KIES 11W KIM MWI1IHI/ /Ml MIM14% IM bij de, Advies tijdens de crisis om Cuba aan Russen Nupralux Ijk een afce ky Politieke commissie van EEG-landen Geen taak voor V.N. in Azië President Kennedy werd slachtoffer van liaat Klei op suiker Kongo ontkent hulp V.N. te hebben gevraagd Alle Russische militairen van Cuba verdwenen? Nigeriaan: „Politie sloeg mij met stokken" fant Geen top over Maleisië meer mogelijk? '04 WOENSDAG 27 MEI 1964 Voorstel van Duf hues Nieuwe Stappen in de richting de E.E.G. doorgang zal vinden. Frankrijk van politieke eenwording van u°* ropa zijn gisteren voorgesteld door Dufhues, voorzitter van het bestuur van de Westduitse Chr. Dem. Unie van kanselier Erhard. Zijn voorstel houdt o.a. in: de oprichting van een onafhankelijke Politieke commissie om de be langen van Europa als geheel en niet alleen die van de zes rege ringen te behartigen. Deze com missie zou de tegenhanger wor den van de EEG-commissie, die slechts de economische zaken behartig. Dufhues heeft evenals Erhard in zyn oproep tot een streven naar hechtere politieke samenwerking tussen de E.E.G.- landen onderling de opvatting onder-1 streept, dat economische samenwerking «en politieke grondslag moet hebben, wil men hiermee enig succes boeken. Hij stelde ook voor, dat de commissie nauw moet samenwerken met het Europese parlement, dat geregeld bijeen moet ko men. Ook zou het aanbevelingen mogen doen aan de betrokken regeringen en het recht moeten hebben om vragen te stellen. En hij opperde de gedachte, dat de regeringen elkaar meer onderling raadplegen, teneinde tot een gemeen schappelijke buitenlandse politiek te Intussen is nog niet bekend, of de door Erhard voorgestelde topconferentie van voelt er veel voor, Italië zal het voorstel met welwillende aandacht bestuderen. Van doorslaggevende betekenis zal echter de houding van de Benelux zijn. Van Nederland is in elk geval bekend, dat het de tijd niet rijp acht voor een derge lijke conferentie, „zelfs niet om ping-pong te spelen". Mr. Luns heeft dat tegen Erhard verteld, toen die in Den Haag was. De kanselier, die dit een goede mop vond, zou deze op zijn beurt hebben ver teld aan de Britse ambassadeur te Bonn. Overigens is men in „Europese kringen" verrast, dat Erhard een vergadering van de E.E.G.-ministerraad wil bijwonen. „Toen hij minister van economische zaken was kwam hij nooit", zo zei men. Uit Bonn wordt nog gemeld, dat Erhard nog niet as. maandag naar Brussel zal reizen, maar in juli, als de Bondsrepubliek het voorzitterschap van de raad Oe Thant: lil Zuidoost-Azië ligt nog geen taak voor de Ver. Naties. Dit heeft Oe Thant, de secretaris generaal van de V.N., gisteren in Ottawa verklaard. Men kan een kind wel tien pond op de schou ders leggen, maar geen 200 pond, zei hy. Onder bepaalde omstan digheden kan de V.N.-organisatie nuttig werk doen. Maar er zjjn naar zjjn mening gevallen, waar in dat niet mogelijk is. Voorts verklaarde hjj desgevraagd, dat degenen, die in Azië met kern wapens willen opereren, niet goed wüs zijn. Ondanks de tegenstand van Frankrijk en Cambodja heeft de Amerikaanse am bassadeur bij de Ver. Naties, Adlai Ste venson, opnieuw aangedrongen op het zenden van een V.N.