wêekaa laat uw zoon een vak leren Ontspanningsplan in Valkenburg Straten loop in Warmond Schijnmanoeuvre met visum van mr. Dake "tcX fat met Wellaform haarcrème gezond en glanzend haar NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 9 JULI 1964 VALKENBURG Valkenburg bezit een speeltuinvereniging welker het be stuur altijd bijzonder actief is. Naast het gewone speeltuinwerk is het bestuur er steeds weer op uit, iets byxonders te be denken. Vooral nu de vakanties weer voor de deur staan, is dit bijzonder welkom. De kinderen van de leden zullen nu kunnen deelnemen aan de vakantiewe ken die georganiseerd worden door het Leidse Volkshuis voor jongens en meis jes van 10, 11 en 12 jaar. Er worden 2 bouwkampen gehouden, van 27-31 juli en van 3-7 augustus. Het kamp is in 't Jocht te Valkenburg. De kinderen gaan er 's morgens weg. nemen brood mee en komen tegen de avond thuis. Op het kampterrein zullen ze hutten en tenten bouwen, zodat een jeugddorp ontstaat. Natuurlijk moet alles ook geschilderd worden. Als het dorp klaar is. zal men er een feest organiseren. Tussentijds kan er sport en spel worden beoefend. Voor ongunstig weer zal een grote tent wor den opgezet. De kosten bedragen f 3.50 per week. Voor jongens en meisjes van 4% tot en I met 9 jaar worden eveneens twee va kantieweken gehouden in dezelfde pe- riode, echter niet in Valkenburg, maar I in het Volkshuis te Leiden. De kinderen gaan er elke dag heen en nemen brood mee. Het programma, ook onder ervaren leiding, omvat, afhankelijk van de leef tijd en het weer, handenarbeid, spelen, bezoek aan speelvijvers of eventueel het strand en jeugdvoorstellingen. De kosten bedragen f 1.75 per week. waarbij de kosten van de bus dan nog komen. Op 22 augustus zal een gezins dag worden gehouden in het Panbos. Gezinnen die lid zijn van de speeltuin- Prins Bemhard zal MLD-vaandel te Valkenburg uitreiken VALKENBURG Zoals reeds be- kend is gemaakt, zal Z-K.H. prins Bernhard het aan de marinelucht vaartdienst toegekende vaandel op vrijdag 17 juli om 11 uur uitreiken. De plechtigheid zal plaats hebben op liet marinevliegkamp Valkenburg. Zijne Koninklijke Hoogheid zal het vaandel ter hand stellen aan de Vlag officier marineluchtvaartdienst, schout- bij-nacht-vlieger J. L. den Hollander. reniging kunnen hieraan deelnemen. Hier bedragen de kosten 50 cent per dag voor kinderen tot 12 jaar. Ouderen be talen f 1„ per dag. Opgave voor deel neming kan geschieden tot uiterlijk 13 juli bij de heer Imthorn op de speeltuin. Dipli omazwemmen van De Zijl LEIDEN Woensdagavond hebben de volgende leden in het bad Zweilandlaan het diploma behaald. Diploma A. meisjes; W. Moe re, Leiden, H. Fopma, Den Haag, E. Breyer, E. v. d. Vegte, M. Zaalberg. B. Ju. allen Leiden. Diploma B: M. v. d. Linden, Culemborg. E. Sprong, Schiedam. M. de Roode, M. Moerer, L. Mie re met, allen Leiden. Diploma A, jongens: A. Pesant, Leiden, P. Pijnakker, Leiden. G. J. v. d. Gugten, Rijnsburg, H. Schouten, Leiden, J. v. d. Steen, Leiden, P. Krassenburg, Leider dorp, H. Klink. Leiden, W. J. v. d. Linden. Culemborg, R. v. Linden. Culemborg, B. Schouten, Leiden, Diploma B: K. Christiaanse, R. Miere- met, J. Henzen, H. Keyzer, B. Bergman. R. J. Zaalberg, allen Leiden, N. Fopma. Den Haag. Mulo-examens in Leiden LEIDEN Gisteren zijn te Leiden voor het mulo-examen A de volgende kandidaten geslaagd: de heren: D C Smit. M L Mussert, W Wegener (Voorschoten). L G Wassenburg (Leiderdorp). W F van Winsen (Noordwjjk), J A Zwitser (Noord- wijk), J A Tibboel. G H N Tiesema, K de Jong. J Siere, P D Snaterse (Abbenes). P M v Hasendonk (Voorschoten) De dames: T Robbers, L C Schouten. S de Vries (Voorschoten). Z Zuidervaart (Leiderdorp). B v d Hoek, M v Hooidonk. G W Los, C C v d Mey (Rynaburg). A M Ottenhof. P E Ravensbergen (Oegst- geest). F M E Scholten. J M H v Dijk (Valkenburg). Niet geslaagd vier kandi daten. Geen plaatsnaam: Leiden. Raadsagenda Oegstgeest OEGSTGEEST De gemeenteraad komt