Stafmuziekkorps Leger des Heils in Gehoorzaal Commissaris Klaasesz bij Sint Jorismarsen Trouw en Durf gaf jubileumconcert Oud-Leiden maakte rondvaart langs molens rond Leiden Zieke K.W.F.-pemiingmeester te Leiden verrast met penning HEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 25 MEI 1964 O LEIDEN. Voor de uitvoering PI) oor het Leger des Heils-stafmuziek corps (te Amsterdam) bezetten en- honderden belangstellenden iat meer dan de helft van de stoe- m in de Gehoorzaal. De galerijen itiei thoefden niet te worden gebruikt Het topkorps van het Leger neemt niet 1£jHeen vanwege de klank en de prestaties l' in bijzonder hoge plaats onder de Ne- jjen| slandse muziekgezelschappen in. Ook ]e t bedoelingen, de gerichtheid zijn anders m m gewoon. We wezen er al eens eerder ge dat althans de samenstelling, de ver- b» wding der instrumentengroepen, de iflde verzadigde, toch heldere klank. 'k,»aaruit andersoortige componenten zijn dlic!!weer*L typisch Engelse hoedanigheden ejlj, jn, Het gehele instrumentarium is trou- rens uit de eigen (Engelse) fabriek te St. hqu lbans, bij Londen, afkomstig. De vele cornetten en de daarmee ante andere instrumenten verlenen klank een edel karakter bnder prettig aandoende gaafheid helkuplcsse. ;ter- al*j De spelers zijn kennelijk zeer geschoold, jp.mk zij de prima opleiding en de per- lisa- tonlijke, voorbeeldige studie-trouw. De ntal muzikanten beoefenen hun kunst me'" lurlijk óók, omdat ze dat mooi vinden lond als LEIDEN. De harmoniekapel Trouw en Durf bestaat 55 jaar. Van deze aam, die aan wapperende banieren doet denken, jubileren alleen de fiere 0ec^' nitialen en het voegwoord „en". De rest is later door een vernuftige geest ia iijgevoegd, toen de oorspronkelijke naamgeefster, een bekende fabriek a ii exQuise artikelen, werd opgeheven. en muzikaal begaafd zyn, maar tevens daarnaast en daarboven als middel tot getuigenis Ze getuigen van hun sterke geloof op een muzikale manier, zoals an deren van hun broeders dat met woor den en christelijke filantropie doen. Aan dit getuigen hebben zij hun muziek ma ken dienstbaar gemaakt. Ze weten, dat vele mensen door goede gevoelige mu ziek worden getroffen en dan te eerder geneigd zijn, naar de blijde boodschap te luisteren en misschien wel te beamen. Niemand kan deze invloed begroten en de resultaten ervan becijferen, ook de Legermuzikanten zélf niet. Zij zaéien Alle gespeelde werken zijn door Leger des Heilsmannen gecomponeerd of ge arrangeerd. Behalve één, „Juweeltjes van Tsjaikowski", waren ze alle gebouwd op één of andere Leger-melodic. als regel weer van Engelse komaf. Er is tegen woordig een sterke hang naar Angelsak sische strevingen en gevoelens, ook in de muziek, tenminste bij een groot deel van de Nederlandse bevolking. De échte lief hebbers van deze kunst en deze gevoels wereld konden hier volop genieten. Ze hoorden enkele uitstekend gecomponeer de werken, waarvan die van D. Goffin (o.a een preludium en fuga op „Verhef u, mijn ziel") bovenai moeten worden ge noemd. Ook een suite „Liederen van de Voorzitter IJzerman uitte zijn dank-stopt en de geestdrift aarheid over enkele goede dingen et verenigingsleven, (k over dirigent J. F. J. Boelhouwer, iens vakkundige leiding dit concert «gelijk maakte. Zeker, Trouw en Durf trouwe kern, die op de etities steeds aanwezig is. Niet itij. den kan dit echter worden getuigd, ial.povendien heeft het korps dringend uwe