-macht naar de grens tussen Cambodja en Zuid-Vietnam, om nieuwe incidenten te voorkomen. Hij deed dit bij het voortgezette debat van de Veiligheidsraad over de klacht van Cambodja tegen Zuid-Vietnam en de Ver. Staten. Het was nadat Oe Thant in Ottawa zijn hierboven geciteerde ver klaring had afgelegd. Stevenson sprak zijn verbazing uit over de twijfel van Frankrijk en Cambodja aan de mogelijk heid van een doeltreffend optreden van de V.N. in het conflict tussen Cambodja en de andere landen. Waarom", zo vroeg Stevenson zeer terecht, ..heeft Cambodja zich dan tot de Veiligheids raad (van de Ver. Naties!) gewend?" Intussen heeft communistisch China in een brief aan veertien landen, die het akkoord van Genève hebben gete kend, voorgesteld, dat de ministers buitenlandse zaken van deze staten Pnom Penh in juni in Cambodja bijeen zullen komen om de toestand in Laos te bespreken. Het deed dit. nadat het geweigerd had. haar invloed aan te wen den om de opmars van de Pathet Lao op de Vlakte der Kruiken in Laos tot staan te brengen. Lancering Saturnus uitgesteld De lancering van de superraket Sa- turnus-6 die een acht en een halve ton wegend onbemand ruimteschip van het type Apollo in een baan om de aarde moet brengen, is uitgesteld tot morgen middag 15 uur Ned. tijd. Tengevolge van technische moeilijkheden kon de lancering die voor gistermiddag was aangekondigd niet doorgaan, aldus een bekendmaking van de NASA, het Ame rikaanse bureau voor lucht- en ruimte- Het ruimteschip is een vereenvou digd model van het voertuig waarmee tegen het eind van de jaren zestig drie Amerikanen naar de maan moeten rei zen. Verwacht wordt dat dit model, als de lancering slaagt, ongeveer zeven da gen om de aarde zal draaien en dan in de dampkring zal verbranden. Het is de zesde maal dat een Saturnus-raket wordt afgeschoten. Mysterie rondom C.P.N.-gebouw De gemeente Amsterdam voert on derhandelingen over de aankoop van het gebouw van de Communistische Partij Nederland Felix Meritis" aan de Kei zersgracht in Amsterdam. De onder handelingen worden gevoerd door het grondbedrijf van de gemeente, aldus heeft het bureau voorlichting medege deeld. Verdere inlichtingen zei men niet te kunnen verstrekken. .,Het is volkomen onjuist dat de ge meente Amsterdam onderhandelingen voert over de aankoop van ons gebouw Felix Meritis". Dit is volledig uit de lucht gegrepen en wij hebben ook geen enkel plan in deze richting", luidt het de heer W. van 't de CPN. MEER DAN W00 BANKEN EN BIJKANTOREN AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UTRECHT Naam ontvoerder Dassault bekend De leider van de bende die Dassault ontvoerde is Jean Jacques Ca sanova, een vroegere kantoorbediende, van het geïllustreerde tijdschrift „Jour de France". Commissaris van politie Bouvier zei gisteren dat Casanova, die van 1958 tot 1960 bij „Jour de France" werkte, bij de politie bekend staat als een ge vaarlijk misdadiger. De 37-jarige Casanova Corsicaan van geboorte wordt door de politie ook gezocht in verband met de moord op een politie-agent in juli van het vorige jaar en verscheidene overvallen in het gebied van Parijs. Mevrouw Dassault, die de bendeleider „charmant" noemde, was niet in staat hem van foto's positief te iden tificeren, daar ze hem slechts gemas kerd had gezien. Een vrouw wier auto vorige week werd gestolen door Casa nova, was echter meer positief en de gearresteerde Mathieu Costa, die de gehele nacht was ondervraagd, had de gegeven. In verschillende plaatsen van ons land blijkt de laatste tijd bij de colpor tage met een handstofzuiger de naam van de Consumentenbond te worden ge noemd. De colporteurs beweren dat zij door de Nederlandse Consumentenbond zijn uitgezonden voor het houden van een enquête. De Consumentenbond deelt mede dat hij hiermede niets heeft te maken. De bond houdt zich niet bezig met de ver koop-bevordering van bepaalde artike len, heeft weinig of geen waardering voor colportage en zal zich in deje vorm dus nimmer aandienen, zo voegt zij daaraan toe. De directie van publieke werken v.an de gemeente noemde het niet geheel onderhandelingen eer onwaarschijn- Hans Habe in „De dood in Texas Belangwekkend boek met vele achtergronden (Van een onzer verslaggevers) „De Dood in Texas" is een nieuw opmerkelijk