Studiogroep bracht „Spinoza van Fr. Frank in Leiden EENMAAL PER JAAR... klaar turtle wax Bonn nog niet rijp voor parlementsgebouw Leidse dahliakwekers hebben bloeiende vereniging Oud-Rijnsburger ds. Van Egmond promoveerde vandaag in Leiden NIEUWE LE1DSE COURANT WOENSDAG 3 JUNI 1964 Bronzen harlekijn voor Wim v. d Brink Agenda voor Leiden en Den Haag Woensdag Pieterskerk, 7.30 tot 8 uur: avondstilte. Stadsgehoorzaal 7.30 uur: zangconcours Ring van Chr. Zangverenigingen Leider en Omstreken, opening door dr. P. L. Schoonheim, Herv. predikant Leiden. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Othello. Den Haag: St. Jacobuskerk, Parkstraat, 8.15 uur: orgelconcert Bernard Barte- link. Den Haag: Zuiderpark, 2 uur: Haags Sprookjestoneel, Assepoester. Donderdag Antonius-clubhuis, 8 uur: Leidse Herv. Jeugdraad, toneelavond voor alle mede werkenden, toneelgroep uit Heemstede met blijspel „De vrouwen krijgen hun Gemeentelijke Bedrijfstechnische school Medusastraat 24, 2 tot 5 en 7 tot 9.30 uur: tentoonstelling werk van leerlingen. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Mesalliance. Vrijdag Geref. Jeugdgebouw, Breestraat 19, 8 uur: spreekbeurt ds. J. A. Smink. Rest. Zomerzorg, Stationsweg 35a, 8 u.: afd. Leiden NEVOBO, bijzondere verga dering afdelingsraad. Gemeentelijke Bedrijfstechnische school Medusastraat 24, 2 tot 5 en 7 tot 9.30 uur: tentoonstelling werk van leerlingen In den Vergulden Turk, 4 tot 5.30 uur: receptie van de heer F. C. J. Alt t.g.v. 40-jarig jubileum bij Het Motorhuis. Rest. Van der Heyden, Breestraat 85, 8 uur: Leidse Smalfilmliga, laatste club avond vaai het seizoen. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 Haagsche Comedie met Quadrille. Zaterdag Antonius-clubhuis, Mare 43, 5.30 tot 7 uur: receptie Lugdunum tg.v. kampioen schap en promotie naar tweede klasse. Oegstgeest. Oud-Poelgeest: tuin feest „Samen Bouwen". Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Othello. Zondag LEIDERDORP aula chr. school Zijlkwartier. 7.30 uur: jeugddienst Herv Gemeente, met medewerking van com bo. onderwerp van prediking: „Geloof - zekerheid". Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 en de Haven-apotheek, Haven 18, tel. Camera (2 jaar). Lido 2.30, 7 en 9.15 uur): Meisjes, mambo's en whiskey (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Mr. Stanis las, geheim agent (14 jaar). Rex (2.30, 7 en 9.15 uur): De vuurproef van Ursus (14 jaar); van maandag af: Sata» lokt met liefde (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Fijn, 't is gepeperd (18 jaar). Trianon (2 en 8 uur): Irma la Doucc (18 jaar). Films van morgen af :n 9.15 u.) The moi |.15 u.). De leeuw 9.15 u.). De nylon- Camera: (2.30, 7 on the moon (a.l.). Lido: (2.30, 7 en Syracuse (14 j.). Luxor: (2.30, 7 e strop (18 j.). Rex: (2.30. 7.15 en 9.15 u.). Prairierat- ten (14 j.); maandag tm. woensdag: (2.30, 7.15 en 9.15 u.).Meisjes voor Havan na (18 j.). Studio: (2.30, 7 en 9.15 u.). Hij was vannacht bij me (18 j.). Trianon: (2 en 8 u.j. Irma la Douce (18 j.). Tentoonstellingen De Lakenhal: Shakespeare hoe en waar, tot 29 juni. Examens Rijnlands Lyceum Wassenaar WASSENAAR Geslaagd voor het diploma gymnasium a: de dames: M F Dijkhuis, B J Frederikse, P M v d Kreeke M Lansen, I Th Leijerzapf, M R van Nimwegen, P C Six en S G van 't Vlie; de heren S E Beelaerts v Blokland, R Brouwer, Th M Gorter en A B Wiersma. Er is één kandidaat afgewezen. Met één kandidaat wordt het examen voortge zet Geslaagd voor het diploma gymna sium B: de dames: M J Burgemeister, M L A Doedijns, H S Riedstra en A I Verheul; de heren: M W Josephus Jitta, G W A Lamsvelt, C J van Lookeren Campagne, H A Plantenga en R E Ro gaar. Er is één kandidaat afgewezen. Met vijf kandidaten wordt het examen voort- „Siergewassen" was liet eens DEN HAAG Het bestuur van hel Produktschap