Franco's mausoleum IS AL KLAAR Rozen in kleur De kinderen van liet Boshuis Kruis van 150 nieter blikvanger van Valle de los Caidos (Van onze speciale verslaggever Link van Bruggen) Valle de los Caidos, juni J\JISSCHIEN klinkt het on eerbiedig, maar het mau soleum voor Franco is al klaar. Op zon vijftig kilometer af stand van Madrid, temidden van de woeste schoonheid van het met stenen bezaaide Spaan se landligt de Valle de los Caidos, de Vallei der Geval lenen. Het is een complex van enkele honderden hectare, dat slechts per auto bereikbaar is. Als men de hoofdingang door is kosten drie gulden moet men zeker nog een mi nuut of tien rijden, alvorens de blikvanger, een 150 meter hoog kruis, te bereiken. Dit kruis, dat 's avonds ver licht is en van Madrid uit is te zien, is van gewapend beton gemaakt en vervolgens bekleed met natuursteen. De armen, die ieder 25 meter meten, zijn zó breed dat de grootste vracht auto ter wereld er op kan staan. En om nog even bij giganti sche afmetingen te blijven: aan de voet van het kruis zijn vier zittende Evangelisten van vijf tien meter lengte afgebeeld, zomede vier, nog eens tien me ter naar boven rijzende ge stalten, die menselijke deugden symboliseren. Op de begane grond, 230 meter van de top het kruis staat op een heuvel, die 80 meter boven de vallei uitsteekt bevindt zich een strak van lijn zijnd Benedictijnen klooster, dat op een vesting lijkt. Ill En hall in de rotsen uitgehouwen is weer een basiliek, eveneens van immense afmetingen. De lengte bedraagt liefst 260 meter, de breedte 20 meter. Wat wil Spanje met dit pom peuze monument, dat overigens alleen door zijn afmetingen im poneert? Het is op last van Fran co gebouwd, als gedenkplaats van de 1,2 miljoen, in de Spaanse Burgeroorlog gevallen doden (450.000 militairen en 750.000 bur gers). Als de Montejurra moest het een „heilige" plaats worden, een plek van overdenking en be zinning, een pelgrimsoord. Eenheid Het verdeelde Spaanse volk diende bij dit kruis zijn eenheid terug te vinden. Daarom werden in de kapellen van de basiliek niet alleen nationalistische do den herbegraven, maar ook re publikeinse. Daarom verhief men de Valle de los Caidos bo ven de politiek, boven de on derlinge haatgevoelens. Is de Caudillo in deze opzet ge slaagd? Gedeeltelijk wel, gedeel telijk ook niet. Hoewel uit alle de len van Spanje tienduizenden na bestaanden van republikeinse ge vallenen jaarlijks naar het monu ment trekken, hebben even zove- len nog nooit een voet in de val lei gezet. Het zijn degenen, die hun do den hebben laten rusten op de plaatsen, waar deze een kwart eeuw geleden ter aarde werden besteld. Het zijn mannen en vrou wen, die niet kunnen vergeten, en nooit zullen toestaan dat hun ge liefden als het ware in één graf met de vroegere vijand komen te liggen. In die hoek wordt de Vallei der Gevallenen wel eens „Fran co's dwaasheid" genoemd. „Fran co's ijdelheid" is een andere naam, omdat men weet dat het de wens van de Caudillo is eens onder het altaar van de basiliek te worden bijgezet. Duidelijk is dat het koninklijk mausoleum in het Escorial niet voor het ongekroonde staatshoofd is voorbestemd. Het is, zo zegt men, ook nooit in het hoofd van Franco opgekomen zich in het pantheon van de Habsburgers en de Bourbons te laten bijzetten. Ook in het kiezen van zijn laat ste rustplaats zou hij de eenheid van het Spaanse volk willen die nen. De Valle de los Caidos, waar hij. in overdrachtelijke zin, een bloedige en nog altijd onthut sende episode uit de geschiedenis van zijn land ter aarde heeft wil len bestellen, zou hij als een sym bool van eigen leven en streven zien. „Daar ligt Franco", wil hij dat men zegt. „Temidden van vriend en vijand, allen gevallen voor het