boek, dat de dood van president Kennedy tot onderwerp heeft. Hans Habe, de bekende (van afkomst) Hongaar se schrijver, belicht er echter meer in dan de feiten van de moord alleen. Veel dieper dan de andere auteurs, die de zwarte dag in de Amerikaanse geschiedenis beschreven, gaat hij in op de achtergronden van de moord. Op de politieke achtergronden. Want veel meer dan de laatste dagen weer actueel geworden vraa< ,wie vermoordde de president?' staat hij stil bij het „wat ver moordde de president?" Stof voor dit belangwekkende boek, dat dezer dagen is verschenen, deed hij op tijdens een reis van drie maan den samen met zijn vrouw door de V.S. eind vorig jaar, juist in de pe riode toen de moord in Dallas werd gepleegd. Ik wist al dagen tevoren dat er iets verschrikkelijks zou beuren, zo schrijft hij, al had ik niet vermoed dat het zo iets afschuwe lijks zou zijn als een moord. 1526) Ten tijde van de Oost-Indl- fineren" werd de bovenste suikerlaag sctae Compagnie werd op Java uiter- ter dikte van 2 a 3 duim losgekrat'. aard eveneens suiker uit suikerriet en weer voorzichtig aangedrukt, gefabriceerd, al gebeurde dit dan waarna er een laag van V-i tot 3/4 niet volgens de moderne methoden duim van een kleipap op het opper- van tegenwoordig. Juist enkele ja- vlak werd uitgespreid. Na een dag ren vóór de O.I.C. werd opgeheven, of 8 werd deze. inmiddels geheel in gaf dominé Johannes Hooyman een gedroogde, klei verwijderd en be- beschrijving van de suikerfabricage gon het loskrabben en het aanbren- in die tijd, een voorbeeld dat klaar- gen van een nieuwe kleilaag op- bl ijk el ijk aanstekelijk heeft gewerkt, nieuw. Wanneer ook deze tweede nt enkele jai later kwam ook de landheer Adries Teisseire met een dergelijke beschrij- TOCH IS HET ZO! kleilaag geheel ingedroogd, waren de suikerbroden ge- Ook tegenwoordig wordt voor de sap- zuivering wel weer klei en andere zeoli- then gebruikt, maar desondanks begrypt men niet, wat de kleilaag op de suiker bij de oude bereidingswijze voor een uitwerking kan hebben gehad. Vermoed wordt, dat de reinheid van de suiker er door bevorderd werd en een mede- het Tijdschrift van Nijver- Landbouw in Ned. Ind. Laatst genoemde schrijver moeten we zeker als een be- langhebbende kwa lificeren, want Teis- «eire bezat op zijn landgoed vie „suikermolens" en --at dus middei in het bedrijf. Uit zijn verhandeling kunnen wi ons een uitnemende voorstelling ma ken van de fabricage van suikerriet deling op het eind van dc 18de eeuw. Het beid c uit het riet geperste sap werd eerst 1864 wijst ook in die richting. Maar met droge kalk gemengd, waarna tevens komt in diezelfde mededeling het werd gekookt en ingedampt. Tij- een aanduiding voor, die er op wijst, dens het koken werd van tijd tot dat ook de dikte van de kleilaag tijd enige kalkmelk aan de massa van betekenis was. Bovendien was toegevoegd en de onreinheden u-er- |ang niet alle klei voor het doel den zorgvuldig van het brouwsel af- geschikt en de reeds eerder ge- geschept. noemde Teisseire wees er dan ook Was liet sap tot ongeveer dc helft op. dat het best de klei kon worden Ingedampt, dan werd het brouwsel genomen uit de z.g.n. karbouwenga- in een kuip overgegoten om af te ten, dat zijn de modderkuilen op koelen en te bezinken, waarna het Java, waarin karbouwen zich wen- opnieuw werd ingedikt tot het uit- telen. De uitwerking die de klei op kristalliseren begon. Daarna werd suiker had, wordt hierdoor niet dui- het geval In aarde potten ge- delijker, maar wellicht wordt de re- daan, die in dc bodem een gat had- den van dit oude recept door des den. zodat de melasse gelegenheid kundigen t.z.t. nog eens opgehelderd, kreeg weg te lopen. Tot zover zal niemand enige be- We kunnen dit