VLEET Plan voor 82 koophuizen Hoornespolder in Maar liefst 535 leerlingen kregen een diploma ASPIRINE», BAYER Leuke show in Alpheuse meisjesschool Korenmolen Hazerswoude prachtig gerestaureerd VISSERIJNIEUWS BIJ DE Weldra een tennisclub in Koudekerk-Rijn NIEUWE LETOSE COURANT 4 WOENSDAG 24 JUNI 1964 Uit KATWIJKS raadsstukken KATWIJK. Het ligt in de bedoeling, in de Hoornespolder een 82-tal eengezinswoningen voor de verkoop te doen bouwen. B. en W. denken de bedoelde woningen te laten verrijzen op gronden, gelegen aan de Hoorneslaan, de Salomon Huygenslaan. de Helmbergweg, de Boerslaan, de Schokkingstraat en de Van Baerlestraat. De keuze is gevallen op een bepaald type woning omdat het hierdoor moge lijk is de woningen te bouwen binnen de grenzen van de premie- en bijdragen- beschikking woningbouw I960. In het bouwplan zijn opgenomen twaalf hoek woningen met garage, achttien eindwo- ningen met garage, veertien tussenwo ningen met garage en 38 tussenwoningen met schuur zonder garage Het plan zal worden uitgevoerd in vijftien bouwblokken, variërend van drie tot zeven woningen per blok te weten twee blokken van zeven, zeven blokken van zes. vier blokken van vijf en twee blokken van drie woningen. De woningen zullen, onder architectuur van het bureau Verloop-Van der Meij, worden gebouwd door de firma W Ouwehand en Zn. Een aantal reflectanten is een voor lopige aanbieding gedaan om voor een der te bebouwen kavels bouwgrond in aanmerking te komen. Bij aanvaarding zijn zij gehouden de woning te doen bouwen door de bovengenoemde firma Circa f 35.000 De stichtingskosten liggen tussen f 33.400 en f 36.100. Gegadigden hebben de plicht de woning zelf te bewonen. Verlaten zij binnen vijf jaren de woning dan zullen zU de woning alleen mogen verhuren of verkopen aan een door het college van B. en W aan te wijzen ge gadigde. Woont een gegadigde In een eigen woning, dan dient deze woning, dan dient deze woning voor de verhuur vrU te komen. Verwarmingsketels In verband met de voorgenomen slo ping van de stoomketels van het gas bedrijf, die mede werden benut voor de verwarming van de gashouders en ge bouwen dienen andere verwarmingsin stallaties. geschikt voor het vertjruik van aardgas, te worden aangelegd, namelijk: een verwarmingsinstallatie voor de gas houders; een centrale verwarmingsketel voor het bestaande gebouw waarin de administratie en de technische diensten zijn ondergebracht alsmede de aangren zende dienstwoning; een verwarmings ketel voor de dienstwoning van de direc teur; een verwarmingsketel voor het schaftlokaal en het bad gebouw en een aantal gaskachels voor de diverse werk plaatsen. In totaal wordt door het college van B, en W. een krediet van f 83.500 gevraagd ter financiering van een en In de naaste toekomst dienen zes transformatoren van 400 k.v.a. beschik baar te zijn en wel voor: het gebied 't Heen twee; het gebied Hoornes één; voor de omgeving Burgersdijkstraat één; re serve voor omwisseling twee De totale gebruiksduur van deze apparaten wordt begroot op 20 a 30 jaren. B. en W. vragen een krediet van f 50.000 om de transfor matoren te kunnen aanschaffen. Voorgesteld wordt de volgende wo ningen onbewoonbaar te verklaren: Log- gerstraat 11. Louwestraa4 14d, 14f. 14g, 14h, Uj. 14m. 14r 14t. 16. 