Henny Smit veroverde Gouden Spike op 800 m Quick Boys verspeelde laatste kans Minst slechte ploeg won bij Noordwijk-Zwaluwen GOEDE ATLETIEK IN LEIDSE HOUT Jan van Heek verbeterde Leids record speerwerpen Ontmoeting Quick Boys- Hermes verliep vreemd Noordwijk verloor van CVV Gewijzigd Voorwaarts won met 2-1 Zwaluwen 3 kampioen Stichtse turnploeg boekte grote zege Apeldoorn veilig na zege op TER LEEDE Stoppers overheersten 9 MAANDAG 25 MEI 1964 (Van onze sportredactie) De jeugdige Vlaardingse atleet Henk Smit van Fortuna heeft zaterdag op verrassende wijze in de Leidse Hout de vierde Gouden Spike gewonnen. Hij veroverde deze trofee dan k zij zijn prestatie op de 800 meter, die hij voor alle groten won in 1.52,5 sec. Een tijd, die nog sneller had kunnen zijn, als Smit, die zijn eerste A-wedstrijd liep, niet steeds (van verbazing?) op de laatste honderd meter had omgekeken. Een week tevoren was deze Smit nog een onbekende B-klasser. Er werd door jeugdige atleten toch trouwens met reputaties gespot. Zo won Wim Huizinga (Nurmi) de 1500 meter voor alle favorieten en hield Vellinga (Blauxo Wit) alle 400 meter specialisten, zoals Marius Bos, achter zich. De naar schatting tweeduizend toe schouwers hebben kunnen genieten van goede atletiek. Het zonnetje deed het prima en de wind was niet sterk, slechts één tot twee meter per seconde tegen op het rechte einde. Met die tegenwind startten de hordenlopers het eerst, tuurlijk leverde dit nummer een o winning op voor Eef Kamerbeek. De honderd meter dames was voor Joke Bij- leveld, die Lenie Boele en Ellen Joachim- Ort achter zich liet. Ellen nam bij het nummer verspringen revanche. in 8.21.8. Snepvangers werd tweede in 8.22 en Dick de Bruin (Minerva) derde in 8.22.5. Piet Beelen (Spartaan) werd vierde in 8.25.8 voor Giling (AAC) in 8.32.6. Pogingen Verrassingen Voor een verrassing zorgde de jonge AAC-er Fleer, die op de 600 meter (jon gens B) plotseling op het laatste eind favoriet Sparreboom (SCJR) klopte. De honderd meter heren leverde een groot aantal valse starts op. Dit aantal was ook bij andere num mers erg groot, omdat starter Meeuw* te lang wachtte met het lossen van het schot. Daardoor ook maakte de 800-me- terkampioen Chris Konlngs twee valse starts, waardoor hU werd uitgeschakeld. Toen op die 800 meter de zee anderen wel goed van start gingen, nam Steylen meteen de kop. Na 500 meter echter liep Smit met een dermate groot gemak van de anderen weg. dat de toeschouwers nauwelijks een kreet van verbazing kon den onderdrukken. Smit ging weg eD bleef het, alle verwoede pogingen van Steylen ten spijt. Steylen had een volle seconde meer nodig. De 1500 meter heren C leverde ook al een goede prestatie op. Daarvoor zorgde de Rotterdammer P. v. Oos- terom. In 4.06,5 werd hij eerste, ter wijl P. Smit (ALO) in 4.11,1 tweede werd. De tijd van 1.58,7 over de 800 meter, die H. Verwoerd bij de jongens A nodig had, stempelde hem al dade lijk tot een goede troef voor de toe komst. Leids record Uiterst spannend was de finale 100 me ter heren. Winnaar werd Hans Smit, die er echter goed aan doet zijn zelfverze kerde houding iets te laten varen, want het verschil met Popma (V L) bedroeg slechts eentiende seconde. Heemskerk werd derde in elf seconden rond en Meeuwisse en Jansen lieten 114 voor zich afdrukken. Ondertussen deed Cees Koch bij het discuswerpen wat van hem werd ver wacht en won Frans