Geref. Jeugdverband sloot seizoen af Grond gereserveerd voor nieuwe bedrijfstechnische school in Pesthuispolder BUSCHAUFFEUR =5 NIEUWE LETDSE COURANT 3 ZATERDAG 6 JUNI EK Agenda voor Leiden en Den Haag Zaterdag: Antonius-clubhuis, Mare 43, 5.30 tot 7 uur: receptie Lugdunum t.g.v. kampioen schap en promotie naar tweede klasse. Oegstgeest, Oud-Poelgeest: tuin feest „Samen Bouwen"» Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Othello. Zondag LEIDERDORP aula chr. school Zijlfcwartier, 7.30 uur: jeugddienst Herv Gemeente, met medewerking van com bo, onderwerp van prediking: „Geloof - zekerheid". Maandag Rest Van der Heyden, Breestraat 85, 8.15 uur: ledenvergadering Leidse Kunst kring Voor Allen. Rest Van der Heyden, Breestraat 85, 8.30 uur: algemene vergadering Ned Banketbakkersvereniging, begroetings avond. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Uitkomst. Den Haag: Houtrusthal.8 uur: Kon. zangvereniging Excelsior m. m. v. Voor- burgse Oratoriumvereniging, Utrechts Stedelijk Orkest en solisten. Dinsdag Antonius-clubhuis. 2 uur: afd. Leiden Ned. Ver. Huisvrouwen, sluitingsmiddag. Stadhuis. 7 tot 8 uur: Zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Gehoorzaal, 9.45 uur voorm.: algemene vergadering Ned. Banketbakkersvereni ging, 1.30 uur nam. voortzetting, 3.30 uur causerie drs. A. Slootmaekers. Leiderdorp: Dorpshuis, 7.45 uur: open bare les stiehting Muziekschool Leider- Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Horen en Zien. Woensdag Geref. Jeugdhuis. Breestraat 19. 8 uur: afd. Leiden Chr. Plattelandsvrouwen- en meisjesbond, lezing met film. Logegebouw. Steenschuur 6. 8 uur: K. en O, lezing door de heer J. S. Lingsma, waarn. hoofd afd. documentatie en in lichtingen van de Deltadienst, over „Een monument van de Ned. waterbouw". Pieterskerk, 7.30 tot 8 uur: avondstil te. Petruszaaltje, Lammenschansweg, 8 u." ledenvergadering De Natuurvriend. Den Haag: Kon. Schouwburg,.8.15 uur; Haagsche Comedie met Mesalliance. Den Haag: Goede-Vrijdagkerk, Bezui- denhoutseweg 361, 8.15 uur: Nico v. d. Hooven, orgel, m.m.v. Kamerkoor. Den Haag: Zuiderpark, 2 uur: gezel schap Eddy de Valk, „Kwajongensstreken van Tijl Uilenspiegel. Donderdag Garenmarkt, 8.30 uur voorm: vertrek dagexcursie naar Gouda en de Alblasser- Pieterskerk, 7.30 uur: leerlingenuitvoe ring stichting Leidse Muziekschool. Molen Maredijk, 7.30 uur: afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist. Ver., verzamelen voor excursie naar Heempark Kikker polder. District Leiden Ned. Ver. ex-pol. ge vangenen uit de Bezettingstijd: excursie naar vliegkamp Valkenburg, 8.45 uur ver zamelen bij ingang van vliegveld aan de kant van Katwijk. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met De Maxibulen. Vrijdag Stationsplein, 6.45 uur nam: afdeling Leiden Ned. Chr. Reisvereniging, bezoek aan Cinerama Rotterdam. Zaal Koningskerk. hoek Koningstraat- Willem de Zwijgerlaan. 7.30 uur: ruil beurs voor verzamelaars. - Boerhaavelaan 44, 8 uur: diploma-uit reiking r.k. technische school Don Bosco. Gehoorzaal, 8 uur: feestelijke ouder avond Dr. Van Voorthuijsenschool t.g.v. 50-jarig bestaan. Den Haag: Kon. Schouwburg 8.15 uur: Haagsche Comedie met De Maxibulen, besloten voorstelling. Zaterdag Afdeling Leiden Kon. Ned. Natuurhist Ver: excursie naar het Koningshof te Aerdenhout. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen, apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, teL 24807, de apotheek Van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en de apotheek Voorschoten. De apotheek te Oegstgeest is zondag gesloten van 8 tot 24 uui Films: Camera: (2.30, 7 en 9.15 u.) the m on the moon (a.l.). Lido: (2.30. 