Nieuwe burgeroorlog dreigt in Laos Britse kust twistgebied Chefarine 4 Mysterieuze dood Noorse gezagvoerder Elf doden bij Nederland 11a Frankrijk iii Johnson spr brand op een en Japan goede derde met Brand Noors schip Maurice Thorez trad af als seer.-generaal MILJOENEN-ERFENIS VOOR POLITIEMAN ak met Brandt Egypte zal meer wapens van Rusland krijgen COTTON STRETCH ANKLETS ]jh een. &an£e Diepte van grondwater Tsjoe En-lai en samenwerking met „Formosa" s DINSDAG 19 MEI 1964 Aanval Pathet Lao en Vietminh In Laos dreigt een nieuwe burgeroorlog op grote schaal, nu de communistische Pathet Lao een grootscheeps offensief heeft ge opend tegen de neutralistische troepen in de Vlakte der Kruiken. De stellingen van deze eenheden werden volkomen onder de voet gelopen. De neutralistische pre mier Soevanna Phoema sprak de beschuldiging uit, dat de Pathet Lao gesteund wordt door Noord- vietnamese militairen, die een tangvormig offensief hadden inge zet tegen de noordelijke en de zui delijke flank van de neutralistische troepen. Kong Le neemt, uit de Vlakte der Kruiken in Midden-Laos teruggetrokken naar de heuvels, onder krachtige druk van de strijdkrachten van de linkse Pathet Lao. De berichten die in Vientiane zijn ont vangen uit het neutralistische hoofd kwartier te Moeong Phanh zijn verward. Er wordt melding gemaakt van een terug tocht onder een regen van granaten van de Pathet Lao, die een tangaanval uit voert. Gesproken wordt van zware ver liezen onder de vrouwen en kinderen van neutralistische soldaten. Zij zijn vorige maand uit Vientiane geëvacueerd na de rechtse staatsgreep. i Naar bergen Aangenomen wordt dat generaal Kong Le en zijn manschappen proberen aan sluiting te krijgen met guerrillastrijders Neutralisten onder de voet gelopen dertig lichte tanks van Russische makelij. In het ruige terrein buiten de vlakte kan hij met deze tanks weinig uitrichten. Ongeveer 15.000 burgers ont vluchten met de soldaten mee het strijd toneel. Volgens officiële berichten zijn ei duizenden slachtoffers onder de burger bevolking gevallen. Amerika De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Rusk, heeft zondag de kwestie-Laos besproken met vertegen woordigers van landen van de Zuidoost- aziatische Verdragsorganisatie. Naar ver luidt heeft Rusk een verzoek gericht tot de landen die betrekkingen met Peking onderhouden om pogingen In het werk te stellen de kwestie-Laos met de Chinese leiders te bespreken. In Amerikaanse officiële kringen zou het gevoel over heersen dat de Verenigde Staten de schendingen van de Geneefse verdragen inzake Laos niet langer kunnen toestaan en dat de crisis „op de een of andere manier" dient te worden opgelost. Tussenkomst In diplomatieke kringen in Vientiane (de hoofdstad van Laos) is intussen mee gedeeld, dat Engeland, Rusland en de internationale commissie van toezicht voor Lao6 pogingen in het werk stellen om een afvaardiging naar Khang Khay in Midden-Laos te sturen om daar prins Soephanoevong, de leider van de Pathet Lao, te verzoeken een eind aan de strijd te maken. Premier Soevanna Phoema had eerder Engeland en Rusland, die beide in 1954 het voorzitterschap hebben bekleed van de Geneefse conferentie over Laos, verzocht tussenbeide te komen. I 4beroemde middelen doen wonderen! Eén der middelen xorgt del ook de meeg nlel ven streek reeldl Vier geneesmiddelen in één tablet verenigd ondersteu nen eikaars wer king en doen wonderen. Chefarine „4" werkt daardoor niet alleen beter bij bestrijding van pijn en griep, maar bovendien veiliger, want één der bestanddelen dient om de maag te beschermen. De politie van Honoloeloe stelt een onderzoek in naar de omstandighe- j den waaronder de 51-jarige kapitein [van een Noors vrachtschip vrijdag, toen zijn schip zich op 1.000 km ten I oosten van Honoloeloe bevond, om |het leven kwam. Toen het schip maandag Honoloeloe binnenliep, hield de Amerikaanse kust wacht vanuit een hefschroefvliegtuig een