van der Heyden (AAC) het speerwerpen met een worp van 63,81 meter voor Jan van Heek. die met 61,64 m voor een nlenw Lelds re cord zorgde. Eef Kamerbeek werd hier zesde. Tilly van der Zwaard (Sagltta) liep de 400 meter dames in 55,8, waarmee ze Gerda Kraan (Bataven) naar de tweede plaats verwees. De Leidse atlete werd nog bijna op de streep geklopt door Jan- ny van Eyck-Vos, die dezelfde tijd (56.2) voor zich liet noteren. Klapstuk Het klapstuk van de middag beloofde de 300 meter heren te worden. Henk Snepvangers, Cees Clement, Dick de Bruin, Piet de Haas en Piet van Beelen formeerden al spoedig een kopgroep. Hal verwege de afstand ging dit vijftal met grote voorsprong aan kop. Op den duur moest Piet de Haas de anderen laten gaan. Aan kop wisselde men elkaar steeds af, doch op 700 meter van de finish nam Snepvangers resoluut de leiding in handen. Op het laatste rech- te eind had hij echter geen antwoord op de machtige eindsprint van Cees Cle ment (FIT). De man uit Zeist zegevierde Ondertussen deed Servee Wijsen poging de Gouden Spike te door het Nederlands record polsstok- hoog te verbeteren. Tot 4 meter had de Amsterdammer Frans Krikke (AAC) hem kunnen bijhouden. Het was de beste prestatie van Krikke, maar Wij sen, die in Leiden goed voor de dag pleegt te komen liet de lat op 4.30 m leggen. De ereste poging mislukte, omdat de Limburger met zijn spike tegen zün pols stok kwam. Hierdoor en door de ener verende strijd op de 3000 meter, raakte Wijsen uit zijn concentratie, zodat ook de twee andere pogingen mislukten. 2.1; 2. L Boele, Minerva Uitslagen J. Bljlevelt, Cele- Joachim-Ort, 1.52.5; 2. A. Steylen. Metro 1.53.5; 3. H. Janssen. AAC 1.54.-; 100 meter jongens A: 1. R. Buitendijk, AAC 11.3; 2. W. Loove, Holland 11.8; 3. C. Vink, AUetika 4.11.2; 110 meter horden. ALO lale: l. Kamer- AAC 15.1; 3. E. Boki 300 meter jongens A; 1. H. Verwoerd. Hermes 1.58.7: 2. D. v. d. Vlugt, Holland H 2.01.3; 3. W. Tuyn, AAV 36. 2.01 8; 100 meter heren: 1. H. Smit, GVAV 10.8; 'opma, V L 10-9; 3. R. Heemskerk. Pr. Her 11.- Discuswerpen heren 51.36; 2. E Kamerbee Schrieken. AAC 45.82 i 400 meter dames: 1. T. ta 55.8; 2. G. Kraan, Bat Eyck-Vos. GAC 56.2; 1. C. d. Zwaard, Sagit 1500 meter heren: 1. W. Huizinga. Nu 3.519; 2. G. de Bode. Metro 3.52.-; 3. van Gerven, Spartaan 3.57.7; 100 meter meisjes A: 1. M. van St< Atmodes 12.4; 2 I. Striker, Celebes 12.7 O de Jong. Sagitta 13.-; Verspringen dames: 1 1 3. C. Bakker, Atleta 5,79 m; 200 meter heren A: 1. J. Noordenbos, Mi nerva 219; 2. R. Heemskerk. Pr Hendrik 219; 3. H. Meeu - 3000 meter her 8.21.8; 2. H. Snepvanger t, "22... Wijsen. Klmbrij i Heek. Holland 6 33.6; 3. Zaanland 494.6. 4.28.-; 2. Minerva Nieuwe glasfiberstok voor Leidse atleten De stichting Sportbevorderlng Lelden en Omstreken heeft zaterdag tijdens de atletiekwedstrijden in de leidse Hout voor een aangename verrassing ge zorgd. De heer J. Sloos, vergezeld van de heer W. van Weizen, bood tijdens de wedstrijden het bestuur van de A.V Holland een nieuwe glasfiberpolsstok Het geschenk van de stichting werd aan geboden naar aanleiding V3n de pro motie van de Leidse atletiekvereniging naar de hoogste klasse enkele weken geleden. Het geschenk kwam zeer goed van pas, omdat verleden week tijdens de training de kostbare glasfiberstok van Holland, die ruim vierhonderd gulden kost. brak. OIERLIJK zweeft de Limburger Servee Wijsen over de