nieuwe Spanje". Beginfout Of dit allemaal zo gebeurt, ligt in de toekomst verborgen. Dwaas heid of niet, Ijdelheid, of geen ijdelheid, in de Vallei der Geval lenen, die aan het saamhorig heidsgevoel van de Spanjaarden moet appelleren, ls al een begin fout gemaakt. Voor de tegenstan ders van het regime is het een moeilijk te verteren brok dat in de basiliek al een Falangist pur sang werd begraven. Het is José Antonio Primo de Rivera, zoon van de Spaanse dictator nit de dertiger jaren en stichter van de Falange. Hij werd in de Burger oorlog vermoord en na zijn dood tot nationale held uitgeroepen. „Een oplossing zou kunnen zijn", zei een Spanjaard, die zich politiek niet wilde bloot geven, doch wel blijk gaf het beste met z'n land voor te hebben, „als ook enkele voormannen van republi keinse groeperingen in de Valle de los Caidos werden herbegra ven. Men zou dan niet langer het gevoel hebben met een nationalis tisch, zeg maar: Falangistisch monument te doen te hebben. Maar ja. voor dit soort geschip per is het nu wel te laat." ZATERDAG 6 JUNI 1964 0/1 may mIuuy Brieven aan mijn kleinzoon, door Abel J. Herzberg. Uitgave Bert Bakker/Daamen N.V., Den Haag. Kinderlijk eenvoudig, maar daarom niet minder boeiend heeft de Joodse auteur Herzberg (70) de geschiedeinis beschreven van een Joodse familie, die aan het eind van de vorige eeuw uit Rus land emigreerde en zich te Am sterdam vestigde. Het boek is ont staan door de bundeling van brie ven, die Herzberg aan zijn acht jarige kleinzoon heeft geschreven (vandaar de eenvoudige stijl) met de bedoeling hem iets over zijn voorouders te vertellen en de le zers het relaas te geven van de groep Oosteuropese Joden, die kort voor de eeuwwisseling hun ge boortegrond verlieten en onder an dere in ons land met name in de hoofdstad een nieuwe Jood se gemeenschap met eigen tradi ties vormden. Liever nog op de blaren, door Junichiro Tanizaki. Uitgave De Bezige Bij, Amsterdam. Tanizaki's werk is onvervalst Japans, zoals de schrijver zelf Japanner is, voortgekomen uit een oud koopmansgeslacht, dat de Japanse tradities in ere hield en zich distantieerde van de lieden die zich lieten vervreemden door Westerse invloeden. „De Bezige Bij" gaf in 1962 van deze schrij ver, de thans 73-jarige „grand old man der Japanse literatuur", „De sleutel" uit, een roman waarte gen we onze bezwaren hadden. „Liever nog op de blaren" is uit 1928 en wonderlijk genoeg ge bouwd op dezelfde perversiteiten. Het is voor een deel biografisch. Men kan het stellen als een ver ontrustend onderzoek naar de vraag, wat een mens kan over komen als hij zich met geweld van zijn eigen verleden losmaakt. De stad en de honden, door M. Vargas Llosa. Uitgave Meu- lenhof, Amsterdam. Men kan ziah bijna wanhopig afvragen, waarom iemand die de gave heeft gekregen in woorden alle emoties uit te drukken, alle beelden op te roepen, zich vastbijt in alles wat negatief is. De Peru aanse schrijver Mario Vargas Llo sa is hier weer een voorbeeld van. Als onderwerp heeft hij een groep jongemannen gekozen die op een Cadettenschool gedrild worden. Als thema heeft hij de uitspraak van Jean-Paul Sartre; Wij spelen de rol van helden omdat wij lafaards zijn, gekozen. We leren dus alle branie en alle angsten van de jon gens kennen. Dat alles is zo depri merend, soms ook zo onsmakelijk, dat men het boek terzijde legt om ervan te bekomen. Het mag knap geschreven zijn, het is voor ons geestelijk voedsel dat we liever laten staan. Wandelgids 1 en 2, door dr. W. P. Postma en H. Kleijn. Uit gaven J. M. Meulenhoff, Am sterdam. Met weemoed gedenken de schrijvers de tijd dat ons land rijk aan natuurschoon was, een si tuatie die eeuwen lang bleef be staan, tot in de laatste halve eeuw de verandering