woensdagavond half 8 bijeen. Agenda: beëdiging en installatie het nieuw-benoemde lid van de raad. de heer C Kamsteeg; onderzoek van de geloofsbrief van het nieuw-benoemde lid van de raad drs. J. W. de Graaf, ter voorziening in de a.s. vacature ont staan door het bedanken van de heer prof. mr. P. J. G. Kapteyn; voorstel tot afbraak van de onbewoonbaar verklaar de woningen Abtspoel weg la, 2 e tot ruiling van grond bij het perceel W ijttenbachweg 43; tot beschikbaar stelling van een krediet voor de uitvoe ring van het zgn. Kerkbuurtplan; tot overneming van grond op de hoek Ter- weeweg-De Kempenaerstraat en be schikbaarstelling van een krediet voor verbetering van dit kruispunt; tot ver koop van bouwgrond aan de boeren leenbank Oegstgeest; tot vaststelling het uitbreidingsplan Oegstgeest- Morskwartier 1963 met bijbehorende bebouwingsvoorschiften: inzake het voeren van een procedure tot ontbin ding van de pachtovereenkomst - met A. C. Paardekooper; inzake de algemene huurverhoging: tot verlening van me dewerking voor de stichting van eeu r.k. kleuterschool; tot verlening van medewerking voor de bouw van twee theorielokalen van de v.g.Lo.-sehool Duinzicht; tot het verlenen van mede werking voor het vernieuwen van de riolering van de r.k. meisjesschool; tot het verlenen van een krediet i.v.m. ont eigening gronden Van der Putten. Afbraak in Oegstgeest OEGSTGEEST De raad besloot tot onbewoonbaarverklaring van de panden Abtspoelweg la, 2 en 3- De bewoners deze panden zullen binnenkort een andere woning toegewezen krijgen. en W. stellen voor onmiddellijk na de ontruiming tot afbraak van de pan- over te gaan. Aanrijdingen in Hillegom HILLEGOM De bestuurder van een personenauto, de heer W. H. B. te Hille gom, reed van de Van Meerbeekstraat naar de Hoofdstraat, toen hij op de hoek tegenóver het raadhuis de trottoirband raakte en de maebt over zijn stuur ■rloor. Hij kwam tegen een boom tot stilstand. Bij deze botsing liep hij een ernstige hoofdwond op, die door dokter Van den Andel werd verzorgd. HU werd naar zijn woning gebracht. De bestuurder van een Duitse auto, waarschijnlijk verdwaald in de Ameri- kabuurt te Hillegom, reed op de hoek Michiel de Ruyterstraat een regen pijp van een woning. Zijn auto nam ook nog „een hap stenen" uit de muur. HU et de noorderzon vertrokken. VISSERIJGOLFJES IJMUIDEN Voor de haringschepen die op 58 NB in actie zijn waren 1 goede resultaten weggelegd. Weliswaar werd niet zoveel meer gevangen als eer paar dagen geleden maar met de trek ken van twintig kantjes die regelmatig aan boord kwamen, waren de schippers toch nog wel tevreden. Als bijvis kwam daar wat makreel en schelvis aan boord. 60 NB had de visserij een rustig ver loop. Uitschieters werden er niet geno teerd maar gelukkig ook geen volledige ers. De trekken leverden gemiddeld dertig manden hoops op, voornamelijk bestaande uit schelvis, wijting, makreel gul en kabeljauw. In die contreien as het tamelijk goed weer. Op 57 NB. bij he Farndeep gaf de ha ringvisserij veel minder reden tot tevre denheid. Een enkele gelukkige kon een dagvangst van vyftig kantjes doorgeven de meeste schepen bleven daar ver onder. Er waren zelfs vaartuigen die helemaal geen haring vingen. Daar ook de makreel in deze omgeving verstek liet gaan was er geen reden tot juichen. is in dit visgebied overigens opval lend stil geworden. De meeste schepen hebben hun activiteiten meer naar het noorden verlegd. De grotere kotters op 55 NB waren niet zo erg op dreef. De dagvangsten schommelden allemaal rond de honderd manden kleine schelvis, wijting en makreel. Of de totale hoeveel heid vis minder is geworden valt te be twijfelen. Maar het aantal schepen is veel groter geworden. Verscheidene kotters hebben na de zeer slechte vangsten van de laatste weken de tongvisserij eraan gegeven en proberen nu op 55 NB tot betere resultaten te komen. Uiteraard maakt dit de spoeling veel dunner. Maar sr nog veel vis zit bLjkt wel uit de