Raad verlangt duidelijkheid over in Leiden te stichten sociaal contactorgaan Auto's met gebreken kosten (meer) geld ASPIRINdaarstaat BAYER achter! De heer Blansjaar te Oegstgeest begraven Oppositie dwingt v.v. Alphen tot bestuur aftreden HOE DE TER AARSE VEILING DRAAIDE NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DINSDAG 16 JUNI 1964 De invoering der Alg. Bijstandswet LEIDEN Over de maatregelen met betrekking tot de uitvoering var. de Algemene Bijstandswet (1 jan. 1965) heeft de gemeenteraad gistermid dag uitvoerig van gedachten gewisseld. De beraadslagingen resulteerden in de aanneming van een voorstel van de prot.-christelijke fractievoorzitter, mr. Woudstra, om het voorstel van B. en W. tot een volgende vergadering aan te houden. Dat voorstel van B. en W. behelsde het besluit niet over te gaan tot de instelling van een commissie van advies en het schrijven van de drie plaatselijke vakcentrales (Leidse Chr. Besturenbond, Bestuurders- bond Leiden en de afd. Leiden van de Ned. Kath. Vakbeweging) als afge daan te beschouwen. In het algemeen wenste de raad beter en breder te worden geïnformeerd over het gehele „pakket van maatregelen" dat voor de invoering en functionering van deze wet noodzakelijk is. Men vond het alles nogal aan de vage kant; wat bijvoorbeeld zullen de taken en bevoegd heden zijn van het in te stellen maatschappelijke contactorgaan en zouden van advies werkelijk een doublure (k.v.p.). deelde mee, dat de gemeente raad in juli een uitvoerige nota over deze gehele materie zal ontvangen, waarin de samenstelling, de bevoegd heden. de taken en het ontwerp voor reglement aan de orde komen Hij ging nu al in op de redenen voor W. om zich voor een brede con tactcommissie, in de plaats van eeu commissie van advies als bedoeld in artikel 75 van de Algemene Bijstands wet, uit te spreken. Voorkomen moet worden dat dit orgaan te breed en daardoor log zou worden. Het moet hanteerbaar college blijven. Met e zullen daarin de organen voor algemeen maatschappelijk werk ver tegenwoordigd zijn. De wethouder dacht aan het Sociaal Charitatief Cen trum. als overkoepelend rooms-katho- liek orgaan, de grote diaconieën, de Mr. Woudstra vroeg het college een uitgebreide motivering waarom een maatschappelijk contactorgaan de voor keur verdient boven een commissie van advies. Hij wenste ook iets omtrent de samenstelling van het orgaan te ver- De heer Wiertz van de k.v.p. meende, dat als het te stichten maatschappelijk orgaan ook zal adviseren inzake de al gemene aspecten van de Bllstandswet, een commissie van advies achterwege dient te blijven, aangezien zU een dou blure zou betekenen. De heer Somme- ling (p.v.d.a.) betwijfelde of het con tactorgaan op basis van de wet zou kunnen adviseren. Veel verwachting In een commissie van advies zag de heer Lamers (prot.-chr.) een duidelijke doublure. Er is een raadscommissie voor sociale zaken en dan komt er ook een breed contactorgaan, dat ongetwijfeld een verschraling zou ondergaan als de bijstandszaken daaraan door een com missie van advies werden onttrokken. De heer Lamers zei. veel van het maat schappelijke contactorgaan te verwach ten. Er dient ook plaats te zijn voor de vakcentrales. Hij vond het jammer, dat B. en W. de raad wat de grondstruc tuur van het orgaan betreft nog steeds in het onzekere laten. Het contactorgaan zal toch vóór 1 januari 1965 tot stand moeten komen. De heer Lamers zou het geen gelukkige figuur vinden als de wethouder voorzitter en de directeur van sociale zaken secretaris van het or gaan werd; het accent zou dan te veel op de gemeente komen te liggen. De voorzitter van de v.v.d.-fractie, mr. Portheine, verklaarde het geheel met de heer Lamers eens te zlln. Dat deed ook de heer Frans van de p.s.p. De heer Van Weizen c.p.n.