Afscheid prof. Van Holk van Leidse universiteit Uitslag van prijsvraag eerste haring Katwijk Sluiting Wilhelminabrug N.Z.H.-regeling voor Leiderdorp-Leiden Onbewoonbaar verklaarde woningen rustig verhuurd Geslaagde Jeugdzangersavond in Rijnsburgs Maranathakerk NIEUWE LEIDSE COURANT 3 WOENSDAG 27 MEI 1964 Agenda voor Leiden en Den Haag bed Stadhuis, 8 uur: Leids Jeugdparlement. debatavond over lonen en prëzen. Kleine zaal Gehoorzaal, 8 uur: Sociale Raad Leiden, de heer N. Y. Vlietstra. hoofdinsp. b.l.o. te Utrecht, over de on derwij szorgen aan gehandicapte kinde- Steenschuur S, 8 uur: ledenvergadering Leidse vereniging van Postzegelverzame laars, dia-vertoning. Antonius-clubhuis, Mare. 8 uur: De Dauwtrappers, NPV, padvindersshow: „Wij vieren feest". Rest Van der Heyden, 8 uur: afd. Lei den Chr. Hist. Unie, jaarvergadering. Clubhuis Oude Vest 223, 8 uur: Jeugd- haven, voorlichting over het jeugdzorg- werk voor belangstellende leden van de Geref. Kerken uit de classis Leiden. Den Haag: Kon Schouwburg, 8.15 uur Ned. Comedie met: Wie is bang voor Virginia Woolf? Donderdag Academiegebouw, 4 uur: afscheidscol lege prof. dr. E. W. Schallenberg. Het Boshuis, achter Hoflaan 76, 8 uur: afdeling Zuid-West Chr. vrouwenbond, luchtig programma. Gebouw Middelweg 38, 8 uur: leden vergadering Het Groene Kruis. Schouwburg, 8 uur, opvoering van „De verdwenen koningszoon" door de chr. zangspelclub „Staalwijk en omgeving". Gebouw voor Chr. Sociale Belangen, 8 uur: jaarvergadering Leidse Chr. Bestu renbond en Stichting tot exploitatie vaD gebouwen voor chr. sociale belangen. Den Haag: Kon Schouwburg, 8.15 uur: Haagsdie Comedie met Othello. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: orkest vereniging Euterpe. Vrijdag Fysiologisch laboratorium, Wassenaar- seweg, 4 uur: afscheidscollege prof. dr. A. E. van Arkel. Half 11: openingsrit nieuwe buslijnen N.ZÜ in Leiden. Technische school, Haagweg 4, 8 uur: diploma-uitreiking avondschool. Leiderdorp: Dorpshuis. 7.45 uur: Stich ting Muziekschool Leiderdorp, openbare Den Haag: Kon Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Reiziger zonder "bagage. Den Haag: Houtrustgebouw, 8 uur: Kon. Mil. Kapel. Zaterdag Volkshuis, 8 uur: werkgemeenschap De Ratel, concert Jeugdkamerorkest Leiden. Station, perron 15, lijn 4, 9.02 uur: ver trek K. en O.-excursie naar proefstation ~i de boomkwekerij Valkenburgerlaan Welke apotheek? Voor spoedeisende gevallen geopend apotheek Driesüm, Mare 110, telefoon 20406. De apotheken te Voorschoten en te Leiderdorp zijn geopend. De apotheek te Oegstgeest is zondag gesloten. Films Camera (tot en met zaterdag 8 uur, maandag tot en met woensdag 2.30 en 8 uur): De Kardinaal (18 jaar); tot en met zaterdag 10.30 en 2.30 uur: Moeder wat een klap (alle leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De tijger van Malakka (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Johnny waar kom je vandaan (alle leeftijden) Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De goud- rovers van Fort Benton (14 jaar); maan dag tot en met woensdag: De worgers van Bombay. Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): 't Is feest vandaag (alle leeftijden). Trianon (2 en 8 uur): Irma la Doucc (18 jaar). Tentoonstellingen Janvossensteeg 59 (De Ruif): expositie Boezem (gehele maand mei). De Lakenhal: Shakespeare hoe en waar, tot 29 juni Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: tentoonstelling van werk van Else Lin- dorfer en Floris Meydam (aquarellen), van 10 mei tot en met 28 mei, dagelijks van 10 tot 17 uur, bovendien op vrijdag avond van 8 tot 10 uur, eerste Pinkster dag gesloten, tweede Pinksterdag opeD van 3 tot 5 uur. LEIDEN Vanmiddag heeft prof. dr. L. J. van Holk in het academie gebouw ^ijn afscheidscollege gehouden. Prof. Van Holk was sedert 1931 hoogleraar in de wijsbegeerte van de godsdienst, zedekunde en encyclope die der godgeleerdheid aan de Leidse universiteit. Hij is één van de top mensen uit de Internationale Raad voor Vrijzinnige Kerken en waarnemer bij de Vaticaanse vergaderingen. De Leidse hoogleraar verwierf voorts bekendheid door zijn optreden in de televisierubriek „Achter de schrijf tafel". Als geschenk kreeg prof. Van Holk uit handen van dr. J. F. van Royen uit Rot terdam namens de oud-leerlingen een portret aangeboden, geschilderd door Karei van Veen. Voorts werd de schei dende professor hartelijk toegesproken door prof. dr. P. A. H. de Boer namens universiteit en faculteit en door de heer W. L. B. SchifJper, praeses van de theo logische studentenfaculteit De heer Schipper zei onder meer, dat de colleges van prof. Van Holk altijd vol levens^ kunst waren. Voorts werd door hem het praktisch element nooit verwaarloosd. Door zijn grote kennis van de cultuur geschiedenis en van de literatuur heeft hij de blik van zijn studenten ten zeer ste verruimd. Kritiek Prof. Van Holk noemde zijn afscheids college een zeer vrije bewerking er strijding van Pascals gedachte, dat God eigenlijk is de God van Abraham, Izaak Jakob, niet die der wijsgeren. Een kritiek dus tevens op de verhouding dwaasheid en wijsheid, zoals Paulus haar zag. Immers: de rechtbank der rede bestaat nu eenmaal. Toen spreker in 1931 zijn werk begon, wat de filosofische theologie nog be paald door de neokantiaanse school, in het bijzonder de Badense variant, toege spitst voor de theologie in Troeltsch; ter- wijl tevens de dogmatische theologie Barth en Brunner haar grote op- vlucht was begonnen. Dus; Christendom tegen idealisme. Daarop plaatste prof. Van Holk de hem toevertrouwede vak- in dit kader. Allereerst de ethiek. Hem hebben vooral geboeid de verhou ding van de constante tot de variabele factoren in het zedelijk oordeel, later uitgroeiend tot de controverse over de „situatie"-ethiek. Voorts de noodzaak (en de mogelijk heid) voor de huidige samenleving, Oost enWest, christen en niet-christen mune mesure" te handhaven, theorie zéér eenvoudig (Kant), in praktijk bijzonder moeizaam: één wet allen! in de derde plaats: onderzoek naï „het ethos" van beroepen bv. van c leer der mensenrechten, e.a. Daarop noemde hij enkele vragen uit de wijsbegeerte van de gods dienst: de geschiedenis, die hem al tijd bijzonder geboeid had; het tijds probleem, de notie van tragiek. Na enkele antieke wijsgeren te hebben gememoreerd, noemde hij hen, die ln de moderne tijd voor zijn vak veel hadden betekend: Spinoza, Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Sylvia S C. dv J Kluivers en M C Heemskerk; Angela M, dv H Collé en C A Segaar; Robbert C, zv H L Bartelsman en J W Bunnig; Marcel P, zv P F Roo- denburg en A Hartemink; Jochem, zv E Ofner en H H J Donders; Jelle J, zv C Freke en W Lubach; Frede- rika, dv A v Tongeren en G Krom hout; Jaantje, dv J Ouwehand en A Guijt. GEHUWD: T de Bruin en S