7 en 9.15 u.). De leeuw Syracuse (14 j.). Luxor: (2.30, 7 en 9.15 u.). De nylon- strop (18 j.). Rex: (2.30, 7.15 en 9.15 u.). Prairlerat- ten (14 j.); maandag t.m. woensdag: (2.30, 7.15 en 9.15 u.) .Meisjes voor Havan na (18 j.). Studio: (2.30, 7 en 9.15 u.). Hij was vannacht bij me (18 j.). Trianon: (2 en 8 u.). Irma la Douce (18 j.>. Tentoonstellingen De Lakenhal: Shakespeare hoe en waar, tot 29 juni Ruim baan aan cle Apothekersdijk LEIDEN Op het trottoir van de Apothekersdijk, bij het Volkshuis, is de ze week voor de voetgangers ruim baan gemaakt doordat de vooruitstekende stoep is verwijderd. Voetgangers be hoeven nu niet meer van de rijbaan gebruik te maken. Het was een gevaar lijke toestand geworden. presenteerd door Sempre Avanti's Jong Jolig) heeft het Gereformeerd Jeugd verband gisteravond in de geheel bezette zaal van het St. Antoniusclubhnis het winterseizoen 1963-64 op geslaagde wijze gesloten. Voorzitter J. Ebes sprak in zijn wel komstwoord zijn voldoening uit over de grote belangstelling voor deze avond, waarmede op feestelijke wijze een weer zeer actief en geslaagd seizoen werd af gesloten. In dit verband herinnerde hij aan de geheel geslaagde ontspan ningsavonden en aan de actie voor Kameroen, waarbij het Leidse G.J.V. een uitstekend resultaat boekte. Het cabaretprogramma werd geopend door „The Dark Town Dixy Strutters", goed op elkaar ingespeeld septet, dat onder leiding van trompettist Frank Kouwenhoven een aantal dixy-land „top hits" ten gehore bracht ep reeds direct voor de nodige stemming zorgde. Veel bijval oogstte hierna ,,The Singing Sisters", alias Elly GToenewegen en Dicky van Osnabrugge leden van „De Ark", die een geestige imitatie brachten in populaire „zingende zusjes". Nadat ,,The Dark Town Dixy Strut- Gemeentelijke school voor b.l.o. 50 jaar LEIDEN Deze maand zal het vijf tigjarig bestaan van de Dr. Van Voort huijsenschool, de gemeentelijke b,l.o.- school die sinds enige jaren aan de Mar- nixstraat is gevestigd, worden herdacht. Volgende week vrijdag, 12 juni, zal in de Gehoorzaal een feestelijke ouderavond worden gehouden. Op 26 juni om half 4 is er een officiële ontvangst in 1 stadhuis. Bovendien is een feestdag vc de kinderen voorbereid. F. C. J. Alt 40 jaar bij Het Motorliuis LEIDEN Dc heer F. C. J Alt heeft gisteren zijn veertigjarig jubi leum bij de N V. Het Motorhuis ge vierd. Dertig jaar geleden werd hij aangesteld als chef van de garage aan de Hoge Rijndijk. Er viel hem gistermiddag in de Turk aan de Steenstraat een zeer waarderende huldiging ten deel, waarbij achtereen volgens het woord voerden drs. J. G. H. Boon, directeur van Het Motorhuis, de heer J. J. Grevink, namens de Bovag, de heer H. Zunderman jr., namens het personeel, de heer N. de Bruijn nat het jubileumfonds en de heer B. Zwieten als bedrijfsleider. Allen prezen de heer Alt niet alleen om zijn tech nische maar ook om zijn persoonlijke er collegiale kwaliteiten. Van dc Bovag ontving hy een gouden De heer Boon bood onder meer enveloppe met inhoud aan en de heer De Bruijn ook een enveloppe en boven dien een mand met fruit. Velen kwamen na de huldiging ter receptie, vooral zakenrelaties. Ook drukten de bestuursleden van de speeltuinvereniging Zuiderkwartier de jubilaris, die eveneens bestuurslid en zijn familieleden de hand. ters" onder meer de negro-spiritual „It is my Lord" ten beste had gegeven, zorgde een volksdansgroepje van „Vic