M.Langezaal&Zoonn.v. LES T BEST REM stoort ontvangst op tweede net Vele klachten in randstad Generaal Gehlen stelt pensioen nog wat uit Gratie voor directeur die fraude pleegde Niet alleen dozen en schillen, ook flessen J No»; andere gegadigde voor Cultuurbank Bezoekt Langezaal's Grote Verwarmingshow OPLEIDING PERQUIN-ROTTEVEEL PRAKTIJKEXAMEN BOEKHOUDEN (ASSOCIATIE) BON L NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 15 AUGUSTUS 1964 Op centrale antennesysteem Vele honderden tv-kijkers in de randstad Holland zijn tot de ontdek king gekomen dat de uitzendingen van de REM de ontvangst van de uit zendingen via het tweede net ernstig storen of geheel verdringen. Dit is gebleken toen de REM testbeelden uitzond. Het geldt uitsluitend televi sietoestellen die op een centrale an tenne-systeem zijn aangesloten. Volgens de gemeentelijke woning- dienst van Amsterdam, die de aanleg van centrale antenne-systemen coördi neert, is 70 procent van de toestellen ouder dan drie jaar, wat betekent dat men het tweede net niet rechtstreeks kan ontvangen. De uitzendingen via het tweede net op kanaal 27 worden op de ze toestellen middels een omvormer ont vangen op kanaal 11. Sinds enkele dagen is nu gebleken dat ook de REM op kanaal 11 uitzendt. Het signaal van de REM biykt de ont vangst van het tweede net ernstig te storen, vooral in het zuiden en westen van Amsterdam (Buitenveldert en Os dorp). Meer dan 100.000 tv-tocstellen in de Randstad Holland zijn sinds kort aange sloten op een centraal antenne-sy steem, zodat verwacht wordt dat het aantal klachten nog veel groter zal worden. Het Is niet uitgesloten dat GARANTIE-UITLOTING INDISCHE LENING Ervan uitgaande, dat de 27e uitloting van schuldbewijzen van de door Neder land gegarandeerde 3-procent Neder- landsch-Indische lening 1937a niet door Indonesië wordt verzorgd, deelt het mi nisterie van financiën mee, dat op don derdag 20 augustus een garantie-uitlo ting zal worden gehouden tot een nomi naal bedrag van f 24.650.000. De uitge lote schuldbewijzen zullen 1 oktober be taalbaar zijn. Het resultaat van bedoelde uitloting zal geen betekenis hebben en de verzil vering van de uitgelote schuldbewijzen derhalve geen doorgang vinden, ingeval deze 27e uitloting door Indonesië vooi 1 oktober alsnog mocht worden gehou den of aangekondigd. ook in andere gemeenten met centrale antenne-systemen soortgelijke klach ten bestaan. Volgens de woningdienst van Amster dam is het zeer goed mogelijk via een omschakeling van het centrale antenne systeem de storing ongedaan te ma ken. Dat kost f 100 tot f 150 per anten ne, wat vaak neerkomt op f 1 tot f 2 per aangesloten toestel. In de Randstad Holland zijn ongeveer 5000 centrale antenne-systemen. Blijft de REM tijdens de uren van het Hilver- sumse tweede net uitzenden, dan zullen deze installaties moeten worden veran derd. dat wil zeggen dat de frequentie- wisselaars van kan. 27 op kan. 5 of kan. 2 moeten worden overgezet. Het ziet er naar uit dat de grote installateurs dit werk op korte termijn kunnen ver zetten, omdat er reeds veel werk is in verband met de aanleg van centrale antenne-systemen. De storing wordt veroorzaakt door instraling op de ontvanger. Deze sto ring zal vooral optreden in de gebieden dicht bij het REM-eiland, dus in de Randstad