voor Siergewassen heefl veel tijd besteed aan het behandelen van de rapporten van de accountants inzake de jaarrekeningen van commis sie Wetenschappelijk Onderzoek, com missie Onpersoonlijke Reclame, hel Centraal Bloembollen Comité, de com missie Onpersoonlijke Reclame Bloem- kwekerijprodukten; dinsdag sprak men anderhalf uur over het hieraan verbon den voorstel een deel van de gelden uil de „pol" van de boomkwekerij over te hevelen naar het Fonds Financiering Exportbevordering Boomkwekerijpro- dukten. Mr. Prins meende dat men dam handelde tegen de letter van de bepa lingen van de SER. Besloten werd in de sector bloembol len de uitvoermachtigingen te vervan gen door uitvoermeldingen per 1 januar. 1965. Er is onder de kwekers nog enig mis verstand over het snijden van narcis senbloemen. De teelt van narcissen komt op 1 augustus vrij. Dat wil zeggen dat kwekers, die een erkenning van hel landbouwschap hebben, net zoveel nar- cissenbollen mogen kweken als ze wil len. Nu menen sommigen dat men dan ook de bloemen van deze narcissen vrij zal mogen snijden. Dat is bepaald niel het geval. Dait mag alleen als men: a). erkend bloemkweker is, in het be zit van voldoend teeltrecht bloemkwe- b), erkend bollenkweker is, die een ontheffing van het snijverbod heeft ont vangen. De commissie van Bijstand voor de Bloemkwekerij heeft geadviseerd hei teeltrecht bloemkwekerij open grond A op grond van metingseijfers '64 te ver minderen met dait deel van het teelt recht, dat werd gebruikt voor de teell van narcissenbollen als grondstof vooj het bloemkwekerijbedrijf. Dezelfde hoeveelheid teeltrecht zal worden over geboekt naar het teeltrecht bloemkweke rij open grond B. Het teeltrecht bloem kwekerij open grond A zal derhalve alleen gebruikt kunnen worden voor de teelt van hyacinten- en tulpenbollen als grondstof voor het bloemkwekerijbe drijf. Na de opheffing van het bloem- bollenteeltrecht voor narcissen zal hei snijden van narcissenbloemen van de koude grond dus toegestaan zijn aan erkende bloemkwekers, die in het bezil zijn van teeltrecht bloemkwekerij open grond B de "gloed" nieuwe en sensationele vloeibare autowas beschermt uw wagen een heel jaar lang. /A\ I Ifrv Een beschermend schild voor uw auto een vol jaar lang. ALLEENVERTEGENWOORDIGER RAVAS HANDELMAATSCHAPPIJ N.V. NOBELSTRAAT, 22, UTRECHT TEL.(OM) 2 20 M Dr. Gerstemnaier wil doorzetten Uitgaven moeten worden beperkt OP dezelfde dag dat bondskanse lier prof. Erhard in een rede tot de burgemeesters van West- Duitsland opnieuw aandrong op bezuiniging van openbare uitgaven, zette de president van de Bondsdag, dr. Eugen Gerstenmaier, nog eens uitvoerig zijn plannen uiteen om Weer Johan Mater-wisselbeker LEIDEN Komt, ziet en luistert! Wij zullen u „Spinoza" spelen! Dat is de roep van „Studio", de groep, die zoveel voor de jeugd heeft gespeeld en nu ter gelegenheid van het tweede lustrum voorstellingen geeft waar bij zij de jeugd uitnodigd en velen die met de jeugd en jeugdwerk te maken hebben. Gisteravond was men in Leiden en jeelde men voor een jeugdig gehoor en enige eerwaardiger dames en heren (wet houders met hun dames, professoren, be stuursleden L.JA.) het door Dimitri Frenkel Frank geschreven stuk „Spino- met Henk van Ulsen in de titelrol. Deze speler heeft de auteur ook in ge dachten gehad bij het schrijven van dit stuk. Het ls geen historisch spel of zo iets, het is meer een situatie tekening. Spinoza is de mens van de rede, wat hij niet kan beredeneren verwerpt hij. Geloof, liefde, berouw zijn zaken die te nauw met het gevoelsleven verbonden zün om je daar aan over te geven. Daar vecht men tegen. In dit stuk wordt dit mens-type, in de figuur van Spinoza, onder allerlei om standigheden geconfronteerd met andere typen de rabbi Ohet geloof), Rembrandt (de kunst, de man die in het wonder ge looft), liefde