Zwart OVERLEDEN: S v Turenhout, 86, v; J Slappendel, 91. wed v N Siljee; P G Cornelissen, 64, m; J G Hermsen, 67, echtg v F Nikkel; A Kramer, 32, m; M Albers, 80, wed v C L P Jan maat; C A Zoet, 65, wed v C Lange- V erkeerslichten ;t is niet onmogelijk, dat op de dan versmalde Hoge Rijn dijk tussen Bruggestraat en Wilhelmiina- brug verkeerslichten worden geplaatst om vastlopen van het verkeer te voor komen. Uiteraard zal dit wel weer ver tragend werken. Bovendien zal ook het KATWIJK AAN ZEE Onze haringprijsvraag heeft weer heel wat inzendingen opgeleverd, sommige zelfs omrankt met mooie rijmsels. Door dat aan de Katwijkse afslag zoveel kantjes niet mochten worden verkocht, liep de prijs voor de eerste haring tot niet verwachte hoogte op. De meeste inzenders hebben dan ook een lager bedrag genoemd dan de f 698, die voor het eerste kantje werd betaald. Een enkele zat evenwel nog veel hoger. De genoemde prijzen varieerden van f 27,50 tot f 1245. Er waren ook deelne mers die op één briefkaart meer dan één bedrag hadden ingevuld. Deze inzendin gen moesten natuurlijk terzijde worden gelegd. Niemand heeft het juiste bedrag pre cies geraden. Het werd het dichtst be naderd door mevrouw A. Krijgsman, Bosplein 24 te Katwijk aan Zee, die er met f 681 maar f 17 naast was. Me vrouw Krijgsman komt dus in aanmer king voor de eerste prijs van f 50- Tweede is geworden de heer C. J. deD Haan, Haarlemmerstraatweg 8 te Oegst geest, die een postwissel van f 25 krijgt- Hij had opgegeven f 669. Voor de prijzeai van f 5 komen in aan merking mevr. W. J. Zuidbroek-den Heijer, Tul penstraat 6 boven te Sassen- heim (f 654), de heer A. van Duijn Gzn, lu.luenj Oostpad 12 te Katwijk aan Zee (f640), der Kooij (Leiden) de heer J. Roode, Piet Heinlaan 6c te Katwijk aan Zee (f 622), de heer W. de Mol, Bloemluststraat 40 te Wasse (f 837) en mevr. W. de Ruijter, Duinstr. 24 te Katwijk aan Zee. De postwissels worden zo spoedig mo gelijk verzonden. Over de uitslag van d« prijsvraag kan niet worden gecorrespon- ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN, 26 mei doctoraal ex geoli e: de heren J van Dillewijn (Leiden) 1 Manden (Leiden). ie) E C Wcstra (Leiden). (Oegstgeest) latuurkunde: i'de heren J J de n W Th Wenckebach (Leider (Leiden): E: (Leiden); G: de heren P J van W Soudjjn (Haarlem) Kant, Hegel, Bergson, en na de oor log zeer sterk: de existentie-filo sofen van verschillende soort (Jas pers, Heidegger, Sartre). Steeds weer bleek de wijsbegeerte zich niet ln de Kerk te laten dringen, waar Pascal haar had willen plaatsen. Maar problematisch is de situatie van Kerk en theologie wèl in deze In zekere zin komen alle vragen sa men in de zgn. theodicee: hoe kunnen wij God zó denken, dat Hij ook vooi gewone denken, de gewone mens, loofwaardig is? Daarmee tevens vraag: wat eigenlijk te denken vai mens, bekwaam tot alle kwaad en enig goed, vaardig in het uitdenken, verward in de tegenstrijdigheden van zijn hart. Daarbij heeft hem altijd zeer zwaar gewogen: wat moeten studenten en pre dikanten met deze problematiek? Ge lukkig staan tegenover de nihilistische tendenzen ook zeer positieve geluiden, als bij Jaspers, Tillich, Gusdorf, betekenis voor de filosofische theologie moeilijk te overschatten is. Geloof Onder de boeiende worsteling in de theologie om waarheid ligt voor spreker toch ook een geloofsgrondslag, die hij voor zichzelf wil omschrijven als: ge loof in verlichting door de Heilige Geest Daarin wordt de existentie tot trans- existentiatie gebracht Zij wordt beves tigd in de godsdienstige gemeenschap, uitgedrukt in het Avondmaal, dat hij universeel gevierd wil zien, d.w.z. met PROF. VAN HOLK universeel Avondmaal mensen die dit verlangen. Juist zijn „laat" gewonnen inzicht in de waarde het oecumenisme heeft hem hierin versterkt In dit geloof zijn voor hem de gedachten van Pascal en haar tegendeel verzoend. Spreker eindigde met de hoop uit te spreken, dat zijn opvolger „alles maar flink anders zal aanpakken". Van zuilke discoratimiïtedt-in-continuï- teit leeft aide wetenschap, ook de theo logische. Ds. Heinen (Utrecht) beroepen in Leiden LEIDEN De Gereformeerde Kerk te Leiden heeft een beroep uitgebracht op ds. P. Heinen te Utrecht-oost ter voorziening in de vacature die zal ont staan door het vertrek van de studen tenpredikant dr. G. Th. Rothuizen. Dr. Rothuizen is benoemd tot hoogleraar aan de Theologische Hogeschool te Kampen. Ds. Heinen heeft voordat hij naar Utrecht vertrok geruime tijd in Noordwijk-Bin- gestaan. Filmavond van Leidse Aquariumvrienden LEIDEN Voor vele leden van „De Leidse Aquariumvrienden" heeft de be kende Haagse aquariaan-toioloog-wereld- reiziger-auteur dr. J. Lodewijks gister avond in de recreatiezaal van de HCW en NEM een lezing gehouden met als on derwerp „Het werlddeel Australië". Dr. Lodewijk wees op tal van interessante bijzonderheden van de bevolking, de flo ra en de fauna. Met een drietal kleuren films lichtte hij deze toe. Na de pauze projecteerde dr. Lodewijks de film ,,Het Groot Barrière Rif", die in opdracht van de Australische ambassade werd vervaardigd. In deze film kregen de aanwezigen een indrukwekkend beeld van het geweldig uitgestrekte Rif, dat als een natuurlijke barrière voor de oostkust van Australië ligt. Zangconcours in Leiden LEIDEN Op woensdag 3 juni om half 8 houdt de Ring van de Chr. zang verenigingen „Leiden en Omstreken" het 29ste zangconcours in de Stadsge hoorzaal te Leiden. Dr. P. L. Schoon- heim, Herv. predikant te Leiden, hoopt het concours te openen. De aanmelding was ditmaal gering. LEIDEN Naar wij vernemen, is de NZH gereedgekomen met het zoe ken naar de best mogelijke oplossing voor het busvervoer Leid en-Leider dorp v.v. tijdens de sluitingsperiode van de Wilhelminabrug, die duurt van half juni tot 17 september. Men is echter realistisch genoeg om niet te ver wachten, dat alles altijd even soepel zal verlopen. rijdén over de dan overbelaste Lage Rijndijk niet eenvoudig blijken te zijn. De automatische verkeerslichtenin stallatie by Schrijversbrug (kruispunt Lage Rijndjjk-ZUlsingel) en Utrechtse- brug (Hoge Rijndijk-Zijlsingel) verke ren nog in een zodanig experimenteel stadium, dat ze nog niet in gebruik kunnen worden genomen. Dit bleek bij vele keren „proefdraai en". De politie streeft er echter naar in het bijzonder de lichten bij de Schrij- De gevonden oplossing is als volgt; de bussen van lijn 5, die via de Lage Rijn- naar Leiderdorp rijden, gaan van de Mauritssingel terug via Hoogmadeseweg, Hoofdstraat en Bruggestraat om ten slot ver de tot één rijbaan versmalde Hoge Rijndijk tot de Wilhelminabrug te rijden. De passagiers kunnen dan te voet de brug oversteken naar de aan de ande kant wachtende bus van lijn 1 (Oegstgeest-Leiderdorp) Ruimere behuizing Prytaneum wordt tot Papengracht uitgebouwd