kust en te keur Feest in Doelenkazerne voor gehandicapte kinderen Tour de Lisse gestart ondanks de regen Strijd om damkampioenschap van Leiden .onderonsje" Geslaagde beurzen op het Meerkreukplein Twee ernstig gewonden in Leiderdorp B1EÜW UWE LEIDSE COURANT MAANDAG 10 AUGUSTUS 1964 *ert door Crescendo op Wilhf.lmina-bou- Noordwyk-Binnen: Hervormde r: orgelconcert Jan Bonefaas. Go- rinchem. Den Haag: Zuiderpark, 2 uur: Lim burgs jeugdtoneel met Tijl Uilenspiegel. Scheveningen: Kurzaal, 8.1-5 uur «identie-Orkest, met pianosoliste. DINSDAG I Stadhuis, 7 en 8 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. I Geref. Jeugdgebouw, Breestraat 19, kot 8.30 uur: spreekuur Chr. Emigratie- bentrale. Noordwijk aan Zee: strand bij Pal. (hotel, 2 uur: schatgraverij, ..Wie vindt de Jrist met honderd guldens?" Katwijk aan Zee: Nieuwe Kerk. Voor praat, 8 uur: orgelconcert Piet van Eg- taond. Den Haag: Zuiderpark. 2 3 uur: telschap Eddy de Valk met De ave ren van Kokkie en Rino. Voorburg: Vaste-Burchtkerk. 8.15 orgelbespeling Wim van der Panne. WOENSDAG I Pieterskerk, 7.30 tot 8 uur: avondstilte. Den Haag: Zuiderpark, 2.30 uur keischap Eddy de Valk met Pipo kugust in het Circus. Den Haag: Nieuwe Kerk, Spui, pur: orgelbespeiing Johan van Domme len. met medewerking van koor Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: ïidentie-Orkest. met pianosoliste. DONDERDAG Noordwijk aan Zee: Wilhelmina-boule- vard, 8.30 uur nam.: grote taptoe door Brie muziekkorpsen met drumbands majorettes. Katwijk aan Zee: corso-wandeltocht ivan de V.V.V., start bij paviljoen Fock Be Best (tussen 6 en 7 uur nam Den Haag: Zuiderpark, 2 uur: Rober jeugdtoneel met Nieuwe avonturen v fTom Poes en Ollie B. Bommel. Den Haag: Lutherse kerk, Luth. Burg- jwal, 8 uur: orgelbespeling Feike A«ma Den Haag: paleis Noordeinde, 8 uur Residentie-Orkest. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: dans. wfvoering van Ensemble National du fénégal. Scheveningen: half 11 nam. strand- puurwerk (alleen bij gunstig weer) DONDERDAG 8.15 >rfgelenncert VRIJDAG 'Pieterskerk, 8.15 uur: Wolfgang Sebastian Meyer, organist te Keulen, m.m.v. Koos Verheul, fluit. J Schuttersveld, 3 en 8.15 uur: Circus poltini. Alphen aan den Rjjn: parkzaal Avi fauna, 4 tot 6 uur: receptie van Werrink (Werninks Industrie- en Handelsonder neming N.V. en Werninks Beton- Aanneming-Maatschappij NV. te Leid- Ier gelegenheid van het 150-jarig be- Den Haag: Zuiderpark, 2.30 Bn Vinjee's jeugdamusement met Dik From en zijn Dorpsgenoten. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Re- jidentie-orkest met vioolsolist. ZATERDAG Noordwijk aan Zee: Wilhelmina-boule- fard, 2 uur: kortebaandraverijen. Katwijk aan Zee: bloemencorso ..Flora's kleurenpracht aan zee" (vertrek om 2 tur van de-Sandtlaan Katwijk aan den Rijn, avondcorso 8.30 uur van de Park laan af). Katwjjk aan Zee: Zuid-Boulevard, 10 jur nam,: groot vuurwerk. Scheveningen: Kurzaal, 3.15 uur: dans- litvoering Ensemble National du Sénéga' DAGELIJKS IN DEN HAAG I Kurhaus-paviljoen Scheveningen 8.30 lur nam.: Wim Sonneveld met zijn nieu we programma „Een avond met Wim Sonneveld". Op maandag geen voor telling. Circusgebouw. 8 u.: Rudi Carrel-show lop woensdag en zaterdag ook 2 uur) Diligentia. 