VLEET Groep Engelse jongelui op bezoek in Katwijk Gouden feest in Lisse VISSCRIJNIEUWS BIJ DE Vleetvissers varen op nieuwe voorwaarden Wordt reinigingsdienst Valkenburg modern? 'im 7^ 4*w"°om- tflEUWE LEIDSE COURANT 9 ZATERDAG 16 MEI 1964 KATWIJK AAK ZEE, Het lijkt hier wel óf de felbegeerde Katwijkse haven een feit is ge worden. Helaas betreft het een opname uit vroeger dagen, toen de vissersschepen nog zodanig waren gebouwd, dat ze zomaar de Uitwatering kond m binnen varen. Om Katwijks vloot de grootste vissersvloot van Neder- lad nu thuis te krijgen, komt er nog wat anders kijken. Daar voor zijn miljoenen nodig en wat nog lastiger te krijgen is de toestemming van de rijksover heid. Moed houden maar. Kat- wijkers. Deze prentbriefkaart werd ons toegezonden door de heer J Vit- ters, Hooftstraat 51 te Alphen den Rijn, die haar vond in de i een be- Burgemeester van Katwijk op t.v. KATWIJK, Vanavond om tien voor half negen komt burgemeester Duiker voor de televisie, onder meer om een toelichting te geven op Katwijks haven plan. De door ambtenaren van openbare werken gemaakte maquette van de haven zal daarbij ter verduidelijking zijn Aan leiding tot de uitzending is de Dag van de Nederlandse Zeevisserij. 'Paardenmarkt Rijmburg RIJNSBURG Donderdag wordt de jaarlijkse paardenmarkt -gehouden. Voor de aanvoerders van de meeste paarden zijn er geldprijzen van f 250, f 150, f 100, f 50 en f 25. De paarden moeten 's mor gens om 10 uur aanwezig zijn om te wor- den meegeteld. De burgemeester zal om streeks twaalf uur in VliethoJ de prijzen uitreiken. (Advertentie) Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg KATWIJK Gisteravond kwart over zeven arriveerde een autobus voor het gemeentehuis met een 22tal Engelse jongelui uit Lowestoft Deze jongelui, leerlingen van een school in genoemde Engelse stad, brengen met de Pinksterdagen een tegenbezoek aan Katwijk. Vorig jaar ontvingen zij Katwijkse jongens en meisjes, leerlingen van de Chr. Uloschool te Katwijk. De jongelui waren gistermorgen vroeg van huis vertrokken en hadden een prachtige en voorspoedige overtocht van Harwich naar Hoek van Holland. Ze maakten het laatste gedeelte van de reis met een toerbus. De pleegouders wachtten hun pleeg kinderen bij het raadhuis op, terwijl de jongelui, die vorig jaar in Lowestoft wa ren, hun Engelse kennisjes met span ning tegemoet zagen. De jongelui waren door de ulo-onderwijzers, de heren De Bruin en Pronk, opgehaald en onder ge leide van deze beide heren naar Katwijk gebracht Vandaag zijn de jongelui, versterkt met de Katwijkse vrienden en vrien dinnen naar de Keukenhof, zij zullen rondvaart door de Amsterdamse grachten en haven maken en het Rijks- bezoeken. Hebt U jvel eens de echte OUDE LEIDSE KAAS GEPROEFD? DE LANDBOUWER heeft ze in voorraad. Voetbal Katwijk KATWIJK Quick Boys speelt van middag om. vier uur in het sportpark Nieuw-Zuid tegen een militair elftal uit Haarlem. Donderdagavond om zeven uur komt het eerste elftal uit in een oefen wedstrijd tegen een experimenteel elf tal van Hermes-DVS. Burgemeester H. Duiker was bij de begroeting gisteravond ook nog even aanwezig. Ter ere van de Katwijkse gasten heeft de plantsoenendienst in een plantsoen aan de Zeeweg een bloemenmozaiek van het wapen van Lowestoft gemaakt. Geslaagde vissers te Katwijk KATWIJK AAN ZEE, Bij de door de Rijkscommissie voor de stuurlieden- examens te 's-Gravenhage afgenomen examens voor stuurlieden bij de zeevis serij zijn geslaagd voo het tweede ge deelte van dit examen, recht gevend voor schipper te varen Arle Nijgh en Jan Haasnoot van de KW 32. Bij de door de Rijkscoipmlssie voordq examens van sche'epswerktuigkundigeh :te- 's-Gravenhage