op 10 m liggende lat bij het pol stokhoogspringen tijdens de wed strijden om de Gouden Spike. Een poging om het Nederlands record op 4.30 m te brengen mislukte LGB trok zich terug Het eerste herenzevental van de Leid se Golfbrekers, dat dit jaar bij verras sing in de vierde klasse van de KNZB was ingedeeld, heeft zich hieruit terug getrokken. De LGB, die verleden jaar de tweede plaats in de eerste klasse van de kring Gouwe-RiJnstreek veroverde, kampt op het ogenblik met spelersmoel- lljkheden. Regionale jeugdpromotiecompetitie /VUICK BOYS 15 de promotie-degradatiecompetitie van de regionale jeugd- V afdeling met een bijzonder vreemde wedstrijd begonnen. Na een „nor male" eerste helft werd het in de tweede helft een nogal ongewone vertoning, waarin arbiter Honsbeek een schrille hoofdrol vervulde. Niet minder dan twee Katwijkse spelers werden voortijdig naar de kleedkamers venvezen om onbegrijpelijke redenen. Ondanks deze handicap slaagde Quick Boys er toch nog in de punten met het Schiedamse Hermes-DVS te delen (33). Noordwijk kwam in Rotterdam tegen CVV niet tot winst en bleef met 31 de mindere. De schermutselingen in Katwijk begon nen na de hervatting. Doelman Floor Schaap pakte de bal, maar raakte uit zijn evenwicht, met zijn been voren, wat met een strafschop werd be straft. Hermes-DVS miste deze kans niet en bracht de stand in evenwicht: 22. Vijf minuten later werd Jan van Dijk onderuit gehaald en de kreet „strafschop", die Arie Haasnoot hierna aanhief werd beloojid met uit het veld zenden Vreemd feest Maar nog was het feest niet voorbij. Middenvoor Rost wandelde in de 17de minuut door de Katwijkse defensie, waar bij zijn handen hem enkele malen behulp zaam waren, maar ondanks deze „gehei de" handsgevallen werd het doelpunt toe gekend; 23. Toen 3 minuten later ook Jan Parlevliet wegens het wrijzen scheidsrechter de kleedkamer moest op zoeken, leek de zaak voor de negen terende Katwijkse spelers verloren. Leek, want ondanks hevige protesten van Schie. damse spelers schoot Arie Pluymgraal een vrije trap ineens in, diende gelijkspel een fe In de eerste helft gebeurden er geen opmerkelijke dingen. Arie Haasnoot zorg- Het houtwerk van TJET technische en bekwame spel waarts niet tot dat succes geleid, wal Voorwaarts stond men aanvankelijk had verwacht. De gastheren gingen met beide punten schuiven door met 21 te winneD- Deze overwinning mag toch wel ver diend genoemd worden, want Voor waarts trok zich niets aan van de re putatie van de strandbewoners. Reeds direct na de aftrap kreeg de Katwijk se defensie het zwaar te verduren de gewijzigde formatie, waarmee Voorwaarts aantrad, bleek het goed te doen. Ook de Boys kwamen wel goed voor de dag, maar het spel werd te lang opgehouden. Drielandenwedstrijd in St. Gallen Een Ned. atletiekteam, bestaande uit Johan van de Berg (PH Vught). Fons Veldhuizen (Volt. Tilburg), Theo Roelofs (HAC, Helmond) en Weusten (AVS) is zaterdag in het Zwitserse St Gallen als derde en laatste geëindigd in een drie landenwedstrijd met West-Duitsland en Zwitserland. Het betrof een 30 km wegwedstrijd, die werd gewonnen door de Duitser Karl Heinz Paetow in 1 uur 38 min. en 51,9 sec., vóór de Zwitser Guido Voegele in 1.39.36.58. De beste Nederlander was Van de Berg. Hij legde beslag op de zestde plaats in de tijd van 1.43.48,60. In de landenrangschikking werd West- Duitsland eerste, vóór Zwitserland