Ook bidden voor mensen die niet in nood zijn Meer geld beschikbaar voor beroepen predikant DRINGEND VERZOEK Vele voorstanders van samengaan ARP-CHU Een tv oord voor vandaag I11 strijd voor Gods rijk mag V U. vooraan staan T"rvrv*rv\(ï 7 ttt.t wm er gad erin g Vrije E vang. Gemeenten o (Van een medewerker) |van de dienstdoende predikanten. Met| \TERRTTTMTNC; van do algemene stemmen werd dit (door de r,r\n.uiMJINLr van de steun|heer G. Wijma uit Leeuwarden uitge- aan de hulpbehoevende ge-! werkte» voorstel aanvaar* Rpsinten wpoi meenten en het zendingswerk vormden de kernpunten van de besprekingen op de Bondsverga dering van de Bond van Vrije Evangelische Gemeenten in Ne derland, die gisteren en vandaag is gehouden op de Ernst Sillem- hoeve te Lage Vuursche. De ver gadering, die onder leiding stond van de voorzitter van het mode- ramen, ds. J. Karelse uit Goes, stemde allereerst in met de op neming van de nieuw gestichte gemeente Utrecht-Oost in de Bondsgemeenschap. Over de reorganisatie van het pen sioenfonds van de gemeenten ontwikkel de zich vervolgens een uitvoerige dis cussie. De raad van beheer diende een voorstel in tot wijziging van de grond slag van het fonds, waarbij van het fonds vormingsstelsel zou worden overgegaan op een opslagsysteem en tevens op een waardevast pensioen. Dit laatste wordt bereikt door de hoogte van het pensioen te binden aan de gemiddelde salarissen VAKANTIE-ADRESSEN op te geven. DE DIRECTIE I. Besloten werd, gelden zouden worden beschik baar gesteld om de kleine gemeenten in de gelegenheid te stellen een eigen predi kant te beroepen. Gisteravond vond de jaarvergadering plaats van de Vereniging tot Buitenlandse Zending van de Gemeente. Naast het werk in Malaya en Zuidwest-Afrika vroeg vooral de opleidingsschool van Papoea-evangelisten in Ransiki, West- Irian, de aandacht. Behalve het salaris van de zendingspredikant, ds. M. Vink (uitgezonden door de Zending der Vrije Evangelische Gemeenten en Oegstgeesti nam de Bond ook de kosten van dc op leidingsschool Lachai Roï voor zijn reke ning. Op de Zendingsconferentie In Gronin gen. die in het voorjaar is gehouden, was reeds besloten tot aansluiting bij de K.K.K.M.I., de Kontinentale Kommission für Kirche und Mission in Indonesië. Vandaag is de Bondsvergadering voort gezet met de behandeling van de ver slagen en de voorstellen van de diverse commissies in de Bondsgemeenschap. Hervormde synode bespreekt schrijven Beroepingswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Zwolle (wijkgem. 2. 2de pred. pL-toez.): W. L. Tukker te Katwijk a. zee; te Ooltgensplaat: H. Zethof te Kockengen. GEREF. KERKEN Beroepen te Oldekerke: F. v.d. Bos te Scheemda: te Leiden (studenten-pred.i: dr. J. M. Vlijm te Voorburg; te Siegers- woude (Frl.): B. E. Span. kand. te Dor drecht GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Nijkerk (bij accl J. D. Janse te Surhuisterveen-Opende. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Uddel: D. Hakkenberg, kand. te Veenendaal en M. G. Mouw, kand. te Rijssen; te RiUand-Bath; F. Ha- rinck, kand. te Goes en M. G. Mouw, kand. te Rijssen; te Ridderkerk: D. Hak kenberg, kand. te Veenendaal en M. G. Mouw, kand. te Rijssen. Drietal te Emmeloord: A. Bregman, kand. te Benthuizen. M. G. Mouw, kand. te Rijssen en J. C. Weststrate, kand. te Borssele Beroepen te Ierseke: D. Hakkenberg, kand. te Veenendaal; te Leiden: J. C. Weststrate kand. te Borssele; te Hardinx- veld-Glessendam: J. C. Weststrate. kand. te Borssele; te Slikkerveer: A. Bregman, kand. te Benthuizen: te Lisse: D. Hak kenberg. kand. te VeenendaaL