Jeugdkamerorkest Leiden luistert prijsuitreiking in de Ridderzaal op r- Te kust en te keur Veemarkt Leiden met goede handel en staande prijzen Marie Claire Alain weer op orgel Pieterskerk Interessante expositie van Ab Steenvoorden LZC kampioen van de tweede klasse B 1 W(%1EUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 11 JULI 1964 LEIDEN „De Korte Vliet" is een jeugdboerderij in Voorschoten. Vroe ger woonde en werkte er een échte boer, maar die vertrok na de aanzeg ging, dat zijn bedrijf voor een kanaal het veld zou moeten ruimen. Toen heeft de Leidse jeugd actieer zolang beslag op gelegdalles ziet er van buiten nog precies zo uit als vroeger; maar het interieur veranderde met de bestemming. Op de zolder zijn slaapruimten, de koeienstal werd repe titie- en vergaderruimte en in de woonkamer zetelen thans leiders en be sturen. Om beurten maken verschillende verenigingen gebruik van de boerderij, die steeds dichter door de moderne wereld wordt benaderd. Het einde van de landelijke idylle is in zicht landen aan deze kant van het „IJze ren Gordijn", in de Haagse Ridder zaal ontvangen. Deze plechtigheid moet muzikaal worden omlijst. jjji Paul Krugerstraat, geer Oude Wetering: Braassemweek (nat. en n oo)l»ternat- zeilwedstrijden op het Braasse- bermeer, georganiseerd door de w.v. (raassemermeer) 'VOORSCHOTEN kinderhuis Nieuw- foordorp: „supermarkt" ten bate van de lakantiepot. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Con to tgebouworkest, met sopraan, alt, tenor b bariton. Zondag VI Museum Volkenkunde, 3 uur, verto. king van film Indianen van de prairie", belichting door dr. D. G. Jongmans. Maandag Bovenzaal Zomerzorg, 8 uur: algemene jergadering voetbalvereniging Leiden. Oude Wetering: 's avonds vlootschouw, Trtart café Sport Huigsloterdijk. IX I Oude Wetering: Braassemweek. Den Haag: Gebouw K. en W„ 8.15 uur: cendeirPera van ^eking. a], Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Cora Meijer, mezzo-sopraan, m.m.v. Ge- an Renesse, piano. Dinsdag Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- mds Ned. Gemeenten, is- en Paardenlaan, 7.30 tot 8 uur: inluchtsamenkomst Open-Deur-groep rv. wijkgemeente Kooiwijk en Geref. jngelisatiecommissie. ■flavenkade, 9 uur v.m.: vertrek motor- :hip Koninginneplaat met 150 invaliden jor een dagtocht. Oude Wetering: Braassemweek. Katwijk aan Zee: Nieuwe Kerk, Voor raat, 8 uur: orgelconcert Jiri Ropek. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: ■fpïükT^d- Danstheater, d dat Dcn Haag: Gebouw K. en W„ 8.15 uur: ppera van Peking. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Ned. tamerorkest, met solisten, apporl Woensdag katlesi Pieterskerk. 7.30 tot 8 uur: avondstilte, ergavi Gemeentelijke bedrijfstechnische school ntareèfceAusastraat 24, 3 uur: uitreiking diplo- eraan ma's derde leerjaar en parttime-cursus. perkei "Zomerzorg, 8 uur: opening Coöp Super- larkt, Stationsweg 44 door drs. J. F. van étten, directeur van Coöp Nederland. Oude Wetering: Braassemweek. Den Haag: Gebouw K. en W., 8.15 uur: pera van Peking. Den Haag: Nieuwe Kerk, Spui 173a, 15 uur: Nico van den Hooven, orgel, de bel Den Haag: Zuiderpark, 2 uur: Avontu- n haaten van Cootje de Clown. Sehai Scheveningen: Kurzaal, 8,15 uur: Het jpesidentie-Orkest. A-dal Scheveningen: Kurzaal, 3 uur: Scapino- vallet. Donderdag Stationsweg 44, 10 uur: opening Coöp upermarkt voor het publiek. Den Haag: Lutherse kerk, Luth. Burg- lal 9, 8 uur: orgelconcert Feike Asma. Scheveningen: strand, 10.30 uur nm lurwerk tbij gunstig weer). Vrijdag kol Pieterskerk, 8.15 uur: orgelconcert van elijkfiarie Claire Alain, organiste te Parijs en O., in samenwerking met college »n kerkvoogden der Herv. Gemeente). Aula u.lAj.