Katwijk zoals het was Nieuwe school Koudekerk N oord wij kerhoutse be j aarden hadden prachtige dag Tn Katwijk: bijna f 100 per woord Hef LOODGIETERSWERK aan de Herv. School te Koudekerk aan den Rijn werd verricht door Firma de Leeuw Hogewaard 72, Koudekerk aan den Rijn Raad Leimuiden opnieuw bezig met baatbelasting NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 13 JUNI 1%l KATWIJK AAN ZEE Noo- maals een prentbriefkaart van de heer C. Vooijs, Sluisweg 105. De foto is even na 1900 genomen. De seinpaal was omgeven door een hek en in het huisje er onder werden de seinballen bewaard. Soms werd ook een zwarte vlag gehesen en 's avonds hees men een rood licht. De heer Vooijs kan zich niet alle seintekens meer herinneren. Eén bal betekende: wees op uw hoede. Twee puntballen onder elkaar met zwarte vlag beduid de: zware storm uit noord-west. Op de vuurtoren brandde al tijd een olielamp met dikke len zen ervoor. Een bejaarde visser ging elke dag met een grote kan olie de lamp bijvullen. Die man noemde men in Katwijk de vier- bootstoker. Een in de nabijheid wonende winkelier, Jan Plug, bediende de seinpaal. Via de telefoon (in die tijd nog lang geen gemeengoed) kreeg hij bericht, welke seinen hij moest geven. Weer of geen weer, hij ging de seinen uithan gen; soms wanneer het al storm de met een rode zakdoek om zijn hoofd gebonden. Direct achter de seinpaal lag het zogenaamde schuitegat, een in de zeereep gegraven inham, waarin de bomschuiten overwin terden. Achter de vuurtoren stond dikwijls een groepje man nen, dat vandaar een prachtig uitzicht had. KAAS is een kwestie van vertrouwen Wij garanderen U uitsluitend de le kwaliteit „de Landbouwer" Busactie Zeehospitium KATWIJK De actie „In de bus voor de bus" van het Rotterdams Zee hospitium heeft tot nu toe f 368.50 opge bracht. Het gironummer is 2.83.16. Een groot aantal Noordwijkerhoutse bejaarden heeft woensdag een fijne uitgaansdag gehad. Alle omstandig heden werkten mee. Allereerst de royale geste van de autobezitters, die niet alleen hun wagen met chauffeur de gehele dag beschikbaar stelden maar samen ook nog een grote som aan het comité schonken, zodat de bejaar den een hele. in plaats van de voor genomen halve dag konden uitgaan. Verder de prima organisatie door het comité en ten slotte het prachtige Ook dit keer werd er niet in colonne gereden, maar kon iedere ohauffeur na omstreeks negen uur de bonnetjes^ ver snaperingen en sigaren in ontvangst te hebben genomen zelf zijn route kiezen naar Volendam. Daar werden in het op massabezoek geheel ingestelde restaurant AMVO de lunchpaketten uitgedeeld. In de middag voerde de route via Alkmaar naar Bergen, waar in de grote uitspanning „Duinvermaak" de con sumptiebonnen goed van pas kwamen en tot slot een heerlijk diner werd opge- Bijecnkomst in Katwijk KATWIJK Voor de Evangelisatie kring Katwijk spreekt maandagavond 8 uur in de Uniezaal de heer Klein Ha-: neveld uit Bodegraven over het onder werp „Babyion of Jeruzalem". VVD Voorhout VOORHOUT De in oprichting zijn de pla. tselijke afdeling van de WD heeft gisteravond in café Boerhaave een drukbezochte bijeenkomst gehouden met als spreker mr. W. J. Geertsema. Er waren ook enkele hoofdbestuursleden van de Kame-centrale aanwezig. Kerkdienst De Kaag DE KAAG Herv. Gemeente: 10 ds. Schoonheim uit Leidei). AUTO FINANCIERING W. OUWEHAND'S en AUTOVERZEKERING ASS. KANTOOR Kamperfoelleplein 1 Katwijk aa Zee Telefoon 3139 Een vlotte afwikkeling va n uw