Gevelfragmenten Lakenhal naar het Schachtenhofje Te kust en te keur Leidse vrouw raakte een oog kwijt door toedoen van een magnetiseur 3m Verkeersregeling voor de Van Disselbrug ASPIRINdaar staat BAYER achter! Y erkeersmaatregelen voor Oude Rijn Sportdag gereformeerde schoolver. van Leiden NIEUWE LElpSE COURANT DINSDAG 30 JUNI 1964 'dl Aritohius-cli iooïF4 Leiden K Dinsdag Annahofje aan de Zeegersteeg in de Kaiserstraat, 7.30 tot 8 uur: straatpredi- I king Open-Deurwerk. 'I Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Schuttersveld, 8 uur: Berliner Eisre- vue. I Den Haag: Gebouw K. en W„ 8.15 uur: i Wiener Philharmoniker, werken van Strauss, Schubert en Beethoven. Den Haag: Zuiderpark, 8.30 uur: Natio nale Ballet Katwijk aan Zee: Nieuwe Kerk, Voor straat, 8 uur: orgelconcert Feike Asma. I Woensdag Pieterskerk, 7.30 tot 8 uur: avond- stilte. I Rest. Van der Heijden, Breestraat 85, 4.30 tot 5 uur: receptie van de heer I J. Bosma t.g.v. zilveren jubileum als directeur van de Leidsche Broodfabriek. Schuttersveld, 3.30 en 8 uur: Berliner Eisrevue. ,et* Den Haag (Scheveningen): Kurzaal, QO. 8.15 uur: Residentie-Orkest, m.m.v. Ned Madrigaalkoor en solisten. 4 Den Haag (Scheveningen): Kürhaus- -•s' paviljoen, 8.30 uur: Een avond met Wim Sonneveld. in Den Haag: Nieuwe Kerk, Spui 173, 8.15 be-j uur: orgelconcert Gerard Akkerhuis. eer Den Haag: Zuiderpark, 2 uur: Dick »it-[ Trom en zijn aap. Donderdag ief- Schuttersveld, 8 uur: Berliner Eisre- an- Den Haag (Scheveningen): Kurzaal, fers 8.15 uur: Amadeus-quartet. ■)iri' Den Haag (Scheveningen): Kurhaus- ;ersj paviljoen, 8 uur: Een avond met Wim Sonneveld. :ati- Den Haag: Lutherse kerk, Luth. Burg als wal 9, 8 uur: orgelconcert Feike Asma. ssie, Den Haag: Zuiderpark, 8.30 uur: Haag- 9® se Operettezangers, lm weissen Rössl. j Scheveningen: strand, 10.30 uur nam. jjtj. vuurwerk (bij gunstig weer). md- Schuttersveld, 8 uur: Berliner Eisre- •clubhuis, 7.30 uur: feestavond Kon Ned. Ver. voor E.H.B.O. ^„tg.v uitreiking diploma's Geref. jeugdgebouw, Breestraat 19, 8 anseuur: spreekbeurt ds. J. A. Smink. self- Den Haag (Scheveningen): Kurzaal, 815 uur: Caroline Kaart, zang, en Cilly - Wang, parodieën; „Een liedje met Ca- Igrolme". :hof. Den Haag (Scheveningen): Kurhaus- 'zich paviljoen, 8.30 uur: Een avond met Wim ihte-, Sonneveld. s de ntse Zaterdag Station, 9.22 uur: afd. Leiden Kon. Ned. uit.j Natuurhist. Vereniging, vertrek trein I Utrecht voor excursie naar bloemen en zaadkwekerij Turkenburg te Bodegra- ;gcn ven- zai Schuttersveld, 3.30 en 8 uur: Berliner hen Eisrevue. >amJ Vijf-meilaan, 7.15 'elei tocht De Stalen Band. Katwijk aan Zee: Boulevard, 1.45 uur: iBond van Chr. Muziekvereniging in Ne- jderland, nationaal mars- en drumband- I concours, 8 uur défilé en parade. Den Haag: Gebouw K. en W„ 8.15 uur: JKroatisch Nationaal Theater, Zagreb, met „Katerina Ismailova" van Sjostako- Den Haag (Scheveningen): Kurhaus- ipaviljoen, 8.30 uur: Een avond met Wim J Sonneveld. Keri Welke apotheek de Geopend voor spoedeisende gevallen: oord-apotheek Centraal, Breestraat 74, lel. bbei 20552, en apotheek Van Breest Smallen- voorburg te Leiderdorp, ge- rich- Films: Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): De stuur- Bujjloze twee (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): d'Artégnan JoorJtegen de drie musketiers (14 jaar), landj Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Hud, de