-school, Asserstraat 1, 8 uur: erv. Schoolvereniging, afscheid van lej. A. E. Smit als hoofdleidster van de terke^kuterschool Asserstraat en installatie maaipn haar opvolgster, mej. A. Hengstman. :recht| De Lakenhal, 8 uur: opening tentoon- - J - illing van schilderijen van Will H. •eehuysen door wethouder S. Sannes: toonstelling open van 18 juli tot 31 gustus. êëi Openlucht-zwembad. De Vliet, Voor- goeJchoterweg, 7 uur: opening van het bad oase1(6.45 uur bijeenkomst op het terras), i'aart^ r.k. technische school Don Bosco, °n.poerhaavelaan 44, 8 uur: diploma-uitrei- ald. rng dagschool. I V.V.V.-kantoor Steenstraat, van 's mor gens vijf uur af: controlepos* voor Sta- lentocht. er d« Scheveningen: nieuwe visafslaggebouw s nierlssershavemveg- 11 uur: opening inter- i. Wenationale zeevisserijtentoonstelling „Rijk Is Uj| is de Zee", geopend van 13.30 tot 24 uur bij Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Het >rde«Besidentie-Orkest, m.m.v. Willem Noske e, drjviool. ïugde Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, 8 uur: 0«"Wreekbeurt ds. J. A. Smink. nme° Valkenburg: vliegkamp Valkenburg, 11 SPm»iUUi: uitreiking M.L.D.-vaandel door Z.K.H. Prins Bcrnhard. maar Noordwljk-Binnen: Hervormde kerk, 8 ho«'Uur: orgelconcert Feike Asma. mce' Zaterdag rbeid Aula Bevrijdingskerk Zuid-West, 2.30 tocW"Ur: opening van de speeltuin aan de Toen we na een wandeling door de malse zomerregen de voormalige stal betraden, waren Henk Briër en zijn Jeugdkamerorkest juist met een repeti tie bezig. Haydns symfonie no. 95 (in c-klein; de tweede Londense) stond op de lessenaars, waarachter de jongelui, door him dirigent aangevuurd, alles vergetend, zaten te strijken of te bla zen. Ze waren een dag tevoren aange komen, hadden op de zolders geslapen, samen gegeten, wat aan ontspanning ge daan, maar toch meestal gemusiceerd Liefhebberij Wie eenmaal door de muziek is ge grepen. zit er aan vast, voorgóed. De Kamerorkest-muzikanten wéten het: muziekmaken is hun grote liefhebberij geworden. Ze studeren verbeten op zo'n Haydn-symfonic, waarvan ze de parti tuur, die waarlijk geen kinderspel voor stelt. pas de vorige avond voor 't eerst zagen. Aan die felle liefde, aan dat vol hardende studeren hebben ze hun grote successen in Leiden in Zwitserland (ln drie plaatsen) te danken. Henk Briër roept en zingt en hamert het er in. Men moet hem bezig horen bij een rondo van Haydn. Het is trouwens ook zijn eigen hartstocht èn zijn studie Na Zwitserland zat men niet stil: concerten in het Volkshuis, het Rem- brandtlyceum, medewerking aan de Muziekschool-avond. En toen kwam ineens die vererende uitnodiging uit Den Haag. In het kader van de „Europese Beweging" wordt er jaar lijks een teken- en schil derwedstrijd uitgeschreven. Op 29 juli zal Neder land de 300 prijswinnaars uit alle jedgej Prijs voor Leidse lyceïst LEIDEN: Clemens Dirks, leerling- van het St. Bonaventura-lyceum, heeft in de Europese tekeningen- en opstellenwed strijd 1964 een door de gemeente Leiden uitgeloofde prijs gewonnen. Deze prijs, boekenbon ter waarde van f 25, zal hem op maandag. a.s„ 's morgens te 9.30 