VLEET Praatgrage raad Rijnsburg had vele uren n lodig Hazerswoudse bejaarden waren een dagje uit T andverzorgingswagei in Oegstgeest ACTIEVE AGENT-BEZORGER NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DONDERDAG 11 JUNI 1964 VISSERMNIEUWS BU DE IJMUIDEN De haringvisserij die de laatste tijd toch al niet best was, is nog een stuk minder geworden. De meeste schepen hadden zich eergis teren naar 58 NB begeven, omdat er zuidelijker niets te vangen was. De eerste dag leek deze verhuizing alleszins gerechtvaardigd te zijn, maar woensdag zat de klad er weer in. Ving men aanvankelijk nog per trek on geveer twintig kantjes, nu moest men zich tevreden stellen met ongeveer tien kantjes per trek. Dat wil zeggen de gelukkigste schepen, de meeste andere bleven daar nog ver beneden. Daar er ook weinig andere vissoorten in de netten belandden, was er helemaal geen reden tot juichen. Dat deden evenmin de bemanningen van de grotere kotters op 55 NB. Na de voorspoedige vangsten van de laat ste dagen vielen de grotere kotters op 55 NB. Na de voorspoedige vang- ste dagen vielen de resultaten nu bij zonder tegen.Verder dan tot trekken van 20 manden bracht men 't nietEen groot gedeelte daarvan moest in zee te ruggestort worde n,omdat 't niet voor de menselijke consumptie geschikt was. Uiteindelijk resteerden er per trek on geveer tien manden bruikbare vis, hoofdzakelijk kleine schelvis en wijting. Ook uit de Sylt kwamen meldingen binnen van teruglopende vangsten. Kon men het een paar dagen geleden nog tot trekken brengen van veertig kilo tong en een paar manden andere vis, nu waren er vele schepen die nau welijks tot de helft konden komen. On der de Nederlandse kust gingen de vangsten achteruit, maar niet zo hard als in de Sylt Sommige schepen kon den nog trekken doorgeven van vijttien kilo tong en een mand of vijf schol wijting. In de Noord werd weer e wat koolvis gevangen, ook kwam daar tamelijk veel gul en kabeljauw voor. Op 56 NB konden de schepen die eer gisteren op kabeljauw stootten nog even hun gang gaan, maar na de mid dag bleken de dikkoppen verdwenen te zijn. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen tien schepen van de Noordzee. Zij zorg den voor een aanvoer van 3680 kisten vis, waarvan 180 kisten schelvis, 10 kisten radio, 60 kisten wijting, 180 kis ten gul en kabeljauw, 560 kisten kool- vis, 190 kisten haring, 85 kleine kisten haring, 420 kisten makreel, 140 kisten schol, 90 kisten diversen, 1150 stuks stijve kabeljauw en 1500 kilo tong. Verder was present de IJM 28 Am sterdam met 1720 kisten uit de verre wateren, waarvan 250 kisten schelvis, 520 kisten gul en kabeljauw, 550 kisten koolvis, 400 kisten roodbaars. De prijzen vielen niet tegen. Ondanks lige markt sprake. Zo noteerde de gro te schelvis gemiddeld vijftig gulden per kist, ook de wijting, die de laatste da- wat de dichte soorten betreft bijna steeds tegen de opvangprijs aanzat,lag nu goed in de markt en werd met ge middeld vijfendertig gulden per kist goed betaald. Wat er was Voor de IJmuider donaerdagmarkt stonden onder meer genoteerd de KW 159 Marian Ellen met 580 kisten, 280 kleine kisten haring en 350 stuks stijve kabeljauw en de IJM 211 met 350 kis- ;n 400 stuks stjjve kabeljauw. Voor de maandagmarkt was al bekend de KW 171 Jan Naria met 850 kisten de IJslandse wateren. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 0 kisten schelvis, 20 kisten wijting, kisten gul en kabeljauw, 40 kisten haring, 300 isten makreel, 200 kisten schol, 1500 kilo tong en 550 kantjes ha ring. Oplossing Eindelijk is een oplossing gevonden jor de moeilijkheden die na het invoe- ;n van de vrije zaterdag in de IJmui der vishallen waren ontstaan. In eer onderhoud met de Stichting Vislosrege- ling IJmuiden hebben de bij deze stantie aangesloten havenarbeiders zich bereid verklaard met ingang van vrij dag 19 juni ook 's middags te werken. Voortaan kunnen schepen die zich voor zeven uur *s morgens hebben gemeld ook na de middag aan de markt schijnen. De laatste afslag heeft om Volgens de bepalingen van het Col lege van Rijksbemiddelaars kunnen schepen van 50 PK of meer uitsluitend worden gelost door de havenarbeiders die op de lijst staan van de stichting. Men heeft nu goede hoop dat IJmui den de veren die men na de invoering de vrije zaterdag heeft moeten la ten kan terugplukken. Want hoewel vele schepen Neerlands grootste aanvoerha- voor vis de rug hadden toege keerd, ging dat naar informaties van de stichting niet van harte. De prijzen lagen in de havens waar men nu aan de markt verscheen veelal lager en ook de service ontbrak wel het een ander. Men nam deze ongemakken echter voor lief door de winst die men boekte op het gebied van de visdagen. Om in IJmuiden voor een losbeurt op maandag in aanmerking te komen, moest men veelal al in de loop van donderdag de visserij afbreken. Nu men echter tot ver in de vrijdagmid dag terecht kan, is dit bezwaar voor groot gedeelte van de baan. Bo vendien is het voor de vissers veel aan trekkelijker in IJmuiden te markten. Weliswaar gingen vele handelaren de vloot naar de nieuwe aanvoerhaven achterna, maar dat ging niet van har- Dit bracht altijd extra kosten piet zich, maar men trok toch de boer op aan zijn trekken te kunnen komen. Nu kunnen beide partijen elkaar weer recht in de ogen zien en dan kan het bedrijf alleen maar ten goede komen, al was het slechts om het feit, dat al leen een grote eensgezindheid het Ne derlandse visserijbedrijf uit de impas se kan helpen. De IJmuider havenarbeiders hebben door hun bereidwilligheid langer te v ken een goed voorbeeld gegeven dat volging verdient. Men behoeft bang te zijn dat de oplossing na de mid dag niet in een snel tempo zal verlo pen. Men heeft de beschikking ovei een korps van ongeveer vijftig reserve- kaairiddres, dat bij grote drukte in de losstrijd kan worden geworpen. J ubileumbijeenkomst Bijbelgenootschap in Katwijk-Rijn KATWIJK AAN DEN RIJN In de hervormde kerk te Katwijk aan den Rijn werd een Jubileumsamenkomst gehou den van het Ned. Bijbelgenootschap. I>e bijeenkomst werd geopend door de heer J. D. van Delft die in zijn openings woord inging op de geschiedenis van het genootschap en in het bijzonder wees op het feit. dat op 29 juni het 150-jarig bestaan zal worden herdacht. Ds. A. Baas sprak over het onderwerp: „De grote werken Gods". Hy ging nader in op het onstaan van het N.B.G. ui 1814. De Bybel is in meer dan duizend talen overgezet. Ook aan de nieuwe bijbelver taling heeft het Genootschap belangrijke hulp verleend. Grote waardering moeten we hebben voor het pionierswerk hierin betoond. Het slotwoord werd gesproken door ds. A. Makkenze. Dezewekte de aanwe zigen op de ons toebetrouwde Bijbel door te geven aan hen. die Gods woord niet kennen. Medewerking aan deze bijeenkomst verleende het chr. gemengd koor onder leiding van de heer B. Siereveld. De heer J. van Rijn bespeelde het orgel. Uitstapje Kalwijkse bejaarden KATWIJK AAN ZEE De afdeling van de algemene bond van bejaarden maakte haar jaarlijkse uitstapje Begun stigd door prachtig weer werd 's middags om half een gestart uit de Wilhelmina- atraat. Men ging via Aalsmeer Uithoorn. Hilversum en