VLEET FERD' NAND r*| j Dirk Schoneveld VISSCRIJNIEUWS BIJ DE Prijzen op niveaugrote aanvoer ten spijt Voetballend Koudekerk had wisselvallig jaar Ruim zestig BB-mensen kregen onderscheiding Eerste paal voor de eerste boerderij in verkaveling Zwammerdam NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 30 JUNI 1964 IJMUIDEN Uit de omgeving van het Farndeep kwamen van de ha- ringtreilers zeer uiteenlopende vangstmeldingen binnen. Sommige vaar tuigen deden trekken van ongeveer 15 kantjes en konden een dagtotaal van tegen de 100 kantjes doorgeven. Maai- andere schepen die dicht in de buurt zaten, vingen bijna niets Eén ding had men wel gemeen: het ver spelen van de netten door allerlei obstakels. De visserij in de Noord was iets beter zonder nochtans tot grote hoogte te reiken. In deze contreien was de meest voorkomende vissoort de schelvis. De loggers en kotters in de Sylt moesten nog steeds met schrale vangsten genoegen nemen. Een enke le uitschieter haalde uit een etmaal zoeken en nog eens zoeken 150 kilo tong en een paar manden andere vis boven water maar de meeste vaartuigen bleven ver beneden dit totaal. Ook onder de Nederlandse kust was de tongvisserij hopeloos. Dat bleek uit de eerste meldingen die binnenkwamen van de weer naar deze gronden vertrokken logger- en kottervloot. De kotters in de omgeving van 55 NB troffen nog steeds veel schelvis aan. Ook de wijting was daar goed vertegenwoordigd. Maar men moet wel heel veel aanvoeren om tot een lonende besomming te kunnen komen. De prijzen van deze vissoorten zijn de laatste dagen dermate gezakt, dat men van goe de huize moet komen om er uit te kunner springen. Alleen voor de grotere soorten wil de handel nog wel wat neertellen, maar die komen in het bewuste gebied haast niet voor. Daar moet men het voor namelijk hebben van de kleinere soorten Wat er was Aan de IJmuider markt lagen 80 vaar tuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 9200 kisten vis, waarvan 1930 kisten schel vis, 320 kisten wijting, 160 kisten gul en kabeljauw. 340 kisten haring, 1520 kisten makreel, 2420 kisten schol, 80 kisten tar bot, 530 kisten diversen, 900 kisten rood- baars, 120 kantjes jonge haring. 640 stuks stijve kabeljauw en 20.000 kilo tong. De prijzen lagen over het algemeen op een laag niveau. De 900 kisten roodbaars die door de IJM 28 Amsterdam uit de IJs landse wateren werden aangevoerd, ston den niet erg hoog aangeschreven en no teerden teleurstellende prijzen. Wit was eveneens met de meeste andere vissoorten het gevoL ton ij sharing en een Zweedse kotter met 1000 kisten kleine haring. In Scheveningen In Scheveningen winden aangevoerd 400 kisten schelvis, 150 kisten wijting, 80 gul en kabeljauw, 1000 kisten ha ring, 550 kisten makreel, 100 kisten schol 1 400 kilo tong. België InBelgische visserij kringen maakt men zich zorgen over de geringe stijging van speelde niet voor lege banken in Rijnsburgse Maranathakerk a de markt Vandaag lagen in UmuMen ondermeer aan de markt de IJM 28 Amsterdam met 800 kisten va® de IJslandse wateren (de helft was maandag al gelost), de KW 127 met 280 kisten, de IJM 221 met 300 kisten en 300 stuks stijve kobeljauw, de IJM 154 Protinus met 350 kisten, de WR 61 met 270 kisten, de VL 115 Vooraan met 180 kisten en 96 ton ijsharing, de KW 42 Ni- colaas Senior met 107 kisten, de SCH 261 Onderneming 1 met 205 kisten, de VL 84 Jan Senior met 300 kisten, de VL 112 Bets en Gerda met 190 kisten en 190 ton ijsharing, de VL 103 met 60 kisten en 71 Parkeerruimte Noordwijk NOORDWIJK Het gemeentebe stuur heeft het plan opgevat parkeer terreinen aan te leggen tussen de lage eerste duinenrij en de tweede hoge duinenrij waarop de Koningin Astrid boulevard ligt. Deze diepliggende par keerterreinen zullen het mooie uitzicht vanaf de Kon. Astrid boulevard niet verstoren, terwfjl zij, nu het aantaJ auto's steeds groter wordt, in een drin gende behoefte voorzien. Tochtjes naar het t.v.