afgenomen examens voor motordrijver zijn geslaagd: Leen v. Egmond, eerste motordriwer van dé SCH 40, Ameuk van Leeuwen, tweede motordrijver van de KW 141, Dirk de Jong, tweede motordrijver van de VL 132. Verder slaagden Dirk Schaap, Huig van Duyn, Jan P. van Duyn, Rein de Vreugd en Dirk Boesaard Jzn. Bij de door de afdeling Scheeps- en Kusttelegrafie der P.T.T. te 's-Graven hage afgenomen examens voor radio-tele fonist is geslaagd Amerik Hoek. Alle geslaagden wonen te Katwijk werden opgeleid aan de Visserij school te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE, Zondag: hoog water 7.18 en 19.55 uur: laaE water 2 57 en 15.27 uur Maandag: hoog water 6.28 en 21.07 laag water 3.57 en 16.20 uur. Dinsdag: hoog water 9.33 en 22,25 laag water 5.03 en 17,45 uur. Ophalen huisvuil De Directeur van Openbare Werken te Katwijk maakt bekend dat op maandag 18 mei as. (2e Pinksterdag) geen huis vuil zal worden opgehaald. In de betreffende wiik zullen voor het eerst op donderdag 21 mei de emmers weer worden geledigd. Jubilaris gehuldigd in Voorhout VOORHOUT In verband met zijn 25-jarig arbeidsjubileiun in dienst van de firma C. CoÜJn i Zonen is de heer Diok van der Tang Czn. in De bonte Koe hartelijk gehuldigd. Directeur L. A. Colijn vestigde er de aandacht op, dat de jubilaris de laatste jaren als cultuur, chef een zeer verantwoordelijke functie vervult, De directie heeft alle lof voor de manier waarop de heer Van der Tang zijn taak volbrengt.. De directeur onder streepte zijn woorden met de aanbieding van een encyclopedie en een vaas met bloemen. Er volgde een gezellig samen zijn. Tal van kennissen kwamen hun gelukwensen aanbieden. Bejaarden Voorhout gaan dagje uit VOORHOUT Op 6 juni hebben de bejaarden hun jaarlijkse uitgaansdag LISSE De 20st« mei a i zal het 5« jaar geleden zijn dat onze plaatsgenoten T in t Veld en H. in 't Veld-Spaargaren in het huwelijk traden. De bruidegom ii geen Lisser van geboorte maar kwam op 17-jarige leeftijd uit Maasdam op een van de Zuidholl. eilanden naar Lisse omdat in de bollenstreek die zich toen begon te ontplooien, de lonen beter waren dan in zijn geboortestreek. Na bij verschillende bloemisten te hebben gewerkt kwam hij in 1913 in cjiénst bij de fa. G, van Parijs Zonen waar hij tot 1962 een zeer ge waardeerde kracht was. De bruid is vóór haar huwelijk dienst bode geweest bij bekende Lissers o.a. bij dókter Blok en de fam. Blokhuis. In 1914 trouwden zij dus. De bruide gom was toen 25 en de bruid 24 jaar. Hun huwelijk werd gezegend met twee kinderen, een jongen en een meisje. Thans zijn Cr negen kleinkinderen. Al zal het echtpaar niet bij alle Lissers even bekend zijn, bij de leden van de Chr. Geref. Kerk is dat anders. In 1927 ging het. n.l. als nevenberóep het koster- schap vèn deze kerk uitoefenen hetgeen ze tot juni 1962 met veel liefde en toe-, wijding hebben gedaan. Het zal hun dan óók op de 20ste mei vooral van dié kant niet aan belangstel ling ontbreken. Sinds juni 1962 wonen zij in één vsn de huisjes behorende bij het bejaarden centrum „Rustoord". Jammer dat de rust van hun oude dag wordt overschaduwd door de minder goede gezondheid van de bruid, zodat de bruidegom een groot gedeelte' van de huishouding, moet waarnemen. Niettemin wensen we onze plaatsgeno ten góede feestdagen toe. Tuinbouw en Plantkunde te Noordwijk NOORD WIJK De vergadering van de afdeling Noordwijk van Tuinbouw en Plantkunde in Het hof van Holland was zeer goed bezocht. Voorzitter M. J. C. Verwey deelde mede dat de voorjaars excursie donderdag 11 juni wordt gehou den, Er zal een bezoek worden gebracht aan liet laboratorium der botanische tul en en het herbarium te Wageningen. Op 23 mei zal een