en Nederland. ATLETIEK V. Heek en Thissen gekozen voor België Voor de jaarlijkse landenwedstrijd vijf- en tienkamp tussen België. Enge land en Nederland, die dit Jaar in Hui zingen (België* wordt gehouden, heeft de KNAU de volgende ploeg samenge steld: Vijfkamp: Lia Hinten (K en K. Tij burg). Ellen Joachim-Ort (Atmodes Haarlem) en Liberia Lansink (Memphis Enschede). Tienkamp: Eef Kamerbeek iPSV Eind hoven), Jan van Heek en Wim Thissen (beiden Holland, Leiden). Een vierde tienkamper zal nog worden aangewe- Na enkele goede scoringskansen prutst te hebben, moest Quick Boys zich op verdedigen toeleggen, want Voor waarts kwam gevaarlijk voor het doel. Kerkdijk en Geerdink zorgden voo nodige problemen. In de 21ste minuut werd een goede voorzet van Slomp door Snippe goed afgewerkt. Voorwaarts kwam er steeds beter in en in hoog tempo werden de aanvallen ingezet. Bijna gelijk TTALVERWEGE de strijd op de 3000 m bij de wedstrijden om de Gouden Spike vormde zich een kopgroep bestaande uitv.l.n.r. Henk SnepvangersCees Clement, Dick de Bruin, Piet de Haas en Piet van Beelen. Reserveklassen Res. 3A: Zwaluwen 3Monster 2 41 (Zwaluwen 3 kamp.); GSV 2—RCL 2 1—2. Zwaluwen 3 18—28 RCL 2 20—18 HBSS 2 19—25 Quick B. 4 20—18 Rijnsb. B. 2 20—22 CSVD 3 20—17 GSV 2 19—20 Jodan B. 2 19—16 Katwijk 2 20—18 SHS 2 19—14 Monster 2 2018 Res. 3B: DOTO 2Oegstgeest 2 40; Unicum 2Rijnsb. Boys 3 62. DOTO 2 20—38 Zw. Wit 3 20—18 Quick B. 3 20—24 Ter Lccdc 2 20—15 Die Haghe 2 1923 Rijnsb. B. 3 2012 Noordwijk 3 2023 Oegstgeest 2 1811 DUNO 2 19—22 DEVJO 2 20— 9 Unicum 2 2021 BRONZEN ZWALUW Gr. D: Ter Leede 2S. Altius 2 2—3. Gr. E: Katwijk 2Zwart Wit 3 56. Gr. F: WGZ 2Quick Boys 3 52; Excelsior P 3Zwart Wit 2 04. Gr. G. Die Haghe 2—Quick Boys 4 2—4; Excelsior P 2— NSW 2 33. Gr. H: Heerjansdam 2— SSS 2 54. Gr. K; Zwaluwen 2SHO 2 1—3; RVVH 2—Spirit 2 7—2. Gr. A: HCSC 2Kenncmerland 2 30: Wartburgia 2 IJmuiden 2 22. Gr. B; IJsselmeervo- gels 2—Vlug en Vaardig 2 3—2;CSCA 2 DOVO 2 1—3. Gr. C: WOG 2—CJVV 2 4—2; VRC 2—SDCP 2 9—1. UITSLAGEN ELDERS Atletiek De Oostduitse Karin Bal- zer heeft tijdens wedstrijden in Leipzig het wereld- en Europese record op de 80 m horden geëvenaard. ZIJ liet een tijd afdrukken van 10.5 sec. Het wereld en Europese record staat op naam van haar landgenote Gisela Birkemeyer en de Engelse Betty Moore, die resp. in 1960 en 1962 10.5 sec. liepen. Dank zij goed verdedigen bleef de score tot 10 beperkt, hoewel in de 43ste minuut bijna de gelijkmaker ont stond. Middenvoor A. v. Leeuwen werk te zich door de Voorwaarts-defensie heen en op nog geen tien meter afstand kwam hjj oog in oog te staan met doelman Stedenontmoeting Leiden-Utrecht DE Deze groep had echter vier troeven in de meisjes, die onlangs nog deelna men in de finale bij de nationale r Jeskampioenschappen. Tegen dit geweld moest de zwakke Leidse ploeg he* wel afleggen. Alleen Marian van Varick zorgde voor een verrassing door zicnzel: te overtroeven en de tweede plaats ach ter Ans Heerschop voor zich -p te eisen De Utrechtse meisjes wonnen met 335..' tegen 300.4. Geschrokken Bij de jongens was het verschil nog groter: 507,8 tegen 417.8. De I.eidsc ploeg bestond hoofdzakelijk uit dreume die de strijd moesten aanbinden tegen 'n veel sterkere ploeg. De Leidse turner- tjes schrokken hevig, toen zij hun te genstanders zagen, die in bun ogen „gro te meneren" waren. Men vroeg zich aar de kant