Végh-kwartet met werken in Marekerk van Bartók Holland Festival in Leiden Te kust en te keur Eerste paal voor 303 woningen in de ,Mors' Inauguratie prof. Polderman aan Leidse universiteit nttpw T.rmcF rnnnvr 3 r ZATERDAG 27 JUNI 1964 V0ÖRJAAR5PRIJZEN Zaterdag: Stationsplein, 1.40 uur: afd. Leiden Kon, Ned. Natuurhist. Vereniging, ver trek met bus 41 voor excursie naar de Pan van Persijn te Katwijk aan den Rijn. Waardgracht, 7 uur: Evangelisatiesa menkomst Chr. Gerei Kerk. Marekerk, 8.15 uur: Holland-Festival, Vegh-strijkkwartet, uitvoering van de strijkkwartetten van Bela Bartok. Antonius-cluhhuis, 8 uur: show-dans avond Danny and his Flying Arrows. Academieplein^ 8.30 uur: De getemde Feeks. Zalen Koningskerk (hoek Willem de Zwijgerlaan Koningstraat, 10 uui n. tot 8 uur nam.: verzameltentoon- stelling ruilclub Koningskerk. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.1E ar: Wiener Burgtheater. Den Haag (Scheveningen): Kurzaal. 8.15 uur: Residentie-Orkest. Maandag Den Haag: Kon Schouwburg, 8.15 uur: The Bristol Old Vic „King Henry V". Den Haag (Scheveningen): Kurzaal, 15 uur: Utrechts Stedelijk Orkest, i.m.v. Herman Krebbers, viool. Scheveningen: Oude Kerk, 8.15 uur: Chr. Oratoriumvereniging Scheveningen, i.m.v. solisten; Ned. orgel- en koormu- e'. rond 1813. Rynsburg: Maranathakerk, 8 uur: or gelconcert Dirk Schoneveld. Dinsdag Haarlemmerstraat 167171, 2 uur: her opening Demmenie. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Raadszaal stadhuis, 2.30 uur: Kamer an Koophandel en Fabrieken voor Rijn land, ledenvergadering. Schuttersveld, 8 uur: Berliner Eisre- Den Haag: Gebouw K. en W.. 8.15 uur: Wiener Philharmoniker, werken van Strauss, Schubert en Beethoven, zijn Den Haag: Zuiderpark, 8.30 uur: Natio- Ballet. Katwijk aan Zee: Nieuwe Kerk, Voor al straat, 8 uur: orgelconcert Feike Asma. Pieterskerk, 7.30 tot 8 uur: avond- stilte. I Rest. Van der Heijden, Breestraat 85, 4.30 tot 5 uur: receptie van de heer W. j Bosma t.g.v. zilveren jubileum als directeur van de Leidsche Broodfabriek. Schuttersveld, 3.30 en 8 uur: Berliner Eisrevue. Den Haag (Scheveningen): Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, m.m.v. Ned Madrigaalkoor en solisten. Den Haag (Scheveningen): Kurhaus- paviljoen. 8.30 uur: Een avond met Wim Sonneveld. Den Haag: Nieuwe Kerk, Spui 173, 8.15 uur: orgelconcert Gerard Akkerhuis. Den Haag: Zuiderpark, 2 uur: Dick Trom en zijn aap. Donderdag Schuttersveld, 8 uur: Berliner Eisre- Den Haag (Scheveningen): Kurzaal, 8.15 uur: Amadeus-quartet. Den Haag (Scheveningen): Kurhaus- paviljoen, 8 uur: Een avond met Wim Sonneveld. Den Haag: Lutherse kerk, Luth. Burg wal 9, 8 uur: orgelconcert Feike Asma. Den Haag: Zuiderpark, 8.30 uur: Haag se Operettezangers, lm weissen Rössl. Scheveningen: strand, 10.30 uur nam vuurwerk (bij gunstig weer). Vrijdag Schuttersveld, 8 uur: Berliner Eisre- Antonius-clubhuis, 7.30 uur: feestavond afd. Leiden Kon Ned. Ver. voor E.H t.g.v uitreiking diploma's Geref. jeugdgebouw, Breestraat 19, 8 uur: spreekbeurt ds. J. A. Smink. Den Haag (Scheveningen): Kurzaal, 815 uur: Caroline Kaart, zang, en Cilly Wang, parodieën; „Een liedje met Ca- Dcn Haag (Scheveningen): Kurhaus- paviljoen, 8.30 uur: Een avond met Wim Sonneveld. Zaterdag Station, 9.22 uur: afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist. Vereniging, vertrek trein Utrecht voor excursie naar bloemen er zaadkwekerij Turkenburg te Bodegra- raar