Dankbaarheid bij opening nieuw bejaardentehuis in Alphen aan den Rijn llBenedenschool aan Tooropstraat f jKatwijk bestaat vandaag 50 jaar Spanjaard dacht dat de dominee-op-zee politiek commissaris was.. Ongelukken in Woubmgge en Hoogmade Chr. school Ter Aar in beroep bij Ged. Staten SIEÜWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 9 JULI 1964 Herv. schoolvereniging herdacht het in stilte Kinderen kregen een flesjeen personeel koffie (Van een onzer verslaggevers) IATWIJK Vandaag precies 50 jaar geleden Is de Herv. lagere school aan de Jan Tooropstraat geopend. De aan vankelijk 6-klasslge school werd In de jaren 20 uitgebreid met een even grote bovenverdieping. De twaalf klassen zijn later gesplitst in aparte scholen, de z.g. benedcnschool, waarvan nu de heer J. Vink hoofd is, en de bovenschool, die momenteel onder leiding van de heer E. J. de Geus staat, lehalve het instemmend „gemompel" van de schooljeugd op de mededeling dat de scholen gistermorgen al om elf uur uitgingen nadat de beneden- scholieren op flesjes limonade waren onthaald is dit gouden jubileum ln alle stilte gevierd. Onderwijzend per soneel en bestuursleden (voorzover aan wezig) hebben op dat tijdstip in 't Zwaantje tijdens een gezellige bij eenkomst rond een kopje koffie, her- innerigen aan de oude tijd opgehaald. In deze bijeenkomst, die wegens vakan tie van voorzitter ds. P. Moerenhout onder leiding stond van vice-voorzitter ds. D. Bouwman, waren ook aanwezig de heren L. Kalsbeek, oud-hoofd van de bovenschool, en A. Haasnoot, gepen sioneerd schoolhoofd, die tegenwoordig adviseur van het bestuur Is, en enkele andere personen die aan de school verbonden zijn geweest. Het was overigens een zeer genoeglijke herdenking van het halve-eeuwfeest, waaraan men verder geen aandacht heeft willen schenken. De foto van onze fotograaf D. Kruyt toont de aan wezigen in 't Zwaantje. De Hoop ontving van vissers weer minder AMSTERDAM Dit het jaarverslag _)ver 1063 van de Nederlandsche Ver- (eniging ten behoeve van zeelieden van 2|lke nationaliteit (die het hospitaal- kerkschip De Hoop in de vaart houdt) ^blijkt, dat het aantal contribuanten en lonateurs in liet verslagjaar een stij gende lijn bleef vertonen. De inkomsten fertoonden een geringe stijging. De totale opbrengst van de vissersbus- les liep evenwel opnieuw terug. De oor saak daarvan is de vermindering van de jersoneelsbezetting van de vloot. In totaal werd van de vissers ontvan- len f 9.524,58, als volgt gespecificeerd: Jcheveningen f 6.588,34; Vlaardingen 936.43; Katwijk f 837.40; IJmuiden 650,51; Goederede-Ouddorp 242,61; Urk I 252,68: Wieringen f 16,61. Het verslgajaar gaat verder over de feestelijke, medische en technische hulp- éji ferlening met behulp van het hospitaal- X* terkschip De Hoop. waarover wij in onze trant regelmatig berichten. Voorts wordt opgemerkt, dat de heer H. Th. de Booy in verband met zijn leef dag djd zijn functie als lid van het dagelijks JÊ Bestuur heeft neergelegd. Men spreekt ^5 ïijn warme dank uit voor hetgeen hij de 42 afgelopen 25 jaar voor de vereniging 7.heeft gedaan. ft/ KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoog (-/water 3.25 en 15.59 u.; laag water 11.42 u. Noordwijkers slaagden voor zwemexainen NOORD WIJK Tien Noordwijkse ge handicapten zijn gisteravond in dc Over dekte te Leiden geslaagd voor een zwemdiploma. Zij waren opgeleid door de dames C. van Oosten en