Adoela vraagt VN-troepen Gesprek zes landen over situatie Laos Silberbauer gaat volgens Wenen vrijuit EXAMEI Sowjetunie: geen wapens voor Cyprus Beraad over lidmaatschap van N.V.V. Johnson: V.S. houden zich aan belofte Samengaan met V S en Engeland als gelijken voorwaarden Sjastri wil nieuwe sociale orde Engeland doet niets tegen de piratenzenders China in Parijs gearriveerd Faure spreekt met Erhard Absoluut gehoor 5 WOENSDAG 3 JUNI 1964 Secretaris-generaal Oe Thant heeft een verzoek ontvangen van de leider der centrale Kongolese regering, Adoela, om troepen van de volkeren organisatie naar Bockavoe, in de Kongolese provincie Kivoe te zenden. Het Oostenrijkse parket lieeft het onderzoek tegen de voormalige SS-er Karl Silberbauer, die in 1944 aandeel heeft gehad in de gevangenneming in Amsterdam van Anne Frank, ge staakt, omdat geen nieuwe bewijzen tegen hem zijn gevonden. Wel zal het disciplinair onderzoek te gen Silberbauer, die meer dan tien jaar inspecteur van politie in Wenen was doch vorig jaar werd geschorst worden voortgezet. Silberbauer heeft toegege ven aan de aanhouding van Anne Frank te hebben deelgenomen. Commissie in geschil Cambodja-Vietnam V.N. in te dienen resolutie volgens welke de raad een commissie van drie leden vormt die ter plaatse een onderzoek zal instellen naar de grensmoeilijkheden met Zuid-Vietnam. aldus werd gisteren uit doorgaans betrouwbare bron te New York vernomen. Het ontwerp is opgesteld door verte genwoordigers van Marokko en de Ivoor kust. de twee Afrikaanse leden van de raad. Verwacht wordt dat de Veiligheids raad de resolutie zal goedkeuren. Vol gens een Zuidvietnamese zegsman zou Zuid-" tnam met het voorstel kunnen instem -en. Ook de V.S. zullen er zich voor i preken, als Cambodja het er Uitwisseling van Duitse kranten gaat niet door De Westduitsc regeringswoordvoerder. Von Hase, heeft op een speciale pers conferentie in Bonn gezegd dat er niets kan komen van de door Ulbricht voor gestelde uitwisseling van Oostduitse en Westduitse kranten, omdat Oost-Dults- land over dit onderwerp rechtstreeks on derhandelingen tussen de beide rege ringen heeft geëist. Von Hase zei dat het hem speet, maar dat dit voorstel Oostduitse zijde opnieuw slechts eer. ging is gebleken ,,de Oostduitse politiek omhoog te halen." A B A S I N kalmeert de zenuwen zonder slaap te verwekken! Dc Sowjet-ambassadeur in Ankara, Ridjov, heeft do verzekering gegeven dat de Sowjetunie geen wapens of oor logsmateriaal aan president Makarios van Cyprus levert en dat ook niet zal Ridjov. die had verklaard dat zijn re gering vriendschap met Turkije wenst, gaf de verzekering nadat Erkin hem had gezegd: „Enerzijds verkoopt u wapens en oorlogsmateriaal aan Makarios en anderzijds wenst u vriendschap en han del met ons. Wat is dat iet - Intussen heeft Engeland laten weten, dat het deelname aan de VN-óperaties op Cyprus zal staken als de aanwezig heid van Britse troepen op het eiland noodzakelijk noch wenselijk wordt ge- Snel recht in Breda: 5 maanden eel in Opstandelingen behaalden hier laatste dagen successen op de rege ringstroepen. Als gevolg van de kritieke situatie is in Kivoe de noodtoestand afgekondigd. Oe Thant heeft zich intus sen verstaan met zijn vertegenwoordiger in Leopoldstad en de bevelhebber van het VN-leger in Kongo. Een beslissing op het verzoek van premier Adoela is echter nog niet gevallen, aldus het VN- secretariaat. Het vliegveld van Boekavoe is te klein om grote transportvliegtuigen te kunnen opvangen zodat de troepen wellicht door het naburige Rwanda zul len moeten worden gezonden en daar voor zou de toestemming van de re gering van dat land nodig zijn. Een an der probleem, zo werd verklaard, is dat de macht van de V.N. tegen 30 juni Kongo zal verlaten en dat er nog maar gevechtstroepen over zijn. Herziening verbod? Moet het rooms-katholieken ver boden blijven