Manlio Brosio aan NAVO- top wat is wijsheid? Navo-tent gaat weer dicht Kansen voor een wildpark van allure in Drente UILTJE 02Jfi Ingevroren fruit Jji een &ojUe hy Nixon favoriet 9 DONDERDAG 14 MEI 1964 Het „feest' is bijna voorbij (Van een onzer redacteuren) De „tent" gaat nu spoedig dicht, waarschijnlijk vandaag al. Het feest is bijna voorbij en iedereen gaat straks weer zijn normale werkzaamheden hervatten. Want de Navo-conferentie loopt ten einde. De ministers gaan naar huis, met hun talrijke medewerkers. De Haagse Julianakazerne krijgt zijn oorspronkelijke bestemming terug; de marechaussees en andere leden van de „sterke arm" krijgen het weer wat rustiger en de drommen journalisten vertrekken in het spoor van de ministers en hun delegaties. De „tent", het enorme paviljoen, dat de vertegenwoordi gers van de pers in staat heeft ge steld zich te laven aan alles wat met een bedrijf als een Navo-con ferentie te maken heeft, gaat dicht en krijgt wellicht elders een andere bestemming. Dat laven heeft niet alleen te ma ken gehad met wat men de inner lijke mens noemt, dus niet alleen met drinken en eten, maar ook en vooral met de nieuwsvoorziening, zonder welke het leven in een con ferentiesfeer onmogelijk is. Men zou deze persconferenties ook eten en drinken kunnen noemen. Het was al leen jammer, dat ze zo schaars wa ren en dat er over het algemeen zo bijzonder weinig werd gezegd (of mocht worden gezegd?). Het voor zien in de stoffelijke noden van het schrijvende deel van de conferentie gangers was in de goede handen van (merendeels jonge) militairen, die heel wat overuren hebben gemaakt, onder „zware druk" werkten, maar nooit hun goede humeur kwijt raak ten. De Nederlandse journalisten kre gen wel eens de indruk, dat de bui tenlanders veel sneller hun bestel ling konden opgeven dan zij. Maar dat hoort er bij: een gast heeft nu eenmaal voorrang. Dat zal ook wel tot de instructies van deze heren hebben behoord. Ze hebben zich voortreffelijk van hun taak gekweten. Een conferentie als deze van de Navo bindt een journalist aan handen en voeten aan het perscentrum, omdat het de enige plaats is, waar hij zijn nieuws kan vergaren. Om op aller lei verrassingen voorbereid te zijn, dient hij de gehele dag ,,bij de hand te zijn", of er nu een persconferen tie in het verschiet ligt of niet. Zon der de goede zorgen van de moder ne „bakkers en schenkérs" zou de toekomst van de Navo er wellicht minder rooskleurig hebben uitge zien, dan thans het geval is. Toch duurde het wachten lang, als er geen werk aan de nieuwswinkel was. De enige afleiding was dan het geluid uit de luidspreker, afkomstig uit de Press-Duty-róom. dat aanvankelijk klonk als Press-Beauty-room. En dan klonk eindelijk door die zelfde luidspreker, die ontelbare men sen op de hoogte had gebracht van de meest verschillende berichten, de mededeling, dat binnen enkele ogen blikken „de" persconferentie zou beginnen. Voordien hadden velen al achter allerlei ministers aange sjouwd, die zo vriendelijk waren, even naar de tv-studio te gaan om met zoveel mogelijk woorden zo weinig mogelijk over de conferentie te zeggen. Maar telkens was het te vergeefs. want de ..gewone man" kwam er niet aan te pas. Dus op naar de persconferentie, waar de vriendelijke Fransman Fortier een korte weergave verstrekte van de verklaringen, die door de ministers zus en zo waren afgelegd tijdens de zittingen van de ministerraad in de Julianakazerne. Het perspaviljoen is daar slechts enkele tientallen meters van verwijderd, maar het is er voor de journalisten „verboden toegang". Met die persconferentie, soms aan gevuld met een korte verklaring van een der ministers (ook mr. Luns was zo vriendelijk) en met een stroom van geruchten, die door het perspaviljoen gonsde, moesten zij en hun lezers het doen. Resultaat Als we deze regels schrijven valt nog op geen stukken na te bezien, wat het resultaat van de Navo-con- ferentie zal zijn. Spectaculaire din gen werden al