Eerste paal voor woningen in Leids bouwdistrict Over vijfmaanden zal de eerste woning klaar zijn Te kust en te keur Plannen voor 78 ste lustrum Leidse universiteit Ernstige klachten over telefoonverbindingen Berliner Eisrevue bood aantrekkelijk programma NIEUWE LETPSE COURANT 3 WOENSDAG 1 JULI 1964 Roelofarendsveen had de primeur ROELOFARENDSVEEN Gistermiddag is in het uitbreidingsplan „Meerfcreuk" in de gemeente Alkemade de eerste daadwerkelijke stap ge zet ter realisering van een extra contingent van 9 woningwet- en 68 pre miewoningen. Die stap bestond uit het slaan van de eerste paal voor dit contingent. Het lid van Gedeputeerde Staten, de heer D. van der Kwaak, die deze eerste paal sloeg, had er zelfs zijn vakantie voor onderbroken. De gebeurtenis was het beginsignaal voor een produktiestroom in het kader van de arbeidsbesparende bouw in het Leidse bouwdistrict, waartoe be houdens de gemeente Alkemade, ook Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest behoren. De heer Van der Kwaak onthulde na afloop, dat met het slaan van deze paal de bouw van de 37.000ste woning in Zuid- Holland was begonnen. Hij vertelde, dat de gemeente Alkemade de laatste jaren aanzicht was veranderd en nog meer zal veranderen. Ook voor het te bouwen type woningen, een ontwerp van archi tect B. Bakker uit Dordrecht, was de heer Van der Kwaak vol lof. Het zijn goede woningen met een ruime opzet. Ook de werkwijze in bouwdistricten juichte de gedeputeerde toe en hij hoopte, dat deze unieke bouw de minister zou stimuleren de bouwdistricten meer met extra-con tingenten te honoreren. Woensdag Pieterskerk, 7.30 tot 8 stilte. Rest. Van der Heijden, Breestraat 85. tot 5 uur: receptie van de heer J. Bosma t.g.v. zilveren jubileum als directeur van de Leidsche Broodfabriek. Schuttersveld, 3.30 en 8 uur: Berliner Eisrevue. Den Haag (Scheveningen): Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, m.m.v. Ned Madrigaalkoor en solisten. Den Haag (Scheveningen): Kurhaus- l_ viljoen, 8.30 uur: Een avond met Wim Sonneveld. Den Haag: Nieuwe Kerk, Spui 173, 8.15 uur: orgelconcert Gerard Akkerhuis. Donderdag Schuttersveld, 8 uur: Berliner Eisre- Den Haag (Scheveningen): Kurzaal, 8.15 uur: Amadeus-quartet. Den Haag (Scheveningen)Kurhaus- paviljoen, 8 uur: Een avond met Wim Sonneveld. Den Haag: Lutherse kerk, Luth. Burg wal 9, 8 uur: orgelconcert Feike Asma. Den Haag: Zuiderpark, 8.30 uur: Haag se Operettezangers, lm weissen Rössl. Scheveningen: strand, 10.30 uur nam vuurwerk (bij gunstig weer). Vrijdag Schuttersveld, 8 uur: Berliner Eisre vue. Antonius-clubhuis, 7.30 uur: feestavond afd. Leiden Kon Ned. Ver. voor E.H.B.O t.g.v uitreiking diploma's Geref. jeugdgebouw, Breestraat 19. 8 uur: spreekbeurt ds. J. A. Smink. Den Haag (Scheveningen): Kurzaal, 815 uur: Caroline Kaart, zang, en Cilly Wang, parodieën; „Een liedje met Ca roline". Den Haag (Scheveningen): Kurhaus- paviljoen, 8.30 uur: Een avond met Wim Sonneveld. Zaterdag Station, 9.22 uur: afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist. Vereniging, vertrek trein Utrecht voor excursie naar bloemen en zaadkwekerij Turkenburg te Bodegra- V6Schuttersveld, 3.30 en 8 uur: Berliner Eisrevue. Vijf-meilaan, 7.15 uur:- vertrek bus tocht De Stalen Band. Katwijk aan Zee: Boulevard, 1.45 uur: Bond van Chr. Muziekvereniging in Ne derland, nationaal mars- en drumband- concours, 8 uur défilé en parade. Den Haag: Gebouw K. en W., 8.15 uur: Kroatisch Nationaal Theater, Zagreb, met „Katerina Ismailova" van Sjostako- witsj. Den Haag (Scheveningen): Kurhaus- paviljoen, 8.30 uur: Een avond met Wim Sonneveld. Welke apotheek Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Centraal, Breestraat 74, tel. 20552. en apotheek Van Breest Smallen- burg te Leiderdorp. loze twee (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): d'Artégnan tegen de drie musketiers (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Hud, de ontembare (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15): De raven (14 jaar); van maandag af: Koninginnen van de nacht (14 jaar). Studio (2.30. 