lid te zijn van het socia listisch Nederlands Verbond van Vak verenigingen? Het is een van de be langrijkste onderwerpen van het man dement van 1954 waarover het Neder lands episcopaat van de rooms-katho- lieke kerk zich thans intern beraad. Dit beraad heeft plaats om na te gaan in hoeverre dit mandement aanpassing behoeft aan de gewijzigde omstandig heden. Een en ander de bisschop van Den Bosch. mgr. W. Bekkers, meegedeeld naar aanleiding van een VARA-tv-uitzending (gisteravond! waarin Herman Wigbold zich had uitgelaten over een herziening van het amendement. Voordat een beslissing zal worden ge nomen over het verbod van het NVV- lidmaatschap zullen de bisschoppen zeker overleg plegen met leidende figuren uit het katholieke organisatieleven. Op korte termijn wordt echter geen beslissing ver wacht. In Engeland verwacht men Engeland zou met instemming van de Ver. Staten akkoord zijn gegaan met het Poolse voorstel, een bijeenkomst van zes landen te beleggen om overleg te plegen over de situatie in Laos. Deze landen zyn: Rusland en Engeland (als gezamenlijke voorzitters van de Geneefse conferentie), Polen, India en Canada (als leden van de internationale controlecom missie) en de drie partijen in Laos (die gezamenlijk als land gelden). Volgens het Poolse voorstel zouden de ministers van buitenlandse zaken van de desbetreffende landen in Genève bijeen komen met vertegenwoordigers van dt groepen uit Laos. Intussen heeft de Lao- tische premier Soevanna Phoema toege geven, dat bsprekingen zonder deelname de communisten nutteloos zijn. Hij nu akkoord met een Geneefse con ferentie, echter op voorwaarde, dat de Pathet Lao zijn aanvallen stopzet President Johnson heeft een persconferentie gezegd dat de Ver. Staten zich aan hun plechtige belofte zullen houden wat de verdediging van Zuidoost-Azië tegen de communistische opmars betreft. De toekomst van het ge bied staat op het spel. De Ver. Staten willen er vrede, de strijd aldaar is geen jungle-oorlog maar een gevecht vrijheid, aldus de president. In antwoord op een vraag zei hjj niets Europees actiecomité: Portugal Stelt Discussie van twee dagen O Wat de Europese gemeenschap be treft vraagt de verklaring om fusie der Voortzetting van dc Europese executieven uitbreiding van de begro- r lingsbevoegdheden van het Europese eenwording, geleidelijke vestl-|parlement en directe verkiezing vai ging van betrekkingen op voet|deel der Europese parlementsleden, „r.., u \r„_ I gens het Italiaanse plan. Het comité van gelykheid tussen het Ver- ®erwijst naar een res0iutie van vorig enigd Europa en de Ver. Staten! jaar. volgens welke de staatshoofden er. en een collectieve nolitiek nn regeringsleiders der zes gemeenschaps en een collectieve ponuek op landen als 2ij bljeenkomen ter bespre kerngebied. Daarvoor wordt ge-1 king van kwesties die onder de gemeen- pleit door het „Actiecomité voor|5chaM,eP ress?' diar"m le *«««- j c, j .(deren als raad van de gemeenschappen de Ver. Staten van Europa dat en dat ze zich dan moeten houden aanl In mLnnonrj aiii* \/Otl in Bonn heeft vergaderd. In hetjde reSek en procedures der verdragen. rlIIIUcloödllCUI Vall comité hebben vakbondsleiders Tenslotte legt het comité er dc nadruk en politici uit de zes EEG-lan- °P« dat iU. Verenigde Staten en Europa Portugal heeft de V.S. en Enge land duidelijk gemaakt dat zij niet op steun kunnen rekenen in Vietnam en Aden, indien zij niet bereid zijn begrip te tonen voor de strijd van Portugal om zijn Afrikaanse gebie den te behouden. Over de Navo-ministerraad welke on langs in Den Haag gehouden is, werd gezegd, dat niet te loochenen valt, dat de alliantie door een crisis uitgehold wordt en dat deze ver verwijderd staat van de dag van de ondertekening van het Navo-verdrag. .De Navo blijft met gevouwen handen toezien terwijl de gunstige posities van het Westen in de wereld steeds verder afbrokkelen. Be toogd werd, dat'de Haagse conferentie besloten was met een vraagteken ach ter de toekomst. 