af, of de leeftijdsgrens wel nauw keurig was aangehouden. Ook bij de junioren-heren bleet de Stichtse ploeg superieur Het verschii was echter niet zo groot: 478,9432.4 De dames- en herenwedst; ijden konden zaterdagavond haast niets meer goed maken voor Leiden. De damesploege.i ontliepen elkaar niet veel in sterkte. De Leidse ploeg moest het jammer ge noeg zonder Fransje van Deursen stel len. die met een voetblessure in de Annakliniek verblijft. Een attractief nummer was de vrije oefening van Christa de Geus (Utrecht) (Van onze twrnmedewerkster) 1 uitgebreide ontmoeting tussen de ploegen Stiohtse en de Leidse turnkring is in een zeer grote Stichtse zege (2165,8 tegen 1948,6 punten) geëndigd. Deze grote overwinning was eigenlijk geen verrassing. Zowel bij de jongens-, junioren- en heren-, als bij de meisjes- en damesploegen ging de overwinning naar Utrecht. De zestig turners en turnsters hebben echter in de gymzaal in de Du Rieustraat voor een sfeervolle wedstrijd gezorgd. Bij de jongere garde namen de gas ten al een ruime voorsprong. De nieuwe Nederlandse meisjeskampioene Ans Heerschop, gaf haar hierbij een zet in de goede richting. die zij in een stijl a ia „West Side Story" bracht. De beste Leidse turn ster was ditmaal Nel Koppers, tot grote verrassing van iedereen, omdai zij juist in de laatste wedstrijden steedi teleurstellend voor de dag was geko- Zij werd gevolgd door Anke Plaltee' Kitty Nieboer kwam op de laatste plaats terecht, omdat haar paardsprong ongel dig was. De Stichtse darnes behaalden 337.5 punten, de Leidse dames 323.3 pun ten. Ook bij de heren bleef Lelden in de minderheid. Henk de Vries, die altijd de Leidse eer pleegt hoog te hoaden. kon niet alles geven, omdat hij bij een ongelukkige afsprong vau hel rek, züa voet blesseerde Ook Henny Sieval draaide voor zijn doen niet al te best De Stichtse p!oe,t had in de gebroeders Jan en Wim Snel lenberg twee geduchte troeven. Zij zorg den ervoor, dat het totaalverschil nog toenam; 506,4—474,7 punten. Voetbal Hongarije heeft zich ge plaatst voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor lan denteams door ook de tweede wedstrijd de kwart-finales tegen Frankrijk te inen. Zegevierden de Hongaren eer- in Parijs met 31, thans bleven zij met 21 in de meerderheid, waarmet- de totaalscore werd 5—2 voor Hongarije. Bij de rust was de stand van de wed strijd in Boedapest 1—L zege in de weg Lulbbelinkhof. Laatstgenoemde redde evenwel meesterlijk. In de tweede helft v spelbeeld te zien. Weer een technisch beslist niet onaardig combinerend Quick Boys en een Voorwaarts, dat steeds op tijd redding wist te brengen. In de zesde minuut kreeg linksbinnen Koelewijn een goede kans, maar zijn schot ging net naast. Tien minuten later kreeg Vos een indirecte vrije trap aan de andere kant te hieruit werd het 2—0. Afdeling Leiden KNVB Sleutels versloeg VVSB pas na rust Het zomerse duel in het schijnsel var rode lantaarn tussen Sleutels en WSB heeft de Leldenaars een verdiende 30 overwinning opgele verd, waardoor de Noordwijkerhouters nog vaster op de laat ste plaats zijn gekomen. Het was de enige competitiewedstrijd in de eerste klas van de afdeling Lelden. dubbelblanke ruststand sloeg Sleutels in de tweede helft toe. Jaap Schinkel opende reeds binnen vijf minu ten de score en toen Toon van er Hoogt er tien miuten later 20 van maakte was dc strijd beslist. Sleutels bleef