Amersfoort naar de Leus- derheide. In hotel Bergzicht werden con sumpties aa-ngeboden. Op de terugtocht nuttigde het gezelschap in Utrecht in een keurig verzorgde zaal een broodmaaltijd De voorzitter, de heer Hollinga dankte allen hartelijk, die aan het welslagen van deze tocht hadden meegewerkt. Ds. Vink sprak een dankwoord en ein digde met dankgebed Na een wandeling in de vogeltuin werd de terugtocht aanvaard, Duiven vlogen KATWIJK AAN ZEE - De postduiven- houdersvereniging De Rijnmonders hield een wedvluoht met oude duiven van St Denis. Afstand 392 km. De uitslag: W van Zanten 1468 11; J Meulendijk 2—5—10: W Heemskerk 3—22—23; J Jungerius 7—12—34: H Smit 9—32; G Noteboom 13—18—19: M Sou- verein 14—33; T Meirink 15—16: B Paauw 17—26—30; T de Liefde 20—28; H M TJebbes 21; T de Mooij 24: W de Vreugd 23; A van der Plas 27; G van Kruistum 29; J Heemskerk 31—36; I Schadee Doorn 35. KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoog water 4 29 en 17.01 uur (springvloed) laag water 0.19 en 12.43 HAZERSWOUDE, Het mooie weer in gisteren heeft er toe bygedragen, dat de jaarlijkse uitgaansdag voo de bejaar den bU uitstek prettige dag Is gewor den. Reeds vroeg stonden de deelnemers te popelen. Een viertal bussen en enkele particuliere wagens vormden dé stoet, die omstreeks half tien vertrok. Het eerste reisdoel was Noordwijk en en vroeg zich af of de commissie reeds in tevoren heeft ge* .-Men, dat 'tdeze dag gunstig weei zou zijn. Want wat trekt bij warm weer dan verkoeling te zoeken aan het kustgebied? In De Zee leeuw werd koffie gedronken. Van Noordwijk af werd koers gezet r Bloemendaal. waur een diner werd aangeboden. Tijdens het dmer werd het woord gevoerd door de predikanten ds. Advertentie Voor „FRIMATIC" KOELKASTEN J. A. SCHOUTEN Alphense leerlingen huishoudschool zijn leuk uit geweest ALPHEi.. Drie tweede klassen var de huishoudschool ..Koningin Juliana" waren enkele dagen te gast in de jeugd herberg „De Duinark" te Noordwijker- honi Hei was prachtig v.-eer zodat alle activiteiten in de buitenlucht konden plaats hebben. Omdat men daar vrij toe gang heeft tot duin en bos, was dit erg plezierig De leerlingen hebben in spor tieve samenwerking allerlei opdrachten uitgevoerd en zij hebben door deze ex cursie hun kennis van de flora en fauna van het duingebied vergroot. Een hoogte, puht van het verblijf was wel: Een kamp vuur door de jeugdherbergvader aar strand ontstoken. De vormingsklasse heeft een vormings- week gehad in de volkshogeschool „De Zandhoeve" te Bergen (N.H.) Men was daar tezamen met de vormingsklasse uit Zaandam. Het programma was zeer af wisselend. Het bestond om uit discussies en lf zingen over wereldprob) nen zoals ra: sendiscriminatie, overbevolking, éénwo. ding van Europa enz Ontspanning was ook een belangrijk onderdeel van het p.ogramma: sport, creatief spel. muziek en zang. Verder had ieder elke d-g haar taak het huishouden. Onder de leukste dingen behoorden h.' zingen van Israëlische. Spaanse en Portugese volksliederen dooi de Israëlische zang mevrouw Avira Semadar. en het volks -nsen A. Brink en ds, G. Jonkers alsmede door dr. De Pachter, die allen de reis maakten. Vooraf was een welkomstwoord gesproken door de voorzitter van de com missie voor ouden van dagen, de heer L. J. Jacobs. mens de bejaarden sprak de heer W. Slootweg sr een dankwoord De tocht ging verder naar Avifauna te Alphen aan den Rijn. Hier werd de thee gedronken en brood gegeten, De dames Timmermans en Fase gaven daar haar kunnen ten beste als dichteres en de heer Kaptein verraste de aanwezigen op solo. zang. Als