torie" met een aantal volksdansen voor een hoogtepunt van de avond. Jong en Jolig Als intermezzo zong de heer W. Laman, oud CJV-lid, met aan de piano Elly Brandt, een tweetal geestige zelfge maakte liedjes, waarin hij enige actieve GJV-leden een extra pluim op de hoed stak. Het derde optreden van „The Dark Town Dixy Strutters" was weer succes vol. Tot besluit van het eigen-krachten programma" presenteerde André Piket, lid van „Petra", het bekende radio-spel „boodschappen doen", waarbij hij de meest uiteenlopende boodschappen uit zijn tas haalde. Ds. Haverkamp versloeg enige rivalen met een in der haast uitgetrokken grijze herensok, waarvoor hij als belo ning een mooie ratel ontving. Na de pauze hebben de aanwezigen zich nog enige tijd uitstekend geamu seerd met Jong en Jolig, dat met mede werking van de solisten Lyda Spaans, Winy Arnoldus en Wim Brugman, on der algehele leiding van dirigent Koos Kukler een muzikale cocktail uit de jubileumshow „With a song in my heart" ten gehore bracht. Voor een feestelijk slot van het GJV-seizoen stonden dirigent Koos Kukler en de zijnen borg. LEIDEN Bij een van de ra men van het physhalagiisdh labo ratorium aan de Wassenaarse- weg voedert deze merel regel matig de jongen. De iheer P. C. de Boer te Leiden maakte er deze suggestieve foto van. Benoemingen voor de Leidse universiteit LEIDEN Bij onderscheidene beslui ten van curatoren der Leidse Universi teit zyn benoemd: drs. F. J. Befcker, wetenschappelijk ambtenaar in vaste dienst bij de psy chologie, tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse; dr. A. Cats, wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de rheumatologie, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A: dr. R J. Djaiadi- ningrat. wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst oij de inwen dige geneeskunde, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst: dr. H J. V. H. Geise, hoofdassistent bij de organische chemie, voor het tijdvak van 1 mei 1964 tot 1 mei 1965 tot wetenschap pelijk ambtenaar le klasje in tijdelijke dienst; dr. H. P. M. Goddijn, weten schappelijk hoofdambtenaar bij de so ciologie, tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar A; dr. J. J. Hamming, we tenschappelijk ambtenaar lc klasse in tijdelijke dienst bij de neelkunde, voor het tijdvak van 1 januari 1964 tot 1 ja nuari 1965 tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar in tijdelijke dienst; mej dr. K. A. E. Meijers, wetenschappelijk hoofd ambtenaar in vaste dienst bij de rneu- matologie. tot wetenschappe.ijk hoofd ambtenaar A; drs. P. F. J. Obbema. we tenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de bibliotheek met ingang van 1 juni 1964 tot weten schappelijk ambtenaar le klasse in vaste Onderwijzeres te Warmond WARMOND In de plaats van mej. J. W. Lutgendorff, die per 1 augustus is benoemd aan een ohr. school te Har derwijk. heeft het bestuur van de school met de Bijbel alhier benoemd mej. J. van der Laan te Heemstede. LEIDEN. In principe hebben B. en W. van Leiden in de Pcsthuispolder grond gereserveerd voor de bouw van een nieuwe gemeentelijke bedrijfs technische schooL Het plan voorliet in een school van achttien lokalen. Ter zelfder tijd zal aan de raad een uitgebreid plan worden voorgelegd. Deze mededeling werd gistermiddag gedaan tijdens een bijeenkomst in de bedrijfs technische school aan de Medusastraat in aanwezigheid van oud-wethouder J. C. van Schaik, wethouder S. Sannes, leden van de commissie van toezicht, leraren en afgevaardigden van het Nederlands genootschap