sterker en nadat Van der Hoogt na een half uur 30 op het bord bracht, was de strijd gestre den. Hazersw. B 20—31 GWS 20—16 VWS 2031 Woubrugge 2016 Leiden 20—29 Alphia 19—15* TAVV 19—22 Sleutles 19—14 Kagia 19—17 WSB 20— 7 UVS 20—16 i *)v is twee punten In mindering Halverwege de tweede helft kwam de kans voor Quick Boys de rollen om te draaien. Doelman Lubbelinkhof greep v. d- Plas ongeoorloofd bij zijn benen en de hiervoor toegestane strafschop werd door spil Dijkdrentb goed ingeschoten, uiaar het doelpunt werd door scheidsrechter Gerritsen niet geteld. Enkele spelers van Quick Boys zouden te vroeg zijn toegelopen. De strafschop moest worden overge nomen en nu belandde de bal tegen de staander. gedeprimeerd Gedeprimeerd speelden de gasten der en toen tot tweemaal toe de paal wederom succes in de weg stond, iedereen ervan overtuigd, dat de punten bij de thuisclub terecht zouden komen. Voorwaarts kreeg daarna nog kans op kans, maar defensief klopte het wel by Quick Boys. Pas vijf minuten voor het einde kwam het verdiende tegenpunt Linksbinnen v. d. Plas gaf een goede pass aan linkhalf Aandewiel en laatst genoemde schoot beheerst 21 in. Niet best De kans van Noordwijk nog tot de regionale jeugdafdeling door te driegen is na de nederlaag tegen het Rotterdamse CW aanmerkelijk geringer geworden. CW klopte Noordwijk met 31. zodat de roodbroeken uit hun vier gespeelde wed strijden slechts vier punten hebben be haald. Het was in Rotterdam geen besté wed strijd van Noordwijk. CW was over het algemeen wel wat sterker en nam reeds in de achtste minuut de leiding door linksbuiten Kros. Met deze 10 stand kwam de rust, want èn Noordwijk èn CW kwamen in deze helft niet vérder dan schoten tegen de lat Doelpunten kwamen wel na de hervat ting. Kros scoorde reeds binnen 4 minu ten 20. Weliswaar trok Noordwijk met man en macht in de aanval, maar verder dan een doelpunt van Kees van 't Wout kwamen de roodbroeken niet Tien minu ten voor het einde viel de beslissing, toen Kros doelman Van Kesteren voor de der de maal passeerde. In de Noordwijk-^loeg had de voorhoede bepaald zijn dag niet en kwam alleen de middenlinie, bestaan de uit Wil Spaanderman, Ger Duyndam en Klaas Rendering, tot aanvaardbaar spel. De wedstrijd NoordwijkQuick Boys, die dinsdag zou worden gespeeld, is uit gesteld tot zaterdag 13 juni. Gunstige score bij RCL-jeugd De jeugd van RCL heeft het be stuur van deze Leiderdorpse voet balvereniging een prettige week bezorgd. De B.jwnioren, en de B-, C- en D-adsplranten behaalden het kampioenschap. Het was acht jaar geleden, dat RCL bij de jeugd een kampioenselftal mocht be groeten. Die kampioenschappen werden grondig behaald. De jeugd van RCL heeft het bestuur echt niet in de kou laten staan. Overi gens hebben de doelverdedigers van de diverse elftallen wel bit tere kou geleden. De B-adspiranten werden na 17 wedstrijden kampioen met het fraaie gemiddelde van 117—10. Er was slechts een gelijk spel bij. De D-adspiranten speelden tweemaal gelijk en kwam daardoor op 1224. In hun afdeling werden de E-adspiranten van RCL derde. De C-adspiranten deden het iets min der. Met nog twee wedstrijden te te spelen, is hun gemiddelde 78Gt Overrompelend begin was voldoende T/OOR de Apeldoorners stond er nog wat op het spel, namelijk de definitieve vrijstelling van degradatiezorgen. Dat is er dan ook van gekomen, want met kleim verschil trokken de