van het oor spronkelijke lahdschap op een ver bijsterende manier plaats vindt. Dit geeft de mens, die de natuur lief heeft en er rust en ontspan ning wil vinden, in tegenstelling •tot de massa, die de wegbermen opzoekt, een gevoel van onmacht. Hij weet soms niet meer waar hij het drukke stadsleven kan ont vluchten. En daarom kunnen de ze twee wandelgidsen hem de weg wijzen om toch in ons dicht be volkte land verschillende mooie wandelingen te kunnen maken en de planten en vogels onderweg te 421 Kleurenfoto's van rozen, bijeengebracht en geselecteerd door H. Edland, met tekst en soortbeschrijving van R. Buls man, voorzitter van de vereni ging „De Roos", uitgave N.V. Kosmos, Amsterdam/Antwerpen. Het is voor de eerste maal in de geschiedenis van de roos dat een dergelijke collectie in kleuren af gebeeld, in boekvorm bijeen werd gebracht. De foto's zijn afgestaan door grote Engelse, Franse en Duitse rozenkwekers. Daardoor krijgt de rozenliefhebber en ook de leek, die niet weet welke ro zen hij in zijn tuin zal planten een duidelijk beeld van de allernieuw ste beste rozen, maar ook van goede oudere variëteiten, die hun roem nog niet overleefd hebben. De samensteller is een bij uit stek deskundige op rozengebied, daar hij de secretaris is van de National Rose Society of Great Britain en internationale bekend heid geniet. De Nederlandse edi tie van dit kleurige boek bevat wat meer op de praktijk ingestelde tekst, waarin alles wat bij het planten en verzorgen (rozenpla- gen, oculeren) van rozen' te pas komt, door de bekende rozenkwe- ker en expert R. Buisman beschre ven wordt. En het lijdt geen twij fel of de tuinliefhebber zal, mede door de zorgvuldige beschrijving van de soorten, aan de hand van dit boek met meer kennis van za ken rozen in zijn tuin toepassen en er ook grotere vreugde van bele- A.C.M.—I. herkennen. In het eerste deel wor den de bossen van de zandgron den, akker, weide, sloot en plas, wegen, dijken en het merendeel der vogels, die men op zijn wan deling tegenkomt, besproken. In het tweede deel komen hei de en vennen, duinen, loofbomen van de goede gronden, zilte gron den en het karakteristieke krijt landschap van Zuid-Limburg aan In de beide delen zijn determi- neer-tabellen en afbeeldingen van de meest voorkomende planten na ieder hoofdstuk toegevoegd. Door een korte beschrijving van elk type landschap gaat het beschre vene meer leven voor de belang stellende wandelaar en natuurzoe- ker. Door zeer veel verklarend il lustratiemateriaal, zowel in teke ning als in kleur van planten, gal len, paddestoelen en vogels, wordt de schoonheid en rijkdom van de natuur meer bereikbaar voor de stadmens. Deze beide gidsen bevatten bo vendien van elke provincie, op een kaartje aangegeven, de bos- en weidegebieden, de plassen, meren en dijken, heide en vennen, beken en riviertjes, duinen en open zand gronden, waardoor de wereld in onze eigen provincie op een zeer bijzondere manier voor ons open gaat. Verrukkelijke boekjes om op een vakantiedag in eigen land als leidraad te dienen en ons dichter bij het zo schaarse natuurschoon te brengen. A.C.M.-I. De enkele daad De enkele daad, door n J. Visser-Roosendaal. Uitgave J. H. Gottmer, Haarlem. Mevrouw J. Visser-Roosendaal, de populaire schrijfster van streek romans, heeft in „De enkele daad" het leven geschetst van Klaas Spijker, zoon van een boereknecht, die zich met de inzet van zijn gehele leven, met alle energie die er in hem is, weer opwerkt tot wat hij gevoelt te moeten zijn: eigen baas, boer op eigen erf. Het lijkt er soms op of zijn vrouw Marie, de schoenmakers dochter, zijn streven niet kan bij houden. Vooral als de moeilijkhe den, die Klaas krijgt te overwin nen groter blijken dan zij aan schijnt