schadeverzekeringen gegarandeerd HET IS ZEKER EN GEWIS. DAT EEN SPAREND VOLK WELVAREND IS. Voor groot en klein leidt de weg naar grotere welvaart via het geregelde sparen (ook van kleine bedragen) bij de Stichting Spaarbank der Gemeente Katwijk de spaarbank die U een hoge rente naast de grootst mogelijke veiligheid biedt. Een sociale instelling zonder winstoogmerk. Kantoor Katwijk aan Zee: Voorstraat 88 (Weeshuis) Bijkantoor Katwijk aan Zee: W. de Zwijgerlaan 59 Bijkantoor Katwijk aan den Rijn: voormalig Raadhuis (Rijnstraat) Aan tafel sprak eerst ds. A. H. Smits, die namens alle deelnemers aan de tocht het comité en vooral ook de chauffeurs dankte voor alles wat zij deze dag ten behoeve van de bejaarden hadden ge- De voorzitter van het bejaardencomité de heer C Geerlings dankte de chauf feurs en onthulde, dat dezen niet alleen door middel van een z.g. schaduwcomité het uitstapje tot een hele dag hadden uitgebreid maar dat zij er ook nog hadden gezorgd dat de bejaarden met muziek werden ingehaald. Hij las een telegram voor van kapelaan Kloeg. die niet aan de tocht kon deelnemen en dankte de heer P. P. van Denzen. één van de oprichters van het comité, die nu weer mee kon. Dank zij de muziek van de R.K. Har monie St. Jeanne d'Arc werd hot 9treeks half negen een feestelijke intocht van de ruim zeventig auto's. KATWIJK AAN DEN RIJN Met. het bedenken en neersóhrii- ven van tu>aa.lf woonden heeft mevrouw Koetsier, Carnitine^ oeg 8. duizend gulden verdiend. Dait betekent bijna honderd (tuiden per woord. Zij is namelijk de winnares van een door de voor- lichtincrsraad m eikvoorziening uitgeschreven slagzinwedstrijd, waaraan door zestienduizend in zenders werd deelgenomen. De bekroonde slaorin luidt: Mam mie, mijn vriendje komt eten; U hebt toch de yoghurt niet ver geten De leverancier van mevrouw Koetsier, de heer Sam. van der Mey, ontving eveneens duizend gulden Mevrouw Koetsier had de slagzin op aandringen van haar dochtertje gemaakt. „Misschien hebt u wel een fiets gewonnen, mam", zo zei het meisje toen het telegram kwam, waarin me vrouw Koetsier werd meege deeld, dat men met een verras sing voor haar onderweg was. Nu, een fiets was het dus niet. Maar wel tien bankjes van hon derd Geen promotie voor volleybalspeelsters uit Katwijk Gisteravond verloor het damesteam van K.V.C. met 0—3 van het RUswükse R.V.C. 2 Dit betekent dat de Katwyksc dames niet zullen promoveren i rdt overgang- klasse. R.\ .C. 2 plaatste zich door deze overwinning naasi het Vlaardlngsc Ag gredior en het Rotterdamse A.M.V.J. Ondanks het vergevorderde seizoen er de drukkende hitte in de zaal van hel gymnasium speelde zowel ^.V.C. als R.V.C. een leuke partij volleybal. Beide teams zetten zich in de eerste set teams zetten zich voor de volle 100% in, zeker in de eerste set. waari-- aanvanke lijk K.V.C. de oeste kansen op setwinst kreeg. Een kleine inzinking bij de kat- wijkse dames gaf R.V.C. 2 de gelegenheid terug te komen en na felle strijd werd ten tenslotte een 1416 setzege voor de Rijswijkse meisjes. Dit verlies tastte het moreel van K.V.C. danig aan. \aak werd in de volgende twee sets de service gemist en juist op dit spelonderdeel toonde RA 2 nu zijn grote kracht. Door setzeges van 156 en 157 wonnen de Rijswijkse dames deze wedstrijd met 03. Door i* resultaat promoveren zij naar d overgangsklasse de Noord- Katwijkse jongelui Engelandvaarders KATWIJK Een groep jeugdige leerlingen va nde Visserij school alhier zal in de week van 22—26 