Vrede met God is zonder vrede met elkaar onmogelijk Leidse Hervormde predikanten zijn verontwaardigd de beste... de eerste! uit de zuiverste tabakken LEZERS SCHRIJVEN ONS: Nog enige opmerkingen dr. Bomhoff van prof. ifJFUWE LTTOSE COURANT 3 ZATERDAG 16 ME! 196* Agenda voor Leiden en Den Haag Zaterdag; Rest. Van der Heyden Breestraat 85 tot 4 uur; receptie Leger des Heils Lei den tjg.v. 75-jarig bestaan. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Othello. Den Haag: K. en W„ 8.15 uur Resi dentie-Orkest en Groot Omroepkoor NRU. Den Haag: Diligentia, 7.30 uur: Jeugd- Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Roe meense Rhapsodie. Maandag Den Haag, Kon. Schouwburg, 2 uur: Haagsche Comedje met De Maxibulen; 8.15 uur: opvoering van Uitkomst. Scheveningen, Kurzaal, 8.15 uur: Roe meense Rhapsodie, folkloristisch dans theater. Dinsdag Borneostraat - Formosastraat, 7.3( Open-Deurwerk Herv. Gemeente, straat- prediking. Stadhuis. 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Kantine Clos en Leembruggen, Korte Mare 28a, 7.15 uur: ruilavond De Phila telist. Hugo de Grootstraat 32. 4 uur: opening rijksinstituut voor geneesmiddelenonder zoek door dr. A. J. H. Bartels, staatsse cretaris van sociale zaken en volksge zondheid. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Nieuw Rott. Toneel met Schakels. Den Haag, Diligentia, 8 uur: Dany Dos- siou, viool, en Tasso Janopoulo, piano- Den Haag, K. en W., 8 uur: opera Die Zauberflöte door Ned. Opera, voor K. en O., 7 uur vertrek van bussen van het Stationsplein. Den Haag, Zuiderpark, 2 uur: Leids Jeugdtoneel met Simmie en Jimmie de geheimzinnige Speeldoos. Scheveningen, Op Gouden Wieken, 8.15 uur: Ned. Kamerorkest. Erna Spooren- berg, sopi'aan en Joke Vermeulen, viool Woensdag Torengebouw zoölogisch lab., Kaiser- straat 63, 8 uur: K. en O.-cursus Gedra gingen van dieren, docent prof. dr. J. J- A. van Iersel. Busstation, bus 41, 12.55 uur: vertrek K.' en O.-leden voor bezoek San vlieg kamp Valkenburg (1.30 u verzamelen bij slagbomen van het vliegveld). Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avond gebed. Gcref. jeugdhuis, Breestraat 19. 8 uur: afdeling Leiden Chr. Plattelandsvrouwen, en -Meisjesbond, demonstratie onder houdsmiddelen. Den Haag. Kon. Schouwburg. 8.15 u-: Ned. Comedie met Wie is bang voor Virginia Woolf Den Haag, Diligentia, 8 uur: Maria Gravesmuhl, viool. Den Haag, Zuiderpark, 2 uur: Circus Peppino. Donderdag Academiegebouw. 4.15 uur: afscheid prof. dr. P. Minderaa. Hoge Morsweg (naast Beatrix-school), 4 30 tot 6 uur: afdeling Leiden en Om streken Ned. Roode Kruis, ontvangst t.g.v. opening nieuwe colonnegebouw. Gebouw voor Chr.-soc. Belangen, Oude Singel, 3 uur: afdeling Leiden Geref. Bond, ds. G, Boer te Huizen over „De Geref. gezindte nu". Den Haag. Kon- Schouwburg. Haag sche Comedie met Mesaillance, besloten voorstelling. Vrijdag Academiegebouw. 11 uur: afscheid prof. mr. G. de Grooth. Zaal Koningskerk. Willem de Zwij gerlaan hoek Koningstraat, 7.30 uur: ruilavond voor verzamelaars. Academiegebouw, 4 uur;, oratie prol dr. L. D. Brongersma, buitengewoon hoogleraar in de systematische dier kunde. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met Othello, beslo ten voorstelling- Den Haag, Diligentia, 8.15 uur: Ned. Kamerorkest, met solisten. Zaterdag Beestenmarkt, 9 uur v.m.: vereniging Oud-Leiden, vertrek rondvaart langs molens in Rijnland. Den Burcht, 8 uur: feestavond Harmo niekapel Trouw en Durf t.g.v. 55-jarig bestaan. Ocgstgecst, hal kasteel Oud-Poelgeest, 2.15 uur: opening St. Jorismarsen. Rijnsburg, raadhuis, 2.30 uur; algeme ne ledenvergadering vereniging Het Spi- nozahuis, prof. dr. H. C. L. Jaffé over Spinoza en het beeldende denken" 'daarna bezoek aan Spinozahuis én avondmaaltijd in De Doelen Leiden). Voorschoten, toegangshek kasteel Dui venvoorde, 10.20 uur: verzamelpunt voor bezoek van K. en O.