bezoek worden ge bracht aan de tuinen en de kwekerij van de Dr. mr. U. van den Berghstichting al hier. De keuring van het meegebrachte ma teriaal had het volgende resultaat: 1 me vrouw Gravendaal, 2 L. Janson, 3 J. van Woerden, 4 mevrouw Van Rijn. 5 F. van Zuylen, 6 J. Schipper. De heer R. J. Schmidt sprak vervol gens over dahlia's voor de tuin en als snijbloemen. Prachtige kleurendia's ver luchtte het interessante betoog. Tenslotte werden begonia-plantjes en chrysanten-stekken uitgereikt voor het kweken óp pot. In het najaar zullen de resultaten worden beoordeeld. Ook werd een grote verloting van bloemen gehouden. NOORDWIJK, In het verenigingsge bouw vergaderde dc afdeling Noordwijk Zee van de Chrlstenvrouwenbond on der leiding van mevrouw K. Dulndam-de Groot. De heer J. van den Hoek uit Leider dorp sprak over het onderwerp: Rondom de gebedsgenezing. Van deze causerie is reeds eerder een verslag In ons blad ge publiceerd. Er volgde, een geanimeerde 'èKMssie. !-'•? - Medegedeeld werd döt men zich tot 21 mei bij de presidente (kan opgeven voo? het komende reisje. KATWIJK AAN ZEE De spreek beurt van ds. Hegeman voor de Geref Gemeente die maandag zou worden ge houden, gaat door ziekte van de predi kant niet. door. IJMUIDEN Men zal voor de komende week op een geringe aanvoer van rond vis moeten rekenen. In de eerate plaats wordit er in de Noord wei nig gevangen en in de tweede plaats liggen de meeste treilers in de thuis havens om in gereedheid te worden gebracht voor het nieuwe haring seizoen. Voor de dinsdagmarkt. kunnen thuiskomen de VL 103 Voorbode en dè VL 131 Petronella, maar daar houdt, het, wat de Noordzee betreft mee op. Van de verre visserij komt. Op huls aan de IJM 5 Maria Elisabeth met ruim 1000 kisten roodbaars en 100 ld sten diversen. Diit. schip wordt aan de dinsdagmarkt verwacht. Verder wordt, in de loop van de week in IJmuiden verwacht de SCH 303 Wilhelmina Maria. Dit schip vertrok op 29 april naar de verre gronden en is nu wel rijp voor de thuisreis. Over de vangst was niets bekend. Wel was bericht binnengekomen dat de Wil helmina Maria de laatste dagen met. zeer slecht weer te kampen heeft ge had. De treilers van de rederij J. C. Pronk in IJmuiden ondergaan een gedaantever wisseling. Zij behoorden vroeger tot de rederij de V.E.M. en waren toen grijs geschilderd, maar zij worden nu in een zwart kleed gestoken met. als opfris- sert.je een groene bies. De SCH 5 Guus. de vroegere IJM 18 Ariadne, fungeert de laatste weken als sleepboot. In die periode heeft de Guus Scheveningen uit al heel wat oude loggers naar plaatsen in de omgeving van Rotterdam gebracht. Deze schepen zullen wel gesloopt worden. Zij lagen in de thuishaven in de weg. Men heeft daar na de uitbreiding van de treiler- en kottervloot. elke centimeter nodig om alle schepen te kunnen herbergen. Wat er waa Aan de IJmuider markt zorgden 45 vaartuigen voor een aanvoer van 2960 kisten vis, waarvan 60 kisten schelvis 140 kisten wijting. 90 kisten gul en kabeljauw. 20 kisten haring. 430 kisten makreel, 1450 kisten schol, 60 kisten tarbot 90 kisten diversen. 320 stuks stijve kabeljauw en 30.000 kilo tong. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 100 kisten schelvis. 