juni met het oefenschip Zeearend een bezoek bren gen aan de recht tegenover onze kust gelegen Engelse havenplaats Lowestoft. Zo mogelijk zal ook een kort bezoek worden gebracht aan de nabijgelegen badplaats Yarmouth. De Zeearend is nu ruim 1% jaar in gebruik en beurtelings gelijkelijk be mand met jeugdige leerlingen van de vissertjscholen te Katwijk en Scheve- ningen. Waarschijnlijk volgt na de zomerva kantie nog een reis naar enkele haven plaatsen aan déze kant Uitstapje scholieren uit Katwijk KATWIJK AAN DEN RTJ'N Giste ren hebben de kinderen van de eerste, tweede en derde klassen van de Gcref. school, hoofd de heer Kamerling, het jaarlijkse schoolreisje gemaakt Met de Triton werd gevaren naar de Kager- en Brasemermeren en vandaar naar Avi fauna. waar de vogels en vooral de speel tuin de belangstelling hadden. De Tri ton bracht de kinderen, voldaan in Kat wijk terug. Geslaagde zeebeden in Katwijk KATWIJK Bij de door de Rijks commissie voor de Stuurliedenexamens te 's-Gravenhage gehouden examens voor stuurlieden bij de zeevisserij is geslaagd voor het 2e gedeelte van dit examen, rechtgevend voor stuurman te va^en. Corn. Ouwehand Wzn., stuurman van de KW 141. Voor het door deze commissie afge nomen examen in kennis der interna tionale bepalingen ter voorkoming van aanvaringen en de toepassing daarvan zijn geslaagd: Joh. de Jong Lzn. van de KW 32 en Jaap Ippel van de KW 149 Bij de door de afd. Kust- en Scheeps- telegrafie der PTT. te 's-Gravenhage afgenomen examens voor -adiotelefonis- ten is geslaagd voor het algemene cer tificaat Wm. v. d. Plas Machzn. 2e mo tordrijver van de KW 102. Alle geslaagden zijn alhier woonachtig en ze werden opgeleid aan de Visserij- school, Morgendienst in geref. kerk te Katwijk-Rijn KATWIJK AAN DEN RIJN De morgendienst in de geref. kerk begint morgenochtend niet zoals gewoonlijk om half tien maar om negen uur. KATWIJK AAN ZEE Zondaghoog water 6.11 en 18.42 uur; laag water 1.56 en 14.18 uur. Maandaghoog water 7.06 en 19.38 uur: laag water 2.45 en 15.13 uur. KOUDEKERK Gistermiddag heeft de Keer L. Schipper hat wwwe schoolgebouw wan de Hervormde Schoolvereniging officieel geopend. De heer Schipper is inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Alpher aan den Rijn. De school staat aan de Prinses Margrietlaan. De heer Schip per hees op verzoek van voorzitter ds. Koerselman de vlag, waarna Henny Koerselman mevrouw Schipper bloemen aanbood. Mevrouw Waverijn, de echtgenote van de burgemeester, ontving bloemen uit handen van Elma Boom. ter Waverijn aan het hoofd. dr. In 't Veld. hoofdinspecteur voor de Volksgezondheid, inspecteur Schipper, architect Kuiper en het aannemersbedrijf de firma Korswa- Ds. Koerselman zette uite de school De Rank is genoemd. De ontleend aan Johannes 15, welk Schriftgedeelte werd voorgelezen. D< heer Schipper plaatste vervolgens de Bij bel, waaruit zojuist was voorgelezen er ;en geschenk is van de kerkeraad van de Hervormde Gemeente, in de be stuurskamer. Deze symbolische handeling, zei ds. Koerselman, beduidt, dat het onderwijs hieT wordt gedragen door Gods Woord. Dankbaar Nadat de school was bezichtigd, begaf len zich naar het verenigingsgebouw. Ds. Koerselman herinnerde eraan, dat het bouwplan in april I960 is opgekomen. Vier jaar later staat de school er en dal stemt tot grote dankbaarheid. De voor- zitter dankte allen, die aan de totstand koming vpn het gebouw hebben meege werkt, waarbij hij in het bijzonder m; de het gemeentebestuur