vanouds stond bij de aankomst thuis de Harmonie aangetreden de thuiskomst zo feestelijk mogelijk te maken. Velen waren uitgelopen om d< bejaarden een hartelijk ontvangst te be. reiden. De heer Jacobs snrak woorder dank to*, de burgerij, die deze dag weer mogelijk had gemaakt. Viswedstrijd iii Ter Aar TER AAR. De hengelsportvereniging De Brasem hield voor haar leuen wedstrijd in haar eigen Put", een dorado van natuurschoon. Er werden 26 vissen gevangen, waaronder één karper, door 45 vissers De uitslag is: 1 C, Heemskerk: 2. W. Th. den Haas. Alphen; 3. T. Baas. Nieuw. 4. P. Bouthoorn, Alphen; 5 A. d. Haven; 6. G. Verkerk. Uithoorn; 7 H. Verkerk, Nieuwveen; 8. Chr van Goos- willigen; 9 Schijf; 10. W. Rietveld: 11 W. Lenting, Alphen: 12 M, Straver. Al phen; 13. P Zuidam, Alphen; 14 D. van Leeuwen, Alphen; 15 D. Zirkzee. Alphen; 16. J F. Popeliers, Katwijk. Succes voor brandweer LEIDERDORP Bij de provinciale brandweerwedstrijden te Bergschenhoek behaalde de vrijwillige brandweer Leiderdorp zatenlag in klasse 2 de prijs. Naar aanleiding van dit succes gaat de groep, die bestaat uit de heren van Vliet (bevelvoerder) Egmond, H. van de Groep, G. de Jong, L. G. Wassenburg, M. van de Berg, C. de Koning, J. M. de Koning en A- Vons. op 4 juli naar de selectiewedstrijden te Hellevoetsluis. VOORHOUT De plaatselijke ziekvereniging St. Cecilia heeft op het bondscomcours een eerste prijs met pro motie naar dc hoogste afdeling, met lof de jury, behaald. De harmonie was uitgekomen in de ere-afdeling. De 37 muzikEmten met directeur L. Th. Jansen uit Den Haag zyn gisteravond gehuldigd. Op het bordes van het gemeentehuis sprak burgemeester Smolders hen toe. waarna het feest werd voortgezet in het parochiehuis. Prij zen ziekzoekers te Sassenheim SASSENHEIM De prijsuitreiking na de ziekzoekwedstrijd 1964 zal plaats heb ben op donderdag 18 juni om 8 uur in café ..De Oude Post" te Sassenheim. door de heer J. baron van Knobelsdorff, bur gemeester van Sassenheim. Het diploma ..Narcissen" wordt toege kend aan: N. v. d. Ploeg. Julianadorp; N. J. Kappelhof, Hillegom; Prijzen ziekzoekwedstrijd narcissen: A. M. Staal. C. v d. Klauw. L, Schoorl, J. Slobbe. H. v. d. Poll. allen te Lisse; R. Duiker, Sassenheim; K. Verdegaal, Noordwijkerhout. ijzen diplomahouders narcissen: K. C. Honders, Lisse (wisselbeker); H. Möh- len. Lisse; Job de Ridder, Noordwijk B., H. Kühn, Sassenheim; C. J. v. d. Beek, Lisse; W B. v. d. Krogt, Sassenheim; J. Eikelenboom, Sassenheim; W. de Ridder, Noordwijk B., W. v. Zuylen, Noordwijk B, P. L. Biesheuvel, Hillegom. Oorkonde hyacinten wordt toegekend in: G. v. Schie, Abbenes, J. L. van Tol, Sassenheim; D Wilderman, Lisse; J. G. Vink, Sassenheim: A. de Ridder, Noord wijk B.. P. Bouterse, Abbenes; A. Bal kenende, Lisse; C. P. C. v. d. Salm, Voorhout; G. H. v. Egmond. Hillegom; P. J. M. v. d. Salm, Voorhout; J. P. Tongeren, Hillegom. ijzen ziekzoekwedstrijd hyacinten: P. J. Berbee, Hillegom; L, v. Schie. Hil legom; Th. Beyk, Lisse; H. Möhlen, Lisse; P. J. Wesselink, Haarlem; K. C. Honders, Lisse. Aanmoedigingsprijzen voor jeugdige deelnemers: D. Boekee, Sassenheim; Hoeervorst, Noordwijkerhout. SASSENHEIM In het bericht gisteren over het uitstapje van de bejaar den stond abusievelijk, dat de chauffeurs voordat de passagiers worden afgehaald, zich moeten melden in de directiewagen de Parklaan. Dit is onjuist. Zij moe ten zich niet vooraf melden, maar pas nadat ze hua passagiers hebben afge haald Verbouwing van Lisser gemeentehuis LISSE. Tengevolge van de uitbrei ding van het ambtenarenkorps is hel noodzakelijk