- eiland voor Noordwijk NOORDWIJK De heer J. van der Lippe te Noordwijk is begonnen met het organiseren van tochtjes per motorboot naar het REMijeiland. Van de zijde der badgasten bestaat daar veel belangstel ling voor. het gebruik van diepgevroren visproduk- ten. Terwijl in de andere E.E.G.-landen de consumenten steeds meer vis uit de diepvriesinrichtingen consumeren, blijft het verbruik in België op hetzelfde peil staan en is hier en daar zelfs al achteruit gelopen. Daarom wordt bij de regering aangedrongen op een subsidie die men wil benutten voor een grootscheepse pro- paganda-actie. Ook het gebruik van vis in verse toe stand is in België niet stijgende. Daarin moet eveneens verandering komen, me nen de deskundigen. Ook in dit verband verwijzen zij naar andere landen, waar men er door reclame-acties in is geslaagd de consument meer dan voorheen warm te doen lopen voor de produkten van de zee. Nog veel te veel wordt, zo menen zij aangenomen dat het verbruik zijn maxi mum heeft bereikt. Als dit inderdaad zo is kan de vloot wel met vakantie gaan. Natuurlijk gaat er ook wel Belgische vis de grenzen over maar men moet het toch voornamelijk hebben van de binnenland se markt en die moet meer vis-minded worden gemaakt, anders ziet de toekomst er voor het Belgische visserijbedrijf zeer somber uit. RIJNSBURG Dirk Schoneveld speelde gisteravond in de Maranatha kerk waarlijk niet alleen voor stoe len en banken. Vele liefhebbers kwa men hun organist beluisteren. Na het eerste nummer vloeide er zelfs nóg een stroompje binvnen. Deze voor treffelijke amateur verdient die ver heugende belangstelling. Schoneveld heeft het zich niet gemak kelijk gemaakt. Als we de jolige Gigue Jean-Baptiste Loeillet (1680-1730) uitzonderen, gaf het programma weinig gelegenheid voor ontspanning, doch eis- in concertgever èn toehoorders een voortdurende concentratie. Het geheel overziende, moest men de keus van de concertgever vooral prijzen wat betreft Bachs Praeludium en Fuga in g-moll, de Toccata van Jan Nieland en de „Passacaglia, koraal en fuga over gezang 17" van Cornells de Wolf. Het genoemde Bach-werk is bijzonder leven- en contrastrijk, in de lange prelu dium-cadens met echo-effecten, ook in de sterk aansprekende fuga. Schoneveld heeft er een werkelijk heel verdienste lijke uitvoering van gegeven. Hij had zijn orgelvoordracht ingeleid met goed verzorgde, mooi geregistreerde vertolkingen van twee koraalvoorspelen („Wachet auf' van Bach en „Es ist das Heil una kommen her" van een onbe kende meester). Ietwat los Over de uitvoering van Hfindels Con certo no. 4 in F-groot, moeten toch enkele opmerkingen maken. Het eerste allegro nam Schoneveld, mis schien voorzichtigheidshalvete lang zaam, waardoor de tegenstelling met het andante, dat te vlug liep. vaagde. Het best klonk het fugatische vierde deel. We hadden het hele werk wat strakker, meer gespannen Veiling Flora Rijnsburg RIJNSBURG De Rijnsburger Sierteeltgewassen werden de afgelopen week in overdadige hoeveelheid in veiling .flora" opgeschrokt Opge schrokt, want de handel telt goede prijzen neer voor vrijwel alle bloem soorten, zowel van die wit de kas als van het vrije veld. De kwaliteit van vrijwel alles wat onder de Flora-klok verschijnt