HK SSP huisknecht stol een U •x Q E PUZZEL VAN DE WEEK rv v- 9 De Idnderen van het Boshuis ZONDAGSBLAD ZATERDAG 13 JUNI 1964 MENSEN IN BOTSING £EN HALF JAAR geleden ontmoette ik de heer Jansen in het Huis van Be waring. Hij bleek huisknecht te zijn geweest. Geweest..., want hij was na een diensttijd van twintig jaar bij één werk gever ontslagen wegens het wegnemen van enkele niet waardeloze, maar ook niet erg kostbare zaken. De laatste keer stak hij een tinnen vaasje in zijn binnen zak, juist toen zijn broodheer de kamer binnenkwam. „Dus Jansen bekende, zich al enkele jaren aan soortgelijke diefstalle tjes te heben schuldig gemaakt. Via een cel in het hoofdbureau van politie belandde hij in het Huis van Bewaring, waar hij op het mo ment van ons eerste gesprek al een paar dagen zat. komen was. De verhouding tot zijn werkgever was altijd goed geweest, zodat er geen reden was om aan te nemen dat hij zijn werkgever op de een of andere manier wilde treffen. Hij was voor zijn arbeidsprestaties steeds geprezen en zijn salaris was even hard gegroeid als de vaardigheid waarmee hij zijn werk verrichtte. GEZIN en zag nog steeds tegen zijn vrouw op. Zij kon, vertelde hij, goed met geld omgaan, was han dig in het huishouden en had alles voor de kinderen over. De jong ste was nu negen, de andere drie kinderen 13, 15 en 17 jaar oud. Jansen vond dat zijn kinderen meer aan hun moeder hadden dan aan hem. Wat kon hij anders voor hen zijn dan kostwinner, vroeg hij. Hij had hun niets te bieden. Zijn vrouw was veel ver standiger dan hij en kon hen hel pen bij het huiswerk. Het viel ons op, dat Jansen het vrijwel steeds over de verhou ding tussen zijn vrouw en zijn kinderen had, maar slechts zel den iets vertelde over zijn rela tie met zijn kinderen en eigenlijk helemaal niets over het contact tussen hem en zijn vrouw. denken. Wij waren nu voor ons ge voel op een belangrijk punt ge komen, hoewel ik nog geen ver band zag met de gepleegde fei ten. Hóe dicht wij erbij waren, zou bij ons volgende contact blij ken. lijk: hij had het gevoel erbuitep te staan. Dat was begonnen, dacht hij, na de geboorte van het eer ste kind. Zijn vrouw had het daar erg druk mee gehad en dat had hij ook niet erg gevonden. Hij had zijn werk waar hij in opging. Doch langzamerhand was het ge zin hem ontgroeid. Niet door wat het aantal kinderen, maar meer, dacht hij, doordat de kinderen geleerd hadden dan hijzelf RUST - met de kin- deren meeleren. Hij werd het dom me mannetje in huis, dat nergens over mee kon praten. Als vader kon hij niet met zijn kinderen praten, als man ook niet meer met zijn vrouw. Bewust of onbe wust zocht hij een mogelijkheid om de aandacht van zijn gezin op zichzelf te vestigen. Hij had in een gesprek niets in te bren gen en (daar komt het verband met de diefstallatjes) probeerde toen op een andere manier iets „in te brengen" en zijn vrouw en kinderen duidelijk te maken dat hij er óók nog was. Wij hadden weinig tijd nodig om vast te stellen dat dit niet de Juiste oplossing was geweest. Dat vond de rechtbank ook. Jansen kreeg een voorwaardelijke straf met een proeftijd van drie jaar. De reclassering kreeg opdracht Jansen hulp en steun te verlenen. Waarbij? Wij dachten bij het vin den van zijn plaats in zijn gezin. Dit is een uitdaging die wij beiden elkaar voerden, elkaar wat beter kennen en groei de er een zeker vertrouwen. Op een keer kwamen wij te spre ken