en seks (de gravin), de illu- (een Pools meisje), de geloofs-fanati- Zacuto), en dan nog de magistraat, alle gevoel ontibreékt, hij ds de koel berekende zakenman, die geen genade kent als het gaat om wat hij als nood zakelijkheid ziet. Tegenover elk van deze sen moet Spinoza telkens zijn hou ding bepalen, ook tegenover zijn levens gemeenschap, de Joodse gemeente, die hem uitstoot evenals de stad Amsterdam hem buiten de poorten zet In dit stuk is Rembrandt de grote te genspeler van Spinoza. Rembrandt, die zegt: „Ik droom de werkelijkheid" en Spinoza: „Ik weet de werkelijkheid". Bel den hebben hun grote ellende. Spinoza zijn verbanning. Rembrandt wordt fail liet verklaard. De laatste houdt vast aan het wonder dat gebeuren zal, eigenlijk telkens weer gebeurt, gesymboliseerd in de doortocht aoor de Schelfzee, Spinoza slijpt zijn glazen en gaat er doorheen kij ken, om God te vinden. Het stuk heeft veel zwakke plekken. Filosofie is niet de sterkste kant van de schrijver, die bovendien, wellioht vanwe ge een zekere actualiteit een taal ge bruikt die zeer platvloers is. Bij het spe len heeft men veel weggemoffeld, maar bleef nog genoeg over. Frerikel Frank ziet Spinoza als een felle persoonlijkheid. Het is Henk van Ulsen voor een groot gedeelte geluikt dit waar te maken, maar een mens van geestelijk-allure kon het ook door zijn spel niet wonden. Rembrandt, is op diverse ogenblikken een vieze woordenzegger. Waar hij dit aan heeft verdiend, is ons een raadsel. Wim van den Brink heeft met het spelen van deze rol bewezen dat hij van een als miezerig mannetje geschreven type, een doorleefde menselijke figuur kan ma ken. Voor deze kunstzinnige krachtpres tatie is hij dan ook beloond. Aan het eind van de voorstelling, deelde Peter Oosthoek mee. dat gis termiddag, door de jury aan Wim van den Brink de bronzen harlekijn was toegekend, voor al zün werk, maar zeer in het byzonder voor de ver tolking van deze Rembrandt-rol. Peter Oosthoek had het stuk kunstzin nig geregisseerd, met gevoel voor sfeer. Een uitstékend gespeelde rol was er ook van Johan Kaart ,als de oude rabbi. De rol van markiezin had wat losser gespeeld kunnen worden door Marlies van Alomaer. Doree Smit verving de zieke Elsje Scherjon zeer behoorlijk. Het is moeilijk om van een niet zo prettige tekst iets te maken. De schrijver heeft met dit stuk de waarheid bewezen van het slot van Spi noza's „Ethica": „al het voortreffelijke is even moeilijk als zeldzaam". A. C. Bouwman Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Jeroen Her- manus zn v H Paauw en J Vollenga; Marcelius Theodorus zn v T Jasper en C Visser; Maria Hendrika dr v J Tamboer en C M van de Werken; Igor Michael zn v E Binsbergen en E W U Hug; Willem Hendrik zn v W H Wijnhout en L Hellendoorn. Overleden: C E Montagne 92 jaar, wed v F Knaap; J E Stol te 83 jaar, man; J F Möhlmann 41 jaar, man; M van de Poppe, 78 jaar, man; B C Bol le. 78 jaar, man; J Steenhoek. 74 jaar. Catena gemengd LEIDEN. De algemene ledenver gadering van de studentengezellig- heidsvereniging Catena heeft met zeer grote meerderheid het principebesluit genomen de vereniging gemengd te maken. Hierdoor is een eind gemaakt aan een discussie die vele jaren in de vereniging is gevoerd. Het is de bedoeling dat Catena een periode doormaakt, waarin zij zich een gemengd karakter moet verwer ven. In deze periode zal een kerngroep van mannelijke en vrouwelijke stu denten d.m.v. gemengde disDuten en onderverenigingen, gezamenlijke ac tiviteiten enz. hiernaar streven. In de eerstvolgende ledenvergade ring, na de grote vakantie, zullen vol ledig uitgewerkte plannen zowel ten aanzien van de overgangsperiode als ten aanzien van de structuur van de gemengde vereniging ter tafel komen. siteit te Leiden zijn geslagd mens: apothekersexamen: mej E A Hol- mer (Oegstgeest) dhr H