Holland. e REM heeft vanmiddag meegedeeld dat zij geen enkele zender wil storen, maar dat men geen rekening kan hou den met wat binnenshuis (in frequen tiewisselaars) gebeurt. Bovendien zendt men in het oosten van het land op weer andere kanalen uit bij de centrale-antennesystemen. C\P een nieuw gratieverzoek van de 60-jarige Hugo R. is gunstig be schikt in die zin, dat het nog niet ervulde gedeelte van de gevangenis straf, met aftrek van de preventieve hechtenis, voorwaardelijk is kwijtge scholden. Dit deelt minister Scholten (justitie) mee in antwoord op schrif telijke vragen van het Tweede-Ka merlid Berkhouwer (lib.) i.v.m. de tenuitvoerlegging van een vonnis te gen R., een tot Nederlander genatu raliseerde Duitser, die destijds in Huizen (NH) woonde. R. werd in 1956 by verstek door de rechtbank te Amsterdam tot een jaar veroordeeld wegens verduistering van tapijten ter waarde van ca. f 170.000. De tenuitvoerlegging van het vonnis is op 29 juni begonnen. De bewindsman be vestigt, dat R. reeds ongeveer een jaar in Milaan gevangen heeft gezeten i.v.m. een tegen hem aanhangig gemaakte uit leveringsprocedure en dat een door hem tijdens zjjn detentie in Italië ingediend gratieverzoek is afgewezen. Op 5 maart aldus minister Scholten, heeft R. zijn beroep in cassatie ingetrokken tegen de beslissing van de rechtbank te Como (uitlevering van R.) had bevestigd. Op 21 april werd R. in vrijheid gesteld op verzoek van zijn Italiaanse raadsman, welk verzoek was gebaseerd op de over weging dat hy geacht kon worden op 3 april zijn straf te hebben ondergaan. Hiermede werd de uitleveringsproce dure kennelijk niet als geëindigd be schouwd, aldus minister Scholten. R. was indertijd directeur van een tapijtfabriek in Huizen (NH). Nadat hij wegens ruzie met zijn mede deelhouders was ontslagen, leende hij geld en kocht daarmee de meerder heid der aandelen, zodat hij opnieuw directeur kon worden. Voor het ge leende geld leverde hij tapijten. Als gevolg van deze manipulaties ging het bedrijf 350 werknemers failliet en bleven de 350 crediteuren met een verlies van anderhalf miljoen gulden zitten. Fors verlies bij General Banden Zoals in de jaarvergadering in augustus 1963 reeds door de directie aan aandeel houders werd medegedeeld, heef. de Ge neral banaen en rubber maatschappij Holland N.V. in het per 30 novermber afgesloten boekjaar 1962/1963. blijkens de geconsolideerde verlies- en winstreke ning, eey verlies geleden van ƒ2,3 min (v.j. winst 15.698,Inclusief het ver lies van vorige boekjaren ad ƒ4,65 min, bedraagt de totale verlies ƒ6,95 min. Het geconsolideerde resultaat over 1963/1964 zal, aldus de directie, wederom ongunstig zijn. Door de uitbreiding van de produk- tie en een strikte controle op het kosten- peil wordt gehoopt, dat het boekjaar 1964/1965 een betere situatie te ziei geven. Het verlies over 196171964 zal ech. ter lager zijn dan dat over 1962/1963. De vraag naar de produkten van de vennoot schap neemt nog steeds toe. De directie hoopt de kostprijs te verlagen door het verhogen van de produktie, en daardoor een winstgevende exploitatie te bereiken. In dit streven kan zij worden belemmerd door de steeds scherper wordende currentie en de overspannen arbeids- (Van onze correspondent in Bonn) GENERAAL b.d. Reinhold Gehlen, chef