8 uur: ABC-cabaret van Pim Kan en Corry Vonk met het nieu we programma „Wat een land. wat een bnd". Op maandag geen voorstellirg WELKE APOTHEEK? Geopend voor spoedeisende gevallen: Ipotheek Herdingh en Blanken, Koge- koerd 171, telefoon 20502 De dienst van je apotheek Van Breest Smailenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargeno men door de apotheek Herdingh en Planken. De Oegstgeester apotheek is jeopend De apotheek Voorschoten is ondag 9 aug. gesloten van 'smorgeos 8 kur tot 's-avonds 10 uur. Films Camera (2.30 uur)gevarieerd jeugd programma: 7 en 9.15 uur: Die lustige pitwe (14 jaar). I Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Liever lusten lan lasten (a.L). Luxor (2.30, 7 en b.i5 uur): Wonderful ïve (alle leeftijden). Ive (a.l.). [Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Vliegende luivels (a.l.). I Studio ('s morgens 10.30 uur): Pietje pel; 2.30, 7 en 9.15 uur: Doctor Vreemde- just, de man die de bom leerde liefheb- jen (18). Trianon (2 en 8 uur): Irma la Doucp 118). Tentoonstellingen tDe Lakenhal: tentoonstelling werken an Will H. Tweehuysen, van 18 juli tot I augustus KATWIJK AAN ZEE kunstzaaJ Kruyt, Voorstraat 9: tekeningen van Kat wijk (van Jan Peter Opheusden) en gra fiek van Andró Ficus, Ria Exel, Ursula bethleffs en Sylvia Melland, tot 1 sep tember. I WASSENAAR: kunstzaal Heuff, Hof- Baan 7 (dorp), eretentoonstelling van. LEIDEN Dank zij de medewerking van een keur van bekende klein kunst artiesten en een groot aantal werkers „achter de schermen", heb ben ruim 150 polio-patiëntjes en spastische kinderen, afkomstig uit de Zeehospitia te Katwyk en Kijkduin, het Academisch Ziekenhuis en enkele particuliere adressen te Leiden e.o., zaterdag in de Doelenkazerne (Koks- school) een onvergetelijke feestdag beleefd. Zoals bekend, is het initiatief van deze ig uitgegaan van de wachtmeester der cavalerie W. J. Kuijpers. De verw« lijking ervan werd in eerste instantie mogelijk door een comité, gevormd de militaire en burgerpersoneelsleden de Koksschool en die ook het be langrijkste deel van de kosten voor rekening namen. Reeds om half elf arriveerden de ste feestgangertjes en hun verzorgsters met bussen van leger- en luchtmachton derdelen en enkele particuliere auto's militairen op het kazerneterrein, ter opluistering van de aankomst het draaiorgel De Leeuw uit Tiel vrolijk non-stop programma ten gehore bracht. Helaas werkte het weer niet mee dat het overgrote deel van het feest zich niet op het kazerneterrein kon afspelen en het aldaar opgestelde podium prak tisch geen dienst heeft kunnen doen. Voor de kinderen vormde dit overigens :en beletsel om zich kostelijk te amuse- n. daar zij uiteraard een ruim en goed onderkomen vonden in de grote ont- lanningszaal van de kazerne. Het feit, dat het feest binnen moest plaats viinden, bracht wat extra ver- voersmoeilijkheden met zich mee,"zodat om half twaalf kapitein J. Dell- well de feestgangertjes en hun verzorg ers namens genoemd comité hartelijk elkom kon heten. In zijn welkomst-, oord richtte hij zich nog in het bijzon der tot kolonel Th. J, Wessels, wethou der C. J. Piena en echtgenote alsmede nr. A- L. van Leeuwen, afgevaar digde van de dienst van sociale zaken het