roodgelen aan het langste eind. Zij startten overrompelend. Na vijf mi nuten zette middenvoor v. d. Meiden goed door en dat betekende meteen een 1-0 voorsprong. Daarmee waren de gastheren nog niet tevreden en in de twaalfde' minuut passeert del inksbinnen Van Orden enkele tegenstanders om daarna hard in te schieten (2-0). Thuisclub verloor met 0-1 (Van een onzer verslaggevers) VELDEN HEBBEN we een op zo laag peil staande wedstrijd gezien, als die tussen Noordwijk en Zwaluwen. De minst slechte ploeg won met 01 dank zij een grotere vechtlust en dat was dan nog het meest opmerkelijke. Noordwijk zag geen kans de stugge Zwaluwen-defensie op de knieën te krij gen. Daarvoor voetbalden de Noordwijkse voorwaartsen veel te lauw en te ongeïnteresseerd. Vijfentachtig minuten speelde de strijd zich af op de Zwa luwen-helft, maar geen enkele maal kon de Noordwijkse aanval werkelijk gevaarlijk worden. wijk) en De Boer (Zwaluwen) ervoor, dat er geen doorkomen aan was. Kees Marijt De Vlaardingers speelden zo mogelijk nog slechter, maar zij compenseerden dit door een weldadig aandoend enthouslas- Na een kwartier werd de geestdrift beloond. De enige samenhangende aanval Zwaluwen resulteerde in een hard schot van rechtshalf Van Ree, dat langs Van der Niet in het net vloog. Typerend de onmacht, ook van de Vlaardingse voorhoede, wat het dat een halfspeler het enige doelpunt moest scoren. Weg-is'Weg Voor de rest van de wedstrijd zorgden de belde stoppers Van der Werf (Noord- kreeg bij de boomlange De Boer geen kans een gericht schot te lossen. Toen in de tweede helft Zwaluwen de voor sprong probeerde te consolideren door met 9 man in de verdediging te gaan en consequent hot „weg>-is-weg" principe ging toepassen, was de aardigheid er helemaal af. Scheidsrechter Tuinenburg deelde vol ledig In de malaise en floot de enkele levenstekenen in deze bittere wedstrijd nog volledig dood. Deze tweede treffer vormde voor Apeldoorn het sein wat stoom af te bla zen, waardoor de bezoekers de gelegen heid kregen enkele aanvallen op te bou wen. Dat die niet zonder gevaar waren, bleek in de 25e minuut Stopper Meule- man maakte een fout en dat was voor middenvoor Manus Molenaar voldoende om doelman Van Harzen te passeren (2—1). Het leek erop dat dit tevens de ruststand zou worden, maar Apeldoorn i.e. Van Orden dacht dar anders over. In de 44ste minuut zond hij een schot in. dat voor doelman De Vries onhoudbaar was (3—1). Steeds sterker In de tweede helft zijn de Sassenhei- mers gedurende het grootste gedeelte sterker geweest. Het was In Apeldoorn flink warm en dat beïnvloedde de kwali- het spel. Het bereikte maar een matig pelL Onder aanvoering van doel man Van Harzen en stopper Meuleman gaf de Apeldoomse achterhoede niet thuis. Ter Leede kon proberen wat het wilde, de Sassenheimers kwamen er niet door Met een hard schot slaagde middenvoor Molenaar er vijf minuten voor het einde eindelijk in een bres te schieten in .de Apeldoomse verdedigingsmuur (3—2) „„n!Ï!Url.IJk kwam hierme« de «panniïis maar de Uid was tekort voor de bezoekers om een ae- hjkspel uit het vuur te kunnen slepen. i«Atietil!tTijdens internationale a». in Krefeld heeft Li. Hinten (Kunst en Kracht) het Ned re- "*d .°P. de 80 m horden geëvenaard met ff" ^dJaun 10-9 sec. Het reconi stond sedert oktober van het vorig jaar al op van de Tilburgse.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9