7 en res (18 jaar). Trianon (2 en 8 (18 jaar) Films van Camera (2.30, 7 mers bij „die" vr Lido (2.30, 7 9.15 uur): De minna- uur): Irma la Douct i donderdag af en 9.15 uur): Op ka- •ouw (14 jaar), i 9.15 uur): De zwarte panter van Ratana (18). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): En dat alles om de vrouw (14). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Mandrim de gentleman-bajidiet (14); maandag tot en met woensdag: Les liaisons dangereu- ses (18). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Het einde van een gentleman (18). Triancn (2 en 8 uur): Irma la Douce Verloop De heer Van der Kwaak betreurde het echter, dat de bouwtijd steeds langer wordt en dat er een verloop te bespeuren onder de bouwvakarbeiders. Overigens verwachtte hij, dat dit jaar de 22.000ste woning zal gereedkomen, hetgeen ook ;n record betekent. Burgemeester E. J. M. Kolfschoten was uitermate verheugd en ook dankbaar je gens de mededelingen in het bouwdis trict. In dit verband prees hij de Leidse wethouder C. J. Piena en de andere leden van het district voor de prettige samenwerking. De heer Piena en ook an dere autoriteiten uit het district w aanwezig. De heer Kolfschoten was mening, dat met deze bouw door de NV Eurowoningen het hoogst bereikbare verkregen ten aanzien van de eisen gaande kostprijs, kwaliteit en aantal. Eerste sleutel De directeur van EurowonSngen, drs. J. Poot, stelde dat de bouwtijd bij deze woningen juist korter zal zijn en niet 18 tot 20 maanden zoals gebruikelijk. De heer Poot voorspelde, dat de eerste wo ning over vijf of zes maanden kan wor den opgeleverd. De heer A. Bakker van het aannemingsbedrijf Bakker en Smits ;it Dordrecht gaf echter dat over drie- n en halve maand de eerste sleutel zou kunnen worden uitgereikt Hij vertelde, dat de bouw arbeidsbespa rend is tot op vijftig procent. VoordeleK van de woning, die 340 kubieke m in houd heeft zijn de snelle opbouw en de snelle wijzigingen, die inwendig kunnen worden aangebracht door de flexibele bouw. Door de kap van veertig graden is ook nog uitbreiding mogelijk wat het kamertal betreft. Indeling Beneden heeft de woning een doorlo pende kamer van 7.20 x 3.80 m. een ruime keuken, waarin men met drie personen kan eten. een hal en meubelwanden. Bo ven heeft men de beschikking over drie ruime slaapkamers voor zeven personen in totaal en een badcel van polyester. De zolderverdieping heeft mogelijkheden Dor kamerbouw. Het arbeidsbesparende karakter vloeit voort uit de revolutionaire bouwwijze. Na het leggen van de funderingen en grond- balken wordt de kapconstructie van staal opgesteld. Daarna begint men van boven af te werken. Binnen een week kan een blok woningen op deze manier onder de kap zijn en van buitenmuren zijn voor zien. De inwendige afwerking kan dan onder alle weersomstandigheden voort gang vinden. De huurprijs van de pre miewoningen. die ook van de buitenzijde een leuk aanzien hebben, bedraagt onge veer 110 giilden per maand. U kunt U kunt ook Maar u kunt ook 'n Amerikaan roken 'n Virginia roken de onvergelijkbare Golden Fiction melange kiezen Voor rokers met een eigen stijl Afscheid Markt- en Havendienst