M. E. A. B. NIEUWS "tdeSLEUTELSTAD Leuke kinderfeesten in de Lisser speeltuin de Engel Gladiolen in Haarlem door dahlia's vervangen Al veel herfstbloemen op R'veense veiling Man stak huis van zijn vrouw in brand 10 redenen waarom R J.van der Kaay Hollandia schoenen draagt HOLLANDIA I SCHOENEN NIEUWE LEIDSE COURANT 6 DINSDAG 25 AUGUSTUS 1964 Benoemingen aan de Leid&e universiteit LEIDEN Bij onderscheiden beslui ten van Curatoren der Rijksuniversiteit te Leiden zijn: Dra. H. Th. Kalff, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de or ganische chemie, voor het tijdvak van 1 augustus 1964 tot 1 augustus 1965, we derom m deze functie benoemd. Mr. H. W. van Soest, wetenschappelijk aimbetenaar in tijdelijke dienst bij de fa culteit der rechtsgeleerdheid, met in gang van 1 mei 1964 tot wetenschappe lijk ambtenaar le klasse benoemd. Dr. A. Staal, wetenschappelijk hoofd ambtenaar in tijdelijke drenst bij de kli nische neurologie, met ingang van 1 augustus 1964 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst be- Drs. A. Touw. wetenschappelijk amb tenaar in tijdelijke dienst by het Rijks herbarium. met ingang van 1 juli 1964 tot wetenschappelijk ambtenaar le klas se in vaste dienst benoemd. Drs. N. G. Minnaard, hoofdassistent bij de organische chemie, voor het tijdvak van 1 september 1964 tot 1 september 1965 tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst benoemd. Mej. A. Dhont, aria, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de inwendige geneeskunde I, met ingang van 1 juli 1964 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A in vaste dienst be- De heer S. Schaafsma, arts, weten schappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de klinische neurologie, met ingang van 1 augustus 1964 tot weten schappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst benoemd. Dr. A. J. Weiman, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij d© klinische neurologie, met ingang 1 augustus 1964 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst be noemd. Ir. C. A. van Sluis, voor het tijdvak Van 16 juli 1964 tot 16 juli 1965. tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de fysiologische scheikunde benoemd. Drs. R. O. de Jongb, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de organische chemie, voor het tijd- .vak van 1 augustus 1964 tot 1 augustus 1965, tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst benoemd. Drs. K. J. Klebe, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de organische chemie, voor het tijdvak van 1 augustus 1964 tot 1 augustus 1965, we derom irn deze functie benoemd. De heer A. C. A. P. Vliers, arts, hoofd assistent bij de kindergeneeskunde, voor het tijdvak van 1 juni 1964 tot 1 decem ber 1965 tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst benoemd. Dr. J. Voogd, voor het tijdvak van 1 juli 1964 tot 1 juli 1965 tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar in tijdelijk* dienst bij de neuro-anatomie benoemd. Drs. A. M. Siebers, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de botanie, voor het tijdvak 1 augustus 1964 tot 1 augustus 1965 derom in deze functie benoemd. Drs. K. Haagsma, wetenschappelijk amb tenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de algemene geologie, met ingang november 1964 tot wetenschappelijk amb