oogje in het zeil om er zeker van te zijn dat geen van de 29 bemannings leden overboord zou springen. De eerste stuurman deelde mee dat hij het lichaam van de gezagvoerder in diens hut had aangetroffen. Hij zei dat er wporenvan een worsteling waren en dat een bijl niet ver van het lichaam op de grond lag. De kapitein was ach ter het rechteroor getroffen. Alleen de chef-hosmeester en de radio- telegrafist werden van het gebeuren op de hoogte gesteld. De bemanning ver nam niets voordat het schip in Honoloe loe gemeerd lag. kaar stevig aan tijdens de strijd tussen de twee Engelse tiener benden „Mod" en „Rocker'. Interesse voor handel met China Ook gisteren hebben zich in verscheide ne badplaatsen in het zuiden van En geland weer ongeregeldheden voorge daan waarbij Britse tieners waren be trokken. In Brighton deed zich tegen het middag uur een gevecht voor tussen de twee vijandelijke groepen tienere. de zoge- naamde „mods" en de „rockers". Een groot aantal agenten was op de been om te trachten de twee groepen te scheiden. Ongeveer 50 jongelui werden gearresteerd. In Margate waar zich gisteren een aantal vechtpartijen tussen de groepen tieners hadden voorgedaan werden ongeveer 00 jongelui, die de nacht in een cel hadden doorgebracht, voor de politie rechter geleid, i De eerste jongeman werd veroordeeld tot drie maanden tuchthuisstraf, de tweede die door de politie als een van de belhamels werd beschouwd werd veroordeeld tot zes maanden tuchthuis straf I Ook in het badplaatsje Southend deden zich weer een aantal ongeregeldheden voor. Clacton was vol met tieners, maar er waren geen berichten over ongere geldheden. In Margate werd een jon geman in een ziekenhuis opgenomen nadat hij met een mes in de rug was gestoken. Ook een andere jongeman liep verwondingen op en werd in een ziekenhuis opgenomen. Bij een brand aan boord van de Noorse vrachtboot „Sandauger" zijn elf personen om het leven gekomen. De brand ontstond zondagavond, toen het schip zich nabij de westkust van Mexico bevond. Maandagavond heeft men een tweede lichaam uit zee opgepikt. Het zoeken naar de negen vermisten is gestaakt. Van de zijde van de Amerikaanse kust wacht is meegedeeld dat thans alle red dingboten van het schip leeg of om geslagen zijn gevonden. De brand op het schip duurt voort. De Nederlandse economische missie, georganiseerd door de Centrale Kamer van Handelsbe vordering, heeft tijdens haar reis van drie weken door communis tisch China belangrijke contrac ten voor verkoop van Nederland se en aankoop van Chinese pro- dukten afgesloten. Daaronder zijn er voor complete chemische in dustrieën, schepen en andere zware industriële produkten van Nederlands fabrikaat. Franse communisten achter Moskou communistische. andere rechtmatigi erfgenamen komen op> dagen, gaat een poli jan een Nederlands ndustrieel, Willem lijf te houden. Berghuys, geen ver dere verwanten. Als Zijn kennismaking dus geen andere erf- tieman uit Luzern met de. Nederlandse genamen komen opda- miljonaire, die op mei 75 jaar oud over leed, dateert van een hondententoonstelling maakt Amstad, aanspraak op een vier de deel van het gewel dige fortuin aan aan een deel mogen van de Neder landse miljonaire mej. H. A. Berghuys strij ker). Hij krijgt dan 7,5 niets vermoedend over joen gulden groot miljoen gulden, zijnde haar zwarte bulldog Het grootste deel gaat een kwart van het to- en uit de conversatie naar liefdadige en cul- taal, omdat hij zo goed die volgde ontstond turele instellingen in op haar hondje heeft een hechte vriend- Luzern. Ook haar huis- gepast. schap. Telkens als zij houdster ontvangt een De gelvJckige erfge- naar het buitenland deel. naam iti spé, de 56-ja- vertrok, nam Amstad Amstad zegt het rige Adolf Amstad is de zorg voor de buil- geld, als hij het krijgt, inmiddels met on be- dog op zich. voor zijn drie doch- Icende bestemming Voor zover bekend, ters, 10, 19 en 22 jaar vertrokken teneinde had