van de „Bundesnachrich- tendienst" (de Westduitse spionage dienst B.N.D.) zal voorlopig nog in functie blijven. De 62-jarige generaal was van plan om aan het eind van dit jaar met pen sioen te gaan en zich aan bet Starn- bergermeer in Beieren Ie vestigen. Hij werd ln dit voornemen nog gesterkt door de geringe belangstelling, die de bondskanselarij sinds de ambtsaan vaarding van prof. Ludwig Erhard voor het werk van de B.N.D scheen te hebben. Nu heeft Erhard de B.N.D echter ge plaatst onder het oppertoezicht var. dr. Heinric Krone, minister zonder p-.rte- 'euille, en generaal Gehlen wil nog af wachten. hoe de samenwerking tussen hem en de regering verder verloopt. Ve- !en in de C.D.U -C.S.U behaagt het echter niet, dat prof. Erhard de B.N D. overlaat aan dr. Krone. Deze- geldt na melijk als Adenauers „oor" in Erhards kabinet. Geheim fonds De ..Organisation Gehlen" werkte aanvankelijk ijverig voor de westelijke geallieerde bezetters. In 1955 toen West-Duitsland zijn onafhankelijkheid herwon, werd de „Bundesnacnrichten- dienst" onder generaal Gehlen in het leven geroepen. De B.N.D. werd onder rechtstreeks toezicht geplaatst van bondskanselier Adenauer Ook de mid- 'elen kwamen uit de begroting voor de bondskanselarij en waren afkomstix uit geheim fonds, waarover de rege- lingschef geen rekening en verantwoor ding behoefde af te leggen. Het toezicht over de B N.B delegeer de dr Adenauer aan zijn staatssecreta ris en jarenlange intimus, dr. Hans Glob- ke. die in de herfst van net vorig jaar met pensioen ging. Beiden hebben in de loop der jaren ijverig gebruik gemaakt van de rapporten van de B N D. Ook •Ir. Krone had regelmatig inzich in deze ipporten. Nadat prof Erhard in het ..Palais Schaumburg" de zaken van ir Arte- r had overgenomen en steatssecre- Ludger Westrick op de stoel dr Hans Globke was gaan zitten, was het natuurlijke gang van zaken. Westrick. die inmiddels tot minister was verheven, het toezicht over de BN.D voor zijn rekening zou nemen, toonden veel belangstelling voor het werk van de B.N.D Het schijnt tc zijn voorgekomen, dat hoge R.N.D.-ambte- naren. die op het Palais Schaumburg iets met Westrick of met de regering=enef wilden bespreken, niet werden ont' rluiten, om aan het eind van dit jaar met vervroegd pensioen te gaan Na een bespreking in h®t hoofdkwar tier van de B.N.D. in München-Pullach. waaraan ook werd deelgenomen door de experts voor geheime diensten der politieke partijen, heeft generaal Geh len besloten, zijn pensioen nog enige .ijd op te schorten. Francofiel Tevens werd hij er van op de hoogte gesteld, dat de B N.D.-rapporten en -in lichtingen voortaan niet naar de bondskanselarij. maar naar het ..Snn- derministerium" van dr Krone moeten worden gestuurd. Hij wil nu eerst af. wachten, hoe de samenwerking tussen de B.N.D. en minister Krone verder ver loopt Zoals gezegd: velen In de C.Ü.r.