nge-[ontembare (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15): De raven (14 ijaar); van maandag af: Koninginnen van de nacht (14 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): De minna- ires (18 jaar). Trianon (2 en 8 uur): Irma la Douce J(18 jaar) Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling Vijftig zien best-verzorgde boeken uit 1962. tot 13 niet juli. nen' De Ruif, Janvossensteeg, recent werk J,r?l van Harry Kamoen (tot en met 3 juli) J7 De Taveerne (Tastevin), Beestenmarkt ge. 14: tentoonstelling van schilderijen van ildefl Cor Kanbier (dagelijks van half 5 tot eslo-12 uur, behalve 's zondags). Tot half juli Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: tentoonstelling van schilderijen van i be-de Rotterdamse schilders Henriëtte igenReuchlin - Lucardie (van 20 juni tot en met 9 juli dag. van 10 tot 17 uur, S?n:!bovendien op vrijdagavond van 8 gjuur, 's zondags uitsluitend capi- Ne- 'S Audiometer voor school Ne- 'een HogC MOTSWCg 12 zoo Beiden Het bestuur van de „Frot. nietChr. vereniging voor onderwijs aan Hetjslechthorende en spraakgebrekkige kin- zÜ'ïderen", verzocht het gemeentebe- °istuur medewerking voor de aanschaf- van een audiometer en het inrich- lieëflten van een lokaliteit voor audiome- 'bon-trie ten behoeve van zijn school vooi rtdu-islechthorende en spraakgebrekkige kin- metderen aan de Hoge Morsweg 12. land Met het verlenen van de gevraagde 're'njmedewerking is naar raming Örag van f9.300 vertrek bus- Kantonrechter legt max.-straf op LEIDEN „Ga daar maar mee naar het ziekenhuis", adviseerde een huisarts een Leidse vrouw die een abnormale verdikking aan het gezicht had. Ze wist echter beter, want op advies van „goede vrienden" wendde ze zich tot een 54-jarige magnetiseur in Leiden. Deze verklaarde meteen dat genezing lange tijd op zich zou laten wachten, maar hij beloofde vol ledig herstel. Toen het gezwel steeds groter werd, noemde de magnetiseur dit een gunstig teken, „daar het moest doorbreken". Toen het slachtoffer na enkele maanden door haar huisarts alsnog naar het ziekenhuis werd ge stuurd, moest bij de noodzakelijke operatie het linker oog worden wegge nomen. Gisteren had de magnetiseur, die tegen de politie had toegegeven dat hij altijd had geweten het gezwel niet te kunnen genezen, zich voor het Leidse kantongerecht te verantwoorden. Hij was niet komen opdagen, zodat hij bij verstek is veroordeeld. De officier van justitie, mr, Berger, achtte de schuld van verdachte wettig en overtuigend bewe- De chirurg had verklaard dat het oog gered had kunnen worden, als het slacht offer in het begin naar het ziekenhuis gekomen. Verdachte had ook toege geven de genezing door middel van hand oplegging te hebben willen bewerkstelli gen. Mr. Berger sprak van een ergerlijke arm van kwakzalverij en hij eiste de maximale straf daarvoor: duizend gulden boete. De kantonrechter, mr. De Koning betuigde zijn spijt geen zwaardere straf te kunnen opleggen en veroordeelde de magnetiseur conform de eis. Noodii em Een 27-jarige Leidse koopman kwam „onder invloed" van Den Haag met de trein naar Leiden. Onderweg trok hij aan Onteigening voor N-Z-tracé LEIDEN Ingvolge besluit van de rad van 10 februari 1964, zijn bij de ar rondissementsrechtbank te Den Haag onteigeningsprocedures aanhangig ge makt met betrekking tot eigendommen, gelegen