FERD NAND Mej. drs. Goedman verliet Dr. Van Voorthuysenschool M. E. A. B. Moeders mogen niet naar Pipo Ds. Lefeber van Alphen kwart eeuw predikant Raad Leiderdorp kreeg twee beeldhouwwerken Dahliakeuring in Sassenheim MKUWE LEIDSE COURANT 4 DINSDAG 1 SEPTEMBER 1964 Festiviteiten afgesloten LEIDEN Als sluitstuk van de festiviteiten rond de viering van het gouden jubileum der .Dr. A. van Voorthuysenschool had gisteravond in de aula van de school een feestelijke bijeenkomst van de ouders en het onder wijzend personeel plaats. Tijdens de bijeenkomst heeft mej. drs. M. H. Goedman tevens officieel afscheid genomen van het BLO te Leiden. Mej. Goedman was ruim 10 jaar als onderwijzeres in de observatieklas aan de school verbonden en kort geleden werd zij benoemd tot orthopedagoge bij de Sociaal-Psychologische Dienst van Zuid-Holland. Na een hartelijk welkomstwoord richtte de voorzitter van de oudercommissie, de heer A. Hectvcld, zich in het bijzonder toi het hoofd der school, de heer G. H. den Haan en de overige leden van het onder wijzend personeel. Hij bracht hun na mens alle ouders hulde en dank voor alles wat zij in het belang van het BLO hadden verricht en bood de heer Den Haan als jubileumgeschenk van de ouders een filmprojector aan. De heer Den Haan schetste in zijn dank woord in het kort de belangrijke plaats, die de BLO-school ln Lelden ls gaan in nemen en legde hierin onder meer de na druk op het feit. dat het BL-onderwijs is gebaseerd op idealisme en openheid voor het gehandicapte kind. Vervolgens was het woord aan de ge meentelijke inspecteur voor het lager on derwijs, de heer S. Swanenburg. die mede namens het gemeentebestuur een felicita tietoespraakje hield. Hij legde hierin de bijzondere nadruk op de enorme uitbrei ding, die ook in Leiden aan het buiten gewoon lager onderwijs in de na-oorlogse jaren was gegeven, mede waardoor de Dr. Van Voorthuysenschool een nationale re putatie heeft gekregen. Zich tot mej. Goedman richtende, be tuigde spreker zijn spijt dat zij het BL- onderwijs in Leiden ging verlaten; hij dankte haar namens het gemeentebe stuur voor hetgeen zij in het belang van het Leids BLO heeft verricht. Nadat mej. B. L. van Voorthuysen, doch ter van de naamgever der school in haar toespraak er onder meer op had gewe- dat de heer Den Haan en zijn staf ien worden gerangschikt onder de slechts zéér weinigen, die worden gedra gen door een grote liefde voor het mis deelde kind, was het woord vervolgens rs. A. Hazewinkel Namens het bestuur van de Dr. Van Voorthuysenstichting roemde drs. Haze winkel de wijze waarop het onderwijs op de school ter hand ls genomen, waardoor mede de uiteindelijke basis kon worden gelegd voor het thans zeer veel omvat tende en succesvol nazorgwerk. Hierna •ichtte spreker nog een kort hartelijk ge nt afscheidswoord tot mej. Goedman. Vele waarderende woorden aan het afscheidswoorden en de geschenken. Aparte tieneringang LEIDEN Vanmorgen vernamen we van het Leidato-beetuur, dat Pipo, die morgen naar Lelden komt, niet in de stadsgehoorzaal zal optreden, zoals aan vankelijk de bedoeling was, maar in het AntoniusclubhuLs. Direct na de begroe ting bij het station gaat Pipo naar ge noemd clubhuis. Moeders en andere vol wasenen zullen hier niet worden toege laten zodat het zaak is, niet al te jonge kinderen erheen te sturen. Morgenoch tend worden van 10 tot 12 uur aan de stadsgehoorzaal kaarten voor het optre den van Pipo verkocht. Er zullen twee voorstellingen worden gegeven, zodat in