L Vos (Leiden). Op 2 juni 1964 zjjn geslaagd: doctoraal ex Ned recht- me). J D van Ketwlch Ver schuur (Haren), me) O de Nie (Haarlem): dhr. S Th Steenweg (Delft), dhr W H de Beaufort (Baarn), dhr M Schcltcma, cum laude (Haren). Hoewel Elsje Scherjon niet mee speelde, plaatsen we deze foto als een eresaluut aan Wim van den BrinkRembrandt (Wim van den Brink) zet Hendriokje (Elsje Sóherjon) een diadeem op het hoofd. LEIDEN De Leidse dahliakwekers- vereniging „Johan Mater" heeft gister avond in het gebouw voor Christelüke Sociale Belangen haar algemene jaar vergadering gehouden. In zün welkomst woord richtte voorzitter L. J. J Dooyen- burgh zich in het büzonder tot de afge vaardigden van de Leidse Bond vaD Volkstuinverenigingen, de heren A. daalberg en J. v. d. Zwart en tot de heer A. Wetseiaar. ambtenaar van de Hortus, die na de vergadering onder het motto „Exotica" een causerie hield over een aantal exotische planten. Secretaris J. Mpntenberg bracht zijn jaarverslag uit. Hieruit kwam onder ■neer maar voren, dat de veremdgimg kan terugzien op een actief jaar met als hoogtepunten de grote dahliatentoomstel- ling in september en de herdenking van het 20-jarig bestaan in oktober jl. Het uitzetten van de dahlia- en chrysanten- stekken onder de leden werd in 1963 een succes daar in totaal büna 10.000 stek ken werden afgenomen. Het aantal le den nam weer met 35 toe en bedroeg ultimo december 1963 reeds 155. zodat In 1964 de inschrijving van het 200ste lid niet denkbeeldig is. In zyn financieel veslag kon penning meester G. J Schipaanboord een ruin- batig saldo laten horen. De voorzitter kom tot zyn genoegen meedelen, dat de naamgever van de eniging, de thams byna 90-jarige heer Johan Mater weer een wisselbeker be schikbaar had gesteld voor de kweker van de mooiste dahlia op de eerstkomen de tentoonstelling. De vorige Johan Mater-wisselbeker werd in september jl. definitief eigendom van de heer J. Koe- De bestuursverkiezing was snel afge handeld. daar de periodiek aftredende heren J. J. Dooyenburgh, H. Arnoldus (alg. sec.) en H. H. Domgelmans (alg. sec.) werden herkozen- Het gesproken woord toelichtend met plantenmateriaal uit de Hortus ei van zelfvervaardigde kleurendia's telde de heer Wetseiaar byzonderheden over de exotische planten, waarva de Bybel sprake is en die als leveran ciers van hout, kruiden, olie, wijn (uit de bessen), vruchten en zalven in het dagelijks leven een grote rol speelden. Te veel Groen van Prinsterer-scholen LEIDENVandaag is aan de Leidse universiteit gepromoveerd tot doc tor in de Godgeleerdheid de in 1927 in Rijnsburg geboren ds. Nic. van Eg- mond, Hervormd predikant te Haarlem. Hef proefschrift draagt tot titel „Consequent Christendom" en handelt over het leven en werk van mr. J. J. L. van dier Brugghen, Nederlands staatsman in de vorige eeuw, een aan hanger van het Réveil en ijveraar voor de bijzondere school. Promotor was prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink. De paranimfen waren ds. J. van der Wiel, Hervormd predikant te Haarlem, en de heer G. de Haas, rönt genoloog te Zaandam. Zoals geschreven is ds. Van Egmond Rijnsburger van geboorte. Hij doorliep het stedelyk gymnasium te Leiden en studeerde aan de universiteiten van Lei den en Amsterdam In 1953 werd hij te Muiderberg tot predikant in de Her vormde Kerk bevestigd. Vyf jaar later vertrok hy naar Haarlem Zoeken naar waarheid Dr. Van Egmond schrüft dat het leven van mr. Van der Brugghen was door trokken van het zoeken naar waarheid. Niet de waarheid als een abstractie, als een begrip dat met het verstand wordt geformuleerd, maar veel meer ais een zedelijke hoedanigheid, als een waar achtig zün. Hij had een te kritische zin en een te analytische geest om te geloven dat enig mens de volstrekte waarheid in bezit zou hebben. Hij kan bij geen enkele