A Zomerconcerten starten op 16 Katwijk juni Pendeldienst van Leiderdorp naar W ilhelminabrug de Graaft LEIDEN HEE EEN „GOUDEN HUIS" van het draaiboek Banketbakkers komen naar Leiden |355 3.75 NIEUWE LEIDSE COURANT 3 VRIJDAG 5 JUNI 1961 Agenda voor Leiden en Den Haag Vrijdag Geref. Jeugdgebouw, Breestraat 19, 8 uur: spreekbeurt ds. J. A. Smiak. Rest. Zomerzorg, Stationsweg 35a, 8 u.: afd. Leiden NEVOBO, bijzondere verga dering afdelingsraad. Gemeentelijke Bedrijfstechnische school Medusastraat 24, tot 5 en 7 tot 9.30 uur: tentoonstelling werk van leerlingen. In den Vergulden Turk, tot 5.30 uur: receptie van de heer F. C. J. Alt t.g.v. 40-jarig jubileum bij Het Motorhuis. Rest. Van der Heyden, Breestraat 85, 8 uur: Leidse Smalfilmliga, laatste club avond van het seizoen Antonius-clubhuis, 7.30 uur: slotavond Geref Jeugdverband, na de pauze Sem- pre Avantl. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Quadrille. Zaterdag Antonius-clubhuis, Mare 43, 5.30 tot 7 uur: receptie Lugdunum t.g.v. kampioen schap en promotie naar tweede klasse. Oegstgeest. Oud-Poelgeest: tuin feest „Samen Bouwen". Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Othello. Zondag LEIDERDORP aula chr. school Zijlkwartier. 7.30 uur: jeugddienst Herv Gemeente, met medewerking van bo. onderwerp van prediking: „Geloof - zekerheid". Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 en de Haven-apotheek, Haven 18. tel. 20085. Films: Camera: (2.30, 7 en 9.15 u.) The mouse on the moon (a.L). Lido: (2.30, 7 en 9.15 u.). De leeuw Syracuse (14 j.). Luxor: (2.30, 7 en 9.15 u.). De nylon- strop (18 j.). Rex: (2.30, 7.15 en 9.15 u.). Prairierat- ten (14 j.); maandag tm. woensdag: (2.30, 7.15 en 9.15 u.).Meisjes voor Havan na (18 j.). Studio: (2.30, 7 en 9.15 u.). Hü vannacht bij me (18 j.). Trianon: (2 en 8 u.). Irma la Douce (18 j.). Tentoonstellingen De Lakenhal: Shakespeare hoe waar, tot 29 juni VAKANTIE Garage W. C. A. v. KERKHOF Narmstraat IA Leidei Telefoon 25555. Ook autoverhuur zonder chauffeur Leidsche Spaarbank floreerde in '63 LEIDEN Uit het verslag over 1963 van de stichting „Leidsche spaar bank" blijkt onder meer, dat het in- legsurplus nog een half miljoen gul den hoger was dan het jaar tevoren- Er werd f 4.75 miljoen meer ingelegd dan terugbetaald. De spaarcijfers over het eerste kwartaal waren ondanks de strenge winter nog gunstiger dan in 1962. De omzet steeg van f 52.5 miljoen tot f 61 miljoen. De bijkantoren bleven zich gunstig ontwikkelen. Veertig procent van het loketvenkeer werd in de bijkan toren afgewikkeld tegen 36 procont in 1962. De belangstelling voor de gepremi eerde bedrijfsspaarregeling nam iets toe maar van een groot succes is nog geen sprake Het bijkantoor in Zuidwest werd gron dig gerestaureerd en aan de Hooglandse Kerkgracht werd het pand nr. 2 aange kocht. Aan de kantoren van de spaar bank werden bijna 21000 nota's van dc Leidse Duinwater Maatschappij voldaan. Het voordelig saldo van dc exploitatie rekening bedroeg f 302.657.12. Er werden 2291 folders voor zgn. babyboekjes ver zonden en 28.5 procent van de verzon den coupons werd verzilverd. KATWIJK De Katwijkse zomerconcerten, in de Nieuwe Kerk gege ven, hebben langzamerhand vermaardheid verworven. Badgasten en lief hebbers wit dorp en omgeving, werhten, naast de publiciteit, daaraan krach tig mee. Deze concerten werden een begrip. Men moet ze gehoord hebben of er aan hebben meegewerkt. Allerlei koren en organisten, waaronder zeer gerenom