7 7 f deel uit te maken van een politici - XjrOOtl DCllia niet b,ok Wat het binnenland betref; zal worden gestreefd naar een vreedzame revolutie om de jvel- politiek blok Lal Bahadoer Sjastri, de nieu we Indische premier, beeft zijn land beloofd, te zullen werken voor een nieuwe sociale orde in het binnenland en een niet-ge- bonden buitenlandse politiek. In dia kan zich niet veroorloven den (met uitzondering van gaul listen en communisten) zitting. In een te Bonn uitgegeven communi qué verwerpt het comité, dat wordt geleid door de Fransman Jean Monnet, Euro pese deelneming aan de defensie met kernwapens op nationale basis. Het mité meent dat binnen Atlantisch kader het plan voor een multilaterale kern macht het begin kan zijn van een col lectieve organisatie. De verklaring die werd goedgekeurd na discussies van twee dagen, bepleit het nastreven van vreedzame coëxistentie tussen Oost en West via een opeenvolging van akkoor den ter regeling van de Europese vraag stukken en in het bijzonder voor de her- Strauss opnieuw contra Der Spiegel De voorzitter van de Beierse christe- lijk-sociale unie (C.S.U.). Franz Josef Strauss, is in zijn persoonlijke vete met het Westduitse blad „Der Spiegel" na een langdurige pauze opnieuw tegen het bekende tijdschrift in actie gekomen. Naar gisteren bekend werd heeft hij via een rechtbank in München het blad la ten verbieden, nog eens te beweren dat hij zich in zijn functie van minister van defensie aan corruptie schuldig heeft ge maakt en geld had aangenomen. „Der Spiegel" mag blijkens een mededeling van het C.S.U.-bestuur verder niet meer schrijven, dat Strauss ervan verdacht wordt zich verrijkt te hebben en op nog raadselachtige wijze een vermogen van elf miljoen mark bijeen heeft gegaard. gezamenlijk, doch op basis van gelijk heid, moeten blijven optreden. Het co mité stelt de oprichting van een „comi té van entente" voor ter regeling van economische kwesties, waarin de Ver enigde Staten en de Europese gemeen schap op paritaire basis vertegenwoor digd dienen te zijn. De Britse regering zal niet optreden legen de piratenzenders aan boord van schepen voordat de landen van Europa liet eens zjjn geworden over een ge zamenlijk. optreden. Twee piratenzenders aan boord van schepen. Atlanta en Carolina, zenden op het ogenblik muziek uit naar Engeland vanuit de Noordzee, buiten de territoriale wateren. Een derde zender die is opge richt door de Britse zanger „Gillende lord" Sutch zendt uit vanaf een fort dat dienst deed in de tweede wereldoorlog en dat nu niet langer gebruikt wordt. Dit fort staat op palen in de mond van de rivier de Theems op ongeveer 5 kilo meter van de kust. Een commissie van de Raad van Europa overweegt wat ten opzichte van derge lijke zenders moet worden gedaan. De Britse regering overweegt een wetsvoor stel in te dienen in overeenstemming met de richtlijnen van de Raad van Europa De eerste ambassadeur van commu nistisch China in Frankrijk, Hoeang Tsjen, is gisteravond per vliegtuig in Parijs aangekomen. Hij werd op het vliegveld Orly be groet door een ambtenaar van het pro tocol van het Franse ministerie van buitenlandse zaken, de Chinese zaakge lastigde in Parijs en talrijke leden van de Chinese kolonie in de Franse hoofd stad. Ook de ambassadeur van Paki stan en vertegenwoordigers van de am bassade van Algerije, de ambassade vail Cuba en het commissariaat van Noord-Vietnam waren ter begroeting aanwezig. Meisjes boden de echtgenote van de Chinese ambassadeur bloemen Expeditie onderzoekt resten van Hebron De Amerikaanse theoloog prof. dr. Philip Hammond, die verbonden is aan de universiteit van Princeton (New Jer sey), wil deze zomer een expeditie op touw zetten om te zoeken naar de over blijfselen van Hebron, de eerste