16f. 16g en 23. In de vergadering van 7 januari 1964 werd een krediet van f 382.500 toegestaan de bouw van resp. drie en vier houten noodlokalen ten dienste van het onderwijs in de Hoornespolder. Het lag de bedoeling om in deze lokalen te zijner tijd ook kleuteronderwijs te gaan geven, waarom de vloeroppervlakte van deze lokalen op 75 m2 per lokaal was gesteld. De inspecteur van het lager onderwijs heeft hiertegen echter bezwa- gemaakt. Hij berichtte, dat de vloer oppervlakte tot 56 m2 moet worden be perkt. Een nieuw plan moest dus worden opgemaakt. Een centrale verwarmings- Overbelast De transformatorstations aan het Em- maplein en aan Rijnmond zijn overbe last, waarom reeds lang plannen bestaan een hoogspanningsruimte te stichten op de hoek van de Koningin Emmastraat en de Burgersdijkstraat. Aangezien deze ruimte nog niet kon worden gerealiseerd en het elektriciteitsverbruik in dat deel van de gemeente de laatste jaren nog is toegenomen, achten B. en W. het nodig een noodoplossing te zoeken Zij denken aan de plaatsing van een aluminium hoogspanningshuisje met magnifixinstallatie achter het pand Bur gersdijkstraat 15a en vragen daartoe een krediet van f 10.000 De huidige centrale verwarmingsin stallatie van het politiebureau blijkt niet meer voldoende te zijn om het gehele gebouw tot de juiste temperatuur te ver warmen Er is een plan ontworpen, om de thans nog met vaste brandstof ge- Katwijkse bejaarden een dagje uit KATWIJK AAN DEN RIJN Het was gisteren de Jaarlijks terugkerende dag voor de bejaarden en gistermorgen trok ken 148 personen in twee autobussen en veertien personenauto's Katwijk uit. uit geleide gedaan door huis- en dorpsgeno- De reizigers vertrokken uit de Rijn straat en via Valkenburg. Leiden. Alphen aan den Rijn en Boskoop ging het door Gouda naar Haastrecht, waar in ..Df kleine Betuwe" een koffiepauze werd ge houden. Weer uitgerust ging het verder langs Montfoort. Utrecht en Amersfoort, via Bilthoven naar Soestdijk. Hier werd ge luncht in „Eemland Via Bussum er Amstelveen, langs Schiphol ging het naa; Hoofddorp, voor de thee in „De Land bouw'. Dan werd doorgereisd via Hil- legom en Lisse naar Noordwyk. In ..De Nagtegaal" stond het diner klaar. Daar gaf de voorzitter van het comité Ouden van Dagen de heer H. A von den Anker een terugblik op de dag Hij dankte allen, die de tocht tot een suc ces hadden gemaakt. Namens de deel neemsters en deelnemers sprak nog Boot-Montagne. stookte ketel om te bouwen voor het gebruik van olie. Om dit plan te kunnen realiseren vragen B. en W. om een kre- van f 8500. Onbewoonbaar installatie werd ook niet goed gevonden, waarom men nu met oliekachels wil gaan verwarmen. Door een en ander is 't oor spronkelijk toegezegde krediet met f 113.232 te verminderen. Voor meubi lair is een krediet nodig van f 8887,50 voor de drieklassige school en f 11.850 voor de vierklassige school. Voor aanschaffing van leer- en hulp middelen voor nieuw in te richten nood- lokalen van de Joh. Calvijnschool en voor aanschaffing van meubilair is een bedrag van f 13.485.27 nodig. B. en W. adviseren de damclub K.D.C. een eenmalige subsidie toe te kennen van f 157.50 en adviseert de vereniging pogingen in het werk te stellen een goedkopere vergadergelegenheid te vin- Nieuwe ouderlingen in Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Tot ouderling van de Gereformeerde Kerk zijn geko zen en benoemd de heren P van Duyn, Vlierstraat 34. L. J. van Duyvenbode, Exterstraat 1. L.-van der Plas Boorsma- straat 34 en F. de Waard. Merelstr. 