Rekbaar fantasie katoen en veel op modebeurs Hogere koffieprijs helpt de ontwikkelingslanden Steenkool blijft taak houden Anneke, zonder bruidegom door collega s gekust onder gejuich publiek IF EIST Ageeths taak bij Avro staat nog niet vast 7 DINSDAG 1 SEPTEMBER 1964 Hogeclrukweer JJET WEER in geheel West-Europa wordt thans beheerst door een hogedrukgebied, waarvan het centrum met een luchtdrukwaarde van om- streeks 1037 mb boven de Noordzee ligt. Het hogedrukgebied breidt zich i nog langzaam in oostelijke richtingen uit. waardoor de wind bij ons gelei delijk van noord naar oost ruimt. Dc 1 aanvoer van droge polaire lucht houdt f daarbij aan. 's Nachts daalt de tempe- ratuur bij heldere hemel flink, in oostelijk Noord-Brabant werden in de afgelopen nacht temperaturen van 3 ciraden gemeten. Ook in de komende j nacht zullen vrij lage temperaturen i voorkomenDe middagtemperaturen naan echter geleidelijk omhoog, om dat de lucht meer en meer over land wordt aangevoerd en dus onderweg kan worden verwarmd. Op de oceaan komen enkele kleine storingen voor, die hun invloed nog niet tot West- Europa uitstrekken. ZON EN MAAN Woensdag 2 september: zon op 5.53, j onder 19.25; maan op 0.40. onder 17.52. Zondag 6 september: nieuwe maan. HOOGWATER SCHEVENINGEN 2 september: 11.23 vm.; n-.-m. Strandverwachting De invloed van ihet sterke hogedruk gebied wordt meer merkbaar. Het weer krijgt een zonniger en rustig karakter met een zwakke oostelijke wind. MLd- dagtemperatuur morgen 20 k 21 graden, zeewater 17 graden. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur i U li i. bew De Bilt h'. bew. Twente zw. bew. Eindhoven 1. bew. Z.-Limburg 1. bew. Oslo z Kopenhagen Aberdeen Londen z Amsterdam z Luxemburg SSL» Grenoble Nice Berlijn Lissabon niet i w. bew windstil 17 windstil 16 windstil 19 windstil 16 windstil 17 11 MODE VOOR MANNEN: (Van onze moderedactrice) Herenmodebeurs in de RAI! Dat be tekent een heleboel. Dat betekent dat deze week beslist wordt wat de Nederlandse mannen de volgende zomer, ja 1965, zullen dragen. Maar omdat de molen doormaalt en er ook deze zomer weer allerlei wintersnufjes zijn bedacht, zijn er veel herenzaken die tegelijkertijd hun collectie nog even up to date willen maken en daarom zijn er op de Herenmodebeurs ook bont mutsen en warme vesten. Men kan als niet-inkoper de beurs op twee manieren bezoeken. Stand voor stand nasnuffelen op nieuwtjes en ook alleen maar naar de show gaan. In de stands vindt men de wintemdeuwitjes op de show ziet men de lente alweer doorschemeren. Winter: warme vesten. Veelal met voor panden van ander materiaal Dat kan suède zijn, maar ook tweed mohair, ruige wol. Het vest kan eert kraag hebben, maar ook een gladde V-ihals Eerste en enige voorwaarde is eigen lijk, dat het wat „persoonlijk" is. De man is niet meer tevreden met zijn confectiepakje zonder meer. Hij kiest bonte sportieve hemden kielen, jacks of hoe men ze noemen wil. Hij kiest een pet van hetzelfde materiaal als zijn trui of jaok. Hij aarzelt tussen een bontmuts of een rekbaar petje, dat altijd past. Of 'hij zet een gek klein hoedje op, zoals de beroemde Lon- dense kleermaker Hardie Amies ont wierp met een hupse rand, die naar believen voor of achter opgeslagen kan worden. Gemakkelijk Grootste nieuwtje voor de mannenwe reld: rekbaar katoen, waarvan over hemden gemaakt zijn. Ook wel sport hemden en zo maar het voornaamste is tooh, dat het keurige witte over hemd nu lekker meerekt als hij stoer de armen uitslaat of zioh bijzonder lui uitrekt. Voor