residen tie van koning David. Het zal de eerste expeditie worden naar de historische 'bijbelse plaats, waar Abraham zijn huis bouwde, nadat hij Kanaan had gevestigd. Het on- schat tien jaar zijn thans geen derzoek zal i in beslag i zichtbare overblijfselen Jjh een bonte ky vaart gelijkelijk te verdelen. Sjastri, die enkele uren tevoren tot opvolger van Nehroe was benoemd, sprak gisteren op een persconferentie. Hij zei, dat de Sowjetunie op het ogenblik rede lijke voorstellen heeft inzake Laos en dat er een bijeenkomst moet komen van veertien landen, die dit vraagstuk moe ten behandelen. Sjastri verklaarde graag te zullen zien. dat de status quo in Laos voortduurt. Hij staat dus niet achter het Amerikaanse standpunt, dat de Pathet Lao zich moet terugtrekken uit de Vlak te der Kruiken, voordat er hoop kan be- I staan op succesvolle besprekingen. Hij verklaarde, dat zowel de Britse als de Russische voorstellen zijn bestudeerd India heeft er volgens Sjastri in toege- Istemd. een onofficiële bijeenkomst van ambassadeurs in Vientiane, de hoofdstad van Laos, bij te wonen. Hij voegde er aan toe. dat India daar met een heldere en moedige politiek moet komen. Sjastri gaf geen bijzonderheden van de Russi sche voorstellen en zei ook niet precies, hoe zijn buitenlandse politiek er uit zal zien. Daar is het ook nog te vroeg voor, want volgende week dinsdag zal hij pas Gistermiddag had Sjastri een bezoek aan president Radhakrisjnan gebracht, i Deze had hem formeel verzocht, de post van premier te aanvaarden en een nieuw kabinet samen te stellen. Dc Pakistaanse j minister van buitenlandse zaken, Bhoet- Ito. heeft Sjastri geluk gewenst met diens j benoeming en hem aangeboden, samen te werken voor de oplossing van het pro bleem Kasjmir en andere vraagstukken die beide landen aangaan. af te weten van een Amerikaans plan de oorlog tegen de communistische guerril lastrijders ln Zuid-Vietnam tot commu nistisch Noord-Vietnam uit te breiden. Hij wilde niet zeggen waarover de Ame rikaanse topfunctionarissen in Honoloeloc hebben gesproken. Ook in Hbnoloeloe werd niets bekendgemaakt. De president zei voorts nog dat de Ver. Staten Cuba zullen blijven bewaken om er zeker van te zijn dat er niet opnieuw aanvalswapens worden binnengebracht. De beste manier waarop dat kan gebeu ren moet nog worden vastgesteld. Mo menteel worden verkenningsvliegtuigen gebruikt die boven Cubaans grondgebied vliegen, maar Cbroesjtsjef heeft onlangs voorgesteld deze te vervangen door ver kenners-kunstmanen. Hij liet daarbij foto's zien die volgens hem door Russi sche kunstmanen boven militaire instal laties in de Ver. Staten waren gemaakt. President Johnson gaf nu geen recht streeks commentaar op de opmerkingen van Chroeststsjef. De Franse oud-premier Edgar Fan- re, die de onderhandelingen over de erkenning van Peking voerde, heeft gis teren de problemen tussen Oost en West met de Westduitse bondskanselier Er- hard besproken. Heden zou hij door de minister van buitenlandse zaken Ger hard Schroder ontvangen worden. Bonn onderhoudt geen diplomatieke betrekkingen met Peking of Formosa. De Westduitse zakenlieden zouden ech ter graag goederen naar het communis tische vasteland uitvoeren en oefenen zware druk op Erhard uit, iets te doen om de handel te bevorderen. Relletj es in Seoel Bij tegen de regering gerichte be togingen in Seoel zijn maandag 130 politiemannen gewond geraakt en werden 650 studenten gerarresteerd. Rond 2.000 studenten eisten het ont slag op staande voet van president Park Tsjoeng van Zuid-Korea en de terechtstelling van Kim Tsjong Pil, de voorzitter van de regeringspartij. Het aantal studenten, dat op het ogen blik in hongerstaking is, bedraagt 200. Enkele maanden geleden zijn de stu denten in Seoel en de provincie begon nen met hun betogingen, die in de eer ste plaats zijn gericht tegen Kim Tsjong PU. Kim Tsjong