Leiden bereidt zich voor op overgang naar aardgas KAF-T": literair-satirisch blad Leiden heropgericht Nieuwe wijken komen het eerst in aanmerking Eerste paal voor clubgebouw op sportcomplex Noord wordt volgende week geslagen EENMAAL PER JAAR... KLAAR furt|e wax Vrijdag voordrachtavond potentiële medewerkers NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 20 MEI 1964 Geen ombouwkosten voor kleinverbruikers Agenda voor Leiden en Den Haag Woensdag Torengebouw zoölogisch lab., Kaiser- straat 63, 8 uur: K. en O.-cursus Gedra gingen van dieren, docent prof. dr. J. J- A. van Iersel. Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avond gebed. Geref. jeugdhuis, Breestraat 19, 8 uur: afdeling Leiden Chr. Plattelandsvrouwen, en -Meisjesbond, demonstratie onder houdsmiddelen. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 u-: Ned. Comedie met Wie is bang voor Virginia Woolf? Den Haag, Diligentia, 8 uur: Maria Gravesmuhl, viool. Den Haag, Zuiderpark, 2 uur: Circus Peppino. Donderdag Academiegebouw, 4.15 uur: afscheid prof. dr. P. Minderaa. Hoge Morsweg (naast Beatrix-school), 4.30 tot 6 uur: afdeling Leiden en Om streken Ned. Roode Kruis, ontvangst t.g v. opening nieuwe colonnegebouw. Bovenzaal café Zomerzorg, Stations weg 35a, 8 uur: Vereniging van oud- leerlingen der Ambachtsschool, film avond, „Nederland ligt achter met cen trale verwarming" en „Verwarming kan niemand koud laten". Gebouw Hooigracht 30, 7.30 uur: ju bileumsamenkomst Gezinsbond Leger des Heils (75-jarig bestaan). Gebouw voor. Ohr.-soc. Belangen, Ouda Singel, 8 uur: afdeling Leiden Gerei Bond, ds. G. Bogr te Huizen over „De Geref. gezindte nu". Den Haag, Kon. Schouwburg, Haag- sche Comedie met Mesaillance, besloten voorstelling. VrUdag Academiegebouw, 11 uur: afscheid prof. mr. G. de Grooth. Zaal Koningskerk, Willem de Zwij gerlaan hoek Koningstraat, 7.30 uur: ruilavond voor verzamelaars. Academiegebouw, 4 uur:, oratie prol dr. L. D. Brongersma, buitengewoon hoogleraar in de systematische dier- Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met Othello, beslo ten voorstelling. Den Haag, Diligentia, 8.15 uur: Ned. Kamerorkest, met solisten. Zaterdag Beestenmarkt, 9 uur v.m.: vereniging Oud-Leiden, vertrek rondvaart langs molens in Rijnland. Wijkgebouw Rehoboth, 2.30 tot 11 uur: fancy-fair Leidse korfbalvereniging De Danaïden. Den Burcht, 8 ui niekapel Trouw ei bestaan. Schouwburg, 8 u pides, opvoering v; Stadsgehoorzaal, ring Stafmuziekkonps Leger des Heili Oegstgeest, hal kasteel Oud-Poelgeest, 2.15 uur: opening St. Jorismarsen. Rijnsburg, raadhuis, 2.30 uur: algeme ne ledenvergadering vereniging Het Spi- nozahuis, prof. dr. H- C. L. Jaffé over „Spinoza en het beeldende denken" (daarna bezoek aan Spinozahuis en avondmaaltijd in De Doelen Leiden) Voorschoten, toegangshek kasteel Dui venvoorde, 10.20 uur: verzamelpunt voor bezoek van K. en O.-leden Leiden aan het kasteel Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Quadrille. Den Haag, K. en W., 8 uur: Ned. opera met Hoffmans vertellingen van Offen- Welke apotheek! Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Reijst, Steenstraat 35, telefoon 20136. Ook geopend de apotheek Van Breest Smallenbrug Leiderdorp, de r\ i de apotheek Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): De ver doemden van Altona (18 jaar); van za terdag af 10.30 en 2.30 uur, pinksterda gen alleen 2.30 uur: Moeder wat een klap (alle leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De charge van de blauwe brigade, 14 jaar. Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Johnny waar kom je vandaan? 18 jaar. Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Codewoord Poes, 14 jaar; zondag tot en met woens dag: De ridder des konings, 14 jaar. Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Het is feest vandaag, alle leeftijden. Trianon (2 en 8 uur): Irma la Douce, 18 jaar. Tentoonstellingen Janvossensteeg 59 (De Ruif): expositie Boezem (gehele maand mei). De Lakenhal: Shakespeare hoe en Waar, tot 29 juni Wassenaar: kunstzaal Heufl, Hoflaan 7: tentoonstelling van werk van Else Lin- dorfer en Floris Meydam (aquarellen) van 10 mei tot en met 28 mei, dagelijks van 10 tot 17 uur, bovendien op vrijdag avond van 8 tot 10 uur, eerste Pinkster dag gesloten, tweede Pinksterdag open van 3 tot 5 De Vrek. muziekuitvoe- De verschillen tussen het het aardgas zijn: a. verschil in verbran dingssnelheid; b. verschil in calorische waarde; c. verschil in gasdruk. De te verrichten werkzaamheden kun nen als volgt worden onderscheiden: a. het saneren van het distributienet, als mede het verdelen van het net in sec toren; b. het wijzigen van de huisaanslui tingen; c. het binnenleidingen het ombouwen v len. orde brengen var :n huisinstallaties; n de verbruikstoestel- Ten LEIDEN In verband met de grote hoeveelheden aardgas, die in de Nederlandse bodem zijn aangetroffen en zullen worden geëxploiteerd zal de gehele openbare gasvoorziening in ons land voor een groot aantal jaren op de distributie van aardgas moeten worden gebaseerd. Ook de Leidse gas fabriek zal in haar verzorgingsgebied tot distributie van aardgas moeten over gaan. Het is noodzakelijk thans voorbereidingen te treffen voor de maat regelen, die de overgang van stadsgas naar aardgas in het Leidse verzorgings gebied met zich zal brengen, te meer omdat nu reeds aardgas uit het Westland beschikbaar is. Zo schrijven B. en W. van Leiden aan de raad. Belangrijke verschillen in het praktische gebruik tussen het bestaande stadsgas en het aardgas maken deze overgang tot een ingewikkeld en veelomvattend vraag stuk. zal worden verkregen, als de eenvoudig ste gastoestellen, tw. de één- en twee- vlams komforen, niet worden omge bouwd, maar terstond worden vervangen door nieuwe komforen uit de midden prijsklasse. Bij een dergelijke vervanging zal de aankoopprijs gelijk zijn aan de inruilvergoeding. Indien de betrokken verbruiker een duurder of ander toestel wenst aan te schaffen, wordt voorgesteld hem tegen inlevering van het in gebruik zijnde komfoor een dienovereenkomstige inruilvergoeding toe te kennen. Teneinde inzicht te verkrijgen omtrent het aantal toestellen en hun aard, dat thans bij de verbruikers aanwezig is, werd verzocht een opgave te doen. Aan dit verzoek werd inmiddels door rond negentig procent der verbruikers ge volg gegeven. Aan de hand van deze op gave geven B. en W. de volgende cijfers: aantal verbruikers, die een opgave deden 36.472; aantal sudderkomforen 3240: a tal 1-vlams komforen 11.378; aantal vlams komforen 14.204; aantal 2%-vlahis komforen 3453; aantal 3-vlams komforen 1240; aantal 4-vlams komforen 1819; aan tal 3-vlams fornuizen 730; aantal 4-vlams fornuizen 16.456; aantal losse bakovens 3808; aantal keuken- of douchegeisers 22.230; aantal badgeisers 3240; aantal gas haarden 1655; aantal gaskachels 3401. Schadeloosstelling voor fitters en winkeliers Er is van uitgegaan, dat de bij de over gang naar aardgas aan te sluiten nieuwe toestellen in deze bijzondere omstandig heden door het gasbedrijf worden aange schaft en geleverd. Het is redelijk, dat de daardoor getroffenen, zowel fitters als winkeliers, een zekere schadeloosstelling wordt verleend. Naar aanleiding van het terzake gepleegde landelijke overleg stel len B. en W, voor aan fitters of winke liers, die geen bemoeienis met de verkoop van de nieuwe toestellen hebben gehad, een vergoeding van 10 pet van de winkel, prijs der verkochte toestellen toe te ken nen. De toestellen, die gratis aan de ver bruikers als vervangingsapparaten ter be schikking worden gesteld, blijven voor deze vergoeding buiten beschouwing. Voor het geval de fitters het plaatsen, aansluiten en controleren van de ver kochte toestellen verzorgen, stellen zij voor de