over zijn gezin. Het werd een meer dan oppervlakkig gesprek. Hij was achttien jaar getrouwd De dood van de aartsbisschop, door J. Holland Smith. Uit gave De Fontein, Utrecht. Een ruim tweehonderd bladzij den tellend boek over negen dagen uit het leven van de aartsbisschop van San Juan, John Henry Bra dy, die tegelijkertijd de laatste blijken te zijn. Mgr. Brady is door een communistisch gezinde dictator gevangen genomen en wacht in zijn cel op zijn lot. Hoe wel hem een „eerlijk" proces is toegezegd is hij bij voorbaat ter dood veroordeeld. Het boek geeft treffend de ge moedsgesteldheid weer van de bejaarde man. die uit zijn geloof kracht puttend, tot het laatste toe blijft vechten. Voorts verhaalt het van de avonturen van een groep guerrillastrijders, die onder leiding staat van José Diaz. Om zijn moe der te wreken deinst hij voor niets terug en hij slaagt er in de aarts bisschop te bevrijden. De redding komt voor deze echter te laat. De methoden, die de communisten toepassen zijn niet bepaald zacht zinnig. Daar wordt in dit boek veel nadruk opgelegd. Het vijfde wiel, door Mosje Sjamir. Uitgave Dc Arbeiders pers, Amsterdam. Uitgekomen in ABC-serie in ver taling van Liesbeth van WeezeL Het verhaal van Kolbo, die in de kibboetsj manusje van alles wordt, maar de gelegenheid krijgt om te laten zien dat hij meer kan dan vegen. Zijn tocht met een tractor door Israël is zo be schreven dat het een plezier is Een weg naar buiten, door An- dré Kuyten. Uitgave Ad Don ker, Rotterdam. Verward en onsamenhangend zijn de drie verhalen in deze bun del. Ze belichten op typische wij ze het doen en laten van de zo genaamde Pleinjeugd uit Amster dam. De verslaafdheid aan ver dovende middelen en bepaalde sexuele afwijkingen leiden, zoals uit dit boekje blijkt, tot ontwaar ding van de geestelijke levens waarden. De verlegen keizer, door Lo- dovico Terzi. Uitgave J. M. Meulenhoff, Amsterdam. Goed geschreven fantasie over de belevenissen van een Italiaan die in de zeventiende eeuw een gedwongen zwerftocht door China maakt. In het spannende verhaal zit een verfijnde spot met aller hande zaken waaraan men in het dagelijks leven terecht of ten on rechte waarde hecht. Amsterdam. Deze Meulenhoff-uitgave ver scheen in vertaling van Her man van der Klei. Het verhaal van een fotograaf die in zijn ge boortestad terugkeert en moeite heeft een nieuw bestaan te vin den. Het kost hem tijd zijn on schuld te bewijzen in gebeurte nissen die met hem in verband worden gebracht. lenhoff, Amsterdam. In de Meulenhoff-serie in verta ling van Koos Schuin:. Weiss ver telt van zijn leven, hoe hij als Correspondentie voor deze rubriek te richten aan de heer A. J. Ivens, J. P. Coenstraat 11, Den Haag. dacteur. De grote wedstrijden zijn vrijwel afgelopen. Ons rest nog de herkamp tussen Jozef Blankenaar uit Amsterdam en R.D.G. uit Den Haag om uit te maken wie zich clubkam pioen 1964 mag noemen. Dat het nog zover zou komen was eigenlijk niet meer te verwachten. De Amsterdammers die op papier ver reweg de sterkste ploeg op de been en RD.G.. de kleinst mogelijke /oor de Hagenaars, die nederlaag dank zij hun enig „keepers- open en aldus i bewerkstelligen. Dit wordt de derde herkamp tussen beide ploegen binnen enkele jaren. In de strijd tegen Gezellig Samen- finalet U zult begrijpen, dat ik darrig v kind zijn ouders zag, zijn jeugd- fantasieën en het losraken van het ouderlijk huis. Ieder