Katwijk zoals het was VLEET Bondsdag plattelandsjeugd in Nieuwkoop veelbelovend Schooljeugd in Katwijk helpt Belgische wezen safe-loket veilige „woning" voor waardepapieren VLOTTE VERKOOPSTERS Kat wijl Eeuwfeest chr. school te Woubrugge Chr. scholen te Alphen hadden goed jaar VISSCRIJNIEUWS BIJ D€ NIEUWE LEinSE COURANT ZATERDAG 23 MEI 1961 JSATWIJK AAN ZEE De ze prentbriefkaart ontvingen wij van mejuffrouw E. de Vreugd. Merelstraat 30. Een nieuwe bomschuit verlaat de werf van de heer W. Taat aan de Voorstraat. De heer W. Taat was de grootvader van de ge broeders Taat. die hun bedrijf hebben aan de Haven hoek Hans van der Hoevenstraat. De is genomen in 1909 of 1910. Gemeentediensten Katwijk dinsdag dicht KATWIJK Dinsdag zullen de ge meentesecretarie en het kantoor van d gemeenteontvanger de gehele dag geslo ten zijn. Alleen voor spoedgevallen ten dienste van de burgerlijke stand zal 's morgens tussen negen en tien uu: kantoor open zijn. (Advertentie) DE EERSTE GRASBOTER IS ER De LANDBOUWER heeft ze in voorraad. Uitsluitend de le soort. Voorstraat 36. Telefoon 2136 Katwijk aan Zee. Kon. Julianabrug te Katwijk in juni al in gebruik KATWIJK Het ligt in het voorat men van het gemeentebestuur op 19 juni de in aanbouw zijnde brug over Uitwateringskanaal ii. gebruik te men. Hiermee zal de nieuwe woonwijk de Hoornespolder een definitieve aan sluiting aan het oude dorp krijgen. Naa wij vernamen zal de nieuwe brug de naam „Koningin Julianabrug" krijgen KATWIJK AAN ZEE De door onderwijzer J. L. van Kempen van de Groen van Prinstererschool geleide actie voor het kinderhuis in Genk (Bel gië) begint goed te lopen. Voor de bouw van een nieuw kindertehuis werd reeds meer dan f 1000 bijeengebracht en ook komen er aardig wat levens middelen binnen. Er is echter nog veel meer nodig. Wie iets te missen heeft, kan zich in verbinding stellen met de heer Van Kempen, Haviklaan 67, tel. 4615. Zo nodig willen enthousiaste scholieren de goederen bij u aan huis komen halen. Raadsagenda van Koudekerk-Rijn KOUDEKERK De gemeenteraad komt maandag om 8 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat onder meer de volgende punten: benoe ming van een vakonderwijzeres nuttige handwerken in de vacature mej. D. E. van der Horst (voorgesteld wordt te be noemen mej. T. E. Starreveld te Hazers- woude); aanbieding van de rekening waterleidingbedrijf 1963; krediet de aanschaf van vuilnisemmers: krediet voor de bouw van bejaardenwoningeti; verzoek van het bestuur van de christe lijke kleuterschool om medewerking ex. artikel 50 van de kleuteronderwijswet voor de aanschaf van onihvikkelings- en spelmateriaal; wijziging gemeentebegro ting 1964. Uit de raadsstukken van Koudekerk KOUDEKERK B. en W. stellen voor een bedrag van f 1150 uit te trek ken ter aanschaffing van honderd vuil- De actie voor het Genkse kinderhuis is een jaar of drie geleden begonnen. Het was omstreeks Sinterklaas ei kinderen in de klas van de heer Van Kempen hadden heel wat mooie dingen gehad. Er ontstond een gesprek ov« welvaart. De heer Van Kempen maakte zijn pupillen erop attent, dat milje kinderen het lang niet zo goed hebben als zij en in armelijke omstandigheden keren. De gedachte kwam naar i iets voor sommige van die kinderen te doen. En zo ontstond het contact met het Belgische kindertehuis, waarin zijn dergebracht wezen en kinderen, die door hun ouders zijn verlaten. Illikken