af- Vijf-meilaan, 7.15 uur: Berliner vertrek bus- tocht De Stalen Band. Idèn Katwijk aan Zee: Boulevard, 1.45 Bond van Chr. Muziekvereniging in Ne- i derland, nationaal mars- en drumband- concours, 8 uur défilé en parade. ^00.r Den Haag: Gebouw K. en W., 8.15 uur: naaï Kroatisch Nationaal Theater, Zagreb, met „Katerina Ismailova" van Sjostako- rderj witsj. Den Haag (Scheveningen): Kurhaus- men j paviljoen, 8. - wa- Sonneveld. LEIDEN De bouwers van de Marékerk zouden wel heel vreemd heb ben opgekeken, indien ze gisteravond hadden kunnen horen hoe in dit fraaie, achthoekige gebouw strijkkwartetten blonken van een zo radicaal componist aibs Bé la Bartók. Het moet worden gezegd, dat veel meer kamer- muziekliefhebbers, dan we voor waarschijnlijk hadden gehouden, zich gis teravond naar de Marekerk begaven om het Vééh-kwartet te beluisteren in het derde, zesde en vierde kwartet van de Hongaarse meester. Deze vaak hard klinkende, steeds mei de materie worstelende, slechts zelden milde muziek bezit toch kennelijk wel vrij groot aantal verdedigers. Een vreemde gewaarwording, om in deze fraaie, schemerige ruimte met vrij veel galm de mysterieuze inzet te horen het overigens zeer gedrongen, ex pressionistische derde kwartet Deze virtuoze mucici, Sandor Végh, Sandor Zöldy, Georg Janzer en Paul Szabo, spelen al sinds 1940 samen en hebben een ongelofelijke homogèniteit het samenspel bereikt. Hun discipli- hun vermogen tot kleurschakerin gen zijn zeer opmerkelijk. Him spel is gevoelig, meer op het ly rische dan op het dramatische gericht. Misschien hadden sommige onderde len wat harder, brutaler kunnen klin ken, zoals de snelle delen van het derde kwartet, de marcia uit het zesde, hel eerste allegro en de finale van het vierde. Daarentegen kregen de scherzi van het vierde, het mesto en de burietta het zesde, en de langzame onder delen van het derde een bewogen of de monisch suggestief karakter van grote schoonheid. Buitengewoon fraai klonk het evocatieve non itroppo lento uit het de meest typi- Sleuteldiploma jeugd Prins Mauritsschool LEIDEN Voor het op 1 juni door de stichting I.V.I.O. -te Amsterdam gehou den examen voor het Sleuteldiploma, slaagden de volgende leerlingen van de Prins Mauritsschool", N.oordeinde 40 te Leiden: H. J. v. Berkum; J. de Bree; H. v. Diggelen: J. H. v. Dijk; A. J, Eradus: B. Heimans; A, V. v. Keulen; H. D. Koelewijn P. B. Lahruyere; E. Nap; P. J. Neuteboom; D. v. Nood; K. O. Onderwater; N. Oudshoorn; Thea v. d Pluym; A. F. ter Schiphorst; P. J. Schrier; G. Sloos: J. A. Snoek; A. L. v. Tongeren; R. E. v. d. Velden; D. J. v. Vulpen; W. J. v. d. Waals; F. Zaalberg; W. A. Buntsma; P. H. Wingelaar; P. T. de Vreede. Men zou kunnen zeggen, dat het Végh-kwartet meer de nadruk legt op impressionistische momenten dan de expressionistische, en gezien Bar- tóks verering voor Debussy is hiervoor wel iets te zeggen. Een moeilijkheid voor ons de wat tc rijke akoes- van de kerk, dat wil zeggen de echo vervaagt de snelle figuren nogal en die komen juist bij Bartók veel vuldig voor. Een drogere akoestiek is Dor deze kwartetten, en in het alge- leen voor muziek van deze eeuw, ge- Afgezien van deze moeilijkheid vorm de het eerste optreden van het Végh- kwartet zeker een uitzonderlijk evene ment, dat ons een belangrijk oeuvre dichterbij gebracht heeft. We zijn dan ook heel benieuwd naar het concert zaterdagavond, waar het eerste, tweede en vijfde kwartet ten