tenaar le klasse in vaste dienst be- B. A, Alberts werd onderscheiden LEIDEN De heer B. A. Alberts, diepdrukproduktiefotograaf bij de Roto gravure N.V. te Leiden heeft vanmorgen de zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau ontvangen. De heer Alberts is veertig jaar ii* dienst de Rotogravure te Leiden. Fietsenmaker ■stfooide kopspijkers. VOORSCHOTEN Meer dan een lang heeft een 62-jarige Voorschotense fietsenmaker van L. zijn dalende omzet vergroo^ door kopspijkertjes te strooien op de fietspaden nabij zijn zaak bij het Haagsche Schouw op de grens Wassenaar- Voorschoten. Vele fietsers en bromfietsers zijn de dupe geworden van deze stekelige praktijk. Him ontstemming over de plot selinge lekke band was echter altijd gauw over want zonder lang zoeken vonden zij hun weg naar de vriendelijke fietsenma ker, die met vaardige hand hun band plakte of door een nieuwe verving. Dat ging lang goed maar na verloop tijd begon bij sommige slachtoffers arg waan te rijzen. Steeds in dezelfde omge ving een lekke band, dat is vreemd, gin gen de pechvogels denken. Maar de hulp vaardigheid van de fietsenmaker deed ir de meeste gevallen het leed weer gauw vergeten. En toch De politie kreeg ten slotte ook klachten binnen en na langdurig posten kon de fietsenmaker op heterdaad worden be trapt bij het leggen van zijn kopspijker tjes. De man heeft bekend al meer dan jaar regelmatig op verschillende plaatsen in de nabijheid van zijn zaak spijkertjes te hebben gestrooid op de fietspaden. Motief: zijn omzet liep terug. (Advertentie) De officieel erkende middenstandscursussen o.a. gesubsidieerde opleiding voor slechts f 60.- per cursusjaar, van het ONDERWIJS-INSTITUUT o.l.v. M. VAN DER HORST Herengracht 4 Leiden Telefoon 01710-30660-34784 (Door het I.M.O. OFFICIEEL ERKENDE EN GESUBSIDIEERDE MIDDENSTANDSOPLEIDING) beginnen de volgende maand in: 1^- KATWIJK AAN ZEE Inlichtingen (vragen staat vrij!) in KATWIJK AAN ZEE. morgen, woensdagavond van 79 uur bij de firma Van Rijn. Princestraat 27. telefoon 3819, waar U zich ook kunt opgeven voor de cursussen: DUITS EN ENGELS (voor beginners en gevorderden) Reeds duizenden malen is daadwerkelijk bewezen: WIE ZEKER ZIJN WIL VAN SUCCES, DIE NEME BIJ DE „M.E.A.B." LES! Schriftelijke inlichtingen op aanvrage HAARLEM Er was slechts een handvol gladiolen op de Haarlemssc kuering. De opengevallen plaatsen zyn onmiddellijk ingenomen door de dahlia's, waarvan Hippeastra uit Hillegom een tafel vol nieuwigheden ex poseerde, fraai gearrangeerd door de Hillegommer Cock Veldhuis. Tot de opvallendste soorten behoorden de semicactussen Bruno Walter, Granados, de rode pompon Erato, de decoratieve Ravel en de anemoonbloemige dahlia Tombola. Ook uit Hillegom kwamen de Kop's Yellow, de cactus Reforma en de snij- dahlia Queen of the Yellows van A. N. Kops. Opmerkelijk succes had de firma Lammers uit Vijfhuizen: vier getuig schriften eerste klasse (voor de pompon Little Robert, semicactus Salmon Per fection, de pompon Sabra en de lila decoratieve Boy Scott). Mrs. De Ruyter's Memory, de dahlia die in 1963 op de show in Mainau de ere prijs kreeg, was ingezonden door W. de Ruyter uit Oegstgeest Best materiaal was er ook in de groep van H. van Veelen uit Sassenheim; C. Geerlings uit Heemstede kreeg voor de rode Deutsch- land het getuigschrift