muzikanten nodig. Waar blijft jeugd Deze stilstand betekent ach- truitgang. Ook v'ij wensen dit oude jj orps gaarne een flinke jonge blazers toe. T. en D. mag, als reeds lang gevestigde Leidse muziekver- ttiging, niet verouderen >ok eid eschreven aan de pittige dirigent «wading en blaasvaardigiheid antal spelers. "n 't begin liep de machine nog mei gesmeerd. De klank in Leemans' be faamde Parachutisten-I flinterig en niet erg homogeen. En het "*mpo (plm. 105) was naar onze mening laag. Reeds de ,,Leiohte Cavallerie"- uverture (Suppé) liep vlotter, eter geïnterpreteerd. Het was alleen ïlfl- immer, dat in de zeer snelle delen liet alle klarinettisten konden meeko ken. De heer W. IJzerman blies in de on- ervalst romantische ouverture tot de pera „Louise de Montfoort" (van de te Londen overleden Poolse com- onist-pedagoog Michael Bergson) een verdienstelijke alt-saxofoonsolo. Verder hoorden we nog „Trombones the fore" (A. Pope) en een vlot weg- eblazen Klarinetten-Polka. Onze conclusie moet zijn, dat dit abilerende gezelschap, dank zij de rouwe muzikanten, nog altijd een ver- ntwoord amateurs-peil kan bereiken, naar dat dit niveau in belangrijke mate kunnen stijgen, als alle leden even ttieus studeerden en de omvang door kevloed van jonge krachten aanmerke- ijk werd uitgebreid. Dan zouden de nu «staande lacunes kunnen worden ge- KASTEN ACADEMISCHE EXAMENS Bias (Voors HP: mej A kidaalscx Mulder (Oegstgeest): kan- ie taal- en letterkunde Cock-RIJks (Den Haag) krachtig gaan leven. Na de pauze presenteerden John van Haarlem en de zijnen een cabaretpro gramma Joh. van Wolfswinkel jaargetijden" van K. Cc jk klonk heel goed. Verder oogstten een eufonium- en een trombonesolist, om hun voortref felijk en zeer muzikaal solospe terecht veel applaus. Alles klonk zo eenvoudig, zo vanzelfsprekend goed, en verdiende juist daarom alle lof. Het concert, eigenlijk geen concert de gewone betekenis, werd afgewisseld door mannenkoor en samenzang, ver klarende inleidingen, een „getuigenis" en besloten met bijbellezing en dankgebed. Eric Balls „De triomf van het koninkrijk" werd de finale. Joh. t Wolfswinkel. Ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan van het Leger des Heils in Leiden speelde zater dagavond in de Gehoorzaal het Stafmuziekkorps uit Amsterdam Foto N. v. d. Horst Horloges ontvreemd uit Leidse etalage LEIDEN Zondagavond om 10.15 unr werd met een straattegel de ruit inge gooid van de juwelierszaak Van Kempen aan de Botermarkt. Drie herenhorloges, ter waarde van t 75, f 110 en f 135, wer den ontvreemd. Pli. Buttinger. Bij de uitgifte van f 500.000 aandelen a 200 pet zijn nagenoeg alle inschrijvingsrechten gebruikt. LEIDEN Het was een goede gedachte van het bestuur van de Rijn landse Molenstichting de leden van de vereniging Oud-Leiden uit te no digen voor een rondvaart langs poldermolens aan de in de nabijheid van Leiden gelegen wateringen en plassen. Tevens langs enige molens die de stichting in haar nog slechts vijfjarig bestaan in eigendom verkreeg ten einde deze voor het nageslacht te behouden. Bovendien was het de bedoe ling een indruk te geven van de typen waarin poldermolens zijn te onder scheiden, zoals wipmolens, wip-staartmolens, ronde stenen molens, acht kante, met riet gedekte molens, twaalfkante stenen molens, molens met open en molens met omsloten scheprad, vijzelmolens. Er zijn bewoonde en onbewoonde molens. Voorwaar een