totaal 800 kinderen Pipo kunnen zien optreden. Een andere ordemaatregel van hel Leidatobestuur la, dat de tieners met in gang van vanavond een aparte ingang krijgen aan de Aalmarkbzijde van dt stadsgehoorzaal. Zij behoeven dar sleahts een gulden entree te betalen. Tegen sluitingstijd passeerde gister avond de 12000ste bezoeker de controle. Vandaag wordt de 15.000ste verwacht. De route die Pipo neemt is als volgt: Statoneweg, Steenetraat, Blauwpoorts- brug Turfmarkt, Oude Vest en Mare. G. Robberegt gaat Warmond verlaten WARMOND De heer G. Robberegt, commies A ter gemeentesecretarie in Warmond, is in gelijke functie benoemd op de afdeling onderwijs en personeelsza ken te Zwljndrecht. De heer Robberegt die vanaf 1 november 1958 ln Warmonc werkzaam is, heeft ln het kerkelijk ei maatschappelijk leven een belangrijki plaats ingenomen. Zo is hij vanaf januari 1958 leider var de hervormde zondagsschool, vanaf eind november 1059 voorzitter van de christe lijke korfbalclub. Bovendien is hij leider van de christelijke jongensclub „Benja- Geruime tijd is hij voorzitter geweest van de Ring Bollenstreek Chr. Jongeren Verbond, tweede voorzitter van de speel tuinvereniging „Speelvreugd", eerst vo zitter later secretaris-penningmeester de stichting interkerkelijke gezinszorg tot 1962 secretaris van de commissie vi het jeugdwerk der hervormde gemeente. Zijn echtgenote is presidente van het her vormd kerkkoor. De gemeente Warmond verliest heer Robberegt een bekwaam ambtenaar Ook in het kerkelijk, maatschappelijk culturele leven in deze gemeente zal n hem node missen. Hij is een eerlijk gaaf man. die steeds bereid is, daar w nodig, hulp en bijstand te verlenen. WARMOND Bij het te Amsterdam gehouden examen voor het banketbak kersvak slaagde onze plaatsgenoot, de heer P. J. Versluijs Azn. voor het prak tisch gedeelte diploma vakbekwaamheid. ALPHEN Deze maand, op donderdag 17 september, hoopt ds. P. A. Lefeber, Hervormd predikant te Alphen aan den Rijn en oud-Leidenaar zijn zilveren ambtsjubileum te vieren. De inmiddels samengestelde huldi gingscomité bereidt een receptie voor; die op zondag 19 september van 4- 5.30 uur in Nabij wordt gehouden. In de avonddienst in de Adventskerk hoopt ds. Lefeber daarna, om 6.30 uur, een herdenkingsrede uit te spreken. d. Rijn waar hij Ds. Lefeber werd op 10 december 1908 te Leiden geboren. Hij was aanvankelijk va.ii plan predikant te worden en bezocht de ulo en de h.b.s. Toen hij de drang kreeg predikant te worden, deed hij staaitsexamen A waarna hij in 1938 de Leidse universiteit zijn voorbe reidend kerkelijk examen aflegde Van december 1938 tot eind juli 1939 as ds. Lefeber hulpprediker in Lisse. Na zijn proponentsexamen voor het pro vinciaal kerkbestuur van Utrecht werd ds. Lefeber in Exmorra en Allingawier beroepen, waar dr. J. C. S. Locher hem op 17 september bevestigde. In februari 1942 deed ds. Lefeber intrede in Rijsoord en op 16 juni 1946 Basis gelegd adres van de heer Den Haan, diens staf en de scheidende orthopedagoge werden vervolgens nog gesproken door mr. P. J. Prinsen Geerligs, voorzitter van de lande lijke vereniging „Helpt Elkander", de heer A. van Bemmel, bestuurslid van de afdeling Leiden dezer vereniging, mej. C. C. de Hertogh, die sprak namens de Leidse afdeling van de NOV, de heer J. G. Fokkema, directeur van de GBTS en drs. J. M. van der Brink, verbonden aan de stichting voor Geestelijke Volksge zondheid in Zuid-Holland. Na de koffiepauze richtte de heer Den Haan een hartelijk getint