eerste klasse. De Insektenstudie van Leids entomoloog LEIDEN De Ned. Organisatie voo Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek en d stichting Uyttenboogaart Eliasscn te Am sterdam hebben indertijd dr. M. A. Lief- tinck, wetenschappelijk hoofdambtenaar aan het rijksmuseum van natuurlijke his torie in Leiden, een subsidie verleend om op het Maleise schiereiland (Malaya) Odonata en andere insektengroepen te gaan bestuderen en te verzamelen. Eerst genoemde behoren jot de insektenorde der libellen met een onvolkomen gedaan teverwisseling. Op deze reis heeft dr. Lieftinck de hulp en steun gehad van twee daar woonachtige entomologen. De voorlopige resultaten van deze stu diereis zijn veelbelovend, onder meer doordat, dankzij het gunstige weer en de uitzonderlijk lage waterstanden in beken en rivieren, het opsporen en verzamelen van odonaten-larven werd vergemakke lijkt. Vandaar dat circa tachtig percent van de reeds bekende vertegenwoordigers kon worden teruggevonden en dat ette lijke onbeschreven soorten werden ont dekt en'of uit de larven opgekweekt. Het veldwerk wordt in Malaya door de medewerkers van dr. Lieftinck voortge zet, die het materiaal ter determinatie naar Leiden opzenden. Tevens was het mogelijk vrij representatieve collecties dagvlinders alsmede bijen en wespen bij. een te brengen. Ondanks de aanhouden de en abnormale droogte is het gelukt ongeveer zesduizend exemplaren van in- sektcn te vangen. Enkele zeer bijzondere vondsten aan coleoptera, sphingidae, me- coptera. spinnen en grotspinnen dienen hier afzonderlijk te worden vermeld. Verzameld is eveneens een aantal zoet water crustacea. vele landmolluskcn eD enkele lagere vertebraten. Engelse league Blackpool klopt Blackburn R. Voor de Engelse league werden giste ren de volgende wedstrijden gespeeld eerste divisie: BlackpoolBlackburn Ro vers 42. West Ham UnitedManches ter United 31; tweede divisie: Middles broughNorthampton Town 10. New castle UnitedCharlton Athletic 11 Cricket Het Nederlandse team dat zaterdag 29 augustus op het HCC-terrein in Den Haag zal uitkomen tegen het Australische cricket-testteam wijkt op eon plaats af van de ploeg die vorige weck op het VRA-terrein de Free Fores, ters versloeg. Pim van <jer Vegt van he' Haagse HBS maakt in deze wedstrijd zijn debuut. Do VOC-er Bakker moest zijn plaats aan de Hagenaar afstaan Het Nederlandse elftal is als volgt gefor meerd: Van Arkel (HCC. aanvoerder) Schoonheim (VOC, wicketkeeper). Bouwman (Rood en Wit), Wally van Weelde (VOC) Wijkhuizen en Onstein (Rood en Wit), H. Trijzelaar (VOC), Vriens (HCC). Pierghagen en Van der Vegt (HBS) on Marseille (Quick Hg). Bakker van VOC is aangewezen als twaalfde man. de bloemenveiling Roclofarendsveen herfstbloemen tc verwerken. Met name de chrysanten zijn een maand vóór op het aanvoerschema van andere jaren. In grote partijen passeren de chry santen de klok; voor de kweker zijn de prijzen beslist niet aaylojtkfiyif. Het weer in de laatste week met regen en wind heeft aan de buitenchrysanten wel aanmerkelijk schade toegebracht, met als resultaat: vele partijen van slechte kwaliteit en natuurlijk nog lagere prij- Opmerkelijk is ook, dat reeds diverse partijen kaschrysanten worden aange voerd. Natuurlijk zijn kwaliteit en prijs va ndeze chrysanten aanmerkelijk beter. Dit