is zeer goed. De bloemen hebben dan ook hun weertje: warmte, af en toe regen en geen of weinig wind. 120, ixia 30—65, achelia 300—650, duizend schoon 4075, goudsbloemen 3050, le lies: regale 711. auratium 2028, gele margrieten 4060, ornithogalum 700— 950, idem II 400—600. esterites 25—40, idem 180400, whirral supreme 611, dahlia's: Kochelsee 713, Gerry Hoek 9— 12, violieren 814, gladiolen: Life Flame 1825. Hochsommer 2431. Allard Pier- son 1418, Golddust 2230. Concordia 1522, Memorial Day 1721. Sneeuwprin- ses 1719, Johan Strauss 2128. kopgo- detia zalm 70120. idem rood 75110, scabbiosa 500800. zinnia 280360. floks 60—85, chrysanten (Delightlull) 2633, liatris I 8—12, idem II 5—9. korenbloemen 280—370, orion 50—70, strobloemen 25—40. statice 6085. troschrysanten: Tokio 220 260, colvilleis op soort: Amanda 9—12, Fair Lady I 1322, Nymph 1013, Robi- netta 11—14. Peach Blossom 7—9%, Charm 13—17, lathyrus 4565. anjers: jong ge was 15—23, meerjarig 10—16, geplakte 7—12. 2e soort 3—6. rozen 1242, gerbe- ra's 12—31. Door de grote aanvoer en de behoor lijke prijzen zal juni wel weer een goede maand worden voor de ftijnsburgse kwe kers. Overigens verwondert het vele Rijnsburgers dat de noteringen op een redelijk niveau blijven. De vakanties zijn immers voor velen al begonnen, het loopt tegen het eind van de maand en bij warm weer is er toch altijd een aantal mensen dat er in de weekeinden op uittrekt en dan weinig lust heeft geld voor bloemen ujt te geven. Ook zaterdag Naar men ons vertelde, is er ook zater dag op de bloemenmarkten weer goed verkocht En ook in het buitenland schij nen de bloemen nog goed in trek te zijn, want de export, vooral op Duitsland, ont wikkelde grote activiteit. De dagomzetten varieerden van f 55.000f 95.000. De prijzen zijn: anemonen 1325, col villeis 660—1200, campanula I 8—J5, II 5—10, sprea 35—55, Engelse irissen 75— pooral in gelijkblijvend tempo ge wenst. Nu klonk alles wat te los. Nielands Toccata is een goed geschre. ?n, vrij statig, in elk geval niet uitbun dig werk. Het orgel-oeuvre van Nieland (vroeger, vóór Van Egmond, Concert gebouw-organist) is klein in vergelijking met wat hy op allerlei ander gebied schreef. De toccata, door Schoneveld met overtuiging voorgedragen, verdient het' worden vergeten, al is deze weinig speelse muziek ook geen openbaring. De Wolfs Passacaglia is belangrijker, aar te fragmentarisch, omdat de, door Franck duidelijk beïnvloede componist, van de variaties op het telkens her haalde thema (de eerste twee regels de melodie „Wie maar de goede God laat zorgen", in de oude bundel gez. 17), geen sterk geheel heeft kunnen maken'. De fuga houdt na de expositie op: de rest is een knap gevonden combinatie van fuga-thema en koraal, improvise rend bewerkt. Dit toch wel imposante werk werd door de organist, voor amateur, prijzenswaardig gespeeld, al had hij het gebrek aan eenheid 'door meer vaart en climax-werking nog kunnen compenseren. Joh. van Wolfswinkel Mars met collecte in Rijnsburg RIJNSBURG Donderdagavond on kwart over zeven hoopt de gymnastiek vereniging DWS een mars te maken door Rijnsburg met medewerking van d< drumband. Dan wordt tevens de Anjer collecte gehouden, verzorgd door de korf balvereniging Madjoe. De route: gym nastiekzaal, Hofstraat, Herenweg, Kerk straat, Vliet NZ, Dubbele Buurt Kanaal straat, Burg. Meijboomstraat, Hyacinten straat, Hermanstraat, Irissenstraat, Anje lierenstraat, Vliet ZZ, Smidstraat, Oude Vlietweg, Graaf Florislaan, Hofstraat, gymnastiekzaal. Collecte Rode Kruis in Rijnsburg RIJNSBURG Vorige week trok de DWS-drumband