M. Passchicr- yink onder auspiciën van de Algemene bond en de rooms-katholieke bond van Invaliden Een aantal geslaagden mag deelnemen aan een landelijke wedstrijd in Eind hoven. Gehandicapten die eveneens wil den worden opgeleid voor een zwem diploma kunnen zich opgeven bij mejuf frouw C. van Oosten Daniël Noteboom- fetraat 33 tel. 2215. i De namen van de geslaagden: diploma A: M. van Duyvenbode, B. Duindam, H. Lindhout, N. Steenvoorden, D. Steen- voorden en J. van Zuylen. Diploma B: U van Oosten, K Meeuwenoord en J. Zonneveld. Diploma C: G. A Steen- Voorden. AMSTERDAM Het predikanten-journaal van het hospitaalkerkschip De Hoop is altijd weer de moeite van het lezen waard. Hier volgen enige passages van de hand van ds. W. van Boeyen: 5 juli: ln het hospitaal bevindt zich een internationaal gezelschap, een Griek, een Portugees, een Oostenrijker, een Spanjaard en twee Duitsers. Het lukt met allemaal wat te praten. Bij de Portugees helpt de Spanjaard, die wat Frans spreekt en als hij er niet uitkomt, helpt de Griek, die in Italië heeft gewoond en be hoorlijk met Duits overweg kan. Deze mensen hebben het ver van huis niet makkelijk en stellen een geestelijk gesprek zeer op prijs. Ze zijn wat verwonderd dat er een dominee aan boord is. De Spanjaard had eerst gedacht, dat ik een soort politieke commissaris was. 6 juli. Er is een Duits jochie van 15 jaar bijgekomen. Hij voelt zich doodon gelukkig, dus blijf ik maar een beetje om hem heen. Trouwens iedereen in het hospitaal wil graag praten over thuis, over hun zorgen, of over zichzelf. Ik breng er uren door. De lopende patiënten willen morgen allemaal mee naar de kerk. De Portugees is het moei lijkst te benaderen. Hij is analfabeet maar als ik naar boven wijs knikt hij en slaat een kruisje. Wie weet wat er in deze oude melancholieke man omgaat. Naar ziekenhuis 7 juli. Bij 't wakker worden blijkt dat we full speed op de Schotse kust aan stomen. Het Duitse joch moet naar het ziekenhuis. Hij ligt stilletjes te huilen, dus ga ik maar proberen vadertje te spelen. De kerkdienst 's morgens kan niet doorgaan, jammer. Omstreeks 11 u. 15 zijn we in Aberdeen aan de wal. Met de dokter mee om Heinz af te leveren. De Portugees wordt ook opgenomen. Na 't eten varen we weer uit. De kerkdienst 's avonds wordt be zocht door de overgebleven patiën ten. De liturgie wordt daarom ln 't Frans, Duits en Nederlands gespro ken. Het zou goed zijn wanneer er voor dergelijke gelegenheden wat materiaal aan boord kwam. In ieder geval een aantal bijbels in verschil lende talen, of bijbelgedeelten. Voor al op de Duitse vissersvloot varen veel Spanjaarden, Portugezen en Grieken. Maar er komen soms ook Polen en Russen aan boord. De We reldraad van Kerken heeft een goede bundel uitgegeven van bekende lie deren in vele talen, die ook in onze bundels voorkomen. Er bestaan ook gebedenboekjes, in dezelfde poly glotte uitvoering. Daarvan horen er een aantal meegenomen te worden. Na afloop van de dienst over de preek nog wat nagepraat met de gasten, (tekst Genesis 10 2). Doordat een groot aantal schepen voor het weekeinde Schotse havens was bin nengelopen, waren er slechts 17 luister rapporten. In zijn samenvatting schrijft hij: Ee reis waarvan ik zeer heb genoten. Het weer was over het algemeen niet best maar het werk en vooral het contact met de bemanning en (via de radio) met de vloot heeft daar niet onder ge leden. Wat mij opvalt is, dat de gelegen heid op een vissersschip over te stappen steeds kleiner wordt naarmate er meer trawlers komen, Als ik me dit van te voren gerealiseerd zou hebben, zou ik zelf een stapeltje ..Onderweg" hebben HALLO! HIER IS JAPIE! KATWIJK OPGELET Vrijdag markt voordeel verkoop Jongens en meisjes pyama's tot 14 jaar nu alle maten 3.98. Damesslips 0.69. Jon gens- en meisjesgoed 0.69. Grote bad lakens 2 98. 