veroorzaakte tevens grote prijsver schillen bij hetzelfde soort chrysanten. Zo wordt voor de geplozen chrysanten tal een prijs genoteerd van 812 ct per stuk, maar voor de kaskwaliteiten is deze notering van 1520 ct per stuk. Ook bij de troschrysanten zijn hierdoor de prijsverschillen aanzienlijk. Tros buiten noteerde van 3560 per bos tros uit de kas bracht het tot boven de 80 ct per bos. Ook de z.g. zomerbloem als dalia's, gladiolen, zinnia, asters waren laag in prijs. de sim tot 24 ct per stuk. Naast de Sim-soorten komen nu ook diverse andere variëteiten voor de klok. Misschien niet :ven lonend, maar toch wel noodza kelijk om de aanvoer aantrekkelijk vooi de handel te maken. Resumerend kan var de anjers, echter worden gezegd dat, voor al gezien de overige bloemenprijzen, de kweker over de prijs van dit produkt de afgelopen weken geen reden tot klagen heeft gehad. Anjers Behoudens een enkele keer als ei vraag is voor export, zijn de prijzen onge kend laag voor deze overigens zeer houd bare bloem. Van de fresia Golden Yellow komen thans zy het ook te vroeg de tijd van het jaar reeds grote par tijen ter veiling. Ook hiervan is de prijs in de lage kant en men komt dan ook 3 een notering van 2550 ct per 1 Bij de rozen kwam iets meer vraag x>r export. Zeer groot is het aanbod in am. anjers. Maandag 24 aug. betrof t ruim 80 karren. Blijkbaar was dit iets teveel van het goede, want alhoewel met stevige prijs werd begonnen, w toch sprake van een zakkende tendens. Desondanks kon toch van een redelijke prijs worden gesproken, dank zy goede afzet voor export. De rose kwam tot een hoogste notering van groep van de firma Ballego groot, maar wel prima. Getuigschriften eerste klasse kregen de grote okerkleu- rige semicactus Respectable en de opval lende Showman's Delight Jonkman-Hudsebosch uit Sassenheim en Konijnenburg en Mark uit Noordwijk toonden nog wat gladiolen. De aandacht trok de grote groep Montbretia's va van Nieuwkoop uit Sassenheim WeUers-Meusc (Aalsmeer-Hillegom) liet weer het bolgewas Vallota speciosa zien. A. Schoon uit Akersloot kwam met beste takken lilium speclosum rubrum en Van Til-Hartman uit Hillegom toonde i takken van de sierlijke Auratum. tigrinum Splendour en matige takken LISSE In tegenstelling tot verleden jaar heeft men nu onder mooie weers omstandigheden het speeltu n-kinderleest liëren. Om 10 uur werd een openingswoord gesproken door de vnor- ran „Kindervreugd'. Veel ouders gekomen om de spelen gadt te slaan. Zaterdag waren er niet minder dan 211 kinderen in De Engel. Blokjes rapen jongens en meisjes 4 j.: jongens: 1 Diaky van Elk. 2 Paul Bemel- man. 3. Benny Kortekaas; meisjes: 1 Jacqueline Kortekaas, 2 Tilly Rutgerink. 2 Antoinette Boekei Vlaggetje steken jongensc en meisjes 5 jaar: jongens- 1 Rene van der Zijden 2 Louis van Dijk, 3 Jelle Heidema; meis jes- 1 Sonpa van Duin 2 Corry van der Poll. 3 Paulina Boom». Zaklopen jongens 6 jaar: 1 Rudy van Dijk, 2 Henk Vohmeijer, 3 Hans Wijn- holds. Was op hangen meisjes 6 Jaar: - Bri- gette van Dijk, 2 Corry van dtr Vlagt, 3 Alies van der PolL Zaklopen jongens 7 jaar: 1 Ka^el Mens 2 Ronald Faas, 3 Piet Duin. Wap op hangen meisjes 7 jaar: 1 Jase Dofferhoff. 