met burgemees- LEIMUIDEN In de gisteravond gehouden gemeenteraadsvergadering deelde burgemeester Kammenga mee, dat de beslissing ten aanzien van het sportpark en het renteloze voorschot van f 40.000 door Gedeputeerde Sta. ten twee maanden is uitgesteld. De huur van de twaalf woningwetwonin gen aan de Lindenlaan en de Kastanjelaan werd vastgesteld op f 17,75 per week (exclusief water). De bezoldiging van de vrouwelijke brugwach ter te Bilderdam werd verhoogd van f 176,67 tot f 265,- per maand, niet alleen omdat de kosten van levensonderhoud zijn gestegen, maar vooral omdat het scheepvaartverkeer in de Drecht de laatste jaren is toegenomen. Er passeren per jaar ongeveer 9000 vaartuigen Wederom kwam het voorstel tot invoe. ring van een baatbelasting met betrek king tot de percelen aan de Nokweg ter sprake. Op een vorige zitting werd het voorstel gedaan deze baatbelasting vast te stellen op 85 pet van de verbeterings- kosten van de Nokweg. Dit voorstel werd verworpen. Thans kwamen B. en W. met een pre-advies ter tafel, waarin werd voorgesteld 60 pot van de kosten als baatbelasting te heffen. De voorzitter deelde ter vergadering mee, dat B. en W. nader overwogen hadden het percen tage van 60 te verlagen tot 42%. De heer C. v. d. Akker vond de voor gestelde invoering van baatbelasting niet rechtvaardig, omdat slechts een klei-n aantal inwoners hierdoor getroffen wordt. De heer P. van Graas zei: Er is inderdaad een waardestijging van de percelen de Nogweg ontstaan na de aanleg de weg. De heer P. W. de Graaf achtte de voorgestelde 42% pet te hoog. De voorzitter deelde mee. dat Ged. Staten B. en W. indertijd in overweging hadden gegeven over te gaan tot ring van een baatbelasting, waarmede zich akkoord heeft verklaard. Als dus niet wordt overgegaan tot invoering een baatbelasting, dan handelen w niet te goeder trouw. Het voorstel van B. en IV. tot Invoering van een baatbelasting van 42% pet der kosten met een duur van 30 jaar werd verworpen met vier tegen drie stemmen. Het door de raad gedane voorstel tot Invoe ring van een baatbelasting van 30 pet der kosten eveneens met een duur van 30 Jaar werd aangenomen met 5 tegen 2 stemmen .Met een baatbe lasting van 30 pet komt jaarlijks f 525 in de gemeentekas. In de buurtschap Bilderdam zijn ver keersmoeilijkheden ontstaan. vooral doordat thans de autobussen van de lijn dienst Maa-rse en Kroon de brug over de Dreoht uit de richting Leimuiden niet meer kunnen oprijden. De autobussen zijn te lang Bilderdam heeft daardoor de doorgaande busverbinding N-ieuw- Vennep Leimuiden, Neeuwveen. Zeven hoven ver-loren. Thans is er alieen een busverbinding Leimuidcn-Bilderdam en terug. Ook het overige verkeer neemt in grootte en gewicht toe. Een mogelijkheid zou zijn de Vriezekoopseweg-Noord door te trekken naar de Bilderdammerdijk. zodat het verkeer van de andere zijde af de brug kan oprijden, aldus de voorzit ter. Er is dan een krediet van f 1000 nodig voor grondonderzoek. De heer L. Treur vond het zonde f 1000 te besteden voor onderzoek van de grond. Hij was er vrijwel zeker van. dat het een dure weg zal worden op dat drassige gebied, e heer W. Muys stelde woonhuis van de heer Vermeulen af te breken. Men besloot uiteindelijk de ver langde f 1000 te besteden voor het zoeken aar een betere oplossing. De heer P. W. de Graaf bracht in de rondvraag de „woonwagen- en woon schepentroep" in en aan de Drecht tussen Dorpsstraat en Provinciale weg. „Ze ma. ken daar een bende waaraan