LEIDEN. De heer Heller, aanvan kelijk hoofd-timmerman, later opzichter A bij de Markt- en Havendienst, gaat deze dienst met ingang van 30 juni 1964 verlaten. De heer Heller was speciaal belast met het toezicht op de Veemarkten. Direkt na de oorlog kwam hij in dienst jarenlang kon men zich geen vee markt voorstellen zonder zijn persoon lijkheid. Van vrijdagsmorgens 3 uur tot middags 16 uur was hij bezig, de eemarkt had de liefde van zijn hart. Vanmorgen was de directeur van de Markt- en Havendienst, de heer M. Weima met zijn echtgenote en de adj. directeur, de heer T. C. Sonnenberg. bij de heer Heller thuis. En werden woorden van waardering gesproken. De heer Weima stelde vast, dat de heer Heller op een wel zeer eigen wijze zijn arbeid heeft verricht. Dertien jaren was er een prettige samenwer king en deze tijd zal niet licht ver geten- worden. Leidse Geref. Gemeente brengt beroep uit LEIDEN De Geref. Gemeente van Leiden heeft een beroep uitgebracht op kandidaat J. C. Weststrate te Borssele. r was ook een klacht binnengeko- 1 uit Leiderdorp. Deze handelde over trage bezorging van in Leiderdorp geposte stukken. De directeur van het postkantoor Leiden heeft de Kamer ge schreven graag concrete gegevens te ontvangen. Dan kan een onderzoek wor-. den ingesteld. Uit de Kamer kwam de opmerking, dat het met de bezorging poststukken in Leiden ook niet zo gaat als wenselijk is. De heer N. Langezaal jr. hield een warm pleidooi voor de Neder landse Consumentenbond, die naar hjj zei niet slechts de belangen van de consumenten, maar in wezen ook die der producenten behartigt. Hij stelde voor de bond, in navol ging van de overheid een subsidie te verlenen als blijk van erkentelijk heid. Voorzitter Van Hoek meende te we-| in, dat het bedrijfsleven niet is inge-i omen met alle gestes van de bond. Hij stelde voor, dat het bureau van de Kamer zich zou abonneren op de Con sumentengids, opdat het zich op de hoogte kan stellen van de activiteiten de bond. Later kan dan een be slissing worden genomen. Aldus ge schiedde. LEIDEN Hoewel het nog een jaar duurt voordat bet feestrumoer over Leiden losbarst, is de Universitaire Lustrumcommissie 1965 reeds druk bezig met de voorbereidingen voor de viering van het 78ste lustrum. Vol gend jaar immers bestaat de Leidse universiteit 390 jaar en dat moet wor den gevierd. Prof. dr. D. J. Kuenen deelde gistermiddag op een persconfe rentie als voorzitter van genoemde lustrumcommissic onder meer mee, dat de opzet van het komende feest zo algemeen mogelijk wordt gehouden. scheidene zalen met „passage-systeem" ït ene naar het andere feest trek ken Om de individuele uitgaven van de lustrumgangers te dekken, zijn reeds Daarom is bijvoorbeeld in tegenstelling tot voorgaande lustra de organisatie niet handen van het Leidsch Studenten Corps maar van de overkoepelende lus trumcommissie. die terzijde wordt ge staan door commissies van academische senaat, wetenschappelijke staf, techni sche en administratieve staf. L.S.C., V.V L. en de Studentenfaculteiten. Deze brede opzet is voornamelijk het gevolg van de grote groei van het aantal studenten in de laatste jaren. Ook de be volking zal nauw bij de lustrumviering worden betrokken mede door een inge stelde „Sleutelraad". De gebruikelijke diesdagen van 8 fe bruari worden volgend jaar ook verscho ven naar de eerste week van juli met in begrip van de rectorale oratie en de bij eenkomstei genheid oud-alumni. Ter gele- het 78ste lustrum zal dan aantal eredoctoraten worden i het ICOm alvast enkele onderdelen va. programma te noemen: exposities Leidse wetenschapsbeoefening en indi viduele creatieve