vindt hier wel iets wat ook hemzelf als kind geraakt heeft. Adolf Hitler, door dr. J. S. Bartstra, Uitgave W. de Haan, Zeist/Standaard-boekhandel, Ant werpen (Phoeni pocket). Gebruik makend van de vele bekende bronnen heeft (inmiddels wijlen) dr. Bartstra een vlot lees baar en goed gedocumenteerd boekje over het leven van Hitier geschreven. Hét is een boekje zon der enige pretentie, hetgeen de schrijver in zijn voorwoord on derstreept, maar daarom niet minder van belang, vooral voor de opkomende generatie, die de oorlog niet bewust of helemaal niet heeft meegemaakt. Dr. Bart stra verwerkte o.m. de boeken van historici als H. R. Trevor Roper en A. J. P. Taylor, beiden uit Oxford, die respectievelijk „Testament van Adolf Hitler" en „De oorzaken van de Tweede We reldoorlog" schreven. 6. 7, 8, 9, 11, 14, 1®, 18, 19, 24. 25, 27, 29, 30. 31. 17, 21, 28, 32. 33, 35. 38. 38, 40, 48. 49, 50. Zwart: 2, 6, 9. 10. 14, J 42. Wit: 11. 12. 18, 19. 23. 1 21. 28. 33. 34. 39. 44, H Zwart dreigt met c de aaanval tegen wits lange vleugel en voelde zich wat men noemt „kip lekker". Wit liet zijn aanvankelijke 41—36 te spelen i Zwart: 6. 8, 10. 11. 12. 13, 14, 18. 16. 25, 32. 36. Wit: 21. 22. 24. 27. 29. 30. 34. 38. 43. 18X27 29X38 16X44 Voor de goede orde bericht ik u nog. dat mijn adres vanaf 15 juni Frankenslag 69, Den Haag. Telefoon 553678- Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. Welgevormd. 4. vertegenwoordiger. 8. meisjes naam. 12. lichaamsdeel. 13. punt van vertrek bij een wedstrijd. 14. wijnglas, 15. voorzetsel. 16. pasgang van een paard, 17. boom, 18. voedsel. 19- jongensnaam. 21. deel van een helm. 22. boom, 24. niet vast. 26. zijtak Ebro. 28. bedorven. 31. gevangenis (bar- goensi, 33. boom. 34. honigbij, 38. slede, 38 term bij het schaak spel. 40. vorstelijk eigendom. 41. rivier (Spaans), 43. plaats in Duitsland. 44. zelfkant. 45. steensoort. 47. maling, 49. scheikundig element (afk.). 50. plaats in N. Brabant. 51. verkeerd, 53. deel van een auto, 55. voorzetsel, 56. stad in Brits Nigeria, 58. onbep. voornaamw., 61. nachtgewaad. 62. masker, 64. eikenschors, 66. voor zetsel. 68. spijstafel, 69. witte populier, 70. gebpd, 71. spaarvar ken. 73. oorlogshaven in Bretagne, 74. boom. 75. rijstbrandewijn. 76. kanaal, 77. militair commando. Vertikaal: 1. jongensnaam. 2. fakkeldistel in M. Amerika, 3. sle de 4. de bovenste halswervel, 5. zinkerts, 6. eer, 7. deel v. d. bij bel (afk.). 8. rivier in Rusland. 9. voorzetsel, 10. buitenhaven. 11. zangwijs. 13. zware zoete wijn, 14. latwerk. 17. aanwijzend voornaam woord. 20. insekteneter. 22. plaats in N.-Brabant, 23. hoog bouwwerk. 25. verlegen. 27. goederentrein. 28. teken in de dierenriem. 29. ver ouderde meisjesnaam, 30. stad in Opper-Italië, 32. jongensnaam. 34 de dondergod, bij de Germanen. 35. hemelgeest, 37. bekoor lijk gelegen. 39. voorzetsel. 40. duinvallei. 42. bestelling. 46. onbep. voornaamw.. 48. steen, 51. mens. 52. duister, donker. o4. bijwoord. 56. katachtig roofdier. 57. plaats in Utrecht, 59. platte gebakken steen. 60. hoofdstad van Peru. 61. draad van een kaars. 63. voor zetsel, 6.5. zijde. 67. zot, 68. ligplaats voor schepen, 69. vogel, 72. gebod. 73. foei, 74. afkorting van dona. te, 4. km, 5. stam. 6. reis. 7. os. 8. Hm. 9. oog. 10. Eder. 11. Garda. 13. on. 15. Ir, 17. enter. 19. nevel, 21. dog. 22. Noren, 25. not, 26. 'gemet. 28. kerel. 29. sen, 32. ren. 33. cadet. 