mejuffrouw Berg- oud, te willen gebrui- zich de verslaggevers, huys, die dochter was ken. Zeer tevreden over de behaalde resul taten heeft de leider der missie, de heer Sidney J. van den Bergh, dit zaterdag ochtend bij zijn terugkomst op Schiphol verteld. Voorts zyn er belangrijke besprekingen gevoerd over verkoop van Fokker-vlieg tuigen, niet alleen de F 27 Friendship, doch ook de nieuwe nog te bouwen straal- machine, de F 28 Fellowship. De heer Van den Bergh zei in dit opzicht be langrijke resultaten te verwachten, want by een land als het immense China gaat het nimmer om de aankoop van 1 of 2 machines, maar om flinke aantallen. K.L.M. Ook de KLM vormde een onderwerp in gesprek, waarbij uiteraard KLM-be- drijfsdirecteur V. H. L. Dubourcq. die deel uitmaakte van de missie, de belang rijkste onderhandelaar was. De KLM heeft eind vorig jaar met een DC.-7 pre mier Tsjoe-En-Lai enkele maanden ge leden op een rondreis door geheel Afrika en Azië gevlogen, zodat de Nederlandse maatschappij de premier goed bekend is. „Er bestaan echter nog bepaalde politie ke bezwaren, die het onmiddellijk afslui ten van een luohtvaartovereenkomst in de weg staan", aldus de heer Van den Bergh. Over de betaling verwachtte de heer Lang lopende kredieten zijn niet nodig, behalve wellicht voor scheepsbouwpro- jecten voor een periode van maximaal 5 jaar. Bovendien heeft de Chinese na tionale bank zich bereid verklaard reke ningen op Nederlandse banken te openen :-J- --- gemakkelijk en direefbeta- teneinde lingsverkeer tussen belde landen lijk te maken. Voor het eind van het lopend jaar zul len handelsschepen onder Chinese vlag Nederlandse havens aandoen. De Chinezen willen in ons land voorts een handels kantoor openen ter behandeling van hun handelsbelangen in Europa. Ook op het gebied van uitwisselin- digen en technische e lijkheden geschapen. drukkeiyk verklaard thans na Japan en Frankryk als handels- j de Russische eerste partner de grootste belangstelling heeft Ëj van de Chinese volksrepubliek. President Johnson heeft gisteren nog eens verklaard, dat er geen sprake kan zijn van duurzame vrede in de wereld zolang Duitsland verdeeld blijft. Het Amerikaanse staatshoofd zei dit toen hij een toost uitbracht op burgemeester Wil ly Brandt van West-Berlijn tijdens een lunch op het Witte Huis. Ons doel blijft: een herenigde stad Berlijn in een her enigd Duitsland door zelfbeschikking in vrede en vrijheid, aldus Johnson. „Ber lijn blijft een symbool van hoop, niet al leen voor een herenigd Duitsland maar ook voor de zaak van de vrede in de gehele wereld". Burgemeester Brandt, die een bezoek van twee dagen aan Washington brengt, heeft een onderhoud met de Amerikaan se president gehad. Zondagmiddag hebben 40 in ons land verblyvende Spanjaarden gedemonstreerd voor het Spaanse consulaat in de Oranje- Nassaulaan in Amsterdam. Drie van hen jverhandigden een brief aan de consul- 'eneraal, waarin zij hun sympathie be tuigden voor de stakers in Asturië. De betogers, die zich ordelijk gedroegen, later door de politie verspreid. De Tunesische regering heeft giste ren besloten, een nationale lening uit te schrijven teneinde de gevolgen van de stopzetting van de Franse steun op te vangen. Dit is bekendgemaakt na een bijeenkomst van de ministerraad. Zoals gemeld heeft Frankrijk de hulp verlening aan Tunesië gestaakt uit pro test tegen de Tunesische wet om het grondbezit van buitenlanders hoofd zakelijk Fransen te onteigenen. In het begin van de komende week zal het voorstel voor het uitschrijven van de lening aan de nationale vergade ring in Tunis worden voorgelegd. Rockefeller favoriet in Californië De republikeinen in Californië zullen bij de voorverkiezingen op 2 juni tussen slechts twee kandidaten voor het presi dentschap kunnen kiezen: Nelson Rocke feller en Barry Goldwater. waarbij eerst genoemde veruit favoriet is. Op de kan didatenlijst die maandag door de repu blikeinse party werd