100 kisten wijting, 120 kisten gul en kabeljauw, 60 kisten haring, 1300 kisten makreel, 400 kisten schol en 11.000 kilo tong. In de olie De KW 44 Rijnmond 3 zal ook aan de oliedans op de Noordzee deelnemen. Dit is het tweede schip van de rederü N. Parlevliet jr., dat door een oliemaat schappij is gecharterd om behulpzaam te zijn bij het seismografisch onderzoek van de Noordzee. Eerder in deze week werd bekend, dat de KW 35 Rijnmond 4 op de olie af zou gaan. Beide schepen voorlopig voor vier maanden ge huurd, maar dit contract zou wel eens kunnen worden verlengd. Ondertussen zijn de nieuwste twee schepen van de Katwijkse treilervloot de eerste tijd voor de visserij verloren. De bemanningen blijven aan boord. West-Duitsland .Hoewie} de Wësfcfludtsa frasering de visserij waar dat. ma ar kan financiële steun verleent, kan deze bedrijfstak op hét ogenblik 'f hoofd nauwelijks boven water houden. De reders zijn van mening, dat de leningen voor de bouw van nieuwe treilers hoger moeten wor den. Met het oog op de verre visserij moeten deze schepen steeds groter wor den en dat kost uiteraard veel meer dan de bouw van „normale" treilers. (Advertentie) WIJ VRAGEN: A. ERVAREN VERKOOPSTER fgehuwd geen. bezwaart voor huishoud- en speelgoedbranche. B. AANK. VERKOOPSTER bij voorkeur bekend met deze branche. C. LEERLING-VERKOOPSTER ter opleiding in deze branche. 45-urige werkweek. Mondelinge of schriftelijke sollicitatie* Magazijn ..TEDDY" tel. 01717—2479. Schoolstraat 38 VOORSCHOTEN. Onder de bemanningen van de drijf, netloggers is gistermiddag een circu laire verspreid uit naam van een on langs geformeerde commissie van schippers te drijfnetvisserij. De vleetvissers wordt hierin onder de aandacht gebracht dat de commissie ,jia verschillende besprekingen over eenstemming heeft bereikt over een aantal voorwaarden, die naar mening van de commissie-leden aanvaardbaar zijn en die ook de instemming van de reders hebben". Dit resultaat van èe eisen van de vleetvissers, dat ook op de drijf netlog- gers gewerkt zou worden op het zoge naamde tussenvoorstel, dat tijdens de staking aan het begin van, het. jaar is geboren en op dc condities (f 125 ga rantieloon en afrekenen per reis) waar van de bemanningen van de trawlers tenslotte zijn gaan varen. De commissie van schippers stelt de visser in de cir culaire voor op de in het pamflet ge noemde voorwaarden aan te monsteren. De loonregeling 1963 die is afgesloten tussen erkende vakbeweging en de re dersvereniging zal gehandhaafd worden met dien verstande, dat de gage wordt verhoogd van 32 pet tot 33% pet. De ln de cao opgenomen bedragen zullen wor den verhoogd met 10 pet Voor elke reis wordt de visser een mi nimum inkomen gegarandeerd van f 125 per matrozendeel per week, af te re kenen per reis. Dit garantie zal voor een periode van drie weken gelden, ten zij een schip binnen de drie weken bin nenkomt met minstens 400 kantjes. In dat. geval zal de kortere periode als een reis worden beschouwd. Ook is dit het geval, wanneer een schip door de r«- derii naar binnen wordt geroepen en minder dan 400 kantjes aan boord heeft. Verder geldt een reis voor de periode van vertrek tot binnenkomst. De tijd waarin in combinatie gevaren wordt zal in onderling overleg tussen reders en op varenden worden geregeld en zal wor den gezien als een reis. Tenslotte zegt het. pamflet dat de op varende recht zal hebben op een werk. dag bijzonder verlof voor elke maand dienstverband. Dc voorzitter van de Schevenlngge redersverenigingde. heer P. van der Zwan, heeft, dc juistheid van de Inhoud van het pamflet bevestigd. Op ds vraag of ook de erkende vakbeweging accoord is gegaan met de nieuwe voorwaarden, deelde hij mee, dat overeenstemming was bereikt met alls opiiarsnden". De erkende vakbeweging is op de hoogte van de nieuwe voorwaarden. De heer W. de Jong van de Christelijke Be drijfsgroepen Centrale verklaarde dat de erkende vakbeweging geen verantwoor delijkheid wenste te nemen voor de uit breidingen van de voorwaarden, die ver. band houden met de f 125 minimum in komen en het afrekenen per reis. De loonregeling met als basis dus de cao 263 zal volgens hem niet aan de Stich ting van de Arbeid worden voorgelegd. De circulaire met de arbeidsvoorwaar. den is op het kantoor van de Bedrijfs organisatie van Zeevarenden vermenig vuldigd. 