35. fee. 37. Tjmor, 39. Eem, 41. netel. 43. nobel. 45 traag. 46. pet. 47. ren. 49. dolen. 50. alk. 51. elp. 53. radar, 56. oor, 57. kader, 58. smeer, 60. mei, 62. pekel. 64. nok, 65. aster, 67. drost, 68. set. 70. tel. 72. klant, 74. rob, 77. mees, 79. rune, 80. Kent, 82. pair, 84. net. 85. re, 86. na, 87. hoe, 89. ne. 90. et. 92. Po, 93. op. INZENDINGEN Inzendingen worden vóór don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart worden geschreven. In de linkerboven hoek vermelden: „Puzzeloplos sing." Er zijn drie prijzen: van ƒ5.en twee r OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. batik. 5. sar. 7. oehoe. 11. gene, 12. mot; 14. eis, 16. mode, 18. alt. 20. nadir, 23. Gen. 24. Rg. 25. neg. 27. mos, 28. Kos. 30. Rt. 31. lover, 33. Ceres. 34. af, 36. temet, 38. Ma ren, 39. er, 40. en, 42. Lenin, 44. 'den, 45. te, 46. peer, 4a model. 50. arme, 52. tel, 53. ro bot, 54. sla 55. toen, 57. Karei, 59. kamp. 61. o.l., 62. pad, 63. lemma, 66. ge. 67. dr.. 68. Se dan. 69. noest. 71. ik, 73. beker, 75. keten. 76. om. 78. ter. 79. rok. 81. rel. 82. pa. 83. sen, 85. Ru ben. 87. kan, 88. teen. 90. een. 91. nap. 93. ooit, 94. stelt. 9o. ent. 96. opper. Vertikaal: l. Belg. 2. ant. 3. VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD VOOR DE JEUGD Beste nichten neven, ƒ2.50. Allereerst moet ik jullie van Tante Jos héél hartelijk bedanken voor al die mooie kaarten die ze heeft gekregen. Ze is er erg blij mee. Verschillende nichten en neven vragen of Tante Jos erg ziek is. Nee hoor, gelukkig niet. Binnenkort hoopt ze weer te beginnen. Jammer, dat jullie bijna geen van allen de puzzel gekleurd hebben ingestuurd. Sommi gen hebben dat wel gedaan en dat staat heel leuk. Veel briefschrijvertjes vertellen over hun schoolreisje. Dat is altijd een heel feest hè, zo'n hele dag uit. Als je moeder of vader je dan wegbrengt is het net of je een beetje met vakantie gaat. Willen alle meisjes en jóngens die mee- puzzelen vooral goed naar de letter kijken die aan de beurt is? Anders kan je geen prijs Minnen, hoor en blijft je brief een hele poos liggen. Afgesproken? VOOR OE JEUGD Zullen we nu eens kijken wi- er een prijs hebben gewonnen De hoofdprijs is voor Margriet Akse, Den Haag. De troostprij zen krijgen thuisgestuurd: Nel ly van Dam. Nicuw-Lekkerland en Cora Bardelmeijer, Ter Aar. De oplossing is: Als de hok jes met de stippen zijn ge kleurd, komen er een bloem, een vlinder, een vogel en een vis tevoorschijn. Het was niet moeilijk, hè. Nu gaan we de brieven be antwoorden: Stuur je de oplossing de vol gende keer op tijd in, H. Abra- hamse, Rotterdam? Schrijf dan eens wat je geboortedatum is Leo en Joop Alblas, Rijsoord waren ook te vroeg met de op lossing. Volgende keer beter? Jij hebt maar een verstandi ge moeder. Joke Baars, Oud- Beijerland. Je fiets zal wel mooi zijn, denk ik. Ga je er op naar school? Heb je fijn ge wandeld? Je was wel moe, ze ker. Wist jij niets te schrijven, Donnie Bakker, Rotterdam? Als je de volgende keer aan de beurt bent, schrijf je er dan wat bij? Iets over thuis of Tante Loes wil ook graag je geboortedatum weten. Hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag, Nellie Bal, Meer kerk. Heb je een fijne dag ge had? Zijn je vriendinnetjes ook geweest? Wat een grappig versje heb jij opgeschreven, 't Kan he laas^ niet in de krant, want die Fijn dat je je verkeersexamen gehaald hebt. Joos van Beek. Rotterdam. Je