te kunnen, wankelt zij en zij ontvlucht haar huis naar haar ouders. Maar dan stelt Marie de enkele daad, die de titel van het boek is geworden. Eigenlijk is die daad heel een voudig: zij keert terug naar haar man en haar huis, de plaats weer innemend, die haar toekomt en waartoe zij zich ook geroepen ge- PUZZEL VAN DE WEEN Horizontaal: 1. gekleurd weefsel (Ind.), 5. iemand die treitert, 7. uil, 11. gindse, 12. insektje, 14. vordering, 16 .manier van kleder dracht, 18. zangstem, 20. het tegengestelde van zenith, 23. eerste boek van Mozes (afk.), 24. rijksgrens (afk.). 25. zelfkant, 27. spo- replant, 28. eiland in 't Z.O. van de Aegeïsche zee, 30. rijkste lefoon (afk.), 31. bladerkroon, 33. godin van de landbouw, 34. bij woord, 36. bijwoord, 38. plaats in N.-Brabant, 39. bijwoord, 40. voegwoord, 42. was heerser over Rusland, 44. boom, 45. voorzetsel, 46. vrucht, 48. patroon, 50. behoeftig persoon, 52. achting, 53. kunst mens, 54. groente, 55. op die tijd. 57. jongensnaam, 59. legerplaats, 61. aardrijkskundige aanduiding (afk.), 62. smalle weg, 63. devies, 66. voornaamw., 67. titel (afk.), 68. plaats in Frankrijk aan de Maas, 69. ijverig, 71. pers. voornaamw., 73. kan men uit drinken, 75. ketting, 76. voorzetsel, 78. voorzetsel. 79. kledingstuk, 81. opstootje, 82. familielid, 83. vreemde munt, 85. zoon van Jacob, 87. oude benaming voor liter, 88. twijg. 90. telwoord, 91. houten bakje, 93. bijwoord, 94. stok met voettrede, 95. boomloot, 96. hoopje drogend hooi. Vertikaal: 1. Europeaan, 2. voorvoegsel, 3. voorzetsel, 4. lengte maat (afk.), 5. vast deel van een boom. 6. tocht, uitstap, 7. rund. 8. lengtemaat (afk.), 9. lichaamsdeel, 10. zijtak Fulda, 11. Italiaans alpenmeer op de Tiroolsc grens, 13. voorvoegsel, 15. titel (afk. i. 17. eenjarig kalf. 19. mist, 21. soort van hond, 22. Europeanen, 25. ontkenning (Eng.), 26. oude vlaktemaat, 28. grote forse man, 29. vreemde munt, 32. kippenloop, 33. militaire kwekeling, 35. tovergo din. 37. een der Kleine Soenda-eilanden, 39. water in Utrecht, 41. plant, 43. edel, 45. langzaam, 46. hoofddeksel, 47. kippenloop, 49. dwalen, 50. zwemvogel, 51. verouderd woord voor ivoor, 53. hebben sommige schepen, 56. lichaamsdeel, 57. omlijsting, 58. vettige zelf standigheid, 60. maand van het jaar. 62. zilt vocht. 64. drinkbakje. 65. bloem, 67. baljuw (geschiedenis). 68. sportterm. 70. achting, 72. vaste koper in .en winkel, 74. zeehond, 77. vogel, 79. oudgermaans schriftteken, 80. graafschap in Engeland, 82. lid van het Hogerhuis in Engeland. 84. keurig, 85. mt 89. scheikundig element (afk.), Italieë, 93. voorzetsel. OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. keper, 6. offer, 11. oor, 12. oom, 14. Rus. 16. An, 18. ander. 20. ho, 21. betoel, 22. overal, 23. as, 24. Km, 26. eb. 27. Ie. 28. das, 30. alk, 32. sta, 34 Po, 35. ik. 37. om, 38 si. 40. di va, 41. enter, 42. spel, 43. Ie, 44. pi. 45. km, 47. er, 49. ral. 51. pol, 53. aar, 56. as. 58. Of, 59. ka. 61. pa, 62. storen ,64. kaneel, 65. sa. 66. Sluis. 69. Ni. 70. Est, 72. air. 73. Sem, 75. keten, 76. komma. 9. es, 10. rabat, 12. on. 13. me. 15. dolen, 17. nes, 18. alk. 19. rob. 20. hal, 25. ma. 26. E.K., '28. Dover. 29. si, 31. lotto. 32. Sm, 33. Asper, 34. pil, 36. kei. 37 ork, 39. Ier, 44 pl, 46. ma, 48. Lassa, 50. agrest, 51. pt, 52. L.K., 54. Arnhem, 55. kalis. 57. sta. 58. ons, 60. aks, 61. pen, 63. muis. 67. la. 68. Ir, 70. Ee, 71. te. 73. s.o., 74. mm. INZENDINGEN Inzendingen worden vóór donderdag a.s. op ons bureau verwacht. Oplossingen mogen uitsluitend op een briefkaart worden geschreven. In de lin kerbovenhoek vermelden: „Puz zeloplossing". Er zijn drie prij zen: een van 5.