2 Magda Balkenende, 3 Anja van Ruiten. Balrollen met hoofd jongens 8 laar- 1 Leo Snaar, 2 Kees vau der Zwei, 3 Kees Berbee. Pollepel lopen met bal meisjes 8 jaar: 1 Nelly Koomen, 2 Joke Kortekaas, 4 Tiny van Ruiten. Balrollen met hoofd jongens 9 jaar: 1 Tonny van Eijk, 2 Herman van der Zwet, 3 Christiaan van Luik. Pollepel lopen met bal meisjes 9 jaar 1 Lenie Witteman, 2 Mirjam Staal, 3 Clarientje Koomen. Kruiwagenrace jongens 10 en 11 jaar- 1 Ron van Luik en Peter van Ruiten, 2 Frans van Dorp en Luiter van Drie. 3 Tonny Warmerdam en Theo Zwet, 4 Alco van Dongen v Johan War merdam Autobandrollen meisjes 10 jaar: 1 Marian van der Voort, 2 Lenie van Dijk 3 Annemieke van der Vlugt. Steylen snelste in stratenloop Aad Steylen van Metro uit Rotterdam heeft gisteren een in Abcoude gehou den stratenloop over 5 km gewonnen Zijn tijd bedroeg 14 min. en 59.2 sec. De uitslag was verder: 2. Bert Smit (Spartaan) 15.08.6, 3. Den Hartog (AAC) van longiflorum giganteum. Het sierlijke 15 04,4, 4 J. Vergeer (Gouda) 15 28.0, 5. gewasje Trltonia was er van gebrs. Bol Jansen (Oss '20) 15.30,5, 6. Bostelaar uit Valkenburg. I (Dynamo) 15.36,0. Autoband rollen meisjes van 11 laar: Margo Schenk. 2 Gerda Dofferhofl, 3 Lea Kortekaas. De kinderfeesten worden voortgezet op 29 aug. met een puzzellrit over 12 km voor de jeugd van 12-14 jaar Oliebollenactie LISSE. Dan men niet alleen op oude jaarsavond maar ook in augustus olie bollen lust werd zaterdag bewezen. De voetbalvereniging zette een o iebollen actie op touw die uitnemend geslaagd is Er waren 6000 oliebollen gebakken ir een bakkerij te Rijnsburg en he* bes4uu was van mening dat men zeker nog *000 oliebollen meer kwyt had gekund Lissese korenmolen thans gesloopt LISSE De korenmolen van Llsse Is niet meer.Slopers hebben tn korte tijd de uit 1830 stammende molen afgebroken. En daarmee heeft Lisse een bouwwerk verloren, dat lang het beeld van het dorp heeft beheerst. Het imponerende karakter was de molen al een halve eeuw kwijt. Ruim vijftig jaar geleden moest de bov bouw worden vernieuwd en er moest ook nieuwe wieken worden gemaakt. Toen de eigenaar de begroting onder ogen kreeg, viel de prys zo tegen, dat men van een restauratie moest afzien. De molen werd afgeknot, de wieken de omloop verdwenen, kortom het werd een weinig fraaie stomp, die dienst deed als opslagplaats voor landbouwzout. Twee jaar geleden werd de gemeente na lang durige onderhandelingen met graanhan del Beelen N.V. eigenaar van de molen en de gebouwen. Reeds toen stond vast, dat van restauratie niets meer nen komen. Op dit punt komt straks nl. de weg, die de nieuwe Poelpolderwijk met Lisse-dorp zal verbinden. Men hoopt nog dit jaar het dempen van het tweede gedeelte van de haven te kunnen aanbe steden. De brug in de Laan van Rijcke- vorsel gaat dan dienst doen als viaduct De molen zou te veel een sta-in-de-weg zijn. De molen is van 1830 af altijd eigen dom geweest van de familie Beelen uit Lisse, die een grote graan- en veevoeder- handel exploiteerde. Als straks alle stenen, balken, e.d. zijn opgeruimd, gaat de gemeente van een deel van het vrij grote perceel misschien een parkeerterrein maken. In de zeer nabije toekomst komt hier ook nog een benzinestation CuraQcioer mocht niet meer thuis komen De Amsterdamse politie heeft een uit Curasao afkomstige man gearresteerd, die ervan verdacht wordt de aanstich ter te zijn van een zondagnacht uitge broken brand op de derde verdieping