Beroepen te Benthuizen: F. Harinck, kand. te Goes. BOEKENHOEK Toneel ofte Vertooch der Bybelschej Historiën, Cierlyck in 't koper ge- maeckt door Pieter H. Schut, Amstel- dam Anno 1859. Herdruk in serie Zwar te Beertjes, met toelichting van Victo-| rine Bakker-Hefting. Uitgave A. W. Bru-I na 8c Zoon, Utrecht. Nieuwe leerstoel in „voorlichtingskunde" te Wageningen Aan de landbouwhogeschool te Wage ningen is een nieuwe leerstoel voor voor lichtingskunde ingesteld. Dit is nodig ge- loordeeld, omdat veel landbouwkundige j ingenieurs instructieve voorlichting ge ven, zowel bij de land- en tuinbouwvoor- lichting als in andere werkkringen. Het nieuwe vak aan de Landbouwhogeschool biedt verschillende categorieën studenten de mogelijkheid college^ te volgen in de wijze waarop deze voorlichting dient te worden gegeven. I Tot gewoon hoogleraar in de voorlich- tingskunde is, ingaande 1 september 1964, I benoemd dr. ir. A. W. van den Ban te Wageningen. Blinde student deed doctoraal psychologie De 27-jarige Bert Klerken uit Blerick, die vanaf zijn 17de jaar blind is, is aan, de rooms-katholieke universiteit te Nij megen geslaagd voor het doctoraal psychologie. Door een ongeval Öp het blindeninstituut te Gra\ leerde hij het braille-schrift met behulp waarvan hij verder studeerde. Aan de universiteit hielpen hoogleraren en medestudenten hem aan studieboe ken in brailleschrift en aan geluidsban den. De heer Klerken is de eerste blinde psycholoog in Nederland. Hervormde Kerk heeft gis teren uitvoerig gediscussieerd over een concept-schrijven over het ge bed, dat was opgesteld door ds. R. Bijl uit Joure. Reeds vorig jaar was langdurig over het gebed ge sproken, maar aangezien toen geen overeenstemming kon worden be reikt, werd besloten een ander concept te laten opstellen. „Een herderlijk schrijven over het gebed mag geen vroom stuk zijn, maar moet vanuit de christelijke gemeente geschreven zijn", zo lichtte ds. B\jl het schrijven toe. „Het moet theologisch verantwoord zijn en een antwoord ge- op de vraag, wie de God is tot Wie De meeste synode-afgevaardigden had den veel waardering voor het stuk. Ds. C. de Ru uit Zandvoort voelde het ech ter als een gemis, dat in het hoofdstuk over het vraaggebed niet is ingegaan Gebed mag geen vroom stuk ajn tra zijn uitgebreid en hierdoor zal men zich meer kunnen gaan toeleggen op de zg. recreatiebegeleiding. De synode ging met de plannen van de stichting akkoord en stemde in met de jaarverslagen. In de morgenvergadering heeft de sy node nog gesproken over het geschrift „Woord en wederwoord", dat nader in gaat op het ontwapeningsvraagstuk. Met vier stemmen tegen werd dit geschrift Vakantieniimmer van Jeugd en Bloesem Dezer dagen is het zomernummer Jeugd en Bloesem, het maandblad de gereformeerde meisjes en jongens van twaalf tot zestien jaai verschenen. Het blad. dat een zomerse vrolijkheid verraad, is verlucht met moderne illu straties van de tekenaar Rinke. De noud is zeer afwisselend. Alles draait het thema: de vakantie. Zo is er een artikeltje gewijd aan mogelijkheden, die er in Nederland zijn om een prettige vakantiedag te hebben, bijvoorbeeld in diergaarde, speeltuin, Madurodam. Panorama Mesdag, het Postmuseum. het Openluchtmuseum of door het bezichtigen van een oude kerk. Een ander artikel geeft de jongelui enkele tips bij het maken van foto's. De televisie ver slag gever Herman Kuiphof vertelt in het blad iets over de komende Olympische spelen in Tokio. Op de rechterkant van de pagina' op de eenswillendheid met Gods wil. Zijn naamgenoot, dr. G. de Ru vond dat er veinig in het schrijven