grote verscheidenheid, doch alle typen zijn in het betrokken watergebied vertegenwoordigd. Zaterdag bleek dat ruim honderd leden van genoemde vereniging aan de uitnodi ging gehoor hadden gegeven en zich wel gemoed inscheepten in een drietal rond vaartboten. De eigenlijke rondvaart begon in de Does, een rustig vriendelijk vaarwater omzoomd door negen poldermolens. Al lereerst werd gevaren langs de aan de gemeente Leiderdorp toebehorende Kalkpoldermolen, een kleine wipmolen, naar mag worden aangenomen gebouwd in 1685. Daarna langs drie molens van de stichting. Achtereenvolgens de met riet gedekte zeskante molen met open scheprad „De Doeshof", gebouwd in 1830, voor het bemalen van de Huls ter Does polder. De molen werd op het laatste ogenblik van de ondergang gered tijdens de aankoop een wrak. doch heel hersteld. De Doesmolen, een wip molen, voor bemaling van de in Wou- brugge gelegen Doespolder, helaas zon der wieken. De molenmaker Verby in Zaterdag werden in Oegstgeest en omgeving de jaarlijkse St. Jorismarsen gehouden. Hier de openingsplechtigheid op het bor des van het kasteel Oud-Poel geest. In het midden op de trap de Commissaris der Koningin, mr.Klaasesz. Achter hem burge meester Du Boeuff van Oegst- Foto N. van der Horst. OEGSTGEEiST De traditionele Sint Jorismarsen, georganiseerd door! plaatselijke commissie van de N.P.V. en het N.P.G. te Oegstgeest in nauwe samenwerking met de K.V., district Rijnland, behoren ieder jaar r tot de grootste evenementen in de distriotspadvindersbeweging. Zaterdagmiddag waren rond het kasteel Oud-Poelgeest, de startplaats van het 18de padvinders(sters)-wandelfestijn, ruim 4700 padvinders(sters), ver deeld over bijna 90 groepen, samengestroomd om over de afstanden van 7Vz km (voor kabouters en welpen), 15 km of 20 km (overige leden) de tra ditionele en sportieve wandeling te maken. De drukte werd ook nu weer zienlijk vergroot door de vele honderden toeschouwers, die mede pro fiteerden van het fraaie weer. Onder de speciaal genodigden bevond zich ditmaal als eregast de commissaris der Koningin, mr. J. Klaasesz, die in zijn kwaliteit van lid van de Nederlandse Padvindersraad het grote wan delfestijn opende en er tevens de dominerende figuur bij was. Naast de burgemeesters H. L. du Boeuff van Oegstgeest, jhr. mr. F. H. Kinschot van Leiden en P. M. F. Smolders van Voorhout gaven eveneens rs en leidsters van N.P.V., V.K.J.B., B, O.P.V. en N.P.G. van hun be langstelling bl(Jk. De algemeen marsleider, hopman L. Seriier had met zijn assistent, vaandrig B. G. van Ingen Schenau en zijn staf ruim 60 administrateurs(trices) en :-commissarissen de niet eenvoudige taak de bijna 90 groepen op tijd te laten starten, teneinde stagnatie in het tijd schema te voorkomen. Nadat het generale saluut aan de vlag was gebracht en allen het „Hoort zegt 't voort" hadden gezongen, sprak de voorzitter van de plaatselijke commissie, de heer G. A. W. Lignak een kort be groetingswoord. Htj sprak hierin onder zijn voldoening uit over de grote belangstelling, waarin de Sint Jorismar- i zich nog steeds mogen verheugen bracht het stichtingsbestuur van „Oud Poelgeest" dank voor het beschikbaar stellen van de benodigde startruimte. Bewondering Alvorens het 18de Sint Joriswandel- festijn officieel voor geopend te ver klaren, sprak mr. Klaasesz zijn be wondering uit over de voortreffelijke organisatie van dit grootse evenement, waarmede naar buiten uit overduide lijk werd getoond, dat er in Zuid-Hol land op padvindersgebied nog de no dige activiteit heerst. „Het is goed," aldus spreker, ,dat er nog steeds men sen zijn. die zich ten volle willen in zetten voor de strijd om voldoende recreatiegebieden voor de jeugd en daarbij ook nu al het oog gevestigd houden op de toekomst en er voor waken, dat er dan wegens de grote bevolkingsdichtheid geen plaats meer voor jeugd-recreatiecentra zal over schieten.'