2 stuks 5,-. Zie borden Japie goed woord meegenomen or kwijt te raken. Is het niet de overweging waard in de toekomst behalve „lees" wat pak kende evangelisatielectuur mee te ne. men? „Onderweg" lijkt mij daar zee- geschikt voor. De voornaamste oorzaak van het geringe aantal bezoeken was „abnormaal grote vangsten". Het komt mij ook voor, dat de zon dagmorgendienst evenals de avonddienst drie kwartier zou moeten duren. Ik dacht dat een preek van 20 minuten het ma ximum was dat kon worden opgenomen. We legden 2500 zeemijlen af. In to tas bezocht ik 14 piatiënten aan boord. WOUBRUGGE - Er deden zich woens dagmorgen maar liefst vier verkeers ongelukken voor, waarvan drie ln Hoogmade.In totaal moesten twee per sonen naar het academisch ziekenhuis te Leiden worden gebracht. Op de onoverzichtelijke stenen brug aan de Van Klaverweydenweg botsten nog vóór acht uur twee personenwagens frontaal tegen elkaar. Ze werden be stuurd door de heren H. K. uit Leiden en J. van W. uit Pijnacker. Beide wagens liepen aan de voorzijde zware schade op; de bestuurders kwamen met de schrik vrij. Even later kwam bij de bushalte in het midden van de Kerkstraat de bromfietser P. J. uit Rijnsaterwoude door te krachtig remmen te vallen. Hij werd aangereden door de hem tegemoetkomende brom fietser H. v.d. O. uit Katwijk. Na door dr. J. Kooter uit Woubrugge te zijn behandeld, werden beide slachtoffers resp. met een gebroken arm en inwen dige kneuzingen naar het academisch ziekenhuis gebracht. Op de smalle, gevaarlijke bocht bij Colijn raakten, door onvoldoende rechts houden, twee wagens elkaar, die nogal wat plaatschade opliepen. Ze werden be stuurd door de heren D. de W. uit Wou brugge en A. v. L. uit Zevenhoven, die beiden ongedeerd bleven. Ten slotte had op de westelijke afrit van de provinciale brug te Woubrugge een botsing plaats tussen een personen auto en een tractor. De auto liep daarbij nogal wat schade op. Vlootschouw in Oude Wetering OUDE WETERING Vorig jaar hield de V.V.V. Oude Wetering bij de opening van de Braassemweek een vlootschouw voor motor- en zeiboten. Dit hebben de deelnemers en de bevolking zo op prijs gesteld dat het bestuur van de V.V.V. besloot ook dit jaar zo'n schouw te or ganiseren. Maandagavond 13 juli zal deze manifestatie plaats hebben. Er zal ook nu gestart worden bij café „Sport" aar de Huigsloterdijk. Op één der motor jachten zal het fanfarekorps „Door gunst Verkregen" uit Nieuwe Wetering varen. Ook zal er, om negen uur dagavond, een openluchtbal zijn, bij goed weer tevens dinsdagavond. OUDE WETERING Om half gistermiddag vertrok het kinderkoor „Jong Halleluja" voor een uitgaansmid- dag. De reis werd gemaakt met een auto bus van Maarse en Kroon met als doel Artis te Amsterdam. Ondanks het on gunstige weer hebben groot en klein toch genoten. In goede stemming kwa men zij om 7 uur in Oude Wetering te rug. ALPHEN Het bejaardentehuis „Rijnzate" is gistermiddag door me vrouw J. J. Bruins Slot-Padding officieel geopend. Men was voor deze plechtigheid