door de strj gemeente om de Rode-Kruiscollec- er nadrukkelijk onder de aandacht te brengen. Dit optreden heeft kennelijk effect gesorteerd: de opbrengst f 1440. Bejaarden Rijnsburg gingen vandaag uit RIJNSBURG - Tweehonderdvijf tig Rijnsburgse bejaarden hebben een prettige uitgaansdag gehad. In 85 auto's reden ze naar Rotterdam voor een rondvaart van vier uur doo het havengebied in de richting van Maas sluis. De terugreis, die om vier uur werd begonnen, voerde de bejaarden langs de Kralingse plassen, Gouda Boskoop en de Haarlemmermeer naar Rijnsburg. Omstreeks zes uur worden de bejaarden vewacht by de veiling Flora, waar de avon :n feestelijke stemming zal worden doorgebracht. Roelofarendsveen bloemenveiling ROELOFAREND5VEEN Wij gelo. sn niet, dat het in de geschiedenis van de bloemenveiling Roelofarendsveen eer- s voorgekomen, dat men in de pe riode rond de langste dag vóór half acht des morgens moest zoeken naar een vei- lingkar om zijn bloemen veilklaar te kunnen maken. In de afgelopen week was de stroom van Wirrals Supreme en Am. anjers overweldigend. De zomerse temperaturen brachten de bloemen vlot in bloei Natuurlijk was dit ook in de prijszetting merkbaar. Immers, waren in de eerste dagen van de week de bloemen hoog geprijsd, al spoedig trad een prijs daling in Van doordraai was echter geen sprake. Er kon zelfs van een redelijke beloning gesproken worden. Toch waren de prijsverschillen in en kele dagen aanzienlijk. Am. Anjers in de rode en rose Sim noteerden in het begin der week tot 29 ct. per stuk voor de beste kwaliteit, maar zaterdag j.l. kwam de topprijs op 15 ct. De nieuwe goudgerande Dazzler bleek met een prijs tot 39 ct. per stuk een uitschieter. Veel anjers van jong gewas komen het aan- voerbeeld verrijken. Ook bij de rozen verkrijgt het assortiment belangrijk uit breiding, alhoewel de kleinere Garnette i Carol blijven domineren. Van de zomerbloemen zoals Wirralw Supreme, Duizendschonen e.d. begint in de komende dagen het aanbod belang rijk terug te lopen. Het ziet er dan ook uit dat de aanvoer van dit bijgoed voorlopig aan de schrale kant. zal zijn. Het aanbod van anjers en rozen zal ech ter de komende weken nog zeer groot Behendigheidsrit van „Poelgeest" KOUDEKERK De auto-, motor- en bromfietsclub „Poelgeest" hield een hendigheidsrit voor alle categorieën voertuigen. De deelneming was bevre digend. Hét aantalstrafpunten liep sterk uiteen namelijk van 38 tot 234. De prijswinnaars warenauto's1. W. van der Meijden, 38 strafpunten; 2. P. Corts, 65; 3. D. Corts, 66; 4. H. van der "Heiden, 74; bromfietsen 1. Baran- jai, Voorschoten, 71; 2. van der Meer, Voorschoten, 72; 3. T. van der Heiden, Hazerswoude, 99; 4. D. Deemoed, 118. Waar geen woonplaats is vermeld, woonachtig te Koudekerk aan den Rijn. KATWIJK AAN ZEE Woensdag: hoog water 7.11 en 19.39 uur; laag water >5 en 15.14 uur. Burgerlijke stand van Hazerswoude GEBOREN: Jacqueline Josephine, d A W F Schoenmaker en van J M Tb Hunlnk; Abraham Johannes, z v A A Schakenbos en van J M Bezuijen. Op 1 mei 150ste lid ingeschreven KOUDEKERK De voetbalvereniging „Koudekerk" hield in hotel De Bruin haar jaarvergadering. Voorzitter P. van Kempen gaf een kort jaaroverzicht. Dit jaar gaf aan de ene kant reden tot tevre denheid, terwijl het aan de andere kant tegenviel. Beginnende bü de senioren elftallen wees de heer Van Kempen op de goede inzet. Spoedig echter kwam de terugslag. Beter deden het de jeugdelf- tallen, waarvan twee het kampioenschap behaalden. Spreker wekte allen op de vereniging te helpen opbouwen in een sportieve geest. De