iedereen ich ergert, vooral omdat deze lieden juist verblijven in het mooiste gedeelte het dorp dat bovendien zeer cen traal gelegen is. Verwijder ze alstublieft. verzocht de heer De Graaf. We zullen beginnen de vuilnisdienst i te schakelen, aldus de voorcitter. maar het verwijderen van deze mensen is zeer moeilijk. Er zal omgezien worden naar :en meer geschikte plaats. De heer P. W. de Graaf ergert zich 'erder ..met vele anderen" aan de puin hoop in het dorp. waar thans het onkruid welig tiert. Dit terrein is eigendom van autobusonderneming Maarse en Kroon. Opruiming ligt in het verschiet, aldus de voorzitter. gen. De heer Schipper sprak van een feestdag. Hij -noemde de school een sieraad voor het dorp. Als aandenken bood de inspecteur het bestuur twee platen aan om in de school te hangen. De voorzitter schonk de heer Schipper op zijn beurt een tegeltableau met een afbeelding van de hervormde kerk te Koudekerk. Burgemeester Waverijn merkte op, dat het dossier van de bouw van de school een dikte van 7% centimeter heeft gekre gen. Dr. In 't Veld meende in de eerste plaats de kinderen te moeten feliciteren met een gebouw als dit. De heer Smit inspecteur van de vereniging voor chris telijk volksonderwijs, sprak de hoop uit, dat de leerlingen zullen opgroeien in een blijde sfeer. Arog meer Er waren nog veel meer sprekers: de heer Stroo namens de kerkeraad van de Hervormde Gemeente, de heer De Braver namens de christelijk-nationale school (portret van de Koningin en de Prins), de heer Jongebloed namens christelij ke kleuterschool, de heer Van der Mo len als hoofd van de openbare school, de Inspecteur Schipper legt de Bij bel in de bestuurskamer. Links ds. Koerselman, rechts burge meester Waverijn. heer Fennema van de christelijk-nationa le school, architect Kuiper en mevrouw Oppelaar «karpet voor ue bestuurskamer van het dames-comité). Secretaris Van der Pluim richtte van waardering getuigende woorden tot de voorzitter, wac-uy hij hem een attentie aanbood. De voorzitter over handigde vervolgens de sleutel van de school aan schoolhoofa Boom. die mede namens het personeel een dank woord sprak. De school bestaat behalve uiit een grote aulo, waarin vergaderingen kun nen worden gehouden, uit vier loka len. Aan de uitvoering is de uiterste zorg besteed. De ruime bestuurskamer, die tevens kamer voor het personeel is, kan ook worden ingericht voor de schoolarts. Het interieur is ldcht van kleur. Achter de school bevindt zich een ruime speelplaats met een gele genheid tot rijwielstalling. Alpheuse kleuters aan het pootje baden ALPHEN De kinderen va nde kleu- terschool Op de Drempel die in septem ber de school verlaten, hebben gisteren een fijn uitstapje gemaakt. Vooral het bezoek aan de miniatuurstad Maduro- dam viel in de smaak. In Duinrel wan delde men wat rond in de bossen, waar na de speeltuin De Schaapskooi werd veroverd. Daar werden de meegenomen pannekoeken en limonade aangesproken. Aan het Wassenaarse Slag gingen de kousen en schoenen uit om pootje te De kleuters werden begeleid door de dames Bloem en Van Zanten en twee leerlingen van de christelijke nijver heidsschool voor meisjes. Commando-overdracht in Alphen ALPHEN It. T. A. van Zanten, lui tenant-kolonel van de technische staf commandant van 502 Genie Herstel Cie van het complex De Hoorn, heeft wegens overplaatsing naar de staf bij de inspec tie technische dienst gistermiddag in de kantine van het complex officieel af scheid genomen. Daarbij