erkgeversconcessie 1 op punt van A.O.W. ieen visum voor Ned. journalist Burgerrechten primair in campagne van Scranton Maar geen aantasting van belastingverlaging I ^N-generaal -traagt naar mariniers 3e Vlr. Dake mag Rusland niet in huister Lmis: leden Móskou, San Djakarta Bomaanslag op boot in Guyana Moskou stookt tegen f ormatie-T s jom be Goldwater is bevreesd voor rassenexplosie Aardbeving teistert deel van Mexico Politie haalt prenten van Veldhoen van bakfiets Commentaren Dinsdag 7 juli 1964, 45ste jaargang Meer wind Aanvankelijk zwaar .bewolkt met regen, later wisselende bewolking en plaatselijk enkele buien. Matige tot krachtige, aan de kust' tijdelijk harde of stormachtige zuidwestelijke wind. Minder koude nacht, morgenmiddag echter iets lagere temperaturen dan vandaag. (Zie voorts pagina 7) bezorging 18.00—19.00 Op de bres voor middengroepen tToor een bezoek van twee dagen aan t land is generaal Riekhye, militair triseur van de secretaris-generaal van Verenigde Naties, gistermorgen uit nden op Schiphol aangekomen. „Het Ïel van mijn bezoek aan Nederland i formaties in te winnen over het con sent van driehonderd mariniers, dat Iderland vorig jaar heeft aangeboden l bij een oproep van de vrédesmacht middellijk te zullen leveren", aldus generaal. me( Verder zal hij met het ministerie van I Itenlandse zaken overleg plegen over ter beschikkingstelling van enkele •->0' jjderlandse stafofficieren. Gisteren fecht de generaal een bezoek aan het prmierskamp te Doorn, waar hy het jtachement inspecteerde. Incident bij reis mr. Luns (Van een onzer verslaggevers) Riet een bijzonder pijnlijk incident 6r de Nederlandse minister van itenlandse zaken is vandaag het Eriële bezoek van minister Luns n de Sowjetunie begonnen. Aan D van de vijf Nederlandse journa ls ten die vanuit de Sowjetunie ver- ig zouden geven van de reis, mr. C. A. Dake, is door de Sowjet- ;n: fering een visum geweigerd. Niet- '9® {enstaande krachtige vertogen van 5n* t Nederlandse ministerie van bui- tfandsc zaken bij de ambassade p ide Sowjetimie volhardde de i lairo ambtenaar van de Russische Ibassade in Den Haag, I. F. Da- r Jen een week lang de gast van de wiet-minister van buitenlandse za- n Gromyko zal zijn, zal met premie* iroesjtsjef de wereldproblemen be reken. De meeste besprekingen in Sowjetunie zal hij op het ministe- t van buitenlandse zaken te Moskou leren- volgens diplomatieke kringen te Mos- U zullen vooral Europese zaken zelf} orde komen met het zwaartepunt op t Duitse vraagstuk. Te Moskou ver- ordeicht men dat de gastheren in hun ge- rekken met mr. Luns vooral de plan- h binnen de NAVO voor een multi- erale kernmacht onomwonden zullen Volgende week dinsdag zal nister Luns naar Nederland terug- ren. n Haagse diplomatieke kringen imt men dat niet alleen besprekingen het programma staan, maar o.a. ook roeken aan Leningrad en Kief. Mr. wordt behalve door mevrouw Luns k vergezeld van de secretaris-generaal n zijn ministerie, mr. S. J. baron Serooskerken en enkele an- re ambtenaren. De Indonesische minister van buiten zaken, dr Soebandrio, vertrekt orgen naar Moskou, vergezeld van ineraal Achmed Jani, bevelhebber van t leger, en de minister van vissery, tmohandojo. Ook hy zal ruim een eek lang Moskou bezoeken. Het ministerie van buitenlandse za- in Den Haag deelt mede, dat linister Luns op uitnodiging van f- Soebandrio. vergezeld van mevr. 25 Juli tot 2 augustus Indo- ssië zal bezoeken. Ook zullen enkele Itohtenarpn hem vergezellen. (Van onze sociaal-economische redactie) TNE georganiseerde werkgevers in Nederland zijn bereid de door de U gering voorgestelde optrekking van de AOW- en AWW-uitkeringen op 1 januari 1965 als een feitelijke beslissing te aanvaarden. In een gezamen lijke vergadering van zowel de middenstand, als de landbouw en de in dustrie, werd gisteren