11. KATWIJK AAN ZEE Donderdag: hoog water 3.29 en 15.50 uur; laag water 11.36 en 23.55 uur het Wirn van der Panne bespeelde orgel van Nieuwe Kerk te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE De Voorburgse organist Wim van der Panne concerteerde, als tweede van de zomerreeks, in de Nieuwe Kerk. Wie zich zijn spel uit de tijd, toen hij Katwijk frequenteerde, nog kon herinneren herkende het niet of nauwelijks. i wisten toen al, dat hij talent had, muzikaal was en streefde naar virtuo siteit, maar ook, dat een nog niet vol maakte techniek en een zekere onge bondenheid in de voordracht hem be lemmerden te worden, waartoe de aan leg kennelijk aanwezig was: een werke lijk goed organist Hij heeft ons gisteravond ervan kunnen overtuigen, dat die belem meringen door ernstige ptudie en concentratie, intussen zijn opge ruimd. Zijn spel klonk in alle wer ken doordacht, gecontroleerd -en nauwkeurig. De reeds aanwezige muzikaliteit, het gevoel voor registercombinaties, ver leenden het bovendien een kleurig le ven. En enkele maal, zo in de Psalm 24- fantasie van de grote improvisator Cor Kee, scheen de oude neiging het paar maal in atmosferische verschijnt, is onvergetelijk. Daarbij lijkt het Carillon als een duur stuk speel goed. Jan wart deed toch ook met één van zijn eenvoudige, maar stemmingsvolle composities aan het programma mee: het Trio over het Gebed des Heren. Het werd in alle eenvoud, rustig en vloeiend gespeeld, zonder opzettelijke accenten. Het genoemde Psalm 24 van Cor Kee luidde het concert op enigszins feeste lijke wijze uit. Joh- van Wolfswinkel Het is het standaardmiddel tegen pijn en koorts,verkoudheid en griep. Steeds van dezelfde betrouwbare samenstelling, nu in een moderne plastic verpakking. Aspirin, het pijnstillende middel voor de moderne mens. achter!" ALPHEN In de gTote hal van het schoolgebouw is gisteravond een modeshow gehouden van de Christelijke Nijverheidsschool voor meisjes Het valt steeds weer op, dat de belangstelling voor deze shows groot is. Ook nu kon men de ouders en andere geïnteresseerden niet in één keer ontvangen. De wethouder van onderwijs, de heei A. J. Dekker, werd vertegenwoordigd door zijn echtgenote; van de gemeentelij ke dienst voor onderwijszaken was de heer M. de Hoog aanwezig met echtge note. De directrice, mej. N. van Beest, spra* een welkomstwoord. Natuurlijk ls dit Schoolsportdag in RIJNSBURG Zilveren voetbal Er werd ook gespeeld om de zilveren voetbal een fraaie wisselprijs Uit het harde 'gevecht om deze fraaie trofee kwam de Wïlhelminaschool als RIJNSBURG Rijnsburg heeft een sportieve schooljeugd, constateerde de de plaatselijke sportleraar de heer R. Passchier, gistermiddag na afloop van de schoolsportdag 1964. In de morgenuren hadden immers 535 leerlingen van de vier hoogste klassen der lagere scholen hun vaardigheidsproeven voor het choolsportdiploma op zodanige wijze afgelegd, dat alle leerlingen met een diploma naar huis konden gaan. De proeve van bekwaamheid weTd af gelegd in vijf onderdelen: hardlopen, vérgooien, verspringen en hindernisbaan De jongelui konden, naar gelang van hun prestaties per onderdeel, een A, B, C, D of E diploma behalen. Drie-en- twintig meisjes en 36 jongens behaalden het E diploma, een uitzonderlijk groot 's Middags werden driekampen gehou den tussen de verschillende klassen. Alle leerlingen mochten deelnemen aan de diverse onderdelen waarna een ..klasse- gemiddelde" werd uitgerekend. De derde en vierde klassers hoepelden gooiden met zandzakjes en ..blokliepen"; de vijfde en zesde klassers deden aan korfbaldoelen, penalties nemen en zandzakgooien De resultaten waren: derde klassen: 1) openbare school; 2) Emmaschool; vierde klassen: 1) Beatrix school; 2) Ireneschool; vUfde klassen: 1) Beatrixschool; 2) Emmaschool; zesde klassen: 1) Wilhelminaschool;2) Emma school. De Julianaschool kwam er dus niet aan te pas. De heer Verhey, het hoofd dezer school, zelf sportminnaar (buiten de krijtlijnen wel te verstaan) zal er wel alles aan doen om volgend jaar het nu besmeurde blazoen te zuiveren. te voorschijn. 