het volgend voorjaar al die grap pigheden ook en er zullen ondertussen nog wet meer bij komen, want de hcrönconfectionairs moeten de man nen prikkelen eens wat meer aandacht te hebben voor hun kleding en er eens wat meer voor uit te geven. De wel vaart is namelijk nog gevaarlijk ook, want zou er geen nieuws zijn dan zou den de mannen met-kasten-vol-kleren rniets meer kopen. Voor volgend jaar veel heel lichte pak- ken in beige en grijs en ook veel prlnce de Gallesruiten Lichtgewicht, ook heel mooie wevenlt. Pakken mei smalle revers en naar Amerikaans voorbeeLd een lichte schouder, en smalle borst- party. Meest een rij knopen (2 of 3). In het sportieve genre veel zakken. vanwege de „military look'" wat de ontwerpers daar toch in zien7 Over de pantalon is men het nog niet eens. Die moet slank maken dat is het enige, waarin overeenstemming is ge vonden. Maar of de pijp nu even uit mag lopen of de omslag verboden is, of de achterkant iets lager moet val len dan de voorkant? Het mag alle maal. maar niets moet. Veel variatie Trouwens zodra het sportief wordt zijn ook de. jasjes enorm gevarieerd. Tail- lering komt bijna niet meer voor Het is „flou" zouden we in de damesmode zeggen. Maar soms zijn die zomerjasjes zo soepel en losjes.-dat we oneerbiedig „vormloos" denken. Hardop zeggen mag je zoiets natuurlijk niet. Hoe sportiever de man wordt hoe bloter. Dan verwisselt hij het overhemd (dat lange scherpe punten of korte ronde mag hebben) voor een open sporthemd in streep, ruit spikkel of wat hij maar wil. Inplaats van de lange pantalon- trekt hij een zeer korte short aan en zo nodig kiest hij een bikini. Is hij erg lui dan draagt hij een fantasiepyjama als een strandpakje, liefst met bijpas sende kamerjas. Kijkt hij naar de tele visie dan mag die kamerjas revers van lamee hebben. 'et is best leuk allemaal, alleen zal de man nu ook smaak en liefhebberij moeten krijgen om zelf zijn kleren te kiezen en niet langer moeder de vrouw er met zijn maten op uit sturen. Minister antwoordt communist: In antwoord o.p schriftelijkie vragen van het Tweedie-Kamerlid M. Bakker (comm.) over de stijging van de kotflfie- en suikerprijzen deelt mitn. Andries- sen (economische zakeru) mee, dat de prijsverhoging voor koffie van- f 1,22, f 1,48 en f 1,80 tot resp. f 1,74, f 1,94 en f 2,10 simds 1 januari 1963 geheel voor rekening komt van de als gevolg van prijsbewegingen op de internationale koffiemaikt gestegen inkoopsprijzen van ruwe koffie van de kaffiebramders. De minister wijst erop, dat ,de prijs stijging ten goede komt aan ontwikke lingslanden. Sinds enige tijd zijn verde re prijsverhogingen op de wereldkoffie- markt uitgebleven en de jongste prijsver hoging moet daarom worden gezien als een gevolg van de vertraagde doorbere kening van prijsverhogingen in verband met de voorraden. Van ministeriële zijde behoeven prijsverhogingen van koffie j geen voorafgaande toestemming. In het kader van de zg. meldingsprocedure is de prijsverhoging wel tevoren op het minis terie gemeld. De jongste prijsverhogingen voor sui ker (in januari, april en augustus tot laat stelijk 11 cent per kg) zijn doorgevoerd ter geleidelijke aanpassing van de suiker prijs aan de nieuwe garantieprijs var 73,30 per 100 kg suiker voor het prijsjaar oktober 1964—oktober 1965. Deze hogere garantieprijs vloeide voort uit de verhoging van de richtprijs voor suikerbieten van de oogst 1964 met f 5 per 1000 kg en daarboven een aanmoedi gingspremie voor de uitzaai van bieten an f 6. Naast deze aanpassing