afscheidswoord tot mej. Goedman waarin hij onder meer zei, dat kinderen, ouders en collega's slechts node afscheid van haar hadden genomen. „Door uw werk en studie heeft het BLO op onze school een steeds gro tere inhoud gekregen en wij allen be treuren het zeer, dat voor de door u aan vaarde functie hier nog geen plaats werd ingeruimd", aldus spreker. As blijvende herinnering aan haar Leidse jaren" bood spreker de scheidende collega een schil derstuk aan. Namens de ouders psrak de heer Heet- veld. Mej. Goedman dankte voor de hartelijke kwam hij in Alphen werd bevestigd door van Ommen. Zendingswerk Hinderlijk lawaai bij De Heul te Lisse LISSE Het is niet alleen de bewo ners van de Kanaalstraat bij het winkel centrum De Heul een ergernis hoe daar onbehoorlijk lawaai gemaakt wordt door bromfietsnozems. Ook veel voorbijgan gers en bezoekers ran dit winkelcen- i ondervinden er hinder van. Voor heen manifesteerden zich de bromfiets rijders hoofdzakelijk bij De Witte Zwaan en omgeving, doch de aardigheid schijnt er daar af te zijn, wellicht ook door de politiemaatregelen. De bewoners van de Kanaalstraat heb ben zich in een schrijven tot B. en W. gewend met het verzoek om maatregelen teneinde aan de hinder een einde te ma ken. Men kan vooral 's avonds daar moei lijk passeren. Het is een in- en uitlopen bij de nieuwe snackbar, er is geschreeuw en een gejoel en boven alles uit het knallen van de bromfietsen die in dat ge deelte van de Kanaalstraat aanhoudend op en neer rijden, Het lawaai is de bewoners niet langer uit te houden en het verkeer in de Kanaalstraat slist gevaarlijker geworden. Men ontziet zich zelfs niet aan winkelpercelen schade toe te brengen door vernielingen Lichtreclames e.d. De brief van de bewoners va Heul heeft bU B. en W.. weerklank ge vonden, want ln ln de komende raad: vergadering wordt een voorstel voorge legd om aan deze wantoestand bij alge mene Politieverordening een einde tc maken. Prijsuitreiking Tour de Lisse LISSE Het was maandag in het K.A.B.-gebouw te Lisse inderdaad een feestavond bij de prijsuitreiking van de „Tour de Lisse 1964" Toen we tourleider Jan van Kesteren vroegen op welke waarde hij de aangekochte en de ge schonken prijzen schatte, zei hij: „Ik zou er niet graag bijleggen wat het waarde- bedrag de som van f 1000 te boven gaat". Het mooiste was, dat niet alleen de eer ste 20 renners op de ranglijst een prijs kregen, maar dat iedere deelnemer met een waardevolle troostprijs de zaal ver liet, Er werden dia's van de tour en een film vertoond. In Alphen werd de predikant in het bijzonder het zendingswerk toever trouwd. Tevens kreeg hij zitting Ln de plaatselijke afdeling van het Nederlands Bijbelgenootschap. Ook nam hij actief deel aan de voorbereidingen tot de bouw van een nieuwe kerk in plan West (wijk. gemeente De Hoorn), waarvoor ds. Lefe ber onlangs de eerste steen legde. Verscheidene malen schreef de jubi lerende predikant een preek voor de serie ,.Van Goedertierenheid en Recht". Honderd kilometer uitgereden LISSE De volgende leden van de ren- en tourvereniging „De Bollentreek" hebben met goed gevolg de 100-kilome- tertooth uitgereden: Elma Schouten Roe lof arendsveen, H. de Zwart, Noord wijk. Roel van der Pol, Lisse, mej. D. Wijn- henke, Katwijk, R. van der Poll Lisse. Jac. Faas, Lisse. A de Graaf, Haarlem. Hans van Dijk. Lisse. De volgende tocht wordt een 200 km- tocht naar Amsterdam, Utrecht, Rotter dam en Den Haag. LISSE De heer Fr. Landkroon zal niet dinsdag maar woensdag