kampioenselftallen (adspiranten A en B) kregen de toezegging dat zij aanstaande zaterdag met hun verzorgers een bezoek mogen brengen aan- de ijs- Hierna las secretaris D Koeman zijn jaarverslag. Dit stemde tot tevredenheid. Het aantal leden van de vereniging be weegt zich steeds in stijgende lijn. Op 1 mei werd het 150ste lid ingeschreven. De resultaten van de verschillende elftallen in de afgelopen competitie wa ren: eerste elftal negende plaats; het tweede op de achtste plaats; het derde op de vijfde plaats; het vierde op de achtste plaats; het vijfde op de vijfde plaats; de junioren eindigden op de 5e Het jaarverslag van penningmeester E. Dorrepaal liet ook een bevredigend geluid horen. Namens de commissie die de boeken en bescheiden van de pen ningmeester hadden gecontroleerd bracht de heer A. Oudshoorn verslag uit. Alle zaken waren in de beste orde bevonden. De voorzitter dankte de commissie en verder de beheerders van de kantine en de heer Colyn. Naar aanleiding van een verzoek van de voetbalvereniging Ter Aar werd be sloten deel te nemen aan de nederlaag- wedstrijden aldaar met twee senioren elftallen en een juniorenelftal. De de bestuursverkiezing werden de aftredende heren D. Koeman, C. de Jong, Eerste augurken Ter Aar TER AAR Maandag verschenen de eerste augurken aan de Ter Aarse veiling. Ze werden aangevoerd door de tuinders Th. G. Egberts en W. Bos man, Ter Aar. Koper was de commis sionair J. Kocleman te Ter Aar voor de prijs van 20 en 21 cent per kg. Op bindingsavond in Alphen ALPHEN Nadat van 1949 af hiertoe pogingen waren ondernomen kwam het pas in 1963 tot de vorming van een B.B.-groep Alphen aan den Rijn. Mede door het onvermoeide ijveren van het kringhoofd, de heer A. Ros en door zijn enthousiasme werden blokploegen gevormd. Vooral sedert de komst van burgemeester Bruins Slot werd veel bereikt wat de uitrusting betreft. Gisteravond is in gebouw „Nabij" een bindingsavond gehouden, waar ruim zestig personen, vanaf de oprichting aangesloten bij de groep Alphen aan den Rijn, inclusief Aarlanderveen en Zwammerdam, de me daille voor tien jaar B.B. en een zestiental de ster voor 5 jaar B.B. ont vingen. meijer, A A v d Kleijn, H de Klecr, J Ladder viel op hoofd van portier LEIDEN Bij het sluiten van een schuifdeur van de Leidse Apparatenfa- briek in de Os en Paardenlaan heeft de 48-jarige portier J. Lefeber een alu minium ladder tegen zijn hoofd gekre gen. De ladder stond tegen de deur aan. hetgeen de portier was ontgaan. Na behandeling van een snijwond in het voorhoofd kon de heer Lefeber uit het A.Z- huiswaarts keren. De heer H. van Aalderen uit Voor schoten, hoofd van de A-kring Zuid- Holland A, district Oost van Bescher ming Bevolking, sprak een welkomst woord tot de aanwezigen, onder wie veel dames. Telegram Loco-burgemeester J. van den Berg, hield, voordat hij tot het opspelden der onderscheidingen overging. een toe- spraak, waarin hij wees op de bijzondere interesse van burgemeester Bruins Slot voor de B.B. Op zijn voorstel werd besloten de burgemeester, die in Gouda wordt verpleegd, een telegram van medeleven te zenden. De heer v. d. Berg schetste vervolgens de gang van zaken rondom de Alphense B.B. Uit de mensen die „toen" toetraden is de kern van nu gevormd. Er was groet en ontwikkeling en hoewel men nooit tot een volledige bezetting is gekomen, stak de deelneming gunstig af bij an dere gemeenten. Spreker stelde dat het hier een on dankbaar werk betreft, want Bescher ming Bevolking leeft niet by ons volk. te meer waardering past voor hen die hier een plicht zagen. De heer v. d. Berg maakte