bijeengekomen in de conversatiezaal van het tehuis, een fraaie ruimte, waar in een der wanden een aandachttrekkend kunstwerk is aan gebracht, een sgrafito, vervaardigd door Jan Broerze, uitbeeldend hoe de natuur wordt verdrongen door de randstad. Het is een geschenk van iemand die onbekend wenst te blijven. Gelukkig voor de bejaarden van „Rijnzate" is van hun woonvertrekken uit nog volop natuur te zien. Het gebouw ligt prachtig, bij het Bospark. Geschil over schoolbouw Sfeer m 't gezin De „Nieuwe Leidse" er Vanmorgen diende voor het college Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het beroep van het bestuur van de Ver eniging voor Christelijk Volksonderwijs te Ter Aar tegen het gemeenteraadsbe sluit waarbij het schoolbestuur niet ont vankelijk is verklaard in zijn verzoek om medewerking voor de stichting een nieuw schoolgebouw t.b.v. het lager onderwijs. De raad overwoog, dat reeds bij zijn besluit van 18 maart 1958 medewerking is verleend aan de stichting van een nieuw gebouw en dat er derhalve voor een nieuw besluit geen aanleiding was. Het schoolbestuur voert in beroep aan. dat zijn aanvrage aan de vereisten van artikel 73 der Lager-Onderwijswet 1920 voldeed, zodat de raad deze had behoren in te willigen. Het feit. dat reeds in 1958 voor een nieuw schoolgebouw medewer king is verleend kan naar het school bestuur meent geen bezwaar zijn, gezien bij inwilliging van de tweede vrage het bij raadsbesluit van 18 maart 1958 verkregen recht komt te vervallen. Het motief van de nieuwe aanvraag is, dat het schoolbestuur geen behoefte i heeft aan de in 1958 verleende medewer king voor de bouw van een vierklassige school bestemd voor 130 leerlingen. Door daling van het leerlingenaantal in de laat ste jaren bestaat momenteel slechts be hoefte aan een drieklassige school, vooi 71 leerlingen. Burgemeester en wethouders wezen ei op. dat het in 1958 genomen raadsbesluit nog steeds van kracht is. Er zijn geen fei ten bekend, die een herziening var besluit noodzakelijk maken, zo werd ge- De inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Leiden adviseert het be roep gegrond te verklaren. Er is geen en kele aanleiding om nu nog vast te houden aan de voor een vierklassige school leende medewerking, wanneer het be stuur kan volstaan met een kleinere school. Volgens de jurisprudentie Is het niet mogelijk achteraf in de verklaring omtrent de grootte der school wijziging te brengen. Wanneer het schoolbesluur in verband met de te storten waarborg som niet in moeilijkheden wenst te ko men, is het indienen van een nieuwe aanvrage zijns inziens de enige weg. De hoofdinspecteur van het lager on derwijs in dc tweede hoofdinspectie meent, dat het raadsbesluit van 1958 de mogelijkheid biedt een drieklassige school te bouwen. Hij ziet geen aanleiding tot wijziging van het aangevallen raadsbe sluit. Tijdens de zitting werd namens schoolbestuur nog opgemerkt, dat het bouwplan van een drieklassige school reeds bij de onderwijs-inspectie wa: gediend en dat dit plan spoedig ook B. en W. zou bereiken. Voorts werd nog gezegd, dat aanvankelijk een bouwterrein was aangewezen in het oostelijk deel Ter Aar, omdat de gemeente daar uitbreidingsplan had. Toen het gemeente bestuur dit uitbreidingsplan verschoof naar het westelijk deel van Ter Aar, wilde het schoolbestuur ook het bouwterrein waar de school in dit nieuwe plan heb- ben. Hierover is een geschil gerezen