meerde. trachten een plaats in een serie te krijgen, zodat er zelfs, reeds lang van te voren, een zeker gedrang ontstaat. Dit behoeft niet te verwonderen. Kat wijk is een internationaal bekende en ge zochte badplaats aan het worden. Wie daar optreedt, doet dat waarlijk niet in het verborgene, maar voor een nationaal, meer nog: internationaal forum. Het is bekend geworden in zeer wijde kring, dat de „Mastreechter Staar", andere topge- zeischappen en verder verscheidene grote organisten in het Katwijkse zomerseizoe hebben opgeluisterd. En dat ging ve mond tot mond. en van krant tot krant Veel werk-vooraf Door de successen aangemoedigd, heeft het comité, waarin de enthousiaste heer Van der Plas de grote initiatiefnemer en uitwerker is, ook voor 1964 een concerten serie in de Nieuwe Kerk georganiseerd. Een onvoorstelbare hoeveelheid werk aan contactenleggen, corresponderen.- passen en meten, regelen van financiën en veler- Jei andere werkzaamheden, moest vooraf gaan, eer de zaak eindelijk in kannen-en- kruiken was. is het dan zover en met bijzonder veel genoegen vermelden we het resul taat in de hoop, zeer velen in Katwijk en vérre omgeving daarmee van dienst Alle concerten, op één na (van het Urker Mannenkoor) worden op dinsdag avond 8 uur gegeven. Proei ramnia 16 juni: Orgelconcert door Feike Asma (zoals bekend, thans drager van de zilve ren medaille „Arts et Sciences" der stad juni; Orgelconcert door Wim'van der Panne (van de „Vaste Burchf'-kerk te Voorburg). 30 juni: Orgelconcert door Feike Asma. 7 juli: Koorconcert door „Halleluja' Katwijk aan Zee) en „Cantate Domino' 'Noordwijk) onder leiding van Johan Ad- 1. De Blaricumse organist Rutger van Mazijk wisselt de vocale verrichtin- 14 juli: Orgelconcert door de beroemde organist van de Jacobikerk te Praag lTsjechoslowakije) Jiri Ropek. Deze grootmeester geeft in Nederland slechts twee concerten, in Rotterdam én Katwijk! 21 juli: Koorconcert door het de „Byzantijns Koor" (Utrecht), sische klederdracht, onder leiding Myroslaw Antonowycz. 28 juli: Orgelconcert door Piet van Eg- mond (Concertgebouw, NCRV, Prinsesse- Kerk, Amsterdam). 4 augustus: Koorconcert door het Her vormd koor „Vox Jubilans" tWaddmx- veen), onder leiding van Marius Egberts. i Rus- LEIDEN Op de hoek van Langebrug en Papengracht heeft Leiden nu ook zijn „Gouden Huis". De restauratie van een woning uit 1650, drie jaar geleden door studentenhuisvesting aangekocht, is dankzij financiële steun van monumentenzorg nu zo ver gevorderd, dat juli a.s. 8 meisjesstudenten cr hun intrek kunnen nemen. Dc kosten waren niet gering. Vandaar dat het huis al spoedig zijn zeer speciale bijnaam kreeg. Vroeger was het huis vermoedelijk grutterswinkel. Hoog achter in de v kamer vindt men nog een entresol met kleine raampjes: een optrekje binnens huis dat uitziet op de voorkamer. Vroe ger kon de winkelier daar zijn klanten zien binnenkomen. Dc ruimte eronder is nu een grote nis. die bij de voorkamer hoort Over de ruimte van de kamers hoeven de toekomstige bewoonsters in het alge meen niet te klagen. Het gemiddelde vloeroppervlak bedraagt zeker 15 m2. Is een enkel vertrek wat kleiner uitge vallen omdat men van een grote kamer twee kleinere heeft gemaakt, dan is de tussenmuur zo geplaatst dat er hoeken zijn ontstaan waarin, zeer praktisch, eer bed of kast geplaatst kan worden. Ge middeld zal dc kamerhuur ongeveer f 50 gaan bedragen, exclusief stoffering, service en verwarmingskosten. Bij verhuizingen zullen de