vergoeding op 15 pet van de win kelprijs te brengen. Een billijke verdeling de betrokken fitters en winkeliers het totale bedrag, dat op deze wijze ter schadeloosstelling wordt verkregen, vraagt een nadere regeling, waarover nog overleg noodzakelijk is. De instelling van wordt hiertoe overwogen. an de financiële quenties van de overgang naar aardgas moet aandacht worden schonken aan: a. kosten van overgang naar aardgasdistributie; b. inkoopprijs van aardgas; c. verkoopprijs van aardgas; d. de financiële consequenties voor het Leidse gasbedrijf. Ten slotte zal de overgang op aardgas consequenties hebben voor de verhou ding, die thans bestaat tussen Leiden en: a. engros-gemeenten; b. concessiegemeen ten; c. industrieën. Een belangrijk verschil van aardgas met stadsgas is, dat de verbrandingssnelheid lager ligt Alle thans in gebruik zijnde stadsgastoestellen zijn daarom zonder om bouw ongeschikt voor verbranding van aardgas. De calorische waarde van aardgas be draagt 7980 kilocalorieën, bijna het dub bele van die van het Leidse stadsgas, die 4250 bedraagt. Aangezien aardgas puur zal worden gedistribueerd, betekent dit, dat de verbruiker voor eenzelfde hoeveelheid warmte ruim de halve hoeveelheid aard gas nodig heeft. Het saneren van het distributienet zal zoveel mogelijk vooraf moeten gaan aan de overschakeling naar aardgas. Deze werkzaamheden worden dan ook reeds voorbereid en zullen spoedig beginnen. Het is onmogelijk voor alle verbruikers de rechtstreekse overschakeling op aard gas op hetzelfde tijdstip uit te voeren. Daarom is het noodzakelijk het distribu tienet in sectoren te verdelen en deze achtereenvolgens op aardgas te doen overgaan. Aan de grenzen van het distri- butinet zal de overschakeling het eerst worden uitgevoerd om dan voort te gaan in de richting van het centrum van het net, i.e. de gasfabriek, van waaruit de levering van stadsgas zolang dit nodig is gehandhaafd wordt. De nieuwe stadswij ken zullen dus In de eerste plaats voor de overschakeling in aanmerking komen. Daarnaast zullen ook de distributienetten van beperkte omvang, zoals zij ln ver schillende concessiegemeenten voorko men, mogelijkheden bieden tot spoedige overgang. De oude gasmeters en hoofdkranen zijn ongeschikt voor gebruik van aardgas met hogere druk. Ook de z.g. dienstleiding de verbinding tussen de hoofdbuis in de straat en de gasmeter zal gecontroleerd moeten worden. Alvorens met de levering van aardgas te beginnen, zullen gevaar opleverende binnenleidingen, huisinstallaties sluitkranen moeten worden c.q. vervangen. Daarna zullen deze op hun houdbaarheid voor aardgas moeten worden beproefd. Om billijkheidsoverwe gingen verdient het aanbeveling de kos ten voor rekening van de gemeente te nemen. Installaties, die in zodanige toe stand verkeren, dat zij reeds voor de levering van stadsgas moeten worden af gekeurd, zullen voor rekening van de eigenaar moeten worden vervangen. Het ombouwen van de verbruikstoesteV len is een andere consequentie van de omschakeling van stadsgas op aardgas. Ook hieraan zijn omvangrijke werkzaam heden verbonden. Hiervoor vindt overleg landelijk verband plaats, opdat de ombouw der toestellen met het mogelijk geachte arbeidspotentieel binnen een aan vaardbare termijn tot stand kan worden gebracht. Voor de uitvoering wordt ge streefd naar de oprichting van één om- bouwonderneming, waarin één of meer grote Nederlandse ondernemingen samen gaan met een Amerikaanse met grote ervaring in de ombouw van gasverbruiks- toestellen. Ten aanzien van de kosten kunnen de verbruikers in twee groepen worden ver deeld. Gasbedrijf betaalt In de eerste plaats de grootste groep, die der kleinverbruikers. Bij de overgang naar aardgas zal in het algemeen voor deze groep reeds van een prijsverlaging van betekenis gesproken kunnen worden. Deze verlaging is voor de kleinste klein verbruikers echter niet