- Zich in het bijzonder tot de deelne mende groepen richtende zei mr. Klaasesz nog: „U gaat dadelijk massaal op mars en demonstreren wat er in de padvin dersbeweging leeft. Bedenkt daarbij steeds, dat uw groepen te zamen he' visitekaartje van de padvinderij vormen en men hiervoor overal langs de routes bewondering zal heb'.sn."' Na alle deel- nemers(sters) nog een prettige wande ling en een genoeglijke dag te hebben toegewenst, verklaarde spreker het wan delfestijn voor geopend. Muziek Het starten van de groepen verliep hierna als altijd bijzonder vlot, zodat binnen het uur de laatste groep de Laan van Oud-Poelgeest had verlaten. Een tweetal meisjes- een een drietal jon gens-drumbands hadden het weer zonder druk. Zij toch hadden weei taak de groepen enkele kilometers „op- wig" te helpen en terug te keren om enige tijd later de eerste groepen van d» IVi km-route weer te gaan ophalen. ""«•rwyl de route van 7% km groten deels binnen de gemeentegrens bleef, konde.i de deelnemers(sters) op de 15 en 20 km volop genieten van het prachtige parcours, dat hen via Warmond naar Sassenheim en langs een andere route weer naar Oegstgeest leidde. Een woord van hulde aan de rijkspolitiemannen, die onder leiding van adjudant A. Koerten, zowel bij de start als bij de vele kruis punten weer voor een voortreffelijke verkeersregeling zorgdroegen. Hetzelfde geldt trouwens voor de leden van de Kon. Ned. Vereniging E.H.B.O., afd. Oegstgeest en het Rode Kruis, afd. Rijnland, die onder algehele leiding van de heer A. Dirksen me medisch adviseur dokter H. A. Retering aan de startplaats en langs de parcoursen de nodige EHBO-assistentie hebben leend bij enkele gelukkig slechts lichte verwondingen. Een twintigtal juryleden heeft op tal van plaatsen langs de routes de groepen (in het geheim) met een kritisch oog bekeken en wel met de niet eenvoudige opdracht de vele bekers, vaantjes toe te kennen aan de groepen, die de beste indruk maakten. Ook dit jaar bleek de radioverbin dingsdienst weer onmisbaar. Deze niet alleen attractieve, maar ook nuttige verbinding tussen de centraalpost op het kasteelterrein en de controlepos ten langs de routes werd voor de vijfde maal in successie verzorgd door de voortrekkers van de radiogroep va Van der Werffstam (onderdeel va Ewout Joppenszgroen) onder leiding van hun oubaas J. W. Buytendorp. Ook de „bezemwagen" van het Rode Kruis was van een mobilofoon vooi zodat het kon gebeuren, dat dokter Retering reeds binnen enkele minuten medische hulp aan een door de warmte bevangen wandelaarster verleende. In het tot een zeer gezellig café restaurant ingericht koetshuis werd de bediening geheel belangeloos verzorgd door een tiental dames en de muzikale opluistering door een bandje gevormd door een vijftal leden van de „Saiwano'i groep'' o.l.v. vaandrig P. E. van Steen. Indianen Als bijzonderheid kan nog worden meld, dat een twintigtal in zelfvervaar digde Indiaanse kleding gestoken leden