Laurastoet had op laatste dag helemaal geen haast P0NS10EN ZC-ON Algemene intocht viel bijna in (regen)water TOLK (o voor ALLE verzekeringen CAMERA'S en ROIFILMS LAEOS VAN DEN ENT Zege voor R. D. Westra in Laura-schaaktoem ooi Prijzenregen besloot zeventiende LAURA Tandbederf bij de jeugd van Lisse onrustbarend Diploma-uitreiking in Alphen NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 11 JULI 1964 Roel fietste acht kilometer extra JULIANA STRAAT 65 ALPHEN a. d. RIJN - TELEF. 2 ALLE BEKENDE MERKEN FOTO- EN KINOHANDEL Het is bekend: voor GOEDE KLEDING Cafetaria PONT IJSV ARIA'S VLLESCROQUETTEN BITTERBALLEN DIV. SALADES enz Raadhuisstraat 188 Alphen a. d. Rijn. Tel. 3199. A. DE VOGEL voor RIJWIELEN en BROMFIETSEN ri 5 en 9, Alphen a. d. Rijn VOOR SNOEP. SIGAREN SIGARETTEN Speciaal aanbevolen: GEKOELDE DRANKEN HEINEKEN'S BIER Buffetten NUTSGEBOUW (Van onze sportredactie) ALPHEN Roel ten Hove uit Soest heeft toch het volle aantal kilo meters per fiets afgelegd in de Laura. Gisteren tijdens de laatste van de vier tochten heeft hij de acht kilometer van donderdag extra gereden, want Poedel nam het niet. Die vond het niet eerlijk, dat Roel door pech ge plaagd donderdag de laatste kilometers met een onwillige fiets in een auto werd vervoerd naar Alphen. Op de Lekdijk bij Groot Ammers besloot het tweetal de acht kilometer alsnog te rijden. Heen en terug over de Lekdijk. Poedel reeds mee ter controle. Zijn het er wel acht geweest. „Ja", zei Poedel, „ik heb het aantal kilometers kunnen tellen dank zij het tikken van mijn voorwiel". Tijdens dat heen-en-weertje hadden de op de prachtige groep van negentien mo twee nog eens een extra mooi uitzicht lens van Kinderdijk, die stil de bonte karavaan van toerende fietsers aan zich had voorbij laten gaan. Kan men zich een Hollandser landschap voorstellen: mo lens. water, een blauwe lucht met prach tige wite wolken en licht windje. De langgerekte stoet nam er eens lek ker de tijd voor om een en ander in zich op te nemen. De rijders en rijdsters had den de tijd en daarmee bezorgden j organisatoren grijze haren, want moest op tijd in Zwammerdam zijn de algemene intocht naar Alphen. Bloemen Men was niet op tijd en dat was één kant nog maar goed ook. want indien he tijdschema strak was aangehouden, dan had de intocht letterlijk en figuur lijk in het water gevallen. Daarvoor zorgde de enige en hevige regenbui de dag. Nu kwam de stoet nat en lachend in een zonovergoten Alphen aan, waar talloze Alphenarcn met bloemen langs de route stonden om de Laurianen luid jui chend in te halen. Voor het zover was, bereikte in de ka ravaan de stemming een ongekend hoog tepunt. Het begon al heel vroeg in restau rant De Loet in Lekkerkerk. waar de eer ste controle was. Met de dansavond in Avifauna nog vers in het geheugen, prachtig weer buiten en een jukebox binnen, waren er al heel gauw enkele agenten, die om 9 uur deuren en sters openden en de echtgenote vai gferant in een triomfantelijke polonaise En nog was de vrolijkheid niet op het hoogtepunt. Op diverse plaatsen werd plotseling gestopt om op een terras hel feest voort te zetten. Daardoor ook kwam de stoet veel te laat in Schoonhoven aan het pontveer. En omdat men toch ver :r tijd was, doken vijf enthousiaste waterpolo-spelers en speelsters in het zwembad van een restaurant voor een klein partijtje. „Veel leuker dan fietsen", zei Annie Koren, dochter van Laurasecre- taris Piet, die naarmate de stoet Alphen naderde het predikaat „Ome" verwiert Dag allemaal Enfin, men kwam dan toch breed- lachend in Alphen aan. Achtien deelne mers haalden dit jaar de reis niet. Maar de eerste deelnemer voor de achttiende Laura in 1965 is er al. Poedel van Dam liet zich onmiddellijk na binnenkomst al inschrijven. Het Is een traditie. Ieder jeaar heeft hü startnummer 1 en dat privilege laat hij zich niet graag ont nemen. ook al behoort de zeventiende Laura tot het verleden. Dag brlges Jaap dag Kees. dal Poedel, dag Tinie, dag Ger rit. dag Corriedag Laura. Naar wij hopen tot volgend jaar Fijn schoolreisje Oude Wetering OUDE WETERING - De hoogste drie klassen van de christelijke lagere school hebben een fijn uitstapje gemaakt Men reed om te beginen naar het Muiderslot, Vandaar trokken de jongelui naar de Sprielder- en Speulderbossen. waar zij met veel enthousiasme deelnamen aan een speurtocht. In Harderwijk vermaakte men zich in de speeltuin en zag men het voederen van de robben. Vervolgens maakte de schooljeugd een rondvaart over hef IJsselmeer en om acht uur waj men weer thuis. Bevorderingen aan de handelsschool Alphen ALPHEN Op een bijeenkomst ter of- sluiting van de cursus van de christelijke handelsavondschool heeft de voorzittel- •an ht bestuur, de heer W. Verduijn, aan If leerlingen een boekenbon uitgereikt, omdat zü in het afgelopen jaar geen en kele les hadden verzuimd. Deze trouwe cursisten waren: uit klas 1: Marjoke Egberts Henk Kort en Atie Vergunst. Uit klas 2: Cor Bodhart, Loet le Grand, Wim Groenescheij. John van Otterloo, Fred Pnnewaard, Grrit Raap- horst. Uit kals 4: Jaap v. d. Breggen en Piet. de Kwaasteniet De directeur schonk Atie Vergunst een vulpen wegens de beste prestatie in de eerste klas. Afscheid werd genomen van de heer A. G. de Ruijter, die drie jaar lang als docent aan de school was verbonden. Hij gaat met ingang van 1 september les ge ven aan het avondlyceum te Rotterdam Bevorderd werden naar klas 2: Coccy Bouwens, Marjoke Egberts, Hans van Ieperen, Henk Kort. Alido Kuijpers, Koos van Noort, Trüus Oppelaar. Sophie de Ridder. Gcrrie v d Streek, Atie Vergunst, Gerrit de Vries en Piet van Wieringen. Bevorderd werden naar klas 3: Jelke Benard. Peta Boer. Wim Dronkers. Riek van Elburg. Cor Goedhart, Loet le Grand, Wim Groenescheijv Nelly den Hoed, Har ry Hogervorsl. Chris van Keeken. Silvia van Klaveren, Lenie Müller. John van Otterion. Fred Pennewaard. Gerrit Raap horst, Piet Sneeuw. Jeannette Verdonk, Bep Hamoen. Joop Rem en Ans de Rid der. Alle leerlingen uit klas 3 slaagden voor het eindexamen 3-jarige H A S Een aan talleerlingen zet de studie voort in de 5- jarige afd. in klas 4. Bevorderd werden naar klas 5: Rien Blok, Jaap v d Breggen Bert ten Brink Henk Deurloo, Evert van Eijk, Piet Go- rissen, Piet de Kwaasteniet., Jaap Mol. Le nie Noordermeer, Ap Qualm. Kees Sinke, Jaap Slootweg. Frank Treuren. Peter Verboom, Ria v d Vis en Roos de Graaf meevoerden. Haar humeur werd er zicht bar beter door. Ze kende de Laurianen Waterpolo De vierde dag voerde de deel nemerarm de Laura langs het trotse bezit ran Kinderdijk, de negentien molens. OOll Gen (of niet)? ALPHEN Tijdens de vier Laura-dagen hebben vele Ne derlanders hoofdschuddend langs de weg staan kijken naar ruim vierhonderd fiet sers. die regen en wind trot seerden. Ze snapten niet hoe men er toe kon komen, dat vier dagen te doen. De 57- jarige Nijmegenaar W. Gun- ning snapt het wel. Hij reed de Laura voor de zestiende maal mee. De (wandel)vierdaagse uit zijn