Vierkant bier Oranjeboom Gezellig wonen Bier dat tintelt van plezier Hoppig bier.Vat-vers bier Nog ton 6£er?Vierkant vóór! Graag reis over voor goedkope woning Die zal het ver schoppen. .en moeder helpt met kerngezonde Blue Band Blue |Band 1 Blue Band - mmm...en kérngezond Bier dat BIER is van kraag tot bodem BON ADM. MEDEWERKER NIEUWE LEIDSE COT,RAST 6 DISSDAG 4 AUGUSTUS 1964 Nederlanders trekken naar België <D Belgische bladen maken steeds veel- vuldiger melding van Nederlanders, vooral uit Limburg en Brabant, die in België een stukje grond kopen en daarop een huis neerzetten. Er zijn al twee Nederlandse bouwondernemin gen die plannen hebben in de omge ving van Lommei en Achel parken van veertig tot vijftig bungalows te zetten. De voordelen zijn in het oog lopend De Belgische grond is goedkoop, de benodigde bouwvergunningen zijn ge makkelijk en snel verkrijgbaar, de in Nederland onontkoombare langdu rige aanloop tot de eerste spade in de grond is gestoken soms wel eens twee jaar is in België ondenk baar. Alleen al uit Eindhoven en omgeving kozen dit jaar ongeveer 200 gezinnen in België domicillie. In de omgeving van Maastricht is een huis in Belgisch Lim burg ook in trek. Wanneer men ge motoriseerd is kan men vanuit België in tien minuten op het werk zijn. Na tuurlijk zijn er ook grotere afstanden af te leggen, maar dat kan in Nederland ook voorkomen. Bouwkosten Een technicus uit Maastricht kocht voor tien gulden en dertig cent per vierkante meter grond in Kanne. Maar niet alleen de grond is goedkoop, ook de bouwkosten liggen in België lager dan in Nederland en daarom heeft hij het reizen graag over voor een mooie en goedkope bungalow. Er wordt niet zoveel melding gemaakt Hagenaar Luitjes wint in Londen Bij internationale atletiekwedstrijden te Londen heeft de Hagenaar Frans Luit jes de 100 meter gewonnen in een tijd van 10.5. De Nederlander F. van Herpen werd vijfde op de 400 meter in een tijd van 48.6. Op de 200 meter werd Luitjes vierde van grondspeculatie. De gemeentebestu ren van Belgische grensplaatsen houden de grondprijzen in het oog. Wanneer de vraag ver boven het aanbod stijgt, hou den zU zo mogelijk openbare verkopin gen. Het aantal Nederlanders dat in België woont, beweegt zich in ieder geval in stijgende lijn. De reistijd is voor hen niet belangrijk, want ook in de grote steden komt het voor dat iemand een half uur moet reizen naar zijn werk. Blijft over de afstandhet aantal kilo meters dat men rijdt kost geld. Voor deze post zal men dus jaarlijks een. be drag moeten uittrekken en dan nog is men goedkoper uit om in België te gaan Trainer Korobkow: Russische atleten in Tokio sterker De trainer van de Russische atletiek- ploeg Gavriil Korobkow heeft gisteren toegegeven dat enkele prestaties van zijn ploeg in de onlangs gehouden interland wedstrijd tegen de Verenigde Staten „de slechtste sinds tien Jaar" zijn geweest Maar hij waarschuwde de Amerikaanse atleten: „Wij zullen in Tokio in onze beste vorm zijn. Wij zullen het daar beter doen, let maar eens op". De trainer zei dit in een gepubliceerd artikel in het tijdschrift Life. Het artikel, dat kort na de overwinning van de Ame rikaanse heren op de Russen met 13997 werd geschreven, gaf uitdrukking aan teleurstelling aan de prestaties van de Russische ploeg als geheel, hoewel de Russische dames de Amerikaanse dames met 5948 versloegen. Korobkow zei te verwachten dat de Amerikaanse dames in Tokio meer gou den medailles zullen winnen dan de Ame rikaanse heren. De Russische trainer weet de nederlaag van zijn ploeg in Los An geles gedeeltelijk aan het feit dat de Loting Olympisch voetbaltoernooi De loting voor