in het stadhuis worden uitgereikt door wethouder Sannes. De Europese tekeningen- en opstellen wedstrijd wordt dit jaar voor de tiende maal door de Europese Beweging in Ne derland gehouden. Aan deze wedstrijd werd deelgenomen door leerlingen uit vrijwel alle Westeuropese landen. Behalve dc nationale prijzen, die in de versohillende landen werden uitgeloofd, zijn er ook prijzen die door enkele ge meenten werden beschikbaar gesteld voor die deelnemers, die plaatselijk het beste werkstuk afleverden. Ook de gemeente Leiden trekt hiervoor ieder jaar een be drag uit. De nationale jury wees Clemens aan als de beste Leidse deelnemer in 1964. Deze prestatie leverde hij met een te kening in de categorie A (1214 jarigen). De opdracht voor deze categorie was het maken van een tekening waarin het idee tot uitdrukking komt dat de landen van Europa door wegen, bruggen, spoorwegen, vliegtuigen en schepen met elkaar wor den verbonden. Twee lieht-gewonden in laboratorium LEIDEN In het organisch laborato rium der Leidse universiteit heeft zich gistermiddag een kleine explosie voor gedaan, waarbij een 19-jarige praktikant en een 21-jarige assistent licht werden gewond. Het gebeurde bij het mengen van chemische preparaten in een rea geerbuisje, dat zou worden dichtgesmol- Nu hadden de heren Theo Olof en Louis Sons (van het Residentie-Orkest) het Volkshuis-concert met stijgende geestdrift bijgewoond. Op een "vraag van de heer M. van Aken. secretaris van de „Beweging" bovengenoemd, aan be schermheer Olof. heeft deze toen het orkest voor muzikale opluistering van harte aanbevolen. Mariette van Wijk, de jeugdige pianiste, die op bet Ge- neefse concours dit jaar de tweede prijs behaalde, zal als soliste optreden. Het is dus alles jeugd, wat er speelt, luistert en onderscheiden wordt daar In de oude Ridderzaal, op de laatste woensdag van deze maand. Samen De successen van het orkest zijn be halve aan de muziekdrift en de toewij ding, zeker ook te danken aan hot samen spelen, het samen applaus krijgen. Dat stimuleert. In financieel opzicht ziet de toe komst er niet donker uit. Een ge meentelijke subsidie is te -.erwach- ten. En het Anjerfonds heeft coor het aanschaffen van muziek en eigen lessenaars een bedrag van t 700,- toegezegd. Het orkest heeft ook aan een Anjerfonds-collecte meegedaan. De opbrengst was f 226,- waarvan cén vierde in de verenigingskas mocht worden gestort. In het lustrumjaar 1965 is het orkest van plan de stijgende lijn voort te zetten Een groots programma werd ontworpen: Bachs Concert voor viool en hobo (met eigen solisten), de reeds onder handen genomen Haydn-symfonie. het Concert voor twee fluiten van Cimarosa (met Rien de Reede en Peter Dieleman als solisten) en een Concert voor twee hoorns van Telemann. Half maart denk' men het lustrum-concert te geven. Bezetting, Voor het verwerven von een eigen contrabas (de tegenwoordige is geleend) werd een fonds gesticht. Wat de bezet ting betreft, wordt gestreefd naar twee maal acht violen; de vier alten, vijf celli en het dubbelbezette ..hout" worden ge handhaafd. Het orkest wil echter geen besloten club zijn. Geïnteresseerde Jon gelui zijn welkom: met minder vaardige snelers samen kunnen dan gemakkelij ker werken worden uitgevoerd. Zo'n differentiatie wekt zelfvertrouwen en de studielust. Zo gaat het Jeugdkamerorkest vol vertrouwen en enthousiasme voort. Leiden, in verhouding tot zijn grootte, toch