Het tehuis ïn Genk wordt niet gesub sidieerd. En in de nagenoeg geheel rooms-katholieke omgeving kan niet of nauwelijks op hulp worden gerekend. Om de hongerige jeugd behoorlijk te eten te geven, komt heel wat kijken er daarom is men in Genk dolblij met le vensmiddelen in blik. Eens in het jaar komt men de door de heer Van Kempen aangelegde voorraad op héllen. Het ingezamelde geld is bestemd de nieuwbouw. Het huidige gebou' Genk moet namelijk binnenkort worden verlaten wegens brandgevaar. Tegei tijd dient er een nieuw onderkomen te Veilig gevoel voor u: Waardepapie ren „verzekerd bewaard". Wegraken onmogelijk. Vernieling door brand onmogelijk. Een grote zorg minder voor weinig geld. Want het huren van een safe-loket bij onze bank is een goedkope aangelegenheid. In formeer eens naar de voorwaarden. En verwonder u om zóveel zekerheid tegen kleine "kosten. RAIFFEISEN-BANK „KATWIJK AAN ZEE" VOORSTRAAT 50 TEL 2019 (Advertentie) HET EMAILLEHUIS - Piet Oudshoorn KATWIJK AAN ZEE vraagt zo spoedig mogelijk in vaste betrekking of voor het seizoen. Prettige werkkring en goed loon. Met gemaakte vakantieplannen wordt rekening ge houden Leeftijd boven 17 jaar. Aanmelder. J. Christiaanse Princestraat 13 tussen 8 en 10 uur. zijn, dat evenwel zonder enige subsidie van overheidswege moet worden opge trokken. Dat brengt veel zorgen met zich. Men is in Genk dan ook erg dank baar voor de steun uit Katwijk. De kinderen uit de klas van de heer Van Kempen hebben ook per soonlijke contacten met de jeugd uit het Belgische tehuis gelegd. Er wor den tekeningen uitgewisseld en brie ven geschreven. Visserijexamens te k aan Zee KATWIJK AAN ZEE Bij de door de 'rijkscommissie voor dè stuériieden- examens aan de Visserij school te Katwijk afgenomen examens in kennis der inter nationale bepalingen ter voorkoming aanvaringen op zee en de toepassing daarvan slaagden de Katwijkers Maart van Duyn Nzn (KW 34), Gerard Haas noot Kzn (KW 195), WiUem van dei Plas (KW 222). Leendert Vooijs Wzn (KW 58), Bas Krijgsman (KW 212). Maart van Rijn (KW 101). Gerard van der Plas Klzn (KW 15). Johannes Quist (KW 54). Bij de examens voor scheepswerktuig- kundigen te Den Haag slaagden als mo tordrijver bij de zeevisserij de Katwij kers T. van der Plas Dzn (eerste motor drijver op de KW 156). L. van Egmond Pzn (in militaire dienst). Aan de Vlsserijschool slaagden ondei toezicht van het Produktschap vooi en Visserijprodukten voor de examens in viskennis en visbewenking Joh. e Boesaard en T. Hoek Pzn uit Katwijk, A. J. Admiraal uit Noordwijk aan Zee. P. W- M. Claassen en J. C. Reedijk uit Den Haag en J. M. Spaans uit Scheve- Katwijks raadsagenria KATWIJK Donderdagavond om 1 acht komt de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat de volgende zaken: naamgeving van de brug over het Uitwateringskanaal en het nieu we weggedeelte tussen deze brug en de Zeeweg; wijziging van het raadsbesluit van 29 augustus 1963 tot verkoop van bouwgrond in de Hoornespolder aan het bouwbedrijf Randstad; verkoop van een strook grond langs de Vinkeweg aan de heren J. Durieux, Jac. Hoek en G. Ver loop: inbrengen van gronden, gelegen in de saneringsgebieden, in het grondbe drijf; benoeming missie voor de bedrijven en van de marktcommissie; verlenging van de ont ruimingstermijn van negen onbewoon baar verklaarde woningen; vaststelling verkeersbesluit; verhoging van het sub sidie, toegekend