worden ge huldigd met zijn zilveren jubileum bij de P.T.T. te Lisse. Nieuw hoofd voor Hervormde school te Leiderdorp LEIDERDORP In de vacature, ont staan door het vertrek van de heer E. Sleeboom, als hoofd van de Hervormde School aan de Kastanjelaan, is per 1 de cember a.s. benoemd de heer C. van As uit Amersfoort. Het schoolbestuur meent in de heer Van As een waardige opvolger van de heer Sleeboom te heb ben gevonden. De heer Van As begon ruim tien jaar geleden zijn loopbaan in Boskoop aan de hervornjde school. Vervolgens was hij in Gouda eerste onderwijzer. Hoewel hij bijna vier jaar geleden uit Gouda ver trok, is hij door het bestuur van deze school aangezocht hoofd te worden van een volgend jaar te openen nieuwe school. De heer Van As heeft echter de voorkeur aan Leiderdorp gegeven. In Amersfoort is hij werkzaam aan een b.l o.-school. Dit werk vraagt behal ve kennis van de moeilijkheden van de ze kinderen een grote liefde voor het kind. In de jeugdbeweging, o.a. padvinderij, is hij eveneens actief werkzaam. Er zal gelegenheid bestaan met de heer Van As kennis te maken tijdens de af scheidsreceptie van de heer Sleeboonl, op vrijdag 4 sept. a.s. van 19.3021 uur in het Hervormd jeugdgebouiw aan de Eikenlaan. Meisje (19) aangerand in Leiderdorp LEIDERDORP Zondagnacht omstreeks cén uur is op de oprit van de Leider- dorpse brug een 19-jarig meisje, dat twee honden uitliet, door een ongeveer 30- jarige man aangevallen. B(j de worsteling kreeg hy de pun ten van haar sjaal te pakken, waaraan hij zolang trok dat het meisje bijna bui ten kennis raakte. Eén van de honden schoot echter toe en wierp de man op de weg. Het meisje kreeg daardoor gelegen heid de meest agressieve hond de muil korf af tc doen, waarna het dier de man vrij ernstig verwondde. De aanvaller sloeg op de vlucht. De rijkspolitie te Leiderdorp heeft de zaak in onderzoek. De man had een rode bromfiets met zilverkleurige tank bij zich. Hij is ongeveer 1.85 meter lang, heeft een fors. gezet postuur, bolrond gelaat, een opvallend gaaf gebit en donkerblond achterover gekamd haar. Hij droeg donkere manchester broek en een grijze driekwart regenjas van zware stof. Klokkenspel Katwijk KATWIJK AAN ZEE Morgen zal 89 uur de beiaard worden bespeeld door Hessel H. de Harder. Het programma luidt: 1 Trumpet Voluntary van Clarke, 2 Sarabande van Clarke. 3 Engelse kora len, 4 Menuet van Haydn, 5 Sonatine van Clementi. 6 Kinderliedjes. 7 Potpour ri van internationale volksliederen. KATWIJK AAN ZEE Woensdag: hoos water 11.42 uur: laag water 7 en W. de Jong in raad herdacht LEIDERDORP De Leiderdorpse raad verkeerde blijkbaar nog in va kantiestemming, want de meeste voorstellen bleken hamerstukken te zijn. By dc aanvang van de vergadering herdacht burgemeester Gallas het overlijden van de heer W. de Jong, die veel voor de buurtvereniging „Doesburg" heeft betekend. Bij het voorstel ter uitvoering van de alge mene bijstandwet, betuigde mr. De Groot (VVD) zijn instemming met de verordening zoals deze nu werd voorgelegd. Dit in tegenstelling met de vorige vergadering toen veel juridische bezwaren naar voren werden ge bracht, waardoor het voorstel werd verworpen. Het voorstel werd ditmaal aanvaard. De gemeente is er weer in geslaagd door onderhandelingen in het bezit te komen van enige percelen grond, beno digd voor de doortrekking van de Per- sant-Snoepweg, en voor de toekomstige uitbreiding van de" begraafplaats. Bij de behandeling van het voorstel tot ver koop van een woning aan