1) Wilhelminaschool; 2) Julianaschoool; 3) Emmasohool. De winanar van het schoolvoetbal kreeg ook een fraaie, door kantinebeheerder Van Duivenbode beschikbaar gestelde prijs in bezit. Tientallen onderwijzers hebben met wisselend succes getracht de honderden kinderen binnen de perken van het fat soen en buiten de perken van het voet balveld te houden. De organisatie was bij de vakleraar lioh opvoeding, de heer R. Passchier, in góede handen. De heer Passchier reikte de prijzen uit. Burge meester Koomans, gemeentesecretaris Geldhof en de consulent lichamelijke op voeding Roggeveen gaven blijk van hun belangstelling. HAZERSWOUDE De restauratie van de Hazerswoudse wiphorenmo len Nieuw Leven is nagenoeg voltooid. De mensen van molenmakersbedrijf J. Dekker hebben ervoor gezorgd, dat de molen er niet alleen weer goed uitziet, maan- ook kan worden gébruikt. De eigenaar van de ondergrond van de molen, de heer K. Verheul, kan door middel van windkracht malen wanneer de mechanische aandrijving van de graanmaalderij uitvalt. Op 5 juli 1962 stelde het college van burgemeester en wethouders van Hazers woude de gemeenteraad voor de molen tegen een prijs van één gulden te kopen van de heer K, Verheul. „Wanneer niet op korte termijn tot restauratie van de Aan „Offertoire sur les grands jeux" in Francois Coupérin (le Grand) gaf Van der Panne een beheerste seigneu- zwier, die deze voorname kerke- werk (uit 'een orgelmis) zeer wel paste. César Francks Fantaisie (in A-majeur) i enkele verbonden delen geleed en evenzoveel aspecten vertonend, kan men als improviserend behandelen. De or ganist hield echter de lijnen vrij strak de kleuren gedempt. Van de organis- imaker Eugène Gigout (leerling Saint- Saêns, leermeester van onder meer Boëllman en Fauré) hoorden we een vrij stijve Toccata Louis Vierne was vertegenwoordigd iet een wonderlijk mooie Pastorale en het grotesk uitgebouwde „Carillon de Westminster". De pastorale klinkt als droom, de herdersmelodie, die een Veel belangstelling puzzelrit Katwijk KATWIJK AAN ZEE. Voor de VW puzzelrit bestond grote belangstelling. varen 51 deelnemers, die bijzonder veel genoegen hebben beleefd aan deze tocht. De start had plaats op het par keerterrein bü De Zwaan. De beer Vij selaar had een aantrekkelijk parcours uitgestippeld In de omgeving wijk. Door diverse handigheidjes en het op stellen van controle-posten op punten de deelnemers dat niet verwachten vielen er nogal wat strafpunten. In de gezellige zaal van hotel ..Riche", Bou levard. waar de deelnemers(sters) na af loop bijeen zaten, werd over het een en ander nagekaart. De heer Vijselaar gaf een uiteenzetting over he; parcours, waarna door de heer J. van Rijn namens het bestuur van VW de prijzen werden uitgereikt. Uitslag: 1. Munters 30 strafpunten. 2. Voorham 30 strafpunten, 3. Verkijk 36 strafpunten. 4. Bunt 60 strafpunten. 5. C- van Os 67 strafpunten. 