de motor automatisch en onmiddellijk afslaat. den geïnstrueerd over de bediening van stuur gas- en rempedaal. Op een groot bord is de vorm van het circuit getekend. De kinderen krijgen hier te horen hoe de enige manier is om een bocht goed door te gaan: bij het ingaan van de bocht gas terugnemen en by het uitkomen weer langzaam gas bijgeven. Om 9 uur 's ochtend wordt begonnen; er is een uur pauze omstreeks het mid daguur. Op de middag van de laatste dag wordt de plaatselijke finale gehou den. waaraan 50 kinderen deelnemen. De kindery rijden alleen in de baan in series van 15. De winnaar van elke serie plaatst zioh in de finale. Voor de eerste, tweede en derde prijswinnaar zijn er na afloop bekers en bloemen. De eer- ste-prijswinnaar krijgt bovendien de fel begeerde „gouden" helm en een lauwer krans. De wedstrijden in Rijnsburg tellen mee voor de nationale kampioenschap pen. Instructie Elk kind wordt, voor het in een wa gentje stapt, door een speciale instruc teur voorgelicht over de wagentjes, over •het circuit en over de manier hoe het beste te ryden. Er is een hometrainer, waarin de kinderen plaatsnemen en wor. Officier le Alphen ALPHEN De commandant der •macht in Nederland, vice-admiraal A. N. baron De Vos van Steenwyk, zal dinsdagmiddag te Den Helder onder meer luitenant ter zee van de technische dienst derde klasse KMR E. J Korthals uiit Alphen aan den Rijn beëdigen. Wagenspel in Alphen ALPHEN Zaterdag zal. indien de A-eersomstandigheden het toelaten, op wee punten in Alphen een wagenspel iver „Mattheüs de tollenaar" worden gespeeld. De opvoering, die ongeveer twintig minuten duurt, gaat uit van het Zaaiweekcomité. Om 7.30 uur wordt ge speeld op het pleintje in de Jan Nieu- wenhuizensbraat, om 8.30 uur op het plein voor Naby. Genoemd Zaaiweekcomité, dat de we kelijkse straatpredikingen houdt, wil hiermee het Evangelie brengen in een nieuwe vorm, die echter toch reeds oud is, want ook in de tyd der Reformatie kende men deze vorm reeds.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 11