vele raam pjes en smalle trappen nog heel wat ver gen van de vaardigheid van de verhui zer. Eigenlijk is er maar één raam waar wat grotere meubelstukken met moeite door kunnen. Een nieuw raam aan de zij kant is geheel in de oude stijl gehou den. Toneelavond Leidse Herv. Jeugdraad LEIDEN Tot besluit van het winterseizoen 1963'64 heeft de Leid se Hervormde Jeugdraad gisteren de geheel bezette zaal van het Anto- niusclubhuis aan alle médewerkenden een toneelavond aangeboden. In zijn welkomstwoord sprak voorzit ter ds. A. J. Lamping zijn voldoening uit over de grote belangstelling deze avond. Hierna hebben de aanwezigen zich uitstekend geamuseerd met de opvoi ring, die de toneelgroep van het Her vormd Jeugdwerk in Heemstede onde: regie van Henk van Erkelens gaf vai ..De vrouwen krUgen haar zin", eer blijspel in twee bedrijven, geschreven door de Spaanse TV-schrUvers Serafin Joaquin Alvarez Quitero en in he Nederlands bewerkt door Alfred Pleitei In dit geestige spel zien de toeschou- ers hoe het mogelijk is, dat de flinke zelfbewuste jonge advocaat Adolfo wordt gekneed tot een gewillige om gunsten 3mekcnde jongeling. Zoals als het 1 een mug zich bij iedere beweging i vastwerkt in het kleverige web van spin, zo worstelt hij vergeefs in het web van intriges, insinuaties en dorpsroddel, dat de vrouwen om hem weven, totdat hij huwt met de dorpsschone. die zij voor hem hadden bestemd. Overigens niet tegen zün zin want Juanita la Rosa is een inderdaad knappe jongedame, die vele aanbidders afwijst om met Adolfo te kunnen trouwen. De Heemsteedse tonelisten deden hun best zodat het een gezellige avond werd Puzzelpromïiienten 1. J. Oudshoorn, Berkenlaan 36. Sassenheim; 2. mevrouw B. Lam- brechts, 'Schelpenkade 26. Leiden: 3. J. L. Koordes, Terweeweg 8, Oegstgeest >rdt bespeeld door Feike 18 augustus: Orgelconcert door Rutger van Mazijk. Vrijdag 21 augustus: Koorconcert door het „Urker Mannenkoor", in originele klederdracht gestoken. 25 augustus: Orgelconcert door Jan Bonefaas (Gorinchem). Nadere bijzonderheden over de concert- gevers hopen we, zo nodig, enkele dagen vooraf, te publiceren. Reeds nu kunnen de liefhebbers met de vermelde muziek- rekening houden. Joh. van Wolfswinkel, i Ambassadelid in Leiden over China LEIDEN' „China streeft naar eer vreedzame buitenlandse politiek, Het in ternationale prestige van het land is sterk toegenomen; thans worden met 48 landen diplomatieke relaties onderhouden". Dit betoogde de heer Liu, lid van de ambas sade van de Chinese Volksrepubliek in Den Haag. Gisteren sprak hij in de academie voo het Leidsch Orientalistiscb Dispuut over het nieuwe China. Hij legde sterk de nadruk op de ec mische vooruitgang van het land sinds het in 1949 communistisch werd, en de dat in de korte tijd van haar bestaan de Chinese Volksrepubliek ondanks stige moeilijkheden erin geslaagd is haar onderdanen een tijdvak van vrijheid en geluk te doen aanbreken. Volgens de heer Liu is de kwestie Formosa een bin nenlandse aangelegenheid. Zaken ideologische en militaire aard stelde hij niet aan de orde. Zijn in het Chinees uitgesproken rede werd door een tol het Engels vertaald. Vervolgens werden er enige propagan dafilms vertoond. Gegevens van geheel andere aard wer den meegedeeld in een brief die het dis puut had ontvangen van een lid van de ambassade van Nationalistisch China. Daarin werd gesteld dat de Chinese Volksrepubliek allesbehalve democratisch van de economische vooruitgang zou i werkelijkheid