tot dit standpunt besloten. De werkgeversgroeperingen hebben zich steeds verzet tegen deze op trekking, die bij een doorvoering van de Algemene bijstandswet naar hun mening niet nodig zou zijn. Men heeft zich thans echter bij het regerings standpunt neergelegd. Voorwaarde is echter, dat de eerste fase van de be lastingverlaging onverminderd dorogaat en er niet meer dan de toegezegde f 150 miljoen uit de algemene middelen wordt geput ter financiering van de verhoging der AOW- en AWW-uitkeringen. tengang van de vakbeweging minder goed gedacht. De werkgevers hebben hierbij op het oog de inkomensgroepen tussen f 10.000 en f20.000, bestaande uit beambten en hoger personeel, die over het algemeen vrij moeilijk zitten zich weinig kunnen permitteren. Een tweede belastingverlaging (samen 1 miljard gulden) kan dan op 1 januari 1967 volgen. Wordt een aanmerkelijk groter bedrag dan de toegezegde f150 müjoen uit de schatkist aangewend voor financiering van de hogere A.O.W., dan zal dit, zo menen de werkgevers, ten koste gaan van de belastingverlaging van 1 1965 en met name ten koste van middengroepen, omdat de vakbeweging primair wil vasthouden aan de belas tingverlaging aan de voet. De werkgevers achten het een fictie te menen dat bij financiering van dt A.O.W.-verhoging uit de algemene mid delen in 1965 meer ruimte zou ontstaan i reële loonsverhoging. De te verwachten produktiviteitsverhoging circa vier procent in 1965 zal slechts ruimte bicden voor zogenaamde auto loonstijgingen (o.m. periodeieke verhogingen) en incidentele verbeterin gen. Met ingang van 1 juli 1965 zouden de loon- en inkomstenbelasting met ca. f 500 miljoen verlaagd moeten worden in het belang van de lagere inkomen trekkers en de middengroepen. In de voorstellen van dg. werknemersvakbe weging is' een verlaging van de loon belasting aan de voet verdisconteerd, maar om de middengroepen is naar me ning van de werkgevers in de gedach- vydytchef in zijn weigering toit af gifte van het visum aan mr. Dake. Mr. Dake, die van midden 1960 tot lei 1963 correspondent van aanvankelijk de N.R.C., later Het Parool en de we- rèldomroep in Moskou is geweest, zou 'an het Russische bezoek van mr. Luns •erslag geven voor ons blad en voor andere bladen, alsook voor de V.P.R.O - televisie. Tijdens zijn verblijf als cor respondent in de Sowjet-Unie heeft de heer Dake eenmaal bloot gestaan aan kritiek in een artikel dat verschenen is het bald Izwestia. Hoewel de Sowjet. ambassade in Den Haag deze reden niet noemt, moet worden aangenomen dat bezwaren tegen de berichtgving van mr Dake in Moskou aanleiding zijn ge weest voor de weigering van het visum. In officiële kringen in Den Haag be schouwt men de visum-weigering aan mr. Dake als een uiterst pjjniyk incident jet-Unie. Het bezoek van mr. Luns ge- b(j het begin van het eerste bezoek van een Nederlandse minister aan de Sow- schiedt op uitnodiging van de Russische minister van buitenlandse zaken en de bedoeling was een poging te doen de koele betrekkingen tusen de twee lan den te verbeteren. Het is in zulke ge vallen uiterst ongebruikelijk visa te wei geren aan perscorrespondenten die tot taak hebben zulke bezoeken te verslaan. Voor de begeleiding van mr. Luns heeft de Sowj et-regering in Nederland visa afgegeven aan vier Nederlandse journalisten die nog nooit in de Sowjet- Unie zijn geweest en die taal noch land persoonlijk kennen. Mr. Dake was de enige die land en taal wèl kent. Terwijl het Sowjetconsulaat er vorige week geen twijfel over liet bestaan dat de visumverlening aan mr. Dake even als die aan de andere Nederlandse jour nalisten die mr. Luns op zijn reis zou den volgen, bleek gistermorgen plotse ling, dat de Sowjetambassade niet be reid was een visum aan mr. Dake af te geven. Als tweede argument voor het niet verstrekken van het visum werd aange