suikerverhaal na- langstelling hebben voor de 18de tuurlijk niet besluiten zonder ook iets eeuwse suikerfabricage. Maar nu be- over suikerziekte te vertellen, gint een raadselachtig moment. Want om het verkregen product te „raf- (Nadruk verboden). H. Pélitton. Oppositie vele plaatsen in de V.S. trof hij felle anti-Keraiedy-stemming aan. Sterker nog: er was sprake van haat. Vooral in het zuiden. In Louisiana vond hij grote spandoeken met Knock-out the Kennedy's" (sla de Kennedy's uit) erop. En uit vele gesprekken met topmensen uit alle groeperingen bleek hem dat de „Kennedy-clan" een sterke fanatieke oppositie had. Met r Teaxs, de staat van de rijke olie- miljonairs en van de machtige fascis tische Birch-society. Het waren de blan ken die zich fel tegen hem keerden, aldus Hans Habe, die eveneens inter- s had met leiders van de Ku-Klux- Klan. Reden van deze haat: het politiek program van Kennedy. Hij wilde de rassendiscriminatie opheffen, hij durfde ïerste president openbaar maken. ;en vijfde deel van de Amerikaanse bevolking nog in absolute armoede leef de, terwijl hij met het communistische Rusland een coëxistentie-politiek was voor de oppositie voldoende aanleiding om zich tegen de president te kanten. Zeker waar het de rechts georiënteerden betrof Die oppositie heeft Kennedy overigens altijd gehad. Ten slotte werd hij met een meerder heid van slechts iets meer dan vijftig procent gekozen en opinie-onderzoeken in Amerika hebben aangetoond, dat hij de laatste maanden minstens 20 pro- van de Amerikaanse bevolking z. 36 miljoen iezers) tegen zich had. Wennerström ontmoette contactmensen in Pentagon In Stockholm is gisteren een zwaar gecensureerde versie be kendgemaakt van het rapport dat de Zweedse veiligheidsdienst sa menstelde over het verhoor van de Zweedse dubbelspion kolonel Stig Wennerström. De voormalige diplomaat vertelde zijn ondervragers dat de Russische opdrachtgevers er achter waren ge komen dat hij ook voor de Verenig de Staten spioneerde. Zij wilden ech ter dat hij zijn contacten met de Amerikaanse spionagedienst zou blij ven onderhouden omdat zij geloofden in zijn sympathie voor de Sowjet- unie. Dat was kort voor zijn benoe ming in 1952 tot luchtmachtattaché in Washington. Spion verdacht V.S. van biologische oorl 'uoerini ff verf 1 en lak ■AWJBliil rink produkc „Lord' Sutch heeft een fort veroverd De gillende „lord" Sutch, de pop zanger die radiopiraat is geworden, heeft gisteravond zijn intrek geno men in een fort in de Theemsmon- ding en verklaard, dat hij zich daar uit alleen gewapenderhand zal laten verjagen. Dit gillende heerschap, wiens ware naam Dave Sutch is, verklaarde voor nemens te zijn vanmiddag om 12 uur de hulpeloze Engelsen met zijn gegil te zullen gaan bestoken. „Wij hebben hier genoeg eten voor twee maanden", zei hij, „en wij zullen hier zolang mo gelijk blijven". Het fort is in het kader van de Brit se verdediging in de Tweede Wereldoor log op palen in de Theems gebouwd. Het staat ongeveer 25 meter boven de golven en had oorspronkelijk ten doel artilleriebescherming te bieden tegen mijnleggende vliegtuigen. Oorspronkelijk was „lord" Sutch voornemens zijn piratenzender aan, boord van een vissersboot te plaatsen, maar dit plan stuitte op verzekerings moeilijkheden. In plaats daarvan heeft hij de boot gebruikt om de zendinstal- latie en de levensmiddelenvoorraad naar het fort te brengen. Voor de scheepsradio zei hij: „De forten lig gen buiten de territoriale wateren en zij zijn door het leger verlaten. Zij heb ben er niets meer aan. Ze zijn roes tig. leeg en hebben geen sloten op de deuren, maar zij zijn ideaal voor een radiostation en ik ben zelfs bereid er een te kopen". Wennerström zocht uit, aldus het rap port, voor