gewezen wordt op het luisteren naar Gods Woord, dat toch de grondslag van het gebed moet zijn. Ook ds. L. Roetman uit Gouda wees hierop. Hij drong er op aan, het stuk niet te doen uitgaan als een herderlijk schrijven, maar, zoals de commissie van rapport aanbeveelt, op naam van de auteur. „Er wordt te weinig gebeden voor mensen die niet in nood zijn", stelde dr. A. Dronkers uit Utrecht. In gemeente bladen wordt alleen de voorbede ge vraagd voor zieken en ouden van dagen, een situatie die dr. Dronkers niet juist achtte. Prol dr. H. Jonker was van oordeel, dat de synode zuinig moet zijn met het doen uitgaan van een herderlijk schrij ven. De aanleiding tot dit schrijven vormde een bepaalde uitspraak van prof. dr. P. Smits, waarop nu niet eens wordt ingegaan. „Een nieuwe, taal wordt in dit stuk niet gesproken", aldus prof. Jonker. De secretaris-generaal, dr. E. Emmen, stelde tenslotte voor het stuk te laten uitgaan als pastorale handreiking, nadat het breed moderamen in overleg met de samensteller en de commissie van rap port enkele correcties zal hebben aan gebracht. Het zal dus niet als officieel herderlijk schrijven van de synode zijn aan te merken. Hiermee stemden alle afgevaardigden in. daarvan is: Het geheim kantie is niet niks doen, ders doen! „levenslessen". Een Recreatie Het tweede deel van de middagverga dering stond in het teken van de re creatie. Niet dat de synodeleden zich konden verpozen, integendeeluitvoe rig werd gesproken over de beleids nota van de Stichting Reoreatiecentra van de Hervormde kerk. Uit deze nota blijkt, dat de stichting thans beschikt over zes recreatiecentra. Het bestuur ziet het als zijn opdracht in de toekomst naar vermogen bij te dragen tot het coördi- Al heeft 55 procent geen oordeel In K.V.P. leeft gedachte aan een C.D.U. (Van een onzer redacteuren) - RENT u voor of tegen het sa- era-, mengaan van de ARP en de over een samengaan n voor de CHU geldt een 24 wat een samengaan treft et de CHU percentage net de ARP be- centrum N.V., 's-Gravenhage. Hiërarchie en laïcaat, door mr. L. C. Baas. Voorwoord mgr. W. M. Bek kers. In serie Pastorele Cahiers. Uitga ve Paul Brand N.V., Hilversum. De eenheid van de christenen, door Kardinaal Bea. Voorwoord Kardinaal Alfrink. In serie Oecumene, bijdragen tot wederzijds begrip. Uitgave Paul Brand N.V., Hilversum. Maria Rosseels, door Gaston Durnez. In serie Idolen en Symbolen. Uitgave Lannoo, Tielt/Den Haag Vandaag 9, Nieuw werk van Neder landse. Vlaamse cn Zuidafrikaanse schrijvers bijeengebracht door Frans de Bruyn, Jaap Romijn en Oscar Timmers. In serie Zwarte Beertjes. Uitgave A. W. Bruna 8c Zoon, Utrecht. Gesprekken met lichters, door Piet Calis. Ooievaar. Uitgave Bert Bakker Daamen N.V., Den Haag. Literair Akkoord 7. Keuze uit bijdra gen verschenen in de Zuid- en Noord nederlandse letterkundige tijdschriften van 1962, bijeengebracht door Ad den Besten en anderen. In serie Zwarte Ecertjes. Uitgave A. W Bruna 8c Zoon, Utrecht. Nederlandse vorstelijke nuwelijken in hun problematiek. Historisch-staats-j n de kring rechtelijk beschouwd, door dr. E. van die de a Raalte. In serie Geschriften Recht/Be-1 heeft slechts 21 procent geen stuur/Economie. Uitgave N. Samsom N.V., Alphen aan den R'jn. Interessant is te vernemen hoe dege- oen, die wèl een oordeel hebben ter aanzien van een samengaan der twe< grootste protestants-christelijke politick) partijen, over deze zaak denken. Dan blijkt n.l., dat in de kring van de CHU 92 procent vóór dit samengi slechts 8 procent tegen. Voor wat de ARP betreft zijn deze percentages mengaan van de ARP en depectievelljk 88 en 12. Van de KVP-ge- CHU in een nieuwe protestants- christelijke partij? Deze vraag, van ARP cn CHU te zijn en 19 procent hebben de medewerkers van het J°7°6r NIPO, het Nederlands Instituut 22. voor de Publieke Opinie, onlangs I CDU gesteld aan 450 mannen en vrou- Het NIPO heeft ook laten informeren wen in alle delen van ons land. "lnrenevrouwen overdhetevoor4of te en Afgaande op de antwoorden (ofhet|"an een aameSaan'van ARpr CHUg|n ontbreken daarvan.. moet KV?