Prinses Beatrixfonds te Leiden. en „goocheltrucs". Helaas begon er den in dit nummer plotseling eei vige plensbui te vallen en moesten de kinderen in allerijl en met mar macht weer naar de zaal worden terug gebracht. Na dit natte intermezzo, dat de feest gangertjes overigens eveneens niet ge ring vermaakte, werkten Franklin Co hun nummer op het zaalpodium evenveel succes af. Nadat het instrumentaal kwartet Peter Vink met zang van Ann Lee muzikale show ten beste had gegeven, oogstte mr. Franklin wederom veel bij val. ditmaal als buikspreker en me dewerking van zijn sprekende aap, Char ley Chim, die met zijn geestige en ge vatte antwoorden op slag aller harten voor zich won. Gelukkig was inmiddels even het netje doorgebroken, zodat de kinderen buiten hiervoor was uiteraard weder om man en macht nodig konden ge nieten van een voor hen ongetwijfeld uniek evenement. Gekleed in ceremonieel tenue cheerde namelijk het bekende 50 sterke trompetterkorps der Cavalerie uit Amersfoort o.l.v. wachtmeester-diri gent J. C. van Kleef het kazerneterrein op. Het verraste de jeugdige toeschou- met een showprogramma, zoals getwijfeld in Leiden slechts zelden werd gepresenteerd. Bij hun afmars mochten wachtmeester Van Kleef t zijnen dan ook een langdurige ova* ontvangst nemen. Onvermoeibaai Veelbelovend Het valt moeilijk weer te geven hoe- :er de kinderen zich enige uren heb- ;n vermaakt met het gevarieerde feest programma, dat op vlotte en geestige wijze werd gepresenteerd door de schijn baar onvermoeibare Ansje van Branden berg. het feestprogramma werd afgebeten door Rob de Nijs Lords, die met hun muzikale show de ren van de feestzaal lieten daveren hiervoor een langdurig applaus onvangst mochten nemen. Veel bijval kregen hierna Willake Alberti en Ciska Peters, die, de piano begeleid door Tony Eijk, eek reeks van tophits ten gehore brachten. Het tweede optreden -van Rob de Nijs and the Lords werd evene temeer daar Rob het jeugdige pu bliek hierbij mim of meer in de show betrok en zodoende zichtbaar en hoor- Nat intermezzo Nadat wachtmeester Kuijpers een telijk dankwoord tot genoemde artiesten had gericht de dames kregen boeket Rijnsburgse chrysanten n verband met het feit, dat de lucht wat was opgeklaard de feestgan gertjes buiten op het kazerneplein ont haald op een lunch sandwiches met chocolademelk die door de Koks- school was verzorgd. Het middagfeest begon met het optre- ?n van de bekende clown Frankhn, e voor de vrolijke noot zorgde door in een oud Fordje onder sirenegeloei het kazerneterrein op te rijden en die vervolgens op het buitenpodium, ge assisteerd door „tante Lilly", de kinderen kostelijk vermaakte mest dwaze grollen Autobotsrng; kind van vier gewond LEIDEN Zaterdagmiddag tegen half één zijn op de hoek De Sitterlaan-Van der Waalsstraat twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen, doordat de bestuurder van één der auto's verzuim de voorrang te verlenen. Het vierjarig zoontje van een der automobilisten (af komstig uit Duitsland) liep verwondingen aan zijn, hoofd op en moest naar het Academisch ziekenhuis worden gebracht. De auto's werden zw Dorstige inbrekers LEIDEN Het afgelopen weekeinde is ingebroken in een opslagruimte van een distilleerderij aan de