van de inmiddels door de TV bekend geworden, Kaninefa tongroep uit Lisse hopman G. van Houten eveneens acte de présence gaf. De „Indianen" trokken veel bekijks en oogstten veel ïs met demonstraties van Indiaanse dansen en de door hen opgestelde origi nele wigwam, die voor dit doel welwil lend werd afges'zan door de directie van het rijksmuseum voor volkenkunde. Alle deelnemers(sters) ontvingen de speciaal ontworpen bronzen St. Joris- medaille of een jaarcijfer. Zij, die voor de vijfde, tiende of vijftiende maal deel namen, kregen respectievelijk een draag- lint, een zilveren of een gouden medaille. De leiders (sters) van alle groepen moch ten een herinneringsplaquette In ont vangst nemen. Prijzen De speciale prijzen werden als volgt toegekend: IVz km-afstand: (kabouters) wisselbe ker en 1ste prijs (beker): „De Eikeldop- jes" (Heemstede); 2e prijs (beker): „De Zonnestraaltjes" (Oegstgeest); 3e prijs (beker): St. Catharinagroep (Roelof- arendsveen); 4de prijs (beker): „De Bos kabouters" (Heemstede); 5de prijs (leg penning Leids Dagblad): Kastamujogroep (Gouda): 6e prijs (beker): Duivenvoor- degroep (Voorschoten); extra prijs (PC- vaantje): St. Irmagroep (Voorschoten) 7Vfe km-afstand (welpen): wisselbeker cn 1ste prijs (beker): Bestevaergroep (Katwijk); 2de prijs (beker): TjardagToep (Hillegom); 3de prijs (beker KV-Leiden): Spaamegeuzen 'Heemstede): 4de prijs (Standaard): St. Tarcisigroep (War mond); 5de prijs (legpenning Leids Dag blad): Bakennessergroep (Haarlem); 6de prijs (voetbal): Graaf Bernadottegroep (Heemstede); 15 en 20 km-afstand fPadvindsters) wisselbeker en 1ste prijs (beker): Mara thonvendel (Heemstede): 2de prijs (be ker': Derjagroep (Oegstgeest); 3de prijs NPG-beker): Derjagroep (Oegstgeest); 4de prijs (beker): Koctilanggroep (Heem stede): 5e prijs (beker): St. Joris-De Peppels (Den Haag): 6de prys (beker) Neeltje Jacobagroep (Heemstede); 15 en 20 km-afstand (Verkenners) wisselbeker en 1ste prijs (beker) De Dauwtrappers (Leiden»; 2de prijs (be ker): Pr Irenegroep 'Heemstede): 3de prijs (beker): Haagse Woudlopers (Den Haag): 4de Prijs «beker): IJmondtrek- kers (IJmuiden); 5de prijs (beker Oegst- geester Courant): Di Kantamky's (Gou da); 6de prijs (standaard): De Spaame geuzen (Haarlem); extra prijs (PC-vaan- tje): De Camerons (Heemstede); Drumbands: wisselbeker en 1ste prijs (beker) Districtsband NPV-Dcn Haag; 2de prijs (Leidse Courant-beker): Goud se Padvindersband: 3de prijs (beker Nieuwe Leidse Courant): Goudse NPG- band: 4de prijs (hutspotpan) St. Joris- drumband Boskoop; extra prijs (PC- vaantje': Districtsbond NPG-Haarlem. Hoogmade beijvert zich nieuwe wieken te maken en hoopt deze aan het eind het jaar aan te brengen. En als laatste de Gros- of Voorofsche molen, een wipmo len, gebouwd in 1640. Ook deze is aan her stel toe wat ook nog dit jaar zal plaats vinden. Aan dc Kromme Does bevindt zich de Vlietmolen voor bemaling van de Vllet- polder. Hy verloor tydens een storm, geveer acht jaar geleden, zyn wieken, terwijl de kap werd beschadigd. Het Is weer de Rynlandse Molenstichting die onderhandelingen voert om de molen ln eigendom te verkrygen en te restaure- In de Wijde Aa gekomen was al verre de Veendermolen zichtbaar. Hel opmerkenswaardige bij deze molen is dal hij om plaats te maken voor een motor gemaal, wat niet aan de gestelde ver wachtingen voldeed, gedeeltelijk werd afgebroken. De molen werd in 1934 op de uit 1830 daterende overgebleven onder bouw weer opgebouwd van steen naar het model van een met riet ge dekte molen. Vrouwe Vennemolen Vanuit de Wijde Aa werd gevaren ov» de Braassemermeer, Oude Wetering, de Ringvaart van de Haarlemmermeerpol der en over de Kagerplassen. Van de Kleipoel en de Koppoel af, nabij Rijp- wetering, trokken de voor bemaling de diepe Drooggemaakte Veender- Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor 30 en f 40Of het allerbeste van f 200.