in het gemeentehuis voor zieningen te treffen voor de afdeling al gemene zaken. B. en W. stellen voor eer sedeelte van de typekame- bij de afde ling algemene zaken te trekken. Voorts is het ook mogelijk ruimte te vinden het inrichten van een wethouderskamer en een commissiekamer, terwijl daar naast ook nog een spreekkamertje kan worden gecreëerd De verbouwingskosten zullen ƒ21.000,'vorderen. LISSE, B. èn W. stellen voor de ter mijn van de onbewoonbaar verklaarde woning Ringdijk 14 voor een jaar te lengen, aangezien de bewoners nog geen passende woonruimte kon worden aange- LISSE, Nu de Eerste Poellaan door de bebouwing van de Poelpolder zijn functie als landbouwweg naar het daar achter liggende poldergebied verliest stellen B. en W. voor de Tweede Poellaan van het polderbestuur over te nemt te verbeteren, hetgeen de gemeente ƒ5.000,zal kosten. LISSE, Het aannemersbedrijf Hors man Co. en Marseille wil een ni werkplaats bouwen met uitgang aa Wagendwarsstraat. Deze firma zal dan een nieuwe werkplaats bouwen vo< firma Van Nieuwkoop. Instorting van de aardappelinarkt voorkomen Op grond van de regelingen die het produktschap voor aardappelen in fe bruari en maart in het leven heeft ge roepen om een bodem in de markt te leggen, zijn by het voedselvoorzlenlngs- In- en verkoopbureau in totaal 18 500 ton consumptie-aardappelen aangeboden, waarvan 16.300 ton kleln-bintjes. Met het gebruikmaken van de regelingen hebben de meeste gegadigden zo lang mogelijk gewacht. Tot eind-mei was doen van aanbiedingen mogelyk. In n en april was het aanbod niet meer 1.100 ton en ongeveer 2000 ton. De kwam in mei: in de laatste week die maand 4.200 ton. Het produktschap voci aardappelen verwacht, dat van de aangeboden boe veelheid van 18.500 ton ongeveer 15.000 ton werkelijk als veevoeder zal worden afgezet. Ongeveer 3.500 ton valt af gens afkeuring de aardappelen moes ten van exportkwaliteit zijn annule ring van aanbiedingen of leveringen var kleinere dan de aangeboden hoeveel heden. Het produktschap berekent de total* kosten (inol. controlekoste.i ed: op on geveer f 1.100.000. De helft daarvan wordt door de staat gedragen, óe andere helft door het consumptie-egalisatiefonds van het produktschap. De staatsbijdrage be reikt dus niet het door de minister van landbouw in diens toezegging gestelde maximum van f 750.000. Het secretariaat van het produktschap Is van mening dat met behulp van de gelegde prijsbodem een catastrofale in storting van de prijzen voor goede con sumptie-aardappelen is voorkomen. Lisser bejaarden waren dagje op stap LISSE Op een zomerse dag, gisteren, hebben de Lisser bejaarden hun jaar lijkse uitstapje gehad. Men heeft bijzon der genoten van de tocht naar en door Het Gooi en een bezoek aan Anna'- Hoeve te Hilversum. Men reed langs ..Drakenstein" bij de Lage Vuurse; mooie bloemen voor de prinses werden afge geven en verder ging het naar de geving van Utrecht. In Alphen aan den Rijn wachtte diner, waaraan ook burgemeester De Graaf met zijn echtgenote aanzaten. De heren J. van der Lans en J. Kuipers spraken namens de bejaarden woorden Het Bestuur van V.V.V. Katwijk wil allen die hebben medegewerkt, de groep Lengede op zo voortreffelijke wijze te ontvangen en te verzorgen, hartelijk dankzeggen voor hun medewerking. Namens de mensen uit Lengede, de gehele bevolking van Katwijk, hartelijk dank voor de liefdevolle ontvangst, dit zijn de woorden van een der geredde Hanüsch. De gastgevers-sters krijgen via een schrijven van V.V.V. een speciaal bedankje. Het Bestuur van V.V.V. Katwijk Ook Rijnsburg en Warmond OEGSTGEEST