Oude Vest. Er worden 72 flesjes bier en 16 flessen li monade vermist. Men is het pand bin nengekomen door in de Mirakelsteeg een schuifdeur uit de rail te lichten. werken van J, C W, Cossaar t.g.v. zijn 90ste verjaardag (van 1 aug. tot en met 27 aug. dag. van 10 tot 5 uur, bovendien op vrijdagavond van 8 tot 10 uur, op zondag uitsluitend Nadat de kinderen wederom i al waren teruggebracht, volgde tot ieders verrassing als intermezzo het gast optreden van Ursula Kana. een 22-jarige patiënte van het Zeehospitium te Kat wijk. Zij zong. begeleid door het Suri naamse kwartet „The Web Weavers' o.l.v Leo Gerla, respectievelijk in he Spaans en Italiaans „Cu. cu. ru, cu Pa lorna" en „Quando. QuandoVoor Ur sula Kana betekende dit haar eerste optreden in het openbaar Zij ontpopte zich als een veelbelovende zangeres, die ongetwijfeld nog wel meer van zich zal laten horen. Haar eerste optreden oogst te reeds zeer veel bijval. Het feestprogramma werd hierna be sloten met het optreden van The Spot lights, het bekende zangtrio, dat even eens een aantal internationale tophits ten gehore brachit. Ook tot deze artiesten richtte wacht meester Kuijpers een hartelijk d woord voor hun spontaan aangeboden belangeloze medewerking, waarbij de da- nes een Rijnsburgse bloemenhulde Na een zowel hartelijk getint als op wekkend afscheidswoord van kapitein Dellwell, brachten de feestgangertjes nog een kort bezoek aan de bijzaal. w. het Legermuseum een stand had inge- Kleur en Fleur", het Alpheuse corso, gefotografeerd op het Thorbeckeplein. Er werd heel wat plezier ge maakt in de Doelenkazerne (Foto N. van der Horst) richt met oude uniformen en wapens en zelfs een echt opgezet paard compleet met een geharnaste ridder. Alvorens afscheid werd genomen, werden de kinderen nog onthaald op een traktatie, een pakketje met diverse ver rassingen en een bosje rozen. Behoudens genoemde lunch en deze slotverrassingen, heeft het de feestgan gertjes overigens niet aan de nodige traktaties ontbroken, mede dank zij de eens belangeloze medewerking van diverse firma's en fabrikanten. Rest nog een woord van hulde aan de ongeveer tachtig militairen onder een dokter en enkele ziekenverple gers en de burgerpersoneelsleden van de Koksschool, die de gehele dag onver moeibaar in touw zijn geweest om de kinderen een in elk opzicht plezierige feestdag te bezorgen. Jongen van vijftien aangehouden LEIDEN De Haagse politie heeft een vijftienjarige jongen aangehouden, die op 2 augustus was weggelopen uit de Rekkense inrichtingen. Hij bekende de dader te zijn van de onlangs in een groothandel in behangselpapier aan de Herengracht te Leiden gepleegde in braak, waarbij f 700 werd gestolen. Ongelukkige val LEIDEN Zaterdagmiddag omstreeks twaalf uur is de 66-jarige mevrouw M. van 't Zelfde voor haar woning aan de Zijlsingel uitgegleden en gevallen, waar bij zij met haar linker arm op een ijze- pen van het tuinhekje terechtkwam- een slagaderlijke bloeding in de linker bovenarm moest zij naar het Academisch ziekenhuis worden overge bracht Gevestigde en vertrokken personen In de week van 29 juli t.e.m. 5 augustus TE LEIDEN VESTIGEDN ZICH G van der Kuil en fam Nieuwe Rijn 94: E J Dijkstra en fam Kanaalweg 124: T C van Noort en fam