tot opleiding van leerkrachten bij het Nijverheidsonderwijs. De directeur van de school, de heer F. I C. Mabesoone, gaf een uiteenzetting over de opleiding aan de school, die thans ze ven jaar bestaat en in een grote behoefte voorziet De heer Mabesoone vertelde, dat er nog steeds misverstanden zijn over de aard van de opleiding en dat er zelfs mensen zijn, die van het bestaan van de school niets afweten. De sohool is gebaseerd op het principe VERBOUWINGSUITVERKOOP Tientallen werkelijke koopjes, horloges, klokken, sieraden, cassettes. Juwelier-horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 207 Reconstructie van Lammenschansweg gaat beginnen LEIDEN. Maandag zal de eerste keet worden opgezet die als het begin kan worden beschouwd van de voor bereidingen voor de aanleg en de re constructie van de Lammenschans weg. De gemeente Leiden heeft de uitvoering der werkzaamheden opge dragen aan de Gebroeders Schouls N.V. alhier voor een bedrag van f 1.265.000. De opdraeht omvat de aan leg van twee hoofdrijbanen, de recon structie van de bestaande Lammen schansweg, Tomatenstraat en Zoeter- woudseweg en bijkomende werken. HEBT U EEN RIJBEWIJS? DAN HEBBEN WIJ VOOR U EEN GOEDE BAAN! In het werk van een zit veel meer dan U denkt Kom er eens over praten op onze KENNISMAKINGSAVOND AANSTAANDE DINSDAG 9 JUNI VAN HALF ACHT TOT NEGEN UUR U bent van harte welkom in ons Haltekantoor. Stationsplein. Leiden NOORD-ZUID-HOLIANDSE VERVOER MAATSCHAPPIJ n.v. KIES EEN BOEIENDE BAAN Bil EEN STERK BEDRIJF. KIES DE N.Z.H. LEIDEN Het is moeilijk te verklaren waarom de heer P. C. de Boer (32) zoveel tekent, schildert, etst en boetseert in zijn vrije tijd. Zelf begrijpt hij het ook niet hele maal en daarom maakt hij er maar geen probleem van. Mis schien blijft hij door al die artis tieke uitingen geestelijk wel in evenwicht. In de omgang is hij een prettige, goedlaéhse man-vol- pr'mcvpes maar veile van zijn tech nisch knappe schilderijen en te keningen ademen een soms lood zware symboliek, waarin onder meer de dood, het laatste oordeel en menselijke ellende een rol spe len. Lezers van ons blad hebben zij delings kennis kunnen maken met symboliekzoeker De Boer want meer dan eens plaatsten we een foto van zijn hand, speciaal ter il lustratie van de lange predik- beurtenlijst voor hoogtijdagen. De heer De Boer, wonend in een koophuisje aan de Mozantstraat in Zuid-west, verdient zijn boter ham (en die voor zijn vrouw en dochtertje) als tekenaar-fotograaf bij het physiologisch laboratorium aan de Wassenaarseweg; dat is niet altijd zo geweest. Hoort u maar, wat deze auto-didactische kunstenaar daarover vertelde: MIJN ouders hadden voor me uitgedokterd, dat ik bouw kundig tekenaar moest worden en dat ik naar de ambachtsschool zou gaan. Toen ik daar zat, kwam ik er gauw van terug en ik had die school nog niet doorgeworsteld of ik zei tegen m'n vader: ik kijk m'n hele leven geen spijker en ha mer meer aan. Nu is dat natuur lijk niet helemaal opgegaan. Ik kwam op de kopieer-afdaling van de Rotogravure en werd na Links een Zoeterwouds Vlietgeaicht, in het midden een interieur van de Leidse Pieterskerk en rechts de vervaardiger van dit schoons, de autodidactische vrije-tijdskunstenaar P. C. de Boer. Nu zijn deze werkstukken niet helemaal representatief voor deze veelzijdige man. Zijn voorkeur gaat namelijk uit naar symbolische voorstellingen, die op mij een bepaald sombere indruk maakten. een tijdje overgeplaatst naar de afdeling montage (lay-out van bladen) en de retouche-afdeling. Daar zat ik beter