het Olympisch voetbal toernooi 1964. gisteren in Lausanne ge houden. heeft het volgende resultaat op geleverd; Groep a: Duitsland. Iran. Mexico en Roemenië Groep b: Zuidslavië. Noord-Korea. Hongarije en Marokko. Groep CLj^Tsjecho-Slorvakije, Zuid-Ko- rea. Brazilië en de Verenigde Arabische republiek- Groep d: Italië, Japan, Argentinië en Ghana. In de halve finales komt de winnaar van groep a uit tegen die van groep b en de winnaar van groep c tegen die van groep d. Nieuw Europees record De Pool Witold Ba ran. heeft ee: nieuw Europees record hardlopen voo de mijl gevestigd in 3 min. 56 sec. Russen in de Verenigde Staten slechts korte tijd de gelegenheid hebben gehad om te acclimatiseren. Hij verklaarde dat dat in Tokio beter zal zijn. Europees mijlrecord door Pool verbeterd De Pool Witold Baran verbeterde gis teren tijdens internationale atletiekwed strijden in het White Citystaddon var Londen het Europese record op de mijl met een tijd van 3 min 56 sec. Hij bleef met deze prestatie een halve seconde onder het oudie record, dat sedert 28 mei 1959 op naam stond van de Oostduitser Stegfried Valentin. Het wereldrecord over deze afstand staat met 3 min 54.4 sec op naam van de Olympische 800 m kampioen. Peter Smell (Nieuw-Zeeland). De eerste drie in deze race bleven beneden de vier minutemgirens. De Brit John Whetton eindigden als tweede in 3 min 58.9 sec en de Ier Basil Clifford werd derde in 3 min 59.8 sec. Verbluffende tijden van Venezolaan De Venezolaan Brauqeu Heraera heeft tijdens een sportifeest in Caracas ver bluffende tijden gemaakt op de sprint. Hij zegevierde op de 100 meter in 10,1 sec en op de 200 metier in 20,5 sec. Tennis in Duitsland weinig verrassend De eerste dag van de strijd om de in ternationale terawstitels van West-Duits- land in Hamburg heeft slechts weinig verrassende resultaten gebracht Alleen de wispelturige Britse davis-cupspeler Bobby Wilson stelde teleur door met 46 63 46 van de Tsjech Jiri Javor- sky te verliezen. Bij de dames had de Oostenrijkse Sonja Paohta veel moeite met Renate Stollberg (Did)62 36 6—4. Zwemmer geeft op De Argentijnse zwemmer Antonio Abertondo heeft na drie uur ruwe zee zijn poging opgegeven om heen en weer te zwemmen tussen Capri en Napels. De afstand is 66 km van Capri naar Napels en terug. NEC ivint van Bayern Hof De Nijmeegse eerste-divisieclub NEC heeft gisteren tegen de Duitse vereni ging Bayern Hof met 42 gewonnen. De ruststand was 21 in het voordeel van de Nijmegenaren. Er waren 5000 toeschouwers. VEREOELDE MARGARINE U weet het - vitamine A en D, energierijke grondstoffen... die heeft Uw kind nodig. Om er tegen te kunnen. Om te spelen en te stoeien Levenslust! En. eetlust! Blue Band helpt. Op de boterham. Natuurlijk. Maar ook in jus. Prachtig goudbruin. Blue Band, lekker en gezond, 3x per dag. VLOT SPREKEN Overwin stotteren, blozen, verlegenheid. Vraag gratis prospectus aan Instituut Koning, afd. 70, Haarlem. ELECTR BOOR- SLIJP- ZAAG- SCHUUR- MACHINES MEENT 116 ROTTERDAM KIP Teekens Kippenbar Voor onze zoon, 18 jaar, leerling Leidse Instrument- makersschool. zoeken wij per 1 september 1964 een kamer K. Horjus, H. van Swinde- renstraat 15. Steenwijk. Tel. 05210-3340. Gevraagd in. bejaardentehuis NACHT VERPLEEGHULP in- of extern. leerling-kapster Kapsalon Peursum Langevaart 26 Rijnsburg Telefoon 01718-3418 Personeel gevraagd 0 Net winkelmeisje gevr in levensmiddelenbedrijf W. F van Gessel. Hoofdstraat 164. Leiderdorp. Tel. 21717. 