6. G. J. van Delft 74 strafpunten 7. Seydel 75 strafpunten. Bromfietsen 1. D. S. Anholts 108 straf punten. Feestmarkt Noordwijk NOORDWIJK Donderdag draagt de wekelijkse warenmarkt een feestelijk ka rakter in de Prins Bernhardstraat. Er wordt dan ook een grote gratis verloting gehouden om mooie prijzen. IJMUIDEN De haringvisserij is de laatste dagen met sprongen voor uitgegaan. Nauwelijks een week geleden was men al blij met een dag vangst van 50 kantjes, maar nu worden regelmatig dagtotalen doorgegeven van 175 kantjes. Daar werden nog gemiddeld 100 kisten makreel bijgevan gen, zodat de schippers best tevreden waren. Op 56 NB werd ook veel ha ring verschalkt, maar die was tamelijk klein van stuk. Bovendien zat er veel sardien tussen. Op 55 NB blijven de grote kotters rustig hun gang gaan. In dit gebied komt nog steeds veel schelvis voor en daar profiteren deze schepen naar hartelust van. In de Noord zijn nog maar weinig Neder landse schepen te vinden. De meeste vaartuigen die in dit gebied op jacht waren naar rondvis maar bijzonder weinig succes boekten, zijn meer naar het zuiden komen afzakken om een graantje mee te pikken van de haring- oogst. De loggers en kotters die onder de vaderlandse kust in actie zijn boekten wel iets betere resultaten dan eergis teren. maar het hield toch niet over. De hoogste vangers konden per trek twintig kilo tong en vier manden vis. voornamelijk schol en wijting, bergen De meeste brachten het niet verder dan tot trekken van vijftien kilo tong en drie manden bijvis. In de Sylt bestaat het Nedelandse gezelschap vaartuigen voor het groot ste gedeelte uit Urker schepen. Deze deden het lang niet kwaad en haalden per trek ongeveer 35 kilo tong en vijf manden andere vis uit het water. He laas werd veel last ondervonden van de langgerekte netten van de Deense vissers die dit zeegebied als hun do mein beschouwen. Wat i Aan de IJmuider markt verschenen 18 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 4400 kisten vis, waarvan 1100 kisten schelvis. 380 kisten wijting. 130 kisten gul en kabeljauw. 260 kisten koolvis. 825 kisten haring, 190 kleine kisten haring. 750 kisten makreel, 50 kleine kisten makreel. 100 kisten schol. 5 kisten tarbot. 95 kisten div* kisten roodbars. 100 stuks stijve kabel jauw en 3200 kilo tong. Vandaag aan de markt Vandaag lagen in IJmuiden onder meer aan de markt de IJM 24 Utrecht met 1100 kisten uit de IJslands (dinsdag werden van dit schip al kisten gelost) de IJM 211 met kisten, de IJM 56 Willem Robert met 220 kisten en de HD 74 Drie Ge broeders met 220 kisten en decmfwyp broeders met 360 kisten. In Schevcnlngcn In Scheveningen werden aangevoerd 120 kisten schelvis. 70 kisten wijting, 120 kisten gul en kabeljauw, 180 kisten haring. 40 kisten makreel. 150 kisten schol en 1000 kilo tong. Rfjksvisafslag De IJmuider Rijksvisafslag kreeg in mei van dit jaar heel wat minder te verwerken dan in dezelfde maand van 1963: 6.517.364 kilo tegen 7.104.568 kilo. De opbrengst zakte van f. 5.089.017 tot f. 4.954.725.De haringaanvoer steeg 380.850 kilo tot 471.966 kilo, de op brengst van f.85.318 tot f. 95.253. Ook werd er in de verslagmaand meer kreel aangevoerd doch de opbrengst zakte aanzienlijk. De aanvoer steeg van 1.844.093 kilo tot 1.870.405 kilo. de opbrengst daalde f. 634.255 tot f. 405 275. In de rondvissector loopt in het oog dat ondanks een gestegen aanvoei schelvisopbrengst daalde. De aanvoer steeg van 548.880 kilo tot 600.445 kilo. de opbrengst ging van f. 314.420 tot L 267.383 omlaag. De betere resultaten van de verre visserij kunnen worden afgeleid uit de stijging van de roorbaarsaanvoer var 109.025 kilo tot 222.338 kilo. de op brengst steeg van f. 43.980 tot f. 95.050. Bijzonder teleurstellend was de enor me daling