tussen de Zoeterwoudsesingel de Maresingel, zulks ten behoeve van aanleg van de noord-zuidverbinding a de Hooigracht. De rechtbank heeft j vonnis van 23 april 1964 de onteige ning van enkele percelen uitgesproken. De vastgestelde schadeloosstelling voor deze percelen bedraagt, overeenkomstig het door de gemeente aangeboden bedrag 10.000,Daarbij komt.nog een rente vergoeding van 5 pet. per jaar. De overige kosten bedragen f 619,30, zodat dit geval in totaal een bedrag van f 10.619,30, (plus rente) nodig is. t is te verwachten, dat binnen af zienbare tijd meer vonnissen in de ge noemde onteigening zullen worden ge wezen. Derhalve verdient het aanbeve ling, dat de raad een algemeen krediet beschikbaar stelt voor de uitbetaling van schadeloosstellingen en-bijkomende kos ten. AangezienueP evénwel vafi kan worA den uitgegaan, dat een aantal percelen alsnog langs minnelijke weg in eigendom Schoolsportveld Brahmslaan LEIDEN Op het terrein, gelegen aan de Brahmslaan in het zuidwestelijk stadsdeel (Fortuinwijk), begrensd door de Apollolaan, het Rousselpad en het o.b.g. terrein, kan een schoolsportveld worden aangelegd, dat in een grote be hoefte zal voorzien. B. en W. hebben een plan doen opmaken. Dit omvat het eigenlijke sportveld van 84 x 48 m en een uitloopstrook van 3 m, met de nodige hekwerken en beplanting, alsfnede een stenen kleedgebouw en een eenvoudige •ijwielberging. De kosten van aanleg van bedoeld schoolsportterrein worden geraamd op f 264.000. VERBOUWINGSUITVERKOOP Tientallen werkelijke koopjes Weer een ton voor sloop in Leiden LEIDEN De aan de gemeente in .gendom toebehorende krotwoningen, gelegen in de saneringsgebieden, wor den, zodra de bewoners een andere wo ning hebben betrokken, gesloopt, of in dien afbraak in verband met de omlig gende bebouwing niet direct mogelijk oor verdere bewoning ongeschikt gemaakt. De hierdoor vrijkomende gron den worden zoveel mogelijk van een bestrating voorzien. Bij raadsbesluiten van 10 juli 1961 en 16 oktober 1961 werd voor het onder havige doel een krediet van in totaal f40.000 beschikbaar gesteld. Ingevolge besluit van 27 augustus 1962 is dit be drag verhoogd met f 100.000 waarvan f 50.000 betrekking heeft op de afbraak het gebouwencomplex aan Garen- :t - Raamsteeg - Leveildaal. Het krediet voor krotopruiming is thans na genoeg verbruikt. Het ligt in de verwachting, dat vele bewoners binnen afzienbare tijd uit de saneringsgebieden naar andere stads wijken zullen verhuizen, waardoor weer aantal krotwoningen vrijkomt en kan worden gesloopt. Met het oog op deze slopingen is een nieuw krediet no dig van naar raming f 100.000. Student beschuldigd van oplichting LEIDEN De medische student, die zich in het Sint Elisabethziekenhuis v< chirurg heeft uitgegeven, is zaterdag Den Haag voor de officier van justitie geleid. Er is een proces-verbaal tegen hem opgemaakt terzake van oplichting. Voorwendende arts te zijn, heeft hij na melijk bij de chirurg dr M A van Don gen gratis kost en inwoning genoten. De student zal niet worden vervolgd wegens flessctrekkerij, doch wegens het onbe voegd uitoefenen van de geneeskunst. de noodrem. De conducteur die de zaak kwam uitzoeken werd zeer onbeschaafd behandeld. Medepassagiers van de koop man vertelden echter de toedracht. Voor de kantonrechter vertelde de koopman nu zich weinig of niets van het voorge vallene te kunnen herinneren. De