naar m'n zin en een jaar of bien heb ik er meege draaid. Maar toen gingen ze een tijdklok insbellen en ik heb ge zegd: neem voor mij maar een an der. Op het laboratorium waar ik nu zit moet ik onder meer gra fieken uittekenen. Daarnaast doe ik thuis dan aan tekenen, etsen, schilderen, boetse ren en fotograferen. Wat het etsen betreft, zit ik met de handicap dat ik nog geen etspers heb. T-JOE ik dat allemaal heb ge- leerd? Daar zit een heel ver haal aan verbonden. Om te begin nen heb ik bij de Roto van iemand les gehad en dan heb ik ontzet tend veel musea en tentoonstel lingen bezocht. Dat vindt ik de beste leermeesters en van huisuit waren er geen middelen om een opleiding te bekostigen. Zelf heb ik ook vrij veel etsen van Rem brandt verzameld en daa/r de teohniek vanaf geplukt. Je gaat je dan naar een eigen vorm toe werken". De mappen met tekeningen kwa men te voorschijn en later beke ken we boven de stapels schilde rijen. ,.lk houd niet van ingelijste paletten", zei de 'heer De Boer bij herhaling en daarbij doelde hij op de non-figuratieve kunst. Hij be gon ook met een zekere hartstocht te fulmineren tegen muurschilde ringen als die in de sohool aan de Cêsajr Frankstraat „Circusfigu ren! Past niet bij kinderen want in een circus steken ze niels goeds op!" li/tET tedere gebaren liet hij me zijn eigen werkstukken zien. De symbolische werken, donker van tint en soms macaber van voorstelling, maakten op mij een sombere indruk. Die reactie had mevrovAv De Boer vaker gehoord. Maar de veelzijdige heer De Boer heeft meer pijlen op zijn boog. Hij vond het alleen op merkelijk, dat de schilderijen en tekeningen, waarin hij niet zijn hang na air de symboliek had bot gevierd, op mij een veel prettiger en poëtischer indruk maakten. Ik denk aan een VUetgezichtf onder Zoeterwowde), aan een interieur van de Pieterskerk, die u hierbij op de foto ziet, en aan de oude vioolspeler van de Dam. Ze vorm den voor mij de verbindende scha kel tussen de doodskoppen boven op de kast en het vertederende geboetseerde lammetje op de grond. Bij het weggaan vernam ik nog van de heer De Boer, dat hij met enkele anderen bezig is in Zuid west een soort kunstzinnige kring op te richten. individueel technisch onderwijs (ITO' dat landelijk ook steeds meer aandacht krijgt. Deze vorm van onderwijs gaat niet uit van de abstracte theorie. De beer Mabesoone vertelde nog. dat de resultaten van de leerlingen goed zijn en dat ze in de praktijk zeker slagen. Hij bracht in dit verband ook dank aan dr. P. v. d. Broek en diens assistent, drs. Streep, van de afdeling schoolpsychologie van de rijksuniversiteit. In 1957 werd be gonnen met 125 leerlingen, thans telt de school 285 leerlingen by het dagonderwijs en 120 bU het scml-partthneonderwUs (middag- en avondschool). De bijeenkomst in de school werd be legd ter gelegenheid van een tentoonstel ling van werkstukken, die eergisteren en gisteren werd gehouden. Er werd een de monstratie metselen gegeven in het com plex aan de Timorstraat en in vrywel al le lokalen stonden individuele en klassi kale werkstukken opgesteld. Uit laatst- fjenoemde stukken bleek hoe voortreffc- ijk de teamgeest is. waarin wordt ge- Leidse buitenkliniek komt in Noord wijk LEIDEN, In „De Lindenhof" te Noordwijk-Binncn zal begin 1965 een bui- tcnkliniek voor kindergeneeskunde wor den geopend als een afdeling van de kin derkliniek van het Academisch Zieken huis De voortschrydende ontwikkeling van'de kindergeneeskunde, de grondige verschuiving van het ziektepatroon met betrekking tot de klinische