voordat de conferentie begon niet verwacht. En misschien is dat wel goed ook. Als er onder de huidige omstandigheden in de Na vo spectaculaire dingen gebeuren, dan voorspelt dat waarschijnlijk niet veel goeds. We zullen er dan ook goed aan doen, geen geruchtmaken de mededelingen te verwachten. Ten zij zij inhouden, dat de kwestie Cy prus geregeld is, dat Frankrijk niet verder zal gaan met zich los te ma ken uit de structuur van de Navo en er een vorm is gevonden, die het mogelijk maakt, de eensgezindheid in de Navo te herstellen. Daarom wachten we maar rustig op het slotcommuniqué, dat u wel licht vandaag nog in de krant kunt lezen. Ook als dat niets bijzonders bevat, hoeft dit niet te betekenen, dat de ministers vergeefs bij elkaar zijn geweest. Dat zal de tijd moe ten leren.... j Gevarieerder nog dan de Hoge Veluwe (Van een onzer redacteuren) Kent. u het verhaal van dat stadsjongetje? Het had altijd braaf zijn melk gedronken, al of niet daartoe beïnvloed door de slagzin die in dit verband over „meer mans" spreekt. Tótdie ene keer, toen het met zijn pappie op vakantiewandeling was. Vader en zoon wandelden langs een boerde rij waar juist de koeien werden gemolken. „Wat?", moet het kerel tje uitgeroepen hebben terwijl het een heel vies gezichtje trok, „komt de melk die we drinken zó uit een koe? Ik had altijd gedacht dat ze van de fabriek kwamEn nooit heeft het ventje toen meer één druppel melk willen drinken. FUBLIKATIE VAN A.K.U, ARNHEM De opvolger van mr. D. U. Stikker (Van een onzer redacteuren) De gisteren unaniem gekozen nieuwe secretaris-generaal van de Noordatlantische verdragsorgani satie (Navo) zal onze landgenoot mr. D. U. Stikker opvolgen in een van de moeilijkste perioden in het bestaan van deze organisatie. Voor het eerst, werd een Italiaan tot deze belangrijke functie geroepen. Zijn voorgangers waren een Brit (Lord Ismay), een Belg (Paul Henri Spaak) en onze landgenoot mr. 1516) Vraag een fruitteler niet. hoe het fruit aan de bomen op vorst rea geert, want hij zal u daar weinig goeds van kunnen vertellen. De meeste fruitsoorten die door vorst overvallen worden en aan de bomen blijven hangen worden spoedig zwart en waterig en hebben alle smaak verloren, zodat die produkten op geen enkele manier meer te ge bruiken zijn. Vergelijken we hiermee het Inge vroren fruit, dat dus na geplukt en schoongemaakt te zijn, opzettelijk aan meer of minder hevige kou werd blootgesteld om het voor latere tijden te conserve ren. dan zien we het opmerkelijke ver schijnsel, dat de belangrijk deel be waard is gebleven, dat de vruchten wellswa-ar wat zach ter zijn geworden, maar hun ken merkende kleur grotendeels behou den hebben, kortom, dat de vrucht de vrucht Is gebleven die hij vóór het hevrlerlngsproces reeds was. Waardoor kan dat opmerkelijke ver schil worden verklaard? Laten wc het geheim maar dlrckl verklanpen: wanneer het in te vrie zen fruit zonder meer aan vriestem peraturen zou worden blootgesteld, zouden zich soortgelijke verschijnse len bU het diepvriesfruit voordoen als we bij het bevriezen aan bomen hebben waargenomen. Onvermijde lijk dient aan het invriezen dan ook het z.g. blancheren vooraf te gaan. Groenten en vruchten in verse staal bevatten grote hoeveelheden enzy men, die de bestanddelen van het fruit (of de groente) snel tot ont binding brengen, zodat de produkten een uiterlijk krijgen dat we als „be dorven" kwalificeren. Deze enzymen TOCH IS «vv ^O! worden door de vorst niet vernietigd «n dienen dus zo spoedig mogelijk onwerkzaam te worden gemaakt, een streven dat door het blancheren zo veel mogelijk wordt benaderd. De deftige term blancheren —die mij persoonlijk het meest aan een fijnstrijkerij doet denken betekent niets anders dan verhitting tot een betrekkelijk hoge temperatuur gedu rende een bepaalde tijd, waardoor de enzymen het loodje leggen. We zouden ook kunnen spreken van „voorkoken", een term die juist bij het dlepvriesbedrljf allesbehalve toe passelijk