heeft hij tevens het commando van het complex door hét overhandigen van de hoofdsleutel aan zijn opvolger ir. C. van Lingen, luiitenant- kolonel van de technische staf, op sym bolische wijze aan deze overgedragen. Namens de personeelsleden bood kapi tein A. J. C. Coomans de soheidende commandant een naamplaat in brons aan. De dames Van Zanten en Van Lingen ontvingen bloemen, Namens de chef van de afdeling mo torenrevisie sprak de heer C. Hartin-g, die namens het gehele personeel een fraaie in de werkplaatsen vervaardigde ■volière schonk. Dames van Oudshoorn waren dagje uit ALPHEN AAN DEN RIJN Onder leiding van de presidente, mevrouw C. Kromhout-Nachtegaal, maakten de leden van de vrouwenvereniging „Oudshoorn" een gezellig uitstapje. Omstreeks half negen vertrokken de dames per auto bus naar Scheveningen waar een bezoek aan de pier werd gebracht Van daar ging het langs de kust naar Noordhol land. In Egmond-Binnen werd het kloos ter bezocht Tevoren hadden de dames op het Bloemendaalse Kopje de inwen dige mens versterkt, zoals dat heet. Van Egmond zuidwaarts met als eindpunt Avifauna, waar een voortreffelijk diner alle eer werd aangedaan. Schoolreisje uit Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN De leer lingen van de 3e, 4e en 5e klas van de Da Costaschool hadden onder leiding het hoofd de heer C. Kohlenberg geslaagde uitgaansdag. Van Alphen vertrokken drie bussen naar het Mui- derslot. Vna Muiden ging het naar Hil- .-aar men zich in een vermaak- centrum al spoedig thuis voelde. Alle kinderen kregen hier waardebonnen, die zij naar eigen wil te gelde mochten ma ken. In Amsterdam werd in een rond vaartboot dooi- de havens gevaren en vervolgens ging men naar Schiphol. In Heemstede steeg in de speeltuin Groe- nendaal de vreugde ten top. Omstreeks acht uur waren de kinderen weer thuis. Geholpen door ds. Koerselman hijst inspecteur Schipper de vlag in top. Bejaarden Benthuizen hadden fijne toeht BENTHUIZEN De bejaarden heb ben erg genoten van hun jaarlijkse uit stapje. Het was mooi weer gelukkig. By vertrek kreeg men eau de Cologne, pepermunt en rookartikelen. Op de wa tertoren van Zandvoort werd koffie ge dronken. Men had daar een prachtig uitzicht op de zee. De reis ging verder via de Velscr- tunnel en de sluizen van Bloemendaal t Kopje van Bloemendaal werd ge luncht en daar werd verder een goed' deel van de middag doorgebracht. Door de bollenstreek ging de stoet naar restaurant HoornwiJck in Rijswijk om te dineren. By de terugkomst in Benthuizen vertelde burgemeester Steen- Bakker de belangstellenden over de tocht. Het was dc laatste maal dat de heer Steenbakker in zyn functie van burgemeester het uitstapje meemaakte. In november gaat hij met pensioen. Vol gend jaar mag hy dus als bejaarde mee. Burgerlijke stand van Benthuizen BENTHUIZEN Ondertrouwd: S. den Ouden. 22 j. en E. Vermeulen, 20 j. beiden te Benthuizen. BENTHUIZEN Gevonden: Een deel van een gehoorapparaat; inlichtin gen ten gemeentehuize. ALPHEN AAN DEN RIJN Volle Evangeliegemeente, gebouw Volksbelang Rhenanialaan, morgen 10 uur byeen- komst, spr. de hr. W. Yntema. Voetballen in Oegstgeest voor KAMEROEN OEGSTGEEST. Vanavond om 7 uur wordt op het sportterrein aan de Laan van Alkemade een voetbalwedstrijd ge speeld tussen de beide Geref. jeugdver enigingen en de Geref. kerkeraad. De opbrengst is voor de actie „Een miljoen Kameroen". De toegang tot de wed strijd kost 50 cent

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7