LEIDEN Het Prytaneum aan het Rapenburg zal worden uitgebreid tot groot complex met kantoorruimten diverse universitaire Instanties en werkcommissies en met ruimten, waarin de leden van de academische gemeen schap elkaar kunnen ontmoeten. De panden Rapenburg 4 en 6, het huidige Prytaneum. zullen naar de achterzijde werden uitgebouwd tot aan de Papen- gracht- De verbouwing en uitbreiding zullen etappegewjjs geschieden. Na de verbouwing en de daarmee ge paard gaande uitbreiding zullen het co- pieerbureau, de eigen administratie en het studentenwerkbureau meer afzonder lijke ruimten hebben. Momenteel huizen de stichting Pro Civitate en het studen tenwerkbureau in één kamer. De één werkt er 's middags, de ander 's morgens. De leiding van het verbouwingsplan be rust bij de bouwcurator van de rijks universiteit, ir. M. I. Kalff. De uitbreiding betekent ook een ver ruiming van de mogelijkheden van de mensa, die momenteel erg krap behuisd is (gemiddeld driekwart vierkante me ter per plaats). Na de verbouwing zul len in dit universiteitshuis ook een buf- 'ït, een leestafel en enkele ruimten oor andere studenteninstanties komen. Luidenaar Kolilbeck schaakt in Spanje De Leidenaar A. J. w. Kohlbeck, lid an LSC Philidor neemt momenteel deel an een schaakwedstrijd voor jonge spe lers te Madrid. H(j schreef ons dat op het programma van de match Holland— Spanje een indrukwekkend aantal offi cials, organisatoren en arbiters prijkt. De Nederlanders waren zeer onder de indruk van de prinselijke ontvangst de aanvang van de eerste ronde in majestueuze Casina de Madrid. De ziter van de Spaanse schaakbond sprak een openingswoord en schaakmeester Toran haalde herinneringen op aan vele Hoogoventoernooien waaraan hij deel- De strijd ontwikkelde zich aanvanke lijk gunstig voor de Nederlanders, die aan alle acht borden goed stonden. Zij namen dan ook een 1%voorsprong. Een tal blunders op vier borden tegelijk bin nen enkele minuten bracht een totale ommekeer: Spanje nam een 52 sprong. Kohlbeck behoorde ook tot de „bokkenschieters" en verloor een i vankelijk gewonnen stelling. vensbrug vóór de sluiting van de Wilhel minabrug in gebruik te kunnen nemen omdat het hier dan nóg drukker wordt Open-Deuravond in Leidse Jeugdhaven LEIDEN Vanavond om acht uur wordt in de Jeugdhaven, Oude Vest 223, een Open-Deurbijeenkomst gehouden voor belangstellende leden van de geref. kerken uit de classis Leiden. Dr. P. v. d. Broek (psycholoog), dr. K. Dronkert (predikant), de heer A. Barendregt (alg. hoofleider) en ds. H. Post uit Rijnsburg zullen korte inleidingen houden over verschillende facetten van het werk in de Jeugdhaven. Er is tevens gelegenheid het clubgebouw te bezichtigen. Voor de Leidse kantonrechter LEIDEN Behalve de gewone schare verkeersovertreders waren ook enkele min of meer bijzondere gevallen op de wekelijkse zitting voor de Leidse kanton rechter. Een 46-jarige kamerverhuurder uit Leiden kreeg 125 gulden boete om dat hij een onbewoonbaar verklaard pand, per advertentie aangeboden als „bedrijfs- en woonrmuimte", had huurd voor f 45. Twee andere verhuur ders waren eigenaar van een onbewoon bare woning, waarvoor twee verpleeg sters eerst 100 gulden huur moesten be talen en toen van een buurman geen elektriciteit kon worden betrokken, 80 gulden. De eerste eigenaar kreeg 150 boete, degene aan wie de (verhuurde) woning later was verkocht moest e betalen. De