al zo rijk aan kunstbe- drijvende gezelschappen, mag er trots op zijn. LEIDEN Gebruiksvee: aanvoer gelijk aan die van de vorige week, een min of meer stille handel, melkkoeien kalm, varekoeien moeilijk prijs houdend. Men zit nog midden in de slappe periode en het is voor de han del dan ook bepaald geen winstgevende zaak. Notering: melkkoeien 950, 1275, 1450; vare koeien 700, 975, 1250. Jongvee: de vraag bleef wel aardig goed, er was dus wel enige handel. Slachtvee: er mag worden vastgesteld, dat de door het Produktschap voor Vee- en Vlees genomen maatregelen tot ver ruiming van de invoer zo langzamerhand effect beginnen te sorteren. De prijzen waren gisteren te Leiden bij een goede aanvoer zeker niet boger. Bepaalde kwa liteiten kwamen op een lager prijsniveau. Overigens ligt het prijspeil nu weer wat gunstiger ten opzichte van de buiten landse koeien, zodat het er op begint te lijken, dat meer kopers op de markt zul len verschijnen. De aanvoer was groter dan de vorige week. Notering: 3,30, 4,15, 4,40 per kg lev. gew. Handel gedrukt. Nuchtere kalveren: handel van weinig betekenis. Notering: 1,20, 1,55 per kg lev. gew. De grote aanvoeren van vette kalveren zorgden ervoor dat de handel slepend was. Er is veel vraag, maar de aanvoe ren zijn abnormaal groot en de prijzen zijn hoog. Notering: 2.60, 3,-, 3,25. Wolvee: grotere aanvoeren: 2000 stuks. De handel was nogal verdeeld, hier en daar wat stug en gedrukt. Handel en notering: vette schapen stug f 95, 115, 130; vette lammeren (overhou- ders) 115, 130, 145, (stug). Zuiglammeren iets beter 110. 120, 130. Weidelammeren stil 95, 120, 130. Over het algemeen werd met moeite de oude prijs gehandhaafd Varkens: slachtvarkensmarkt iets meer aanvoer (aanbod), prijshoudend, som mige markten meldden: staande of iets hogere prijzen. De magere-varkensmarkt gaf gisteren een goede aanvoer te zien. De handel was nogal rustig, met onge veer dezelfde prijzen als de vorige week. Notering: zeugen 375, £75: lichte var kens 95, 115, biggen 65, 70, 75. Kaas: aanvoer iets ruimer. Handel traag. Goudse extra kwaliteit tot 3,01: le kwaliteit tot 2,92; Leidse le kwaliteit tot 2,92. VERBOUWINGSUITVERKOOP Tientallen werkelijke koopjes Bróód bezorging niet aan huis LEIDEN Wij herinneren er nog aan, dat van 13 juli tot 1 augustus en van 3 tot 22 augustus, de bakkers in Leiden en Oegstgeest, als gevolg van vakantieregeling, niet aan huis zullen bezorgen. Zij komen wel in de straat en zullen hun komst duidelijk hoorbaar door middel van een bel aankondigen. Buren kunnen bejaarden en hulpbe hoevenden in deze perioden een goede dienst bewijzen! LEIDEN De Parijse organiste Ma rie Claire Alain concerteert vrijdag avond in de Pieterskerk in Leiden. Het is de opening van een serie orgelbespe lingen ook dit jaar weer georganiseerd door de Leidse Volksuniversiteit K. en O. en de Hervormde Gemeente Leiden Verleden jaar wist men madame Alain, die in juli Franse orgelliteratuur doceert In Boerhaavezalen Leiden LEIDEN In de Boerhaavezalen. Vrouwenkerksteeg 12, werd gister avond met een gloedvolle redevoering door prof. dr. J. G. Bomhoff de ten toonstelling geopend van gouaches, collages etc. van de hand van Ab. Steenvorden. De nog vrij jeugdige kunstenaar die werd geboren in Noord- wijk, kreeg zijn opleiding aan de Kon. Academie voor Beeldende Kunsten te Den Haag, waarna hij diverse exposities hield om ten slotte te worden aangesteld