activiteiten: een beel dententoonstelling in de Hortus; fototen toonstelling met wedstrijd; concerten; to neelvoorstellingen; een door het uö.c.. te verzorgen feestterrein. De lustrumweek (van 2 tot o juli) wordt besloten t festiviteiten in VERBOUWINGSUITVERKOOP Tientallen werkelijke koopjes horloges, klokken, sieraden, cassettes Juwelier-horloger v. d. WATER spaarregelingen ingevoerd. Naast prof. Kuenen hebben in de lus- umcommissie zitting: dr. J. F. van Roijen; mevr. drs. F. Munting-van der Hoog; mej. IJ. van Erp; de heren H Cambier, N. P. van den Berg. J G. van der Tak en N. L. Krijger en drs. P. L. Offerhaus, Stationsweg 46 te Leiden, die als secretaris fungeert Leiderdorper maakte misbruik van de woningnood DEN HAAG De Haagse rechtbank veroordeelde een 32-jarige assurantie- agent uit Leiderdorp tot negen maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en aftrek van het voorarrest, ter zake van door hem gepleegde oplich tingen. De man had aan verscheidene perso nen in zijn woonplaats en in Leiden ver teld, dat in Leiderdorp woningen wer den gebouwd van f 24.000, die te koop zouden zijn op een eerste betaling f 4100. Een aantal personen had daar wel oren naar en iemand verkocht zelfs zijn winkelinventaris om aan de beno digde f 4100 te komen. Volgens verdachte zou hij onder pres sie en chantage hebben gehandeld, doch daarvan bleek ter terechtzitting weinig. De officier van justitie had tegen ver dachte een jaar gevangenisstraf, waar van drie maanden voorwaardelijk en af trek van het voorarrest, geëist. Gedeputeerde Van dar Kwaak aan de heimachine. Het zal niet aan hem liggen als de woning bouw in onze provincie niet vor dert. De vijfde persoon van links is wethouder Piena van Leiden, naast hem (met gekruiste armen) burgemeester Kolfschoten van Alkemade en naast deze (ook in. donker kostuum) ir. Vos, direc teur Gemeentewerken Leiden. Leidse Wol zwijgzaam over lopende boekjaar LEIDEN De directie van de N.V. Leidsche Wolspinnerij kan nog geen verwachtingen uitspreken over de resul taten van het thans lopende boekjaar. Dit heeft zij meegedeeld in de vandaag gehouden jaarvergadering. In het afge sloten boekjaar, zo mei^tte de directie verder op, heeft de omzetstijging slechts acht procent bedragen, nadat in een tussentijdse mededeling de verwachting was uitgesproken van een stijging van twintig procent. Dit is te wijten aan een reeks van remmende omstandighe den zoals de loonontwikkeling, de wol- prijzen en de betrekkelijk zachte win ter, aldus een toelichting. Eindexamen Chr. Lyceum Alphen ALPHEN Voor het eindexamen HBS-B slaagden van de veertig kandida ten van het Chr. lyceum alhier er acht endertig. Geslaagd zijn; W. A. Bpizert, M. P. van Dijk. R. H. F. Hartzema, F. van Kooten, mej L. K. Monsjou, J Ste- houwer, A P. H. Taal, D. T. Wijma, N J. Wijnbeek D. C. Donker, R de Groot, C Jongeneel, D. Kenbcek, T. J. Rijswijk, allen Alphen a d. Rijn; H. van der Beek, C. Vroege, W. F van der Giesen, allen Bodegraven; J. J. Bos, Abbenes; G. Hoek en E, de Vreugd, Katwijk aan Zee; D. van der Kooij, Noorden; J. de Kwaaste- niet, Oude Wetering; L. S. van Leeuwen, Zwammerdam; C. J. van Middelkoop, Nieuwkoop; H. M Oudeman en M. C. J. van Pernis, Leiden; C. D. Romijn, Lin- schoten; mèj. M. Versloot Nieuwerbrug; R. J van den Bosch, H. B. de Jong, en P. J. Koelewijn, allen Boskoop; L. Del- vaux, B. Hoogenboom en J. Nap, allen Woerden; T. van Dorp, Hazerswoude; R. H. van Hoff, Hazerswoude; B. B. Vink, Waarder; J. Wassenaar, Noordwyk Zee. Kamer van Koophandel Rijnland LEIDEN Gistermiddag heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland in de