kan niet allemaal een fiets winnen, hè. Het is zo toch ook wel knap. Toen je met de schuur klaar was, zat jij zeker onder 't stof. Wat heb jij een verjaardagen te vieren, Lenie Bergwerff, Ro zenburg. Ik hoop dat je zelf ook een fijne verjaardag zult hebben met veel cadeaus. Heb je de zangplaat nog gekregen? Hoe is het met je Afrikaanse vriendinnetje? Je doet al een jaar mee met de Brievenbus. Fijn dat jij Tante Loes ook wilde schrijven, Sina den Bes ten, Schoonrewoerd. Was het groot feest, zaterdag? Wat heb je je moeder gegeven? Doe maar goed je best met zwem- Elly Beverwijk, Rotterdam, wanneer ben je jarig en hoe oud ben je? Heb je nog broertjes Jammer dat je ziek was op je verjaardag en in je vakantie ook nog een beetje, hè, Arie Be- zemer. Berkel. Nu weer hele maal beter? Heb je de avond vierdaagse helemaal meegelopen Je wandelt graag, lees ik. Het is een hele tijd geleden, dat jij geschreven hebt Marjon Boutkan, Bergambacht. Doe je eens wat vaker mee? Je ver siert je brieven mooi, hoor. Je hebt al een prachtig cadeau ge kregen voor je verjaardag. Je mag er wel zuinig op zijn. Ja, je zult wel bruin geworden zijn aan het strand. Waar ga je kam peren? Vindt Nanny het niel leuk meer om mee te doen? Gezellig van jou ook een brief te krijgen, Jopie Breederland, hoor. Dat was zeker knap dal jullie gymnastiekclub derde was. Wat hebben jullie veel auto's, Ga je daar wel eens mee uit? Jij gaat naar de huishoud school. schreef je. Klarie Bree derland. Zuidland. Ga je leren koken en bakken. Leuk lijkt dat. Schrijf je veel met je vr din en ga je wel eens naar haar toe? H njn 2 3 t [N H l» 5 7 1 li l 1 1 i 1 f) 11 12 -fi -■ at vi/ ky Meisjes en jon gens, deze week is het een kruis woordpuzzel. Hij is erg leuk. Jullie moeten het zo in vullen: figuur no. 1 hoort hij hokje no. 1; het pijltje geeft aan of je naar beneden of rechts moet in vullen en zo gaat het ook met de andere nummers. Sturen jullie de héle puzzel in? Doe je best. De oplossing inzen- Schrijven jullie de volgende keer een lange brief. Adri van Breugel, Almkerk, Wijntje Brug- mans, Well-Ammerzoden en na Brunt, Nieuwerkerk IJsscl? Graag je geboortedatum Jij kan keurig schrijven, An- nemicke ten Brummelcr, Ber kel. Je hebt de oplossing mooi gekleurd. Jij gaat maar uit. hè. een schoolreisje en nóg een gemeentereisje. Waar ben je toen heengeweest? Tante Loes vindt pioenrozen ook erg mooi. Was het gezellig toen Oma bij jullie was, Joke Buizer, Sprang- Capelle? Ik denk dat jullie schoolreisje wel leuk wordt. In de diergaarde is het fijn, hoor. Jij was net een week te vroeg, Leny Buys. Nieuwpoort. Zal je om de letter denken? Krijg ik de volgende keer van jou een lange brief, Menno Coehoorn, Rotterdam? Schrijf je dan ook je geboortedatum? Zal je de krant goed lezen. Trudic van Daalen, Maasland? Tante Jos is ziek. hè. Heb je de avondvierdaagse gehaald? Was je niet erg moe? Jij bent de oplossing vergeten te schrijven. Martien van Dam, Goudcrak. Ben je weer Helemaal beter? Was het feest met de verjaardag van de tweeling? Het ponyveulentje is zeker wel lief. Heb je fijn gevaren in de grachten? Kijk jij de volgende keer ook goed naar de letter, Nelleke van Dam, Bleskensgraaf? Ga je dik wijls naar de speeltuin? Dat was zeker wel een groot feest toen je broertje en zusje jarig waren. Nelly van Dam, Nieuw-Lekkerland. Dat kost je veel geld hè, allebei tegelijk ja rig. Vind je leren niet zo