voerd dat Het Parool, het blad waarvoor mr. Dake vroeger in Moskou werkte, al twee verslaggevers met de minister mee stuurt en dat het daarom onnodig werd gevonden dat mr. Dake zich daarbij voegde. Toen hij er op opmerkzaam werd gemaakt dat mr. Dake thans free lance correspondent is en deze reis zou verslaan voor 26 regionale Nederlandse bladen en voor de V.P.R.O., zodat ook dit argument voor de weigering elke grond miste, haalde de heer Davydytchef de schouders op en zei ten slotte dat hij in ieder geval het visum niet zou afgeven omdat hij daarvoor geen toestemming van Moskou had gekregen. Daarop werd hem geantwoord, dat het niet tijdig afkomen van deze toestem ming niets anders dan als een weigering kon worden beschouwd. Pogingen nok van de zijde van het Nederlandse minis terie van buitenlandse zaken gedaan om dit uiterst pijnlijke incident uit de we reld te helpen, hebben geen resultaat gehad. Een woordvoerder van buiten landse zaken deelde twee uur voor het vertrek van minister Luns van Schiphol mede, dat van de zijde van het departe ment ernstige pogingen zijn gedaan om de procedure van afgifte van het visum te versnellen doch dat die pogingen geen succes hebben gehad. (Voor vervolg zie pag. 6) (Voor vervolg zie pag. 6) Een bom die in een boot was geplaatst die op de rivier de Demerara in Brits- Guyana voer, heeft aan 33 mensen (ne gers) het leven gekost De aanslag ge beurde op 25 km van Mackenzie. Onder de slachtoffers waren vijf kin deren. De helse machine zou op het vaartuig verborgen zijn geweest. De boot die 90 mensen vervoerde, was op weg van Georgetown naar Mackenzie. Na het ongeluk zijn in Mackenzie vier Indiërs door negers gedood en 33 ge wond, van wie 10 ernstig. Het gemeentelijk energiebedrijf van Den Haag heeft in overleg met de hoofdcommissaris van po litie gisteravond een proef geno men met een nieuwe zebraver lichting, die uniek is voor ons land. Bij de kruising Heren- gracht-Prinsessegracht zijn zui len aangebracht, waarin natrium- lampen zijn opgehangen die de benen van de overstekende voet gangers verlichten en toch niet verblindend zijn voor het nade rende verkeer. De proef wordt genomen om na te gaan of het mogelijk is de zebra's duidelijker zichtbaar te maken. Sommige automobilisten die de genoemde kruising passeerdenspraken reeds van een opmerkelijke verbetering. Geen linkse politici in ka binet De Sowjetunie heeft V.N. secre taris-generaal Oe Thant laten wetten dat zij de gebeurtenissen in Kongo niet kan negeren. De kolonialisten zouden daar een nieuw complot den tegen de onafhankelijkheid en de onschendbaarheid van de Kongolese republiek. De terugkeer van Tsjom- be zou een ernstig gevaar betekenen voor de vrede in het land, aldus de Sowjetregering, die alle landen zoekt hun invloed aan te wenden een „nieuwe aanslag op de soeve reiniteit van Kongo te verhinderen". In de verklaring van de Russische re gering wordt voorts gezegd, dat de hele wereld weet, dat huurlingen var Amerikaanse centrale inlichtingendienst wordt gebruikt voor strafexpedities gen de Kongolese „patriotten". De ko lonialisten proberen „van de Kongolese regering een. spel kaarten te maken, die zij naar believen kunnen schudden". Vol. Rivalen maken zich op voor de strijd Senator Barry Goldwater en gou verneur William Scranton, beiden strevend naar de republikeinse kan didatuur van het Amerikaanse pre sidentschap hebben in Washington op de voorgrond van de republikeinse conventie een beschouwing gegev over de problemen die een rol kun nen spelen in de verkiezingscam pagne. Goldwater die de nieuwe wet voor de burgerrechten heeft bestreden, verklaarde dat blanken en negers die in strijd met de wet de straat als strijdtoneel gebruiken, hun zaak on eer aan doen en de natie te schande zetten. Terwijl Scranton „voortgang naar gelijke rechten", één