-leden Leiden aan het kasteel. Den Ilaag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Quadrille. Den Haag, K. en W.. 8 uur: Ned. opera met Hoffmans vertellingen van Offen bach. Dienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen van zaterdag 16 mei 13 uur tot maandag morgen 8 uur: apotheek Van Driesum. Mare 110, tel. 20406. Apotheek Van Breest Smallenburg, Leiderdorp en apo theek Voorschoten zijn ook geopend- De Oegstgeester apotheek is zondag ge sloten van 8 tot 24 uur. Van maandagmorgen 8 uur tot dins dagmorgen 8 uur zijn geopend: Doeza- apotheek, Doezastraat 31. tel. 21313, en de Haven-apotheek, Haven 18, teL 20085. De dienst van de apotheek Van Breest Smallenburg Leiderdorp wordt ook waar genomen door de Haven-apotheek. Van maandagmorgen 8 uur tot 's avonds 22 uur wordt de dienst van de apotheek Voorschoten waargenomen door de Docza-apotheek. De Oegstgeester apotheek is maandag leopend. Films Camera '2.30. 7 en 9 15 uur): De doemden van Altona (18 jaar); van Pinksterappèl in Pieterskerk LEIDEN. Onder het motto „Bewaart de eenheid des Geestes door de band des vredes" werd gisteravond in de Pieterskerk een oecumenisch Pinkster appèl gehouden, uitgaande van de Oecumenische Raad van Leiden. Na samen zang, zang van een kinderkoor en enkele Schriftlezingen sprak pastoor J. Bergers van de Oud-Katholieke Kerk over het thema van de bijeenkomst. De pastoor wees erop, dat de mens van deze tijd is ingesteld op het gesprek. Hij wil praten om als het kan problemen uit de weg te ruimen. Zo praten wij ook oyer de verscheurdheid van de Kerk. De apostel Paulus reeds riep op or eenheid des geestes te bewaren. Een punt waarop wij elkaar kunnen vinden is de Geest die in ons wonen en werken wil. God wil onder ons en in ons wonen. Hij is niet onbereikbaar. Door Hem wor den wij ook aan elkaaar verbonden. Hy laat het werk van Zyn handen niet va ren. De mens die biddend op God wacht zal de Geest van Pinksteren in zijn bin nenste ontvangen. En als wü die Geest ontvangen, laat hfj dan niet worden uit geblust. Wy zyn geroepen tot de boven- menselijke taak God op aarde zichtbaar te maken, aldus de pastoor. Band des vredes Dr. K. Dronkert, Geref. predikant, beantwoordde de vraag, hoe die een heid kan worden bewaard. Op de weg daarheen zijn wij nog maar nauwelijks begonnen. Voor velen is dit een kreet, een leus. voor weinigen een concrete totstandkoming. Wat zitten wij toch verschrikkelijk te modderen en wat vergeten wij toch de diepste achter grond van die eenheid- Het door de apostel aangewezen mid del is de band des vredes, de innerlijke Christenvrouwen in Leiden sloten het winterseizoen af LEIDEN De Christen Vrouwenbond afdeling Lelden-Centrum. heeft gister- d in gebouw Rchoboth het winter seizoen besloten met een goedbezochte ledenbijeenkomst. Tot het welslagen er- droeg In hoge mate bij de heer G. A. OIff uit Rijswijk, die met zijn echtgenote reis naar de Scandinavische landen maakte en een aandachtig gehoor vond zijn reisverhaal, dat hij visueel toe lichtte met vele series fraaie zelfvervaar digde kleurendia's. De bijeenkomst stond onder leiding van de presidente; mevrouw A. A. van der Kwaak—van der Berg, die een korte meditatie hield gebaseerd op Hand. 2 1—4. De heer Olff nam zijn reisgezelschap allereerst in gedachten mee naar Kopen hagen, waar onder meer een bezoek werd gebracht aan het slot Rosenborg de mooie höven „De Lange Linie". Ook werd de kleurrijke wachtparade jor de koninklijke paleizen bijgewoqnd. Hierna werd de reis voortgezet naar Stockholm, een stad met