van de gelegenheid gebruik om de heer Ros dank te brengen voor alles wat hij in het belang van de B.B. deed. Spreker noemde het ten slotte een voorrecht zoveel „overjarige" noodwachters onderscheiding uit te mogen reiken. Na de pauze bracht een aantal plaats genoten, nl. Albert Winningshoff, Jan van Wijk en The Magicians, o.l.v. T< v. d. Bos een ontspanningsprogramma. De namen De medaille ontvingen: de heren C Vugt. R v Heusden, G P v Muijen, H G Godthelp, J Koopman. P G Rijken, K de Rooij. A v d Neut, C Snel, R G Oppe- laar. A B Mulder, D H Göbel, A Koene koop, M Stapper, N Bode. J v Egmond, GHv d Veen, C Slof. L Rombouts, R J Pijpers. P J den Dekker. W v d Pijl, A J Th M Korver, A den Ouden, M vTer- meij. T Boesberg, A Bloos. H Booij, N Bakker. C J v d Bosch. Th Blnnekamp, T Boesberg, A Bloos, H Booij. N Bakker, G Broer en T de Bruins; mevr J H Contant Terhorst, de heren C J de Heij, A M de Heij, Th J Herr, K Jongeleen, H de Jong, W W v d Kwaak, C P Klerks, T A Karse- d Laken. A v d Laken, P v d Laken. C d Louw, P Th S Meereboer, J Nijen- huis, G Oppelaar, C Oppelaar, M \i wegen, J Rooda C van 't Riet, J Snel. J M G Schuurman en A Strookman. w M I J SchleperDee, de herer C A v d Tol, J Vis, H Verschuur. W M d Velden, N Ververs, K Vonk, Vriesekoop, L ter Wal, C Westmaas, H d IJssel, H v Wijngaarden, J J Zoest, Th J Regtvoort, A II Pijnse Aa. De ster ontvingen; mej J G v Dijk, rouw M NuhoflWolfs, mej J Oppelaar. de heren H A M v Eys, C J v Hienen, H Jansen, J de Jong, H v Krieken, H C Marbus, J W Mens, J J van 't Riet, L J Rietveld. H de Rooij, N W de Rijk. A Schuller en J Th Verwoerd. TH_ MM Iweeris en E. Dorrepaal bij enkele kandidaatstelling herkozen. In de elftal- nissie werden ehrkozen: A. Zweeris C. de Jong André van der Meijden^ C. Hoogeveen en trainer Wouters. Tot leden de kascomrrussie werden benoemd de heren Tonny van der Meijden, J. Corts en P. Zeilstra. Na de rondvraag, waarin verschillende interne verenigingsbelangen ter sprake kwamen, dankte de voorzitter allen voor de prettige samenspreking. Klimroos-geslaagden in Alphen ALPHEN De volgende leerlingen van de assistenten A-klas van de „Ko ningin Juliana"-huishoudschool in Al phen aan den Rijn, slaagden te Boskoop voor het klimroosdiploma: M. Bos, J. den Hertog, J. M. de Knegt, H. Kuipers, M. Meyer, C. Vierbergen. allen te Alphen aan den Ryn; G. Edelman en M. de Jong te Boskoop: B. Vergunst en S. Zweeris te Koudekerk aan den Rijn; N. Kort te Uithoorn; A. v. d. Akker, M. Rijnsburger, H. Zandvliet te Leimuiden. Geslaagd voor typediploma ALPHEN De volgende leerlingen van de „Koningin Juliana"-Huishouil- school te Alphen aan den Rijn behaal- het diploma machineschryven Abshoven, M. Bos, H. v. Geen, A. den Hertog. J. den Hertog, H. Kuipers, Meyer, C. Vierbergen, allen te Alphen 1 den Rijn; R. Noordam te Boskoop; v. d. Akker, M. Rijnsburger, H Zandvliet, te Leimuiden; W. Augustinus te Nieuwkoop; H. Bos en N. Kort te Uithoorn. Niet geslaagd een. Concert van Arti et Religioni in Alphen ALPHEN De chr. muziekvereniging „Arti et Religioni" geeft donderdag in gebouw „Nabij" een zomeravondcon cert. Het programma, dat. onder leiding van dirigent Wim van Duyn wordt uit gevoerd, draagt vooral na de pauze een populair karakter. Zelfs de samenzang ontbreekt niet. Het concert .begint om 8 uur. De toegang is vrij. Oranjeschool in Brielle ALPHEN Het vierdaagse school reisje van de kinderen uit de hoogste klassen der Oranjeschool was zeer slaagd. Woensdag j.l. werd gestart na een vlotte reis per fiets werd het einddoel te Brielle bereikt. Veel te snel vlogen