geen sprake zijn. De bijeenkomst werd besloten met de vertoning van een film over Formosa. Vertrek officieren Leger des Heils uit Leiden LEIDEN Kapiteine dra. F. A. G de Klark en kapiteine E Berman, die anderhalf jaar de leiding van het Leger des Heils hier ter stede hadden, zullen binnen enkele weken naar el ders vertrekken. In de dienst van zon dagochtend 10 uur in de Korpszaal aan de Hooigracht zullen zy nog voorgaan; zondag half achrt 's avonds zal de vaar welsamenkomst plaats hebben. De toe komstige standplaats van de beide offi- 'eren zal Ierseke zijn. Wie hun opvolgers in Leiden zullen jn, is nog niet bekend. Advertentie VERBOUWINGSUITVERKOOP Tussen de bladzijden LEIDEN - Zoals bekend wordt de opgegeven tijden richting Leiderdorp. Wilhelminabrug aan de Hoge Rijndijk dinsdag voor drie maanden voor het rijverkecr afgesloten. Op het traject van lijn 1 tussen Oegstgeest en de oge Rijndijk zullen de bussen van de N-Z.H. geheel vol gens dienstregeling blijven rijden Op het traject van lijn 1 tussen Wilhel minabrug (Oostzijde) en Leiderdorp (Mauritssingel) zal een aansluitende pendeldienst worden gereden. De pen deldienst vertrekt van Leiderdorp (Mauritssingel) ongeveer zes minuten vóór de tijden welke in de geldende dienstregeling als vertrektijden van chting Oegstgeest staan ver meld. In dc omgekeerde richting ver trekken de bussen van de pendeldienst ongeveer negen minuten later dan de voor Hoge Rijndijk in de dienstregeling GEMEENTE LEIDEN Officiële publikatie» VERKEER Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat de Obrechtstraat met ingang van 8 juni a.s. voor de duur der bestratingswerkzaam heden zal worden afgesloten voor he verkeer met alle voertuigen, rij- en trek dieren en vee. in beide richtingen. Verordening op de Winkelsluiting 1953 11 Burgemeester en Wethouders der ge meente Leiden brengen ter openbare kennis, dat op de secretarie dier ge meente, kamer 125, ter lezing voor eer ieder, gedurende drie maanden, is ne- dergelegd de Verordening houdende wij ziging van de verordening van 26 april '55 op de Winkelsluiting 1953II (Gemeente blad no. 27), welke is goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 14 mei 1964, no. 20. Bij deze wijziging zijn de in de ver ordening op dc Winkelsluitingswet 1953 II vervatte ontheffingen van het sluitings uur voor winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak kokswaren plegen te worden verkocht, ingetrokken, daar in deze ma terie thans wordt %oorzien door een Algemene Maatregel van Bestuur. Nachtwandeltoch t van Leiden uit LEIDEN Gezien het succes van de eerste tocht, die vorig jaar 81 lange- af stand-tippelaars boekte, houdt de Leidse vandelsportvereniging „Willen is Kun- ïen" lid van de Wandelkring Leiden :n de K.N.B. v L.O.) van vrijdag 19 op :aterdag 20 juni a.s. weer een nachtwan deltocht over 60 km. Het parcours voert de deelnemers langs bos. duin en strand biedt de Vierdaagse-tippelaars onder i weer een welkome trainingsmoge lijkheid. De start heeft vrijdagavond tus 22.30 en 23 uur plaats van de zaal ir de Maria Gijzensteeg 'naast de Over dekte, Haarlemmerstraat!. De deelne ming staat open voor 17 jaar en ouder Met inbegrip van de extra verzorging bedraagt het inschrijfgeld f3.50 p. p. Inschrijfadressen: Maresingel 47. De Genestetstraat 40, Leiden. Eikenlaan 53. Alphen ad. Rijn. Hackfoortstraat 140. Den Haag. Inschrijving aan de start ii nog mogelijk tot uiterlijk 23 uur. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN Nicolaas Rudolf Alfred, zn van W A A Bosch en C van Zwieten; Theo Leonardus. zn van J Kuijt en L G Schuitemaker; Jacoba Johanna, dr van L P Maurits en L F J Beekman; Coenraad Peter, zn van W C A van Kerkhof en J Fenwick. GEHUWD: C H P Verbruggen en K M de Boer; J A Dclmeer en J de Nobel; C W Elderhorst en E C van Dün; D J van der Werf en C M dc Kroon: C Rooda en C Nap; K van der Zwart en M A W Quist; H B J M van den Heuvel en S J Veldhorst. OVERLEDEN: W Guldemond 73 jaar wed van J T Boer; C Oudshoorn 73 jaar echlgen van H Stikkelorum; A van der Plas 87 jaar man; W P Kerkvliet 62 jaar man; L Goddon 98 jaar man. In de tijd dat de Wilhelminabrug afgesloten zullen de forensendiensten LeiderdorpDen Haag (lijn 49) niet van Leiderdorp, maar van de Hoge Rijndijk vertrekken en wel om 7.02 7.17 en 7.32 uur. De avonddiensten uit Den Haag eindigen aan de Wilhelmina brug. LEIDEN. Vanmiddag heeft de fa. Langezaal van de Stille Rijn m het pand Haarlemmerstraat 113 een speciale zaak baby-artikelen geopend De zaak kreeg ook een naam; Moeders Ideaal. DESSO moquette tapijt effen en ingeweven dessins in 5 kleuren 100 breed 37,50 p.m 145.- p.m breed verzet bouclé (zeer sterk) 125 breed 28.90 p.m. 380 breed 96.50 p.m. traplopers sterke kwaliteit 57 breed 26.50 p.m. 70 breed 32,50 pan. Textielhandel en Woninginrichting W. J. ZIRKZEE Van 't Hofstraat 7-7A Leiden Telefoon 24610 MIDZA Diamanten echtpaar in Prinsenstraat LEIDEN Maandag 8 juni hoopt het echtpaar TegelaarFasseur in de Prin senstraat 86 het diamanten huwelijks feest te vieren. De 81-jarige bruidegom kan nog heel veel vertellen over die zes tig jaren, die hij voor het grootste deel heeft doorgebracht als koper- en blik slager. Als hü eenmaal zit te vertellen, komen al heel gauw zün liefhebberijen zoals vissen en tuinieren ter sprake. Mevrouw Tegelaar is momenteel ziek, doch het ontbreekt haar niet aan de no dige zorg. Daarvoor staan de zeven kin deren wel borg. Tien kleinkinderen en een achterkleinkind zullen het diaman ten huwelijksfeest De muis op de maan CAMERA Na de verfilming van Leonard Wibberley's „De muis die brulde", nu een verfilming van zijn muis op de maan. Wij kunnen ons echter niet aan de indruk onttrekken, dat deze film met zijn speciale humor niet helemaal origi neel meer is en verdaciht veel lijkt op de vorige. Het verhaal speelt trouwens ook in hetzelfde landje, alleen de her togin is een tikkeltje ouder geworden. Het gaat hier over de wijn van Fen wick. die explosief is geworden. Het water eveneens. Men roept de hulp van de Verenigde Staten in. waarvan men een miljoen dollar krijgt. Rusland zendt een verouderd type raket. Het einde is dat alle drie de naties landen od de maan en daar onmiddellijk beginnen te ruziën Hoewel wij de droge Engelse humor, die uirt deze film spreekt, nu net iets te droog vonden, zal de niet-veeleisende bioscoopbezoeker tijdens de voorstelling een paar prettige en ongecompliceerde uurtjes kunnen doorbrengen. De leeuw van Syracuse LIDO Een nogal ingewikkeld ver haal, kleurrijk in beeld gebrach' op breed doek. Eén der hoofdfiguren is de wiskundige Archimedes, die in deze film meer vecht en liefde bedrijft dan dat hy zich wijdt aan zün onderzoekingen Er komen geen nieuwe gezichtspunten naar voren. U raad het genre. vervaar digd volgens beproefd reept. De strijd gaat tussen Syracuse. Rome en Carthago (Spektakel ztuk). De nylonstrop LUXOR. Weinig frisse tnriller. die zich afspeelt deels in ten nachtclub waarin