- e?n Nederlandse CDU dus. Hier de VVD 78 men uit deze steekproef als eer ste conclusie trekken, dat meer dan de helft van de ondervraag den, namelijk 55 procent, geen enkel oordeel heeft en dat van de- geven die wèl een oordeel heb ben, 82 procent de vraag in be vestigende zin beantwoordt. blijkt, dat 43 procent van de onder vraagden geen oordeel heeft en 57 pro cent wel. Van de mensen, die opgaven te zijn, heeft 79 proeent een mening. de P.v.d.A. 51 er WD 62 en 38. En wat is nu de mening nen en vrouwen, die over dit samengaan der drie grootste christelijke partijen wèl een oordeel hebben? Hier komen de percentages, onderverdeeld aanhangers der diverse partijen. ARP 119 procent voor en 81 procent tegen de' j vorrmngvanéén christelijke politieke Heeft de minister kennis genomen stimuleren van andere initia tieven in de Hervormde kerk op het ge bied van recreatie en kerk. In een toelichting zei de algemeen se cretaris. de heer G. Baay, dat de kamp diensten die in de centra worden ge houden niet veel afwijken van de nor male kerkdiensten. De vakantiegangers moeten het gevoèl hebben in eigen kerk 'te zijn. We hebben -d^o ook geen evange- „Wat is communisme" (Van e ri onzer verslaggeefsters). Kerk en Wereld te Driebergen ei. Horstink te Amersfoort hebben het plan gezamenlijk een cursus uit te geven on-i der de titel „Het communisme in Oost- Europa en het Westen" Deze curs een vervolg op de cursus Wat is munisme", die in het winterseizoen 19631964 door beide instellingen zorgd werd. Deze had toen zoveel si 2000 personen namen er aan deel dat men besloot een herhaling te geven van de ze eerste cursus, dit tot onder werp had: het communisme in de Sov jet-Unie, zijn historische wortels, zijn eco nomie, zijn cultuur en zijn invloed op de wereld van vandaag. Het doel van de beide cursussen is te komen tot openheid in de confronta- >n heldere uiteenzetting van de te komen tot oordeelvorming verhoudingen en achter- tie door door inzicht gronden. De redactie van „Wat is Communisme wordt gevormd door: \rs. A. G. Dek ker. dr. A. Th. Wereld). M. H. stink), dr. A. M. dr. J. M. van Veen (Kerk Leeuwen (Kerk Vendrik (De Hor- Eng-Liedmeier er 1 Wereld), Tot de inhoud van de vervolgcursus be horen onder meer: „De strijd orr Marx' erfenis staalkaart van het inter nationale communisme, communistische partijen in het Westen, en communisme Oost-Europa. Vragen benoeming neger-ambassadeur Het ligt voor de hand, dat de sen, die geen oordeel over een tueel samengaan hebben, voor he _.o rendeel niet tot de betrokken partijen partij. CHU 41 voor en 59 tegen, KVP berichten in Amerikaanse 'bladen, vol- pro- 86 voor en 14_ tegen, P.v.d.A. 39 voorlgens welke de Nederlandse regering zou 56[hebben geweigerd agrement te verlenen de benoeming van een neger tot ARP en CHU» behoren. Zo is 1 cent van degenen, die tot de aanhangers en 61 tegen, W D44 procent de KVP willen worden gerekend, [procent tegen. in staat zich een oordeel te men. Dit percentage geldt ook aanhangers van de P.v.d.A. Van de WD-I zij zijn gebaseerd. gezinden heeft 51 procent geen mening. Maar ook indien zij slechts de bestaande Conclusie uit dit alles: dc cijfers zijnIambassadeur van de Verenigde Staten interessant maar de basis waarop Nederland, zo heeft het Tweede-Kamer^ smal.