de Meijelaan zei de heer Andrik (P.v.d.A.) bijzonder kritisch te staan ten opzichte van de verkoop van gemeentewoningen. Het ge vaar voor speculatieve winsten is groot. De voorzitter stelde dat het college vast besloten is hierop streng toe te zien. De overdraohtsprijs voor deze woning be draagt f 10.426 Weer zijn zes woningen onbewoonbaar verklaard aan de Hoofdstraat en Acht- hovenerweg. De ontruimingsterrhijn is gesteld op 6 maanden. De raad aanvaard de de schenking van de N.V. Gebr. Rolffs Handel Mij. te Alkmaar, t.w. de beelden „drie dansende vrouwtjes" en „liggende vrouw". Het is de bedoeling om laatst genoemd beeldje te plaatsen op de hoek Resedastraat-Hoofdstraat Schoolfilms Er werd wel even gepraat over de aan schaffing van twee filmprojeetors ten behoeve van het onderwijs op de scholen. Hiermede is een bedrag gemoeid van f 4500. De heer v. d. Sluys was wel een voorstander van de aanschaffing maar zag nog al bezwaren in het transport van de ene naar de andere school. Meerdere projectors aanschaffen is nu een te kost bare uitgave, aldus de voorzitter. De molen in de Zijllaan en Meyepol- der krijgt weer een bewoner t.w. de heer D. J. Versteegen uit Leiderdorp. Tot le den van de culturele raad werden be noemd de heren D, J. Roorda en L. Kras- senburg. Bejaardemvoningen Voor de bouw van 18 bejaardenwonin gen bij het bejaardencentrum „de Dillen burg" is aan de Protestants Interkerke lijke Stichting voor bejaardenzorg grond aangeboden aan de Louise de Coligny- straat. De prijs van de grond bedraagt f 72.000. Gezien het feit, dat de kerkelijke gren zen ook in Zoeterwoude en Leiden lig gen, zal het ook kunnen voorkomen dat bewoners van deze gemeenten een be- jaardenwöning wordt toegewezen. De vrijkomende woningen zullen dan ter be schikking moeten komen van Leider- dorpse ingezetenen Aan de Van Poelgeestlaan is een stuk grond beschikbaar voor de bouw van 36 eengezinswoningen. Een twaalftal hier van zal worden verkocht aan ingezetenen van Leiderdorp, of ingeschrevenen op de lijst van woningzoekenden. De aanne merscombinatie Leiderdorp heeft zich bereid verklaard deze woningen te bou wen en de grond te kopen voor f 180.000. Mej. v. d. Voort en de heer Andrik stem den tegen de verkoop van premiewonin gen. Voordorp Bij de rondvraag vroeg de heer De Groot hoe het stond met het ge bouw „Voordorp". „Dit gebouw is een ruïne en er schijnen dingen te ge beuren, die niet door de beugel kun nen". De voorzitter zei dat er trans acties gaande zijn om „Voordorp in handen van de gemeente te krijgen' Wij bezinnen ons er ook op, of van gemeentewege ingrijpen mogelijk is", aldus mr. Gallas. Diplomazwemmen te Leiderdorp LEIDERDORP. Uits'agen diploma- zwemmen in het Leiderdorpse zwembad- Diploma A: Petra Nagtegaai, l'acc Janzen, Frans Verburg, Wim Sp-ey. iViar- tha Jonker, Nico v Rooven Menke Ats- mn, Gerdien Mertens, Marian F'ago. Ti- neke Meinders, Michel Stadie:- Bouwe Sprey, Henriette de Keijser, Jacques Glas bergen, Mieke Jacobs; Pleuny Jar.sen Joop Verleg, G J Jonker, An v d Zwaan Ton Droste, Betty Vervoorn, Helen Ras ser, Maria Pompei-, Anna v Driel. R v d Wiel, Freddy Lamers, Adri Vervoorn. Marijke v Steenbergen, Wim Hoogervorst, W-'lfred Leune De heer J Mulder Sunny Kapel, Johny Wijling, D Romen, Mie ke de Bruyn, Wilma de Kluizenaar; Irene Keuzekamp, Hetty Smith. Lieble- de Jong. de heer W. Helverstein, Diploma B: José Schoiz Winy Lans Raadsc-ommissie Voorschoten VOORSCHOTEN Door het vertrek van Mr. Dr. J P. I. van der Wilde, die