uitgegeven komen slechts hun namen voor. De leiders van het Californische comité voor de kandi datuur van Henry Cabot Lodge hebben nu besloten, Nelson Rockefeller te gaan steunen. Sowjet-premier zei gisteren tot president Nasser en andere Egyptische leiders tij dens een banket in Caïro, dat Egypte onverwijld de beschik king over wapens zal krijgen als het deze nodig heeft. De Franse partij heeft een verjonging on-| dergaan door het aftreden van| Maurice Thorez als secretaris generaal en zijn opvolging door de 59-jarige Waldeck Rochet, as sistent-secretaris-generaal sinds 1961. Maurice Thorez is gekozen in het presidium van de partij. Rochet heeft zijn opleiding in Rusland gehad en was tydens de oor^g verte: Senwoordiger van de communisten bij e regering van de vrüe Fransen in Londen. Hij is fractievoorzitter van de communisten in de Franse Nationale Ver gadering. Aan het slot van het partij congres werden verscheidene resoluties aangenomen waarby zowel de politiek van China als die van generaal" de Gaulle werd veroordeeld. De partij spreekt zich uit voor een spoedige conferentie van alle communistische partyen, zich daarbij duidelijk op het Russische standpunt stellend. Ten aanzien van de komende presi dentsverkiezingen werd herhaald, dat zonder een nauwkeurig omschreven ge meenschappelijk program de communis tische partij zich niet reeds by de eerste stemming voor een niet-communistische kandidaat kan uitspreken en zo nodig dan zelf i kandidaat zal stellen. Ongeregeldheden bij parade in Oost-Berlijn In Oost-Berlyn is tydens de Pinkster dagen een grote jeugdparade gehouden, waaraan honderdduizenden jongeren heb ben deelgenomen. Met zestig op een rij macheerden zy over het Marx Engels plein waar premier Ulbricht de parade gadesloeg. De jeugdbijeenkomst (de eer ste grote sinds 1954) stond onder auspi ciën van de communistische Vrye Duitse Jeugd Organisatie De 10.000 grenswachters, die de muur bewaken hadden voor de gelegenheid versterking gekregen. Voorts waren er pantserwagens op patrouille. De regering was waarschynlijk niet vergeten, dat honderden jongeren 10 jaar geleden tij dens een soortgelijke byeenkomst naar het westen trachtten te ontsnappen. De betoging werd geopend met het loslaten van 30,000 duiven. In een toe spraak merkte partijleider Ulbricht op. dat West-Duitsland tegen het jaar 2000 onder communistische heerschappy zal Geheel zonder moeliykheden zijn de betogingen niet verlopen. In de loop van zondagavond deden zich In de stad onder de half miljoen jongeren enige ongere- j geldheden voor en moest de politie In-1 grtjpen. Vooral by de muur concentreer- j den zich grote groepen jongeren, zy wer- I den door Vopo's uiteengedreven. 2 paren verkoop Cyprische politie arresteert tien Turkse reizigers Een VN-woordvoerder op Cyprus heeft meegedeeld, dat tien reizigers die vrij dag *,1. uit Ankara op het vliegveld van Nicosia arriveerden door de Grieks-Cy prische politie zijn gearresteerd. De VN- autoriteiten op het eiland hadden bij het Cyprische ministerie van buitenlandse zaken tegen de arrestaties geprotesteerd. Een woordvoerder van de Cyprische regering heeft verklaard, dat het hier Turkse Cyprioten betrof „die naar het eiland waren gekomen om er ondermij nende activiteit te gaan bedrijven". Het Cyprische persbureau meldde, dat de Cyprische regering volgens gezagheb- 'e kringen met „diverse landen" in rhandeling is over de aankoop van bommenwerpers en jachtvliegtuigen, tor- pedoboten. luchtafweergeschut en andere re wapens Dit gebeurt in het raam de „noodzakelijke voorbereidingen het hoofd te kunnen bieden aan mo gelijke Turkse agressie", aldus het pers bureau. De Griekse minister van buitenlandse zaken. Kostopoulos. heeft verklaard dat de rol van NAVO-secretaris-generaal mr. D. U. Stikker noch die van scheidsrech ter noch van bemiddelaar zal zyn. Kostopoulos. die zo juist is terugge keerd van de NAVO-ministersconferentie in Den Haag. zei