aan de plaatselijke af- de vereniging „Pro Juventute" Rijnland. Engelsen weer thuis KATWIJK De 22 jeugdige Engelse gasten uit Lowestoft zijn weer thuis. Gisteravond vertrokken zij per autobus Hoek van Holland, vanwaar zij de nachtboot naar hun vaderland terugkeerden. Gisteren was het voor hen een rustdag, nadat donderdag een uitge breide bustocht was gemaakt. Er werd toen een bezoek gebracht aan de Delta- Terken en aan Madurodam. KATWIJK AAN ZEE Zondag: hoog water 2.11 en 14.33 uur: lag water 10.10 22.3 15.08 t Uit de toelichting bij het voorstel tot kredietverlening voor de bouw van be jaardenwoningen blijkt, dat het B. en W. thans is gelukt, zij het na moeizame onderhandelingen, een bouwer aan te trekken die bereid is deze woningen de curveprijs te bouwen. Verwacht mag worden dat de rijksgoedkeuring in het derde kwartaal van 1964 zal afko- Teneinde daarna zo spoedig mo gelijk te kunnen gaan bouwen, wordt voorgesteld aan de woningbouwvereni ging ..Goed Wonen", die het complex zal gaan beheren, een bouwvoorschot f 304 000 en een grondvoorschot tol een bedrag van f 46 500 te verlenen Bloedgroepkaarten voor CITOSA-chauffeurs WADDINXVEEN In samenwerking met het Rode Kruis heeft de autobus- dienstonderneming CITOSA N V. haar personeel voorzien van kaarten, waarop de bloedgroep staat vermeld. Deze kaar ten zijn bij de chauffeurs aan hun rijbe wijs gehecht Het initiatief tot deze regeling, die een primeur betekent in de Nederlandse ver voerswereld. is uitgegaan van de onder nemingsraad. Ds. W. J. van Woerden bedankte voor Oude en Nieuwe Wetering OUDE WETERING Ds. W. J. van Woerden te Moerdijk heeft bedankt voor het beroepp, dat de Hervormde Gemeen te van Oude en Nieuwe Wetering op hem heeft uitgebracht. NIEUWKOOP Houden de landelijke Jeugdorganisaties in de regel hun toogdagen in de grote steden de Ned. Chr. Plattelands Jongeren Bond hoopt donderdag 28 mei enkele duizenden jongeren bijeen te brengen in het landelijke Nieuwkoop. De regelingscommissie, die de heer C. Hakkesteegt uit Gouidviaan als voorzitter-heeft, stond voor de keus de grote stad (met grote zalen) of het platteland en dan in een grote tent. Op vorige bonds dagen was gebleken, dat de bezoekers prijs stellen op een afwisselend pro- i gedeelte in de openlucht wordt afge- Om aan deze wens tegemoet te komen is als plaats van samenkomst de keus gevallen op het mooi gelegen kampeer terrein „Dc Roerdomp" te Nieuwkoop. Men hoopt daar ten volle profijt te trek ken ook van het water met name voor de ontspanning In de fraai uitgevoerde Bondsdaggids 1964 vinden we tal van bijzonderheden, die op een persbijeenkomst door het dagelijks bestuur de heer T. Tolman, voorzitter, mej A. Lodders, presidente, en de heer E. Baerends, secretaris, wer den toegelicht. De bedoeling van het bondswerk is de jonge mensen van het platteland te scholen en te vormen voor het leven in christelijke geest. Ook zij worden voor allerlei vraagstukken ge steld. Eén daarvan is bijvoorbeeld de ontwikkeling in West-Nederland en daarom heeft men deze Bondsdag het motto gegeven: „Stad. Platteland, recre- Toespraken In de morgenvergadering die op 28 mei om tien uur aanvangt, zal ds. Joh. Heule uit Heemskerk spreken over: „De aarde en haar volheid in des He ren" In de middagbijeenkomst, aanvan gende om twee uur spreekt ir. C. Staf. president-directeur van de Heidemaat schappij over: „Stadrplatteland-reerea- tie's Morgens heeft men medewerking van Wim de Moor bariton en Willem Berkhamer, declamatie. 