Rich Holstr 21; H W Luimes en fam Hof- laan 161: H de Wal en fam Koningstr 54; T Timmermans en fam Toscanini- laan 9; G F P M Staats en fam Rood- boorstr 46; H W Verrips en fam Die- melstr 14; H C van Nood en fam Hyacinthenstr 27; C S Moerer en fam Wasstraat 2f; A H Pot en fam Koning str 56; D. de Vries Margrietstr 2; O H Godfried Mierennesthofje 1; R Nessmann Tessclschadestr 6a: W H E de Sitterlaan 39; H Wortman Falckstr Niemann Vijf Meiplein 74; U Warmbier 6: A W van Mazijk de Goejestr W G Hensing Haven 52; C van Plas Catharinastr 11: L B Hibma Witte LISSE Het heeft zaterdagmiddag niet veel gescheeld of de start van de Tour de Lisse 1964 moest wegens de zware regenval worden uitgesteld. Na rijp beraad liet de Tourcommissie het evenement echter toch doorgaan, ondanks de slechte toestand van de sintelbaan van het sportpark. Wel werd het startschot pas gegeven om half vier, een uur later dan men oor spronkelijk van plan was. Rob Bisschop, de kampioen van vorig jaar, loste het schot. De „Bronkhorstploeg" onder leidingOosterhof 8.58, 18 H Smit 8.59, 19 P m Jan van Dijk. had veel en goed ge- Baartman 8.59, 20 H van Dongen 9.05, 21 traind, geen van de andere ploegen J van der Lans 9.04, 22 Th van der Veek heeft dan ook kans gezien „Bronkhorst' te overtreffen in snelheid. De tien den (4 km) werden door de Bronk horstploeg gereden in zeven minuten 35 seconden: de laatste ploeg deed twee minuten langer over. is hard gevochten door de jonge ;rs. Na tien ronden ook ontoonbaar en droop de modder hen de nek. Na anderhalf uur was strijd beslist. Het resultaat van deze ste etappe was: Uitslagen Dagklassement: 1 H Frauenfelder f min 6 sec; R Dofferhoff 8.06; P van Kam pen 8.06 (drie eerst aankomenden van de Bronkhorstploeg); 4 Th van Rooijen 8.30; 5 L van der Lans 8.30; 6 H Eigen brood 8.30, 7 H van Lierop 8.35, 8 A der Salm 8.35, 9 J de Boer 8.35, 10 P Duin 8.44, 11 A van der Kwast 8.44, 12 H Witteman 8 44. 13 G Dofferhoff 8.50. 14 H van der Bent 8.50, 15 Th van Eeu- wijk 8.50, 16 P van der Berg 8.53, 17 A De Strijd om liet hoofdklasse-dam- Passchier 4-5, 4 en 5 I. Teleng en kampioenschap van Leiden gaat een on- Hart beide 4-3, 6 C v. d. Hoeve 2-2 plus deronsje worden tussen Wim Heems-' 1 afgebr. partij. 7 A Kammeraat 4-1. 8 kerk en Jan Slingerland. Beide spelers A. v. d. Hove 2-0. hebben uit hun drie partijen zes punten Eerste klasse: J. Wijsman—J. Rietho- veroverd. De Katwijker Jan Passchier. ven 2—0, D v Duivenbode—P Mazurel die de derde plaats bezet, heeft reeds 2—0. J. de Vink—Alb. Huisman 1—1, B. één punt achterstand en een party meer p. M. Lammers—J. Wijsman 2—0. gespeeld. j stand; l D v Duivenbode 6-10, 2 Alb Jan Slingerland had deze week ove-j Huisman 4-7, 3 J. de Vink 4-7 plus 1 af- rigens de eerste plaats van Heemskerk gebr. partij, 4 H. Dubbeldeman 4-6, 5 J. kunnen overnemen. Heemskerk speelde t, terwijl Slingerland twee partiji >r de boeg had. De eerste, tegen Ton Hove, leverde een gelukkige zege >r Slingerland op. Beiden verkeerden tijdnood, en de stand zoi uitdraaien. Het vlaggetje van Van Hove viel echter eerder Tegen Van der Hoeve moest de partij worden afgebro- in een voor Slingerland winstkansen biedende stelling. Onderaan de lijst staat- Ton nog steeds