in de Celebesstraat 38 te Amsterdam. De derde verdieping brandde geheel uit. Doo%het snelle optreden van de brandweer kreeg de tweede verdieping alleen waterschade en sloeg het vuur niet naar belendende panden over. Er den zich geen persoonlijke ongelukken Op de uitgebrande verdieping woonde 2 vrouw en het kind van de arrestant. Hem was bij beschikking van de recht bank verboden om in het huis te komen. Desondanks bezocht hij de vrouw regel matig. Ruzies waren tijdens die bezoeken et van de lucht Vorige week trachtte de man zijn ouw met een mes in de rug te steken. Gisteravond was hij er weer. De buren roken een brandlucht en kregen de in druk dat de Curacaoer brand aan het stichten was. Zij alarmeerden de politie die bij aankomst van de Curacaoenaar te horen kreeg: „Het is niet meer nodig. Het vuur is al uit"! Nog geen twee uur nadat de agenten waren vertrokken, stond het huis in lichterlaaie. De Cuacaoer werd in de buurt van het woonhuis op straat gearresteerd. Twee Katwijkse kotters naar Zuid-Amerika KATWIJK AAN ZEE De heer Ham Hoek, Industrieweg 1, heeft zijn twee kot ters KW 208 And ré en KW 209 Arte Jr. naar Zuid-Amerika verkocht. Op hel ogenblik worden de schepen voorzien van een vriesinstallatie, waarna Spaanse be manningen ze de grote oversteek zullen laten maken. De heer Hoek had de kotters pas op 19 mei 1964 uit Denemarken gekocht, waar ze in 1960 zijn gebouwd. „Omdat het niet al te best gaat met de visserij en ik een redelijke prijs voor de vaartuigen kon krijgen, heb ik ze van de hand gedaan", zo zei ons de heer Hoek. Personeel gevraagd 0 Hulp in de huishouding. Biedt zich aan net meisje voor de morgenuren. Liefst bij echtpaar van middelb. leeftijd. Br. onder no. 7470 bur. van dit blad. 0 Schilder - timmerman vraagt België-ISederland nu op 30 september V oetbalinterland drie dagen vervroegd De jaarlijkse interland BelgiëNeder land wordt drie dagen eerder gespeeld, dan in de bedoeling lag. Deze wedstrijd was aanvankelijk vastgesteld op zaterdag 3 oktober in het Antwerpse Antwerp- stadion, maar za] nu bij kunstlicht den gehouden op woensdag 30 september in hetzelfde stadion. Zoals bekend had de voorzitter yan de Belgische kampioensploeg Anderlecht, de heer Roosens. aan de coach van het Bel gisch nationaal elftal, de heer Constant vanden Stock, verzocht de Anderlecht spelers voor BelgiëNederland niet op te stellen, aangezien Anderlecht op 7 oktober de returnwedstrijd voor de Euro pese beker tegen Bologna moest spelen. Bij het bekend maken van dit bericht deelde de KNVB mee er niets voor te voelen tegen een Belgische B-formatie uit te komen. Het laatste woord was aan het Belgisch uitvoerend comité. Ten slotte werd het voor de hand liggende compro mis gevonden. De derby zal drie dagen worden vervroegd, zodat de Anderlecht- spelers nu een week rust kunnen genie ten voor zij voor de tweede maal tegen Bologna moeten aantreden. avonduren. Ook letter zetten. Br. bur. v. d. blad onder no. 7471. 0 Meisje gevraagd voor halve of hele dagen. Mevr. Parlevliet, Meidoornstr. 51. Katwijk aan Zee, Tel. 3425. 0 Bezorgers gevraagd voor ochtend- en avondbladen. Geen incasso. Aanmelden: Beschuitsteeg 7. 0 Gevr. huish. hulp liefst boven 21 jaar. Werktijden 7.30—16 uur. Zat. 7.30—13 U Zond. vrij. Aanmelden Hotel „Het Witte Huis". Oegst geest. 