politieke of kerkelijke partij worden in gedeeld omdat voor hem de formatie van een party en het ontwerpen van een systeem onontkoombaar een ongeoor loofde verabsolutering betekende van een eenzijdige waarheid. In elk systeem en in elke richting zocht hy naar de waar heid die erin verborgen lag Omwille van de waarheid heeft hij steeds opnieuw de Schrift gelezen, heeft hij Hebreeuws geleerd om toch maar de ware zin der Schrift te ver staan. Om de waarheid te dienen heeft hij bijvoorbeeld aangedrongen op een meer wetenschappelijke vor ming van onderwijzers, van tvie hit wenste dat ze de klassieke talen zou den kennenniet om er hele of halve geleerden van te maken maar om hen te behoeden voor schijnwetenschap Om de waarheid heeft hij uitvoerige artikelen gewijd aan het sohoolgebed, dat hü zag verzanden in sleur, breedspra- kerigheid en onbegrijpelijkheid. Zyn strijd tegen de schün, de leugen, de on waarachtigheid keert terug in elk onder deel van de hoofdstukken dezer disser tatie. De vele plannen van Van der Brug- ghy voor eht onderwys hebben steeds grote weerstand opgeroepen, ook by hen die hem aanvankelijk hebben gesteund. Zijn strijd voor het chr. onderwijs en de totstandkoming van de schoolwet kunnen als zün levenswerk worden beschouwd. Aan het eind van zijn loopbaan, slechts gesteund en omring door enkele vrien den, stond hij nog in hetzelfde geloof waarmee hij in het begin had gestre den: God van de hemel zal het ons doen gelukken, en wü Zyn knechten, zullen ons opmaken en bouwen. Een vergissing Ds. Van Egmond heeft aan zün studio een achttiental stellingen toegevoegd. De eerste twee lulden: de schoolwet van 1857 is niet in tegenspraak met de vroe gere opvattingen van Van der Brugghen maar is daarvan de consequente toepas sing; het is juister te spreken van ont wikkeling dan van verandering in do opvattingen van Van der Brugghen. Stel ling 4: het getuigt van een misverstaan van de geschiedenis van het chr. onder- wüs, dat zeer veel chr. scholen de naam dragen van Groen van Prinsterer en slechts weinige die van Van der Brug- Enige andere stellingen die geen ver band houden met het onderwerp van de studie, zyn: het is een vergissing te menen dat de chr. boodschap dichter zou staan by het idealisme dan bij het materialisme; in de formulieren voor de viering van het H.A in het ontwerp dienstboek van de Ned. Herv. Kerk wordt het eschatologisch aspect van dit sacra ment te weinig en dan nog sledhts als toevoeging in het licht gesteld; de belij deniscatechisatie naast de gewone cate chisatie wekt de indruk dat het hierbij meer gaat om de afsluiting van het onderricht der Kerk dan om de intrede in de Kerk en het vragen van toelating tot het HA.; om deze reden verdient het aanbeveling, de aparte benaming belij deniscatechisatie af te schaffen. En ten slotte stelling 17: het is om ver schillende redenen gewenst, bejaarden tehuizen en -woningen in de steden zo dicht mogelijk by het centrum te bou- Gouden jubilaris bij Twenlsche Bank LEIDEN De procuratiehouder van het Leidse kantoor van de Twentsche Bank. de heer P G. Hiigersom, hoopt maandag 15 juni te recipiëren ter gele genheid van zijn gouden jubileum bij de bank. De receptie zal worden gehouden van 4 uur tot half zes in het kantoor van de bank aan de Breestraat. aan de oever van de Rijn in Bonn voor 110 miljoen mark een nieuw parlementsgebouw neer te zetten. Deze coïncidentie heeft dr. Gersten- maiers bouwplannen, ontworpen door de architect prof. Elermann, die ook de „Kaiser Wilhelm Gedachtnis"-kerk in Berlijn ontwierp, een moeilyke start be zorgd. Zy hebben reeds een storm van protesten uitgelokt, o.a. van de Bond van Belastingbetalers en van diegenen, die in elke nieuwbouw in Bonn onmid dellijk een teken zien dat de Bondsre gering de mogelijkheid van een her eniging met Oost-Duitsland wel defini