verpleegsters, die zonder gunning de woning hadden betrokken, werden elk met 25 gulden beboet Een 53-jarige Katwijken die „niet he lemaal fit meer was na vijf jonge klares' reed op gegeven ogenblik een voetgan ger aan op een zebrapad aan de Zeeweg te Katwijk. Daar verdachtes proeftijd van een dergelijke veroordeling nog niet was verstreken, veroordeelde ihr. Koning hem tot 100 gulden boete en zegging van de bevoegheid een brom fiets te besturen voor een jaar. Bier en cognac waren „medepassagiers" van een 24-jarige machinebankwerker uit Sassenheim, die met zijn brommer tegen een auto was gereden. „Vijftig gul den boete en een half jaar niet rijden op de bromfiets", was de conclusie de kantonrechter. Een 22-jarige chauffeur uit Zoeter- woude was op 121 april in Alkemade uit de bocht gereden tegen een boom Zijn meerijdende meisje en de auto den hierbijbeschadigd. De onhandige WIE SPAART DOET DE GROOTSTE VANGST Gewoon maar beginnen te sparen, Groot succes. Want uw spaargeld is goed voor alles. Ga naar de spaar bank waar men u óók gaarne van dienst is met andere bankzaken, zoals rekening-courant, deviezen voor uw reizen, kredieten, hypotheken en bemiddeling in effec tenzaken. Meer dan 1000 banken en bijkantoren. Da spaarbanken met volledige bankservlce.. AANGESLOTEN BU OE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UTRECHT Door prijzenswaardig initiatief 15 koren hijeen „Een avond, die zeker verdient elk jaar te worden herhaald RIJNSBURG De jeugdzangersavond, in de Maranathakerk gehouden, was de verwerkelijking van een uit vernieuwingsdrang voortkomend, dus prijzenswaardig initiatief door het Ringbestuur van „Leiden en Om streken". Je moet maar op 't idee komen, al ligt het ook nog zo voor de hand, de jeugd ook eens op grote schaal aan het zingen te laten. Dat het idee aaihsloeg, bleek wel uit de grote toeloop, die het bestuur bepaald heeft verrast. Vijftien horen van jongere en oudere tieners zongen hun mooie (of minder mooie) liederen, die gaandeweg meer applaus kregen. Met zóveel jong volk kan men geen jes deden het ook heel goed („Holland" plechtige stilte verwachten. Zo af en ran Br. Laetantius), maar toch minder toe klonk per microfoon een voorzitter- kleurig. Maar het dient erkend, de De jeugd van Alpheus* Ned. Prot. Bond zong onder dirigent J. Arnoldus. Het klonk alles degelijk en nogal serieus, zelfs als het „Een nieuwe broek" betrof. Maar de afwerking was goed, b.v. „Wild zang" van J. Duyer, die Vondel verro- mantiseerde. Dirk van Vliets Katwijkse Lenteklok jes (C.) blonken uit in het volksliedje „Dans les jardins de mon père" en Peter Standaards „De fluiter". De Rljnsburgse Con Bnio-meisjes zongen even goed, maar wat minder onbevangen, o.a. het entreeliedje van Herman Stenz. Daar Henk Akse's pianist verstek had laten gaan, moest hij de kinder en meisjeskoren van Zang en Vriend schap uit Hazerswoude zelf begeleiden, behalve in een paar geestelijke liederen (o.a. Voorwaarts Christenstrijders) waarbij Dick Sohoneveld hem aan het orgel assisteerde. De jeugd zong tóch heel verdienstelijk aandacht tijdens de zang was goed. De avond kon blijkbaar niet zoals aan gekondigd om half acht beginnen. Het werd, na al het gebruikelijke beredder, de opvolgende entrée's der telaatkomers, het gemeenschappelijk zingen (ps. 89:7) en de inleiding van voorzitter Knip- soheer, zelfs vUf minuten over acht. Tot onze blijde