-afgevaardigde, betreurde het dat'het college in gebreke was geble ven om de contouren van het contact orgaan enigermate aan te geven. Hy helde over naar de instelling van commissie van advies, juist om een ef ficiënte werkwijze mogelijk te makei Mej Van Nienes (p.v.d.a.) merkte op, dat als er nu reeds een contactorgaan was geweest daaruit de commissie advies had kunnen worden gevormd De wethouder, de heer Menken Leidens „De Burcht" gaat naar België LEIDEN Het Leids Jeugdorkest en Drumband ,,De Burcht" ontving voor de komende zomermaanden weer een aantal uitnodigingen. Als gevolg van de medewerking, die de jeugdige muzikanten o.l.v. W. Mark al enige malen aan het nationale bloe- irso te Zundert (N.B.) verleenden, kregen zU o.m. de uitnodiging om met tiental andere orkesten muzikale opluistering te verlenen aan het jaarlyk- begoniacorso te St. Niklaas (België), dat op 1 augustus zal worden gehóuden. Wat het programma in juni betreft: „De Burcht" zal morgenavond om 8 uur de speeltuin „Rondom de Watertoren' n „gemeenteconcert" geven. Het ge- n van een dergelijk concert in een speeltuin is een Leidse noviteit en zal waarschijnlijk door concerten Op de an dere Leidse speeltuinen worden gevolgd. Voorts zullen orkest en drumband terdagmiddag het kinderfeest tg.v. 50-jarig bestaan van de Dr. Van Voort- hulJsenschool (in de kantine en op het terrein van de Doelenkazerne) muzikaal opluisteren en op zaterdag 27 juni r in Woubrugge een taptoe geve Toonkunstkoor zingt Hohe Messe voor tiende maal LEIDEN BU de tiende uitvoering van de ,,Hohe Messe" van J. S. Bach op 23 juni in de Pieterskerk is terugblik op de activiteiten van dit koor wel op zijn plaats. De „Hohe Messe" het meest veeleisende koorwerk dat Bach heeft geschreven. Nog nimmer was de ,,IIohe Messe" in Lelden uitgevoerd door een Leids koor met een Leidse dirigent. Weliswaar had Daan de Lange in de gentiger jaren grote delen van de „Hohe Messe" in de Stadsgehoorzaal ten ge hore gebracht en had de Nederlandse Bachvereniging op uitnodiging van K. O. een volledige uitvoering in Leiden ge geven, de eerste echte Leidse première werd 'gegeven in de Stadsgehoorzaal op 22 januari 1953. De vocale solisten wa ren toen Dora van Doorn-Lindeman. An nie Hermus. John van Kesteren en Her man Scheg, terwijl Chris Ritsema er Bram Martijn het klavecimbel en het or gel bespeelden. Een bevestiging van het kunnen var het Toonkunstkoor beleefde men met de uitvoering van het Requiem van Verdi, met Gré Brouwenstijn als sopraan i nuari 1954. In juni van datzelfde werd een herhaling van de Hohe Messe gegeven, nu met leden van het Concert gebouworkest. De prestaties van het koor werden zo hoog geschat, dat opna me in het Holland-Festival volgde. Sindsdien is de Hohe Messe er elk jaar in opgenomen. Slechts gedurende twee Jaren geen uitvoering van de Hohe Messe ge weest namelijk in 1957 en in 1958 In 1957 werd een klassiek programma uit gevoerd met werken van Carissimi. Bach en Bruckner. In 1958 was het een mo dern programma dat de aandacht vroeg, waarbij o.a. St Joris van Sem Dresden de eerste uitvoering beleefde Veel solisten hebben In de afgelopi Jaren aan de uitvoeringen meegewerkt. Behalve de reeds genoemden ook Corrv BUster. Watty Krap, Erna Spoorenberg. Hanni Baek-Cosack. Emmy Lisken er Charles Holland. Aan de komende uit voering zullen ais solisten meewerken: Nelly van der Spek, sopraan; Aafje Hey nis. alt; George Maran, tenor en David Ilollesteile, bas: Albert de Klerk, orgel; Jan Keessen, viool. vakcentrales en de middenstandsorga- De grootte zou tien a vijftien perso nen moeten zijn. De instelling van subcommissie is uiteraard mogelijk; zal in bepaalde gevallen specialisten dig hebben. Bij de samenstelling moet wel gestreefd worden naar benoeming van personen die geacht kunnen worden het moderne, praktische maatschappelij ke werk te representeren. Aan het voorzitterschap van het con tactorgaan heeft de heer Menken geen behoefte. Vindt men een voorzitterschap van de wethouder ongewenst, dan is hij bereid de vergadering „slechts" bij te wonen. Ten