woonplaats vindt hij te ge woon Dat is toch niets voor een Nijmegenaar. Deze rij- wielvierdaagse is een veel grotere prestatie. Er zijn meer Nijmegenaren die er zo over denken. Vandaar ook wellicht dat de deelneming van Alphe- naren ten opzichte van de overigen zo gering is. Mis schien gaan de Alphenaren wel naar Nijmegen. Geslaagde Koudekerker KOUDEKERK Voor het examen coöperatieve organisatie en bedrijfsken nis is geslaagd te Utrechtonze plaats genoot A. C. de Regt De heer De Regt Harmonie Hazerswoude twee eerste prijzen HAZERSWOUDE De Harmonie van Hazerswoude-dorp heeft te Hoog Soeren twee eerste prijzen behaald. In de eerste afdeling fanfare kreeg men een eerste prijs met 309 punten en in het marscon cours een eerste prijs met 154 punten. HAZERSWOUDE De jongerenorga- isatie van de Hollandse Maatschappij an Landbouw houdt donderdagavond 16 juli een roeiwedstrijd in het Rietveld Start om kwart overzeven bij café Klein Giethoorn. HAZERSWOUDE De Citosa onder houdt alle werkdagen 's morgens om tien voor acht een extra busdienst richting Leiden. Start bij het kruispunt. ALPHEN Als besluit ven de Laura organiseerde de Alphense Schaakvereni ging traditiegetrouw het Lauragong- schaaktoernooi. Er was een behoorlijke opkomst. De 66 deelnemers werden vol gens sterkte over 11 groepen verdeeld. Evenals verleden jaar werd het toer nooi door een Philidorsueler gewonnen. R. D. Westra, winnaar in groep 2, nam de wisselbeker over van M. D. Etmana, die in groep 1 op de derde plaats ein digde. De speler met de hoogste score wint in dit toernooi de beker GREOP 1 De uitslag in groep 1, die iets sterker bezet was dan groep 2, was: J J Pikei «Philidorl 4>£ punt R A G de Graaff (Phil) 4. M D Etmans <Phil) 3^. H P v d Spek <LSG> 2. P de Jong (Alphen) I, J v Harten «Alphen) 0. In groep 2 behaalde R D Westra met een 100 pet. score een eerste prijs. Uit slag: R D Westra (Phil) 5, H Verberg (Phil) 3, W v Beek (Bodegraven) W Kohlbeck (Phil) 2Vi, drs. H Th Wei land <LSG) 2, A v d Wijngarden (Al phen) 0. De winnaars van de overige groepen waren: groep 3: A Smit. Groep 4. H van Loon Groep 5: C J Verbiest Groep 6: J G Kardot Groep 7: C G Keulemans. Groep 8: H J v Harten. Groep 9: C Klei weg. Groep 10: M Menken. Groep 11: P de Ruiter. waren vier spelers, die hun groep een maximale score beëindigden R D Westra, A Smit J C Kardol en H J Corrie Zwetsloot wercl Miss Laura (Van onze sportredactie) ALPHEN Corrie Zwetsloot uit Hoogmade werd ristenniddar door H*> karavaan uitgeroepen tot Miss Laura 19H4. Sinds ristrrin Kt Mi« I Inra Sfnnr? °"m" fak- ,ZU iaarl«ks wfeelbeker ïiSenn de politie.attent met de kampioens politiehond. Want iristeren stelde hel Laura bestuur een wisselbeker voor deze jaarlijkse eompetitie ter besehikkine van inspecteur J van de Ven uit Utrecht, commandant van de atdclina- nolitTe ïên vJi H "n2lddel'l'k a' -oerwaarde voor uilreikinp voorstelde Het was een van de hoostepunten van het stijlvolle besluit van de reventlendé Laura Voorzitter Groenhart sprak over een geslaagd sportief evenement Hij sprak namens het bestuur gelukwensen uit aan alle rijders en rijdsters. Spontane yells waren het antwoord. De heer Groenhart dankte militaire, gemeente lijke en politie-autoriteitcn voor de ver leende medewerking Hij onthulde voorts dat Miss Laura 1964, de rijwielvier- daagse reeds negen maal «grootste afstand 150 km) had afgelegd. De soep was volgens de Laura- voorzitter ook weer best en daarvoor paste dank aan de