officier sprak echter van ergerlijke baldadigheid en eiste 100 boete. Nadat verdachte had beloofd niet in herhaling te zullen vallen, maakte mr. De Koning er 75 gulden van. Zeer roekeloos rijden, luidde de motive ring van een 150-gulden-boete die de officier eiste tegen een 36-jarige kruide nter uit Middelburg. Deze was op rijks weg 4a door de middenberm gereden om van rijrichting te veranderen. Hierbij bracht hij het verkeer zodanig in gevaar dat een aanrijding ontstond die gelukkig nog goed afliep. De eis was verzwaard met een ontheffing van de rijbevoegdheid voor een jaar. De man kwam er met 125 gulden en zes maanden zonder rijbewijs af. Racemotor Eveneens 125 gulden boete met in trekking van het rijbewijs voor een heel jaar, luidde de veroordeling van een 29-jarige grondwerker uit Sas- senheim. Deze was met zijn race- motor, die hij meermalen op het cir cuit van Zanvdvoort liet ronken, bij Alkemade driemaal over de kop ge vlogen en in een sloot terecht geko men. „Wegpiraterij" noemde de kan tonrechter de abnormale hoge snel heid- Op de rol ziet Scotch Magic Tape er uit als matglas, maar eenmaal opgeplakt is het volmaakt onzichtbaar. Bovendien, en dat zijn grote voordelen: het is beschrijfbaar, de kleeflaag loopt niet uit en het verkleurt nooit. Uw leverancier heeft voor u ter kennismaking: 1 rolletje Scotch Magic Tape van f4£er voor f0.60 1 rolletje Scotch Cellulose Tape f0.60 samen f1.20 EEN NIEUW PRODUCT VAN LEIDEN De nieuwe Van Dissel- brug, gelegen tussen het Plantsoen (Kraaierstraat) en de Zoeterwouds gel, is onlangs gereed gekomen. Bij de behandeling van het voorstel tot be schikbaarstelling van het nodige kre diet voor de bouw van deze brug if uitvoerig aandacht geschonken aan hel over deze brug toe te laten verkeer. De raad heeft daarbij de wens te ken nen gegeven, dat de brug behalve vooi voetgangers en wielrijders zo veel mo gelijk ook voor het driewielige bedie nende verkeer wordt opengesteld. Met betrekking tot de vraag, welke verkeersmaatregel hiervoor moet den getroffen, merken B. en W. op, dat, om de auto's van de brug te weren een geslotenverklaring voor motorrijtui gen op meer dan twee wielen noodza kelijk is. Ingevolge het Wegenverkeers reglement geldt deze geslotenverklaring niet voor driewielige voertuigen, LEIDEN Regenten en bewoners hebben de laatste tijd hun best ge daan de oude sjeer en het typische karakter van het uit de zeventiende eeuw stammende Schaohtenhofje te herstellen. Op initiatief van bewoners, de kweekschoolleerling R. J. Spruit, zijn dezer deugen enige gevel fragmenten, die lagen opgeslagen in het stedelijk museum de Laken- halop bijzonder fraaie wijze in de muren ingemetseld. De heer Spruit, die bezig is voor de hoofdakte, beijvert zich zeer het hof in zijn oorspronkelijke staat te brengen. Hij heeft zich samen met de regenten tot drs. J. N. van Wessem, directeur van de Lakenhal, gewend om de gevelfrag menten te verkrijgen. De heer Van Wes sem was direct enthousiast en verleende alle medewerking. Vlekkeloos Eerder hadden de bewoners rode klom pen aan de muren bevestigd, waarin nu geraniums prijken. Voorts is men erin geslaagd de pomp weer aan de gang te krijgen. Aan de ene kant komt er regen water, aan de andere zijde grondwater BAYER helptmiljoenen mensen: Aspirin tegen pijn. Daarom staat de naam BAYER op elk tablet Aspirin. U kunt vertrouwen op' de-snelle