prachtige, mo derne woon- en winkelcentra, waar men tevergeefs naar achterbuurten zoekt. In het drukke stadscentrum wordt het ver keer zeer kunstig door een samenstelsel tunnels, gangen en viaducten geleid, welke enorme verkeersmolen drie ver diepingen telt. Vandaar ging de reis naar het hoge Noorden, werd de poolcirkel gepasseerd kreeg men in een Lappenkamp te Jukkasjarvi een indruk van het leven verken van dit Nomadenvolk. Na boeiende impressies van het noorderlicht te hebben verkregen, werd via Narvik in zuidelijke richting door Noorwegen gereisd. Ter afwisseling van het reisverhaal, droeg mevrouw Olff de verzen „Wat ben ik zonder God" (Theo van Baren) en .Nimmer nacht" (A. Reiger) voor. (Advertentie) ELAM FORDpublikatie nr. 1 De Fédération Internationale de l'Auto- mobile heeft thans de wereldrecords, die standaard Ford Taunus 12M op de baan te Miramas in Frankrijk heeft ge vestigd. erkend. De afstand van 300.000 km. werd met een gemiddelde snelheid 106 km per uur gereden. De wagen reed in totaal 358.270 km met gemiddelde van 105.13 km. per uur. Ondanks het hoge gemiddelde dat moest worden aangehouden om de records te breken was het benzineverbruik per 100 km 8,2 liter. De beslissing om de auto te laten stoppen werd genomen om de be- •ijders. die de Taunus. 12M vijf maanden Dver de baan van Miramas hadden ge jaagd, Kerstmis thuis te laten vieren. ecord Taunus 12M zal een plaatsje krijgen in het automuseum van Le Mans. terdag af 10.30 en 2.30 uur, pinksterda gen alleen 2.30 uur: Moeder wat een klap (alle leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De charge in de blauwe brigade. 14 jaar. Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Johnny aar kom je vandaan? 18 jaar. Rex '2.30, 7.15 cn 9.15 uur): Codewoord Poes. 14 jaar: zondag tot en met woens dag: De ridder des konings, 14 jaar. Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Het is feest vandaag, alle leeftijden. Trianon (2 en 8 uur): Irma la Douce. Tentoonstellingen Janvossensteeg 59 (De Ruif): expositie Boezem (gehele maand mei). De Lakenhal: Shakespeare hoe en waar. tot 29 juni. Wassenaar: kunstzaal Heufl, Hoflaan 7: tentoonstelling van werk van Else Lin- dorfer en Floris Meydam (aquarellen). 10 mei tot en met 28 mei, dagelijks 10 tot 17 uur. bovendien op vrydag- avond van 8 tot 10 uur. eerste Pinkster dag gesloten, tweede Pinksterdag open 3 tot 5 uur. harmonie met God en daardoor ook met de medemens. God is genadig en heeft onze zonden Verzoend door het offer van Jezus Christus. De vrede met God is zonder de vrede met elkaar onmoge- iyk. Een andere vrede is die tusen verschil lende groepen, die voor Gods aangezicht verschynen in Zyn genadelicht. Waar achtige vrede met God betekent dat de muur der vijandschap wordt weggebro ken. Laten wy, aldus dr. Dronkert, daarop gespitst zijn, want die vijandschap staat het Koninkrijk Gods in de weg. Dit vraagt van ons allen persoonlijk dat wy de vrede met God bezitten, dat wy deze ook in ons groepsverband ken nen en dat wy de vijandschap door Je zus Christus zullen wegnemen. Een we dergeboren hart door de werking des geestes, een wedergeboren Kerk door de werking des geestes en afbraak van de vijandschap ook door die Geest. Het heeft geen zin, onderlinge verschillen te verdoezelen, maar wij hebben allen persoonlijk te leven in harmonie tot God en tot elkander voor het aangezicht van God. Dat is de grote bindende kracht. Dan zal de waarachtige oecumene op bloeien. LEIDEN. De predikanten Leidse Hervormde Gemeente met uitzondering uiteraard van ds. J. M. D. van den Berg hebben ons ter opneming in ons blad een verklaring doen toekomen van de volgende in houd: „Hoewel dit voor de meeste ge meenteleden overbodig zal zijn, willen