- C.S.U. bevalt deze nieuwe taakverdeling niet Zy zijn er namelijk niet zeker van. -.lat de aan dr Krone gezonden geheime informaties niet eerst naar dr. Adenauer en daarna pas naar de bondskanselarij zullen gaan. Ook de Amerikanen zyn niet helemaal gerust op de nieuwe regeling. Zy heb ben al sinds 1945 nauw met generaal (•ehlen samengewerkt. Diens „Organisa tion" en later B.N.D. staan bij de Ame rikaanse inlichtingendienst ln hoog zien. De Amerikanen vrezen nu, dat het zwaartepunt van de samenwerking der francofiel dr. Krone zal worden verlegd naar het Franse „Deuxième Bureau". ANWB tot „vuile' gemeenten: De ANWB heeft gisteren aan de col leges van B. en W. van alle Nederland se gemeenten een brief gezonden met het verzoek snel een bepaling op te nemen in de algemene politieverorde ning, waarin het wegwerpen of achter laten van schillen, dozen, flessen en ander klein vuil strafbaar wordt ge steld. Het verzoek van de bond komt voort uit ongerustheid over een nieuw soort verpakking die aan de markt is gekomen: de „weggooifles". De bond heeft zich verzekerd van de steun van de Vereniging van Nederland se Gemeenten die heeft toegezegd als daar om wordt gevraagd graag voor lichting te willen geven over juridisch sluitende aanvullingen of wijzigingen op of van bestaande gemeentelijke bepalin- De ANWB is bang dat weldra een aan tal bedrijven een Nederlandse brouwerij die de „weggooifles" geïntroduceerd heeft zal volgen. Dan zullen binnen korte tijd vele hele, maar ook gebroken fles sen afgevoerd moeten worden. De bond vreest dat dit afvoerproces niet altijd even vlot zal verlopen en dat men binnen korte tijd langs wegen en paden e^ picknickplaatsen niet alleen ,,de schillen en de dozen" maar ook in toenemende mate flessen en glasscherven zal In een aantal gemeenten waar de alge mene politieverordening al wel voorziet in volgende bepalingen is (zo is de bond bekend) al opdracht gegeven om op de naleving daarvan streng toe te zien Niemeyer gaat verder met Brits concern Opgericht is, blijkens het bijvoegsel van de staatscourant. John Cotton Inter nationaal N.V. in Amsterdam, me' e maatschappelijk kapitaal van ƒ500.000. waarvan is geplaatst en volgestort in cc tanten 100.000,Hierin neemt Theodo- rus Niemeyer N.V. in Groningen deel voor ƒ50.000.—. De ndere helft van het kapitaal wordt verschaft door John Cot ton Ltd in Londen, een vennootschap, die deel uitmaakt van de Gallahar Group. O Nadat het reorganisatievoorstel vat de Cultuur-, handel- en industricbanl' (Cultuurbank) N.V., dat voorziet it een samenwerking met de groep TeiJ xeira de Mattos in Amsterdam, dcfi-; nitief vorm had gekregen, is nog zeer onlangs van derde zijde belangstellinj getoond voor overneming van de N.V zo heeft de directeur van de bank. dj heer C- Wijnand. medegedeeld in de, buitengewone aandeelhoudersverga dering. Met deze gegadigde zijn be sprekingen gevoerd, waarbij de on- derhandelingsnartner heeft toegezegd eventueel in een later stadium nog op de zaak terug te zullen komen. De verg ing was bijeengeroepen voor de behandeling van een voorstel, ver' .d houdend met de reorganisatie plannen van dj vennootschap. Zij zien o.m. in een afstempeling v, aandelen tot 18 procent, gevolgd door een terugbetaling van acht procent, waardoor de nomir waarde van aandelen zou worden teruggebracht f 50. Daarna zal het geplaatste kapitaal weer worden verdubbeld door uitgifte van nieuwe aandelen aan Gebr. Teixeira de Mattos, welke firma in het bestuur van de bank zitting zal nemen. Het voorstel stuitte op tegenstand, vooral van de zijde van een der aan. deelhouders, die becijferde dat een en ander een groot direct voordeel zoul opleveren voor de bankiersfirma. Drs. J. M. Fehmers