aanwezig en voor vele andere verbruikers evenmin van een zodanige betekenis, dat het billijk zou zijn hen de kosten van de ombouw te laten dragen. Er is dan ook aanbevolen de ombouw der huishoudelijke toestellen van alle kleinverbruikers voor rekening van het gasbedrijf te doen geschieden voor zover zij, aangesloten aan de gas leiding, in regelmatig gebruik zijn. De tweede groep verbruikers zijn zij, die bij de stadsgaslevering in aanmerking kwamen voor een contract met bijzonder tarief. De overgang naar aardgas zal deze groep industrieën en andere grootver bruikers een zeer belangrijke prijsver laging (ca. 50 pet) brengen en haar zeker in staat stellen de ombouwkosten zelf te dragen. Een belangrijke beperking der om bouwkosten van huishoudelijke toestellen In verband met de uitvoering vai werkzaamheden, die de algehele overgang naar de distributie van aardgas nodig maken, zullen belangrijke investeringen moeten worden gedaan. Er moet gerekend worden op tenminste f 200 per aansluiting. B. en W. zouden dit bedrag globaal willen ramen op f250 per aansluiting, ove gende, dat het landelijke karakter het Leidse verzorgingsgebied en de grote mate van inwoning in de stad Leiden deze kosten wel ongunstig zullen beïn vloeden. Rekening houdende met plm. 40.000 aansluitingen zullen de kosten der halve rond f 10.000.000 bedragen. Er is een vergoeding te verwachten van f2.000.000. KASTEN Hogewoerd 99 Leiden Tel. Voorzieningen in het woonwagenkamp LEIDEN De gemeenteraad heeft een voorstel ontvangen om een krediet van f 40.500 beschikbaar te stellen voor de verbouwing van het waslokaal/paarde- stal tot een bad- en wasgelegenheid ln het regionaal woonwagenkamp; een kre diet van f 38.400 beschikbaar te stellen voor de bouw van een tweede toiletge bouw op het terrein van het kamp. zodat naar een globale schatting een be drag van f8.000.000 geïnvesteerd zal moe ten worden. Moeilijke positie De overgang van stadsgas naar aardgas brengt de gaslevering door het Leidse bedrijf aan engros-gemeenten in een moeilijke positie. De Gasunie heeft zich namelijk bereid verklaard in principe aan alle gemeenten in Nederland aardgas te leveren. De engros-gemeenten die over een eigen distributie-apparaat beschik ken. zullen van deze mogelijkheid ge bruik kunnen maken. De bestaande con tracten. door Leiden met deze gemeenten gesloten, bieden aan de partijen de ge legenheid de overeenkomsten te herzien, indien de gasproduktie van Leiden wordt vervangen door inkoop van gas van der den. Gelet op de ontwikkeling van het ge hele vraagstuk is met name door enkele concessiegemeenten het verlangen uitge sproken naar meer medezeggenschap bij de distributie van gas en elektriciteit ter wijl ook deling in mogelijke toekom stige winst tot de wensen van deze ge meenten behoort. Mede rekening houden de met het verlangen van de regering, dat de aardgasdistributie in Nederland onder de economisch meest gunstige om standigheden dient plaats te vinden, werpt de overgang naar aardgas ten aan zien van de verhouding met de buiten gemeenten vele vragen op, zodat dit vraagstuk nog ernstig beraad vereist In dit verband kan uiteraard de plaats van Leiden als centrumgemeente niet uit het oog worden verloren. Aldus B. en W. B. en W. stellen de raad voor ten be hoeve van de maatregelen, die moeten worden genomen in verband met de overgang van de produktie van naar de distributie van aardgas loopkrediet van f 1.000.000 beschikbaar te stellen. I. Inruilvergoeding bij inlevering van een 1-vlams 2-vlar komfoor komf 1-vlams komfoorf 11, 2-vlams komfoorf22,f35,— ms komfoorf 25,f 49,— 4-vlams komfoorf 33,50 f57,5< fornuis f 80,— II. Inruilvergoeding bij inlevering een in regelmatig gebruik zijnd en aankoop van een gelijk nieuw toestel: sudderkomfoor f 8.55 industrie (was)-komfoorf 8.! keukengeiser f 72.