slotte stak de wethouder de loftrompet over de dienst voor sociale zaken, in wiens directeur en adjunct- directeur men volledig vertrouwen kan stellen. ,Deze dienst heeft een goede ligging in onze stad", constateerde hij. De uiteenzetting van de heer Men ken had de onduidelijkheid bij de heer Woudstra niet opgeheven. HU stelde de voorwaarde dat hij het gehele pak ket van maatregelen, taken, bevoegd heden enz. zou kunnen overzien. Nu vreesde hij nog steeds een door elkaar lopen van taken, wat beslist moet worden voorkomen Daarom diende hij zijn voorstel tot aanhouding in, opdat het college de mogelijkheid heeft zich over de samenstelling en de taak van het te vormen contactorgaan nader uit te laten. Dit voorstel werd ten slotte aangenomen. Vanavond in Katwijk eerste zomereoncert KATWIJK AAN ZEE Vanavond wordt een begin gemaakt met de serie _jmerconcerten in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat. Dit eerste concert, dat om acht uur begint, wordt gegeven door Feike Asma. Men wordt verzocht tijdig rezig te zijn. De entreeprijs is zo laag mogelyk gehouden. Feike Asma zal een programma uit keren. Dit in verband met de hoge on derscheiding hem verleend, de zilveren medaille Arts et Sciences, die hij in aoril te Parijs anitving. Deze onderschei ding wordt eens in de drie jaar verleend in een vertolker van Franse muziek- Het programma voor vanavond luidt: Prelude et fugue (re-mineur) van Louis Vieme; 2. Scherzo uit Symfonie an C. M. Widor 3. Toccata, van Mi chelle Lederer; 4. Lamentation van A. Guilmant; 5. Cortege et litanie van M. Diepi-éé, 6. Pierre, van César Franck; 7. Te Deum van Jean Langlais. Die Scböpfung in de Nieuwe Kerk Katwijk KATWIJK AAN ZEE De uitvoe ring van Die Schöpfung door Excelsior wordt woensdagavond om acht uur geven in de Nieuwe Kerk en niet zoals wij gisteren berichtten in de Oude Kerk. KATWIJK AAN ZEE Woensdag hoogwater 9.12 uur, 21.44 uur; laagwatei 4.41 uur. 17.13 uur Kantongerecht Leiden LEIDEN De zitting van het kantongerecht van gisteren bepaalde zici weer bij het afwerken van een groot aantal verkeersovertredingen. In de morgenzitting waren twee Leidse ingezetenen opgeroepen. Eén van hen, een 31-jarige straatmaker, verscheen niet, maar de andere, een 22-jarige timmerman, kwam zijn zaak bepleiten. Aan de eerste was ten laste gelegd dat hij in Leiden had gereden met een voertuig, dat blijkens de lijst van gebreken de naam auto niet meer waard was. De timmorman was op het bewuste tijdstip nog eigenaar van het geval en uit dien hoofde had hij zich te verantwoorden. Ter zitting verklaarde hij dat hij bezig was de auto aan de straatmaker te verkopen. Deze had reeds f 100 afgedragen en m»cht au even toeren. De tweede verdachte verklaarde de auto vier weken tevoren te hebben ge kocht De officier, mevrouw Sluijk-Lon- donck. meende dat verdachte onverant woordelijk heeft gehandeld door met deze wagen te laten rijden. Zij eiste een boete van f 175. Tegen de eerste verdach te werd de eis in verband met een aan rijding f40 boete en wegens het rijden met het vehikel een boete van f 100 met verbeurdverklaring. De kantonrechter, mr. De Bruin, veroordeelde de timmer man tot een boete van f 100, de andere verdachte werd veroordeeld tot een boe te van f85. De auto werd verbeurd ver klaard. Een 42-jarige Leidse gemeente-ambte naar moest terechtstaan omdat hij met een auto had gereden over de Breestraat, bij het naar links uitwijken slipte en tegen een geparkeerde auto terechtkwam. Verdachte verklaarde dat vóór hem een andere personenauto reed. Op dat tijdstiD was het wegdek bijzonder glad en toen viel vlak voor hem een bromfietser. De officier van justitie meende dat hier van overmacht sprake was en eiste ont slag van rechtsvervolging. De kanton rechter sloot zich hierbij aan. Een 24-jarige machinebankwerker uit Leiden had met een personenauto gere den over de Witte Singel. Verdachte zag kans bij een bocht zo te