verklaarde nai Teixeira de Mattos dat als de firma slaagt in de toekomst het fiscaal com- pensabele verlies van ongeveer f 2,5 min te benutten, dan zal de intrinsieke waarde van de aandelen z.i. sty'gen tot 28 a 30 procent. De president-commissaris, mr. M. San.j ders, voegde hieraan toe dat de moge lijkheid voor de bestaande aandeelhou-| ders om samen met de bankiersfirma in de verdere ontwikkeling van de ven nootschap te blijven deelnemen, het voorstel in zijn ogen aantrekkelijk maakt. Aangezien het quorum niet ter ver- vezig was. zal op 21 augus-J gadering e tus belegd. nieuwe vergadering worden KOERIERS Personeel gevraagd 0 Wij vragen voor direkt vaste verkoopster en leer ling-verkoopster. Leeftijd boven 16 jaar Aanm. Het Emaillehuis, Princestraat 13 of Noordeinde 7. Katwijk aan Zee. 0 Gevr. voor direct meisje voor winkelwerkzaamheden Leeftijd 15 jaar. Wollana Haarlemmerstr. 196A Leiden 0 Flinke hulp gevr. die zelf standig kan werken, voor 2 ochtenden per week f 2 - p. op 18,19 en 20 aug. in de grote zaal van „De Burcht". U ziet bij ons de haarden branden, zowel kolen-, olie- als gashaarden. Tevens tonen wij U de laatste nieuwe snufjes op het gebied van wasautomaten, gasfornuizen en koelkasten. Radio-, Televisie- en Stereo-demonstraties. Dit biedt U van de Stille Rijn 3-4 te Leiden leeftijd 14 tot IV—I machinale kistenmakers, te gen tariefloon Kistenfabriek C Guldenmond. Valkenburg- sewee 19A Katwijk a d. Rijn. tel. 01718—2843 0 Naaisters gevraagd. Wij vragen naaisters en kunnen aank. naaisters plaatsen. Reisgeld wordt vergoed. Aanm. dagelijks v. 912.30 u. Confectiefabriek B. Bie- sot. Herengracht 84. Gevraagd: enige nette meisjes voor onze deken- ateliers Prettige werkkring. Hoog loon Aanmelden N V vh R. M. Beuth Zn.. Kai- serstraat 25 Leiden, dagelijks van 8 tot 5 uur. Flinke jongen gevr. of volw. hulp Bekend met bloe men snijden. Vast werk tot maart. G. van Klaveren. Katwiikerweg 10. Rijnsburg. Welk net meisje wil mij enige ochtenden per week komen helpen met het lichte huishoudelijke werk en de verzorging van de kleine kinderen? Mevr. Boerman van Bloois, Collegiantenstr. 52 Rijnsburg. Voor direkt gevr. net winkelmeisje. Slag. Verhoog Turfmarkt 10 Leiden. Gevr. voor direkt win keljuffrouw. V.g.g.v Liefst met het vak bekend. Banket bakkerij A. C. v. d. Sijs. Hoofdstraat 44 Leiderdorp. Tel. 23027 Wij vragen per 1 sept. nette winkeljuffrouw voor de middag en zaterdag, de gehele dag. Banketbakkerij Roselein. Haarlemmerstraat 67 Leiden. Gevr. verpleegster A of B. intern, in rusthuis gezonde bejaarden. Prettige werkkring. Mooie omgeving. Br. onder no. 7445 bur. blad. Gevr. bejaardenverzorg ster in rusthuis, omg. Leiden. Prettige werkkrine. Br. on der no. 7446 bur. blad. Porcnnpp' aanrtoli Bijlessen. Grieks Latijn Engels. J Bakker. Schou- tenburgstr 25. Oegstgeest. telefoon 52323 0 B.z.a. Allround Timmer man. Moet woning beschik baar zijn Brieven onder no R 1969'Bur Blad. Tp huur nevraanH Te huur gevraagd: ka mers met kookgelegenheid. voor Ha jaar in Katwijk of omgeving. Br. onder no. 7444 bur. blad. Gevraagd door arts v. 3 jaar in omgeving Leiden. Oegstgeest. Warmond, lig plaats voor woonschip, voor permanente bewoning. L.20 m.. br. 4 m.. h. 4.50 m. Mo gelijkheid water, licht en te lefoon. ruiling ligplaats Am. sterdam mogelijk Tel. 020- 790333 Tp huur pangehoHpn Wasmachine- en centrl- fugeverhuur, tevens repara tieinrichting Oude Singel 206. Tel. 30372. eiden Z.W. gr. gestoff. ka- Woningruil In ruil aang.: beneden 3 kamerflat voor heel huis. centrum stad. Br. onder no. 7447 bur. blad. Aangeb. Lelden duplex- wonlng, grote huisk. slaapk. keuken, voor- en achtertuin en schuur. Gevr. heel huis te Nieuwkoop of 3 kamerfl. (beneden) te Leiden. Brie postbus 85 Leiden. 