van de voornaamste verkiezingsproblemen, en de nieuwe wet op de burgerrechten een belangrijke stap noemde, komen de burgerrechten niet op de lijst van waarschijnlijk grote verkiezingskwes ties van Goldwater voor. De woorden van Goldwater over het gebruik van geweld in de zaak van de burgerrechten weerspiegelen zijn be zorgdheid dat de verkiezingscampagne een rassenexplosie kan ontketenen, die dan waarschijnlijk zou worden veroor zaakt door extremisten onder zijn eigen aanhang. De senator van Arizona heeft niet alleen tegen de wet op de burgerrechten gestemd, maar sommige delen er van ongrondwettig genoemd en verklaard dat de toepassing er van methoden zou vereisen die eigen zyn aan de politie- Op de vraag of de wet tot verminde ring van straatbetogingen zou leiden en of zulke protesten een blanke tegen-actie het noorden zouden kunnen opwek ken, zei Goldwater dat het klimaat van geweldpleging en wanorde het resultaat n een denkwyze der regering, welke de individuele verantwoordelijkheden capaciteiten negeert ZUIDOOST-AZIË De twee rivalen gaven ook hun visie op de toestand in Zuldoost-Azië. Ook dit behoort tot een gedeelte van de proble men die een belangrijke rol zal spelen in de verkiezingscampagne. Op de vraag of de Verenigde Staten een gewapende aanval op Noord-Viet- nam moeten steunen of er aan moeten deelnemen en welke maatregelen geno men moeten worden om dc problemen van Zuidoost-Azië op te lossen, ant woordde Scranton, dat men niet kan zeg gen dat de Amerikaanse politiek in Zuidoost-Azië slecht ls geweest omdat het feit er is, dat „wij geen Zuidoost- aziatische politiek hebben gehad". ze pogingen zyn zwak en aarzelend ge weest. Wij moeten de territoriale inte griteit van Thailand waarborgen, moeten doen wat we kunnen om zelfs nu nog de situatie in Laos te redden we moeten alle praktische steun geven aan pogingen van de Zuidvictnamezeo om een einde te maken aan gebruik van Laos, Cambodja en Noord-Vietnam als uitwijkhavens. Wij mogen de zaak van de vrijheid in Zuidoost-Azië niet verza ken. Dat zijn we verschuldigd aan de vrijheidslievende volkeren van Zuid oost-Azië en onze eigen nationale vei ligheid", aldus gouverneur Scranton. Goldwater echter ls een andere me ning toegedaan. De senator van Arizona meent dat de Amerikaanse politiek ten aanzien van Zuidoost-Azië niet juist is. „Wij moeten iets doen wat de Vietcong zal dwingen de strijd op te geven. Dit kan alleen worden bereikt wanneer de bevoorrading van de communistische aanvallers wordt afgesnoerd". KWESTIE CUBA Over het Cubaanse vraagstuk zei Goldwater dat Amerika opnieuw een doeltreffende economische en militaire blokkade van Cuba moet invoeren. Een blokkade van Cuba zou volgens Gold water de macht van Castro ondermijnen. Goldwater acht het voorts nodig dat er Cubaanse rcgering-in-ballingschap wordt gevormd, die gesteund wordt door de V.S. en de organisatie van Ameri kaanse staten. (Voor vervolg zie pag. 6) gens de Sowjetunie streven zy er „Tsjombe af te beelden als een man, die Kongo kan redden". De terugkeer van deze politicus zou niet slechts ge laden zijn met ernstig gevaar voor de binnenlandse vrede ln de republiek Kongo; zij zou een uitdaging zijn de besluiten van de Veiligheidsraad de VN-assemblée inzake Kongo. Het doel van de Russische vérklaring is blijkbaar, de linkse elementen in Kon go er op het laatste ogenblik van te weerhouden, met Tsjombe deel te men aan een regering van „nationale verzoening". Zoals men weet heeft Tsjombe verklaard dat hy, als hy slaagt een regering te vormen, Antoine Gizenga, de politieke erfgenaam Patrice Loemoemba, zal vrijlaten. Bo vendien is hij verzekerd van de steun van Gaston Soumaillot, de leider van de linkse opstand in de provincie Klvoe. Gisteren heeft Tsjombe de hoofden alle westeiyke diplomatieke missies ont vangen. Hy zei hen, dat