gehore :ullen worden gebracht. Het monumen tale, uitgebalanceerde vierde kwartet, amen met het vijfde tot de hoogte-' punten van Baroks oeuvre behoort, be haalde een enorm succes. Tot onze vreugde kozen de concertgevers het schitterende allegro pizzicato, het twee de scherzo, van no. 4 uit bij wijze van toegift. Dat dit ensemble na zulk een avond nog in staat bleek dat uiterst moeilijke stukken zó te spelen,zó gecon centreerd en suggestief, verdient de hoogste lof. Leiden speelt in het Hol land Festival dan wel geen erg be langrijke rol, het feit, dat deze twee concerten ons werden toebedeeld mag toch wel met enige trots vervul- Dr. J. van der Veen. VERBOUWINGSUITVERKOOP Tientallen werkelijke koopjes horloges, klokken, sieraden, cassettes Juwelier-horloger v. d. WATER LEIDEN. De vijf kandidaten die de L.J.A.-cursus handenarbeid B hebben gevolgd o.l.v. de heer R. Kop hebben in Den Haag het B.-examen voor het di ploma „creatieve handvaardigheid voor jeugdleidimg" afgelegd. Allen slaagden Hierdoor maakten zij hun diploma com pleet. De geslaagden zijn: Mej. D. Bach, mej. R. Biel, mej. N. Sypkens, mevr. A van Rossum en de heer C. Zaalberg. Een avond met Wim Welke apotheek 20552, en apotheek Van Breest Smallen- burg te Leiderdorp. De apotheek Oegst- geest is zondag gesloten van 8 tot 24 uur. De apotheek Voorschoten is zondag gesloten van 8 tot 22 uur. Films: Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): De stuur loze twee (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): d'Artegnan legen de drie musketiers (14 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Hud, de ontembare (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15): De raven (14 jaar); van maandag af: Koninginnen van de nacht (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De minna res (18 jaar). Piizzclprominenteii 1. A. G. de Mey, Hugo de Vries- straat 82, Leiden; 2. W. R. Snijders, Meidoornlaan 13, Sassenheim; 3. J. J. van Vliet, Concordiastraat 18, Alphen aan den Rijn. Trianon (2 en 8 uur): Irma la Doucs (18 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: Shakespeare hoe ei waar, tot 29 juni De Lakenhal: tentoonstelling Vijftig best-verzorgde boeken uit 1962, tot 13 juli. De Ruif, Jaovossensteeg, recent werk van Harry Kamoen (tot en met 3 juli). De Taveerne (Tastevin), Beestenmarkt 14: tentoonstelling van schilderijen Cor Kanbier (dagelijks van half 5 tot 12 uur, behalve 's zondags). Tot half juli Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: tentoonstelling van schilderijen de Rotterdamse schilders Henriëtte Reuchlin Lucardie (van 20 juni tot en met 9 juli dag. van 10 tot 17 bovendien op vrijdagavond van 8 tot 10 uur, 's zondags uitsluitend na afspraak) Geref. kerkeraad in Z.-West verontrust LEIDEN De Geref. kerkeraad van wijk 6 (Zuid-West) is verontrust over het feit dat steeds meer leden het niet nodig vinden op zondag tweemaal te kerken. Uit de rapporten van de huis bezoekers blijkt dat steeds duidelijker. Hij is van mening, dat deze ontwikke ling de onkerkelijkheid in de hand werkt. Er moet dan ook ernstig tegen worden gewaarschuwd, aldus de kerke- Zandzuigertransport nabij Leiden LEIDEN In dc nacht van zondag op maandag omstreeks vier uur zal een zandzuiger uit de Oude Rijn tussen de Vink en het Haagsche Schouw worden getakeld. Het gevaarte zal nadien over een af stand van twee kilometer langs de weg worden getransporteerd om daarna onge veer bij