grote schelvisaanvoer van de laatste da gen die voornamelijk uit dit gebied af komstig is. In de Sylt klaagden de schippers steen en been over de werkelijk minimale vangsten. Soms werd er een trekje van twintig kilo tong en een paar manden andere vis doorgegeven maar meestal bracht men het niet verder dan trekken tien kg en een enkel mandje schol. De gelederen van de Nederlandse kotters in deze omgeving dunnen dan ook bU de dag uit. Onder de vaderlandse kust wa de resultaten nog slechter. Tong kwam daar bijna niet voor. wel wat schol, maar toch niet in hoeveelheden ;en goede visserij mogelijk maakten. Het gemiddelde lag per trek op vyf kg tong en twee manden andere vis. Een en kel schip maakte daarboven nog een paar kabeljauwen buit Naar Zuid-Afrik» De KW 80 Stadt Enkhuizen is aan een rederij in Zuid-Afrika verkocht. Maan dag vertrekt het schip dat in 1956 werd WARMOND Op zaterdag 18 juli wordt in Warmond een stratenloop ge houden. Aan deze wedstrijd kunnen atle ten, die lid zijn van de Koninklijke Ne derlandse Atletiek-Unie, deelnemen, ook zullen er wedstrijden worden gehou den voor oogeoefenden. De afstanden zijn voor ongeoefenden: voor de jongens van 15-18 jaar: 800 meter, voor de heren boven 18 jaar: 2500 meter. De prijzen zijn bekers en medailles. De wedstrijden beginnen om 19.30 uur. De kleedgelegenheid is op het sportter- rein „Overbos" tegenover het bos „Huys te Warmont". Deelnemers dienen vóór 19 uur startnummers bij de kleedgelegenheid in ontvangst te nemen. Opgave kan schriftelijk of telefonisch geschieden bij mejuffrouw J. van Rijn, Norremeerstraat 54 te Warmond, telefoon K 1711-451. De sluitingsdatum is dinsdag 14 juli. Brand bij Leidse padvinders LEIDEN In het troephoofdkwar tier van de Ewout-Joppenszgroep aan de Eerste Binnenvestgracht brak gis termiddag tijdens werkzaamheden ter voorbereiding van het zomerkanu) brand uit doordat verbrande hout- en papierresten opnieuw waren gaan smeulen. De ruimte voor de verken ners brandde «"eheel uit en een grenzend speellokaal werd bescha digd. De brandweer, die snel ter plaat se was, kon verdere uitbreiding voor komen. De groep heeft een verzeke ring lopen tegen brandschade. gebouwd naar de nieuwe thuishaven Kaapstad. De Stadt Enkhuizen werd ge bouwd op de werf van de gebroeders Boot te Woubrugge en gold in die tyd een hypermodern vaartuig. In de machinekamer staat een motor van 550 PK Geruchten willen dat verscheidene re ders in onderhandeling zyn met bui tenlandse maatschappijen over verkoop. enige schepen. Trouwens ook het feit dat diverse Nederlandse treilers bij het seismografisch onderzoek van de Noordzee 2yn ingeschakeld duidt op een minder voorspoedige gang van zaken. Ruim twintig uur nadat minister Luns naar de Sowjetunie is vertrokken, heeft de Sowjetambassade in Den Haag het Nederlandse ministerie van buitenlandse zaken meegedeeld, dat alsnog de toestem ming was verleend tot het afgeven van een visum aan de Nederlandse journalist mr. A. C. A- Dake. die onder meer ons blad verslag soa geven van de reis van mr. Luns. Hoe zeer deze visumveHening op dit tijdstip een schijnmanoeuvre was, bleek echter spoedig. Mr. Dake was na het trek van mr. Luns naar Bonn vertrokken. De enige mogelijkheid om hem vandaag nog in de gelegenheid te stellen Moskou te bereiken, was dat hy het vliegtuig van 12.20 uur naar Kopenhagen zou nemen dat hem om 15 uur aansluiting op het toestel naar Moskou zou geven. Toen wy ons tot de Sowjetambassade in Den Haag wendden, bevestigde de consulaire ambte naar Davydytchef dat de toestemming tot afgifte van het visum er was. Op ons zoek de Sowjetambassade in Bonn tele fonisch te vragen mr. Dake het visui geven, antwoordde de heer Davydytchef echter, daartoe niet bereid te zyn. Mr. Clir. gereformeerde zendingsdag 15 juli De classis 's Gravenhage van de Chris telijke Gereformeerde kerken houdt woensdag 15 juli haai- zendingsdag op het landgoed ..Raaphorst" te Wassenaar BU ongunstig weer worden