fijn? Jan Dokter, Ridderkerk doet er de volgende keer ook een lan ge brief bij, hè. Hoe oud ben je en wanneer ben je jarig? Was je een beetje bang op de roltrappen, Ietje Donk, Niemv- land? Nou, Tante Loes vindt het ook wel een beetje grieze lig. hoor. Het is zo hoog. En je bent in wel twee speeltuinen geweest. Leuke tekeningetjes maa Greet je Donker, Niemvland. is het met Betsie en Gertjan? Jammer, dat het zo lang duurt, hè. Waar ga je met het school reisje heen? Had je niet mee gewild met je opa en oma. Ria Dubbeldam. Gorinchem? Of kan je niet lang van huis? Het is wel weg. Tante Jos komt weer in lie hoekje als ze beter is, hoor. Wat heb jij leuk postpapier. Mija van Dueren den Hollander, Oudemolen. Hebben jullie nu drie honden of zijn de andere twee weg? Hoe oud is je broer tje Pieter? Ja, die Maaike is maar een ondeugd. Het heeft bij ons zondag ook heel erg ge regend. Fijn dat jij ook een nichtje wilt worden, Elly Duijzer, Poc- deroyen. Je schreef een gezel lige brief met keurig je geboor tedatum erbij. Waar maak je die aardbeiendoosjes van? Leuk dat je dan kaarten terugkrijgt. Wanneer ben jij jarig. Arend Aalbrecht, 's-Gravenzande? Stuur je de volgende keer de oplossing op tijd in? Jij hebt nu goed op je beurt gewacht. Margriet Akse, Den Haag. Dat is veel leuker, krijg je direct antwoord op je brief. Ik heb je brief aan Tante Jos doorgegeven. Jij hebt een schommelstoel ;ekregen, Marianne Aling, Den laag. Deftig hoor. Jouw zus gaat maar fijn met vakantie en jij straks ook, hè. Jij hebt ont zettend veel zonnebloemen in de tuin. Gaan die er allemaal wel in? Je bent de oplossing verge ten. Marianne. Jullie hebt de oplossing prach tig gekleurd. Hans en Wim van Belle. Den Haag. Was het leuk in Plaswijk? Tante Loes kent het wel, ze woont er dicht bij. Schrijven jullie de volgende keer je geboortedatum eens? Wat een grappige parkieten hebben jullie. Jannie van Beve- ren, Den Haag. Gezellige dag gehad met^ schoolreisje? 't Was Wat een knappe vader heb jij. Peter Binnendijk, Naaldwijk, om zomaar een fiets voor je te winnen. Je moet maar boffen hè. Jouw vakantie zal wel leuk worden. Waar ga je kamperen, Jannie dc Bode, Den Haag? Ben je al lang bij de padvinderij? Schrijf je de volgende keer, als je let ter weer aan de beurt is, je ge boortedatum in de brief? Jouw brief was te laat. Anne ke Boot, Haamstede. Daarom I door M. VAN NUIS-ZUIDEMA (Vervolg) Beduusd stond Han naar gesloten deur te kijken, en t< barstte ze in lachen uit. O, dat was toch al te gek. Hen op visite met een emmer paling. Ze ging bij de greppel in het Sras zitten. Misschien kwam en haar nog achterna om het mee naar huis te -geven. Zo, Han had een zonnig plekje uitgezocht, waar het gras al droog was. Ze luisterde naar het gezoem van de bijen, haar ogen gleden langs de heg... wat was dat daar.... nee maar, die moest ze hebben... jongens, een braamstruik, en zulke "grote za ten er aan, als ze van 't jaar nog niet gezien had. Ze had er al een paar in de mond. Heerlijk waren ze! Wacht, ze ging een heleboel plukken, en ze dan meenemen voor Iki en Jannie, en Dik zou ze ook wat fijn vinden. Toch viel het haar niet mee. De grootste en rijpste bramen zaten het hoogst. En dbordat er vlak voor de struik zo'n diepe greppel liep, kon ze er maar moeilijk bij. Ze stapte er dwars door heen, waardoor haar benen in de don kerblauwe sokjes kletsnat wer den, hier onder de struiken was alles