In mei heeft de werkcommissie belast met de voort reiding van de eventuele invoering van de schooltandverzorging in de f meenten Oegstgeest, Rijnsburg en Warmond een rapport ingezonden. H doel van de in het leven te roepen stichting is het blijvend gebit van i kinderen, die de scholen voor gewoon lager onderwijs bezoeken, voor tan bederf en de gevolgen daarvan te behoeden. De periode van de lagt school is zo belangrijk, omdat in het begin daarvan de kinderen begin» te wisselen. Dit gaat de gehele schoolperiode door. Een volledige beha deling wordt gegeven; alleen voor regulering en andere luxueuze bewt kingen verwijst de schooltandarts naar de gewone tandarts. Het ligt in de bedoeling op 1 septem ber te starten en dit eerste jaar de deel neming te beperken tot de leerlingen van de eerste klas. Ieder volgend school jaar zal er een klas worden bijgenomen. De deelneming zal geheel op basis van vrijwilligheid geschieden. De ervaring elders leert, dat 85 pet. van de school kinderen deelneemt. In de te vormen stichting hebben ir ieder geval zitting: de gemeenten; de al- DE SPIEGEL - PRINSES - AREND vraagt voor KATWIJK i Administratie De KAPSALON ANITA Parsstraat 42 te Katwijk (Hoornes) is heden aangesloten onder nr 2402, b.g.g. 3721 RIJNSBURG Een praatgrage raad had gisteravond vele uren nodig om zich door de agenda heen te worstelen. Een belangrijk deel van de ver gadertijd werd besteed aan een principiële discussie over de Algemene Bijstandswet. De raadsleden konden niet tot een eensgezind standpunt komen ten aanzien van de taak van de Kerken voor de armenzorg. „So ciale zaken" stonden bij de overige debatten sterk in de belangstelling Met name de P.v.d.A.-fractie brak een lans voor de minder draagkrachti- gen om te bewerkstelligen dat verschillende lasten (reinigingsrechten, leges) voor deze groep verlaagd worden. Ernstige bezwaren had de raad tegen plaatsing van een benzinepomp in de druk bereden Kanaalstraat. Het ooilege van B. en W. kreeg vrijheid naar bevind van zaken te handelen. Naar aanleiding van die laatste opmerking, betoogden de heer C. Kralt en wethouder H. de Mooij, dat in een dergelijk geval de Kerk een duidelijk, door Christus zelf gege ven opdracht, verzaakt. Wethouder De Mooij voegde daaraan toe dat dit soort zaken niet zwart/uM kan woi den gesteld. Als de overheid ondet steuning geeft, betalen wij het ook, door onze belasting te voldoen. Als één Kerk op het standpunt blijft staan zélf voor haar armen te r ten zorgen, dragen de leden van die Kerk een dubbele „armewlast". De heren T. Kralt en K. Zandbergen zagen een zodanige uitbreiding van de taken van de kerk dat de kerk niet in alle gevallen voldoende hulp kan bieden. Verder kwam bij dit zeer uitvoerige debat nog naar voren dat de kerken var Rijnsburg het aandeel dat zij van dc financiële lasten van het bejaardencen trum „Avondzon" dragen willen vermin- Benzinepomp Het voorstel tot aankoop van een stukje grond van garage Noort haalde de eind streep niet. De bedoeling is dat deze garage een pomp plaatst aan de druk bereden Kanaalstraat. Om te voorkomen dat benzineslangen het trottoir blokkeren, wilden B. en W. het trottoir naar achteren verleggen en de pompen vóór het trottoir plaatsen. De heer W. L. van der Gugten betoon de zich een felle tegenstander van voorstel en hy kreeg hierin de heren Van der Laan en Van der Mey, C. Kralt Kromhout mee. Een benzinepomp, me de men, hoort in de smalle Kanaalstraat niet thuis, want de tankende auto's blok keren het verkeer. Bij het voorste] tot vaststelling van de „Bezoldigingsverordening Rijnsburg 