0 Te koop gevr. groot huis orgel, 2 klaviers pedaalorgel of huispijporgel. Gaarne op- prijs. merk. naam. reg. Br. onder no. R 1977 bureau blad. Bij kunsthandel T. Ooms en verkoop van antieke meubelen, dekenkisten, ko peren lampen, ketels, doof potten, kristal, porselein, enz. Keuze uit 400 schil derstukken - Haarlemmer straat 93. Leiden. Telefoon 26643. I<oon qflnnphrsHon Tp Uooo op" a iH Diversen 0 10 Koelkasten cadeau ge durende 10 weken. Ongelo felijk Iedere koelkastkoper heeft de kans. Haal een wedstrijdformulier Keuze uit 40 modellen v.a. f 268.- Koelkastenshow Garant Ser- Kromhout, Vliet N.Z. 32 Rijnsburg 0 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste model len o.a. Taunus 17M. Opel Rekord, Volkswagenbusjes m. open dak Garage Werk hoven. Maredijk 34a Telef 22300-32735 Strykinrichting Ozon v fijne was. H. Rijndijk 34a Tel 22675 0 Zelfryders! Nieuwe V.W.'s met opendak. Voor uw va kantie of per dag. Kwak's Verkeersinstituut. Zoeter- woudse Singel 104, tel. 22803 b.g.g. 54002 0 Meubclhandcl „Mors- poort" Ruimer keus eet- hoeken. bergmeubelen en bergkasten Wandmeubelen naar eigen ontwerp. Mors- straat 58 0 Trouwplannen? Bespreek vroegtijdig de prachtige 7-pers trouwauto's. met chauffeurs in nieuw mo dern livrei Vraag inlich tingen Zeemanlaan 12A. telefoon 23055 Tel. Schotse collie. 2M mnd. Lassie. Kamp. afstamming 100.— Tel. 070-725793 Helnkcl scooter. In z.g. Km.stand 11.000 Desk. on- derz. toegestaan. Prijs nader overeen te komen. Nwe Rijn 46A2x bellen. 0 Prachtige haard, compl. Trap- of handnaaimachinc. 2 eiken met leer beklede ho- Jc stoelen voor bejaarden 7.50 2 pers. spiraal-ledi kant 15.— Lange smalle keukentafel 7.50, Crème 4 pits gasfornuis 20.— By- dorpstraat 2 Voorschoten. Te koop aangeb. B.M.W. 700 auto. 4 pers. Midden '61 nieuwe motor. 32 000 km. Zeer speciale prijs. Fin mo gelijk. Te bevr. zaterdag P H van Ruiten. Zuidhoek 29. Roelofarendsveen. telef 01713—373. Gaat u trouwen of heeft u een nieuwe woning? Kre diet voor iedereen tot f 5000 voor aanschaf meubilair ningtextiel. Vraagt g folder, dan krijgt u algehele inlichtingen. Postbus 1371 Rotterdam 0 Aangeboden: zwaar be- wortelde stek van Wirrals Suprème (dubbele margriet) G. v d. Haak, Oegstgeester- weg 5.-Rijnsburg. 0 Inmaakpotten voor zoute bonen Alléénverkoop vi Leiden en omstreken in 6 maten. De Gouden Sleutels. Haarlemmerstr. 220. Leiden, tel 21691 0 Te koop: opnieuw voor radig mooie effen chrysan- tenpaaltjes. Tevens prima oude rotte mest. W D Muyen, Langevaart Rijnsburg, tel. 01718-2094. 0 Wy verzorgen al uw drukwerk tegen billijke pry- zen. O.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes. verlovings kaartjes. Prima afwerking en vlotte bediening. Druk werk Service Halpa Haar lemmerstraat 64. Telefoon 24185 Naast Muziekhandel G Hofenk. 