aan de garan tieprijs diende tevens rekening te worden gehouden met een verhoging van het be drag aan omzetbelasting op suiker, als mede met gestegen kosten van vervoer, verpakking en distributie van suiker. De verhogingen in 1963 (van 98 tot 102 ct per 'aren een gevolg van verhoging de richtprijs voor suikerbieten, stijging an de verwerkingskosten ten gevolge an onderbezetting bij de suikerindustri eroorzaakt door een sterk verminderd areaal aan bieten en aankoop van duurdere buitenlandse suiker ter dek king van het tekort. Hoofddirecteur NRY benoemd Het hoofdbestuur van de Nederlandse Reisvereniging (N.R.V.) heeft de heer H. van Oostrom Soede uit Den Haag met ingang van 16 september 1964 be noemd -tot hoofd-directeur van de N.R.V. De heer Van Oostrom Soede heeft na een loopbaan als marine-officier een leiding gevende functie bekleed bij de dok- en werfma,atschappij Wilton Fijenoord N V. De topconstructie van de N.R.V. wordt met deze benoeming zodanig, dat naast het hoofdbestuur, dat het algemene be leid bepaalt, de algehele dagelijkse lei ding zal worden toevertrouwd aan d< heer Van Oostrom Soede. die hierbij terzijde wordt gestaan door de heer C. van Zwijndregt, reistechnisch directeur. Vertrek tweede groep van Ambonezen Een tweede groep Ambonezen is 31 augustus van Schiphol naar Indonesië vertrokken. Deze bestaat uit drie gezin nen met elf kinderen, één weduwe twee vrijgezellen, uit de kampen. IJssel- oord, de Kemp'. Schattenberg, en de woonoorden bij Vught en Arnhem. De eerste groep van 85 personen vertrok 2 juli met de Garuda. Dc eerste maanden zullen regelmatig grote groepen van de acht tot negenhonderd mensen, die de wens te kennen hebben gegeven Idonesië te gaan. vertrekken. Zij zullen daar ongeveer zes maanden in een kamp verblijven voordat de Indonesische rcgi ring hun een woonplaats zal toewijzen. Int. gascongres De staatssecretaris van economi sche zaken drs. J. A. Bakker heeft gisteren het negende internationale gascongres van de Union Internatio nale de l'Industrie du Gaz dat tot en met 4 september in het Kurhaus te Scheveningen wordt gehouden offi cieel geopend. Hij vond het bijzonder verheugend dat dit congres in ons land wordt gehouden omdat de grote aardgasvondsten van en kele jaren geleden tot een grote om wenteling in de Nederlandse gasvoor- ziening hebben geleid, welk een snelle en zo efficiënt mogelijke oplossing van een aantal vraagstukken eist Nac&t de burgemeester van De Haag, mr. H. A. M. T. Kolfschoten in een korte toespraak de deelnemers aan het congres had verwelkomd hield prof. ir. G. A. Brender a Brandis. één der oprichters en ere-vice-voorzitter van Union Interna tionale een voordracht over mens en energie in de loop der eeuwen. Ir. Brendis a Brandis releveerde eerst dat aanvankelijk duizenden jaren lang de eenergievoorziening in wezen dezelfde was gebleven, namelijk die van de spie ren van man en dier. In 1850 kwam de verandering. De ontwikkeling ging toen snel. Na de steenkool en de petroleum is nu een derde bron van energie gekomen: het aardgas. Ondanks de enorme vondsten van aard gas achtte spreker een teruggang in de prodnktie van steenkool echter ongewenst De aderhalf jarige Rob Weersink is op het erf van de boerderij van zijn ouders in de buurtschap Hesinghe fGld) door een achteruitrijdende vrachtauto ge grepen en ter plaatse overleden HULDIGING IN SCHEVENTNGEN t leek wel of de muren van het Scheveningse circus schudden: :o da- erend was het applaus, dat gister avond opklonk in het stampvolle ge