raadzaal van het stadhuis onder leiding van ir. J. J. G. van Hoek een openbare ledenvergadering gehouden. Secretaris mr. H. A. C. Branderhorst meldde bij de ingekomen stukken een klacht van een Ter Aars vervoersbedrijf over het slechte functioneren van de telefoon. Men stelde een onderzoek in en daarbij bleek, dat tal van bedrijven dezelfde klachten hadden. Op één bedrijf had men dagen lang zelfs helemaal niet kunnen telefoneren. Het inschakelen van de storingsdienst had weinig of geen resultaat.. ken zei grote waardering te hebben voor architect, aannemer en opzich ters. Voorzitter Van Hoek sprak van een ernstige zaak. De Kamer heeft zich in verbinding gesteld met PTT. maar op haar brief is nog geen reactie ont vangen. Traag Adres De Kamer kon zich verenigen met ;n adres, dat namens alle Kamers aan de minister zal worden gezonden. Dit adres heeft betrekking op de rechtspo sitie van PTT. Er zijn stemmen opge- PTT een NV-vorm te geven, op dat op de kapitaalmarkt middelen kun- worden verkregen om de enorme achterstand op het gebied van de tele foonaansluitingen in te halen. Het adres daar een pleidooi voor, maar be treurt het dat de minister de activi- van PTT op de kapitaalmarkt dan willen beperken tot uitzonderings gevallen, bijvoorbeeld slechts ter finan ciering van communicatiesatellieten. De heer P. J. van Hoeken, Ud van de bouwcommissie, deelde mee, dat de bouw van het nieuwe bureau ens plam. verloopt. In augustus zal het glas- en waterdicht zijn. Wan neer er geen spaak in het wiel komt, kan het gebouw eind jaunari 1965 worden betrokken. De heer Van Hoe- Mulo-examens te Leiden LEIDEN Geslaagd voor het MULO- diploma A: de dames G E C van Rijn' H J K Huner en J H Wassenaar* t Leiden en de heren R C Buining te Oegstgeest, P W Prins, A J Smittenaar te Leiden, C Mechelse te Voorschoten, A J Huisman, J Hulsbos. J P P B Jan- in. W T H Moonen* te Leiden. Voor het B-diploma slaagden de he rn T D J Klein. W F Kwestra, te Lei den, J v d Gugten, D V den Haan. J Heemskerk, C W v d Kaay, J J de Korte te Oegstgeest en mej. J M Boom- ders te Leiden. De kandidaten met oei tevens geslaagd voor het diploma. Niet geslaag voor A er kandidaten. Geslaagd voor diploma A: de dames: J M v d Meij, Leiden; F L T C du Pon. Leiden; M G v d Heden. Rijpwetering: J M de Kwaasteniet, Oude Wetering; M Arnoldus. Leiden; C S v d Berg. Leiden; M Bondry, Leiden; D Braggaar, Leiden; M Fuchs, Leiden; M van Kapel, Zoe- terwoude en C Schouls Leiden heren R P v Diggelen, Leiden: Ek, Leiden; J van Polanen, Leiden: R P Kempff, Leiden; J van Alphen, Oegst geest; E B J Bavelaar, Leiden; J G Le- Leiden: J Sierat. Leiden; J W Dekker, Leiden. Voor diploma A en B tesamen afge wezen 5 kandidaiten. Geslaagd voor diploma B; de dames: M Breedveld .Leiden; J du Prie. Zoe- termeer en D E L Wahban Hilal, Leider dorp en de heren: F van der Laan, Leiden, C M W J Pompe, Leiden; F D G Zandvoort, Oegstgeest; A J v d Berg, Leiden, M v d Krieke, Leiden en S Bos. Leiden. Voor diploma A en B tezamen 5 kandidaten niet geslaagd. Een aantal van deze kandidaten slaagde ook voor het middenstandsdiploma. Bromfietser brak schouder LEIDEN De 52-jarlge instrument maker M. de Wekker viel gisteravond omstreeks 11 uur met zijn bromfiets op het pad van een volksuin aan. de Abr. Crijnssenstraat in Leiden-noord. liep een schouderfractuur op en werd naar het academisch ziekenhuis gebracht De agenda was verder weinig belang rijk. Er moest een aantal formaliteiten worden vervuld in verband mét de nieuwe wet op de Kamers van Koop handel. Voorts nam men een ogenblik stilte in acht wegens het overlijden van notaris D. Houtzagers