puntloos, maar hij zal hier zeker niet blijven. Daarvoor is het spel de LDDB-kampioen eerste klasse te sterk. In de eerste klasse heeft Van Dui venbode nog steeds de leiding behouden. Zelf won hij van Mazurel, terwijl de spelers, die er beter voor staan, Albert Huisman en Jan de Vink. elkaar ïn punt afdwongen. Behalve dit drietal ook Dubbeldeman. vierde met zes uit ier, nog een reële kandidaat voor de Uitslagen en standen Hoofdklasse: A. v. HoveJ. Slinger land 02. A. KammeraatT. Hart 02, J. SlingerlandC. v. d. Hoeve afgebr.. I. TelengJ. Passchier 02. Stand: 1 W. Heemskerk 3-6. 2 J. Slin gerland 3-6 plus 1 afgebr. partij; 3 J. Wijsman 5-3, 6 B. P. M. Lammens 2-2 plus 1 afgebr. partij. 7 A. v. d. Putten 2-1 plus 1 afgebr. partij, 8 J. Riethoven 3-0, 9 H. Vredeveldt 3-0, 10 P. Mazurel 3-0 plus 1 afgebr. partij. Spreekbeurt Leiden LEIDEN Morgenavond om half acht hoopt ds. H. Ligtenberg uit Utrecht voor de Gereformeerde Gemeente in Neder land in gebouw Hoge RijndUk 24 een spreekbeurt te vervullen. 9.04, 23 D van der Voort 9.04, 24 N der Sijden 9.05. 25 H Bisschops 9.05, 26 L Bontje 9.06, 27 B Meijer 9,12. 28 K Rus man 9.13, 29 C H van Rooijen 9.14, 30 D Straathof 9.14, 31 Piet van Oosten 9.14, 32 C van der Meij 9 14. 33 A van Beek 9.14, 34 C de Vos 9.14, 35 A van der Klauw 9.27; 36 H van der Vlug: 9 33. 37 B Langeveld 9.33, 38 Pim van Oosten 9.33, 39 J Zeinstra 9.39, 40 H 945; 41 T Bon 9 46. 42 M van Kestei 9.50; 43 B Walraven 10.08; 44 F Groene- wegen 10.09; 45 J van Velzen 10 16; 46 H Groenewegen 10 27 47 J van der Lans 10.50; 48 J Grimbergen 11.07 Ploegenklassement Bronkhorstploeg 7 35; Graficusploeg 8.09: Ons Weekblad- ploeg 8.25; Heinekenploeg 8.44: Tissing- ploeg 8.50; Kolen>|iandelploeg 9.03; De yiinderploeg 9.14; Melkhandelarenploeg 9.33. Ongelukkigste r H Eigenbrood. Wedvlucht Lisse LISSE De postduivensportv ging „De Luchtklievers" hield een wed vlucht van St. Denis (401 km> duiven. De uitslag: H. 't Hort 1-3; Vreugd 2; Paardekooper 4-15: Van der Poll 5; P. M. Bcrsce 6; Jac. van Es 7; H van Kesteren 8-12; Duivenvoorden 9-11; C. van der Laan 10; H. van Diest 13; Roodenburg-van Diest 14. Door De Oude Blauwbamd werd een vlucht met jonge duiven gehouden van St. Quinlin (283 km) met 71 duiven in concours. ïUtslag: J. de Borst 1-8-11; H. Doeswijk 2-3-4-6-9; C Zuidhoek 5-14- 15; Th. van. der Ploeg 7-13; G. de Bruin 10: »R -Schaap 12; M van -Stein 10; J; Faas 17; F. K Koster 18. D.J.O. Lisse in Den Helder LISSE Met succes namen aan Jeugd Vierdaagse te Den Helder de vol gende leden van D.J.O. deel; W Lubbers, J- Lubbers. H. Möhlmann, C. Vaneveld, Th. Vaneveld, J. van der Ploeg, G. Zwet sloot, H. Raaphorst, G. van der Velden. Berkel, G. Kortekaas, R. Raap horst, J. Vreeburg, A. Möhlmann en T an Berkel. HILLEGOM De pastoor van de St. Martinusparochie H. J. M. van Houten deelde gistermorgen mee dat hij per 1 oktober a.s. wegens emeritaat ontslag had gevraagd. Pastoor Van Houten is van 1 iugustus 1956 af in Hillegom werkzaam. OUDE WETERING. Nadat de tentoonstelling op het Meerkreukplein twee dagen was gesloten, is zij vrijdagavond weer geopend. Nu is er een auto- en moto renshow. Het was niet de bedoeling deze show te combineren, maar enkele stand houders die vorige week op