bouw. toen een stralende Anneke Grönloli in bruidstoilet tussen een van bekende artiesten de piste inkwam. Daar stonden Willy en zijn dochter Willeke Alberti. Bueno de Mesquita. Ria Valk en vele anderen. Drie bruidsmeisjes droegen de meters lange bruidssluier van Anneke. Helaas haar geluk was niet vol maakt, want de schijnwerper begeleid de alleen Anneke naar de plaats, waar Rudi Carrell al stond' te wachten. Willem Jaap van der Laan. haar brui degom liep niet aan haar zijde. Hij moest na de huwelijksvoltrekking gis termiddag in het Amsterdamse stad huis op doktersadvies rust houden. Op zijn voorhoofd waren de schram- len en builen zichtbaar van het auto ongeluk dat hem vrijdagavond overkwam. Haar huwelijk verhinderde Anneke ech- liet 's avonds op te treden in de laatste voorstelling van de Rudi Carrelt- show in Scheveningen. The show must on. dat was duidelijk. En de show liep jor de bruid uit in een huldiging. Allereerst werd Anneke gefeliciteerd door de zakelijke leider van de Rudi Carrellshow, Fred Hartog, die haar fraaie bloemstukken aanbood en een zonnewij- oor haar woonboot. Frans Kok. mu zikaal leider van de show. overhandigde Anneke namens het orkest een koperen vaas met kleurige bloemen. Nadat Anneke ook van Rudi vele bloe men namens het personeel en alle andere medewerkers en vele omhelzingen had ontvangen stond zij als het ware in een bloemenparadijs. Ontroerd dankte zij Tn het sprookjesachtig licht van tien- ♦allen kleurige schijnwerpers zong zij hierna een selectie van haar vijf gouden pinten. Rudi maakte van de gelegenheid «ebruik en lanceerde Anneke als zijn a réist en te bij zijn schietnummer Ook de lieer Zwolsman was gekomen om de laatste Rudi Carrellshow en de huldiging van Anneke mee te maken. Voor Rudi was dit een pracht kans de grote baas van zijn show eens eventjes in het zonnetje te zetten. Hy vroeg de technici: „Jongens, zet de schijnwerpers eens eventjes op meneer Zwolsman". Onmiddellijk werd het glanzende hoofd van Nederlands meest besproken man zichtbaar in een felle lichtbundel en van af het balkon groette de onroerend goed- magnaat het publiek vriendelijk. De trouwzaal van het Amsterdamse stadhuis was ook al te klein gebleken om alle aanwezigen te kunner bergen Daarom werd de raadszaal gebruikt, waar c'e ambtenaar van de burgerlijke stard de heer P. A. van den Broek het bruidspaar temidden van honderden belangstellen den toesprak. Velen uit t.v.- en radio- kringen waren nattfurlijfc aanwezig Als getuigen traden op: twee fami.ie- leden en voorts de impresario Lou van Rees en tv.-presentator Willem O. Duys. Op de binnenplaats van het stadhui* en langs de gracht had zich en i-oot aantal belangstellenden opgesteld om Anneke en haar man na aflooD van dc plechtigheid in de trouwauto voorbij te zien rijden. India vraagt voedsel: gebrek wordt nijpend India heeft verscheidene landen, waar onder Pakistan gevraagd schepen met graan, die op het ogenblik op zee zijn, naar Indiase havens te dirigeren omdat liet voedseltekort nijpend is geworden. Overstromingen en vertraging in de aan voer van graan door stakingen in de Verenigde Staten zijn daarvan ae oor zaak. De regering beschouwt september ais een kritieke maand. In oktober wordt geoogst De verzoeken om hulp zijn gericht aan de Verenigde Staten. Engeland, Australië en Pakistan. Het jonge echtpaar Van der Laan- Grünloh snijdt de bruidstaart aan. Geheel rechts de moeder van An neke. boven de zangeres Ria Valk. Kinderchirurgen congresseren in Rotterdam (Van een onzer