tus sen het schoolbestuur en het gemeente bestuur, waarna het schoolbestuur in roep ging bij de minister. Over deze zaak is nog geen uitspraak gedaan. De voorzitter van de Interkerkelijke Stichting voor Bejaardenzorg te Alphen den Rijn, de heer P. Hoogendijk, verwelkomde de talrijke kerkelijke en burgerlijke belangstellenden, onder wie de loco-burgemeester, zijn drie collega wethouders en de loco-secretaris. Voorts een aantal raadsleden. Vreugde Hierna opende ds. P. A. Lefeber, Her vormd predikant, de bijeenkomst Schriftlezing en gebed. Tot het bestuur van de Stichting zei spreker dat alle aanwezigen gaarne willen delen i vreugde. Aansluitende op wat Paulus zegt in 1 Corinthe 3 wees spreker op het enige fundament dat gelegd is: Jezus Christus. Uit gesprekken met de be jaarden bemerkte ds. Lefeber dat scheidenen dit gebouw beschouwei het voorlaatste station. Moge hier zijn een zich volkomen richten op het eind station Jezus Christus. Allen komen niet uit dezelfde kerkgemeenschap, ma; is een gemeenschappelijk fundament. Christus draagt het huis dat straks eeuwig zal staan. Mogen alle bejaarden hiervan levende stenen zijn. Ds. Lefeber gaf de verzekering dat de predikanten die zaterdagsavonds ii tehuis de weeksluitingen zullen v( gen de aandacht zullen richten op Jezus Christus. Hij besloot het bestuur Gods zegen toe te wensen op de eensgezinde arbeid. Hij betrok hierin ook de direc trice. zuster J. de Jonge, en haar staf. Hierna sprak de voorzitter van he Stichtingsbestuur, de heer Hoogen dijk. Deze dankte mevrouw Bruins Slot voor haar bereidwilligheid de opening te verrichten en zei zich te verheugen in het herstel van haar man, burgemeester Z. Bruins Slot, die zich persoonlijk steeds voor de totstandkoming van dit gebouw in gezet heeft. Speciaal richtte spreker zich ook tot de vertegenwoordigingen van de viei gemeenten en kerkeraden die het be stuur hebben samengesteld (nl. de Herv. Gemeenten van Alphen a. d. Rijn Oudshoorn en de Geref. Kerken Alphen en Alphen-Noord) en die als de opdrachtgevers met gepaste trots welkomd werden. Feest De heer Hoogendijk richtte zich ook tot de bejaarden die via de microfoons de bijeenkomst op hun kamers konden volgen, 's Avonds kregen zij een feeste lijke bijeenkomst aangeboden in de versa tiezaal. Spreker stond hierna stil bij de ge schiedenis van de totstandkoming het gebouw, waarover we in het leden meermalen geschreven hebben. ..Rijnzate" is zeer beslist niet vlu; stand gekomen. Nadat najaar 1955 de samenwerking tussen de vier genoemde Kerken tot stand was gebracht, heeft het jaren geduurd voordat men bouwen kon. In het voorjaar van 1963 werd zr. J. de Jonge te Vlissingen tot directrice be noemd. Dank werd gebracht voor allerlei on dervonden medewerking, met name var het gemeentebestuur in verband me' geldleningen. Wat de naam „Rijnzate" betreft, de verbinding met de Rijn is dui delijk. Een zate is de grondslag van een dijk, dus de grondslag Zingende zusjes met sopraan treden op in Hazerswoude HAZERSWOUDE Zaterdag avond a.s. zal in de Geref. kerk een orgelconcert worden gegeven door de heer Adriaan Bol, orga nist te Badhoevedorp. Op het pro gramma staan o.m. werken van Zwart, Feike Asma, Bach. Handel en Samuel Wesley. Voorts verlenen medewerking de „Zingende zusjes" en een jon genssopraan. De „Zingende zus jes", Tineke en Els Rijke studeren aan het chr. lyceum te Amster dam en volgen zanglessen aan het