de huishoudbeurs stonden, hebben het comité verzocht nog een week te mogen staan met hun stands. Zo is het dan nu een gecombineerde beurs geworden, die aan de auto- en motorshow niets af doet. Het actiecomité „Verenigingsbelangen" is zeer tevreden over het verloop van de tentoonstelling. Alleen de vorige week gehouden huishoudbeurs trok 1800 bezoekers. Na deze auto- en motorenshow zal er een land- en tuinbouwbeurs worden ge houden. Een standhouder uit Leimuiden stelde voor de beste sportprestatie die in 1964 in Alkemade wordt geleverd, een beker beschikbaar. Singel 25; G C van Kan Nachtgaallaan 5; W G Vinkensrteijn Seringenstr la; G L van Hoogstraten Hoge Rijndijk 278; A N Timmer de Sitterlaan 110; DG Molijn Noordeinde 2a; J Motta van 's-Gravensandestr 23; I G de Zwaan Rapenburg 42; A J Verbrugge Groen- hovenstr 2; C K Li Sattionsweg 30; P J C Grond W Beckmanstr 21; W Alberts Raamsteeg 35; C M C van Kleef Hooigracht 15 P H Verhoogt Hof de Blauwe Klok 12; J W M van Noort Doezastr 21a; D M Hedeman Witte Sin gel 27; M T F B J Raijmakers-Meij- link Brahmslaan 93; E J M Rombouts- Steenschuur 8; J M de Bruin Surinamestr 110; J WC M van der Boog Pres Steinstr 5; E J A Beckers Rijnsburgerweg 10; W C M van der Wilk Fred v Eedenlaan 30; T L J van den Burg-van Leeuwen A van Saksen- C A van Winden Rijnsburgerweg 47; IJ J Koopman Hooigracht 15. R Mioulet en fam, Kanaalweg 101. Lei derdorp. A van Saksenstr 27; P C de Haas en fam, Voorstr 53. Oegstgeest, Kamperfoeliln 42; T Niemeijer en fam, ab t.o. Haagweg 51, Utrecht, ab Mer- wedekade 143; J van Gijzen en fam. Vliet 38, Brummen, Geldershoofd 7; H P H Haverhoek en fam, Vliet 38, Veen- dam No Dertien 4: P F Veen en fam, Oude Vest 199a, Heemstede, J M Mole- naerpl 11; R Deelstra en fam, Mors- laan 38, NederL Antillen; J H Keltjens fam, Hoflaan 109, 's-Gravenhage, van Loostr 99; D Metselaar en fam. v. Vol- lènhovenpl 71, Kenya; L A Talapessij en fam, Floresstra 14. Noordwijk, Sluispad 41; J Walter en fam, Steenschuur 8. Gravenhage. A Paulownastr 91; H H Perquin en fam. van Bemmelenstr 15, Eindhoven. Corapad 6; P Uitendaal en dam, de Gijselaarstr 10, Soest, Hilde- brandtlaan 11; H Jansen en fam, Pioen- str 27, Hazerswoude, Rijndijk 226; W H Smeets-Heijmans en fam. de Genestet- Susteren, Feuahtstr 88; H Liebe- fam, J van Goijenkade 33, Be verwijk. Plesmanweg 107; W A Hoogen- doorn en fam, Alb Agnesstr 25, Kam pen. Lamoraal van Egmondstr 28; J G H Boon en fam. Morssingel la. Noord- Rooijen'wijk. Oude Zeeweg 52; B C Schouten, Burggravenlaan 83. 's-Gravenhage, Con- radkade 18; J D van Veen-Sjoer, Hoge Rijndijk 128. Rheden, Gld Binnenweg lc; J Stokkel, Lammensehansweg 277, Rot terdam. Rietvinkstr 32a; W C H Kal lenberg, Lammensehansweg 74, Zuid- Afrika; C C van Schaik-Juffermans, v Hogendorpstr 60, Woerden, van Oud- heusdenstr 5; A A Metz, Merelstr 14, Bloemendaal, Conollyweg 1; M A Vonk, Rijnsburgerweg 10. Oegstgeest, de Kem- penaerstr 103; F ten Hove, Kaiserstr 39, Krimpen a d IJssel, Pr Beatrixstr 22; D Dettmeijer. Noordeinde 52, 's-Gra venhage. van Mojalenln 14; N Wage- veld-de Graaf, Rembrandtstr 26, Alphen d Ryn, Bilderdijkstr 4; D R van :r Linde. Bakh. Roozenboomstr 2, Oegstgeest. Prinsenlaan 23; H J Sweet, Duyvendakstr 30. 