verslaggevers) De Britse ambassadeur in ons land. Sir l'eter Garran, heeft maandagmiddag in het Sophia-kinderziekcnhuis aan de Gordelwcg in Rotterdam het elfde con gres van dc „British Association of Pae- diatric Surgeons" (de Britse vereniging van kinderchirurgcn) geopend. Burgemeester mr. G. E. van Walsum en zyn echtgenote' waren hierbij aan wezig. Tweehonderdvijftig artsen uiit de ge hele wereld, gespecialiseerd op het ge bied van de kinderchirurgie, zullen de komende vier dagen speciale zittingen houden over de algemeen chirurgie, de hart- en longchirugie. de urologie en de orthopedie bij kinaeren. De dames van de congressisten zullen onder meer een excursie maken naar de Philipsfalbrieken in Eindhoven Het congres, dat voor de tweede keer buiten Engeland wordt gehouden, staat onder bescherming van de Koningin, die gistermorgen op paleis Soestdfjk een delegatie van hel congres heeft onlvan- De chirurg D. Vervat uit he; Sophia- kinderziekerthuis leidde als voorzitter ,,'t Is zo. En nu nog dit: Als 't waar is, wat jullie bijbel en jullie kerk leren, dat God een rechter is, die naar de schijn, maar naar het wézen oordeelt, dan hoop ik. dat zulke mensen in een heel kouwe kermis thuiskomen." „We hebben allemaal genade nodig, inspec teur", meent brigadier Middelkoop te moeten zeggen. Hij voelt het als een soor van belijde nis, die hier van hem wordt gevraagd. Hij voelt zich als 't bedreigde eendje, dat eindelijk de veilige thuis-vijver binnen mag zwemmen. Zelfs de vingerachtervolgingswaan wijkt van hem. „We hebben allen genade nodig". Hoe vei lig is dit bekende woord. Is 't niet een wonder- mantel. die allen en alles bedekt en de zondaar als 't ware incognito brengt door 't gevaarlijk ste terrein, de smalle streep tussen hemel en aarde? Nu raakt de smalle, gespierde vuist van de inspecteur de tafelrand, zodat een inktpot, iets verderop, zenuwachtig begint te dribbelen. „Genade, genade? Ja, ja, ja!" Hier begint de opgewonden stem door te slaan. „Maar ook de molensteen, brigadier, ook de molensteen! Er worden molenstenen gereedgehouden. zoek de tekst maar eens op. waar dat staat! Geen ge nade voor wie zich handhaven in het kwaad: „De onbekeerlijken", vult Middelkoop aan. „Als u eens met een predikant over die kwes tie ging spreken, inspecteur, met dominee Harm- sen, bijvoorbeeld." „Wie weet, wie weet". Dan ineens, zakelijk en kalm: ,,'t Is al lang uw tijd, zie ik. 't Was niet mijn bedoeling, u zo lang op te houden. Mór gen, brigadier." „Mórgen, inspecteur." Door een 'zonoverlichte wereld fietst brigadier Middelkoop naar huis. Enkele malen schudt hij nadenkend zijn hoofd. Er haakt iets, dat hij voor 't moment niet ontwarren kan. Genade. En molensteen. Een moeilijke combinatie. in de Mussenstraat door M. A. M. Renes-Boldingh Maar de inspecteur i<= een zoeker. En zoekers zijn niet ver van het koninkrijk Gods. 't Is te hopen, dat hij 't gesprek met dominee Harmsen dóórzet. En dit is ook duidelijk: de inspecteur weet meer van de feestvierende Appelaars, dan hij heeft willen loslaten. Hij weet 't als mens. Niet als politieman. Anders zou hij zich nooit zó heb ben kunnen opwinden! Die wijsvinger! Brr! Wat een manieren houden sommige mensen erop na! Toch die Mussenstraat maar wat in de gaten houden dezer dagen. En bij gelegenheid Marie eens polsen. Ze is inboorling van Tervoorde en weet van heel veel merkwaardige dingen de achtergrond en de voorgeschiedenis. Er heeft zich hier vroeger wat afgespeeld' Hou erover op! Maar hier is hij er al. Van de tuin zal