werking van Aspirin bij hoofdpijn, verkoudheid of griep. Aspirin, de wereldvermaarde pijnstiller! LEIDEN Beide zijden van de Oude Rijn, voor zover gelegen tussen de Hoogstraat-Donkersteeg en de Hoog landse Kerkgracht-Hooglandse Kerk- zijn in één richting gesloten ver klaard voor motorrijtuigen op meer dan wielen en bespannen wagens.Voor de zuidzijde geldt deze geslotenverkla ring in de richting van de Hoogstraat i voor de noordzijde in de richting in de Hooglandse Kerksteeg. Sinds de invoering van het éénrich- tingverkeer op de marktroute en de straat wordt de zuidzijde van de Oude Rijn, tussen de Hoogstraat en de Hooglandse Kerkgracht, meer bereden dan vroeger het geval was. De situa- op dit smalle weggedeelte, waaraan verschillende bedrijven zijn gevestigd, erre van bevredigend te noemen. De strook langs het water wordt inten sief benut als parkeerruimte, met het gevolg, dat wanneer aan de andere zij de een auto wordt geladen of gelost er voor het doorgaande verkeer geen voldoende passage overblijft. Er doen zich dan ook vrij dikwijls verkeersop stoppingen voor. Daarbij komt nog, dat een vlotte afwikkeling van het e verkeer wordt belemmerd door het te gemoetkomend tweewielig verkeer. Teneinde in deze situatie verbetering te brengen, hebben B. en W. besloten op bedoeld weggedeelte een wachtver- bod vast te stellen aan de zijde var het water en een stopverbod aan zijde van de bebouwing. Voorts achten zij het van belang, dat de gesloten verklaring voor motorrijtuigen op 1 i twee wielen en bespannen wagens de richting van de Hoogstraat, wordt uitgebreid tot een geslotenverklaring het verkeer met alle voertuigen, en trekdieren en vee in deze rich ting. Aangenomen kan worden, dat deze maatregel een toeneming van het keer op de noordzijde van de Oude Rijn tussen Hooglandse Kerksteeg en kersteeg, tot gevolg zal hebben. In verband hiermede en ook omdat hierdoor een logisch éénrichtingci: ontstaan, achter B. en W. het ge wenst dat dit weggedeelte in de rich ting van de Hooglandse Kerksteeg even eens wordt afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren uit. De muurtjes zien er vlekkeloos uit sinds een oude traditie is hersteld ze leder jaar voor Pasen te witten. Allerlei oude gebruiken zijn opnieuw ingevoerd. De poort gaat 's avonds bijvoorbeeld om tien uur dicht. Wie later thuis wil ko men, moet een sleutel meenemen en dat is gezien de afmetingen beslist niet leuk. De poort wordt 's morgens geopend door de bewoner die het eerst op is. Dat de regel al om een uur of vijf. De hofbewoners gaan vroeg ter ruste, maar zij komen vroeg uit bed. De heer Spruit heeft hij de poort een spaarbusje neergehangen met een tekening van het luldklokje dat men hoopt te kopen. Het stoeltje In begrepen zullen de kosten 110, bedragen. Wanneer het klokje er een maal is, kan het tegen tienen worden geluld als teken voor bezoekers dat de poort dicht gaat en dat het dus gewenst ls, dat zU vertrekken. Daarna wil men een lantaarn kopen, aarvoor Monumentenzorg een tekening heeft gemaakt, en vervolgens staat de aanschaf van een vlag op het programma. Studenten De heer Spruit heeft zijn huisje ln het hofje vorig jaar mei betrokken. Het hof je is vroeger nogal verwaarloosd en op een gegeven ogenblik was er niet vol doende belangstelling van de zijde van oudere echtparen. De regenten hebben toen toegestaan dat ook jongeren er hun intrek