hy de blijvende steun en hulp van bevriende landen zoeken. Ook verklaarde hU, dat hy regering van ongeveer twaalf .Jonge taak gemakkelyk noch snel volbracht zou kunnen worden. Een zware aardbeving die in de nacht van zondag op maandag Mexi- co-stad en het zuiden van het land heeft getroffen, heeft volgens onof ficiële cijfers aan 55 mensen het le ven gekost. De meeste slachtoffers zijn gevallen in de omgeving van Aca- pulco. In enkele dorpen zou het groot ste deel van de huizen zijn ingestort. In Acapulco zelf werd niemand ge troffen. Volgens het observatorium van Tacu- baya zijn dertien aardschokken gevoeld. Het stadje Coyuca de Catalan is ver moedelijk het zwaarst getroffen. Acht- nensen zouden daar zijn omgeko- terwijl vijfennegentig procent de huizen zou zijn verwoest Andere zwaar getroffen plaatsen zijn Cuahuayutla, Plate-Huala, Acatechan- guio en Ajuchitlan. Met vliegtuigen worden militairen naar de getroffen streek gebracht bij het reddingswerk te helpen. Ook worden levensmiddelen en medicamen ten aangevoerd. Toch weer examen in Frankrijk Ongeveer twaalfduizend scholieren in Marseille en Toulon moeten mor gen de onderdelen filosofie en natuur kunde van hun baccalaureaatsexamen overmaken. De minister van onder wijs heeft dit besluit genomen omdat in de opgaven van het examen, dat vorige week maandag werd afgeno men, een levendige handel was ge dreven. voor de Nederlandse en Belgische marine? Een programma voor een gezamen lijke opleiding voor de mijnendienst de Belgische en Koninklijke Mari- s naar in Brussel wordt verno men, één van de belangrijkste agen dapunten geweest 'in het overleg, dat minister De Jong in Brussel heeft ge- De Nederlandse minister ontmoette zijn Belgische collega. Segers, in het conferentieoord Hertoginnendal in Brus- het periodieke Benelux-over- defensievraagstukken. De ge zamenlijke opleiding zou worden gecon centreerd in de basis van de Belgische i Oostende. communiqué, dat na het ge sprek tussen de twee ministers werd verstrekt, wordt slechts gezegd dat „ge meenschappelijke defensieproblemen" werden behandeld. OP last van de Amsterdamse zedenpolitie zijn gistermiddag twee prenten van de Amsterdamse kunstenaar Aad Veldhoen in beslag genomen, omdat zij volgens de politie zinneprikkelend voor de jeugd zijn. Sinds zaterdag waren de prenten te zien op een rondrijdende bakfiets, waar mee Veldhoen zijn rotaprenten-plan wilde introduceren. Simon Carmiggelt gaf hiervoor zaterdag op het Spui te Amsterdam het startsein. Veldhoen maak te gebruik van aluminiumplaten om zijn tekeningen te vermenigvuldigen, zo dat ze voor slechts drie gulden kunnen worden aangeboden. Een twintigtal tekeningen (oprbretten en naakten) was aangebracht op een raamwerk op de bakfiets waarmee anti-rookmagiër Robert Jasper Grootveld door de stad reed. Op het Leidseplein greep de politie echter in. De prenten voorstellend een man en een vrouw) werden verwijderd. In eerste instantie wordt Grootveld aansprakelijk gesteld voor deze overtre ding, als echter blijkt dat hy heeft gehandeld in opdracht van Veldhoen, zal tegen de kunstenaar zelf proces-verbaal worden opgemaakt. „Ik neem wel aan dat het hier kunst betreft, maar de prenten zyn meer ge schikt om ze in musea en kunstzalen te exposeren dan op de openbare weg", aldus hoofdinspecteur C. J. de Rhoodes van de zedenpolitie. "VANDAAG vangt dan hef bezoek van de heer en mevrouw Luns aan Moskou aan. In de rij van de be zoeken aan Rusland loopt onze mi nister waarlijk niet voorop. Van de Navo-ministers is hy integendeel de laatste. De sfeer tussen Nederland en Rusland is trouwens wel eens minder gewees'; dan op het ogenblik. Ook dit bezoek valt in het klimaat van de ontspanning. Het maakt bo vendien een onderdeel uit van de belangstelling die Chroesjtsjef de laatste tijd voor de kleinere landen aan