nog nat. „Zal ik je soms helpen?" klonk plotseling een jongens stem vlak achter haar. Verschrikt zag Han, die op het smalle randje stond, en zich aan de heg had vastgegrepen om, met haar bramenhand streek ze haar haar uit het gezicht, rood blauwe strepen achterlatend. Achter stond een lange jongen. Hij droeg een lichte blouse metl grijze slipover en sportkousen van precies dezelfde kleur. Hij was erg bruin en had een dikke stok in zijn hand. „Zou jij er bij kunnen?" vroeg Han hoopvol. „Kom dan maar hier". Hij stak Han een hand toe, die toen met een flinke sprong met een ^iveer aan de andere kant „Kijk, daar boven zitten zul ke mooie, maar veel te hoog voor mij." „Vind je ze lekker?" vroeg de jongen, terwijl hij naar Hans bevlekt gezichtje keek. „Nou, ze zijn fijn, maar ik wou er zo graag wat mee naar De jongen, die een flink stuk groter was dan Han kon er ge makkelijk bij. Hij plukte ze met tak en al, dan bleven ze veel lekkerder, beweerde hij. „Het zal toch wel mogen van mensen van het Huis", zei Han ineens. „Welja, natuurlijk, en ze heb ben hier niets over te zeggen, want ze staan buiten het hek." Ja, dat was waar. Han was alweer gerustgesteld. „Woon jij in 't dorp?" „Nee. in het dorp eigenlijk niet, we wonen in het Boshuis." „In 't Boshuis..." Zonder erg te hebben in die verbaasde uitroep ging Han ver der: „Ja, en mijn broer is hier op het Huis. Ze hebben een neefje te logeren, en hij moet ee gaan spelen. Ik vind het lar, want we zijn altijd sa- en het is natuurlijk een vervelende jongen." (Volgende week verder) doen, Wilma Bljdam, Den Haag. Maar voortaan alleen als de let ter B aan de beurt is, dat heb je wel gelezen. Schrijf je er dan een briefje bij? Schrijven jullie eens wanneer je jarig bent, Liesje v. d. Does, Wassenaar en Nelly Dijkhuizen, Scheveningen? En hoe oud ben jij. Nelly? Heb je veel cadeaus gekregen, Cora Bardelmeijer, Ter Aar en was het gezellig? Zijn er veel vriendinnetjes geweest? Nou, wat ben je laat naar bed gegaan toen je moest zingen, zeg. Kon je je ogen nog wel open houden? Is je keelpijn weer helemaal over, Henny Bardelmeijer, Ter Aar? en was het gezellig? Zijn je broertjes ook weer beter? Je moeder heeft het maar druk gehad met jullie. Ja, jullie zullen wel moe geweest zijn aan het eind van de schoolreis-dag. Het was dan ook een lange dag. maar jullie hebben erg genoten, Doen jullie de volgende keer weer mee als de letter aan de beurt is, Leendert van Doorn, Alphen a/d Rijn cn Anneke van Duin, Noordwljk a/Zee? Schrij ven jullie dan een briefje erbij? Wil Leendert dan z'n geboorte datum opgeven en Anneke wan neer ze jarig is? Meisjes en jongens, de brieven bus is weer leeg. De letters E t/m K (dat is de letter van jt achternaam) zijn nu aan de beurt. Schrijven jullie weer? Tot ziens. TANTE LOES is hij een poosje blijven liggen. De lammetjes zijn nu al groter, zeker. Moet je veel schoolwerk maken? Marga en Jolande Boven, Den Haag hebben intussen wel gele zen wanneer ze moeten schrij ven, hè. Doen jullie de volgende keer op tijd mee? Is je -opa weer helemaal beter, Anja de Bruin, Den Haag? Ben Je nog bij hem op bezoek ge weest? Hoe oud is je zusje Nel leke? Hb je je zwemdiploma al? Plak jij je postpapier zelf zo leuk. Marjan de Bruin, Den Haag, of koop je dat zo. Kan jij zo goed handwerken? Je hebt al veel gemaakt, hoor. Leuk dat jij ook mee wilt

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 16