inmiddels door de heer W Iestra als Lid van de raad is opgevolgd, zijn in diver; commissies, vacatures ontstaan. In ve: band hiermede wordt, voorgesteld de SASSENHEIM, Dc dahliakeuring cn -demonstratie, die vrijdag en zaterdag in het praalwagengebouw van Paauw aan de Warmondcrdam in Sassenheim zal wor den gehouden, zal sterk bezet zijn. De Ne derlandse Dahliavereniging maakte be kend, dat alle belangrijke liandelskwekors met hun beste en nieuwste soorten aan de diverse wedstrijden zullen deelnemen. Bovendien stellen ze een grote groep op, waarin ongeveer 175 tot 200 nieuwe soorten van de laatste twee jaren een plaats krijgen. Ook van de zijde van de liefhebbersverenigingen en van de indivi duele leden is er voor deelneming aan de diverse prijsvragen een grote animo. Te verwonderen is dit niet De teelt en handel van dahlia's floreren goed en zijn volle ontwikkeling. Sinds 1958 is de met dahlia's beteelde oppervlakte verdub beld tot bijna 230.000 roe. Dit jaar alleen breidde de teelt zich met 25 pet uit. Bij steeds groter publiek staat tijdens de laatste zomermaand en de eerste herfst maand deze plant in het centrum van de aandacht. De dahlia is bovendien in het bloembollenvak een belangrijk exportar tikel geworden. Verwacht wordt dat vele belangstellen den vrijdag en zaterdag een kijkje zullen nemen in Sassenheim om kennis te ne men van de fraaie kweekprodukten en om op de hoogte van het tegenwoord:'"- assortiment dahlia's te blijven, Raadsagenda Hillegom De raad der gemeente Hille?om ver gadert woensdagavond om 8 uur. De agenda vermeldt: Verzoek van bestuur Jnliar.aschool om medewerking voor op hoging en herbestrating schoolplein; ver- zeek van bestuur Julianaschool om me dewerking voor het aanschaffen van nieuwe biologie-methode; verhoging van bedrag per leerling voor het gewoon la ger onderwijs over 1964; herbenoeming 'eden adviescommissie WoonruimteWet 1947; hei-benoeming leden commissie voor georganiseerd overleg in ambtenarenza ken; verkoop van grond ;n „Treslong"; restauratie van het 2de blok vai 40 wo ningen in „Patrimonium": verlenging van de ontruimingstermijn van „onbe woonbaar" verklaarde woningen Stations weg 234 t.m. 246 en Meerstraa.t 221, t.m. 329; aanbrengen van een orandkraan in ie brandweergarage; voorbereidingskre- Jiet voor het plan tot bouw van een ge meenschappelijk „kruisgebouw"; aan brengen van een warmtewisselaar in het badhuis; wijziging verordening vlees keuringsgerechten; renteloos voorsehote aan Hiliegomse Harmonie Kapel voor aankoop van nieuw instru néntariüm. navolgende wijzigingen in het lidmaat schap/plaatsvervangend lidmaatschap van de commissies aan te brengen. Commis sie van bijstand voor de gemeentefinan- ciën; W Iestra. Lid; Commissie voor de strafverordening: J van der Ende, lid; Commissie van bijstand voor openbare werken: W. Iestra, plaatsvervangend lid. (Advertentie) De officieel erkende middenstandscursussen (o.a. gesubsidieerde opleiding voor slechts f 60.- per cursusjaar.') van het ONDERWIJS-INSTITUUT o.l,v. M. VAN DER HORST Herengracht 4 Leiden Telefoon 01710-30660-34784 (Door het I.M.O. OFFICIEEL ERKENDE EN GESUBSIDIEERDE MIDDENSTANDSOPLEIDING i beginnen deze maand in: W- KATWIJK AAN ZEE DUITS EN ENGELS (voor beginners en gevorderden) Reeds duizenden malen (enkel dit seizoen al 289 keer!) Is daadwerkelijk bewezen: WIE ZEKER ZIJN WIL VAN SUCCES, DIE NEME BIJ DE „M.E.A.B." LES! Schriftelijke inlichtingen op aanvrage 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4