schijnt. Dit voorkoken ge schiedt hi dubbel wandige ketels van n iet-co rrod erend metaal: in de dub bele wand wordt stoom toegelaten, waardoor de ketel- inboud wordt ver hit. Meestal gaat dit proces gepaard met verliezen aan carotine en vita mine C tot hoeveelheden van 30 tot 40 procent, wat zeker niet onbelang rijk Is Maar dit verlies kan bij con tinu blancheren In gesloten appara tuur voor een deel vermeden wor den. zodat het werkelijk niet over dreven is de produkten aan te prij zen als vitamine-houdend e.d. Geheel op één lijn met het fruit dat zó van de bomen is geplukt, staat het dlcp- vriesprodukt uiteraard niet, maar bij een goede behandeling behoeft het werkelijk niet zo erg veel te schelen. Proeven hebben uitgewezen, dat blancheren ook mogelijk is door radarstraling, waarbij echter weer andere voorzorgsmaatregelen nood- rakel Ijk zijn. Een belangrijke vraag Is nog, waarom ingevroren fruit na ontdooi ing altijd zo zacht Is. Nadruk verboden. H. Pétlllon Stikker. Wellicht zal de benoeming van de heer Manlio Brosio, die op 1 augustus a.s. ingaat, van invloed zijn op de houding van de Italianen ten opzichte van de Navo. Tegenzin De Navo ligt de Italiaanse socialis ten en met name die van Pietro Nen- ni, nog steeds wat zwaar op de maag. De Italiaanse deelneming aan deze organisatie heeft heel lan nadering tussen de Christendemocra ten en deze Nenni-socialisten in de weg gestaan. Pas vorig jaar slaagde men erin, de tegenzin van deze groep te overwinnen. Er kwam een rege ringscoalitie tot stand, waarvan ook de Sociaal-democratische partij van Nenni deel uitmaakte. Nenni stemde er zelfs in toe, het vice-premierschap op zich te nemen. Het is thans niet uitgesloten, dat de belangrijke post, die straks aan een Italiaan zal wor den toevertrouwd, ook in de krin gen van de linkse socialisten van Nenni het meedoen in de Navo aan trekkelijker zal maken. Anti-fascist De heer Brosio is bijna 67 jaar oud. Hij werd in Turijn geboren en stu deerde rechten aan de universiteit van deze stad. Tijdens de eerste we reldoorlog diende hij bij de Alpenja gers. Hem werden verschillende on derscheidingen toegekend. In 1920 trad Brosio toe tot de Liberale par tij. Hij werd lid van de zgn. Liberale revolutionaire beweging, die gesticht werd door Piero Gobetti. Zijn krach- 'erzet tegen het fascisme leid de ertoe, dat hem al spoedig alle po litieke activiteiten werden verboden. Hij wijdde zich toen aan zijn advoca tenpraktijk in Turijn, maar onder hield achter de schermen nauwe con tacten met anti-fascistische groepen. In het bijzonder had hij toen rela-j ties met de filosoof Benedetto Crocej de econoom Luigi Einaudi. die naj de tweede wereldoorlog president van Italië zou worden. Ondergronds Na de val van Mussolini in juli 1943 nam Brosio in Rome zijn poli tieke activiteiten weer op als lid van: de Liberale partij. Tijdens de Duitse bezetting, die op de ineenstorting van het rijk van de Duce volgde, werkte hij ondergronds en was hij lid van het Nationale Bevrijdingscomité. Toen in 1944 de Duitsers uit Rome werden verdreven werd Brosio se cretaris-generaal van de Italiaanse Liberale partij. Hij werd minister zonder portefeuille in twee achtereen volgende kabinetten van Bonomi en vice-premier in het kabinet van Par-1 ri. Van 1945 tot 1946 was hij minis ter van defensie in het eerste kabi net van Alcide de Gasperi. Van januari 1947 af heeft de heer Brosio zijn land voornamelijk als bassadeur gediend. Tot december 1951 vertoefde hij in Moskou. In die periode had hij een belangrijk deel in de onderhandelingen over een vredesverdrag, herstelbetalingen krijgsgevangenen, alsmede over het eerste naoorlogse handelsverdrag tus sen de Sowjetunie en Italië. Begin 1952 werd Brosio tot ambassadeur in Londen benoemd, waar hij zich hef bijzonder heeft beziggehouden met. het probleem Triëst, dat tot spanningen met Joegoslavië had ge leid. Hij vertegenwoordigde zijn land bij de onderhandelingen over deze kwestie en ondertekende