— en twee van f 2.50. VOOR DÉ JEUGD VOOR JEUGD - VOOR DE JEUGD - VOOR DE JEUGD VOOR DE JEUGD VOOR DE JEUGD - VOOR DE •f - Beste nichten en neven, Het is deze keer niet tante Jos die jullie schrijft, maar tante Loes. Tante Jos is namelijk ziek en niet, zoals een paar weken geleden in de krant stond, met vakantie, want dan had ze jullie dat wel verteld na tuurlijk. Dat was een vergissing. Daarom zal ik nu in jullie hoekje schrij ven. Ik hoop dat jullie mij ook brieven zult schrijven, dat zal ik erg leuk vinden. Wat is het lang mooi weer geweest, hè. Zijn jullie nog naar het strand geweest of naar de bossen? Fijn gefietst misschien? Nog een paar weekjes naar school en dan is het vakantie. Wat kan je dan genieten. Je schrijft mij maar eens wat je in de vakantie gaat doen. Ik denk dat tante Jos het wel fijn zal vinden als ze eens een kaart van jullie krijgt. Doen jullie het? gaan we eerst een: naar de oplossing vai zei. Hier komt ze: nok, zak, sok, net, bel, tol, oog, fee, mes. Is het erg kort? De taart was zeker wel lekker. En jullie hebben zo mooi gezongen, schreef je. Puzzel je niet mee?. Ga je vaak naar het strand, Piëta Sissingh, Den Haag? Woon je er dicht bij? Heeft Piewiet een mooie kooi? Heb je alweer gezwommen? Wil jij ook mee doen, Hen- nie Spaans, Den Haag? Schrijf je, als je letter aan de beurt is, bij de oplossing een brief je? Vertel maar wat over je zelf, wanneer je jarig bent en Het woord is pinksterbloem. De hoofdprijs gaat naar Al- bert v.d. Voorst, Koudekerk a/d Rijn. De troostprijs krijgt thuisgestuurd: Wim v.d. Wel, Rijswijk. Nu krijgen de brie ven een beurt: Dank je wel voor je brief, nichtje Ine v.d. Salm, Sche- veningen. Hij is wel even blij ven liggen, want je komt al leen in de krant als je letter aan de beurt is. Zul je daar met de puzzel ook om den ken? Dan alleen krijg je een prijs. Is het fijn op handwerk les? Je hebt al veel gemaakt, Jij kunt ook fijn schrijven, hè? Ria Schellevis, 's-Gra- venzande. Zit je haar nu leuk? Jij hebt veel boeken gekre gen voor je verjaardag, Jan v.d. Spek, Den Haag en nog meer mooie cadeaus. Zijn de foto's mooi geworden van de speeltuin? Het schoolreisje was fijn zeker. Heeft je Opa zoveel bloemen in de tuin? Jij hebt zo gefeest, 16 mei, Piet Steenks, 's-Gravenzande. Wat ben jij toen laat naar bed gegaan. Kon je wel zo lang op blijven? Heb je fijn gezwom men? Was het bloemencorso mooi, Gerda Verweïj, Pijnacker? Ja, jammer dat het toen zo regende. Heb je een fijne Pinkstervakantie gehad? Hartelijk bedankt voor jul lie kaart, Rick en Marjolein Visser, Den Haag. Leuke versjes hebben jullie geschreven, Hetty en Marian van Vliet, Rijswijk. Knap hoor, om het zelf te maken. Zijn de poesjes er nog? Jullie hebt je moeder maar goed bedacht op Moederdag. Vond je de puzzel een beetje moei lijk, Marian? Wist je niets te schrijven. Gerard Vreugdenhil, De Lier? Alleen insturen als je letter aan de beurt is hoor. Wanneer ben je jarig? Schrijf je dat Meisjes en jon gens, deze week eens hokjes kleu ren. Als jullie die met de stippen een mooie kleur geeft, komen er vier dingen te voorschijn. Ik ben erg nieuwsgierig wat het zal wor den. Jullie ook? De oplossing inzenden vóór woensdag 10 ju- Je oplossing was niet hele maal goed, hè, Sjanie Weer- heim, Pijnacker. Het derde woordje was verkeerd. Wat voor kleur is je nieuwe jurk? Je hebt veel nieuws gekregen, Wat zeg. Waar woont je Oma? Heb je al zwemles, Wim van der Wel, Rijswijk? Doe maar goed je best. Botsautootjes zijn leuk, hè, daar heeft tante Loes ook wel eens in gezeten. Schippers, Lisse? In de brief en op de envelop hoor! En al leen insturen als je letter aan de beurt is, dan mag je mee doen met de puzzel. Wat voor kleur heeft Blikoor? Wat een mooie naam! Jij bent een echte wande laar, Hans Stapper, Alphen a/d Rijn, en wat heb