[lid mej. Rutgers (a.r.) aan de minir buitenlandse zaken gevraagd. tendenzen weergei die de ar-begiselen zijn toegedaan, dering door de respectieve partijbestu- strekt bestu-i Aannemende, dat deze berichten ,,Het geloof nu is de zekerheid der dingen die men hoopt en het bewijs der dingen, die men niet ziet" (Hebreeën 11 1). Zo op het eerste gezicht merkwaardige woorden. Geloof en zekerheid. Voor ons gevoel staan ze in betekenis lijnrecht tegenover elkaar. Geloof is ietsdat toch nog een tikkeltje twijfel kan uitdrukken. Ik geloof het, maarO nee, beslist geen zekerheid, beslist niet een ten volle er van overtuigd zijn. Het geloof zekerheid der dingen die men hoopt. De mens gelooft eerst dan, als hij heeft gezien. Zo maar geloven? Zon der meer? Het is voor velen veel te moeilijk. Maar daar gaat het nu net om. Niet zien, toch geloven. In feite is het een zeer eenvoudige zaak. Geloven is niet anders dan wachten op de vervulling van Gods beloften, wetend, dat Hij getrouw is, en dat Hij nooit laat varen de werken, die Zijn hand begon. Geloven is God aan Zijn woord houden, wetend, dat Hij het ook doen zal. Het is niet anders dan tegen God zeggen: Here, ik vertrouw op U, wetend, dat Hij dat vertrou wen nooit zal beschamen. En zo geeft geloof zekerheid, al valt er niets van te zien. Niet zien, toch geloven. En te ontdekken, dat het vrucht draagt. Men leze er dit hoofdstuk eens op na. Een lange rij van men sen, bij wie het geloof veel heeft uitgewerkt. Het geloof zekerheid. Zekerheid, dat Hij bestaat en een beloner is voor wie Hem ernstig zoeken. Wij lezen vanavond: Jacobus 3 vers 1 tot 18, Vonken moeten op jeugd overslaan De Vrije Universiteit heeft een missionaire taak en aan die taak komt geen einde, zolang deze wereld bestaat. Het is het bij zondere van de Vrije Universiteit, dat zij in de strijd voor de komst van het Godsrijk vooraan mag staan. In de laatste jaren komen studenten uit vele landen, ook uit de zogenaamde ontwikkelings landen in toenemend aantal aan deze universiteit studeren. En veel Nederlandse studenten paan naar het buitenland. Zo wordt het beginsel uitgedragen. V.U.-dag in Leeuwarden Aantal studenten neemt nog steeds sterk toe O TN DE vanochtend te Leeuwarden -E gehouden algemene vergadéfing van de Vrije Universiteit heeft de rector-magnificus, prof. dr. F. de Roos, in een korte voordracht een summiere schets gegeven van de Vrije Universiteit en haar betrek kingen tot anderen in het bijna afgelopen cursusjaar. Het aantal ingeschreven studenten bedraagt thans bijna 4000 tegen 3600 een jaar tevoren. Zij zijn verdeeld over zeven faculteiten: theologie, rech ten, medicijnen, wiskunde en na tuurwetenschappen, letteren, eco nomie en sociale wetenschappen en drie interfaculteiten: wijsbegeerte, aardrijkskunde en actuariële wetenschappen. Het onderwijs wordt gegeven door 171 personen, als volgt gespecificeerd: hoog leraren 98. rectoren 24, leeropdrachten -JSS 21, docenten 28. Dit alles nog ongerekend dr- ,°rn en drs- Thomas doceren thans de wetenschappelijke medewerkers in verschillende rangen en de technische en administratieve staf. Naar redelijke "verwachtingen zal het aantal studenten nog sterk toenemen wegens, A de geboortegolf die nu del universiteiten gaat bereiken, B de voort- gaande toeneming der bevolking, C de! toenemende behoefte aan universitair onderwijs. Nederland heeft op dit gebied I 1at ^et bereid bepaald een