- en 1 400.— Horloger v d Water - Baarl.str 207 heeft het Eterna - Certina - Prisma - Junghans Ewe - Anker Duits Rode Kruisbezoek LEIDEN De leden van de Bode- Krniscolonne te Geisweid (Duitsland) zullen op vrijdag 29 mei a.s. een drie daags bezoek aan Lelden en omgeving brengen en de gasten zyn van de Rode- Kruiscolonne, district RUnland Na een officiële ontvangst in het ge bouw van het hoofdbestuur te Den Haag en gezamenlijke broodmaaltijd zul len de gasten in de namiddag in restau rant „Centraal" te Rijnsburg arriverer waar het districts Jeugd Rode Kruis eer demonstratie zal geven en enkele films worden vertoond. Zaterdagmorgen wordt een bezoek de bloemenveiling „Flora gebracht per toerwagen een rondrit langs de kust door de bollenstreek gemaakt Op het middagprogramma staat onder meer rampoefening, die in de omgeving ïieuwe brug over het Öegstgeester zal worden gehouden. Zondagmorgen zullen de gasten met hun gastheren een Protestantse kerk dienst in de kapel van het nieuwe Dia- conessenhuis aan de Houtlaan bijwonen en na de koffie de thuisreis Lijkerpolder in 1780 gebouwde twaalf kanten stenen vijzelmolens, een type dat verder in ons land niet voorkomt, bijzon dere aandacht. Ten zuidoosten van het Zweiland kwam de Zevenhuizervaart in zicht waar aan wal werd gestapt ter bezichtiging van' de ook aan de stichting behorende Vrouwe Vennemolen. een wipmolen met gesloten scheprad. De molen werd door de molenaar B. van Zeggelen in werking gesteld. Ook deze molen werd kortgele den geheel hersteld. Toen de molen nog niet gereed was doch wel bedrUfsvaardig geraakte het naast de molen aanwezige motorgemaal defect. De windmolen waa in staat om onmidellUk te malen en deed dit vele maanden. Tydens het huiswaarts keren werd ge varen langs de bij alle beoefenaren van de watersport welbekende en aan de Leede te Warmond gelegen „Molen van Cosijn", een ronde stenen molen met een scheprad en fraaie baard. Vervolgens langs de Boterhuismolen, een in 1714 aan de Zijl gebouwde stenen molen met een gesloten scheprad, zo juist gerestau reerd. Beide zijn eigendom van de stich ting. Het was niet mogelijk alle andere mo lens aan te duiden en het type te noe men. Zouden de molens zijn geteld dan zou gebleken zijn dat het er meer dan vijfendertig waren. De rondvaart stond onder leiding van de heer A. Bicker Caarten, voorzitter van de Rijnlandse Molenstiehting, kenner van poldermolens bij uitstek en strijder voor het behoud van het molenbezit in Ryn- Personeelsvereniging Sted. Lichtfabrieken LEIDEN De Personeelsvereniging van de Lichtfabrieken hield haar jaar vergadering in restaurant Van der Hey- den onder leiding van de 2e voorzitter, de heer A. Lepelaar. De heer Lepelaar gaf in zijn openings woord een terugblik op de activiteiten der vereniging in het afgelopen jaar. Aan het slot daarvan werden twee over leden collega's met enige ogenblikken stilte herdacht. Het jaarverslag van secretaris G. van Weerlee, maakte