0 De SIcutclkoning. Bijma ken van alle sleutels, repa reren van elk slot. Haarlem merstraat 273 (bij de Over dekte). Tel. 33985. Levering aan Rijk en gemeente. Des maandags gesloten. 0 Samenw. Reg. Interker kelijke - Huweljjksconta. bureaus ..Eliëzer" (annex vriendschapscorresnondentie: 's-Gravenhage. Maretakstr 26. tel 32124' Giro 134140 Eliëzer <ni overmaking f 5 volgen inschrijving ber e uitgebreide gegevens). 0 Avondlectuur. Kuifje in onze Ned leesportefeuil le met 9 bladen LLC Levendaal 27 Tel 20300 0 Huwelijk. Wenst u een goede man of vrouw' Nee niet voor de buitenwereld maar wèl in uw hart mis schien? Vraagt inl in geslo 'en blanco couv aan Alge meen Nederlands Contact bureau. Postbus 8. Lichten voorde Tel 05443-1918 Vooi dames v. d. arb.- en boeren stand eratis bemiddeling - 0 R.E.M. antennes 3 elem f 12.50: 4 elem f 13.95: 6 elem. f 19.75; 8 elem. f 23.75. Dc Radiobeurs. Ho- gewoerd 27. Duitse Oostenrijkse Zwitserse dames en heren 1665 jaar. wensen corres pondentie met Holland In lichtingen gratis. Wereldkoe rier. Postbus 6057, Rotter dam, telefoon 33421. 0 Bromfietsen. Berini. DKW Sparta. Typhoon, enz. Voor aanschaf en onderhoud. Be taling in overleg. J Stam. ~e.*weeweg 60. Oegstgeest Schuimrubber, schuim- ilastic. kunstleder, plastic :leding. autohoezen kappen pyama's, asbakjes, zonne- kleppen. bloemvaasjes spie gels. kaplak rubbermatten, sloten, enz. Autobeklederij Kuik. Morsstraat 46 tel 30552 Rijbewijs? Rijschool Hen driks. erkend gediplomeerd Instructeur Lekstr. 55. Tel 33620 Geeft rijles in de nieuwste Simca's 1963 0 Gitaar, accordeon, klari net. sax. trompet, drums, banjo, mandoline. piano Ukelele-cureussen. tnstru ment in bruikleen of op ge makkei condities Muziek school Zwaag. Korevaar- straat 5 BON. Tegen inlevering deze bon 50 kaartjes m m en adres bedrukt 3.50 bij L. v. d. Ing, Groenen- 'n 36 Hazerswoude. (Ook Dost te bestellen)., BON. Tegen inlevering deze bon 50 enveloppen naam en adres bedrukt 3.50 bij L. v d Ing. Groe- nenstein 36 Hazerswoude. (Ook per post te bestellen). 0 Uitgebreide collectie mo derne, nieuwe en bespeelde orgels, piano's, elektrische en elektronische orgels Be zoekt onze toonzalen of vr vrijbl prijslijst Boot Orgel- en Pianohandel. Kerkstraat 228 Bodegraven, telefoon 10726—2541 0 Wordt detective! (Be roeps of bijverdienste i Gratis inlichtingen over schrift, opleiding! Particu liere Rechercne, Nwe Bin nenweg 352a. Rotterdam Telefoon 33300 0 Rijwielen vanaf 110. dames en heren kompleet met lamp. slot, jasbescher- pompje en standaard. Kinderrywielen vanaf 50.- en 70.Firma 'DUSOSWA. Turfmarkt 2-3. Leiden. Tel. 24409 Overdrukletters cn cij- voor vele doeleinden geschikt. Diverse maten en kleuren. „De Schilder". N. Groeningen, Morsstraat 31 Opleiding tot voetver zorger (ster) v h. off. dipl. Ned. Voetverzorging Centra le. Koninklijk goedgekeurd. Aanvang cursus: september. Examen door doktoren. Bij oldoende deelname les in Leiden. Inl aan de vakschool d. Haven. Nic Maes- kade 17 te Voorschoten. Tel. 4325 0 Chr. contactbureau voor Nederland. Lindelaan 32 Krommenie. Huwelijksbe middeling en briefw. voor inl. postzegels bijsluiten. 