van de tongaanvoer: van 1.027.209 kilo tot 571.352 kilo. Geluk kig gaf de opbrengst niet zulk eer daling te zien. Deze ging var f. 2.950.515 tot f. 2.485.509 naar bene den. De gemiddelde prijs per kilo steeg dus aanzienlijk. Weliswaar wist de logger- en kotter- vloot de scholaanvoer op te vijzelen van 1.395.481 kilo tot 1476.038 kilo en de opbrengst van f. 512.915 tot f. 525.447 maar het totale beeld voor deze groep geeft aanleiding tot grote bezorgdheid. Want men moet niet vergeten dat er sinds mei 1963 veel meer schepen in de vaart zijn gekomen, zodat de spoeling voor elk vaartuig afzonderlijk nog dun- West-Duitsland Binnenkort zullen verscheidene West- duitse treilers de verre visserij niet meer in de noordelijke maar in de zi delijke contreien gaan bedrijven. Dit het gevolg van de geslaagde expeditie van het onderzoekingsvaartuig Walther Herwig, dat onlangs in de zuidelijke Atlantische Oceaan grote scholen y al voor de conservenindustrie belang rijke vis ontdekte. De meeste treilers zijn uitermate geschikt voor deze we vorm van visserij. Zij beschikken allemaal over moderne diepvriesinstal laties. Die heeft men daar wel nodig ook want de temperaturen gedogen niet de vis een paar uur aan dek te houden De vangst moet onmiddelijk naar bene den om gefileerd en vervolgens diep gevroren te worden. Op het ogenblik hangt West-Duitsland voor de binnenlandse behoefte geheel van de invoer af. Maar men wil nu beren een groot deel voor eigen reke ning te nemen- Dat spaart niet alleen deviezen, maar ls misschien ook mooie vervanging voor de visserij nabij Groenland. IJsland. New Foundland er Labrador, die door het uitbreiden var de territoritiale wateren voor de West duitsers steeds minder aantrekkelijk minder afhankelijk te worden buitenland. De laatste jaren is de treiler- vloot geweldig gemoderniseerd. In het bijzonder het aantal hektreilers wordt aan "de lopende band uitgebreid. Deze schepen zijn niet alleen op de Noordzee te vinden, maar bedrijven eveneens de verre visserij. De aanvoer is in het laat ste decennium dan ook elk jaar ge stegen Nog wel niet zo dat geheel iD eigen behoefte kan worden voorzien, maar toch zodanig da-t andere landen minder kunnen leveren. Ook ons land heeft deze expansie aan den lijve onder vonden. Tot voor kort konden wij grote hoeveelheden gezouten haring aan het i land van Ullbricht kwijt maar Oost- Duitsland komt thans niet meer op de vaderlandse klaaitenlijst voor. molen wordt overgegaan, zal hij verdwij- zo zeiden B. en W. Daarnaast zij erop, dat de „Nieuw Leven" de laatste overgebleven wipkorenmolen met stelling in ons land is. Enfin, de raad besloot tot aankoop de molen en stelde enige tijd later krediet beschikbaar voor restauratie. Het rijk en-nog enkele andere instanties be taald eh mee., Overbodig Nieuw Leven", tot 1944 de naam „De Zwaluw" dragend werd in 1810 gebouwd bemaalde tot 1820 de Boter- of Butter- polder, In genoemd jaar werd zij daar overbodig. Ze werd naar de huidige plaats, het westelijk gedeelte van Dorpsstraat, gebracht en ingericht v de bemaling van granen. Namen van molenaars: S. Vellekoop, H. Verheul K. Verheul. Twintig jaar geleden werd de korenmolen grondig hersteld. In „Molenleven in Rijnland", geschre- ven door molendeskundige A. Bicker Caarten, wordt een leuk voorval gerele veerd, dat betrekking heef; op de koren* molen van Hazerswoude. Op een gegeven moment arriveerde tot schrik van Mole naar Simon Vellekoop een controleur in de dorpskorenmolen, waar een paar zak ken