uit Sassenheim, die, hoewel geen lid, voor de Kamer verdienstelijk werk heeft verricht. Verkavelingsplan Zwammerdam In het slot van ons verslag van gisteren over de eerste paal in het verkavelingsplan Zwammerdam wordt gezegd, dat de geruchten over stop- zetling van de ruilverkavelingswerken volkomen juist zijn. Dat was een zet fout. De geruchten zijn volkomen on- Drie ernstig gewonden te Voorschoten VOORSCHOTEN Op rijksweg 4 (Den HaagAmsterdam) had gister avond onder Voorschoten ter hoogte van de sloperij aan de Haagweg een botsing plaats, waarbij drie personen ernstig werden gewond. De 32-jarige in Den Haag wonende impresario H. haalde met zijn auto een op het moment, dat uit de andere richting een wagen van het corps di plomatique naderde .bestuurd door de jarige Haagse chauffeur B. Beide be stuurders werden ernstig gewond, even als de 30-jarige mejuffrouw K., die bij de impresario in de auto zat. Alle drie het academisch ziekenhuis te Leiden gebracht Academische examens te Leiden LEIDEN. 30 Juni Kand ex Ned recht" de heren L J J van der Poel fRiiowete- ring). F M Wachte: i (Den Haag) H Leenen (Leidei (Leiden). P H Blok (Den Haag), P R Band el (Den Haag). M P J Ccdlée (Den Haag). R B Boekhorst (Den Haag), mej J D C Ventcvogel (Vlissingeni. L A R J de Beaufort (Baarn). SJ Tadema (Wasse naar). J C van Westering (Den Haag). Ch H E Vogelzang (Bloemendaal), mej L Korthals (Leiden). P W N Arriëns (Die- penveenij). D A Graatsma (Harderwijk), D W F Verkade (Arnhem). W L Verlioeff (Oegstgeest). B I M Hudig (Rotterdam), mej J E Drion (Den Haagl. mej J W van der Hammen (Rotterdam). P Dubbeld (Rot terdam). mej. M H C Evelein (Hilversum) L Pronk (Scheveningen). A Abeling (Aer- denhout). mej. LEP Niks (Leiden). P A M Verbeek (Hilv« O J Fabe Vries (Vui J G C Kamphuisen (Gouda), P H Holt huis (Deventer), R D van Harrewijn (Den Haag), mej. L B A de Zwaan (Amsterdam) H P Obermann (Leiden), O Boers (Waal- re); doet ex. Ned recht: de heer P R Feith (Beusekom); kand ex. N W. s logie: mej. E N Holle (Wasenaar); proj godgeleerdheid: mej A C Kraak (Rotter dam); kand ex notariaat: de heren Wierema (Leiden), R P Voogd (Den H Verloting Lutherse Gemeente, Leiden LEIDEN De financiële commissie van de Evangelisch-Lutherse Gemeente te Leiden hield een verloting, waarvan gisteravond door notaris J. C. van Eek de trekking plaats had van de hoofd prijs ter waarde van f 500. In totaal heeft de verloting f 1865 opgebracht en dat vlei een beetje tegen als men bedenkt, dat er 1000 loten van f 5 te koop waren aan geboden. De opbrengst is bestemd om enige ver lichting te brengen in de nogal zorglijke financiële positie van de Gemeente. Zo heeft men een lening van f 12.000 moe ten sluiten om een orgelrevisie te bekos tigen. die maar liefst f 30.000 kost. Hoedt u voor tivee hoei-roepers LEIDEN De Leidse politie verzocht ons de bevolking te waarschuwen voor twee lieden, die zich uitgeven voor schoorsteenveger maar die zich in hun activiteiten beperken tot het roepen van „Hoei!" door de schoorsteen en het incas seren van vier gulden. Onder meer ope reerde het tweetal in de omgeving van de Hoge Rijndijk. De mannen zijn af komstig uit Den Haag- Gereformeerde Kerk te Leiden beroept dr. Vlijm, Voorburg LEIDEN De Gereformeerde Kerk te Leiden heeft een beroep uitgebracht op dr. J. M. Vlijm te Voorburg ter vervul ling van de vacature dr. G. Th. Rothui zen, studentenpredikant, die is benoemd tot hoogleraar te Kampen. Tennissers Sassenheim sloten seizoen af SASSENHEIM Begunstigd door fraai weer werden zaterdag de laatste partijen gespeeld in de onderlinge wedstrijden die STV ieder jaar