dat de NAVO erkend had geen rol te kunnen spelen in de kwestie-Cyprus. De heer Stikker zal zelfs geen goede diensten aanbieden en alleen maar als waarnemer optreden, voor zover het de Grieks-Turkse aangelegenheden aangaat Vier uit hun kooien ontsnapte circusleeuwen hebben gisteren in het Italiaanse stadje Catania op wel sensationele wijze de Pinksterrust verstoord. Hoewel drie ervan zich spoedig lieten vangen, moest voor de vierde een leger van politie- en brandweermannen op de been worden gebracht. De leeuw was een woning binnengelopen en had daar rust gezocht in het toilet. Met veel zoete woordjes wist men hem daar uiteindelijk weg te krijgen. Op 5000 km van de Nijl in het dal van de rivier de Ili in Kazakstan (Azia tisch Rusland) heeft men diverse koninklijke gra ven gevonden, die onge veer dezelfde vorm heb ben als de piramiden in Egypte. De graven zijn gemaakt van enorme blokken sparrehout. Zij staan op grafheuvels van steen, die zo hoog zijn als een gebouw van zes ver diepingen. In de graven werden 2500 jaar oude mummies gevonden. De 31-jarige Haarlemse kunstschilder-graficus Hannes Postma heeft de eerste prijs (2000 Zw. francs) gewonnen in de internationale triënnale van klenrengrafiek in Bern. Er waren 4000 in zendingen. De inzending van Postma bestond uit vier kleuretsen. Een 16de eeuws tapijt, dat in december uit de kathedraal van Le Mans werd gestolen is weer per post naar de kathedraal teruggestuurd. Het tapijt was in 1510 aan de kathe draal geschonken. Het werd uit Parijs verstuurd, maar van de afzender is niets bekend. De Afrikaanse mijnwer ker Simon Lugulwana (23) heeft een beloning van 50.000 gulden gekre gen voor het vinden van een diamant met een ge wicht van 53 karaat bij zijn werk op 600 meter diepte in een mijn in de Oranje-Vrijstaat. Het is de grootste beloning die ooit door een mijndirectie is uitgekeerd. Twee sterrekundigen, Deutsch uit de V.S. en Ringhini uit Italië, heb ben bekendgemaakt dat zij een nieuw soort licht hebben ontdekt, dat duidt op het bestaan van een „koel gebied" binen de corona van de zon. In dit „koele gebied" zouden temperaturen van 11.000 graden heersen. De nor male temperatuur in de corona bedraagt 1.650.000 graden. Zij deden de ont dekking tijdens de ana lyse van een spectrogram. Hij uitte zyn voldoening over de toe kenning van Egyptes hoogste militaire onderscheiding aan maarschalk Gretsjko, de Russische eerste vice-premier van de fensie. die Chroesjtsjef op diens verzoek aan Egypte vergezelt. Terloops merkte de Russische leider op, dat de Egypti sche eerste vice-president, Abdel Heklm Amer, die aan de onderscheiding verbon den versierselen nog maar nauwelijks had uitgereikt, of hy vroeg al om meer wapens Het banket werd gehouden in de mili taire club te Cairo na de eerste officiële besprekingen tussen Chroesjtsjef en Nas ser. Een Egyptische woordvoerder noem de de sfeer tydens dit overleg „vriend- schappelyk en hartelyk". Gesproken land dat zich van het imperialisme be vrijdt, heeft zonder twijfel zeer krachti ge wapens nodig om zyn onafhankelijk heid te verdedigen. De geografische lig ging van de Verenigde Arabische Re- grond uitgestort, ln de bodem ver- dlënt dan niet overal gelijk. In leder het grondwater begint. Dit «enmaal ervaringsfeiten, we ons werkelijk niet ir Dat is Jammer, want zouden wc die verbazing wèl kunnen opbrengen, dan zou die de in leiding kunnen vor- be- middeld met 3® C oploopt per 100 •aarover m diepte, zouden we mogen verwach- kunnen 'cn, dat het grondwater op ongeveer 8,3 km onder het aardoppervlak gaat koken, omdat de temperatuur op die diepte 100° C bedraagt Onder ge wone omstandig heden zou het grondwater dus niet dieper dan 3300 m kunnen zakken, want daarna verandert het In stoom en wordt het dus de aardkorst weer uit gedreven. Maar de omstandigheden zijn in de aardkorst niet gewoon. Want de TOCH IS HET ZO! Ie reeks belangwek kende vragen. Voor vandaag is het ech