de Maaldrift weer aan het matte element te worden toevertrouwd. De zui ger behoort tot het materieel van de Fa. Griekspoor, onderaannemer van de Am sterdamse Aannemingsmaatschappij, die de verbetering va nrijksweg 4 in uitvoe- OUDE HERENGRACHT 19 - LEIDEN TEL. 20587 Wielrijdster kreeg hersenschudding LEIDEN Op de kruising Stations- veg/iRijnsburgersingel 'heeft de 21-jarige L.eidse typiste A. Bekkering gistermiddag omstreeks half zes bij een aanrijding een iware hersenschudding opgelopen. Mej. ïekkering, die als wielrijdster linksaf vilde slaan naar de Rijnsburgersingel en daartoe in het voorsorteervak reed, werd aangereden door een motorrijder, die rechtdoor de Steenstraat op wilde. De motorrijder kreeg geen letsel. Vier jubilarissen bij PTT te Leiden LEIDEN Gisteren herdachten de be stellers A. Nieuwenburg, W. v. Putten, J. Pouw en P. Nagtegaal, het feit dat zij 25 jaar geleden in dienst traden bij de P.T.T. De huldiging had 's morgens plaats. Naast de gebruikelijke enveloppe ontvingen zij nog vele blijken van waar- Leiden kreeg 192 woningen extra LEIDEN Gistermiddag is in het Morskwartier de traditionele eerste paal geslagen voor een contingent van 303 woningwetwoningen met centrale verwarming. Belangrijker nog dan dit feit was de mededeling van wethou der C- J. Piena, die deze officiële handeling verrichtte, dat gistermor gen de rijksgoedkeuring was afgeko men voor een extra-contingent van 192 woningen in de ongesubsidieerde sector. Deze 192 flatwoningen zulen in drie woonblokken worden opge trokken in Zuid-West door de n.v Nederlands Bouwsyndicaat. Ze zullen worden voorzien van centrale warming en liften. De n.v. Nederlands Bouwsyndicaat bouwt ook de woningen in het Mors kwartier. De 303 woningen worden ge bouwd in zeven blokken, waarvan er vier loodrecht op de spoorbaan komen te staan en drie er tussen. Tussen de blokken in komen gemeenschappelijke tuinen en plantsoenen. Bovendien bevat het object de bouw van 23 garages, ketelruimte voor de centrale verwarming en één voor de gemeentelijke woning stichting. Het complex omvat 140 vier- kamer en 163 driekamerflats. Opschuivingen Het ontwerp is van de bouwkundige ingenieurs Van Vreeswijk en Van Noort- wijk uit Zeist. De woningen zijn van hetzelfde type als die worden gebouwd in de Hoornespolder in Katwijk De bouw van deze woningen is arbeidsbe sparend, omdat de elementen fabrieks- klaar op het bouwterrein worden afge- LEIDEN. Gistermiddag heeft prof. drs J. Polderman zijn ambt a's buiten gewoon hoogleraar in de farmaceutische technologie aan de Leidse universiteit aanvaard met het uitspreken van een Inaugurele rede, getiteld „Industriële farmacie en wet op de geneesmiddelen- oorziening". de oorziening hoogleraar, stratie ingevoerd voor verpakte genees middelen. De apothekers, werkzaam in de geneesmiddelenindustrie, is een be langrijke taak toebedeeld: zij moeten zorgen voor de stipte naleving vaa de geregistreerde bereidings- en controle voorschriften. Zij zullen daarom ook betrokken moeten zijn Dij de ont» wikkeling van deze voorschriften. Daarbij moeten zij in het bijzonder aandacht besteden aan een mogelijke beïnvloeding van de werkzaamheid van de geneeskrachtige stof door de wijze bereiding en door de toegevoegde hulpstoffen, de houdbaarheid nagaan en nodig verbeteren en mengproblemen bestuderen om het werkzame bestand deel gelijkmatig tc verdelen in de ge hele partij. Daarbij moet steeds voor ogen