- badgeiser f 125, gashaard, verbruik kleiner dan 1 m3/h f 77,- gashaard, verbruik groter dan 1 m3/h f 102,5 losse oven f 24.5 gasradiator f 87,50 muurkachel f 125.— Flats aan Voorschoterweg LEIDEN Ten behoeve van de bouw van 96 flatwoningen heeft de N.V. Ne derlandse Bouwmaatschappij N.B.M. te 's-Gravenhage verzocht van de ge meente te mogen kopen een perceel bouwterrein, tussen de Voorschoterweg en de Jacob van Campenlaan, groot 6300 m2. Met de N.V. is overeenstemming be reikt omtrent de verkoopprijs van f 420.000,— in totaaL B. en W. van Leiden vóór fluoridering van drinkwater LEIDEN Behalve met het aardgas en nog zoveel meer hebben B. en W. zich beziggehouden met de fluoridering van het drinkwater. Het fluorideren van drinkwater heeft de bedoeling het optreden van tandcariës, dat zoals bekend is bij nagenoeg de ge hele Nederlandse bevolking voorkomt, zo veel mogelijk te beperken. Epidemiolo gisch en experimenteel onderzoek, dat hoofdzakelijk in de Ver. Staten van Amerika werd verricht in de periode 1916 tot 1942, had namelijk in plaatsen, waar van nature vol doende fluoride in het drinkwater aan wezig is, de bevolking aanmerkelijk min- ïr aan tandcariës lijdt dan elders. In Nederland heeft de Gezondheidsor ganisatie TNO soortgelijke proeven ge- Na brede overweging menen B. en W. de raad te moeten voorstellen zich in beginsel vóór de fluoridering van het drinkwater uit te spreken. De commissie de Geneeskunde en Gezondheids dienst onderschrijft deze mening. Zij voegen hieraan toe, dat aan de NV Leidsche Duinwater-Maatschappij zal worden verzocht concrete plannen met betrekking tot de fluoridering van het drinkwater uit te werken. Tevens zal deze NV in overweging worden gegeven ook de mening te vragen van de besturen de andere gemeenten, die water van haar betrekken. Ten slotte delen B. en W. mee, dat de LDM alvorens tot fluoridering van het drinkwater te kunnen overgaan, van de Minister van Sociale Zaken en Volksge zondheid de goedkeuring dient te hebben verkregen. Roodenburg moest 35000 gulden lenen LEIDEN De voetbalvereniging Roodenburg heeft de wethouder van onderwijs en sportzaken, de heer S. Sannes, uitgenodigd volgende week de eerste paal te slaan voor het clubgebouw op het nieuwe sportcomplex Noord. In september zal dit complex door Roodenburg in gebruik worden genomen. Het clubgebouw zal dan echter nog niet gereed zijn. De problemen rond de accommodatie op het nieuwe sportcomplex zijn nog zeer groot. Het definitieve plan voor een groot bleedgebouw annex een overdekte zittribune wacht nog steeds op de vereiste rijksgoedkeuring. De gemeente is reeds bezig met het aanbrengen van een noodgebouw met vier kleedkamers drie velden. Het lange uitblijven van de rijksgoed keuring voor het clubgebouw heeft Roodenburg onprettige financiële gevol gen gehad. In 1962 begrootte de architect de bouwkosten (exclusief inrichting) nog i regelmatig gebruik zijnd-. f 93,— f 102,50 f 125,— op 53.000 gulden. Deze kosten zijn door de kostenstijging van materiaal er verhoging van de lonen met veertig procent gestegen. Dank zij medewerking van de HCW/NEM, voor de benodigde staalconstructie, een scherpe inschrij ving en werk in eigen beheer (loodgie- terswerk, schilder- en stucadoorswerk, aftimmeren en tegelwerk) heeft mei totale kosten kunnen beperken tot geveer negentigduizend gulden. Heipalen Gebleken is nameljjk, dat voor het optrekken van dit gebouw, dat voor het jeugdwerk, dat door Roodenburg reeds de "gloed" nieuwe en sensationele vloeibare autowas beschermt uw wagen een heel jaar lang. Een beschermend schild voor uw auto een vol jaar lang. UTRECHT TEL.