manoeuvreren dat zijn voertuig op het dak terecht kwam. De eis was f 100: het vonnis werd f20 boete. Een 21-jarige Leidse student reed met een personenauto over de Rijndijk te Zoeterwoude. De wagen vloog een bocht uit, sloeg over de kop en kwam links van de rijbaan tegen een bermplankje terecht Bij het onderzoek bleek dat en kele banden geheel glad waren. De offi cier van justitie, mr. Berger, eiste eer boete van f50 voor onjuist rijden er wegens de toestand van de banden f40. Naar verdachtes mening waren de glad de banden de hoofdoorzaak van het on geval. De kantonrechter gaf verdachte hierin gelijk, maar uiteindelijk baatte hem dit niet. want inplaats van f50 f 40 boete, kreeg hij f 60 en f 30 boete. Een 56-jarlge bioemenkoopman uit Noordwyk had op een terrein va Amsterdamse Waterleiding onder Noord- wykerhout een hoeveelheid oud papier gegooid. Op de vraag van verdachte: „Wat is een hoeveelheid?" kreeg hU van de kantanrechter ten antwoord: „1/10 m3". Verdachte meende dat het niet noemenswaard was, een feit dat de kan tonrechter niet met hem eens was officier eiste f15 boete. De opmerking van verdachte dat de boete hoog was, ontlokte de kantonrechter de opmerking: „Ik vind de boete tc laag", en Wj hoogde het bedrag tot f25. BAYER helpt miljoenen mensen Aspirin tegen pijn. Daarom staat de naam BAYER op elk tablet Aspirin. U kunt vertrouwen op de snelle werking van Aspirin bij hoofdpijn, verkoudheid of griep. Aspirin, de wereldvermaarde pijnstiller! God voor alles dankbaar OEGSTGEEST Op dc begraafplaats bij de Groene of Willibrordkerk had gistermiddag onder zeer grote belangstelling de teraardebestelling plaats van de donderdag zo plotseling overleden heer G. Blansjaar. Aan wezig waren onder anderen burgemeester en wethouders, veel raadsleden, kerkeraadsleden, bestuursleden van de woningbouwvereniging „Buiten- lust", directie en personeelsleden van de stichting „Endegeest", bestuurs leden van de kiesvereniging van de C.H.U. en veel vrienden. Burgemeester H. L. du Boeuff sprak over het rijke leven dat de overledene heeft gehad. ,,Hij leefde altijd voor zijn mede mensen. Buiten zijn toch niet gemakke- lyke taak had hij de moed en de kracht om ook nog zijn tijd te geven aan an deren. Zo was er de diaconie, gemeente raad, woningbouwvereniging. Hij was een rechtvaardig en bewogen mens Hy duldde geen onrechtvaardigheid en stak niet onder stoelen of banken", aldus de burgemeester. Dokter Stotijn, directeur-geneesheer in Endegeest" sprak over „broeder Blansjaar". „Zijn taak was zwaar, maar niets was hem teveel", zei hii. Minder bedeelden Namens de prot. christelijke raadsfrac tie. waarvan de overledene al 18 jaar deel uitmaakte, sprak de heer Nic. van Weizen „Onze overleden medebroeder sprong in het bijzonder in de bres voor de minder bedeelden. Nooit werd er een vergeefs beroep op hem gedaan. Hij heeft gedaan wat in zyn vermogen las: wij zullen trachten in zijn geest voort te gaan." De heer Van Wclzcn wenste me vrouw Blansjaar en haar beide dochters Gods kracht toe voor dit 20 zware ver- De heer E. J. Massink sprak namens de woningbouwvereniging over de vriend Blansjaar, aan wie men veel verschul digd is. Ds. J. Irik sprak namens de familie Blansjaar dank uit aan allen voor het betoonde medeleven en de steun. Hierna werd de rouwdienst geopend met het zingen van psalm 103 de verzen 1, 3. 