o.m. melding van de huldiging wegens jubilea een afscheid van 17 personeelsleden. Voo^ de leer lingen van de Mytlylschool werd de ge bruikelijke geldinzameling ten behoeve van het St. Nicolaasfeest gehouden Het boekenbezit van de bibliotheek steeg dit jaar tot 2.i00 stuks. Aan het einde van het 18e vereniging?jaar telde de personeelsvereniging 449 gewone le den en 236 buitengewone gepensio neerde) leden. Als een bijzonderheid mag wel wor den gememoreerd dat alle personeels leden deel uitmaken van de P.V. De thans aan de beurt van aftreden zjjnde bestuursleden, de heren J. Lira burg, A. M. Ie Mair, C. H. H Staats cn Tj Wiersma, zagen hun mandaat ver lengd. De financiële commissie werd aan gevuld met de heren A. van Bemmel en F. J. Buis, de commissie voor ontwikke ling en ontspanning met mej van Kins en de heer D. v. d. Voort. In de redactie-commissie werd in de vacature Ir. J. C. de Wilde de heer A P Hasselhach benoemd. Voor hun arbeid in de verschillende commissies werd aan de leden, die daarvan deel uitmaken, dank gebracht. Na een uitvoerige rondvraag, waarbij verschillende leden suggesties aan het bestuur deden, werd deze geanimeerde bijeenkomst gesloten. LEIDEN Onder de vUf Nederlan ders, die zaterdag door de algemene ver gadering van de „Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelmina Fonds" werden begiftigd met de penning van verdienste, een zeldzame onderscheiding, die tot nu toe aan slechts vyftien Ne derlanders was verleend, was ook de heer M_ L. Heruer. penningmeester de afdeling van het Koningin Wllhelmi na Fonds. Tijdens een gezellige bijeenkomst de ontvangstkamer van het St. Elisabeth- ziekenhuis, waar de heer Heruer op het ogenblik wordt verpleegd, is hem door prof. dr. A. Schaberg, voorzitter van de afdeling Leiden, de penning uitgereikt. In zijn toespraak tot de verraste pen ningmeester zijn echtgenote had het verborgen weten te houden, dat zij 's ochtends in Utrecht de onderschei ding voor haar man in ontvangst geno men had sprak prof. Schaberg woor den van lof en hulde voor het vele werk en de nimmer aflatende ijver voor het Koningin Wilhelmina Fonds gedurende meer dan 13 jaar. Duw in de rug De collecten in Leiden waren ieder jaar weer een record (van l 300 in dc beginjaren tot f 12.000 dit jaar), onder meer dank zij het grote enthousiasme, waarmee de heer Heruer zijn taak aan pakte. Namens de afdeling en namens het Kon. Wilhelmina Fonds sprak prof. Schaberg zijn grote dank uit en hij ver zekerde. dat de inzet van de heer He ruer een duw in de rug voor de weten schapsmensen is in de strijd tegen de kanker. Hy besloot met de beste wensen voor een spoedig herstel- De onderscheiden penningmeester, overrompeld en diep getroffen door de warme hulde, dankte prol Schaberg en het Kon. Wilhelmina Fonds. In zijn dank betrok hij ook de velen, die jaarlijks be hulpzaam zijn geweest bij het inzamelen van de gelden, de collectanten en col- lectrices. Hij eindigde met de wens, dat het hem nog lang gegeven zal mogen zijn zich in dienst te stellen van het Fonds. Dr. J. Tolenaar, de behandelend arts van de heer Heruer, die tevens de rol van ceremoniemeester vervulde, fe liciteerde namens de dokters van het St. Elisabeth-ziekenhuis. Hij sloot daarbij aan op de woorden van prof. Schaberg, nl. dat het voorbeeld van de heer He ruer verplichtingen schept voor de me dici.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3