Marthastichting ovor het koken ervan. De dank ging ook uit naar de mannen van de repa ratiewagens. die gemiddeld 35 repara ties per dag te verwerken kregen Een aparte ovatie kreeg controleur Var Bovenkamp. die vier dagen op zijn bromfiets door de Hollandse dreven heeft gereden Oudste echtparen Er was ook een prijs voor het oudste deelnemende echtpaar beschikbaar ge steld. Heel snel werd er gerekend en men kwam tot de ontdekking, dat dit het echtpaar Slegt uit. Deventer moest zijn Even later bleek, dat het Alpheuse echtpaar Verhagen-Snel het oudste paar was. Ook dit echtpaar had evenals het paar uit Deventer met twee zoons inge schreven. Het Laura-bestuur stelde bij ontdekking van de fout. die echt door de haast werd gemaakt, onmiddelijk een prijs voor het Alphense echtpaar beschikking. ?n warm hoera steeg op voor briga dier Chris Wjjnbelt van de Haagse politie, die een speelaal insigne kreeg, omdat hü reeds tten jaar als verzorger optrad en echt niet alleen ten behoeve an zijn eigen groep. Launa-secretaris Piet Koren kreeg apart aandenken. Hij had de rit de dertiende maal gereden. Ditmaal helemaal alleen, enkele weken voor officiële tocht, om dc route vast stellen. DE PHILIPS RADIO- EN TELEVISIE-SPECIALIST 'g met de grootste collectie C. F. Blok (Alphen) 40 jaar in hout ALPHEN Voor personeel en directie van de houthandel C Hoogeudtjk en Zn. was het gisteren een grote feestdag: di recteur C. F. Blok herdacht, dat hij veer tig jaar geleden in dienst trad bü deze Zwammrdamse houthandel. Voor een hartelijke huldiging en een receptie wao men gistermiddag in hotel Toor bijeen gekomen. De heer Wiersma, diircteur van de n.v. Houthandel v.h. Wil- lem Pont te Zaandam, waarmee de hout handel te Zwammerdam een zestal jaar geleden is gecombineerd, sprak zijn colle ga-directeur hartelijk toe. Hij Hij weet er op. dat de heer Blok bij het zakendoen vooral de vriendschop van de relatie op prijs stelde. Als blijk van waardering bood spreker namens de directie van Pont een boekwerk over de geschiedenis van Zaandam aan. Tevens bood spreker namens de directie van de firma Hoogendijk de heer Blok- Hogcndijk ontving uit handen van me juffrouw Kersbergen een boeket rozen. De heer Mulder mede-difecteur van het concern bood na een hartelijke toespraak, de jubiloris een autoradio aan, een ge schenk waarmee kennelijk ook mevrouw Blok Ingenomen was. Namens het personeel sprak de heer J. Möller. vertegenwoordiger van het be drijf te Zwammerdam Na deze intieme huldiging volgde een druk bezochte receptie. Van de zijde van het gemeentebestuur van Alphen aan den Rijn waren het loco burgemeester J. v. d. Berg en wethouder Ph. H Rogaar. die gelukwensen kwamen aanbieden v Harten scoorden allen 5 punten, zodat beslissingswedstrijden nodig waren. R D Westra won zonder enige moeite en kon toen de wisselbeker in ontvangst nemen. e-e8j it Haagse politierechter Broodprijzenkwestie Alplien a. d. Rijn DEN HAAG Indien alle verdachten gisteren ter zitting van de Haagse eco nomische politierechter waren versche nen, zouden de Ingezetenen van Alphen aan den Rijn die dag het zonder brood hebben moeten stellen. Want niet min der dan vijftien bakkers uit Alphen moesten zich verantwoorden wegens overtreding der Prijzenbeschikking. De kwestie was nog al gecompliceerd. De aanvankelijke broodprijs in Alphen bedroeg begin van dit jaar 51 cent voor volksbruinbrood en 54 cent voor wit brood. Toen kwam een mededeling, dat de prij zen met 3 cent mochten worden