1964" vroeg de heer D. v. d. Mey de bezoldiging van de chef-fitter nog eens nader onder de loep te nemen. De burgemeester zegde dit toe. De heer T. Kralt zag graag dat er bij het buitenpersoneel meer op aangedron gen zou worden diploma's te behalen. Dit zou o.a. kunnen gebeuren door diploma toeslagen. Ook hierover zullen B. en W- zich nog eens beraden. Genoeg tijd Het voorstel tot vaststelling van een verordening ter uitvoering van de Alge mene Bijstandswet behelst een clausule, die bepaalt dat B. en W. toekenning van een ondersteuning in eigen hand houden. De heer D. v. d. Mey vroeg zich af of B. en W. hiervoor wel genoeg tijd kun nen vinden. Hij vreesde dat hierdoor voor de betrokkenen belangrijke zaken vluchtig behandeld worden. De burgemeester stelde dat B. en W zonder twijfel bereid zijn een commissie van bijstand te benoemen als daartoe reden mocht zijn. Op dit moment kan nog niet bekeken worden hoe deze zaak zich zal ontwikkelen. De vraag is of de kerken ondersteuningsgevallen gaan door sturen naar de gemeente, zoals in andere plaatsen wel het geval is. HORLOGES GOUDEN RINGEN VERLOVINGSRINGEN KLOKKEN Vrijblijvend zlcbtzending aan buis G. KOELEWIJN B. en TV. stelden, dat er een (overi gens „clandestiene") benzinepomp staat, al jaren en dat daardoor histo rische rechten zyn verkregen. Men zou dit garagebedrijf ernstig dupe ren als men nu een verbod oplegt. Een belangrijk onderhandelingspunt is voorts geweest de bezetting van een naburig parkeerterrein met voor de handel bestemde wagens. De fa. Noort is bereid haar garagebedrijf te verplaatsen, maar de gemeente heeft geen grond beschikbaar. Van de raad uit kwamen daarop sug gesties t.a.v. verkeersmaatregelen die op hun bruikbaarheid zullen, worden ge toetst Uiteindelijk bleek de meerderheid van de raad niet bereid een zodanige regeling te treffen dat vóór garage Noort een permanent pompstation komt; in de overeenkomst wilde men een tijds limiet stellen. Uiteindelijk werd de af spraak- gemaakt dat B. en W. de vrije hand krijgen in het opstellen van waarden die o.m. tot doel moeten heb ben dat het verkeer niet onnodig wordt gestoord. In verband met het tijdelijk karakter dat de vergunning moet krijgen, zullen B. en W. ook bekijken of aankoop van het stukje grond wel gewenst De heer W. L. van der Gugten vroeg kreeg de aantekening „tegen". Reinigingsrecht De reinigingsrechten wei-den verhoogd, nadat de heer D. v. d. Mey een voorstel tot vermindering van deze rechten weinig-draagkrachtigen had ingetrokken op de verzekering dat op vele verzoeken reeds gunstig is beschikt. Dit geldt trouwens niet alleen voor dc reinigingsrechten. In vrijwel iedere ver ordening is een z.g. hardheidsclausule op genomen op grond waarvan ontheffingen worden verleend. De ontheffingen worden automatisch verleend, doch op goede gronden berustende aanvragen worden nooit geweigerd. De heer P. Ravensbergen vond het tarief voor huwelijksbevestiging te laag. Dit ontlokte nogal wat vrolijke opmer kingen maar bewerkstelligde toch geen verhoging van de leges. Deelneming aan een stichting tot school tandverzorging ondervond geen tegen stand van betekenis. De raad voteerde de f 300.000 méér voor de bouw van het nieuwe raadhuis (er was al eerder een mil joen gulden gesohikbaar gesteld). Niet zonder bedenkingen vooral het architectenhonorarium (f 150.000) vond men zeer fors. Het college voelde zich ten aanzien van dit be drag ook wel wat bij de neus geno men, maar na een uitvoerige toe lichting van de burgemeester ging de raad toch akkoord. de comptabiliteitsbesluiten, deelde de