worden gehouden, dat ook bereiding op grotere schaal mogelijk moet zijn. Verder wordt aan de industrie-apothe- N.V SLAVENBURG'S BANK Kort Rapenburg 20, telefoon 26405 BOUWKREDIETEN en HYPOTHEEKBEMIDDELING kers het ontwikkelen van f e beste werk methoden overgelaten ter completering van de in de wet gestelde inrichtingseisen voor fabricageruimten en onderzoek] abo- ratoria. Nieuwe ontwikkeling Een nieuwe ontwikkeling is, dat in sommige farmaceutische bedrijven ook andere produkten dan geneesmiddelen worden bereid, omdat bepaalde, van sprong typisch farmaceutische bereidmgs- vormen zich bijzonder goed lenen andere doeleinden. Bekende voorbeelden zijn cosmetische preparaten en ampullen of tabletten met reagentia. Een dergelijke verbreding van de basis biedt naast nomische ook technische voo: delen, dat vaak de hiervoor noodzakelijke passingen ook voor de bereiding var neesmiddelen van nut kunnen zijn. Als voormibeeld wordt een zwangerschaps- diagnosticum, gebaseerd op een Immu nologische reactie, beschreven. Voor de bereiding hiervan is een combinatie bekende farmaceutische technieken De vraag of dit deel van de wetgeving in overeenstemming is met de praktijk, zoals deze bij de industriële bereiding van geneesmiddelen is gegroeid, kan po sitief worden beantwoord: enerzijds kun nen de volksgezondheidsbelangen den gewaarborgd, anderzijds is de wet niet zo star, dat hij remmend behoeft te werken op de snelle ontwikkeling op di1 gebied. Alles wijst er op dat deze ontwik- keling voortgaat, gezien het intensieve speurwerk naar nieuwe geneesmiddelen, naar nieuwe toedieningsvormen er naar nieuwe en verbeterde fabricage methoden. LEIDEN, De nieuwe bevel voerende officieren van het korps Leiden van het Leger des Heils, brigadier J. H. Drentje en zijn vrouw, dateren beiden uit hetzelf de jaar (1907) als het korpshtuis aan de HooigracM, waar ze nu wonen. Ze groeiden op in het hoge noorden van Groningen. Dat is nog te horen als ze spreken en je kunt het ook merken: ze zijn nog al gereserveerd wat hun privé- leven betreft. Zodra het gesprek echter over het Leger gaat, dat zij respectievelijk al 35 jaar en 31 jaar dienen als officier bri gadier Drentje jubileerde vorige wéék zaterdag dan bloeien zij open als een vreugdesdhenkende bloem. Ze hebben él kaar in het begin van deze eeuw als kind gevonden op ide zondagsschool van het Leger in het Groningse Kloosterburen en met een zekere trots noemt de heer Drentje zich een „kind van t regiment" zijn ouders waren ook al bij het Leger. Na de zon dagsschool gingen de wégen van deze twee Leger des Heilskinde- ren echter weer uiteen. De heer Drentje werd chef van de expedi- Dit zijn de nieuwe bevelvoerende officieren van het korps Leiden van het Leger des Heils, brigadier J. H. Drentje en zijn vrouw. Zij zullen in de komende tijd hun stempel gaan druk ken op het werk van het Leger in Leiden. Maar dat zal niemand zo direct merken. Moet u maar lezen, wat brigadier Drentje (die zijn vrouw al van de zondagsschool af kent) mij daarover vertelde. maal. Ze zijn na hun huwelijk zo melaabsenmriChtmg te gaan wer- tie van een groot bedrijf het vaak verhuisd, dat ze zélf al lang ken. had, meen ik, wat met cadeau- artikelen te maken en hij bleef dat tot 1928. Toen besloot hij zijn verdere leven in h Heils te gaan dienen. de tel zijn kwijt geraakt. jVTU BEZIT hij een rang, die nog 1 geen van zijn voorgangers in Ledden heeft gehad brigadier „ligt" namelijk