de dagen om. Het programma, dat werd afgewerkt, was zeer afwisselend. Zo werd o.a eeuwenoude CathariJnekerk bezichtigd en de toren beklommen. Ook bekeek men de eertijds zo beroemde wallen. Het strand van Oostvoorne was prettige" plaats om te vertoeven. Ook werden na lang zoeken slimme vosser ontmaskerd. Zaterdagmorgen, helaas, moest de te rugtocht worden aanvaard. In de beste stemming en bruingebakken kwam het gezelschap weer in Alphen aan. Voetbalfinale tussen Racingchib en Alphia ALPHEN Morgenavond om 7 uu wordt de laatste wedstrijd gespeeld ii de serie om de B en W-beker, Het gaat dan tussen A.R.C. en Alphen op het terrein van eerstgenoemde vereniging. Beide elftallen hebben vijf wedstrijden gespeeld, vier gewonnen en een verlo ren. Men heeft dus gelijke kansen. Het voordeel van eigen terrein zou voor A.R.C. doorslaggevend kunnen maar men zal het weer moeten stellen zonder De Bruin en J. Krijgsman. Het zal ongetwijfeld een spannende wed strijd worden met zeer veel publiek, hopelijk ook met veel spottiviteit Zwembad bijna klaar NOORDWIJK Het zeewater-zwe: bad Saskia voor het Rembrandthotel x dert zijn voltooiing. Afgetreden bestuur v.v. Alphen herkozen ALPHEN Tijdens de gisteravond druk bezochte ledenvergadering van de voetbalvereniging Alphen heeft de meer derheid zich geschaard achter het beleid, van het huidige bestuur. Reeds verleden! jaar deden zich moeilijkheden voor, toen de heer A. van Veen in het bestuur werd gekozen, waarmee de toenmalige voorzit-; ter, de heer G. J. van Geen zich niet kon verenigen. De oud-voorzitter G. F. J. Winkel werd toen verzocht tijdelijk dt leiding op zich te nemen. Enkele weken geleden werd het be stuur met 66 tegen 62 stemmen gedwon gen af te treden. Gisteravond werd het zelfde bestuur, bestaande uit de heren J. van Winkel, R. Camminga, C. Heijningen, J. de Graaf, L. Tuinen- burg, A. van Veen, L. Verboom, H. Wind horst en D. Ykema, met vlag en wimpel herkozen. De vergadering werd bijgewoond door bondsbestuurslid D. Nijs, die wees op de grote belangen, die er voor Alphen en het voetbal in de Rijnstreek op het spel staan, Hij gaf de woordvoerder van de oppositie de raad de leden met klachten te verwij- naar het bestuur en zich niet voor hun karretje te laten spannen. De heer Nijs adviseerde de leden als één grott familie achter het bestuur te gaan staan De heer G. van Geen toonde zich eer. uitermate sportief verliezer door onmid dellijk na de heer Nijs het bestuur geluk ;en met de verkiezing aan te bieden Eersteklassers voor Rijnlands Lyceum OEGSTGEEST Toegelaten tot dt eerste klas van het Rijnlands Lyceyir zijn: Vita van Batenburg. Jan Frederil Bekker, Ellen Bogaard, Dirk Jaap boon Rick v. d. Bung, Gerard Jan Bramer, Hilbrand Bruyning. Joppe CramwinckeL Jan Mauri ts van Eeghen, Mar got Fou-! draine, Ton Gathier, Taco Geertsema May-An Go, Frank den Herder, Jar Hoes, Bart van Holk, Paula Irik, Jot Klinken, Connie Kuiper, Jelske v d. Linden, Bert Muller, Jobina Naeff Sidarto Oetomo, Annelies den Ouden,1 Gerard Ploos van Amstel, Joke Rot Riet Schipper, Gerard Smit, Sonji Smits, Froukje Stienstra, Anne-Marie Tjeenk Willink, Alette UittenbogaardJ Saskia Walburgh Schmidt, Fleur Zon neveld, Erik Jan Zürcher, Paul Zwa- renstein, te Oegstgeest, Peter Bel- laard, Maarten Fontein, Lion Keezer,1 Maarten Bart Krijt, Han de Leeuwerkj Lenneke Leupen, Pim van Loenen, Rot Minke, Yvette Mulder, Marijke Prinsj Joanneke Quispel, Corrie Slingerland) Allard Smeenk, Rudolf Veltman, t< Leiden, Kees Jan Asselbergs, Anm Marleen v. d. Bergh, Zita Brix, Ro nald Crama, Barbara Disselkoen Chrii