Conservatorium te Haarlem. De jongenssopraan is Rony Rol, elf jaar oud. Voor het optreden van deze jeugdige zangers, die een programma brengen van geeste lijke liederen, wordt veel belang stelling verwacht. Het concert begint om 8 uur. van een werk dat bescherming biedt aan hen die achter de dijk wonen. Het woord zate heeft ook de betekenis van een ligplaats van schepen in het zand van een haven bij eb. Een schip vindt dan na het doorstaan van storm- gewoel en golfgeklots een rustige bedding in de zate van de haven. De grondslag dient goed te zijn en hier herinnerde spreker aan de woorden van ds. Lefeber. Dank werd gebracht voor de talrijke geschenken in geld of natura, waardoor het mogelijk werd het gebouw fraaier en doelmatiger in te richten. Men zag hierin een sympathiek gebaar van de plaatselijke gemeenschap en een bewijs dat het tehuis een plaats heeft in de harten der gemeentenaren. De huisgenoten gaf de heer Hoogen dijk de verzekering, dat men hen het verblijf zo aangenaam mogelijk wil burgemeester sprak de wethouder van sociale zaken, de heer A. J. Dekker. Ook hij ging de voorgeschiedenis van het tehuis na. Het gemeentelijk tehuis voor I ouden van dagen aan de Oudshoorn- seweg is opgeheven en het gemeente bestuur heeft dat, onder de gegeven omstandigheden, met vreugde ge daan. Spreker bracht dank voor de opneming van de bejaarden uit dit tehuis en was dankbaar dat de direc trice van het opgeheven tehuis, mej. Nederbragt, van de staf deel uit mag maken. Het gemeentebestuur ver heugt zich met u op deze dag en spreekt de hoop uit en de verwach ting, dat onder beding van Gods onmisbare zegen de bewoners van dit huis een zondoorlichte avond mo gen genieten. Ten slotte spraken nog de architect, de heer Joh. A. Wentink te Baarn, en de heer L. Gesman, firmant van het aannemersbedrijf Gesman en Zoete- meijer, hoofdaannemer. Zowel de archi tect als de bewoners ontvingen deze middag veel waardering. Ds. W. Wijma heeft de bijeenkomst gesloten, waarna er gelegenheid was het bestuur te feliciteren. maken. Hij besloot met het huis aan te bevelen aan Hem, Die het mogelijk gemaakt heeft, dit tot stand te brengen. Belangrijk Voordat zij de openingshandeling, het wegtrekken van een doek. die over de maquette van het gebouw lag, verricht te, zei mevrouw Bruins Slot, dat het haar een- grote eer was, het tehuis te mogen openen, omdat het een belang rijke taak vervult en zal blijven ver vullen in onze gemeenschap. Met de nu bestaande tehuizen is men er echter niet. Want er is een niet onbetekenende wachtlijst. (Het bestuur vertelde tijdens een bespre king met de pers dat men nog een dergelijk gebouw zou kunnen bezet ten, als men de aanvragen van bui ten Alphen meerekent). En me vrouw Bruins Slot zinspeelde er op, dat het werk hiervoor zal worden aangepakt. Zij feliciteerde het be stuur en de huisgenoten. Na de of ficiële handeling bood Nelly Konij nenburg, dochter van een der be stuursleden, mevrouw Bruins Slot een boeket aan en ze kreeg ook de maquette van het gebouw. In de hal beneden was inmiddels ook het go; dijn weggeschoven voor een gedenk steen, waarin de participerende ker ken staan vermeld en de openings datum. Na een pauze volgde nog een rij var sprekers. Ds. H. Koudstaal voerde het woord namens de centrale Herv. kerki raad van Oudshoorn en de Gnephoek. In verband met het „zate", zei spreker tot de bejaarden, dat zeer niet bij moeten gaan