verhoogd evenwel met een maximum van 56 cent De Alphense bakkers gooiden de 3 cent erop en kwamen met hun witbrood dus tot 57 cent. Alle verdachten werden veroordeeld tot 10 boete of 2 dagen hechtenis. Spanning arbeidsmarkt bollenstreek groter dan «wit tevoren LISSE De spanningen op de ar beidsmarkten in de bollens-treek zijn nog nooit zo groot geweest als nu. Op het Gewestelük Arbeidsbureau te Lisse spreken dc cijfers een duidelijke taal. Het aanbod bedroeg deze maand zegge en schrijve 23 inannelüke arbeids krachten. Een aantal dat nog niet is voorgekomen. Het record van 1963, toen men een aanbod vna 45 registreerden had en waar men toen zei, dat het heel moeilük nog lager zou kunnen, is ge broken. Opmerkelijk overigens dat de cijfers van de laatste acht jaar elkaar heel weinig ontlopen met uitzondering van 1958 en 1959, toen de woorden recessie en bestedingsbeperking „en vogue" De vraag steeg snel. Had men begin juni 456 onbezette arbeidsplaatsen, toen men enkele dagen geleden de balans opmaakte, bleek dit aantal reeds op 893 te zijn gekomen. De vraag komt uit alle sectoren van het bedrijfsleven. Op heit arbeidsbureau deelde men ons mede dat ook dc vraag naar vrouwe- bjke arbeidskrachten stijgt, terwijl het aanbod daalde. Dat liep terug van 95 naar 35. Dit houdt mede verband met de vroegtijdig op gang gekomen sei zoensbedrijvigheid in het bollenvak. Dc vraag naar vrouwelijk personeel steeg in één maand van 157 naar 257. In het raam van de schoolvóorlich- ting werden gedurende het eerste half jaar van 1964 voor tien ULO-scholen in de bollenstreek klaspraatjes verzorgd de leerlingen der hoogste klassen. In totaal werden op deze wijze 400 leerlingen bereikt en verstrekte men voorlichting t.a.v. voortgezet onderwijs beroepskeuze. Op een tweetal ouder avonden waar 160 belangstellenden erschenen en die georganiseerd werden Op verzoek van enkele hoofden van la- scholen werd voorlichting ver strekt t.a.v. de keuze van het juiste schooltype en de onverbrekelijk hieraan erbonden verdere beroepsuitloop. Ver der werden forumavonden belegd ln sa menwerking met de directeuren van ?n tweetal lagere technische scholen. In het raam van de schoolvoorlich- ng voor bepaalde schooltypen is op bescheiden wijze een aanvang gemaakt met het organiseren van bedrijfsexcur- Daggeld hoger Het tarief van daggeld is 10 juli met een half procent tot 3',4 pet. verhoogd in verband met de toenemende krapte op de geldmarkt. Op 8 dezer werd het met een half pet. verlaagd. LISSE De eerste hulp bij verkeersongevallen, bij ongevallen in be drijven, bij vergiftiging en bij verdrinkingsgevallen voldoet in Lisse niet meer aan de eisen die de moderne tijd stelt. Tot deze conclusie komt de ge meentegeneesheer van Lisse, dokter F. Haase jr.. in zijn rapport aan B. en W. Hij geeft wegen aan om tot verbetering van de huidige toestand te ko men. Zo adviseert hij de plaatselijke EHBO-vereniging meer subsidie te verschaffen. Dan kan die organisatie goed gehonoreerde docenten aantrek ken, kan men moderne hulpmiddelen aanschaffen en de voor dit doel nood zakelijk apparatuur tot zijn beschikking krijgen. Deze apparatuur moet volgens de ge meente-arts van Lisse op een centraal gelegen plaats worden ondergebracht. Een speciaal opgeleid team moet voor de verplaatsing en de bediening van de apparatuur zorgdragen en in gevallen gasvergiftiging, verdrinking en ern stige verkeersongevallen onverwijld wor den ingezet. Het tandbederf onder de Lissese jeugd >emt dokter Haase onrustbarend. Voor lichting over mondhygiëne en verkeerde voedingsgewoonten dringt kennelijk nau- -elfiks tot de massa door zo 6chrijft hij. De arts voert een pleidooi voor fluori dering van het drinkwater. In het. rapport van de Lissese gemeente arts wordt ook de kwestie van een tweede bejaardencentrum aangesneden. Dat zal dan met aan zekerheid grenzen de waarschijnlijkheid een rooms-katho- liek centrum worden Enkele jaren ge leden is immers een gloednieuw protes tants-christelijk centrum aan de Achter weg ALPHEN Evenals in zoveel andere bedrijfstakken heeft men ook in de bouw, als de jongelui de praktijk ingaan nog een speciale opleiding, die twee jaar duurt. In deze periode moeten zij een werkboekje bijhouden en een controleur komt zich van tijd tot tijd op de hoogte stelien van de gang van 7,aken. Dat is dan het „Leerlingstelsel" van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf. Het was tot voor kort zo dat na die twee jaar een theorie- en praktijkexamen werden gedaan in Leiden, maar dit jaar heeft men het laatst genoemde afgenomen in de Chr. Technische School alhier. Volkshuisvesting en volksgezondheid zijn nauw met elkaar verbonden. In het afgelopen jaar zij raverder resultaten geboekt op het gebied van de woning verbetering en dc krotopruiming. (On der meer konden aan de Stationsweg krotten worden ontruimd (en afgebro ken». De consultatiebureaus voor zuigelin gen en kleuters worden zeer goed be- Bezorgmoeilijklieden flats te Lisse De cxamendagen waren 7 8 en 9 juli De examenopgaaf was h»t maken vai vloerstukken voor een jeugdhuis in Ud- del. De examencommissie bes ond uit de heren W J Gesman en P. C. Slinger land, werkgever-vertegenwoordigers dc heer L. de Kruijf. werknemersvertegen woordiger, en de heren Heinen en v. d Veen, leraren technisohe scnooL Ook was by het examen aanwezig de heer Th A Feijën uit Rotterdam, controleur van het leerlingenstelsel in deze streek Van de examenkandidaten -Jaagden er vijfentwintig van de 31. Gisteravond had de diploma-uitreiking plaats in ho tel Toor. De heer W. J Gesman. voorzitter van de commissie, sprak welkomstwoord. Hij bracht speciaal dank aan de heer A. Pauw directeur van dc Chr. Techn school voor de in de school ontvangen servies Snel Miss Laura 1964 Corrjj Zwet sloot uit Hoogmade (rechts) met de Miss Laura 1963 mejuffrouw Ans Miedema van de Haagse po litie samen in de auto door de Laurianen toegejuicht. De algemene Indruk was dat in flink tempo werd gewerkt, maar het eind- produkt was er vaak ook naar. Men had, de beschikbare tijd in aanmerking ge nomen, gerust wat kalmer aan kunnen doen. Van de geslaagden behaalden er negen het beoordelingscüfer 6; veeit-.en een 7 en twee een 8. De twee me' een 8. J J M. Zwirs, C. D. G van Kempen en D Verkade met de beste 7 kregen een technisch boek als beloning. De heer Feyën wekte op verder te gaan met de stadie Hü deelde mee, dat aan de technische school ook een gezellencursu* komt twee jaar, twee avonden per weck. dit alles om het vakmanschap In de bouw op te voeren. Spreker bracM missie dank haar (aak en dc heer r*auw werd bedankt omdat hü ondanbs de drukte bii BÜn eigen school hieraan ook spontaan medewerking gaf. De heer Pauw. die weilieht een dank woord van dc jongens had verwacht, was toen hun tolk, om de heer Feyën har telijk te bedanken voor gijn werk voor de jongens. Een diploma ontvingen: P Abshuven. PAG van Dam. H J Egberts H A van Hemert, rf Hogervors» Harten. A Sj