verwondering was echter het gehele programma in niet meer dan ruim twee uur afgezongen. Verrassend Overzichtelijkheidshalve rangschik, ken we de koren dirigentsgewijs. Hans Boelee leidde de jeugd uit Woubrugge. „De kleine Lofstem verraste al da delijk met lichte, verzorgde zang. Voor al het simpel-devote, naar boven schui vende Dank U Heer* (Schneider) en het oude „Komt vrienden in het ron de" klonken uitstekend. De grote meis-, al was het tempo naar onze smaak au en dan te traag. Samen met het Sweet- Sixt eenkoor „Hollandia" uit Alphen, zongen de grote meisjes met goed succes een potpourri van beroemde Oostenrijkse walsmelodiën. Een groot deel van het programma werd door de koren van de heer C. Kurpershoek ingenomen. Over het geheel genomen klonk hun zang fris en ook muzikaal. Maar een lied van Mozart en één van Schubert bleken todh wel wat moeilijk om juist te interpreteren. Naar „De Koning van Savoye" (P. Chr. van Westering) door Juliana (C), het merkwaardige „De heks van Sierkonfleks" (Henk v. d. Velde) door de kinderen van Loof den Heer (B) uit Ter Aar „Kom mee en laat ons jagen" (Jan Vrolijk) door de meisjes van Juliana (B) en „Wandeling in Tirol" (Jan van Vugt) door de meisjes uit Ter Aar en Hosanna uit Benthuizen, hebben we met plezier geluisterd. Het was een avond, die zeker verdient elk jaar te worden herhaald. Joh. van Wolfswinkel Zoekt U een Gouden armband of Collier voor f 70.— en f 100.— of f 300.— en 800.— Juwelier v. d. WATER Haarlemmerstraat 207 heeft ze. Grote keuze in alle prijzen. kwam hem nu op 50 gulden boete te staan. Vol verbazing hoorde de kantonrechter aan hoeveel veranderingen een 21-jarige scholier uit Utrecht aan zijn brommer had. en vrijwel allemaal om de snelheid nog hoger te maken. Hoewel hij zich van de prins geen kwaad wist, moest hij nu toch 15 gulden boete betalen, terwijl zijn voertuig aan het verkeer werd onttrok- Een op de Nieuwe Rijn op 7 maart tegen een brugleuning belandde chauf feur uit Bodegraven was naar de tege moetkomende auto, waarvoor h(j moest uitwijken, gegaan- De inzittenden daar van was hü bepaald onbeleefd tegemoet getreden. Bedreigingen met onvrijwillige baden en geschop maakten deel uit van zijn „betoog". De man bad eerder al voorwaardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid gekregen, benevens enkele processen-verbaal wegens mishandeling. Ditmaal kreeg hij een boete van 45 gul- Jaarvergadering van de Leidse AssuraiHieclnb LEIDEN De Leidse Assurantieclub heeft gisteravond ln restaurant Van der Heijden haar jaarvergadering gehouden onder leiding van waarnemend voorzit ter, de heer L. Peer. Secretaris S. Tj. Goslinga vroeg aandacht voor zijn jaar verslag- Hierin kwam naar voren, dat de club met zeven lezingavonden en een excursie een actief jaar achter zich liet Helaas onderging heit ledental (nu 135) niet de verwachte vooruitgang, wat wordt betreurd, omdat de L.AC. haar nut op vakgebied duidelijk heeft bewe zen. Penningmeester A. de Beat ver meldde een batig saldo. De bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op. Nadat de wnd-voor- zitter zijn hamer aan vice-voorzitter L, Werkhoven had overhandigd, werd hij op diens voorstel bij acclamatie tot voorzitter gekozen als opvolger van de heer P. F. Janzen. die wegens vertrek naar het buitenland zijn functie moest neerleggen. De periodiek aftredende al gemeen-adjunct, de heer L. Herreveld, werd