achterstand. Het percentage van de jonge mensen dat hoger ondcrwij: ontvangt is bij ons het laagste van all< belangrijke Westerse landen. zen werd op de instelling van de studie richtingen, biochemie en de micro-biolo- gie, waarin de gang van zaken in de levende cel wordt bestudeerd. Een leer stoel in de economische proplematiek der ontwikkelingslanden werd gesticht, ter wijl ook de studierichting der kunstge schiedenis werd ingesteld. Een zaak die in het afgelopen studie jaar veel overleg tussen de Nederlandse universiteiten vergde, was het vraagstuk van de studieduur en het studierende ment. In de Academische Raad en zjjn organen is hard gewerkt om te komen tot nieuwe studieprogramma's die met behoud vaa het wetenschappelijk peil een snellere studie mogelijk maken. Daar naast heeft de universiteit ook maatrege len van studiebegeleiding en een nieuw en meer strak tentamen- en examen regeling ingesteld. Tenslotte werd ingegaan op de relaties met het buitenland. Studenten uit vele, ook Afrikaanse landen, bezoeken de Vrije Universiteit, zei prof. De Roos. Twee Amerikaanse professoren traden als gast hoogleraar op, terwijl verscheidene hoog leraren van de Vrije Universiteit in het buitenland colleges gaven. Twee oud- leerlingen van de Vrije Universiteit, nl. Specialisering betreurenswaardig, dat op deze het buitenland dé naam van NcderlancT, met rassendiscriminatie in verband ge bracht wordt Welke stappen denkt de minister te ondernemen om te trachten de kwalij- belangwekkend genoeg! ke indruk van deze berichten zoveel .nu de lucht gegrepen zijn, acht gelijk ongedaan te maken?, wil mej. Rut- J4 hoge mate gers weten. 'de minister het dan niet i Murray College in Pakistan. Londen wil incident met Moskou sluiten Groot-Britannië heeft de Sowjetunie ten weten dat het bereid is de bewe gingsvrijheid van een Russische verte genwoordiger hier te herstellen, indien de Britse luchtvaartattaché in Moskou ook zijn bewegingsvrijheid terugkrijgt. Het foreign office heeft vandaag mee gedeeld dat de Russen nog niet op dit voorstel geantwoord hebben. Op 4 april heeft de Russische rege ring luchtmachtcommandeur A. N. Da- vis spionage ten laste gelegd en voor 90 dagen zijn bewegingsvrijheid tot Mos kou en de direkte omgeving beperkt. Diplomatieke stappen hielpen niet en daarom beperkte de Britse regering op 4 mei eveneens de bewegingsvrijheid van de Russische luchtvaartattaché in Londen, kol. F. Roumiantsev. Intussen is Davis voor verlof in Groot- Britannie teruggekeerd en Roumiantsev is twee weken geleden vertrokken overgeplaatst te worden. Het Britse bod om een streep onder het incident te trekken werd aan de Sowjet-ambassa- deur Soldatov gedaan op de dag dat Roumiantsev vertrok. Dit zei vanochtend dé heer B. Faber uit Leeuwarden, oud-administrateur van de Vrije Universiteit in een causerie, die hij hield in een vergadering van de Vrouwen V.U.-hulp, die in het kader van de Vrije Universiteitsdag vandaag in de Friese hoofdstad is gehouden. De heer Faber merkte op dat de spaaractie van de vrouwen van grote betekenis Is voor de universiteit. In de loop der jaren is een zeer belangrijk bedrag bijeen gebracht, maar boven dien is door deze spaaractie bereikt, dat de busjes In de gezinnen een voort durende herinnering zijn aan de band van het calvinistische volk met de Vrije Universiteit. 