de samen- Komsten gehouden in de Gereformeerde Kerk aan de Zijllaan Het programma begint om 10.30- Spre kers zullen zyn dr. W. H. Velema uit Leiden die de dag zal openen en voorts ds. J. Kampman uit Rijnsburg over „Het zendingsgebed van de Heiland", ds. L. S. den Boer uit Sassenheim over „Gods beloften aan Israël", ds. A. Bikker uit Utrecht: „Van koppensnelier tot Opper- zangmeester", ds, W- J. v d. Gronden uit Almelo: „Ik zie, ik zie. wat gij niet ziet" en ds. M. W. Nieuwenhuyze uif Delft die de bUeenkomst zal sluiten. Mej. C. M. Nieuwland uit Den Haag houdt een k ind ervertel 1 ing. Dake moest zich in Den Haag vervoegen. Vervolgens hebben wy de heer Davy dytchef verzocht eraan mee te werken, dat de heer Dake zonder visum voor Mos kou het vliegtuig van 12.20 uur kon ne men. Daartoe zou hij desnoods op onze koeten Moskou moeten bellen om te be werkstelligen, dat een visum bij aankomst zou worden verleend. Zowel de heer Davydytchef als de later benaderde pers chef Dedof weigerden die medewerking en verklaarden, dat als mr. Dake zonder visum te Moskou zou aankomen, hij met net volgende vliegtuig zou worden terug gezonden. De enige mogelijkheid om het visum uit te reiken, zo zeiden zü. was bij pre sentatie van het paspoort in Den Haag. Dat zon hebben betekend, dat de heer Dake eerst vrijdagavond in Moskou zoo arriveren. Op een tijdstip dus, dat mr. Lans zijn politieke besprekingen in Mos kou zou hebben afgesloten en reeds naar Leningrad zou zUn vertrokken. De mede deling, dat het visum alsnog was verleend, betekende dus niets anders dan een schijnmanoeuvre. Daarop opmerkzaam gemaakt, antwoordde attaché Dedof, dat de ambassade had gedaan wat zy doen Ougelukken in Sassenhehii SASSENHEIM Gisteravond had na bij het Postviaduct een verkeersongeval plaats. Een bestuurder van een personen wagen, komende uit de richting Oegst geest. wilde by het viaduct Rijksweg 4 opgaan. Een bromfietser, komende uit de zelfde richting, sloeg linksaf, onder het viaduct door in de richting Voorhout HU werd op het wegdek geslingerd en liep een flinke hoofdwond op. De dokto ren De Graaff en Kwint achtten over brenging naar het academisch zieken huis te Leiden nodig. Bromfiets en auto werden beschadigd. Op dezelfde tijd had op het kruispunt Sassenheim-noord een autobotsing plaats. De bestuurder van een Duitse auto, ko mende van de Provinciale weg, gaf aan een autobus van de NZH, die richting Leiden reed. geen voorrang. De auto werd zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. De autobus, die eveneens werd beschadigd, kon op eigen kracht zijn weg vervolgen. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Laat hem een fijn beroep kiezen, een vak waarin hij iets presteren kan. Als vakman in het grafische bedrijf is hij verzekerd van een goede toekomst, een goed bestaan. Hoe hij zo'n vakman worden kan? Jongens van 14-16 jaar kunnen in ons bedrijf worden opgeleid tot zetter, drukker of binder Al tijdens de opleiding geniet uw zoon een goed loon. Heeft hij de 7 klassen van de lagere school doorlopen of 1 h 2 klassen van de M.U.L.O., Techn. School of V.G.L.O.? Laat hem dan eens komen praten (onder overleg ging van zijn laatste schoolrapport) over zijn mogelijkheden in ons moderne produktiege- bouw. Samsom Inlichtingen en aanmelding bij afd. Personeelszaken, gebouw Wilhelmina- laan, Alphen aan den Rijn sjes RIJN ER del (cfa./Aflji/uAdUZj. fv-ti frett Uw haar correct in model met Wellaform. Voor perfecte haar- verzorging dus uitsluitend de wereldberoemde Wellaform. Blik gebroken dub. sperciebonen Norm. prijs per blik 0.79 Nu 0.63 Berfina vermouth Braadhaanlje 'Azet' puddingsaus Zachts nougat met nootjea gevuld en chocolade laagje. ROSSO en BIANCO luchtig gebakken koekje. Prijs p. 250 gr. 0.69 Normale prijs 3.45 geldig van vrijdag lot vrijdag EN NOG VELE AANBIEDINGEN IN ONZE AFDELINGEN VROOM rDREESMANN LEIOEN ALPHE Nu 0.59 Theeroosje

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 15