0 Vleessnymachines. snel wegers, kasregisters, elektr gehakt, en elektr. koffie molens bij Leeuwenburgh Goudsesingel 47. Rotterdam Telefoon 13995 0 Jac. de Mooy. voetspecia list. Ook voor dé meest pijn lijke voeten volledige gene zing gegarandeerd. Spieghel- straat 13. tel 34859 Spreek uur van 3—5 uur. van 7—8 uur nam. Voor aan huis be handeling aanvragen tussen 9 en 10 uur v.m 0 Veel geld voor Uw bruikte meubelen, bij koop nieuw rechtstreeks van fabriek. Enorme keuze elke prijsklasse, eerste klas afwerking. Betaling i maanden rentevrij. Vraagt vrijblijvend catalogus. Post bus 538. Den Haag. TELEVISIE ACTUEEL Dr. Albert Schweitzer Zijn werk en z(jn leven 50 jaar oerwouddokter cn Profeet in de wildernis. In het boek VREDESAPOSTEL IN HET OERWOUD door de auteur H. HAGEDORN kunt U lezen over Schweitzer's werk in Lambaréné. Dit gloednieuwe boek beschrijft boeiend het grootse werk van deze pionier. Het is met een aantal foto's geïllustreerd. Deze weck hebt u er voor de televisie iets van Voor boekhandel: BESTELBON of voor Uitg. La Rivière Voorhoeve. Zwolle, tel. no. 05200-15375. Zend mij ex. Vredesapostel in het oerwoud a 11.90 per geb ex (k betaal binnen 8 d na ontvangst (op giro 808419) Adres: Plaats: MIDDENSTANDSEXAMEN (opleiding aangepast aan het gemoderniseerde examenprogramma ASSOCIATIE- Boekhouden - M.B.A.) cvamckic I Nederl- - Engelse Handels- CAAMcNS Franse - Duitse corresp. ENGELS - FRANS DUITS - SPAANS 'voor conversatie en toerisme) STAATSPRAKTIJKDIPLOMA STOVEG DIPLOMA GROOTHANDEL PATROONSEXAMEN Beroepsgoederenvervoer lEAB o.l.v. M. v. d. HORST Herengracht 4 - Leiden - Telef. 01710-30660 Door het l.M.O. officieel erkende en gesubsidieerde op leiding voor het Middenstandsexamen) ir VE£L lesuren (o.a. speciale examentraining). -#■ MEER service (b.v. gratis dubbele lesuren) MEEST - doeltreffend. Ook voor U geldt: WIE ZEKER ZIJN WIL VAN SUCCES, DIE NEME BIJ DE „M.E.A.B." LES EXTRA INLICHTINGENAVONDEN: MAANDAG- EN WOENSDAGAVOND van 79 uur. t* huur gevraagd voor 2 2 3 |aar 3.000 5.000 m* magazijnruimte in Rotterdam of naaste omgeving. H. ter Meulen n.v. Bosland 16, Rotterdam Telefoon 11 7680 (toestel 73) PLANTSOEN 53 A.S. WEEK beginnen weder ter opleiding voor het LEIDEN - TELEFOON 01710-24753 de volgende i 10-maandscursus voor beginners 4-maandscursus voor vergevorderden 4-maandsrepetitiecursus JROF. DR. A. F. N. LEKKERKERKER Gesprekken over de Heidelberger De prachtige reeks zondag avondlezingen voor de NCRV <n boekvorm rijke inhoud en histor van de Heidelbergse Catechismus. GEZINSKREDIET GELDLENINGEN ZONDER BORG vanaf f 100.- tot f 2000.- naar draagkracht dlreot beschikbaar voor ambtenaren en worknemars ln vaete mt. Wettelijk geregelde voorw.. goen ïcessle. RESTANTSCHULD VER VALT BIJ OVERLIJDEN. Lichte af lossing. Vlug. zakelUk, diskreet, des gewenst geheel schriftelijk. NATIONALE VOLKSBANK DEN' HAAG - RIVIERVISMARKT 4 TELEFOON 63 96 86 K RA 1ST Ei\ RECLA M geeft .VERTROUWEN in envelop (of op kaarl geplakt) verzenden aan het bureau van dit blad U kunt noteren als nieuwe abonnee I Datum van Ingang i I betaling per I WEEK/MAAND/KWART AAI/GIRO [doorhalen wat niet van toepassing ii Zelf ben Ik al abonnee. Voor het aan brengen van nevenstaande nieuwe abonnee heb ik dus recht op „DE DOKTER ZEGT (1) „DE DOKTER ZEGT - (2) Elk deel is een (ander) geheel TIP-PARADE-TWEE (Vul het hokje In voor het boek dai u wilt hebben) Schrijf hier uw eigen naam en adres:

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 6