's Middags zal het tamboerkorps van de Kon. Ned. Mareohaussee in groot tenue, medewerken. Voorts zullen dan optreden de „Kempense klanwaerts", kampioen vendelzwaai- ers uit België Die zullen de nieuwe Bondsvlag Inzwaalen, vervaardigd na de fusie van de Chr. plattelands Melsjesbond en de Chr. jonge Boe ren en Tulnderbond. Uit bepaalde overwegingen, met na- WOUBRUGGE De feestcommissie voor dc viering van het eeuwfeest der Chr. Nat. Schoolvereniging Is thans vrij wel gereed gekomen met de stamenstcl- ling van een waardig feestprogramma voor vrijdag 29 mei. Uit de tot op heden ontvangen reac ties van oud-leerlingen en -personeel is wel gebleken, dat men op een grote be langstelling mag rekenen v'óor de feeste lijke reünie. Hiervoor is een grote tent gehuurd, die ca. 550 zitplaatsen bevat, en geplaatst zal worden op het oude sport veld aan de H. de Boerstraat Het feestprogramma omvat In grote lij nen het volgende: 9—12 uur: groot kinderfeest in Het oude Raedthuys voor alle leerlingen der school, met die van de bijzondere kleu ter school en oud-leerlingen tot 16 jaar: traktaties. 2.304.15 uur: herdenkingsdienst in de herv. kerk, waar de plaatselijke herv. predikant ds. E. Kempenaar de feestrede uitspreekt. Voorts samen- en koorzang, o.m. van de plaatselijke zangvereniging De Lofstem en een kinderkoor. 4 306.30 uur: receptie in de tent van het jubilerend schoolbestuur. 6.308 uur: gezamenlijke broodmaal tijd in de tent 8.uur: feestelijke reünie in de tent voor alle ouders, leden, oud-leerlingen cn oud-personeel. Aanbieding van een jubileumcadeau aan het bestuur Opvoe ring van: „Uit de oude doos". Vertoning 1880—1960 dia's van schoolfoto's uit de tijd tussen Ten gepeve van de vele oud-leerlingen, afkomgtijp van buiten de gemeente, wor den enkele uren van deze dag ter be zichtiging Opengesteld .Ketschoolgebouw, dé nieuwe geref. kerk en hetgemeente- Hier is een speciale expositie n de oude schooL gewijd Raadsagenda WOUBRUGGE Op woensdag 27 mei komt de gemeenteraad om half acht bijeen. De agenda vermeldt: Beëdiging van de waarnemend secretaris, onder wijszaken; vaststelling van eèn verorde ning ingevolge de art. 29 en 38 van de Algemene Bijstandswet: verlenging van de ontruimingstermijn van een viertal onbewoonbaar verklaarde woningen: aankoop van grond van de provincie Zuid-Holland t.b.v. het bungalowplan *e Hoogmade; vaststelling bouwexploitatie- verordening; reconstructie van het Noordeinde te Hoogmade: rioolzuive ringsinstallatie te Wouwbrugge; begro- tingswijzin gi n gen me van financiële aard, heeft men ge fuseerd, maar de groepen konden toch nog een eigen werkingsfeer, waarom landelijk een voorzitter en presidente optreden. Voorts zal het Cocktailtrio voor amusement zorgen. Dan is er een speciale avondprogram ma. met t.v- en radrósterren en een quiz onder leiding van' Johan Bodegra ven. Na de pauze volgt een watershow. besloten met een groots uurwerk. En dan hebben we nog niet alles ver meld. want op woensdag 27 mei 's mid-, dags drie uur wordt in „Plaszicht" te Nieuwkoop, in het kader van deze bonds dag. een nationale voordrachtwedstrijd gehouden, onder leiding van mej.. Rea ders. Uit elke provincie treden 2 voor dragers uit de eigen jongerenkring opi Hun proza en poëzie is in het program* ma afgedrukt Het beloven