als arbeidstherapent op de afdeling creatieve expressie te Ende- Dat de eposant degelijk opgeleid is en daarna een grote vaardigheid heeft op gedaan valt heel goed uit het werk af te lezen. Over het algemeen tendeert het geheel naar de non-figuratieve kant zon- Promoties Leiden Ds. J. Plooij, hervormd predikant te Bemmel (Geld.), is aan de Leidse univer siteit gepromoveerd tot doctor in de god geleerdheid op een proefschrift getiteld: ..De mysterie-leer van Odo asel (een bijdroge tot het oecumenisch gesprek der Kerken)". Promotor was prof. dr. P. J. G. A. Hendrix Idem tot doctor in de faculteit der ge- neesk. op een proefschrift getiteld „Up take of lipid bij Phagocytic cells (an exa mination of the role of phagocytosis) dhr P. Elsbach geboren te Zeist en thans wo nende te Delft. De promotie geschiedde cum laude. Promotor was prof. dr. A. A. H. Kassenaar. Idem tot doctor in de faculteit der ge neeskunde op proefschrift „Perception and neural representation of simulta neous dichotic pure tone stimuli", de heer D. W. Odenthal, geboren te Sungeiliat en thans wonende te Amsterdam. Promotor was prof. dr. J. Duyff. Idem tot doctor in de faculteit der ge neeskunde op proefschrift „Enzymhisto- chemie van de bijnierschors van de rat", de heer G. Th. A. M. Bots, geboren te Tilburg en thans wonende te Leiden. Pro motor was prof. dr. A. Schaberg. Idem tot doctor dn de faculteit der ge neeskunde op proefschrift getiteld „The occipitocortical response to lightflashes in man" de heer W. J. Rietveld, geboren te 's-Gravenhage en thans wonende te Koudekerk aan den Rijn. Promotor was prof. dr. J. W. Duyff. Idem tot doctor in de faculteit der let teren op proefschrift getield „La bibli de macé de la charté" Ruth, Judith, Tobie. Esther, Daniël. Job. de heer H. C. M. v. d. Krabben te 's-Gravenhage. Promotor was prof. dr. L. Kukenheim. Idem tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld „Over de conforma- tie van enige dithianen" de heer H. Th. Kalff geboren te Wassenaar en thans wo nende te Leiden. Promotor was prof. dr. E. Havinga. Idem tot doctor in de faculteit der ge neeskunde op proefschrift getiteld „An- trumvorming in embryonaal kippe- schildklierweefsel" (Een reactie op thy- reotroop hormoon) mej. C. W. Thesingh geboren te Curasao en thans wonende te Oegstgeest. De promotie geschiedde cum laude. Promotor was prof. dr. P. J. Gail- lard. der de optisch waarneembare wereld geheel te verwaarlozen Doorgaans toont Steenvoorden zich een gevoelig kolorist, terwijl .zijn ..teken knuist" er borg voor staat dat alles wat onder zvjn handen vandaan komt getuigt van doorleefd vakmanschap. Het is ondoenlijk, ofschoon verleide lijk de ruim zes dozij nwerken afzon derlijk te behandelen maar graag ma ken we een uitzondering voor een blad als het rustige „Verlaten". Zijn knappe wijze van tekenen komt het best tot zijn recht in „Stad I en II", maar de hoogte punten zal men aan de linkerwand (achterste gedeelte) aantreffen, met als absolute top „Schreeuw" Na het bezichtigen der zich aan de wand bevindende werken werden licht beelden vertoond van zogeheten drie dimensionale glasets. die niet nalieten grote impressie op de bezoekers te ma ken. Als geheel een expositie die de moeite van een bezoek overwaard is en waartoe t.m. 17 juli a.s. de gele genheid bestaat. GUs Kording Leidse boekhandels op maandag dicht LEIDEN De samenwerkende Leidse boekhandels hebben besloten