Pil wil hervatting van de diplomatieke betrekkingen tussen Japan en Zuid-Korea. De studenten zijn hier fel tegen gekant. OUDE KUNST- EN ANTIEKBEURS IN HET MUSEUM HET PRINSENHOF - DELFT - tt t/m 24 JUNI -1964- Wcrkdatan van 10-17.30 uur Zondafen vran 13-17.30 uur Dimda(- «n dondardifavond T\E nieuwe premier van India en voorzitter van de con grespartij, Lal Bahadoer Sjastri, is in New Dehli door zijn vrien den gefeliciteerd en met bloe men beladen, nadat bekend was geworden, dat hij tot opvolger van Nehroe was gekozen. (Van c r verslaggevers) Door middel van snelrecht heeft de l Bredase politierechter gisteren de 23-ja- rige M.H. uit Etten veroordeeld tot een onvoorwaardelijke hechtenis van vijf maanden, nadat de officier van justitie zes maanden had geëist. Hem was ten laste gelegd dat hij zich tegen de politie had verzet. Het afgelopen weekeinde betrapte een politieman de heer H. in Oudenbosch, waar hij met een bromfiets reed, op en kele overtredingen. Behalve verdachte zaten er nog drie personen op de brom mer. Toen de agent de jongeman wilde aanhouden gaf deze vol gas en reed op de politieman in. Deze sprong opzij en werd niet geraakt. Wel werd zijn fiets beschadigd Zondag bezocht H. een café in Ouden bosch. De politie die hiervan op de hoog te was wilde hem aanhouden. Verdachte verzette zich echter hevig. De politic liet I ijlings versterkingen aanrukken. Ook in i de politiewagen waarmee hij naar het! bureau gebracht zou worden bood hij nog tegenstand. I Bij de bekende ruïnes van Paracas, op 260 km van dc Peruviaanse hoofdstad Lima, zijn de resten gevonden van een dorp van 9000 jaar gele den. Het onderzoek dat onder leiding staat van de Franse archeoloog Frederick Engel, heeft aangetoond dat de bewo ners een grote lengte moeten hebben gehad en dat de mannen broeken droegen en de vrouwen rokken. I De 30-jarige Maria Pe- loro uit New York is gis teren bevallen van een vierling: één jongen en drie meisjes. Moeder en kinderen maken het goed. Alle vier de kinderen werden binnen een half uur geboren. Het gewicht was als volgt: de jongen 1270 gram, de drie meis jes resp. 900, 680 en 1270 gram. De vader van de vierling, Salvatore, is een loodgieter zonder werk. I Dc kranten van de Ame rikaanse colleges ontvan gen sinds januari na het verschijnen van het gro te medische rapport waarin verband werd ge legd tussen het roken van sigaretten en long kanker, geen sigaretten advertenties meer. Som mige van deze school kranten hebben door deze vermindering van de in komsten het aantal pagi na's moeten verminderen en andere kunnen min der vaak verschijnen. Dc sigarettenmaatschappijen hebben tot deze maat regel besloten omdat zij niet becritiseerd wilden worden wegens adverte ren voor een jong pu bliek. Greta Garbo is gevraagd in een film op te treden als tegenspeelster van de Italiaanse acteur Rossano Brazzi. In een vraagge sprek voor de Italiaanse televisie heeft Brazzi gis teravond verklaard dat een groep Amerikaanse filmproducenten de Zweedse actrice gevraagd had in een nieuwe film met hem op te treden. „Zij is misschien nog veeleisender dan ooit te voren". verklaarde Brazzi lachend. De titel van de nieuwe film wordt waar schijnlijk de „Laatste De Friese boeren hebben Auto tegen boom: èen man gedood Bij een verkeersongeval op de hoofdstraat in Driebergen is gisteren de achttienjarige J. A. Endert uit Doorn om het leven gekomen. Het slachtoffer was een van de drie in zittenden van een personenauto, die met grote snelheid, komende uit de richting Doorn, uit de bocht vloog en tegen een boom botste. De auto brak hierbij totaal doormidden. Het voorste gedeelte van de wagen kwam bovendien in aanraking met een tegenligger, die later moest worden weg- gesleept. De chauffeur van de verongelukte i de warme meimaand j auto. de 19-jarige H. J. I. Wilkens i kunnen profiteren door vroeger dan andere