daar in Nieuwkoop prachtige dagen te worden van een Bond, welks bestuur het bewijs le vert, dat men van aanpakken weet. De regelingscommissie heeft dat goed uitgebuit en komt met een uit-' stekend programma. Bij de voorbe reiding ontving men alle medewer king van de gemeente Nieuwkoop en. van de heer E. J. J. Schut, hoofd afdeling voorlichting van de Ned. Heide Maatschappij. ALPHEN In een zaal van de Salvatorikerk werd de jaarvergadering gehouden van de Vereniging tot oprichting en instandhouding van chris telijke scholen voor lager en uitgebreid lager onderwijs op Geref. grond slag. In verband met ziekte van de eerste voorzitter, de heer W. W. Smitt. werd de vergadering geleid door de heer W. van Zwieten. De hoop op eem wat ruime belangstelling voor deze bijeenkomst, waarin ook mededelingen werden gedaan over de toekomstige gang van zaken bij het chr. lager onderwijs in Alphen aan den Rijn, ging niet in vervulling. Chr scholen Alphen hadden goed jaar Uit het algemeen overzicht, door hét bestuur verstrekt, bleek dat 1963 veel arbeid voor het bestuur vroeg. In verband met het groeiend leerlingentai van de J. W. Hoomenborgschool n< de moeilijkheden rondom de huisvesting van de kleuterschool, in het schoolge bouw ondergebracht, toe. Er is wel een urgentieverklaring een kleuterschool ontvangen, maar de toestemming tot bouwen kan nog wel enkele jaren uitblijven, waarom aan hoge eisen voldoend noodgebouw zal worden geplaatst, dat men met de nieu we cursus ln gebruik hoopt te nem Een propaganda-actii? leverde tachtig nieuwe leden op. De hoofden van dc Oranjeschool en J. W. Hooj-penborg- school, resp. de heren H. H. Keizer en P. J, Schuijl, mochten hun zilveren jubi leum bij het onderwijs vieren. De proef met een zevende en achtste leerjaar de Oranjeschool, wegens opheffing de school voor v.g.Lo., moest ln 1963 door gebrek aan leerlingen worden opgeheven. Minder leerlingen Oranjeschool ziet het leerlingental min- deri worden doordat.:'. ,i$ dc omgeving nieuwbouw ontbreekt. Aan de J. W. Huur botenhuis voor politie Alphen ALPHEN Voor het onderbrengen in de vorig jaar ten behoeve van de politie aangeschafte patrouilleboot doet zich de behoefte aan een. goede en cen traal gelegen opbergingagelegenheid voe len. een achter het pand Julianastraat 50 staande voormalig kaaspakhuis bevindt zich een botenhuis, dat na het treffen enkele kleine voorzieningen voor dit doel uitermate geschikt is. De eigenaar, de heer D. van der Linden te Alphen. is bereid dit botenhuis tegen f 5 per week de gemeente te verhuren, en W. achten deze huurprijs alles zins aanvaardbaar en stellen de raad voor tot de huur van dit botenhuis te beslui ten. IJMUIDEN De haringvloot die vol goede voornemens de jacht op de Hollandse nieuwe is begonnen, heeft deze nog niet in de praktijk kun nen brengen. De treilers begonnen hun activiteiten iets over 56 NB en visten in noordelijke richting. Maar haring kwam er bijna niet aan boord, wel wat makreel. De SCH 126 Adriana was helemaal een buitenbeentje. De schipper kon melden dat er stuk of honderd kabeljauwen waren opge haald. Inmiddels bevindt dc treilervloot zich tegen 57 NB en 01 WL. Don derdagmorgen om tien uur was er nog niet één melding binnengekomen van een goede trek. De KW Rijnmond 1, die in de laatste dagen van dc vorige week in de Noord aantrekkelijke hoeveelheid haring prima kwaliteit had gevangen, heeft nog