in het vervolg de gehele maandag gesloten te zijn. aan de Orgelacademie in Haarlem, voor het eerst te engageren voor de Leidse orgelconcertenserie. Een zeer goed be zette kerk genoot toen van haai- spel. waarover dc recensenten o.a. zeiden „sublieme muzikale eigenschappen", „een zeer soepele techniek", „een verrassende registerkeuze en een voordracht van uit zonderlijke kleur". De Franse organiste bleek bijzonder gecharmeerd te zijn van de „stemmen" van het prachtige orgel in de Pieters kerk. Haar enige aanmerking was de enigszins zware tractuur van het orgel. Ze verliet de kerk na het concert dar ook wat vermoeider dan andere, maar dal had ze er graag voor over gehad. Briljant Marie Claire Alain zuster van de com ponist Jehan Alain) werd in 1926 te Saint Germain en Laye geboren. Reeds op 11- jarige leeftijd verving zij haar vader op het orgel van de parochiekerk. Na bril jante studies aan het Conservatoire National de Paris en nadat zij verschei dene eerste prijzen had behaald aan or gelconcoursen. begon een grote interna tionale carrière. Zij maakte concertreizen door de Verenigde Staten, Canada en hel grootste gedeelte van Europa. De grootste bekendheid kreeg Marie Claire Alain wellicht door het pla- tenopnamen- 40 grammofoonplaten, waarbij vele Bach-vertolkingcn, waar voor zij zes keer Le Grand Prix da Disque kreeg. Zij zal vrijdagavond (aanvang 20.15 ur) het volgende programma uitvoeren: J. F. Dandrieu Offertoire en La, G. Go- rette Tierce en taille, G. G. Nivers Echo, N. de Grigny Pange Lingua, Plein Jeu. Fugue a cinq. Récit. N. Bruhns Prélude et Fugue en Mi mineur. J. S. Bach Trio- Sonate no. 5 en Ut Majeur allegro, ada gio, allegro, J S. Bach Prélude et Fugue en Mi Bcmol Majeur. LEIDEN LZC heeft gisteravond het kampioenschap van de tweede klasse B voor zich opgeëist. De Leidenaars rekenden in Zaandam met de enige nog overgebleven medegegadigde af. Neptunus werd kansloos met 1-6 verslagen, waardoor LZC de titel ongeslagen in de wacht heeft ge sleept. De reserves van LZC, die hun kampioenskans in Gouda tegen GZC 2 hadden verspeeld, wonnen gisteravond in Poelmeer met 3-0 van het Amsterdamse AZ '70 2. de eerste speeltijd een 02 voorsprong Lang hebben de naar Zaandam ge trokken Leidse supporters niet in oi kerheid verkeerd. LZC nam reeds Scheveningen: Vissershavenweg, 13.30 rmdt tot 24 uur: intern, visserij tentoonstelling mon-. Warmond: Beatrixlaan, 7.30 uur: start t helfStratenloop. foon? apotheek Tot hulp der Mensheid, Hooi- gracht 48, telefoon 21060. De dienst var •aterl apotliee'c Van Breest Smallenburg Lei- Dai ^erdorP wordt ook waargenomen Jioor inder ^eze apotheek. De apotheek te Oegst- laver) geest en die te Voorschoten zijn geopend. Films Camera (2.30. 7 en 9.15 uur): De strop de *18). Lido (2.30, 7 en 9.15 uurj: Captain New man (18). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Slaapka mergeheimpjes (alle leeftijden). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Eddie op het spoort der verdwenen vrouwen (14); van maandag af: Hunde wollt Ihr ewig leben i 14). STUDIEBOEKEN voor alle inrichtingen van onderwijs Fa. B. DE KLER Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Adorable Julia (18). Trianon (2 en 8 uur): Irma la Douce (18). Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling werken van Will H. Tweehuysen, van 18 juli tot 31 augustus. De Taveerne (Tastevin). Beestenmarkt 14: tentoonstelling van schilderijen van Cor Kanbier (dagelijks van half 5 tot 12 uur, behalve 's zondags). Tot ball juli Boerhaavezaal Lange Vrouwenkerk- steeg 12: tentoonstelling schilderijen Ab Steenvoorden (van 10 tot 17 juli, dage lijks van 10 tot 21 uur). Noordwjjk aan Zee: De Baak dagelijks van 2 tot 9 uur. tentoonstelling van aqua rellen. grafiek en ceramiek (tot 15 augus tus). Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7 idorp): tentoonstelling van aquarellen van P. Herfst, wandkleden van Nora de Jong, edelsmeedwerk van Albeit Kok en keramiek van Mobach (tot en met 30 juli. dagelijks van 10 tot 17 uur, boven dien op vrijdagavond van 8 tot 10 uur. op zondag uitsluitend na afspraak). LISSE Er zijn mensen, die zo'n ongecompliceerde hartelijk heid bezitten en die zo'n natuur lijke gastvrijheid aan den dag leggen, dat iedereen zich direct bij hen thuis voelt. Organist G. Segers (bi) van de (bijzonder groteGereformeerde Gemeente in Lisse is zo'n man. Deze week vierde deze bollenkweker annex- exporteur zijn gouden jubileum als kerkorganist en wat hem be treft, was daar helemaal geen aan dacht aan besteed. „Ze hadden me er al eens naar gevraagd," lachte hij in zijn flat aan de Kanaalstraat, terwijl zijn vrouw met koffie en cake bin nenkwam. „Maar ik zeijongens, dat is al lang voorbij. M'n zoon heeft me nu eigenlijk verraden, 'k Had helemaal geen idee, waar hij heen wou. toen hij me zat uit te horen. Wilt u een sigaar? Ik zal u vertellen meneer, als ik in deze tijd was opgegroeid, was ik beroepsorganist geworden. Maar hoe ging dat vroeger De heer G. Segers in Lisse vierde deze week zün gouden jubi leum als organist van de Gereformeerde Gemeente en dat was voor mij aanleiding eens een praatje te gaan maken met deze ex porterende bollenkweker. loop uit Noordwijk, die was or ganist van de Hervormde kerk hier in Lisse. Maar toen was ik nog niet tevre den. Ik wilde graag een getuig schrift hebben. Ze verwezen me naar meneer Besselaar in Rotter dam. Hfj zegt: kun jij een Psalm spelen? Ja zeg ik, maar toen ik klaar wasstond hij zijn hoofd te schudden. Jij kunt er nog niets van, bromde hij en hij liet me het verschil horen. Acht preludiums van Bach heb ik toen onder meer moeten leren spelen, maar het eindresultaat was dit getuigschrift van de Nederlandsche Organisten- vereniging. Sindsdien is het altijd m'n wens geweest ook thuis een pedaalorgel te hebben, maar die koop je niet voor een paar kwartjes. Nu heb ben we hier in de kerk (duizend zitplaatsen) tegenwoordig een heel mooi orgel, dus daar kan ik m'n scha wel inhalen. Het begeleiden van de Gemeen tezang vind ik heel prettig werk. Nu moet dat je liggen. Want lang door twee doelpunten van Ad Moólhui- zen. Toen Neptunus in het tweede ge deelte nog even tegensputterde en doel man Roland Koedoder kort na de her vatting passeerde.trok LZC de teugels wat strakker naar zich toe en het doelpunt van Dick Timmermans bracht het verschil weer op twee doelpunten 1—3). De Leidenaars speelden een gewon en wedstrijd, maar wilden er deson danks toch nog wat van maken. LZC bleef behoorlijk spelen en de doelpun ten die Moolhuizen in het derde en Timmermans en Ouwerkerk in het laat ste gedeelte scoorden, waren er de ver diende beloning voor: 16. De Leidenaars zjjn nu nog slechts één wcdstrjjd van de eerste klasse verwijderd. Een beslissingswedstrijd zal uitmaken of LZC bet gestelde doel, de eerste klasse, dit jaar werkelijk