voorzitter mede dat het begrotings tekort voor 1964 teruggebracht is van f71.000 tot £20.000. gemene ziekenfondsen: de Nederlani Maatschappij tot Bevordering van t Tandheelkunde of plaatselijke afdeli daarvan- De heer F. C. Orth, Oranjelaan 17,1 zich eind vorig jaar als tandarts in I gemeente heeft gevestigd, is bereid schooltandarts in dienst van de Stichb te komen. Hij zal het eerste jaar d ochtenden per week aan de stichting bonden zijn. Wat de wijze (plaats) van behandelt betreft, moest worden gekozen uit: I* handeling in een bepaald centrum (j bouw); een verplaatsbare installatie; i dentalcar. De werkcommissie kwam I de conclusie, dat een dentalcar de vcj keur verdient. W. stellen voor in samenwerk} met de gemeenten Rijnsburg en V/i mond tot de instelling van een Stichü 'oor schooltandverzorging over te gsi Het Raadslid Blansjaart Oegstgeest overlede OEGSTGEEST Geheel onverw* is vandaag op 51-jarlge leeftijd oi - leden de heer Gerrit Blansjaar, Kol bloemlaan 7 te Oegstgeest. De heer Bli jaar was sinds 1945 lid van de gems te raad als afgevaardigde van de CE Sinds 1955 was hy voorts bestuun van de woningbouwvereniging „Bultf lust", terwijl hy ook nog voorzitter n van de vakgroep volksgezondheid vi verplegend personeel, afdeling Oef geest, van de christelyke bond. Voorts maakte hy deel uit van het organiseerd overleg voor gemeentepeu neel en -werklieden. In 1957 mocht zyn werkzaamheden betrekking hadden op de arbeidstheraj In de sportbeoefening van de patiëm had hij een belangrijk aandeel: hij rio te een voetbalclub op, die aardige s cessen boekte. Maandag om 2 uur wordt in de Grofl of WilLibrordkerk te Oegstgeest rouwdienst gehouden, waarna de bef fenis zal plaats hebben op het kerk) aldaar. Straatnamen in Oegstgeel OEGSTGEEST Het Algemeen Mj werkersfonds heeft verzocht de waaraan de in aanbouw zijnde flats I oosten van de Lijtweg komen te stu een naam te geven. Daar de weg ai sluit op de zeeheldenbuurt, stellen B I W. voor deze te noemen: Aert van Ki laan. Luitenant-admiraal Vah Nes van 1665 af plaatsvervangend oppert velhebber van de vloot; hij diende om De Ruyter en Cornelis Tromp. In de bloemenbuurt ten oosten vanl Dorpsstraat zijn twee wegen in aani die B. en W. voorstellen te noemen: i terlaan en Begonialaan. Uitbreiding „Hofwijck" te Oegstgeest OEGSTGEEST Het bestuur van I bejaardencentrum „Hofwijck" i8 vo' nemens op korte termyn uitbreidingl geven aan de ziekenafdeling. Naast I voor zieken bestemde dagverbiyf enl aansluiting op de ziekenafdeling isl bouw van een verbiyf, waarin bedi geplaatst kunnen worden noodzakell Van medische zyde is re'cds te kenf gegeven, dat deze uitbreiding zeer wenst is. Om deze aanbouw mogelijk te mak is aan de achterzyde van het gebouwI de ziekenafdeling een strook grond noi van 51 m2. Deze grond was bij de oprichting „Hofwijck" eigendom van het bejaard» centrum, maar is gratis aan de gemeej overgedragen. B. en W. hebben er geen bezwaar I gen dit stukje grond weer over te drag! De prijs ware te stellen op f 1 in tots De kosten van overdracht en opmet# komen voor rekening van de stichting Honden beten scliapei dood in Noordwijk NOORDWUK in een weiland in Noordzijdcrpolder hebben vermoedt ree honden achter de schapen aan/ laagd van een veehouder uit Noordw* De honden takelden verscheidene se# pen en lammeren danig toe Een deer# gewond schaap en een lam werden! een sloot gedreven en verdronken. fl ander lam moest worden afgemaakt. c| in Noordwijkerhout kwamen klBch* binnen over doodgebeten kippen, kod andere dieren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4