wij, predikanten van de Her vormde Gemeente vain Leiden, zeer tegen onze zin, door de omstandig heden hiertoe genoopt, eenstemmig uitspreken, dat wij met veront waardiging hebben kennis genomen van het optreden van ds. J. M. D. van den Berg in de kerkdienst in de Pieterskerk op Koninginnedag. Wij zijn hierdoor zeer geschokt. Uiteraard zal in de eerstvolgende vergadering van de Centrale Kerke- raad over deze zaak worden ge sproken, reden waarom wij nu in het openbaar op deze kwestie niet nader ingaan." Tot zover deze verklaring. Zij werd achtereenvolgens onder tekend door de volgende predikanten: H. J. van Achterberg, H. Bouter, J. A. Eekhof, J. Groot. W. J. H. Hubeek, P. Kloek, A. J. Lamping, K. E. H. Op- penh'eimer, J. Poort, P. L. Sohoon- heim, D. J. Vossers en J. de Wit. - Na de vele ingezonden stukken die wij over deze kwestie na vorige week vrijdag hebben geplaatst, komt het ons onnodig voor, op de oorzaak van het conflict nog in te gaan. Wij vernamen nog, dat bij de cen trale kerkeraad verscheidene protes ten tegen bepaalde uitlatingen van Geveilde percelen LEIDEN In het Venduhuis der No tarissen werden de volgende percelen geveild t.o.v. notaris Joh. A. Post te Leiden: Het winkel-woonhuis aan de Maresingel 34-34 a en 35-35 a, gemijnd op f 24.160.door dhr Lafeber. Het woonhuis Prins Hendrikstraat 3, gemynd op f 4500.door dhr Veerman q.q- Het woonhuis Pasteurstraat 2 b en 2 c, gemynd op f 9100.door v. d. Hoogt q.q. Het woonhuis Waardstraat 6, gemynd op f 4600.door dhr Kluytenberg. Het woonhuis Waardstraat 59, gemynd op f 4300.door dhr Kluytenberg. Zoekt u een GERO - CASSETTE van 40,- of 400,- De Gero Specialist van der WATER Haarlemmerstraat 207 heeft het. ds. Van den Berg zijn ontvangen. De kerkeraad vergadert volgende week vrijdag. Mijnheer de redacteur, Met instemming en dankbaarheid heb ik uit uw byschrift opgemaakt, dat u een discussie als door mijn artikel uitgelokt, zinvol vindt. Men schrijft een stuk, als ik meende le moeten schrijven, een stuk, dat niet beledigend, maar verwijtend en vermanend bedoeld was, met angst en zorg en dat niet tot zyn genoegen. Ik moge thans volstaan met enige korte opmerkingen tot besluit. 1) Met uw lezers heb ik mede gepro fiteerd van enkele kritische opmerkin gen n.a.v. het door mij geschrevene. Dat men myn stuk pijnlijk vond, kan ik billijken en dat men behoefte voelde ds. y. ,-d* Pers in bescbt^yiing te nemen tegen myii harde aanval, kan ik bègrij- pen. 2) Wel moet ik bekennen, dat toon en inhoud van sommige ingezonden stukken mijn aanvankelyke zorg. of ik wel goed gedaan had zo nadrukkelijk npjn afkeuring uit te spreken over de BENNEBROEK Directeur H. W. Roozen (43) van de Linnaeus hof een man met een blij en blozend gelaat en artistiekerig krullend haar, dat veel te lang is om onder zijn Eden-hoed te ver bergen heeft mij het recept ge geven om 90 uur per week te werken, daarvan vier dagen door het buitenland te rijden en toch gezond en optimistisoh te blijven. „Dat is eigenlijk een kwestie van een gelukkige compensatie", zei hij. „Ik werk niet alleen met m'n hoofd maar ben ok regelmatig flink met m'n lichaam in de weer. Er valt hier altijd heel wat te draven en te sjouwen. Nou, en dan slik ik twee kal merende pillen per dag. Anders gaat het teveel branden van bin nen. Met die pillen (m'n dokter heeft ze me een paar jaar geleden voorgeschreven en ze zijn onsóhul- dig als wat) voel ik me altijd patent". RASZODEN-miljonair Roozen denhoek. U moet het zo zien, dat de Linnaeushof mijn leven is, al zit ik dan meestal in het buiten land. Vergeet u niet, dat deze hof nog steeds geen cent winst op levert. Maar we zijn nu op de goede weg. Met een paar anderen hebben we de aantrekkelijkheid