5 MILJOEN Er wordt nu al ruim dertig Jaar ge spaard door de vrouwen. Het totaal van het gespaarde geld liep op tot vijf mil joen gulden. Dank zij deze actie zijn in de dertiger jaren drie lectoren aan de B. Faber V.U. benoemd. Enkele jaren later kwam er een tweede verdieping op het labora toriumgebouw en nu al verscheidene ja ren wordt het geld van de busjesactie besteed voor de bouw van het moderne ziekenTiuis. Echter, hoe belangrijk het geld ook is, de waarde van de busjesactie is vooral dat de Vrije Universiteit een plaats blijft innemen in het hart van vele dui zenden. De heer Faber vertelde in zijn in teressante causerie de in Leeuwarden bijeen gekomen dames dat de Vrije Uni versiteit gesteund wordt door 120.000 leden, donateurs en begunstigers en door 114.000 spaarsters van de vrouwen V.U.- hulp. De laatste jaren vooral is de V.U. een bedrijf vol spanning en levendigheid ge worden. Er zijn ongeveer 170 professoren en andere docenten, 240 verdere leden van de wetenschappelijke staf. 430 weer andere werkers op velerlei gebied o.a. de organisatie en de administratie 450 mannen en v het jaarlijks budget nadert nu al de zestien miljoen gulden. Nadat de heer Faber er op had ge- ezen dat christelijke wetenschapsbe oefening van grote betekenis is voor het volksleven, zei hij dat men, nooit de bijzondei r nonore ae oaizac veriaiuig niiua - -.1 C-ogh-Kaulbach. Omslag Karei Tho le. Derde druk. In serie Amstel-boeken. Uitgave L. J Veen NV.. Amsterdam.j Een held van onze tijd. door Michall[ Lermontow. Vertaling Aleida G. Schot. Omslag Karei Thole. Vijfde druk. In se rie Amstel-boeken. Jitgave L. J. Veen' N.V., Amsterdam. Burggraaf Anne dc Kéroual de St. L es. roman van avontuur door R. L. Stevenson. Vertaling Theun dc Vries. Omslag Karei Thole Tweede druk. In serie Amstel-boeken. Uitgave L. J. Veen N.V., Amsterdam. Toeren door Noord-Holland, Tochten ln het gebied tussen Texel en Haarlem mermeer. met uitzondering van het Gooi, door Hans Krook. ln serie Reis gidsen. Uitgave L. J Veen N.V.. Am sterdam. Reisgids Noord-Spanje. Costa Brava. Costa del Azahar en Madrid, door Wil de Kreuk. In serie Reisgidsen Uitgave L. J. Veen N.V., Amsterdam. Koken en kamperen. Een aantal kamprecepten verzameld door Margitta Olsenborde. Tekeningen Karei Links. In Hobby-serie. Uitgave L. J. Veen N.V.,j Amsterdam klaar is met het werk HIH universiteit. Wij staan tussen gisteren en morgen en hebben een belangrijke taaie. Like dag moet de generatie van vandaag bezig zijn om, met zoveel an dere zaken, ook deze universiteit aan de generatie van morgen over te dra gen. Maar dat overdragen kan alleen gebeuren als er bezit is. Ik heb geen zorg over de jeugd van vandaag in die zin alsof zij afwijzend zou staan tegen over de geestelijke waarden. Zij is an ders, allicht. Zij mag en moet dat ook zijn, altijd binnen de grenzen, die God stelt. Maar al is de jeugd van 1964 an ders. zij is wel bereid de erfenis te aan vaarden. Mits wij haar het ideaal de roeping laten zien. Zij moet tot aanvaarden bereid ge maakt worden. Daarom moeten we de jeugd vertrouwd maken met bestaan en betekenis van de Vrije Universiteit. Als de band van de ouderen aan de V U sleur en routine is. dan komt er van gaarden niets terecht, brandt, sprin- verdragen laar als in ons l gen de vonken Faber. besloot de heer ,B!i ,g^f,tve.r.k2"n:hed«n te Arnhem an vliegtuigen? eln .--'.ftf™ de,H1 kanon en munitie gev len die daar in de tv zijn terechtgekomen. De graafwerkzaamheden te Arnhem zullen met voorzichtigheid worden voort gezet omdat het niet uitgesloten is daffl f-L meer bommen in de grond z ten. De graverij te Lobith zal voors- .v®rtia?.gd rpidat daar bij 1 Duitse Messerschmitt- het wrak „iCoaci \09Öa1?*r vermoedelijk delen »dI1 nec stoffelijk overschot van de vlieger zijn

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 2