wel niets meer komen. Terwijl de politieman aldus niet alleen van het mussentoneel. maar een goed uur later zelfs uit de dag verdwijnt, zetten de mussen hun toe bereidselen tot het feest voort.. Nu de confronta tie met de overheid is doorstaan, komt er de ware glans over te liggen. De kleine, nog on gewassen mussen schonkelen zich van welbeha gen. Ze zijn geneigd alle dingen zélfs van de politiemacht, in een goudkleurig licht te zien. Dat was Middelkoop, hè vader? Da's wel een goeie, hè?" jong ze blijven van de andere kant, reken daarop. En streken hebben ze altijd." „Wat peurde-ie achter dat sparregroen heen. hè? Hij mos es weten, hè vader?" „Als je maar niet 't hart hebt d'r verder over te praten, jochie". „Ikke niet, hoor!" „Hadden we Visser hier moeten hebben, hè vader? Of Van der Mey, die gore dienstklop- ,'.T Heeft zo moeten wezen, dat Appelaar z'n erepoort krijgt. En nou opschieten, allemaal. Andei's is opa Ap de deur uit. eer dat we klaar zijn met de poort. Allemaal een stukkie en dan naar 't huissie. Heb jij de hamer. Jaap?" „En spijkers, vader!" „En ik heb 't opschrift. Middelkoop vond 't best mooi. dat kon je wel aan hem merken." „Heb je geen letter d vergeten. Kees?" wei felt vader Aalten. nu hij 't karton nog eens in volle glorie ziet. „Bruidspaar bruispaar brui-spaar Och. zijn schooltijd ligt al zo lang achter hem. En wat is er indertijd nóg van terechtgekomen! Toch lijkt dit wat wonder lijk! „Niks hoor vader 't Mot bruispaar wezen, de meester zegt 't zelf". Daar is natuurlijk niets tegen in te brengen en dus gaan de mussen, groot en klein, monter op weg naar de feestvierenden. „En nou de waffels dicht. Je hoort zo iets te doen, terwijl de mensen nog slapen." „En de muziek dan, demee?" „Die mag ze wakker blazen. Japie." Openlijk slepen de mussen hun erepoort-onder delen over de straat. Een agent? Ze hópen, dat er een komt! Maar zo gaat 't nou altijd. Als je zc gebruiken kan. zijn ze d'r niet. En als je ze missen kunt als kiespijn, dan verschijnen ze. 't Is een rare, onwennige wereld, waarin het volk ich maar moeilijk thuis kan voe- wordt vervolgd) Ageeth Scherphuis is dus op zag, elkaar tloen opvolgen. haar verzoek bij de AVRO terug gekeerd. Onder aanbieding van excuses. De AVRO heeft de verlo ren dochter weer in de armen ge- Sloten. Maar televisie-adjunct directeur Siebe van der Zee mag dan, aan Ageeths kraambed gezeten, „al haar wensen ten opzichte van nieuw werk bij de AVRO hebben ingewilligd", zoals hij spijtig ter »j« persconferentie vertelde, dat geldt 22! op het ogenblik allemaal niet meer. Iis' De heer Van der Zee laat ons n-u welen „dat er nog niets vast slaat 7m Die omroepwereld toch! Klass. en modern' ïck 22.20 Actualiteiten of gram. mu 22.25 Boekbespreking 22.30 Nieuw 1 Liedjes 23.10 Licht orkest en so ETHERGOLVEN Dfonischc uit/..: Pianotrio: Klass. mu- ;k 19.30 Populaire jazz van 35 jaar ge len (opn.) 20.00 Nws 20.05 Licht orkest zangsolist 20.35 Lichte gram. muziek .45 Atielbrieven van de sport, documen- ir progr. (IV) 20.55 Lichte gram. muziek 21.50 Antiquiteitenwinkel, hoorspel (herh. klass'. laliteiten llci vanavond omtrent Ageeths taak bij de AVRO. 23 55—24.00 Niei televisie èn radio''. Van de week zegt hij, komt ze eens langs bij de directie en dan zullen we alles wel eens be spreken. Dat klinkt nu niet. alsof het gemeste kalf meteen zal worden geslacht. He laas daar heeft mevrouw Scherphuis het ook wel naar gemaakt Televisie: NTS 19.30 Agrarische nws Bij de VPRO heeft men' een „door 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Brandpunt 20.4( beide partijen ondertekend" perabe- fflSSpomj! 