1963 waren de resultaten van de e visserij niet eens zo slecht, maar de uitbreding van verschillende territo riale wateren bracht grote moeilijkheden en extra kosten met zich. Men zag zich genoodzaakt nieuwe visgronden op te zoeken en daarin ging niet alleen veel geld maar ook veel tijd zitten. De visserij is voor West-Duitsland van zeer grote betekenis. De laatste jaren is men erin geslaagd in binnen- en buitenland een goede markt op te bou wen, die zeker voor uitbreiding vatbaar is. Maar om dit te kunnen bereiken, dient men grote bedragen te investeren en die kunnen de reders niet uit eigen zak halen. Oe argumenten van de reders hebben bij de regering in Bonn naar het zich laat aanzien een willig oor gevonden.. Het kabinet is rich, ervan .bewust, dat de visserij de met grote inspanningen veroverde positie niet mag verliezen, maar zelfs moet zien uit te breiden. Om dit doel te kunnen1 verwezenlijken, is men bereid een groot bedrag ite voteren. Als de huidige crisis is overwonnen. izal,f dit kapitaal met interest terugkomen."' De rgering voelt ook veel voor premies op de kwaliteit. Want met een goed ver zorgd produkt heeft men natuurlijk een betere entrée op de wereldmarkt. In het verleden zijn voor dit doel al bedragen uitgetrokken. De gunstige uitwerking hiervan is onmiskenbaar. Want niet alleen aan het thuisfront wist men de consument te veroveren, ook over de. grenzen vindt het Weatduitse kwaliteit®- produkt steeds meer ingang. Daarom zien de reders ondanks de huidige moei lijkheden de toekomst met enig ver trouwen tegemoet zich daarbij gesteund wetend door het begrip in Bonn. VALKENBURG De gemeenteraad van Valkenburg komt dinsdag avond om acht uur in openbare vergadering bijeen. De voorstellen tot sub sidieverleningen, een voorstel inzake de reinigingsdienst en reinigings rechten en het vaststellen van de verkoopprijzen van de bouwrijpe gron den in het uitbreidingsplan ,,'t Jocht" zijn de belangrijkste onderwerpen. De Stichting Dorpshuis verzoekt ten bate van de zogenaamde „lang-con- tractantén" een subsidie ter grootte van 40 pet van de som der huurbe dragen. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen en een subsidie van f 1300 toe te kennen. De vuilnisbelt is weer overvol geraakt. Het gemeentebestuur van Katwijk heeft het aanbod gedaan het huisvuil uit Val kenburg op de Katwijkse stortplaats te doen deponeren tegen een stortingsbij. drage van 70 a 75 cent per m3. Aangezien echter het deponeren var het huisvuil in Katwijk met de thans in gebruik zijnde vrachtwagens het perso- soneel van gemeentewerken nog meer ln beslag zou nemen, hebben B. en W zich beraden over een mogelijkheid tot het af. stoten van deze werkzaamheden, dan wel het ln combinatie met een andere ge meente uitvoeren van de vuilophaal dienst. Men heeft zich tot het. gemeente bestuur van Rijnsburg gewend. In ver band met de aanschaf van een nieuwe perst rommel auto van grote capaciteit is Rijnsburg t.f.t, in staat de Valkenburgse vuilophaaldienst té verzorgen. Nieuwe emmers Bij beschikbaarstelling van de Rijns- burgse auto met chauffeur, doch zonder bedieningsmanschappen, voor het opha len op de dinsdag- en vrijdagmorgen, in begrepen het storten te Katwijk, zal een bijdrage van 10.000,— per Jaar verschul digd zijn, exclusief de aan de gemeente Katwijk te be-talen kosten. Hierbij dient echter te worden opgemerkt, aat bij deel neming overgegaan dient te worden to» de aanschaf van nieuwe passende vuil nisemmers, waarvan de kosten begroot zijn op 600 x 10,— 6.000,— Bii deelneming aan het door Rijnsburg aangeboden medegebruik zal per jaar een bedrag verschuldigd zijn van 15.000.