jij al veel medaljes. Doe je 't zo vaak? Je houdt veel van vogels, ge loof ik. Fijn gevaren, Tweede Pink sterdag, Elly Vlugt, Abbenes? Hoe oud is je zusje? Heb je een fijne verjaardag gehad? Doe je de groeten aan Jan? Jij kan mooi kleuren, Al- bert v.d. Voorst, Koudekerk a/d Rijn Dank je wel, hoor. pannekoeken heb jij door M. VAN NUIS-ZUIDEMA NAAR HET HUIS straatweg naar het stadje, waar vaders kantoor was. Zij moes ten boodschappen gaan doen. Het dorp, waar ze op school gingen lag precies in de tegen overgestelde richting. Jannie had nog eens goed ge keken of Hen er wel netjes uit zag, want op de terugweg zou hij meteen naar het Huis gaan. Dik was thuisgebleven, en zat nu bij Iki de legkaart van de vorige dag af te maken. Iki voelde zich al helemaal niet meer ziek, maar moest toch nog in bed blijven. 't Was een echte tweeling, zo- als ze daar voortstapten, die Han en Hen. Even groot, en allebei in een lichtblauwe blouse, Han met een donkerblauwe rok, en Hen een dito broek. Gewoonlijk vonden ze het te saai op de straatweg, en gingen ze liever over de bospaadjes. Maar nu, op een vakantie-mor gen was het er helemaal niet Hen was een en al aandacht vóór de auto's, die voorbijraas den, hij wist precies uit welke provincie en welk merk ze had den. En dan reden er nog de talloze fietsen in grote of kleine groepen. Nee, saai was het er helemaal niet. Met de boodschappen waren ze gauw klaar, alles kon in de grote tas. Alleen Han droeg nog een emmertje met een deksel er op. en daarin zaten twee dikke pa lingen. Vader had de vorige dag van schipper Peters de boodschap meegekregen de jongens eens om wat vis te sturen. Maar die kronkelende palingen tussen de andere boodschappen, dat ging niet. Gelukkig had Peters raad ge weten, en ze het bramenemmer tje meegegeven dat Hen nu dra gen moest. Terug namen ze de weg door het bos. „Ben je erg nieuwsgierig naar die jongen?" vroeg Han. Ze vond het niets prettig, dat ze nu alleen naar huis moest. „Laten we eens kijken of hij soms in de tuin speelt." Samen tuurden ze tussen de bomen en heesters door, maar nee, nergens was iemand te „Och natuurlijk," zei Hen een beetje minachtend, „hij zit net jes bij de dames te lezen, of wandelt achter in het park met een zonnehoed op." Meteen stap te hij de laan in, die naar het Huis leidde. Han zag hem na, tot hij de stoep op ging. En toen zag ze tot haar grote schrik ze kreeg er zelf een kleur van dat Hen het emmertje nog in zijn hand had. O. vreselijk, wat moesten die mensen wel denken, een jongen die op visite kwam met emmertje paling. Voor ze roepen ging de deur al open, ging met het emmertji Schrijf jij ook eens een brief, Wouter v.d. Wetering Wateringen? Wanneer ben je jarig? Doe je weer mee als de letter W aan de beurt is? Zal je de volgende keer je adres niet vergeten, Dientje gegeten? Geen pijn in je buik gekregen? Pas op hoor, niet meer je zusjes plagen. Leuke verjaardag geweest schreef je en zoveel gekregen hè, Anneke v.d. Voorst, Kou dekerk a/d Rijn. Je bent niet vergeten. Heb jij zoveel vrien dinnetjes? Kan je goed zwem men? Jij bent ook al naar het zwembad geweest, Lida v.d. Voorst, Koudekerk aRijn. En zoveel verjaardagen ge vierd. Was het gezellig bij je zuster in Pijnacker? Mochten jullie allemaal tegelijk ko men? Jammer dat het niet ging met de puzzel, Ria van Zwie- ten, Leiderdorp. Volgende keer beter. Was het fijn in Driebergen? Wat een cadeuas heb jij gekregen. Het postpa pier is erg mooi. Ga je nu naar het lyceum? Heb je het versje zelf gemaakt? Knap hoor. Meisjes en jongens de brie venbus is helemaal leeg. Zor gen jullie voor een volle? De letters A t/m D zijn aan de beurt. Tot de volgende keer. TANTE LOES

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 16