tief heeft afgeschreven en zich nu in Bonn gaat „ingraven". Het lydt geen twyfel: de parlements- nieuwbouw is niet populair. Het past niet in de politiek van financieel maat houden, die door bondskanselier Erhard wordt gepredikt Daarby wordt toch wel vergeten, dat vrijwel elke grote West- duitse stad die zichzelf respecteert, in middels een nieuw raadhuis voor het stedelyke parlement heeft gebouwd. Niet representatief Het parlement echter dat in Bonn het gehele Duitse volk heet te vertegen woordigen, hokt nog in een serie ge bouwen die voor de Bondsdag weinig representatief zijn en allang niet meer voldoen aan de eisen van deze tyd. Op dit argument baseert dr. Gerstenmaier vooral de noodzaak van de nieuwbouw, waarby hy er de nadruk op legt, dat het gehele ontwerp zo is aangelegd dat het nieuw te bouwen parlementsgebouw by een eventueel vertrek van de rege ring naar Berlijn onmiddellijk door de universiteit van Bonn in gebruik zal kunnen worden genomen. Met het op te trekken gebouw zal aan de Rijn een nieuw regeringscentrum ontstaan. Daarbij zal het „Gronausta- dion" wel moeten worden afgebroken, hoewel de gemeenteraad van Bonn nog altyd geen vergunning heeft verleend om daar de bouwplannen te verwezen- Oude kweekschool de loop der jaren zün links en rechts nieuwe gebouwen aan,.gebreid". Het geheel heeft de bünam „Wrat" gekre gen. Voor zijn doel is het veel te klein ofschoon elk Bondsdaglid formeel recht heeft op een eigen werkkamer, zitten vele parlementariërs met twee of drie man in kamers van 12 of 16 vierkante meter. Het gebouw is een doolhof. Zelfs mensen die er jarenlang in vertoeven, verdwalen er af en toe nog in, omdat het zo ongelukkig is ingedeeld. De bouwplannen bestaan eigenlijk uit drie delen: verhoging van de tegenwoor dige „parlementariër-silo" met één ver dieping, de bouw van een nieuwe „par lementariër-silo" van 25 verdiepingen voor de afgevaardigden en de parle mentscommissies en ten slotte de bouw van een nieuwe vergaderzaal. Het ge heel moet in 1970 klaar zyn. Met de verhoging van de bestaande „parlemen tariërs-silo" zal tijdens het komende zo merreces van de Bondsdag worden be gonnen. Natuurlijk is er ook parkeer ruimte geprojecteerd: onder de nieuwe wolkenkrabber komt een garage voor 300 wagens, naast het gebouw een par keerterrein voor 600 auto's. Installatie Hillegoms burgemeester zaterdag HILLEGOM Zaterdag houdt de nieuwbenoemde burgemeester van HiUe- gom, de heer J. Ch. I. van Niekerk zün intocht. Aan de grens van de gemeente op het terrein van de stichting Voge lenzang wordt de burgemeester verwel komd door de wethouders W. F. van Dam cn P. van de Boer en gemeentese cretaris J. Th. M. Punt. Daarna begeeft het gezelschap zich naar de burgemees terswoning aan de Weeresteinstraat, urna de burgemeester, zün echtgenote twee zoons overstappen in een rütuig om in de stoet, die van Patrimonium af is opgesteld, te volgen. Deze stoet bestaat uit de twee Hille- gomse muziekkorpsen en de leden van de jeugdverenigingen, in totaal 700 per- ">nen. De stoet gaat door de Hoofdstraat aar het Hof. In dc Hoftuin wordt de burgemeester verwelkomd door ruim 2000 schoolkin deren van de lagere scholen. Onder lei ding van de heer L. de Vreeze zullen enige liederen ten beste worden gegeven; de echtgenote van de burgemeester zul len bloemen worden aangeboden. Om 11 uur is er een byzondere raads vergadering, waarin de installatie van de nieuwe burgemeester zal plaatshebben. 's Middags is er om half drie een bü« eenkomst in Treslong van het personeel de secretarie en de hoofden van dienst van de diverse bedrijven. Om 4 s er een besloten receptie voor geno digden en van 5.30 tot 6.30 uur een open bare receptie. Om 7 uur heeft er een serenade plaats De bevolking wordt verzocht de vlag uit te steken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3