0 Wij vragen voor direkt vaste verkoopster en leer ling-verkoopster. Leeftijd boven 16 jaar. Aanm. Het Emaillehuis, Princestraat 13 of Noordeinde 7, Katwijk aan Zee. 0 Vakantiewerk. Jongelui, die wat voor licht tuinwerk voelen, kunnen voor goed loon ons een paar weken komen helpen. Gebr. Hen- dnksen N V.. Vasteplanten- kwekerijen. Hoge Rijndijk 243 Zoeterwoude. tel. 01710- 22712 0 Gevraagd: dienstmeisje bij Apotheek R. v. Breest Smallenburg, Hoofdstraat 47 1 eiderdorp. 0 Een bejaarde man vraagt een bejaarde huishoudster tegen goede beloning. Adres Aarkade 82, Alphen aan den Rijn. Personeel aangeb. 0 B.z.a, werkster voor dins dag- en woensdagmiddag in Leiderdorp. Loon 2,- per uur. Brieven aan mej. A. v. d Voorst. Hogewaard 150. koudekerk aan den Rijn. Te huur gevraagd 0 Rechter zoekt voor zijn dochter aank. studente, ka mer (zonder pension) liefst niet te ver van centrum. Br onder no. 7397 bur. v. d. blad 0 Gezocht in Leiden of omgeving, kamers, liefst m. keuken. Br. onder no. 7396 bur. blad. 0 Gezinsverzorgster zoekt kamer met kook- en stook- gelegenheid in Leiden of Oegstgeest. Br. onder no. 7395 bur. blad. Te huur aanaeboden 0 Verhuur kano's. 1 en 2 pers. Jachthaven De Trek vaart H. Geijsman. Mare- dijk 149A. Leiden. Telef. 01710—21144. Te koop aanqebodpn Aangeb. kinderwagen. wit. z.g.a.n.. geh. compleet met sierkussen. deken enz. Tc bevr. Driftstraat 15 Lei den. PRIJZEN VOOR KOERIERS: 1 TOT 30 WOORDEN1 75 ELK WOORD MEERƒ0.10 tfoor Koeriers onder nummer wordt 25 ct extra in reke- ïing gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek! 15 ieni KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST. 0 Te koop aangeb Groot uitneembaar houten huis. Compleet 5000,-. Te bcz.: Zoeterw. weg 23. Tel. 21830. Leiden. 0 Te koop aangeboden Daf de Luxe 1960. In uitsteken de staat met nieuwe motor (waarop nog 3 maanden ga rantie) incl. W A. verz. en autohoes Uiterste prijs f 2100 Inl. Mauritssingel 48 Leiderdorp Tel. 20052 0 Aang. elektr. naaimachi ne in koffer. Z.g.a.n. "de monstratie machine) van 275.- voor 175.- Singer- handnaaimachines als nieuw 75.- f 95.-. Verkoop onder garantie. Herenstraat 23. Leiden. Tel. 32027. 0 Te koop aang een orgel orgelbank. Tel. 32131. Diversen w Schotse collie, 2 mnd Lassie Kamp afst. 100. Tel 070-725793 Dwergpoedeltje. 24 mnd. gitzwart, gekr 85.— Tel 070-984235 0 Autoschade en expertise snelle afwerking. Eig. plaat werkerij en spuitinrichting. Blonk's Autobedrijf. Nieuw- straat 33-41. Leiden. Tel. no 30600. 0 Woensdagmarkt. Pak mee Zwaluw fantasie damesslips met kant tot 48 1.98. Nu alle maten 98 ct. Fantasie dames camisools 2.25. nu 1.75. Don kere badlakens 4.98. Nieu we Rijn over kleine Burcht. J api c. Postz.verzamelaars. De laatste week van onze jaar lijkse opruiming kunt U nog profiteren van diverse koop jes. Overjarige albums met korting. Luxe stock- boeken met 2öcc korting enz. Leidsche Postzegelhan- del H. Lansdaal. Vrouwen- steeg 3. tel. 23233. Woensdagmarkt. Komt Strapless dames- I I^'persT 0 Fraai Mech. Leeuwekop dressoir. Mech. tafel en be kt kastje. Ovale mahonie tafel, mahonie kast, fraai kabinet met beslag. Ovale eiken uitschuiftafel. Koel kast. Bromfiets. Jongensrij wiel. Staande klok met speelwerk. Zig-zag naaima chine. Inkoop antiek enz. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn t o. V D bij Hoog straat. Tel. 2 32 61 0 Rijwielen vanaf 110, dames en heren kompleet met lamp, slot, jasbescher- mer. pompje en standaard. Kinderrijwielen vanaf 50,- 60.en 70,Firma DUSOS WA, Turfmarkt 2-3, Leiden. Tel. 24409 0 Verhuur zonder chauf feur van Citroen 2 CV-Ami- 6 Idéal 19. Bakker's Auto mobielbedrijf. Sassenheim. tel. 02532-7427. Leiden, tel. 01710-33861 0 Opleiding rijbewijs pers. wagen met V.A.M.O.R. ge- dipl. instructeur. Autorij school Bakker. Herengracht 79, tel. 01710-33861 Gebroken