striptease-shows worden gege ven en deels in een kasteel. Een duister individu chanteert rijke zakenlieden en vermoordt degenen, die niet aan zijn wensen voldoen Inspecteur Harvey pro beert de dader te pakken Te krijgen, waarbij de regisseur Intussen zijn best doet voor zoveel mogelijk sensatie te zorgen. (Thriller in naargeestige sfeer). Prairieratten REX 'tot maandag). Postkoetsover- val in kleuren. Onder de overvallers ont staat ruzie en ten slotte zijn er drie par tijen, die met elkaar aan het bakkei zijn. Natuurlijk trekt een brave, recht schapen man aan het langste eind en is zyn beloning een wondermooi meisje (Overvalletje spelen). Meisjes voor Havanna REX De film „Blonde meisjes voor Havanna" zou een slecht gemaakt rou- tine-produkt zün over de handel in blanke slavinnen en hoe de meisjes daar tegen gewaarschuwd moeten worden. het niet. dat deze film voor deel in Amsterdam heet te spelen, w door de (slechtste) hoofdfiguren ook Nederlandse namen dragen. Nu wordt het een spelletje te raden welke Neder landse naam vervolgens op het doek verschijnt. Het begint met dr. Jan Fa- brizius, .dan komt Da Costa en als men meent dat de literatuurgeschiedenis aan de orde komt, hééft men het juist mis, want dan stapt men over op Brouwer. Peters en Van Laan. Een vreemde ge waarwording om zo b.v. plotseling de naam van je buurman, vriend of kennis in venband met de blanke slavinnen- handel te zien gebracht. De Amsterdam se politiecommissaris heet Steenbergen. Voor de Nederlanders een leuk grapje maar dat is dan ook alles want voor de rest is het een dilettanrtische. onnozele film, die nog wat valse prikkeling toe past door enige sadistische scènes in te voegen, die nergens toe dienen. Het thema zelf kennen we nu zo langzamer hand wel Hij was vannacht bij me STUDIO Met Scandinavische vrij moedigheid heeft regisseur Arne Matrts- son in beeld gebracht de groeiende ge negenheid tussen een getrouwde man en zün minnares. Wat aanvankelük een avontuurtje was, verdiept zich tot echte liefde volgens het verhaal. Tot de ver wachte scheiding tussen de man en zü" echtgenote komt het echter niet. De man kiest als het er op aan komt, zü het met een bloedend hart, voor de vrouw die hü eens trouw beloofde. De minnares bleef eenzaam achter. Haar plan tot het nemen van wraak brengt zü niet ten uit voer uit liefde voor de man, die haar verliet. De inhoud van deze film roept allerlei vragen op, die evenwel niet worden beantwoord. Het blyft bü het registreren van de problematiek, die overigens knap in beeld is gebracht. Het spreekt vanzelf, dat het zien van de film moet worden voorbehouden aan geestelyk volwassenen. (Huwelijksproblematiek). Irma la Douce TRIANON. Irma la Deuce is op nieuw geprolongeerd. Billy Wilder heeft deze musical verfilmd zonder mu ziek. Kan dat? Eigenlijk niet maar als men zich helemaal van het musical idee distantieert, moet men erkennen, dat deze regisseur werkelijk iets nieuws, een geheel eigen werk heeft weten te maken van het thema van het lichte meisje, dat het goede pad opgaat. (Hutnor). Correspondentie. Wil de mevrouw die ons schreef over de film van vorige week in Studio haar adres bekend ma ken? Wy willen haar graag antwoorden Redactie NLC. Atletiektoeniooi voor Leidse scholieren LEIDEN Zaterdagmiddag 13 jun a.s. te 13.30 uur zullen onder auspiciën van de Gemeentelijke Schoolsportcom missie in het sportpark van de Leidse Hout de jaarlijkse atletiekwedstrijden leerlingen van de Leidse scholen