namen. Er wonen nu zelfs twee meisjes-studenten. De heer Spruit is er dus erg op uit het hofje zoveel mogelijk in de oude staat te brengen. Zijn huisje, waarin het vanwe ge de rust heerlijk studeren is, heeft hij ouderwets ingericht. Op zijn naambordje naast de bel staat behalve zijn naam, als beroepsaanduiding: schoolmeester. En wanneer hij weg is, hangt er een bordje voor het raam.met in fraai gekalligra feerde letters: niet thuis. Nu h'et hofje zo mooi is opgeknapt, is de animo er te wonen sterk toe genomen. De eeuwen door is er een wachtlijst geweest en dat is, na de genoemde verminderde belangstel ling thans opnieuw het geval. Stichting Het vrij onbekende hofje is gesticht in 1664 en geopend in 1671. De stich ter was Jacobus van der Schacht, een nastelingmaker (vervaardiger van gordijnkoorden, franjes enz.), die in zijn testament bepaalde, dat het hofje „euwiglïjk om aelmoese broont werden sullen". .Oorspronkelijk was het een Luthers hofje, uitsluitend bestemd voor de familieleden van de stichter. Daarna Eén van de gevel fragmenten uit de Lakenhal, die zijn aange bracht in het Schaohtenhofje. Op de plaats waar deze steen is in gemetseld, bevond zich vroeger een luik van een water- en vuur- werden ook anderen toegelaten, mits zij van gereformeerde gezindheid waren. Er was ruimte voor twaalf echtparen van boven de veertig jaar, die geen kinderen mochten h'ebben. In het oude reglement wordt be paald, dat in ieder huisje een bierkan aanwezig moest zijn. Tegen het mid daguur was de portierster namelijk verplicht iedereen een pot bier te verschaffen. Men moest in vrede met elkaar leven en elkaar helpen by ziekte en moeilijkheden. Verboden waren onder meer kijven, vloeken, zweren, lasteren, schelden, spotten, schimpen, smijten, vegten, dronken schap, dobbelen. Bij twist moesten de regenten rechtspreken. zien van een verbrandingsmotor met een cylinderinhoud van ten hoogste 50 cm3 en behorende tot een door de mi nister van verkeer en waterstaat goed gekeurde soort, en evenmin voor de z.g. handwagens met motorvermogen, die door de minister als zodanig zijn aan gemerkt. Met deze uitzonderingen gaat het ver langen van de raad om het langzame bedienende verkeer over de brug toe te laten, van zelf voor een groot deel al in vervulling. Wel vallen onder be doelde geslotenverklaring de elektro- mobielen, welke de laatste tijd steeds meer worden gebruikt, o.m. door de PTT. Deze voertuigen behoren tot de categorie motorrijtuigen, waarvoor geen rijbewijs is vereist, omdat ze niet snel ler kunnen rijden dan 20 km per uur. Aangezien het juist door deze beperkte snelheid van belang is, dat de elektra mobielen over de Van Disselbrug mo gen rijden, verdient het aanbeveling deze mogelijkheid te scheppen door van de geslotenverklaring uit te zonderen motorrijtuigen, welke niet sneller kun nen rijden dan 20 km per uur. Volgens het Wegenverkeersreglement is het niet mogelijk van een gesloten verklaring voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen, afzonderlijk de motor- bakfietsen uit te zonderen. Om deze voertuigen aan de werking van bedoel de maatregel te onttrekken, zou een uitzondering moeten worden gemaakt voor alle driewielige motorrijtuigen, hetgeen ongewenst is. Het niet toela ten van motorbakfietsen over de Van Disselbrug zal overigens ook niet zo veel bezwaren opleveren, omdat de meeste bezorgers van