bereikt. De kansen zijn op het ogenblik bijzonder goed. van LZC speelden op- aantal invallers, onder andere Jan Krijgsman in het doel voor Jan Heek, maar zij hebben desondanks i 30 overwinning kunnen boeken op het Amsterdamse AZ'70 2. Na een 20 ruststand was er van strijd eigenlijk j geen sprake meer. Gerard de Leeuw de drie Leidse doelpunten voor zijn rekening. Met ambities werd geen rekening ik staande tussen vaders knieën Ik durfde niet maar hij duwde me niet iedereen die oed el kan gehouden. Mijn vader was bol- -** tl- h/r«L- r»™. Psalmversje leren spelen. Ik gewoon de bank uit en zo bege- lenkweker en -exporteur en dus had toen al een aardig muzikaal leidde ik voor de eerste keer de i}egeie\den spelen, is ook geschikt voor het moest ik het ook worden. En dan, gevoel en ze vonden, dat ik het er Gemeentezang. Ze hadden gauw 'k had me al zien aankomen met Zo goed afbracht, dat ik les mocht mijn de mededeling dat ik m'n brood in de muziek wilde gaan verdie- by C. Herrewijn. kwam achter me staan om de gisters open te trekken, nadat het Toen ik bijna twaalf jaar was eerste versje was opgegeven. We apart vak. Door ervaring leer je aanvoelen huis gehaald en die u - y hoe je de mensen hebben moet Vijf minuten na dit gesprek wa de kerk. Organist Se- en ik op een zondagmiddag naast haideH Mer toen nog een éénkta. gers zette z*n brii op („Draag ik mun vader in de ouderlingen- pas twee jaaren liet enkele THUIS kregen we een harmo- mijn vader in de ouderlingen- mersorgcl met aanhangpedaal. mum toen ik een jaar of zeven, bank zat, was er geen organist. acht was. Ik was er niet van weg te slaan maar vader zei: dat is geen speelgoed hoor. Daar mag je niet aankomen. Dat is voor je zusters om les te nemen. Maar zt 's Morgens had mijn oom, wijlen A. Mtjnders, gespeeld en 's mid dags was het de beurt aan J Over duin, een zoon van wijlen ds. Overduin. Maar die kwam niet Z° zagen wel, dat ik er toch niet opdagen. Vader zei toen tegen mij: af kon blijven en ten slotte mocht jongen, ga jij maar naar boven, hand kreeg ik nog les 1 fO WERD ik hier dus kerkor ganist. Maar ja, toen ik enke le jaren les had gehad, ging ik les nemen bij organist Van Leeuwen van de Oosterkerk in Leiden. Van hem heb ik veel geleerd. Nader- Ver jaar!") en liet enkele ogenblikken later machtige ak koorden door de lege ruimte rollen. Waterpolo KNZB Leiderdorps DKD verloor van DES Het Leiderdorpse DKD heeft gister- I avond in „eigen water" ook de tweede wedstrijd tegen het Haagse DES verloren. De Hagenaars, die reeds kampioen zijn, de eerste twee perioden I nogal gemakkelijk op, waardoor de Lei- derdorpers de Hagenaars nog juist konden volgen. Toen de DES-spelers in de derde speeltijd het tempo wat opschroefden, was voor DKD geen eer meer te behalen i werd de 34 achterstand vergroot tot 37. De drie Leiderdorpse treffers kwa- nen op naam van Dick van Galen. NOORDWIJKERHOUT Geboren: Jacobus CMzvJTGde Groot en J M C Kiebert: Cornelis J z v C J Zcthof en P E Zonneveld: Pctronella M W d v J P Prins en A M van den Berg: Elisabeth C M d v P H Damen en M A W van der Ondertrouwd: A van der Niet en M A i»an den Berg; A van den Hoven en J C Broeke: J L Beugelsdijk en M G van der Geest: C J Overdevest en G S van def Slot; J A Keizer en G C M Warmerdam: J C A Duivenvoorde en F yan Lieshout. Overleden: Gerardus Blokker, 72 jr, echtgen. der Kamp.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3