niets van zich laten horen. Aange- tn wordt dat dit schip naar het oude „stekkie" is teruggekeerd om het daai te proberen. Nu kan men tenminste de haring in gezouten toestand aanvoe- i, dat wil zeggen niet meer dan hon derd kantjes voorlopig. De drijfnetschepen die vrijdagmorgen de vleten na het eerste schot ophaalden. boekten evenmin resultaten van beteke nis. De SCH 4 was met 14 kantjes de hoogste vanger en had hiermee alle andere schepen bij elkaar. Ook de vleetloggers zijn verstoomd en zullen hun tweede schot noordelijker wagen. Al al gaat het erop lijken dat er maandag, als de eerste Hollandse nieuwe mag wor den verkocht niet veel aanvoer zal zijn. In de Noord konden de Nederlandse treilers die niet aan de harlngjacht heb ben deelgenomen, niet tot Indrukwek kende prestaties komen. Af en toe werd er een trek van een mand of dertig kreel gemeld, maar meestal bleef daar ver beneden. Ook de bult aan dere visssoorten bleef onder de verwach tingen. Men kon alleen wat kleine schel vis en wijting scheephalen. De loggers en kotters die achter de tong aanzitten, deden het weliswaar iets beter dan in het begin van de week. de resultaten waren nog niet „je in de nachtelijke uren kwam men gemiddeld tot trekken van 35 kg tong en mand of zes andere vis. hoofdzake lijk schol. Overdag lag het gemiddelde op 30 kg tong en vier manden schol cn wij ting. Een enkele gelukkige haalde boven dien over hel hele etmaal gerekend een stuk of twintig kabeljauwen op. De Wat er was Aan de IJmuider markt losten 35 tuigen. Zij zorgden voor een aanvoe 4320 kisten, waarvan 345 Schelvis. 250 radio, 10 wijting, 640 gul en kabeljauw, 900 makreel, 780 schol. 10 tarbot. 150 di versen, 260 roodbaars. 170 stuks stijve ka beljauw en 20.000 kg tong. Het grootste gedeelte van de rondvisaanvocr kwam voor rekening van de KW 41 Elisabeth Christina, die ruim 1000 kisten uit de IJs landse wateren aanvoerde, onder 550 gul en kabeljauw. De handel toonde, zoals gewoonlijk, weinig belangstelling voor de verre vis. waardoor de besom ming niet meeviel. De Elisabeth Chris tina, die in het begin van dit jaar enige recordbesommingen op haar naam bracht zal zich spoedig onder de Nederlandse haringjagers begeven. In Scheveningen werden aangevoerd 400 kisten schelvis, 130 radio, 85 wijting, 60 gul en kabeljauw. 650 makreel 600 schol en 7000 kg tong. Verwachting Voor de maandagmarkt in IJmuiden werden onder meer verwacht de VL 115 Vooraan met 700 kisten en 150 kleine kisten makreel, de VL 16 Voorloper met 900 kisten, de KW 122 Arle Ouwehand met 860 kisten en 150 kleine kisten ma kreel, de KW 171 Jérti Maria met 360 kis ten gul en kabeljauw, 140 kisten koolvis, 100 kisten roodbaars en 20 kisten diver- IJsland, de KW 42 Nicolaas sr. met 540 kisten en de KW 99 Maria The- met 460 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw. Verder waren ongeveer 110 loggers en kotters thuisstomend met ge- Hoornenborgschool kon de zesde leer kracht worden benoemd Mej. A. van der Schee verzorgde het verslag van de kleuterschool. In verband, met haar aanstaande huwelijk zal de leidster, mej. Jongejan, worden bevor derd tot hoofdleidster. De balans per 31 december 1963 be loopt een bedrag van 1138.398,38; het eindcijfer van de exploitatierekening over 1963 is f9,268.44 met een batig saldo van f5.236.78. De heren E. Boer en A. Pool waren als bestuurslid aftredend. Het mandaat van