welke Russische bombarde mentsdoelen de Amerikanen belangstel ling hadden en hij koesterde de ver denking dat deze belangstelling in ver band stond met voorbereidingen voor een biologische oorlogvoering. De Rus sische geheime dienst had volgens Wen- neretröm bijzonder veel belangstelling voor de kracht van de NAVO op het gebied van kernwapens. Zijn functie van ontwapeningsdeskundige op het Zweedse ministerie van buitenlandse zaken (1961) was in dit opzicht van groot nut ge- AANVAL irbleef, Toen ik in Washington de Zweedse spion tegenover ae veilig heidspolitie, vroegen de Russen mij eens om uit te zoeken of de Amerika nen bezig waren een aanval voor te be reiden die de Russische strijdkrachten voorlopig de wind uit de zeilen zou ne men. Hij had dit tot tevredenheid van de Russen kunnen ophelderen, aldus het rapport, dat hierover niet in nadere bij zonderheden trad. De spion zei dat hij documenten fo tografeerde op een speciale film, die alleen in Moskou ontwikkeld kon wor den. Hij ontmoette zijn contactman nen op straat of in parken in Washing ton en soms in het Pentagon, het Amerikaanse ministerie van defensie, ,als wij daar vertoefden voor een groepsbezoek". Er waren afgesproken tekens voor de ontmoetingen, aldus Wennerström. De linkerhand moest altijd vrij langs het lichaam han- ten. Als wij iets bij ons droegen was at altijd in de rechterhand. Bij ge- Irak en Egypte door raad bestuurd Egypte en Irak zijn het weer voll dig eens. En ook nu is de sluiting va het akkoord de „eerste stap naar ee alles omvattende Arabische eenheid' zoals president Nasser het optimistisch uitdrukte. De twee landen zijn overeengekomen de vorming van een samengevoegde presidentiële raad, die elk kwartaal zal vergaderen. Besluiten van deze raad worden direct van kracht tenzij zij bijzondere ratificatieprocedure vcrei Irak wil nog verder gaan. namelijk tot een „algehele constitutionele unie". President Arif wil het .ot van zijn land geheel aan dat van Egypte verbinden. De raad heeft twee voorzitters, zes vaste leden en zes regeringsfunctiona rissen. Ook in een gezamenlijk militair commando is voorzien. Blikje vlees oorzaak tyfus in Aberdeen Een blikje vlees is vastgesteld als de oorzaak van het uitbreken van de ty fus in de Schotse stad Aberdeen. Van de zijde van de gemeentelijke gezond heidsdienst is het vermoeden uitgespro ken. dat de besmetting van buitenaf is geschied. Het aantal tyfus-patiënten is gestegen tot 81 tegen 68 gisteren. Het aantal vermoedelijke tyfusgevallen is 9. Geen troepen naar Kivoe vaar stak men de linkerhand onmid dellijk in de broekzak hetgeen voor de ander betekende gevaar, geef geen teken van herkenning. Toen Wennerström van 1949 tot 1952 luchtmachtattaché in Moskou was be stond zijn taak uit het verzamelen van inlichtingen over de Britse luchtmacht, die volgens hem toen als de doeltref fendste werd beschouwd. De Zweed vertelde zijn ondervragers tenslotte dat hij voor de eerste maal met het werk van de geheime dienst in contact kwam toen hij in 1934 in Riga studeerde en daar een Amerikaan ont moette die voor de Britten werkte. In 1940 en 1941, toen hij assistent-lucht machtattaché in Moskou was hielp hij de Duitsers aan informaties over de Russen. CUBA Een van de taken van Wenuerström toen hij in Washington was gedeta cheerd bestond uit het zenden van ge gevens naar Moskou die de Russen er van zouden kunnen weerhouden de toe stand op een bepaald moment verkeerd te beoordelen. Wennerström zei dat hij dit eenmaal deed, namelijk ten tijde van de crisis om Cuba. De laatste Russische militairen hebben Cuba enige dagen geleden ver laten, zo is dinsdag uit welingelich te kringen vernomen. Zij worden met het Oostduitse schip „Berlin", een tot