6 en 7. De tekst van de prediking was Ef. 5 vers 21: „Dankt te allen tijde in de naam van onzen Here Jezus Christus God, den Vader, voor alles". „Onze overleden broeder leefde in zyn Heiland voor kerk, gezin en maatscbap- pU. Een rük beladen leven. HU was een man van deze tijd en God voor alles Meisje in Sassenheim reed tegen auto SASSENHEIM Gisteravond om z< uur reed een meisje van 7 jaar per fiets links van de Parklaan toen uit de Narcis- senlaan een personenauto rechts de Park laan op draaide. Vermoedelijk tengevolge van de schrik vergat het kind te 1 men. Het reed tegen de rechter zijde de auto op en kwam met het hoofd tegen de voorruit terecht, die daardoor vernield. Het meisje kwam met enkele schaafwonden en de schrik vrii. SASSENHEIM Vrijdagavond komt de Jonge Kerk voor de laatste keei dit seizoen bijeen in de kerkeraadskamer van de Hervormde kerk. Aanvang SASSENHEIM Onze plaatsgenoot de heer J. G. Barnhoorn, theologisch kandi daat, is aan de rijksuniversiteit te Utrecht geslaagd voor het kerkelijk dankbaar. Wy leven ook immers om God te danken. Gods liefde kende voor hem geen grenzen, daardoor was hU nooit eenzaam en altyd opgewekt. Hy wist dat Christus ook voor hem was gestorven, aldus de predikant. Na het dankgebed zongen de aanwezi gen het lievelingslied van de overledene: Dank U, dank U Heer Aan het graf bad ds. Irik het „Onze Vader". Hier- la werden veel kransen en bloemen ge legd. Eindexamen gymnasium Rijnlands lyceum OEGSTGEEST Voor het einaexamen gymnasium van het Rijnlands lyceum te Oegstgeest slaagden de volgende kandi daten Afdeling gymnasium-AAnke Bal. Nancy Kool, Carolien Kroes, Jan de Pree. Afdeling gymnasium-BGeert Bomhoff, Hans Goekoop, Jan de Kater, Just Kerckhoff, Franka Krantz, Joost Mulder, Hein Muller, Karei Noordzij, Marja Schotanus, Rypke Sierksma, Eddy Szirmai, Joan Voormolen. examens zijn hiermede afgelopen Er zijn geen kandidaten gezakt ALPHEN Een oppositiegroep onde* aanvoering van de heer C. van Geen heeft tijdens een gisteravond in de kan tine van de voetbalvereniging „Alphen" gehouden ledenvergadering haar zin ge kregen en na een stemming het bestun* van deze grote vereniging tot aftreden gedwongen. De overwinning die de on tevredenen behaalden was evenwel niet groot namelijk 66 tegen 62 stemmen- De leiding van deze ou verzoek van een aantal opposanten gehouden verga dering was in handen van de heer C. F. van Winkel, die de mening van het bestuur kenbaar maakte. Deze kwam er op neer, dat het gehele bestuur zijn man daat ter beschikking stelde, zich wei herkiesbaar stelde, maar alleen de func- tie's weer wilde vervullen als het ge hele bestuur werd herkozen Zoals gemeld nam een kleine meer derheid met dit standpunt geen genoe gen en verkoos zij een algehele vrije stemming, waarna het bestuur zijn func- üe neerlegde De voornaamste woordvoerder van de oppositie was de heer C. van Geen die de moeilijkheden ter sprake bracht die zijn ontstaan na het bedanken al£ voorzitter van zyn broer de heer G. J van Geen. Deze had bedankt omdat hü zich met een herverkiezing van het medebestuurslid de heer A. van Veen niet kon verenigen. Daarna zijn de moei lijkheden naar buiten getreden. Er ie een commissie benoemd die aan de ge schillen tussen de oud-voorzitter Van Geen en de tweede voorzitter de heer A van Veen weinig kon veranderen. D» heer C. F. J. van Winkel werd na een tijdelijke waarneming van het voorzit terschap in een ledenvergadering mei ruime meerderheid van stemmen weer tot voorzitter gekozen welke functie deze wilde aanvaarden tot de algemene vergadering in oktober van dit jaar Thans heeft een kleine meerderheid het bestuur tot aftreden gedwongen en zal deze voor de over veertien dagen te houden buitengewone ledenvergade- Alphense wandelsport ALPHEN De wandelsportvereniging ,Op goede Voet" nam met twee groepen deel aan de wandelmars die de vereniging „N.A.S." in Leimuiden voor de eerste maal organiseerde. De C-groep kwam als snige uit op de 20 km en kreeg een aan- moedigingsprijs. De B-groep liep 15 km. De A 1- en A 2-groep van dezelfde ver eniging namen deel aan de wandeltochten van de „School met de Bijbel" in da Bodegraafse Meye. In verband met het warme weer liepen beide groepen van „Op goede Voet" de kortste afstand. Da A 2-groep behaalde een eerste prijs tevens de wisselbeker. ALPHEN In het kader van de voet balwedstrijden om de B. en W.