boven majoor. Wirn-I.) Mjit Ben uitschieter was een acht- Leger des ïari9 verblijf zonder één dag Leger", verlof op Curagao. Ook de oor logsjaren lagen daarin. „Gaat je wel in je ribbenkast zitten", be kende brigadier Drentje me. je storend, al die verhuizingen, vooral toen de hinderen n>ag op school waren. Maar aan de andere kant kregen zij en wij een groot aanpassingsvermogen. Ook hier in Leiden zijn we vriendelijk ont vangen. Wij zeggen: al onze tijd is be schikbaar en alle mensen zijn on ze vmenden. De Evangeliever kondiging ligt ons natuurlijk het zwaarst op het hart. Niet al een door het brengen van het Woord maar juist ook door je leven en door de daad. Al het werk is daar aan ondergeschikt". Mevrouw Drentje excuseerde zich om zich weer met wat me dewerksters aan het schoonhou den van het huis te wijden. ging haar man nog even verder. „In de nood, bij ziekte en sterfgevallen, komt men bij ons omdat ze weten: daar kunnen we terecht" Brigadier Drentje en zijn vrouw Zitten er hélemaal nog niet op te wachten om de „R" van „retired officer" aclvter hun naam te krij gen ook een Heilsofficier wordt nu eenmaal 65 jaar. Ze blaken nog van werklust, ail zal dat naar bui ten niet direct zo te merken zijn in Leiden. Natuurlijk hebben ze ei- Het tweede kind van het echt paar Drentje, een zoon, woont in Dordrecht en is ook al „bij het 9en ideeën, die ze hier gestalten willen en zullen geven. Maar niet op staande voet! „Een schip dat vaart, moet II rjET GEZIN Drentje heeft zich leren aanpassen. Dat moet even dezelfde richting houden", wel als je slechts kunt gaan staan, waar de Legerleiding je no dig acht. „Wij zijn gauw gewend. is het devies van brigadier Drent- Dit jaar vertrok zijn op Cu- 'zijn jeugdvriendin, met wie hij ragao geboren dochter van 23 Overal zijn mensen, die op in 1936 te Gouda trouwde, heeft als officier naar Suriname om in wachten", is het korte bescheid automatisch dezelfde rang. Zo de onder beheer van het Leger van brigadier Drentje, als het ge- wil de Legerbraditie het nu een- des Heils staande gouvernements- sprek die kant uitgaat. „Een beet- leverd. Het systeem is baksteen-monta ge-bouw. Eind 1965 hoopt men met de eerste woningen gereed te zijn. In het Morskwartier komt dan nog een winkelcentrum en 36 eengezins woningen van het type „Smit", zoal* ook reeds in Zuid-West zijn gebouwd. De nu in aanbouw zijnde flats zullen worden gebruikt voor het zogenaamde opschuivingssysteem. Dat wil zeggen, dat ze bewoond zullen worden door mensen uit iets oudere woningwet woningen. Deze zullen op hun beurt weer worden bewoond door mensen uit de zogenaamde saneringsgebieden De driekamerflats doen f 29,50 huur per week, de vierkamerflats f 32,10, inclu sief de stoakkosten voor de centrale verwarming. (Ingezonden mededeling) Onderscheiding voor Cortina Het Zwitserse autojaarboek Auto Univer sum (vroeger Autoparade) heeft de Ford Cortina op grond van „uitzonderlijke prestaties, betrouwbaarheid en veelzij digheid in wedstrijden over de gehele wereld", uitgeroepen tot „Internatio nale wagen van het jaar". De uitgever van het boek, mr. Arthur Logoz, merkte bij het overhandigen van de „International Car of the Year Trophee" aan mr. Allen Barke, managing- director van Ford Dagenham, op, dat geen enkele andere wagen, in welke pro- duktieklasse ook, ooit zoveel overwin ningen heeft behaald - meer dan 140 - in zoveel verschillende evenementen. Het overhandigen