zitten. Dit is een door gangshuis, meer een tent, omdal we voort moeten. De heer C van Wijk voerde he. woord namens de diaconie en de kerk voogdij der Herv. gemeente. Hij schonk aandacht aan de sociale ontwikkeling sprak het grootste vertrouwen uit in de directrice, die hy een presentje deed aanbieden. Ds. W. Wijma. sprekende namen Gereformeerde Kerk van Alphen Rijn, kon zich wel verenigen met de van het tehuis, maar het woord deze tijd „sjaloom", dat men eens suggereerde, spreekt hem ook sterk aan Moge in dit tehuis „sjaloom", vrede ge vonden worden, Gods vrede.' Spaarboekje Dertien tot veertien jaar geleden wa rn in Alphen eens een 50 a 60 Haarlem se bejaarden, die in een der gebouwen de Geref. Kerk hebben gegeten Er toen sprake van een Geref. tehuis Genoemde bejaarden hielden een col lecte die f 35.opbracht. Ds. Wijma had dit geld op een boekje gezet, door ente op rente was het f 50,— geworden i dit bedrag bood spreker het bestuur u aan, met vrije bestemming. Na de kerkelijke kwamen de burger lijke autoriteiten; bij ontstentenis van de Nellie Konijnenburg bood me vrouw Bruins Slot bij de ope ning van het bejaardentehuis te Alphen aan den Rijn een atten tie aan. Over het gebouw zelf en de indeling hebben we ook reeds eerder geschreven. Een aardige vondst is de winkel, in de hal, bij de hoofdingang, waar de be jaarden heel erg dankbaar voor zijn. Vorige week was er reeds een omzet van f 400. Het zijn alle verpakte artike len; de baten zijn voor extraatjes voor het tehuis. De gemiddelde leeftijd van de in ..Rijnzate" opgenomen bejaarden is 76 jaar. Dat vormt mede een bewijs voor de sociale inslag van de Stichting. Voor deliger zou men jongere mensen kunnen nemen, want een hoge leeftijd vraagt ook een hoog personeelsbestand. Er is opgenomen naar urgentie en bij voor keur inwoners van de eigen gemeente. Aan het gebouw zyn verwerkt 600.000 «tenen: 1.300 m2 tegelwerk: 3.000 m lei dingen; 15.000 m2 stukadoorwerk; 2.000 nv- glas, wat bewijst dat „Rijnzate" een gebouw vol licht is. Geslaagde meisjes iii Alphen ALPHEN De volgende leerlingen van de chr. Nijverheidsschool voor incis ies te Alphen aan den Rijn zijn geslaagd voor het examen Alg. Vrouwelijke Vor ming deel I van de Stichting IVIO te Am sterdam: Henny Cardol, Diny Enjond. Lya den Hollander. Els van Houten. Bep Kroon, Marian Molema, Marty van Nim- wegen, Ans den Ouden. Nel Tromp, Bep Turken, Gré Verhorst, Hanny Vis. ALPHEN Van de Ichthus-ulo zijn geslaagd op 8 juli te Gouda voor diploma A met wiskunde: Hannie Breeveld, Ria van Dam, Piet Dcmoet, Hans Donker, Nely van Gemeren Hanneke van Koe ken, allen te Alphen aan den Rijn en Ton Bols, Leo Gonssen. beiden te Nieuw koop Kijkavond Woubrugge WOUBRUGGE De laatste kijkavond van de christelijk nationale school wordt gehouden op maandag 13 juli van 7 „Tokio"' via Synconi op het scherm Er bestaat een kleine kans dat de Ne derlandse televisiekijker in oktober op de dag van de wedstrijden het filmver slag van de Olympische spelen in Tokio op liet scherm krijgt. Dat is het geval als de Verenigde Stalen op tijd de Syn- 11 lanceren en de apparatuur werkt. :cn persconferentie heeft Sicbe van der Zee gisteren uitvoerig verteld ovcf de voorbereidingen. Tokio doet alles aas J - lv-accommodatie. omdat men dat ais :n reclamestunt beschouwt. Ook als de Syncom niet werkt krijgt .en dagelijks beelden uit Tokio.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 5