verhoogd, door hier de grootste speeltuin van ons land aan te leggen. Moet u maar eens gaan kijken hoe leuk dat er allemaal uitziet". We wandelen erheen en met trotse armzwaaien wees direc teur Roozen me op markante pun ten in deze tuin-van-kindervreug de. Zoals een aparate afdeling voor de allerkleinsten met speciaal voor hen gemaakte toestelletjes, een waterscootervijver en een ponybaan. Daar raakt Henry W. Roozen niet gauw over uitge praat. „Als kind droomde ik daar al van," jubelde hij. „Het mooiste - U'at ik kon doen, leek mij het rij- Kj lacht, daalt aan paar tactisch allemaalzoals was var- maal alleen gepionierd. Op t den „p em Mmr geformuleerde opdrachten uit wamt. „Tegen Keukenhof kun ogenblik verdienen er honderden datj jjc cr (ioor aj,ierign om_ Mot deze pony zag directeur (annex graszodcnmiljonair) H. W. Roozen van de Linnaeushof één van zijn vele dromen werkelijk heid worden. Daarom staat hij hier zo te glunderen in de super- speeltuin, die dit jaar aan de Linnaeushof is toegevoegd. aan zijn personeel en lacht weer. )e tooh ™et opboksen", werd er „Ik hou van geïmproviseerde gezegd, organisatie", glundért hij. „Dat is -Dit ls 'iee' anders>" repliceer- het prettigste voor iedereen. Hoe de niet-versagende Henry Roo- söherper je organiseert, hoe meer zen dan. „Deze tuin is het hele alles fout loopt". seizoen mooi". ons larnd hun brood t-, standigheden nooit op gereden. En mee. Dat gaat nu eenmaal zo, als u„ui i daarom hebben we hier nu een ,e een ander hel klimmen hebt ponybaan.. geleerd. Kijk, het begon 10: Op zekere -V enthousiasme stapte mijn dag was ik in de Linnaeushof r ^e Qastheer over het Henry W. Roozen, stammend uit yiJN charmante zwarttmrigc bez}° ™e> Jenwni Tve^trouZ'uZfnm ■n der oudste bloemboUenkwe- i w»,„ Ari «ui zoden. Twee Duitse gasten stonden ve t ouwi waren met te kijken en begonnen een nun n,euw' omgeving, over de Weense vrouw stond en staat naast hem. En als papa Rooze een der oudste bloemboUenkwe- kersgeslachten van de streek („Kunt u controleren in de Kre- 's avonds laat uit een of ander fraatje 1Jlet, me', Toen besefte lk lage-bijbél!"), weet wat „fout- land opbelt om te horen of thuis lopenis. In 1955 kocht hij op de alles goed gaat, krijgt hij heel wat grens van Heemstede en Benne- keertjes van de oudste der vier broek het mooie stuk heuvel- kinderen te horen: „Mama is nog aolitig bos dat nu de Linnaeus- bezig in de tuin". Of: „Ze is nog hof is en h\j droomde van een in het restaurant". Dat leidt zij bloementuin voor iedereen. Een namelijk. jaar later opende de toenmalige „Mijn eigenlijke werk ligt in commissaris der Koningin in het buitenland',, zo verklaarde di- Noordholland. dr. Prinsen, die recteur Roozen deze gang van tuin en sindsdien is er ieder jaar zaken. „Vier dagen per week ben een ambassadeur aan te pas ge- ik daar bezig. Sportvelden aan komen om het startschot te ge- leggen en zo. ven voor het Linnaeushofseizoen. Ja, en dan hebben we die gras- een buitengewoon brede opvatting Het floreerde in het begin ech- zodengeschiedenis. Heb ik hele- gehad en is net een lopend woor- hun inen te gaan strelen, ineens, dat het leggen van gras- „Gaai u er niet achter staari," zoden voor buitenlanders iets r[eP de instructrice hem toe. „Ze volkomen nieuws was. En omdat z*jrt no9 zo W en zo'n trap kan pionieren mij in het bloed zit, ben Qemeen aankomen!" ik er op afgegaan. Helemaal al- De man in het donkere kostuum leen heb ik een volkomen nieuwe werd er nauwelijks voorzichtiger Nederlandse exportmarkt ontwik- door. Wie toil nu zomaar een wcr- keld. Vorig jaar heb ik ruim een kelijkheid geworden zoete droom miljoen kg graszoden vervoerd, door een paar pittige pony's tot Dat is een enorme organisatie. een