voortgezet onderwijs worden ge houden. Dat deze wedstrijden een steeds grotere belangstelling bü de scholieren krijgen, blükt wel uit het feit, dat het aantal inschrijvingen ditmaal in totaal 340 bedraagt, dus weer ruim 100 dan vorig jaar. Het programma omvat de nummers hardlopen, versprin gen. hoogspringen, balwerpen en estafet te. Voor de onderlinge strüd zyn de deel nemers (sters) verdeeld in drie leeftyds- groepen en het aantal punten van d( best geplaatste deelnemers(sters: bepalen de eindrangschikkingen van d« scholen. Zowel voor de drie jongens als meisjesgroepen stelde de Schoolsportcom- "isie een wisselbeker beschikbaar. Afscheid ds. Hubeek LEIDEN Ds. W. J. H. Hubeek. voor ganger van de Vereniging van vrijzinnig- Hervormden Lelden-Oegstgeest, hoopt op zondag 30 augustus in het Volkshuis zijn afschcidsprediking te houden. LEIDEN Maandag, dinsdag en oensdag komen de leden van de Neder landse Banketbakkersvereniging in de Leidse Stadsgehoorzaal voor dc 75ste al gemene vergadering byeen. Dc organisa- In handen van de afdeling Leiden nstreken. In het aantrekkelükc pro grammaboekje (met voorwoord van af delingsvoorzitter L. R. Kallenberg) zün naast de zakelüke punten veel feestcIU- ke activiteiten vermeld. Maandagavond om 8.30 uur is er een begroetingsavond in restaurant Van der Heyden, waarna dinsdagmorgen om 9.45 uur dc vergadering zelf begint. Er staan verkiezingen van bestuurs- en commis sieleden en een causerie van drs. A. Slootmaekers op de agenda. Gré van Herst zal liederen van Bach en Handel zingen en Tilly Stcnz-Leening speelt een werk van Beethoven. De bijeenkomst wordt besloten met een diner en een feestavond in Casino tc Noordwijk aan Zee. Jong en Jolig zal de aanwezigen vermaken met „Een muzikale cocktail". Woensdag maakt hert gezelschap 's mor gens een rondvaart over de Kagerplas- sen, besloten met een afscheidslunch in de Kaagsociëteit. Voorde Zoons... Zomer-weekender ^1964 Een uitmuntend model In prachti ge ruiten. Keuze uit zes kleur combinaties. tot 8 Jaar 2.5 I 9-12 jaar 113-16 jaar Voor de Vaders Dit vrolijke sportieve weekend-shirt in de moten smal I, medium en large, ALLE HERENMATEN ij 7 5 rotterdam rotterdam rotterdam rotterdam Zilveren jubileum bij V. en D. LEIDEN Vandaag herdenkt de heer J. de Bruin de dag dat hy vijf-en-twin- aar geleden zijn werk als verkoper op de afdeling bedden en matrassen van- V. en D begon. Namens het personeel sprak bedrijfsleider G. M. Gribnau de jubilaris toe en bood hem een pick-up en mevrouw De Bruin bloemen aan. Ver volgens overhandigde de chef van dc afdeling, de heer Rijsbergen, hem een tuinparasoL Tijdens de receptie, die werd bijgewoond door de directie, de vertegenwoordigers van de onderne mingsraad én naaste collega's, feliciteer de de directeur, de heer C. A. A. Kerck- hoff. de heer De Bruin met zijn jubi leum en overhandigde hem een getuig schrift van dc Nederlandse Maatschappij Nijverheid en Handel met de bron legpenning en een zilveren draag- speld. een enveloppe met inhoud en een ■andbord met een spreuk van C. Huy- ens. Brand bij Teekens LEIDEN In dc afgelopen nacht brak brand uit in een rookkast van de fa. Tee kens aan dc Lange Mare. De kast was gevuld met snijworst, spek en rookvlees. Twee rookkasten brandden geheel uit. terwijl de vlammen zich ook nog mede deelden aan de eerste verdieping De brandweer heeft het vuur met drie stra len geblust. De schade is nog met be kend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3