— Indien de reinigingsrechten niet zouden worden verhoogd, zou dit een tekort van ongeveer f 11,000.— per jaar betekenen. B. en W. staan op het standpunt dat au een unieke kans wordt geboden de reinigingsdienst te moderniseren. De hogere kosten stellen B. en W. voor te bestrijden uit een verhoging van de sinds 1949 niet meer gewijzigde reinigingsrechten vsn 8,— tot ƒ15.— Nu de aanbesteding van het. bouwrijp- maken van het uitbreidingsplan ,.'t Jocht" op 27 april jl. heeft plaat- gehad en de gunning spoedig zal kunnen volgen, ach ten B, en W het met het oog op de toe komstige woningbouw gewenst thans te gaan tot prijsvaststelling der verkoopbare gronden Prijzen dergelijke is een bedrag van ƒ600.000,— verschuldigd. De laagste inschrijver, de fa. Van Klaveren en Koomen te Voor schoten, heeft aangeboden het bouwrijp- maken conform bestek te verrichten voor 479.430,Wegens buiten het bestek vallende werken als herbestrating, drai nage en beplanting is te ramen 57.000, Aan planketten, honoraria, directievoe ring, dagelijks toezicht en omzetbelasting zal ongeveer 55.000.verschuldigd zijn, terwijl wegens kosten van het aanbren gen van waterleiding, straatverlichting en een voetbrug ongeveer 45.000 valt te ra men zodat de totaalkosten van het bouw» rijpmaken voorhpnds te stellen zijn op. 650.000,— Ervan uitgaande dat aan renteverlies, wegens het lenen van een kapitaal van j 650.000,gedurende tien jaar a 5%, ver- /schuldigd zal zijn ƒ178.750,—, komt het totaal-kostenbedrag op ƒ1.428.750, In het uitbreidingsplan zal omstreeks 35.835 m2 verkoopbare grond, bestemd de bouw van 256 woningen, aanwe zig zijn. Rekening houdende met de dl- i bestemmingen, komen B. en W. tot de navolgende verkoopprijzen: Perceel B2 (42 eengezins) per m2 ƒ31,—; BI (7 eengezins) 32,— per m2; Bz (12 eenge zins) 33,— per m2; Ev (10 eengezins) ƒ34 per m2; Bz (32 eengezin) ƒ35,— per m2; C (8 eengezins) ƒ37,-— per m2. A3 (39 in 3-hoogflats) ƒ46,— per m2; Al (102 in 3-hoogflats) ƒ54,— per m2 en D (4 bungalows) voor 63,— per m2. De overige agendapunten ziin o.a.: vast stelling begroting woningbedrijf 1964/65; vaststelling vergoeding kleuteronderwijs 1963; vaste aanstelling gemeente werkman: wijziging brandweerverorde ning; uittrekking krediet voor het dem- van een gedeelte van de haven; vast stelling van een beloning voor de aan de woonruimte-adviescommissie toegevoegde secretaris Kerkdiensten Valkenburg VALKENBURG Kerkdiensten Herv. Gemeente. Eerste Pinksterdag10 uur ds. D. Lekkerkerker. 6.30 uur ds Van Gosliga van Rijnsburg. Tweede Pinksterdag: 9 uur interker kelijke samenkomst in de Geref. Kerk. Voorganger ds. D. Lekkerkerker. NOORDWIJK Op tweede Pinkster dag wordt in de gereformeerde kerk te Noordwijk aan Zee een zangsamenkomst gehouden, georganiseert door de werk groep gereformeerde Jeugdcentrale. Me dewerking wordt verleend door de he ren Jac. Plug, orgel. J. van Duin. trom pet. en een koor AUTO FINANCIERING en AUTOVERZEKERING W. OUWEHAND'S ASS. KANTOOR SPAREN NO EN KOPEN MÓRGEN VOORKOMT AFBETALINGSZORGEN Geen hulp of bijstand bij anderen behoeven te vra gen als zich onvoorziene uitgaven aanmelden. Vrijheid het grote ideaal van ons Nederlanders. Rente voor dagelijks op vraagbaar: 3.6 tot 30.000,— en voor opvraagbaar met 6 maanden: L» spaarbank: STICHTING SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK Kantoor Katwfjk aan Zee: Voorstraat 88 (Weesbuis). BUkant. Katw^k aan Zee: W. de Zwijgerlaan 59. Bijkant. Katwijk a. d. Rijn: voormalig Raadhuis (Rijnstraat),

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9