troepentransportschip omgebouwde vrachtvaarder, naar de Sowjetunie te ruggebracht. Volgens de zegslieden verblijven er nu op Cuba nog slechts enige Russische deskundigen op het gebied van artillerie en radar. Hulp van I.M.F. voor de Y.A.R. Het Internationale Monetaire Fonds heeft dinsdag bekendgemaakt, dat er met de Verenigde Arabische Republiek een stand-by regeling is getroffen, die de VAR in staat stelt om in de ko mende 12 maanden trekkingen op het I.M.F. te doen, overeenkomende met een bedrag van 40 miljoen dollar. Volgens het I.M.F. geeft deze rege ling de financiële steun voor de nieu we pogingen, die door de autoriteiten van de VAR gedaan worden om de eco nomie te stabiliseren. Het I.M.F. deel de mede dat onlangs de bijdrage van de VAR in het fonds verhoogd was tot 10 miljoen dollar en op het ogenblik de uitstaande trekkingen 124,2 miljoen dol lar belopen. Oostduits hlad over Utrecht „Hier in Nederland wacht mij de doodstraf, omdat ik Afrikaan ben. Ik vind dat alle blanken in Afrika een zelfde slechte behande ling verdienen als ik hier krijg." Dit schreef de 23-jarige student A. B. O. A. uit een Nederlandse gevangenis aan het blad Pan African News in Oost-Berlijn. Om streeks dezelfde tijd schreef de man aan een Nederlandse officier van justitie dat hij spijt had van de diefstallen die hij pleegde en dat hij zeer correct werd behandeld in de Haarlemse gevangenis. Voor de rechtbank te Amsterdam moest de Nigeriaanse hts'cr gisteroch-l tend een verklaring geven voor deze sterk uiteenlopende brieven. „In Utrecht ben ik door een drietal agenten in burger in een kamer met stokken mishandeld, tot ik de diefstal len bekende Als reactie hierop heb ik de eerste brief geschreven. Daarna ben ik echter uitsluitend zeer goed behan deld. Van discriminatie was geen spra ke". aldus de jeugdige Nigeriaan. De officier van justitie eiste een ge vangenisstraf van acht maanden met aftrek tegen hem wegens diefstal van een bandrecorder en drie radio's in Eindhoven en van een auto en een hoe veelheid drank in Amsterdam. „VRIEND" Toen A. met een andere student mee liftte. noteerde hij het nummer van het ^uto-sleuteltje,. dat hij zich later aan- weg. De hoeveelheid drank, die dc agen stond, ging op tijdens een feest dat A. in zijn Utrechtse kamer organi seerde. Een week reed hij in de wagen rond, tot hij in Utrecht tegen een lan taarnpaal reed. Hij vertelde de politie dat hij dokter was en dat hij met grote haast onderweg was naar een ernstig zieke patiënt. Deze list lukte en pas de garagehouder die het ernstig beschadig de voertuig moest repareren, kreeg arg- Voordat A. de auto wegnam, werd hij aangehouden wegens de eerder gepleeg de diefstallen. Na zijn uitvoerige belof ten zijn leven te beteren, werd hij weer op vrije voeten gesteld. De verdachte staat ingeschreven aan een Utrechtse h.t.s., maar ter zitting verklaarde hij zijn studie In Engeland te willen voort- Moord-propaganda erscheen blad in Dallas nog een volle pagina advertentie, waarin de president open lijk werd beschuldigd van verraad Juist omdat Kennedy wist dat daar in Texas de tegenstand het grootst was, startte hij er zijn verkiezingscampagne, wetend, dat hij er niet vriendelijk zou worden ontvangen. Dit besluit is de pre sident noodlottig geworden. Hij werd het slachtoffer van de haat. Op boeiende wijze beschrijft Habe zijn ervaringen en gesprekken in Amerika. Helder en direct zijn zijn verhalen, die Nadat gisteren bekend werd dat de V.N. in principe hebben beslo ten troepen te zenden naar de Kongolese provincie Kivoe op een desbetreffend verzoek van de Kongolese regering, heeft deze nsireera, zo duidelijk dat^Seï regering in Leopoldstad ontkend! lOrd-propaganda kon spreken, al- ^at ZÜ van plan