0 Gevraagd jongen voor licht pakhuiswerk. Aanm.: Fa. H. Kuklcr en Zn.. Boom- markt 21 of Rooseveltstr. 37 Leiden. 0 Werkster gevr. voor 2 ot meer dagen per week. (Evt. halve dagen). Uren nader overeen te komen. Aanmel den Land- en Tuinbouw school Warmonderhof Oranje Nassaulaan 10 Warmond. Tel. no 01711-315. 0 Hulp gevraagd voor enkele ochtenden per weck. Mevr. Van Rooijen. Pr. Ire- nelaan 30 Oegstgeest. tel. 51170. Te koop gevraagd Kinderwagen. Hoog mo del Niet outor dan 1963. Tel. 01718—3784. Te koop aangeb 0 Te koop aangeb. 2-pits butaangastcl 35.-. Stof zuiger ..Excelsior" 45,- bei de i.z.g.st. Chr. Huijgensstr. 17. Voorschoten. 0 V.W. bestel. Banden en motor prima, 350.- Tel. 01719—4273. 0 Te koop een dressoir en een bakfiets. In prima staat. Ruigrok. Coornhertstraat 48. Leiden. 0 Antieke kist. Kabinet Fraai gebogen mahonie Ka binet. tevens Biedemeier fauteuils, stoelen, tafels, bij zettafels. secretaires, eiken en mahonie. Antieke stoel- klokjes. staande klokken, fraaie schilderijen. Inkoop antiek enz. Nieuwe Rijn 60. bij hoek Hooigracht. Tele foon 22150. 0 Te koop een in prima st verk. auto. DK W. 1000 S bouwjaar 1960 met nieuwe motor. Prijs 2.200 Te be zichtigen bij Garage Kroon Abbenes. Te huur gevraagd 0 Studente zoekt dringend per 1 sept, gestoff. event, gemeub. kamer met kook- gelegenh. in Leiden. Spoed. Tel. 02500—21556. 0 Lerares H.B.S. zoekt per 1 sept. zonnige kamer of zol der. Br. no. 7472 bur. blad. Diversen 0 Fa. R. van den Berg Lei - 0 Nog enige duurdere was machines met schoonheids foutjes, dubbelwandig, vol le garantie, vanaf 140 210,— 310,— Langzaam- wassers voor 3 en 5 kg was goed 200.— en 250.— Fir ma Dusoswa. Turfmarkt 2-3 Leiden Tel. 24409 0 Laat ons uw matras over trekken en eventueel bijvul len. In 1 dag als nieuw terug 1 pers. vanaf 19.50 2 pers vanaf f 26,50. De Kleine Winst, Haarlemmerstraat 51 Leidea Balletschool Hendrichs. Aanvang nieuwe cursussen dinsdag 1 september. De in schrijving van nieuwe leer lingen. zowel beginnend als gevorderd, begint op maan dag 24 augustus as. Billyke condities. Hoogl. Kerkgracht 42. Telefoon 30256. Paraplu reparatie (ook opvouwbare 1. wandel stokken. invalidestokken, rubberdoppen. Paraplu-ma gazijn Van Oerle, Haarlem merstraat no. 95. 0 Erkend autorijschool „Oostvliet" Vlietweg 16 te Zoeterwoude. Tel. 01751-381 geeft 10 lesuren voor ƒ60.- in de nieuwe Simca 1000 Snelle opleiding geheel aan gepast aan de nieuwe exa- 0 Autoschade en expertise snelle afwerking. Eig. plaat werkerij en spuitinrichting Blonk's Autobedrijf. Nieuw- straat 33-41. Leiden. Tel. no 0 R.E.M.-antennes 3 elem. 12,50: 4 elem 13,95: 6 clem. 19,75; 8 elem. 23,75 De Radiobeurs. Hogewoerd no. 27. 0 10 Koelkasten cadeau ge durende 10 weken. Ongelo felijk Iedere koelkastkoper heeft de kans. Haal een wedstrijdformulier Keuze uit 40 modellen v.a. 268.