behandeling en voorts de moderne opvattingen in de kindergeneeskunde maken het inschake len van een buitenkliniek onmisbaar. Aldus meldt Het Vaderland, dat als toe komstige directeur van de buitenkliniek noemt dokter A. Th. Schweizer, thans we tenschappelijk ambtenaar aan de kliniek van dc kindergeneeskunde, waarvan prof. dr. G M. H. Veencklaas aan het hoofd staat. Directrice wordt mej. B. H. Snoeck Hcnkemans. hoofdverpleegster bij prof. Veeneklaas, De buitenkliniek moet de gelegenheid bieden voor jeugdige patiëntjes om gees telijk (en lichamelijk) „op adem te ko men" na de voor hen minder prettige tijd in de kliniek in heit Academisch Zieken huis zelf, opdat zij daarna weer geheel of vrüwel geheel hersteld naar huis terug- De Lindenhof zal na verbouwing (de romantische sfeer van het huis zal zo veel mogelyk bewaard worden) zo'n dertig kinderen kunnen herbergen, verdeeld in groepjes van vier a vijf op één kamer. Elke groep Krijgt een verzorgster en een spelleidster-observatricc De laatste heeft tot taak het kind bij zijn spel te obser veren, zodat zij op dc hoogte raakt van zijn karakter en moeilijkheden. Een der gelijke analyse van het kind kan ten goede komen aan zijn genezing In De Lindenhof, dat enige tijd geleden reeds werd gehuurd, heeft de bekende notaris Punt gewoond. Vóór hem woonde er notaris Van der Schalk, de vader van de dichteres Henriëtte Roland Holst. Het huis is ongeveer twee eeuwen bud en bezit, behajve een brede marmeren gang, onverwachte opstapjes en grote en kleine vertrekken, ook een prachtige tuin met een hoge, oude muur. Momenteel is men bezig met de ver bouwing van De Lindenhof en de aanleg van centrale verwarming. (Advertentie) FORD ELAM publikatie no. 3 (De Autokampioen van 30 mei 1964) FORD CORTINA uitgeroepen tot „internationale auto van het jaar" En wel door de Zwitserse uitgeversmaat schappij Auto-Universum. die elk jaar het fraai gekleurde Autojaarboek uit geeft van alle bestaande autotypen. Geen auto heeft in zo'n korte tijd zoveel sportieve successen weten te boeken als de Cortina, zo verklaarde de heer Arthur Logoz, directeur van Auto-Universum, bij de overhandiging van een enorme zilve ren bokaal aan de Engelse Ford-directeur mr. Allan Bake tijdens een banket in de Nairobische City Hall. Deze prijsuitreiking geschiedde in tegen woordigheid van enige ministers, de En gelse gouverneur en een aantal ambassa deurs Aldus het toonaangevende autoblad De Autokampioen over de Ford Cortina - de internationale auto van het jaar Vissersschepen bij Boot te Leiden LEIDEN Bij Boot-Leiden is de Fran- kotter Atlas gereedgekomen. Het 130 ton metende vaartuig zal donderdag met behulp van een hijsbok naar Rotterdam worden getrokken. Daarna zal van Vlaai - dingen uit de proefvaart worden ge maakt. Een Franse bemanning zal de kot ter naar Concarneau varen. Woensdag wordt bij Boot-Leiden te- watcrgelaten de treiler Margaretha, die op de Leidse scheepswerf is gebouwd voor rekening van de Scheveningse reder Jac. den Duik. De Margarc-tha SCH 30 wordt *s mid dags om 2 uur te water gelaten en haar afmetingen zyn 43.28 meter lengte over alles. 38.73 meter lengte tussen de lood- ïynen 720 meter breed en 4 meter hol. Er komt een Deutz-1000 pk hoofd- De afmetingen van dc Atlas zün 34 meter lengte over alles. 30 meter lengte tussen de loodlüncn, 6.80 meter breed 60 meter hol. Er staat een 750 pk Th. J. van der HEIJDEN lid van de Nederl. Veren, van Rechtskundige Adviseurs Hoge Rijndijk 103a, Leiden. Telefoon 23405.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3