ruiten, glas-in- lood-reparaties worden door mij met spoed hersteld. Glasreparatiebedrijf D. Gal- jaard. De Sitterlaan 76. TeL 32916 Paraplu reparatie (ook or opvouwbare), wandel stokken. invalidestokken, rubberdoppen. Paraplu-ma gazijn Van Oerle, Haarlem merstraat no. 95 0 „Rosine** geeft de hoogste prijs voor goud. zilver en juwelen. Grote keuze in ver- lovingsringen. gouden, zil veren en verzilverde artike len. Het adres voor alle re paraties en uurwerken Steenstraat 16. Tel. 26854 w Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste model- D.a. Taunus 17M, Opel Rekord, Volkswagenbusjes open dak. Garage Werk hoven, Maredijk 34a. Telef 0 Duolux intericurmatras zomer- en winterkant, 15 jr garantie. 1 pers v.a. f49,50, PL. f 79.50 De 3 hemdjes merk K.T.W. ook Eenen. Haarlemmerstr. 111. gr. maten 3.98. nu alle maten TeL 23867. 0 Wat kost het! Bedden Nylon meisjespetti coats 5 jaar 0.69. Nieuwe Rijn over kleine Burcht. Japie 0 Woensdagmarkt. Witte shirts, alleen maat 5 2.98. nu 98 ct Leuke damestruitjes vanaf 2.98 Eenpersoons la kens nu 4.49 Cocktail schor ten 1.93. Nieuwe Rijn over Kleine Burcht. J a p e 0 Woensdagmarkt. Grote frisse badlakens, verschil lende kleuren 2.98, twee stuks vijf gulden. Nylon jupons 1.98. Nylon onder jurken 1,98. Pracht kwali teit nylonkousen alleen elf 1.25. Nieuwe Rijn over klei ne Burcht. Japie. 0 Laat ons uw matras over trekken en eventueel bijvul len. In 1 dag als nieuw terug 1 pers. vanaf 19.50 2 pers vanaf f 26.50. De Kleine Winst Haarlemmerstraat 51 Leiden. 0 Dwergpincertje. 2 mnd 45.— Tel. 070-725793 reparatie. 0 Markiezen. Rolschermen. Al. Jalouzieën. Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkan toor van Melchers Markie- zenfabriek. C. E. Jedeloo, Juffermansstraat 35 Oegst geest Tel. 01710-53105 0 10 Koelkasten cadeau ge durende 10 weken. Ongelo felijk. Iedere koelkastkoper heeft de kans. Haal een 1-pers. vanaf wedstrijdformulier. Keuze ,50. 2-pers. vanaf f24.90 uit 40 modellen vanaf 268.- met damast. De 3 Eenen, Koelkastenshow Garant Haarlemmerstr. 111. telefoon 'Service Kromhout Vliet N.Z. 32 Rijnsburg. EP SIMONS Praktische en artistieke adviezen voor de «richting van een gezellig interieur. Een binnenhuisarchitect iaat de vele ver rassende mogelijkheden zien. Een boekje waar u veel plezier ZOMER êt KEUNINC - WAGENTHCEN Verras uzelf in de vacantie mei een pakketje. Dat kunt u doen door deze bon in te vullen. Maar dan niet vergeten iets in te vullen voor uzelf. in envelop (of op kaart geplakt) verzenden aan het bureau van dit blad U kunt noteren als nieuwe abonnee Ingang i I betaling per I WEEK/MAAND/KWARTAAl/GIRO (doorhalen wat niet van toepassing is! Zelf ben ik al abonnee. Voor het aan brengen van nevenstaande nieuwe abonnee heb ik dus recht op „DE DOKTER ZEGT (1) „DE DOKTER ZEGT (2) Elk deel is een (ander) geheel TIP-PARADE-TWEE Schrijf hier uw eigen naam en adresi Deken-ateliers kunnen geplaatst worden: enige nette meisjes (leerlingen) van 15-18 jaar, om opgeleid te worden tot knipster, aannaaister of randster, al naar gelang de aanleg. Ook kunnen nog enige nette machinestiksters (event, gehuwd en everit. voor halve dagen) geplaatst worden. Oud-medewerksters genie ten voorrang. Aantrekkelijke lonen volgens CAO. N.V. v.h. R. M. BEUTH ZONEN Kaiserstraat 25, (ingang Expeditie) Leiden. Voor onze bedrijven zoeken wij contact met 'n Het betreft hier een zelfstandige positie 1 volgende eisen gesteld dienen te worden: leeftijd 2535 jaar behoorlijke boekhoudkundige opleiding e goede referenties. Sollicitaties worden gaarne ingewacht aan oi WALENKAMP Haarlemmerstraat 1 - Leiden

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 6