- Koelkastenshow Garant Ser vice Kromhout, Vliet N.Z. 32 Rijnsburg. „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver juwelen Grote keuze in lovingsringen. gouden, zil veren en verzilverde artike len Het adres voor alle re paraties en uurwerken. Steenstraat 16. Tel. 26854 0 Markiezen. Rolschermen Al. Jalouzieën Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkan toor van Melchers Markie- zenfabriek. C. E. Jedeloo Juffermansstraat 35. Oegst geest. Tel. 01710-53105 0 Gebroken ruiten, glas-in- lood-reparaties worden dooi mij met spoed hersteld Glasreparatiebedrijf D Gal- jaard. De Sitterlaan 76. Tel no. 32916. Zoveel tenen, zoveel redenen om Hollandia schoenen te dragen, zegt de 71 -jarige Petrus Johannes van der Kaay die dit jaar voor de veertigste maal de Vierdaagse heeft uitgelopen. Van der Kaay (Piet in de wandeling) neemt geen loopje met het kiezen van zijn schoenen. Kort maar krachtig zegt de record houder Vierdaagse: „Je begrijpt niet dat er nog mensen op andere schoenen lopen. Hollandia schoe nen zijn soepel en sterk. Je krijgt bovendien een half jaar garantie op de zolen (daar loop je 45 keer de Vierdaagse meoJe kunt wel op je tenen natellen dat ik altijd op Hollandia schoenen sta 0 Wat kost het! Bedden reparatie. 1-pers. vanaf 18,50. 2-pers. vanaf 24.90 met damast. De 3 Eenen, Haarlemmerstr. 111. telefoon 0 Afgemat? Moe? SCHIEF- FER'S BLOEDWIJN helpt bijzonder snel! Bevat aktief Lechitine. vitaminen en mi neralen, werkt biovitaal. Ex clusief bij apothekers en drogisten. 0 Wocnsdagmarkt. Komt nooit meer. K W strapless dames hemdjes, ok grote maten. Zeer rijk kant 2.98. 0 Wie wil corresponderen Twee st. drie gulden. Weer met net meisje P.G. Brieven echt iets van Japie Nieuwe onder no. R 2001 bur. blad. I Rijn over Kleine Burcht. 0 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste model len o.a. Taunus 17M, Opel Rekord, Volkswagenbusje m. open dak. Garage Werk hoven. Maredijk 34a. Telef. 22300—32735. Antenne-service. Geniet thans van uw TV. Wij plaatsen uw antenne tegen een zeer lage prijs. R.E.M.- antenne compleet geplaatst f 35,-. 2e net antenne compl. geplaatst f 65,-. Combinatie antenne R.E.M.- 2e net ƒ90. Onze technici garanderen plaatsing binnen 2 dagen. Antenne-Service. Vuurto renplein 58. Noordwijk. Tel. 01719—3762. 0 Medison gedipl. pedicure algehele voetverzorging. Ook maatsteunzolen. Desge wenst bij U aan huis. Ook voor Oegstgeest mevrouw Ketel-Nieuwenhuis. Zoeter- woudsesingel 57, tel. 30223. B.g.g. 26575. 0 BELONING. Verloren zwemgoed. regenkleding, plastic emmer. Vestestraat. Kraaierstraat. Tegen belo ning terug te bez. Hoflaan 42, Leiden. 0 Duolox lntcrieurmatras zomer- en winterkant, 15 jr garantie, 1 pers. v.a. 49,50 2 pers v.a. 79,50 De 3 Eenen, Haarlemmerstr. 111 Tel. 23867 0 Veel geld voor Uw ge bruikte meubelen bij aan koop nieuw. Rechtstreeks van fabriek. Enorme keuze, elke prijsklasse, eerste klas afwerking Betaling in 6 maanden rentevrij. Vraagt vrijblijvend catalogus. Post bus 538, Den Haag. Japie. 0 Onze bekende RYAM schoolagenda's 1964/'65 zijn weer binnen! De inhoud is rijker dan ooit. maar vlug kopen, de voorraad is niet onbeperkt, 1,15 of 2.00 Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. 0 Woensdagmarkt. Nu ko- pen de laatste zeer grote donkere badlakens. Vijf ver- schillende kleuren van 8.98 nu pak mee 498. Eenpers. lakens 4,98. Damesslips 0.67 Nieuwe Rijn, over Kleine Burcht. Japie. 0 II.H. Foto amateurs Dit is uw kans. vergrotingspa- pier prima kwaliteit, nor maal en hard wit glanzend. 18 x 24 per 100 vel 6.-. 24 x 30 per 100 vel 10.-. Franco thuis, fabrikaat Kodak. Ge- vaert. Bestellingen uitslui tend per postwissel boven 100,- 10 pet. korting. Depot Film- en Fotomateriaal, postbus 183, Zaandam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 6