jaren aan 't hooien te gaan. De meesten hopen daarmee in de loop van dc volgen de week gereed te ko men, sommige kleine veehouders waren zelfs in mei al klaar. Mei als hooimaand is op zichzelf niet zo heel bijzonder meer. De verschuiving van eind juni en juli naar de bloeimaand dateert al van kort na de oorlog. Maar juist de laatste paar jaren is men door overschot gevonden koude voorjaren naar j gehuwde Utrechter de andere inzittende, de 16-jarige P. der Aa konden na behandeling in nei ziekenhuis naar huis worden vervoerd. De veertigjarige H. Scheele uit Bla- ricum is gistermorgen vrijwel op slag gedood bij een verkeersongeluk in Nuns- De heer Scheele reed om negen uur op de rijksweg met zijn auto tegen een pijler van het viaduct. Hij was even te voren geslipt en door de middenberm gevlogen. Op de bodem van het diepe bassin van het natuurbad „Mooi Zeist" aan de Utrechtseweg in Zeist hebben enige leerlingen van een school gisteren tij dens het schoolzwemmen het stoffelijke - de 53-jarige, on- Korver. Hij werd 1532. Onder het absolute gehoor kunnen vaststellen. Ook doen zich moeten wc verstaan het vermogen verschillen voor met betrekking tot dat sommige mensen bezitten om de klankkleur. In welke varianten we een op de piano aangeslagen toon, ons niet al te zeer zullen verdiepen, bijv. een f zonder naar de toetsen om deze beschouwing niet volslagen te zien, of kort te voren andere be- onleesbaar te maken, kende tonen te hebben gehoord, als Het absolute gehoor is in ieder ge- een f te herkennen. Het is niet be- val een aangeboren gave, die zich slist noodzakelijk hier een piano bij vaak reeds in de jeugd openbaart. begaafde kinderen het derde levens- TOCH IS HET ZO! dingen, kunnen ook hel absolute gehoor toeschrijven vandaar dat het ab solute gehoor ook wel toongeheugen wordt genoemd. Welke term we ook willen bezigen, het absolute gchooi is een aangeboren gaande ln het ge- eigenschap waarop slechts eeu be- heel niet in strfjd, w ant door nauw ge- trekkelijk klein aantal mensen zich zette cn voortdurende oefening kun- kunnen beroemen. Een onderzoek ncn mensen met het absolute gehoor heeft uitgewezen, dat van de mar.- de normaaltoon soms zó nauwkeurig neljjke muzickscholicren en muziek- leren bepalen, dat de gemiddelde af- Iicfhebbers ruim 17 pet. begiftigd wijking niet meer dan 1/8 halve jaar een nauwkeu rig absoluut gehoor worden vastgesteld. Desondanks kan deze gave eerst door oefening tot volle ontplooiing en praktische bruik baarheid komen. Dit met het absolute gehoor tegen slechts 2,5 pet. van de vrou welijke. In Amerika liggen deze cijfers waarschijnlijk nog wat on gunstiger, want volgens een onder zoek in Chicago bezat slechts 5 pet. van dc muzickstuderende jeugd, van de orkestleden en de pianostem mers het absolute gehoor. n Uiteraard bezit niet iedere geluk- overgeërfd. Bij kige dit vermogen in gelijke mate. 103 mensen me. Er kunnen zich bijv. vrij aanzien- hoor bleken 40 dit te hebben lijke verschillen voordoen in de geërfd, welke erfelijkheid vaak in grootte van het toongebied, waarbin- drle opeenvolgende generaties was nen de tonen worden herkend. Zo vast te stellen. zijn er mensen wier absolute ge En weet u.' dat er een negatieve hoor zich uitstrekt over vrijwel het relatie tussen muzikaliteit en wis- gchele muzikale toongebied en an- kundige aanleg is vastgesteld? deren, die slechts de tonen binnen een meer of minder beperkt toon- (Nadruk verboden). gebied met grote nauwkeurigheid h. Pétillon. bedraagt. Het gaat hier dus niet eens meer om het herkennen van de toon zelf, maar om aanzien lijk kleinere nuanceringen. Gelet op hetgeen we ten aanzien van de erfelijkheid van muzikale aanleg hebben gezegd, zal het nie mand verbazen te horen, dat het ab solute gehoor in talrijke gevallen is onderzoek van absoluut ge-

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 5