de Ruyter, Dirk Jan Scholten, Pie' Sljgcher, Angela de Wolf, te Noord- wijk, Rudy Andeweg, Rudolf Carpen- Anne Marie Janssen. Peter vai Overvest, Hans Reijnders, Rober Schalks, - allen te Katwijk Renée Jooi Floor Kooyman, Cor Luking, Jai Ophof, Paul Polano. Dorus Polmai Frank Schadd, Peter Vollebregt, - Warmond, Laurine Erends, Renée Rap pard, Karina Vocke, te Voorhou! Ton Peschier, Reurt Venema te Sas senheim, Wim Kley te Lisse, Piete Caljé, te Den Haag, Rob Roodenbuj te Valkenburg, Auke v. d. Mey te De Haag, Els Nass te Rotterdam, 13 kar didaten werden afgewezen. Motorfiets in brand te Oegstgeest OEGSTGEEST Zondagmiddag tegei half tien is op de Haarlemmertrekvaart weg een motorrijder uit Noordwijk aan gereden door een auto bestuurd dool een Haagse dame, die plotseling ee uitrit uitkwam. De motor vloog in bran: De brandweer heeft het vuur geblust I deden zich geen persoonlijke ongeluk Opening verkoopkantoor te Leiderdorp LEIDERDORP De NV gebr. Rolfl Handelmaatschappij te Alkmaar, groothandel in de elektrotechnische tor, opent maandagmiddag om 3 uur de M. P. Splinterlaan nr. 152, een koopkantoor. Burgemeester mr. Gallt verricht de opening. BOSCOOP Maandagmorgen ging de eerste paal voor de eerste van dc 32 boerderijen in het ruilvcrkave- lingsplan Zwammerdam de grond In Dit wordl het bedrüf van de heer G J. den Hertog, die zijn tegenwoordige bedrijf aan de Oudshoornseweg moet opheffen in verband met de uitbrei dingsplannen Alphen-Noord, die tot uitvoering moeten komen. Het heiwerk werd verricht door de heer J. C. Hoogendoorn, voorzittei van de plaatselijke commissie ruilve kaveling Zwammerdam. Verscheide ne autoriteiten van de cultuurtech nische dienst, van het bestuur van de polder Rijneveld en van het gemeen tebestuur van Boskoop, waren aanwe- Spoedig zal ook worden begonnen aan de bouw van de tweede boerderij, t.w. die van de heer C. Joha, die thans een bedrijf heeft aan het eind van de Goud se Rijweg. Deze boerderijen zullen verschillen in bouw. Alleen de grote veldschuur zal gelijk zijn: overigens zullen de w«- ningen variëren tussen de verdieping- woning en de bungalow, rekening hou dende met de wensen der toekomstige bewoners. In een bijeenkomst na het slaan van de eerste paal wees de voorzitter der plaatselijke commissie, de heer Hoogen doorn, erop, dat thans 1 jaar en 3 maan den zijn verstreken na het steken van de eerste spade voor dit omvangrijke ruilverkavelingswerk. Hij wenste in het bijzonder de fam. Den Hertog geluk met deze dag. Verder prees de heer Hoogendoorn de uitstekende samenwer king tussen de plaatselijke commissie en de cultuurtechnische dienst, alsmede met het directievoerende lichaam, de Kon. Ned. Heide-maatschappij. De heer J. C. van Dam sprak namens de cultuurtechnische dienst. De rijks- ïandbouwconsulent, de heer J. Schee- De boerderij zoals deze er straks zal uitzien, het zg. gesloten i V el dschuwr-type pers, stelde vast, dat deze eerste paf niet alleen een fundament is, maar oa een mijlpaal betekende. Bijzonder waarderend voor het gi^C meentebestuur van Boskoop waren éfr, woorden van de heer A. den Haan Sassenheim, die sprak namens de komstige bewoners van de boerdt zwager van de heer Den Hertog. Ten slotte werd nog het woord voerd door de wethouder van Bosk< de heer K. P. A. Houdijk zitter van de polder Rijneveld, de hl K. Grootendorst. De heer Hoogendi merkte nog op dat de geruchten stopzetting der ruilverkavelingswerl volkomen juist zijn. Wèl onderstrei hij dat men zich grotere financiële fers zal moeten getroosten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4