-beker wordt morgenavond om 7 uur Alphense Boys 1AR.C. 1 gespeeld. Brandje in schip te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Gisteren rond bet middaguur is brand uitgebroken het 24 ton metende motorschip Anjo de firma Van der Plas te Katwyk. Het schip lag in het P. H.-kanaal. De bran- weer was snel ter plaatse en had het vuur spoedig onder controle. Er was heel wat publieke belangstelling. De brand ontstond door lasdruppels die in de olie onder de platen van de motor vielen. Men was namelijk in de motor- kamer bezig met het verrichten van reparaties. De schade was van weinig betekenis Inenting in Katwijk KATWIJK Donderdag om half vier bestaat er ten gemeentehuize weer ge legenheid tot kosteloze inenting en her inenting tegen pokken Eerstepaal voor project in Leids bouwdistrict ROELOFARENDSVEEN Gedepu teerde D. van der Kwaak hoopt dinsdag middag 30 juni om 5 uur in het Meer- kreukplan te Oude Wetering de eerste paal te slaan voor een project in het ka der van arbeidsbesparende bouw in het Leidse bouwdistrict. Het betekent de eer ste stap voor de realisering van een ex tra contingent voor de gemeente Alkema de. Dit contingent omvat 78 woningwet- en 68 premiewoningen. De N.V. Eurowo- ningen bouwt het complex. TER AAR, De aanvoer van kassnij-| bonen is in de afgelopen week behoorlijk toegenomen, de kwalite t was heel goed. De handel de gehele w ek vlot, zo dat de prijs op een goed riveau bleef staan. Een klein gedeelte van de aanvoer ging voor export weg, de grootste klant was de binnenlandse markt. Peulen blijven een gezocht artikel, waarvoor men goede prijzen wil betalen. De aanvoer is nu goed op gang gekomen De kwaliteit van de peulen is heel goed.' De handel bleef de gehele week actief voor dit produkt, zodat de prijs op peil is gebleven. Ook de komende week wordt een flinke aanvoer verwacht. Doperwten en capdoppen werden ook redelijk be taald, maar de aanvoer hiervan groot. Tuinbonen zijn er nog niet veel, de prijs is scherp omlaag gegaan. De kwaliteit is beat. Andijvie is weer wat uit de put geko men, de aanvoer is kleiner geworden, waardoor er betere afzet r.ogciyk was, de kwaliteit goed. Ook sla L gestegen in prijs, ook doordat de aanvoer minder geworden. De aanvoer van komkommers bleef op peil. De kwaliteit is prima prijs behoorlyk. Zowel de export als de binnenlandse markt was geïnteresseerd in dit produkt, zodat de handel vlot was. Er komen langzaamaan meer tomaten, de kwaliteit L best en de prijs eveneens Het grootste deel van de aanvoer gaat voor export weg. Bospeen, waarvan de kwaliteit algemeen matig is, werd stevig verhan deld tegen een matige prys. Waspeen deed het wat beter. Bloemkool heeft slechte week achter de rug. De Grote aanvoer en lage prijzen in Roelofarendsveen ROELOFARENDSVEEN. Dat de al oude stelregel in de bloemenhandel, n.L „het weer is koopman" nog niets aan waarheid heeft ingeboet, bleek in de af gelopen periode weer overduidelijk. Bij koud weer kan men voor bloemen heel gemakkelijk tot een goede prijszetting komen, maar zyn de temperaturen hoog. dan kan men wel rekenen op een grote aanvóer, maar het prijsje is er dan meestal ook naar. In de laatste dagen van voorgaande week werden zelfs am. an jers verkocht voor de minimumprijs van 2 ct. per stuk. Toegegeven, dat de grote partijen van 4- 5000 stuks nu bepaald niet van de beste kwaliteit waren, maar er was ook extra kwaliteit die ook niet hoger noteerde dan tot 10 ct. per stuk. Dit betekende voor de kweker veel ar beid maar geen loon naar werken. Ook de rozen die altijd nog Iets minder houdbaar zyn, waren goedkoop, evenals buitenbloemen zoals Esther Read. Wir- rals Supreme. Duizendschoon, Campanu la. enz. Alleen de lange Supreme, ge vraagd voor export, kwam nog tot f0.90 per bos. Ook de Colvillies bleven export goed gevraagd en noteerden de Nymph nog tot f2.40 per bos. Bii de irissen bleef de Imperator goed gevraagd, al kon de gulden per bos niet meer gehaald worden. SASSENHEIM Met ingang va juni zijn bU de groep Sassenheim va RUkspolitie benoemd