(030) 2 20 00 enige jaren intensief ter hand is geno men, van groot belang is, 33 palen van 13 meter lengte In de slappe grond moe ten worden geheld. Deze onvoorziene post Het het geraamde bedrag ook al hoog oplopen. Van de 90.000 gulden kan Roodenburg 55.000 gulden opbrengen. Een en ander werd mogelijk door de opbrengsten uit de sporttoto en de activiteiten van het bouwfonds. Voor de resterende 35.000 gulden heeft Roodenburg een lening af gesloten, die men in tien jaar hoopt te kunnen aflossen. December Het 'clubgebouw, dat wordt gebouwd door de firma Nagtegaal uit Leiderdorp, wordt 24 meter lang en 9 meter breed. Het krijgt een tegelterras van 3 meter. De grote zaal is 18 meter lang en 9 meter breed. Voorts is het voorzien van een garderobe, keuken, magazijn en een be stuurskamer van 6x4 meter. De over spannende balken zijn staalconstructies van 12 meter. Men hoopt het gebouw eind december in gebruik te kunnen Aankoop grond en water LEIDEN Met de N.V. Leidsche Schelpkalkbranderij „Trio" te Leiden i« overeenstemming bereikt over de eigen domsoverdracht aan de gemeente van de perceelsgedeelten grond en water, gelegen tussen de Trekvliet en de Zoe- terwoudseweg, te zamen groot 400 m2. Verwerving door de gemeente is van belang in verband met de voorgenomen straataanleg ter plaatse. 59 Initiatief van L.A.K. door schrijvers overgenomen LEIDEN Een opmerkelijk initiatief ontwikkelt zich momenteel onder een tiental in en rond Leiden gevestigde schrijvers en dichters. In septem ber hoopt men onder een vaste tweemans-redactie het enkele jaren geleden ten doop gehouden maandblad KAF-T in een nieuwe vorm uit te geven. Van zuiver literair karakter zal het overgaan op het satirische. Ook zal het zich op kritische wijze in de politiek mengen. De oplage is voorlopig be paald op 1000 exemplaren, wat naar behoefte kan worden veranderd. Om de aandacht op het herverschijnen i tal is voor een belangrijk deel yeyroe- van KAF-T te vestigen zal vrijdag 22 peerd rond de literaire faculteit va mei om tien uur 's avonds in het Pry- rijksuniversiteit. Naast voorlezen taneum aan het Rapenburg een voor-\ voordragen uit eigen werk, zal ook to- leesavond worden gehouden. Hieraan\ neelmatig uitdrukking van eigen werk verleent een tiental potentiële medewer- worden gegeven, kers van KAF-T medewerking. Dit tien- Onder de deelnemers hieraan neemt U kunt 'n Amerikaan roken U kunt ook Maar u kunt ook 'n Virginia rokende onvergelijkbare Golden Fiction melange kiezen Voor rokers met een eigen stijl de dichteres Edithe le Clercq-Subliet een belangrijke plaats in. Van haar hand zag de bundel „Vogels en andere gelui, den" het lioht. Ook ontving zij een op dracht van O. K. en W. Daarnaast pu bliceerde zij in tal van bladen. De Curasaose schrijver Frank Martinus Arion heeft de bundel ..Stern uit Afrika" op zijn naam staan. Van de anderen is nog weinig werk verschenen, hoewel een aantal zich toch al enige bekendheid heeft verworven. Onder het zijn Rudi Fuohs, redacteur beeldende kunst van het Eindhovens Dagblad, Maarten Biesheuvel, medewer ker aan het Hollands maandblad en hoofdredacteur van het Leids Universi- teits Blad (LUB), Willem Arends Sars was journalist die zich nu aan het schrij. ven van toneelstukken wijdt. Van Sars zal nog dit jaar het stuk „De Party der Onverschilligen" in première gaan. Verder werken mee Hein Vink, die binnenkort doctoraal filosofie hoopt te doen en onlangs voor het L.AJC. de An- tonio-filmweek organiseerde, Axel van Caspel, die o.m. in KAF-T (het oude) en Kentering schreef, en de journalist Wim Siere. Of het initiatief van de Leide- naars werkelijk goede resultaten zal afwerpen moet worden afgewacht. De redactieleden T. Segaar en C. H. A. Broos zien er een toekomstige boterham in. temeer daar het tijd schrift, dat in off-settdruk verschijnt, geheel uit de universitaire sfeer wordt gehaald. Iets daarvan zal vrij dagavond wellicht te bespeuren zijn. Gemeente Leiden koopt huizen LEIDEN De gemeente heeft in openbare veiling aangekocht de huizen erven aan de Oranjegracht 27 en Uiterstegracht 133 voor een bedrag van f 5.825,— respect, f 4.200,—.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3