laatstgenoemde werd met een jaar verlengd. In de vacature-Boer werd uit bet gestelde tweetal gekozen de heer H. Walet. Jubileum in Alphen ALPHEN Dc heer J. W. van den Berg is gistermorgen in de kantine van de motorcnfabrick .,Dc Industrie" van D. en Joh. Boot op hartelijke wijze gehul digd in verband met zijn 25-jarlg ar- bc ids jubileum. De jubilaris, die was vergezeld van zijn echtgenote en kinderen, werd door de directeur van het bedrijf, de heer R. Böof-toegesproken. Deze sprak er voor* al zijn waardering over uit, dat de heer Van den Berg zich in de afgelopen 25 jaar heeft weten op te werken tot de be kwaamste monteurs in het bedrijf. Dat wordt wel bewezen, aldus de heer Boot, door het feit, dat u steeds weer opnieuW wordt aangewezen om bij voorkomende gevallen voor de firma niet alleen in het binnenland maar ook in het buitenland klanten en afnemers van het bedrijf te bezoeken. Nog de afgelopen nacht was de heer Van den Berg om 3 uur terug ge. komen van een reparatieopdracht in Manheim in Duitsland. Als bewijs van erkentelijkheid bood de heer Boot de jubilaris een geschenk on der couvert aan plus een zilveren leg penning van de Maatschappij voor Nij verheid en Handel met de daarbij beho rende oorkon<#e. Mevrouw Van den Berg ontving een bloemstuk. Namens de verenigingsraad en het ju bileumfonds sprak de heer J. Kleinepier de heer Van den Berg toe; hij waardeer de diens vakmanschap en prettige om gang met de collega's. Ook de heer Klei nepier bood een geschenk onder couvert De jubilaris dankte tot slot met enkele passende woorden voor de vriendelijke woorden tot hem en zijn echtgenote ge sproken en de geschenken, die hij mocht ontvangen. Verkoop industrieterrein le Alphen ALPHEN De Verenigde Bedrijven Bredero N.V. (betonmaterialen), geves tigd te Utrecht, wenst een perceel indus trieterrein ter grootte van ongeveer 2500 m2, gelegen aan de Industrieweg, van de gemeente aan te kopen. Met de koopster vereenstemoning bereikt over een prijs van f 28 per m2. Agcndanieuws voor Alphen aan den Rijn ALPHEN In het wijkgebouw aan de Wilhelminalaan 21 wordt donderdag avond om 8 uur de jaarvergadering ge houden van de Vereniging voor christe lijke wijkverpleging. Maandagavond om 7.30 uur wordt in de grote Salvatorizaal de jaarvergadering gehouden van de afdeling Noord van de Ned. Christen Vrouwenbond. Het pro gramma vermeldt onder meer declamatie, zang en séimenzang en na de pauze een toneelstukje. Katwijkse loggers vingen slecht De Katwijkse vleetloggers hebben van nacht opnieuw weinig gevangen. De beste resultaten boekten de KW 67 met 6 kant jes en de KW 62 en KW 141 met 1 kant je De overige schepen haalden geen of een paar manden haring aan boord. Hoe het met de treilers staat is niet gemakkelijk te zeggen. De schippers hou den zoveel mogelijk hun mond om even tueel hun concurrenten niet op hét goede spoor te brengen. De Sch 45 meldde gis teravond een vangst van 8 kantjes en kotterschippers hadden er met elkaar over een treiler. die 60 kantjes had ge vangen. Mogelijk hadden zij het oog op een Katwijks schip. De treilers blijven vandaag de gehele dag nog vissen en daarna wordt de thuisreis aanvaardt Maandagmorgen begint om 6 uur dc af slag. De Katwijkse vleetloggers zullen nog wel op zee blijven. De door hen be reikte resultaten zijn de moeite van de thuisreis niet waard.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 11