levensmiddelen tegenwoordig gebruik maken van drie wielige voertuigen met een hulpmotor, elektromobielen of bestelauto's. De uitzondering op de geslotenverkla- ng voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen, zouden B. en W derhalve willen beperken tot de motorrijtuigen t een maximale snelheidscapaciteit 20 km per uur. Daarnaast achten het raadzaam de brug ook voor be spannen wagens gesloten te verklaren LI sLJiJJL.JU». LEIDEN Ruim 225 leerlingen alle zesde en enkele vijfde klassen van biters, de Gereformeerde Schoolvereniging, hebben gisteren in de Leidse Hout vol- genoten van hun jaarlijkse sport- als leden van jury's als dag. Onder leiding van de heren J. N. Batteké en L. E. Kruizinga, bijge staan door de leerkrachten, fungeer den ook nu weer enkele leerlingen met Staten/tocht op 17 juli LEIDEN Op vrijdag 17 juli zal de elfde Statenlocht worden gehouden, ter gelegenheid van de jaarlijkse herden king van de eerste vrije vergadering van de Staten van Holland (19 juli 1572; De deelnemers starten uit Dordrecht, Gorinchem, Oudewater, Leiden, Haai lem, Alkmaar, Medemblik, Enkhuizei Hoorn, Edam en Monnikendam. Voor nadere inlichtingen kan men bij de V.V.V. terecht, gebouwtje Steenstraat, bij het volkenkundig museum. De laat ste dag van inschrijving is 7 juli. Assistent voor inspecteur onderwijs te Leiden LEIDEN De werkzaamheden van de gemeentelijke inspectie van het onderwijs hebben een zodanige omvang aangeno men, dat het gewenst is een assistent van de inspecteur van het onderwijs met de titel van adjunct-inspecteur aan te stel len. er vervulling van deze functie beve len B. en W. voor benoeming aan: de heer J. J. van Riesen te Arnhem. Naast de gebruikelijke trefbalwed- strijden werden de leerlingen in de ge legenheid gesteld de vaardigheidsproe- ven af ite leggen, voor de door de hoofdinspectie L.O. ingestelde vaardig- heidsdiploma's. Bij het afleggen van deze proeven werd tevens strijd geleverd om de wis selbeker. Bij deze wedstrijd ging het >m welke school met de beste in dividuele prestaties uit de bus kwam. Door met een totaal van 320 punten uit deze interscholaire strijd te voor schijn te komen, legde de Kooipark- school ditmaal beslag op de wisseltro fee en moest bekerhouder Zuiderpark school (304 ptn) genoegen nemen met de tweede plaats. Uitslagen De volledige uitslag luidt als volgt: 1. Kooiparksehool. 320 ptn (kampioen 1964-wisselbeker); 2. Zuiderparkschool, 304 ptn; 3.en 4. scholen Stadhouders laan en Obrechtstraat, beide 285 ptn: 5. school Lusthoflaan, 266 ptn: 6. school HoogL kerkgr., 261 ptn; 7. Storm Buy- singschool, 206 ptn. De onderlinge itrefbalwedstrijden le verden de navolgende resultaten op: Hoogl. kerkgr., 7 ptn; 2. en 3. Kooipark en Lusthoflaan, beide 6 ptn; 4. en 5. Zuiderpark en Obrechtschool, beide 4 ptn; 6. Stadhouderslaan, 0 ptn. Er werden in totaal 224 diploma's behaald. Hiervan behaalde de Kooi parksehool 1 A-diploma. 6 B-diploma's. 11 C-diploma's, en 7 D-diploma's; de Zuiderparkschool respectievelijk 1, 11, 25, 9 en 1 E-diploma; de Stadhouders- laansohool respectievelijk: 2, 6, 13, 6 en 1 E-diploma; de Obrechtschool res pectievelijk: 0, 12, 20, en 3; de Lusthof- laanschool respectievelijk: 2, 12, 12 en 1; de Hoogl. kerkgr. school respectie velijk: 4, 18, 14, 2 en 1 E-diploma; de ^lorm Buysingschool respectievelijk:

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3