gebroken rogge stonden opgeslagen, waarvoor geen accijns was betaald Toen de controleur het trapje- de zolder wilde opgaan, liet Vellekoop een zak meel bij het trapgat vallen; de (ongewenste) bezoeker kwam dik o der het meel te zitten. De controlei zag het zoontje van de molenaar voor aan zo „dom" te hebben gehan deld en gaf hem een ernstige schrob bering. Terwijl de controleur zich het meel van zijn kleren klopte, nam de molenaar de gelegenheid waar de be wuste zakken rogge weg te werken! Een jonge geschiedschrijver in Hazers woude, Kees Kroon, meldt dat de vlucht van de molenwiek, vorm oud-Hollands en verdekkerd, tweeentwintigeneenhalve m. groot is. m de molen cevinden zich twee koppels maalstenen, waarvan één koppel wordt angedreven door een elektromo tor. geen echte modeshow, zei ze. Wat we gaan tonen geeft een beeld van hetgeen we met de kinderen in een jaar doen, en dan ditmaal alleen op het gebied van de naailessen, want voor het organiseren van een breed opgezette tentoonstelling was geen tijd. Voorts had men van de vor- mingsklassen de leerlingen bij loting I moeten aanwijzen, anders zou men op een avond niet klaarkomen Het waren de eerstejaars die de show begonnen met een pannelap en zo kon men de Ontwikkeling volgen tot de af sluiting met een geestig nummer och tendgymnastiek in de zelf vervaardigde pyama's. Toen kwamen de tweedeklassers die al tot heel leuke japonnetjes, strand- pakjes en jassen kwamen. Sommige meis jes waren zo ijverig geweest, dat ze ook tijd vonden om voor zusjes of broertjes wat te maken; die kwamen dan ook, min of meer bedremmeld voor al die mensen. in de showende stoet. Zelfs de baby ontbrak niet. Na de vormingsklassen toonden zich assistenten en naaisters. Het was alles zo aantrekkelijk en werd zó netjes geshowd, dat herhaaldelijk applaus opklonk. Voor al de dames verveelden zich geen mo ment. Het commentaar werd op prettige wijze geleverd door de lerares naaldvak- Jten, mejuffrouw N. Looy Weer platen Alphense Lenteklokjes ALPHEN. Gisteren zijn opnieuw plaatopnamen gemaakt van Dirk van Vliets meisjeskoor De Lenteklokjes. De opnamen werden gemaakt door Phono gram voor twee Philipsplaten. Op de ene plaat zullen de Lenteklokjes te horen zijn in een Kerstcantate van Jan Zwart en op de andere zingen zij een zevental geestelijke liederen. Ook een afdeling van de Lenteklokjes uit Katwijk aan Zee werkte aan de opnamen mee en voorts de bekende organist Simon C. Jansen en de soliste Tony Jaanus Rebel. Het was voor de derde keer, dat van de Alphense Lenteklokjes (het koor werd in februari van het vorig jaar opgericht) plaatopnamen werden gemaakt Het koor is onlangs ook al voor de radio geweest. Bejaardensoos te Oude Wetering OUDE WETERING Donderdagavond half acht hoopt het bestuur van de be jaardensociëteit Oude-Wetering weer met de leden bijeen te komen in het jeugdgebouw. Er is een belangwekkend programma samengesteld, dat onder meer de vertoning van een film bevat. Als men kennissen heeft die deze avond willen bij wonen zijn zij welkom, of zij al 65 jaar zijn of niet. Zoals gebruikelijk worden degenen die slecht ter been zijn afge haald met een auto. Uitstapje school Katwijk KATWIJK De reis van de leer- lingen van de Chr. Opleidingsschool zit ,'ccr op. Onder leiding van het hoofd der school, de heer C. van Rooyen, ver trok gistermorgen om 7-15 een groot aan tal leerlingen van de ParkLaan. Aller eerst ging de reis per bus naar Leiden, overgestapt werd op de trein. Men ging naar Tilburg, vanwaar