eveneens bij acclamatie herkozen. Tot leden van de kascommissie 1964 werden benoemd de heren C. Vromans i H. van Akkeren. De avond werd besloten met een ge zellig samenzijn, waarbij ook de dames van de leden vertegenwoordigd waren. Een bingospel met fraaie prijzen droeg u">ge mate tot het welslagen bij. Weini g bloemen op de Haarlemse keuring HAARLEM De leden van de keu ringscommissie hadden maandag een kalme dag. De tulpen zijn vrijwel van het toneel' verdwenen, de Irissen en het andere bijgoed moeten nog komen. Sterk de aandacht trok gisteren het groepje gladiolen van Konijnenburg Mark te Noordw(jk. Daar stond o.m. de levendig getinte Melody, rose met sprekend rode vlek naast de teer gekleurde heel Ilcht- rose Frou en de frisrose Beauty Blush. In het rood schitterden Mascagne en Brloso De meeste tulpen bracht de fa. Man tel uit Avenhorn: een groot sortiment bi- zarren en Rembrandtulpen, waarvan de bekende Kameleon, de stokoude Zomer- schoon en de bruin met geel getekende Victory het meest opvielen. Van de fa. Alkemade uit Haarlem zagen we de rode leliebloemlge tulp Mees Alkemade, verluidt uit Alaska is verlopen, s maar één iris: de prachtige Bleu Giant van G. Hommes uit Heiloo. De laatste narcissen waren van de fa. J. Gerritsen Zn. uit Voorschoten. Baby Moon. Baby Star, die iets lichter van tint is, en de nog kleinere New Baby. De oranje fresia Pimpernel van N. V. A. v. d. Berg uit Anna Paulowna kreeg een getuigschrift eerste klasse, terwijl de fa. J. de Jong Zn. uit Aals meer de bejaarde, maar nog steeds zeer bruikbare pyrethrum Red King toonde De fa. W. Blokker uit Akersloot be sloot deze keuring met een lelie: lilium Amabile met oranje bloemen, die in het centrum gespikkeld zijn. Wemink: 10 pet. dividend LEIDEN In de gisteren in restaurant De Doelen gehouden jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders van Wernink's Beton- en Aanneming-Maat schappij NV. is een dividend vastgesteld contanten, dan wel. ter keuze van aandeelhouders, een belastingvrije uitkering van 10*/» in aandelen ten laste van de agio reserve. De heer C. Kolff werd als commissaris herkozen. In de eveneens gehouden bijzondere algemene vergadering van aandeelhou ders was het vereiste kapitaal niet verte genwoordigd, zodat geen besluit tot wij ziging van de statuten kon worden ge nomen. Overeenkomstig het bepaalde in de statuten zal een tweede bijzondere vergadering worden bijeengeroepen, die zal worden gehouden op donderdag 11 juni. Bedrijfsvoetbal in Leiden LEIDEN Op het LFC-terreln te :n voetbalwedstrijd gespeeld tussen de veteranen van DSB en GW (beambten HCW, NEM en RMM). Voor DSB bracht Van der Veer uit ?n voorzet van Kluivers de stand op 1—0. Even later maakte dezelfde speler er 20 van. Sieval bracht de score terug en uit Mn strafschop maakte h>J gelijk: 22. Beide elftallen kregen hierna nog een strafschop te nemen: Nadat de wedstrijd onbeslist was ge ëindigd. werden strafschoppen genomen om de winnaar van de veteranenbeker aam te wijzen- GW werd de gelukkige y*rvoigen3 werd de grote wedstrijd DSB 1-GW l gespeeld. De Jong van DSB opende de score uit een vrije trap: 1—0. De strijd was heel spannend. Pas twee minuten voor het einde werd opnieuw gedoelpunt. Dubbeldeman maakte er met een pracht schot 2—0 van. d5 kantine reikte de voorzitter van DSB, de heer De Graaf, de prijzen uit.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3