'aR richt uitgegeven, waarin vriendelijk Eon uur met Hitchcock, TV-film NTS wordt gezegd dat „het door mevrouw Scherphuis ondertekende contract me; de VPRO (voor free lance medewer king aan de televisie) door haar anders is opgevat dan de VPRO het wel be doelde zodat bij nader inzien de voor waarden toch niet zo aantrekkelijk wa. ren weshalve mevrouw Scherphuis maar weer ontslag van deze aangegane verplichtingen heeft gevraagd. Hetgeen de VPRO heeft ingewilligd. ..Het is jammer, dat we er ooit aan begonnen zijn" werd ons echter van VPRO-zijde onomwonden medege deeld. .Maar voor ons hoeft het niet Intussen blijft de VPRO dus zitten met een vacature-tweede omroepster voor de televisie. Medewerking aan de actualiteitenrubriek welke men wil op zetten. is elders ook wel te krijgen. De 2.50—22.53 J01 Expcrim Programma voor morgen 7 45 Radiok rtek 8.30 .00 Nws 8.15 Gei -tchte orkestmuziek (gr.) 8.- .•olksliedercn (gr.) 9.00 Voor c huisvrouw 10.10 Klassieke muziek (gr i 10.30 Morgendienst 11.00 Klassieke gram. muziek 11.15 Oslo. klankbeeld 11.45 Lichte gram. muziek 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinbouw 12.33 Lichte orkestmuziek en srogramma 15. i:i3f, Tr.'in istor. licht vakantie- n. muziek gr.) 15.50 13.30 Klassiek. Bljbelvertelllng v. d. Jeugd 16.00 17.15 Dansmuziek (gr.) 17.25 Orgelspel ature Antoinette van blijft voorlopig open Wat betreft de connectie met mevr. Iiedda van Gennep, die mee zou over stappen r.aar de VPRO voor radio- medewerking, deze is niet onderbroken Mevrouw Van Gennep heeft bedankt voor de medewerking aan de AVRO- vrouwenprogramma's en daar blijft het bij. De VPRO is echter nog met haar in onderhandeling. Mevrouw Van Gen nep. eveneens free lance, maakte al een viertal radioprogramma's voor de VPRO en zal dit mogelijk in he' najaar weer gaan doen. De zoveelste storm in een glas Hil- versums water is dus weer gaan liggen, maar niet dan nadat er weer onaan gename dLngen van de ene omroep f6' over de andere is gezegd en dat ver- Te driet toch wel. ..'t Komt allemaal door de publici teit". klaagt men bij de omroep, maar die opmerking moeten we afwijzen: de eerste publiciteit Li van omroepzyde zelf gekomen en de merkwaardige hou. ding van mevrouw Scherphuis heeft verder allerlei verklaringen welke men van alle zijden gaarne in de kranten den Br ik sP<*trum: reportage van de officiële ope- nlng van een nieuwe kweekschool lain Hilversum II. 298 m VARA 7.00 Nws 7 10 Ochtendgymn. 7.20 Socialistisch strijd lied 7 23 Lichte gram muziek (om 7 30 Van dc voorpagina) 8 00 Nws en socialis tisch strijdlied 8.18 Lichte gram. muziek 8.50 Ochtendgymn. v. d. vrouw 9 00 Kook- 'JJziek VPRO'. endgymn. v 1.05 Klass. 9.40 Boekbespreking. VARAlO.Ói gram. muziek 11.00 Nws 11.02 v. d 11.40 Instrumentaal trio: klass. en tk 12.00 Stereofonische uit land- en t rkest 12 .33 Vo< ichte plattel#! •k 1.1.00 Nws 13.15 Actua- 2'i Stereofonische uitz.: Licht _43 JPeking_ benaderd door zijn semble iren. le/lng (VI sn (gr.) 14 50 Hoe helpen wij i. toespraak 15.00 Voor de Jeugd (om Nieuws) 16.50 Voor de zieken 17 20 i enioonstelllngsagenda 17.25 Stereofonische uitz.: Ballroomorkest 17 45 Eur. honkbal- kampioenschap In Milaan 17.50 Regcrlngs- ultzcnding: Geven en nemen. Tips voor l weggebruikers 18.00 Nws 18.15 Llch- Ecr 18 20 Uitzc st scnieten. dan praten 7. ie- rof. dr. J. de Graaf 18.30 Stereo-

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7