nachtmerrie zien vertrappen? JYfU BOF ik natuurlijk, dat ik *- hier thuis veel aan mijn vrouw kan overlaten. Ze heeft ds. d. Berg, hebben preektrant vai weggenomen. Het moet hem toch te denken geven, dat hij geprezen wordt, omdat naar in sommige stukken te lezen staat: waar zyn collega's slecths de halve waarheid geven, hij de hele waarheid van het Evangelie brengt. Die andere helft van de waarheid die het speciale van zyn preken uitmaakt, blijkt dan in dit geval te bestaan uit hét afgeven op de rooms- katholieke kerk, die zijn collega's in haar slechtheid onvoldoende onderken nen en in èen luid afkeuren van prinses Irene's overgang, mede in naam van een uiterst aanvechtbare Oranje-mythe. Ik handhaaf onverkort mijn mening, döt deze particuliere opvattingen niets met de verkondiging van Gods Woord te maken hebben en dus niet of nauwe lijks op de preekstoel thuishoren. Zij zijn onstichtelijk en liefdeloos. Zij verdelen het kerkvolk in voor- en tegenstanders van ds v. d. Bergs persoonlyke menin gen. Zij maken onze Hervormde Kerk bij buitenstaanders, die wèl hun vader landse geschiedenis kennen, gewoonweg bespottelijk; zij lijven het nationale Ko ningschap op ontoelaatbare wijze in bij een kerkelijke groepering en ze zijn nodeloos kwetsend voor onze RX. mede- Nederlanders en mede-onderdanen van het Huis van Oranje. 3) Naar aanleiding van het artikel van ds. v. d. Berg veroorloof ik mij op te merken dat ik meen te begrijpen, waarom hij op mijn stuk niet ingaat Hij ziet geen kans mij toe te voegen, wat hij aan een andere lezer verwijt: nl. dat ik hem „verkeerd geciteerd heb en daardoor iets in de schoenen gescho ven wat hij niet heeft gezegd en ook nooit zou willen zeggen. Wel verwon dert het mij. dat hij zich niet verwaar digd heeft ook maar enig antwoord te geven aan de lezer uit Warmond, die enkele dagen vóór mijn stuk verscheen, hem op uiterst wellevende wijze enkele vragen stelde. 4) Mijnheer de redacteur, enkele le zers hebben mij Matth. XVHI: 15-17 voorgehouden. Ik waardeer deze verma ning. maar gelovèn zij zelve in gemoede: a) dat 't woord van Jezus op deze situatie toepasselijk is? Ik heb tot nu toe de goede trouw van ds. v. d. Berg niet in twijfel getrokken. Ik heb hem gemis aan pastorale tact en misleiding van ons luisterende mensen verweten. Ik meende waar hij openlijk sprak, ook even open lijk te moeten spreken: b) dat een per soonlijk gesprek in dit geval iets had uitgehaald? Overigens zal het deze lezers interes seren, dat ds. v. d. Berg zelf deze tekst in datgene wat ons gescheiden houdt, ook als niet ter zake dienende beschouwt. Want weliswaar acht hij het beneden zijn gekwetste waardigheid op mijn „onfatsocnlyk" schrijven in te gaan, maar vond hij het wel oirbaar mij door mid del van zijn advocaat te betekenen, dat als ik mijn grievende bewoordingen niet terugneem hij .,te dezer zake passende maatregelen" zal nemen. ZCS het dan aan de Gemeente" 'Matth. XVIII: 17). Mag ik ds. Van den Berg er op attent maken, dat er ook esn kerkelijke rechtspraak bestaat? Hij moge daar zyn recht zoeken. J. G. Bomhoff lidmaat van de Ned. Herv. Kerk De dLseussie over de bewuste uit latingen van ds. J. M. D. van den Berg is nu gesloten - redaetie Nieuwe Leid se Crt). „Prijzenslag" voor econ. rechter Welgeteld 33 verdachten, voorname lijk mclkhandelaren uit Leiden en om geving zullen zich woensdag 20 mei voor de Haagse economische politierechter hebben te verantwoorden, in verband iet overtreding der prysvoorschriften. Er mag worden aangenomen, dat een groot aantal van hen verstek 'zal laten gaan. terwijl mogelijk ook verscheidene verdachten vóór die dag de schikking». boet« zullen betalen

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3