de wachtmeesters F. Engelage en J. Kossen, respectievelijk uit Zwammerdam en Leiden. groot door het warme weer, maar de verkooplust minder, waardoor de prijs laag was, zelfs voor de beste kwaliteit Minder goede kwaliteit wist de minimum prijs amper te bereikei Rabarber en postelein waren goed te verkopen, van beide artikelen was geeD grote Voetbal voor bejaarden in Ter Aar TER AAR De voetbalwedstrijd voor e reis van de bejaarden, die Altior speelde tegen S.J.Z. uit Zoeterwoude en die eindigde in een 3—3 gelijk spel, heeft f 349.70 opgebracht Ambulante handel Diploma-uitreiking in Rijnsburg RIJNSBURG. In de kantine va veiling Flora had gisteravond de uitrei king plaats van de diploma's aan de ge slaagden van de onder auspiciën stichting „Ambulante handel" ei „Vereniging van kleinhandelaren bloemen en planten" gehouden cursn vakbekwaamheid voor de ambülantc handel. Voor deze eerste cursus hadden zich 23 leerliygcn opgegeven en dat stemde voorzitter J. Zwaan tevreden. De heer K. Panhuis van genoemde stichting, die de diploma's uitreikte, vond het een mooi resultaat, dat 87 pro cent van het aantal cursisten slaagde. De enige vrouwelijke cursist, mej. E. Star, bood namens de cursisten de leraren een enveloppe met inhoud aan. De geslaagden zijn: A Heemskerk. B Heemskerk. J H Kralt, Piet Kralt, Dirk Linthout, Gerard F Ravensbergen, mej. E Star, Dirk Zwaan, Jan Zwaan jr., Rinse Zwaan, allen te Rijnsburg: J N van Gijls- wijk, Noordwijkerhout; W Schaap, Val kenburg; J Star en P A Zandbergen, Oegstgeest Volleybal Rijnsburg niet helemaal zonder succes in Den Haag RIJNSBURG De volleybal vereni- ging „Rijnsburg" ontving voor haar eerste heren- en damesteam de eervolle uitnodiging tot deelneming aan het jaar lijkse „Spirit-toernooi", waaraan verder alleen maar teams uit de eerste ei promotieklasse van de afdeling Den Haag deelnamen. Zaterdag trok een 25-tal Rijnsburgse volleyballers en supporters Den Haag. De verwachtingen wa- niet al tc hoog gespannen. Voor het eerst in zo'n sterk gezelschap uitkomend, boden de speelsters goed tegenstand. Alleszins eervol werd verloren van SVC Vodo, terwijl het organiserende Spi rit gelijk spel werd afgedwongen. Niet alleen in Leiden blijken de heren gelijk waardige tegenstanders van eerste-klas- ook hier konden ze goed mee komen, team van dc Lucky Days werd één punt afhandig gemaakt Ook de win het toernooi, dc reserves van het ln Leiden bekende Syrèna, verspeelden punt aan Rijnsburg. Alleen Spirit won, waardoor de 2e prys de Rijnsburgers nog net ontging Mochten er onder de lezers zijn, die nog een kans willen hebben in de komende competitie mee tc spelen, dan is aan melding nu wel gewenst Dit kan gebeu ren bij de bekende adressen of op don derdagavond in de gymnastiekzaal, uit gezonderd 25 juni. In Rtjnsburg staat een aantal demon stratte-wedstrijden op het programma. ring met negen nieuwe kandidaten 1 ten Komen voor een nieuw bestuur oi men zal het huidige bestuur in zijn ge- neel herkiezen. Zo was tenminste het standpunt. het aftredend bestuur gisteravond na stemming. Er werd slechts één tegenkandidaat van de zijde der oppositie genoemd i melijk de heer J. Barends, die reedj eerder zitting in het bestuur heeft ge had Haagse politierechter Poelier in Alphen bestolen DEN HAAG. Een 19-jarige kippe- slachter uit Gouda zorgde gisteren 1 een verrassing by de Haagse politie rechter. Vlak voordat de officier justitie zUn eis zou gaan stellen tegen vier jongemannen, vroeg deze kippe- slachter nog even het woord. „Kunnen we tweemaal voor hetzelfde feit veroordeeld worden?", zo vroeg hy. „Neen, dat gaat niet," moest de politie, rechter mededelen. „Nu, we zijn voor dit feit al v dccld," deelde de klppeslachter i Er werd naarstig gezocht naar moge lijke vergissingen of misverstanden, doch die konden niet worden geconstateerd. Toen stelde de officier voor de zaak mé aan te houden, teneinde een en ander a een onderzoek