is de hulp van de, Hans Habe. slechts twee minuten V.N. in te roepen voor handhaving! van de orde in Kivoe. Volgens de Kongolese regering kunnen hun troepen het best alleen af. De ope raties tegen de rebellen hebben een suc cesvol verloop. Een woordvoerder van de V.N. zei la ter dat de volkerenorganisatie officieel ln kennis was gesteld van de in Leo- poldstad uitgegeven verklaring. Hij kon hier geen commentaar op geven. Vast staat in elk geval dat de Kongolese regering de V.N. mondeling heeft ver zocht troepen naar Kivoe te zenden. De bedoeling was dat Nigeriaanse een heden naar Kivoe zouden gaan om in overeenstemming met het mandaat van de V.N., zich uitsluitend bezig te houden met het handhaven van de orde. Zij zouden niet „de rimboe ingaan" om de terroristen te bestrijden. Wat er ook gebeurt de 2000 man V.N.- troepen die nu nog in Kongo zijn, moe ten 30 juni uit het land verdwenen zijn. Veroverend fris... after shave lotion Nog steeds is geen overeen stemming bereikt over het hou den van een tweede topconferen tie over de Maleisische crisis. Maandag is van Indonesië antwoord ontvangen op Maleisie's definitieve •oorwaarden voor een terugtrekking an de Indonesische guerrilla's. Dit antwoord ging niet akkoord met de Maleisische eisen en was niet afdoend. In de loop van vandaag zou het Ma leisische kabinet bijeenkomen ter be spreking van de kwestie. De Philip- pijnse ambassadeur bij de Ver. Naties, Salvador Lopez, zei: „De topconferen tie gaat in beginsel nog steeds door. Maphilindo zal herleven. Maphilindo was de voorgestelde sta tenbond van Maleisië, de Philippijnen en Indonesië. Dit voorstel werd des tijds echter terzijde gelegd toen de desbetreffende conferentie geen op lossing voor de Maleisische kwestie opleverde. getuigen van een rijke kennis litieke ontwikkelingen in de i reld. Het boek, dat over enkele maanden ook in Amerika zal verschijnen, is rijk geïllustreerd en werd kundig vertaald door Hans de Vries. Uitgever is de Zuidholland sche Uitgevers Maatschap pij Ad. M. C. Stok in Den Haag. I Twee van de Beatles, John Lennon en George Harrison, zijn gisteren per vliegtuig van vakan tie in Londen terugge keerd. Men schrijft het aan het vroege uur toe dat er geen menigte schreeuwende jongelui stond te wachten. De twee Beatles hadden al thans niet op een zo koe le ontvangst gerekend. Zij verschenen boven aan de vliegtuigtrap, bleven verwachtingsvol kijken, maar niemand gilde. Ten einde raad hieven de Beatles een zak schel pen van hun vakantie oord, een Zuidzee-eiland omhoog. „Hier zijn we onder bedolven." zei Lennon, en toen hij in zag hoe kwalijk dat klonk, voegde hij er haastig aan toe dat ze niet naar het behaarde hoofd van de heren wa ren geworpen. I Drie paar mensenogen zijn per vliegtuig naar Singapore vervoerd ten behoeve van transplanta ties. Dit is een gebaar van het Boeddhistische Oeylon ter gelegenheid van de viering van dc geboortedag van Boed dha. De ogen waren af gestaan naar aanleiding van een oproep. Ze zijn afkomstig van een oude man en twee mensen die pas zijn overleden. I Aid a Borelli, een van de beroemdste film- en toneelactrices van Italië uit het tijdperk van de stomme film is op 82-ja- rige leeftijd overleden. Op zestien-jarige leeftijd begon Alda haar toneel loopbaan, aangemoedigd door haar zuster, die ook aan het toneel was verbonden en haar va der, die acteur van naarq was. I Op een veiling bij kunsthandel Mak van Waay in Amsterdam is gisteren een record ge boekt. Het schilderij „Gemeerde beurtvaar- der" van Hermanus Koekkoek ging voor 13.400 in andere han den over, hetgeen de hoogste prijs is die ooit op een veiling werd ge haald voor werk van de ze meester.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 5