de dag legt. Zelf immers is hij juist uit Skandinavië teruggekeerd. Ook ons lijkt het bezoek van de heer Luns nuttig. Niet dat Rusland niet zou weten waaraan het met Neder land toe is. Maar de moderne diplo matie is er een van persoonlijke ont moetingen. en zowel de heer Chroesj tsjef als de heer Luns blijken daar voor een gave te hebben. Het kómt ons zelfs voor, dat een te genbezoek van hetzij alleen minister Gromiko hetzij bovendien de heer Chroesjtsjef nu geacht mag worden in de lijn der verwachtingen te lig gen. TTET jaarverslag dat de Spoorwegen hebben uitgebracht, is, wanneer men het vergelijk' met het vorige, niet ongunstig. Na het zware verlies van toen, is nu zelfs enige winst ge boekt. Maar voor een bedrijf als dit is een winst van deze geringe grootte vrijwel te verwaarlozen. Men is er aan de zijde van de Spoor wegen dan ook bepaald niet tevreden mee. En terecht wijst men op de eigen functie die men in de ontwik keling van het moderne verkeer kan vervullen. Dat verkeer vertoont een enorme verscheidenheid van de eenvou dige voetganger tot het pijlsnelle straalvliegtuig. Temidden van heel deze verscheidenheid vertoont het vetvoer per snoor, of het nu personen dan wel goederen geldt, geheel eigen mogelijkheden. Het beschikt over eigen banen, die de reiziger vlug kunnen breneen tot diep in het cen trum der steden. Maar dan moeten ook telkens nieu we voorzieningen getroffen kunnen worden, nieuwe banen aangelegd, nieuwe sta'lons geopend en uit deze geringe winst kan dit niet. Zodat, vermoeden wij zo, met ver hoging van de tarieven wel rekening «al moeten worden gehouden. TNE nieuwe voorzitter van de AVRO heeft moeten erkennen, dat in het laatste Jaar me<i uitzondering van de NCRV. die vooruitging, alle omroepverenigingen in ledental zijn achteruitgegaan. Wii vinden dit geen alarmerend be richt. al behoeft men er evenmin overheen te lezen. Het ledental van de omroeporganisaties ligt hoog en zij nemen een sterke positie in. Maar de kritiek ls fel, te feller naarmate zij tegelijk negatief is. De critici weten tegenover het om roepbestel zoals wij dat ten onzent kennen geen ander, laat staan een beter, te plaatsen. Dat verhindert hen niet, over het bestel uit te storten de fiolen van hun toorn Onder zulke omstandigheden Ls het verklaarbaar dat men, tenzij men even doordenkt, onder de indruk kom'.. Dat het, de kritiek ten spijt, ook an ders kan, bewijst de groeiende NCRV. Zij is er kennelijk in geslaagd, om zich heen een volksgroep te verzame len die door veel van de kritiek hcen- 'kiikt, een groep die gelukkig boven dien nog. voor uitbreiding vatbaar blijkt. TNDIEN dc Cubaan Castro werkelijk toenadering to' Amerika had ge wild, had hij niet moeten zeggen haar te zoeken on aandrang van Rus land. Nu kon zijn politiek in Ameri kaanse ogen alleen maar verdacht zijn en maakte hij zich in dezelfde Amerikaanse ogen bovendien alleen maar tot de gehoorzame pupil van Moskou. En daarmee werd hij voor Amerika eens te gevaarlijker. Blijft overigens de vraag, of Castro niet zelf ook deze toenadering nodig heef* en of hij de Russische aandrang niet behoeft om zich, zowel tegenover zijn volgelingen als tegenover de buitenwereld, te rechtvaardigen. Niet altijd immers zal Castro het kunnen uithouden. Amerika ziet zijn aanwezigheid za betrekkelijk dicht bij eigen gebied als een bedreiging. Op zijn beur; mag hij de nabijheid van Amerika als een gevaar beschouwen. Pogingen tot toenadering konden dus in het ver schiet liggen, en wanneer Moskou daarbij bemiddelend wil optreden, verbaast ook dat niet. Evenmin als men zich moet verwon deren over de Amerikaanse afwij zing, temeer nu de politici daar de verkiezingen tegemoet gaan. (tüta) „Wilt u zelf zeggen hoe weinig zakgeld ik krijg. Ze geloven me niet."

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 1