van de prijs vond plaats tijdens een banket tc Nairobi, waar Ford met haar Cortina één van de meest recente triomfen heeft gevierd door de zware East African Safari te winnen. Ford heeft reeds meer dan 400.000 Cor- tina's geproduceerd. Aldus het autoblad „Auto Visie" van 20 juni. Deze Cortina is bij de ELAM, Haarlem merweg 2-4 te bezichtigen. Film in Volkenkunde LEIDEN Zondagmiddag om drie uur wordt in het Rijksmuseum voor Volken kunde, Steenstraat 1 a. de film „Indianen de prairie" gedraaid met toelich- van drs. C. Ouwehand Om damkampioenschap van Leiden LEIDEN Tijdens de zomermaanden wordt om het kampioenschap dammen van Leiden gespeeld. Iedere Leidse dammer kan hieraan meedoen. Men kan zich opgeven op de club avonden van L.D.V. (donderdag) of bij D C.L. (dinsdag). Schriftelijke opgave is vóór 2 juli mogelijk by W. Heems kerk, Jan Vossensteeg 71, of bijv de secretaris van D.C.L., A. v. d Putten, Herenstraat 147, Leiaen. Bejaarden De Kaag genoten van reisje DE KAAG Donderdag hebben de bejaarden van De Kaag en Abbenes hun jaarlijkse uitstapje gemaakt. Om onge veer 9 uur vertrok het gezelschap uit De Kaag by de pont. 't Eerst werd ge reden naar Abbenes waar de plaatselijke groep al klaar stond. Met twee autobussen reed het gezel schap, bestaande uit 90 personen, via Leimuiden en Alphen langs de Rijn naar De Meern, w: koffiepauze. Genietend schap ging m i halt hield de t Hoenderloo i t Renswoude, waar mi het afwisselende land- laar de Westerbouwing, boottocht maakte naar Arnhem. Vandaar reed i Woudenberg i café „De Wetering" toefde. Ten slotte reed het gezelschap in de richting van Uithoorn, naar de Kwakel café Leenders het einddoel van de tocht was. Men liet zich het diner goed smaken. Tijdens de maaltijd voer den enkelen het woord, o.a. de voorzil- het comité, de heer D. van Nieuwkoop, die het overleden comitélid Lent herdacht. De heren T. van Duin en J. Schutte dankten namens de bejaarden het comité voor de prettige dag, die omstreeks 10 uur eindigde. Xerxes en Rouwkoop speelden ten bate van Zeehospitium VOORSCHOTEN Een Jeugdige Rouwkoopploeg heeft gisteravond niet met zich laten spelen. Een nogal op leeftijd zijnd Xerxes gemiddelde leef tijd der spelers 39 jaar kreeg met 30 verdiend klop. En bij die Xerxes- oudjes liepen toch echt wel spelers, die er nog wat van kenden. Namen als Faas Wilkes. Jaap Beun en die van de gebroeders Rijshouwer Ls men nog lang niet ver geten. De Xerxanen steunden in deze strijd op een geweldige dosis routine en techniek. Maar snelheid en enthousias te waren dc tegenwapens. Overigens trokken de jeugdige Vjor- schotenaren zich niets van de gevestig de reputaties aan. Zo moest Faas Wilkes echt ondervinden, dat het niet zo gemak kelijk meer is zijn befaamde dribbels to demonstreren. Voor rust nam Rouw koop al een 20 voorsprong dank zij prachtige doelpunten van Piet Barmentlo Jan Stolk. Na rust begon bij beide ploegen de irmoeidheid een woordje mee te spre ken. Toch kwam Rouwkoop nog aan een derde treffer van de voet van de snel reagerende Bram Madera De groot ste lof voor de gastheren kwam uit de monden van de Xerxanen, die vonden dat hun tegenstanders ook technisch heel behoorlijk hun mannetje staan. Dc beker blijft dus in Voorschoten aar wat belangrijker is: de opbrengst gaat naar het Zeehospitium In Katwijk. En die opbrengst was goed, want de belangstelling was vrij redelijk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3