een busrit het dierenpark volgde. Na een con sumptie te hebben gebruikt, werd een rondwandeling gemaakt door het dieren park. Vervolgens vertrok het gezelschap naar de Efteling. Na 5 uren van gezel ligheid werd wederom een bezoek ge- 1 bracht aan Tilburg, waar in één der res taurants een consumptie werd gebruikt om vervolgens huiswaarts te keren. Om ongeveer half negen arriveerde het ge zelschap in Katwijk. Bejaarden Hillegom gingen dagje uit HILLEGOM Dit jaar gingen meer j bejaarden mee met het uitstapje dan in voorgaande jaren: 325 personen van ten- minste zeventig jaar stapten in de acht autobussen en 28 ter beschikking gestelde personenwagens. De route ging langs de plaatsen Noordwykerhout, Noordwijk, Katwijk en Scheveningen naar Alphen aan den Rijn, waarin Afifauna flink werd genoten. Bij de broodmaaltijden waren ook aan wezig burgemeester en mevrouw Van Niekerk, wethouder en mevrouw Van Dam en voorzitter C. Smits. Voorafgaande door de Hillegomse har moniekapel maakten de bejaarden 's avonds om 9 uur voldaan hun rentree in Hillegom. KOUDEKERK Zoals uit een thans verschenen circulaire blijkt, heeft hei voorlopig comité, dat was gevormd te komen tot de oprichting van een nisvereniging, de laatste weken niet slll gezeten. Het comité kreeg de volle mede werking van de gemeenteraad, die be sloot tot de aanleg van een tweetal ten nisbanen over te gaan, naast het sport veld Met de aanleg van deze banen zal waarschUnlük zeer binnenkort worden begonnen, terwijl de aanleg ongeveer drie weken zal eisen, zodat de liefheb bers binnen afzienbare tijd kunnen Voor het echter zover is, dient de op richting van de vereniging een feit te zijn. In dit verband heeft het comité te gen donderdag 25 juni a.s. 's avonds half acht, een vergadering uitgeschreven in Doorlichting Woubrugge WOUBRUGGE - De doorlichting van alle ingezetenen van 15 jaar en ouder, die om de drie jaar plaats heeft, wordt gehouden op dinsdag 7 juli te Hoogmade in het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis en op donderdag 9 en vrijdag 10 juli te Woubrugge in het wijkgebouw van het Groene Kruis. De ingezetenen worden, in het belang van de volksge zondheid opgewekt, zoveel mogelijk hun medewerking aan dit onderzoek te ver- de opude openbare school. De bedoeling is op deze vergadering tot de oprichting van de vereniging over te gaan. Hoewel het voorlopig comité zich zo nodig be schikbaar stelt als bestuur, kunnen kan didaten voor een bestuursfunctie worden opgegeven bij de heer H. J. van den Berg, Prinses Irenestraat 2, en ook tijdens de vergadering. Suggesties voor de naam van de vereniging worden gaarne tege moet gezien. Uitstapje dameskrans Koudekerk KOUDEKERK De dameskrans „De Liefde Sticht" heeft haar jaarlijkse reis je gemaakt Begunstig door prachtig weer vertrok het gezelschap per autobus in de richting Utrecht. Via de Domstad ging het naar Leersum waar in Damlust koffie werd gedronken. Daarna reed men via Zevenaar naar Montferland. Via Doesburg en Dieren werd de Postbank bereikt. Nadat hier de broodmaaltijd was genuttigd en was genoten van het vele natuurschoon dat deze streek biedt, ging de rit over Oosterbeek naar Austerlitz. Daar dronk men thee. In Montfoort wachtte in De Gouden Leeuw het mid dagmaal, dat alle eer werd aangedaan. Nadat daar in een kersenboomgaard ker sen waren gekocht, trok men huiswaarts In Haastrecht werd nog even gestopt om een blik te werpen op de vorige week uitgebrande kerk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4