ter voldoende er één te stellen en dit zullen we dan ook direct naar voren brengen, t.w. „tot hoe diep reikt het grondwater eigenlijk?" Ja, daar zitten we dan. Door lucht- druk die ln het water op die diepte de zwaartekracht die alles naar het ken, want bij een dergelijke druk middelpunt van de aarde trekt wel licht het binnenste van onze planeet, zodat we ons de aarde moeten voor stellen als een bol die voor verre weg het grootste deel uit water be staat? kan water een veel grotere hitte dragen eer het kookt. Immers, bij 25 atmosfeer druk ls de kooktempe- ratuur al 223° C. Laten we kort zijn. Volgens L. H. Adams zou op ongeveer 15 km diepte Het is bekend, dat grondwater in ln de aardkorst de kritische tempe- de poriën van zand, aarde en gruis- ratuur van water zijn bereikt, zo- gesteenten optreedt en dat het ook dat het grondwater dus tot dat punt, sis splectvulllng ln allerlei gesteen- en niet verder, in de aarde kan ten voorkomt. Wai massieve doordringen. A1J prof. Picard zich komen ondoordringbare laag zal het zijn afgedaald. wellicht helemaal niet worden aan getroffen. Maar dat Is de vraag na tuurlijk niet. Het gaat er om, tot op welke diepte grondwater onder de gunstigst denkbare omstandigheden En weet u, dat het klemmen hulsdeuren in de winter ook vaak met het grondwater samenhangt? Nadruk verboden. H. Pétillon. publiek zal niet lijdzaam toezien i elke agressie tegen haar terugslaan. WU wensen haar succes". De Russische pre mier verklaarde voorts: „Wy kunnen be ter eerste-klas wapens hebben en de vij and moet dat weten, zodat wy niet ge dwongen worden ze te gebruiken. Wij zouden, evenals de V.A.R., de huidige militaire uitgaven liever besteden aan de bouw van dammen, waterkrachtin stallaties. fabrieken en scholen. Maar de tyd waarin wij leven is nog niet vrij van imperialistische agressie, zoals u allen President Nasser zei ln zyn antwoord. Chroesjtsjeft aanbod om meer wapens te leveren aan Egypte toe te juichen. HU verklaarde, dat er een bewapeningswed loop tussen zyn land en Israël gaande Is. Israël noemde hy een „basis voor het Imperialisme". Premier Tsjoe En-lai van commu nistisch China heeft naar verluidt ver klaard, dat de situatie in Taiwan (F<>k-- mosa) wellicht zodanig kan verande ren dat het mogelijk wordt dat com munisten en nationalisten samenwer ken. Hij zou dit hebben gezegd in een Interview te Peking met Kljosji Iwa- moto, directeur van het Japanse pers bureau Kyodo. Tsjoe zei dat de Verenigde Staten hun steun hadden ingetrokken aan het bewind van Ngo Dinh Diem in Zuid- Vletnam en dat het niet uitgesloten is dat in de toekomst hetzelfde wordt ge daan ten aanzien van het bewind van Tsjang Kai-Sjek op Taiwan. De com munisten en de nationalisten hebben in het verleden reeds bij twee gelegenhe den samengewerkt, dus is het niet on mogelijk dat dit in de toekomsrt weer ge- beu i± Het interview vond gisteren Johnson vraagt 125 miljoen extra voor Z.-Vietnam President Johnson heeft het Ameri kaanse Congres gisteren om 125 miljoen dolar extra verzocht voor militaire en economische hulp aan Zuid-Viettnam. In een speciale boodschap verklaart Johnson dit geld nodig te hebben wegens de toe genomen terroristische activiteiten en de machtsovername door premier Khanh. Johnson zei het met ambassadeur Cabot Lodge eens te zyn dat de nieuwe rege ring in staat ls met succes een tegenaan val tegen de communisten te onderne men. De Vietcong blijft echter doorgaan met aanvallen op regeringstroepen. Het Pink- sterweekeinde opereerde een bataljon re bellen vanuit Cambodja. De communisten overvielen een garnizoen van de regering byna op de grens met Cambodja. 38 Zuidvietnamezen sneuvelden en de Viet- cong maakte vele wapens buit. Uit officiële cijfers blijkt dat de Ame rikanen sinds begin 1961 toen de V.S. zich intensief met Zuid-Vietnarn gingen bemoeien iets rJJ -:J hebben verloren a; vermisten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 5