Hoogeveen. H J de Jons, c"iTg Kempen. H J de Koning J v d Raan J Markwat. T v d Maal. J J Nienrio-p' A W .1 Rietveld, V M van Rijswijit H S Schipaanboord, M A Spaan R Tur- kenburg. G Uithol. G A van Veldhui- zen D Verkade, H Warna-r. Chr Zonaag en J J M Zuirs Mulo-examens ALPHEN Te Gouda zijn geslaagd van de Ichthusschool voor het Mulo-di- lopma A met wiskunde: Jan Kroon, Mar- ja van der Nagel, Frank Hofland, Els Hooyer, Annie Koren, allen Alphen a. d. Rijn en Elly van Winkel, Aarlanderveen. Van de Immanuëlschool sloagden voor hetzelfde diploma: Ria Maaskant, Theun Stortenbeker. Henk Zachariasse. Bertus Rooda, Tini Salverda, allen Alphen a. il. Rijn en Amet Telder, Leimuidea. Van dezelfde school slaagde Bram Boesveld voor Ulo-handel en met Mid- sdentond: Barbara v d Bovenkamp. Ellie Jar.se, Annemarie Ondenes, Nel Verha gen en Joke Groeneveld, allen Alphen a. J Rijn en Marrie Groen, Hazerswoude ALPHEN: Hedenavond om 7 uur wordt winst straatprediking gehouden op de hoek de LISSE De bewoners van de hoog- bouw-flats aan de Ringvaart in Lisse krijgen hun kolen tóch thuis bezorgd, ook al woont men op de derde etage. Nadat men de zaak heel scherp had ge steld, bleken er toch mogelijkheden le zijn. Aanvankelijk had een overleg tus sen de woningbouwvereniging en de brandstoffenhandelaren niet tot het ge wenste resultaat geleid. De flats waren er niet op berekend dat men ergens een ijzeren balk met een katrol be vestigde. De steenkolenhandelaren zullen nu zelf een lier aanschaffen «kosten tussen de f 1200 en f 1500) en die lier zal wor den geplaatst in het trappenhuis. De bewoners zullen zich nu wel moeten houden aan een bezorgingsschema, om dat men moeilyk kan verwachten, dat men om de haverklap de lier van het ene flatgebouw naar het andere zal brengen. Maar dat vinden de bewo ners geen bezwaar. De prijs van de ko len wordt voor hen verhoogd met een kwartje per mud. Is de ene dreiging afgewend, de an der staat voor de deur van dê hoog- bouw-Lissers. Eén broodbakker stopt er mee en die bediende een deel van de flats. Geen enkele andere bakker voelt er wat voor deze wijk over te ne men. Uit betrouwbare bron vernamen we dat men van de zijde der bakkers ai een onderhoud heeft aangevraagd met het contactcomité van de flatbe woners Van de zijde der bakkers be vestigde men ons dat het na half augus tus inderdaad niet meer mogelijk zal zijn het brood in do flat af le leveren 1 er wel op uitdraaien, zo meent men. dat men straks met dc bij de flats komt en door middel een bel de bewoners op de hoogte brengt dat de bakker is gearriveerd. Wie brood wil hebben, moet het aan de kar komen halen. Vreemd is dat al- de bewoners van de Ringvaart- flats niet. De melkhandel heeft direct nadat de flats gereed waren, laten we ten. dat men er niet over dacht naar- boven te komen. NEFTT (Nederlands-Amerikaanse Fit- tingfabrick): De produktie steeg in het eerste halfjaar met 8 pet., de verkoop 20 pet. Dca fdeling Venlo die in 1963 fors verlies leed. maakte in het eerste halfjaar een kleine winst. De vraag bljjft goed en de orderportefeuille geeft vertrouwen in het tweede halfjaar. De het eerste halfjaar wettigt i'achting van een ten minste 30 r 6 vj# ue jioex van een ten minste 3( a compliment speciaal Toussaintstraat-IIofzichtstraat. Het Zaai- pet. beter jaarresultaat De arbeidsvoor- voor de menselijke opvatting van I weexkoor verleent medewerking. 'ziening blijft zeer moeilijk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9