orgaaiseert. Voor wat de singles betreft zijn deze wedstrijden als een werkelijke krachtmeting te be schouwen. de doubles werden door de wedstrijdcommissie samen gesteld, waar bij men door combinaties van ongeveer gelijke sterkte probeert te komen. Voor de senioren was er een A en B groep, waardoor de mogelijkheid be stond deel te nemen in de groep waarin men krachtens speelsterkte thuishoort. Jammer was dat van de ruim 300 leden die STV telt, er toch nog maar zo be trekkelijk weinig hebben ingeschreven. Een massale deelneming zou het doel van deze weds.rijden, het verstevigen van de onderlinge band tussen de leden veel meer hebben gediend. Het contact ontstond wal bij de zeer geanimeerde, feestelijke prijsuitreiking zaterdagavond in het KSA gebouw. Jong en oud was hier heen gekomen om hulde te brengen aan de winnaars, om in een gezellige sfeer een paar uur met tennis sers onder elkaar te zijn en om ook nog mee te dingen naar de prijzen die voor de „twist"-wedstrijden werden uitgeloofd. Het was een geslaagde afsluiting van een geslaagd tennistournooi. Spreekbeurt Valkenburg VALKENBURG Morgenavond om acht uur hoopt ds. Vermaas uit Huizen te spreken voor de hervormde evange lisatie in zaal De Vries. De Tweede Kamer heeft gistermiddag z.h.s. de wetsontwerpen op de vermo gens-, loon- en inkomstenbelasting aan vaard. Deze voorstellen die strekken tot een technische herziening van de be trokken belastingen, werden enkele we ken geleden al door de Kamer afge handeld. Tegen de herziening van de vermogens- en inkomstenbelasting stem den PvdA, PSP en CPN. Socialisten en communisten wezen ook het ontwerp op de vermogensbelasting af. De PSP stemde daar vóór Op Schuttersveld te Leiden LEIDEN Gisteravond ging de Leidse première van de Berliner lJs- revue van Maxi en Ernst Baier. De tent op het Schuttersveld, die 3200 zit plaatsen telt, was nagenoeg geheel bezet. Welnu, het talrijke publiek is niet teleurgesteld. De revue bleek rijk aan afwisseling en het programma werd in een aantrekkelijk vlot tempo uitgevoerd. De kostumering ivas goed en men schaatste, zoals mocht worden verwacht, voortreffelijk. Vooral de Duitse kampioene 1963 Karin Gude en het Zweedse meesterpaar Steve en Topsy kregen menig open doekje. In samenwerking met het ijsballet werden kleurrijke shows opgevoerd, die meestal bepaald de moeite waard waren en waarin soms aardige vondsten waren verwerkt. Onwillekeurig krijgt de toe schouwer het gevoel maar een stijve hark te zijn als hij deze kunstschaatsers zo moeiteloos over het ijs ziet zweven. Grote inspanning vergende bewegingen werden met volstrekte souplesse uitge voerd, waardoor men op het laatst de Ingewikkeldste figuren als vanzelfspre kend ging beschouwen. Sensatie Een beete sensatie moest er ook bij zijn. Dat betrof het optreden van Des- mond Scott, die. aangekondigd als de snelste schaatser ter wereld, een op het hoofd van zijn partner liggende appel met één van zijn schaatsen kliefde. De vrolijkheid kwam van de twee Fredrico's. Zij haalden met grote be hendigheid de malse fratsen uit, evenals trouwens Neville Murray op zijn uitneembare fiets. Burgemeester en wethouders van Leiden, op de voorste ererij, sloeg de schrik om het hart boen één der „vrolijke houthak kers" een wateremmer in hun rich ting leeg gooide. Inplaats van water daalden evenwel papiersnippertjes op de edelachtbare hoofden neer Show, clownerie, acrobatiek, dans en spel volgden elkaar in snel tempo op, zodat men voordat men er goed en wel erg in had de van wervelende kleuren overvloeiende finale achter zich had.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3