's-Gravenhage, Bil derdijkstr 24: M A U v d Hlem-van La tum, Lammenschanspl 1, Waddinxveen, R Visscherstr 17; P M L Lopes Cardo- Lammenschansweg 113, Amsterdam, Nw. Looiersstr 60 I; M Hoogstraten- Boom, Leuvenstr 22, Leiderdorp, Pink sterbloem 102; J B Bedeaux, Melch Treublaan 52. Alkemade, Marijkelaan 4; W F C Schroder, de Ridderstr 16, Bus- Eikenlaan 2; J Wijtenburg-Walé, Roodenburgstr 61, Tiel, Oranjelaan 11; Es. Os en Paardenln 48. Delft, Rietveld 67; C W C van Tol-van Veg- gel, van Speijkstr IC. Leiderdorp, Pink sterbloem 56; C A MG van de Rijt, Boerhaavelaan 17. Rotterdam, Paetsstr 32a; A M Runne-Feltkamp, Morsweg 44, Zeist, Baarnseweg 7; A Hollebeek-Nij- holt, R Visscherstr 15, 's-Gravenhage, P Krugerln 214; G W van Holthoon- Meerburg, R en Schiekade 104, Èelde, Meerkoetlaan 5; C P M van de Griendt, Thorbeckestr 70, Rheden Gld, Biesdel- selaan 23; J C Wiers, Schelpenkade 39. 's-Gravenhage. Heliotroopln 374; M C Rijsdam, Hansenstr 12a, Voorburg, Hees- wijkstr 35; J M Rutgers-Juffermans, van Hogendorpstr 60. Apeldoorn, Kla- renbeekseweg 13; E M P van den Berg. Herengracht 13. Oegstgeest. Rhijngees- terstrweg 16c; H J M Mohr, Anna Pau- lownastr 23, Markelo, Potdijk 6; I van den Brink. Rijnsburgerweg 10, Rheden Gld, Stalen Enk 21; G CM Kapaan- Van Schagen, Transvaalkade 6a. Haar lemmermeer, Huigsloterdijk 19; L C Vincken-Van Roon, Oude Singel 118, Is raël: J M Kolderman, Koninginnelaan ;-Gravenhage, Van Aerssenstr 253; J Veldhuijzen, Abr Crijnssenstr 16. West- zaan, Gruttostr 17; H A van der Wal, Margrietsr 30a, Schiedam. Mariastr 92a; J van Varik. Curacaostr 1. Leider dorp. Mauritssingel 29; M J N Veld- huijzen-Keijser, Driftstr 33. Westzaan. Gruttostr 17; F G Elderhorst, Korte Hansenstr 9. Leiderdorp. Beatrixstr 33; M J de Vries, Boshuizerkade 24. Delft, Van Adrichemstr 31; AF Holleman, Klikspaanweg 29. Wassenaar, Van der Doesln 4; B Holleman-Kok, Vreewijk- str 16, Wassenaar, Van der Doesln 4. Gisteren bij botsing LEIDERDORP Gisteravond tegen half acht is de 48-jarige mevrouw S. M. Rijnsburger van de Munnikenweg ern stig gewond geraakt by een botsing op het kruispunt Hoogmadeseweg-Acacia- laan/Eriealaan. Haar zestienjarige doch ter. die naast haar in de auto zat, werd minder ernstig gewond- De ravage was enorm. Een groot aantal kerkgangers was er getuige van. Mevrouw Rijnsburger reed met haar nagenoeg nieuwe auto over de Hqpgma- deseweg in de richting Hoogmade, toen van links volgens getuigen met grote sn-iheid plotseling zonder stoppen eer 19-jarige chauffeur uit Zoeterwoude hei kruispunt ging passeren. Ten gevoilge van de hevige botsing werd de auto van mevr. Rijnsburgér in de lucht geworpen, tegen een uit een tegengestelde richting komend personen- busje. De wagen kwam ten slotte in om gekeerde richting, volkomen vernield op de Ericalaan tot stilstand. Mevrouw Rijnsburger en haar dochter. ie vrijwel direct na de botsing uit hun auto waren geslingerd, kwamen op het wegdek terecht. Mevrouw Rijnsburger brak hierbij haar linkerbeen, linkersleu- telbeen en twee ribben, terwijl zij ook zeer zware hersenschudding opliep een hevig bloedende hoofdwonde kreeg. Haar dochter brak haar rechter been en kreeg schudding.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3