te onderwerpen. De fei telykheden hadden weinig of geen r lijkheden opgeleverd. Terecht moesten staan twee jongeman nen uit Bodegraven, een jongeman uit Alphen aan den Rijn en dan de „Gou wenaar". Zij zouden zich hebben schul dig gemaakt aan diefstal van konijnen kippen en sierveren. Het oude geschiedenis, daterend van begin vorig jaar. Toen was het viertal in dienst van een poelier in Alphen aan den Rijn, die ie verschillende plaatsen kippen en konij-j nen fokte. Op 28 februari begon de dief stal op een stuk weiland in Bodegraven, waar konijnen in hokken zaten, waarvan een drietal werd meegenomen. Later volgden nog 40 kippen en voorts ook twee zakken veren. Die veren lagen op een zolder en daartoe werd een inbraak gepleegd. Ze brachten f22 per kilo op Van de vier verdachten waren er slechts twee ter zitting verschenen. Zij bekenden hun aandeel in de daden. Het zou allemaal een soort wraakneming zijn; geweest jegens de werkgever, die ver dachten in betalingen teleur zou heb ben gesteld. „En toen hebben jullie dc werkgever teleurgesteld." zo luidde dc conclusie van de rechter. Toen de officier aan zijn eis toe was, betoogde dus een verdachte dat er reeds geldboete was opgelegd en betaald. De rechter moest daardoor met zijn be slissing in deze zaak wachten. Alphense middenstand op weg naar maandagsluiting ALPHEN In Centraal kwamen de' beide Alphense middenstandsverenigin-j gen bijeen 0 werkweek t andere gaf de uiteenzetting langdurig beraad nam men het voorlo-! pige besluit, dat de Alphense zaken it duurzame verbruiksgoederen, waartoe de textiel- en meubelzaken en zaken ic huishoudelijke artikelen worden gere- Spreekbeurt Benthuizén BENTHUIZEN Donderdagavond om half 8 hoopt student v. d. Noort uit Ca-; pelle a. d. IJssel te spreken voor de Ge rei Gemeente. Gegevens nodig voor gids van Hazerswoude HAZERSWOUDE. Er zijn van ge-| meentewege plannen tot het uitgeven! van een gemeentegids. Hiei-voor was een' termijn gesteld voor het insturen van gegevens over verenigingen e.d. Aan deze oproep hebben nog niet alk verenigingen gehoor gegeven. Gevraagd wordt o.m. de officiële na van de vereniging, naam en adres t voorzitter (presidente), secretaris penningmeester van de vereniging, ai tal leden, oprichtingsdatum, waar en welke avond wordt vergaderd, geoefenc of gespeeld. Collecte voor Anjerfonds HAZERSWOUDE. Aan het eind va deze maan, rond de verjaardag van prin: Bernhard, wordt in geheel Nederland en dus ook in onze gemeente, gecollecteerd voor het Anjerfonds. Het Anjerfonds be oogt hulp te bieden aan culturele ver enigingen op elk terrein. Enkele vereni gingen in onze gemeente hebben in he! verleden reeds bijdragen uit dit fondi ontvangen. Burgerlijke stand van Hazerswoude HAZERSWOUDE. Geboren: BrendJ R. d v D A G Céincian en G H Roelandse Johanna P. d v A M N van der Haas - M C M Vink: Maria M A, d v J A M v Doorn en M H van Heek; Margaretha J, d v B A M Captein en C M de Rooij Willem G. z v G Polanen en S H Brandt Meclitildis E C, d v A H Wesselingh E M de Jong; Maria R, d v A Rijkaart M de Kruijf: Janna D, d v B A Slappen del en C Vermeulen: Roland W. z v Ph Luijendijk en E W van Dijkhuizen Johannes L K, z v J L Z van Asten M E van der Holst Ds. Koerselman van Koudekerk beroepen KOUDEKERK Ds. G. Koerselmai ontving een beroep van de Hervormd gemeente van Bleiswiik. Pastoor van Nieuwveen werd eehuldigd NIEUWVEEN In het afgelopen weekj einde is pastoor Schretlen door ziir parochianen hartelijk gehuldigd in veri band met zijn veertigjarig priesterschap De pastoor is thans 19 iaar in Nieuwveer werkzaam. Zaterdagavond werd de jubi laris door de harmonie Crescendo, d» Nieuwveense ruitervereniging. padvinder pn voetballers van Nicolaas Boys inge haald. waarna men een rondrit door he) met vlaggen versierde dorp maakte. O de receptie van zondagmiddag kwame: zeer velen de pastoor de hand drukken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4