ten slotte het verdrag, waarbij het vraagstuk werd geregeld. Van januari 1955 tot juni 1961 was hij ambassadeur in de Verenigde Staten en sindsdien verte genwoordigde hij zijn land in Parijs, Zijn talen P.J.Hoogervorst caf commentaar O „Plan voor wildpark in Drent*" was het recente berichtje dat o.i. om nader commentaar vroeg We hebben dit gehaald bq de geeste lijke vader van het wildpark, de heer P- J- Hoogervorst dn Assen, een verwoed natuurliefhebber, die erin geslaagd i« zün liefde ook in zijn vak uit te leven: hij is werkzaam hij de provinciale pla nologische dienst als behartiger van natuurbeschermingsaangele- genheden, om het nu maar zeer globaal aan te duiden. .41 verscheidene jaren koestert hij dit plan en het ia thans in breder kring gaan levende pro vincie «telt een diepgaand onder zoek in naar de mogelijkheid van verwerkelijking. Over de bedoe ling en de kansen van het wild park gaat het in bijgaand artikel. Het idee kreeg benen toen het in de Provinciale Drentsche en Asser Cou rant werd gelanceerd en prompt werd overgenomen door het statenlid D. Huizinga. Gevolg: naar de mogelijk heid van verwezenlijking wordt thans door de provincie een diepgaand on derzoek ingesteld. Van twee kanten Die kansen lijken gunstig als men in aanmerking neemt dat hier het me» van twee kanten kan snijden: een toe ristisch belang dient een natuurbe- schermingsbelang. Voegt men daarbij dat een provincie als Drente louter uit VW-oogpunt geredeneerd eri best een trekpleister van allure bij kan' gebruiken, met andere woorden: dat een wildpark als het onderhavige het toerisme wel eens prettig kan gaan sti muleren. dan is er voor het idee nog méér te zeggen. Trouwens voor een dichtbevolkt land als het onze is het ene natuurpark dat we thans hebben in casu de Hoge Veluwe beslist te weinig: afwisselender men de (beschermde) fauna in zo'n wildpark wenst, des te veelsoortiger eisen er aan het land- hinderpalen dia overwonnen moeten worden liggen in de'sfeer van overleg en van financiën. Want nog ongeveer een kwart van de in het bedoelde gebied gelegen gron den, inclusief opstallen (een vigrtal boerderijen), zullen opgekocht moeten 1 tekent verreweg de grootste financiële Als hiervoor echter de nodige samen- erking wordt gevonden, dan lijkt de itichttng kart n directeur Men zegt dat dit verhaal historisch is. Wat hiervan waar zij, het illus treert in elk geval overduidelijk hoe de mens bezig is af te groeien van de natuur, een feit dat iedereen helaas maar al te goed weet en dat eigenlijk verder weinig betoog behoeft Immers overal in de wereld moe- ■n in het wild levende dieren meer i meer plaats maken voor het snel schap gesteld dienen te worden. in aantal toenemende mensdom, dat ruimte nodig heeft voor zijn woningen, n gevarieerd landschap IS er nu zijn akkers, zijn vee, zijn fabrieken. de provincie Drente en wel in het zijn exploitatie van natuurlijke hulp- gebied, begrensd door Dwingeloo, Rui- ®n Kraloo. Men vindt daar zowel aa ige lil de menselijke niet te stillen hon- plasst '»r naar ruimte te noemen en beekdalbcgroeiuigen. Het enige dat In ontstellende mate zijn zo in West- nog „gekweekt" moet worden in dit F.nrnna al hppl wat zoogdieren ver— van nature zo uitermate gescniKte ge drongen: de bruine beer. Ie bever, de bied voor een wildpark, is een beperk- laatste kans gegrepen, want voor wilde kat, de eland, de alpensteenbok te oppervlakte '?°f hou,kegroeimg. Drente betekent meergenoemd ge- wiil voorts enkele eebieden zoals aat bied, begrensd door Dwingeloo, Ruinen en Kraloo, de enige reste rende mogelijkheid om nog een wildpark tot aanzijn te roepen, Bovendien dringt de tijd, want mogen op°te leveren dan het bestaan- laat men deze voorbijgaan, dan de. reeds bijzonder mooie en interes- Up-i.,-* upt w „iterp. ite natuurpark de Hoge Veluwe. oestaat net gevaar aat net UlT.ge- 15 man) zal kunnen aantrekken. Daarmee wordt dan tevens de de vogels een willekeurige voorts enkele gebieden zoals dat - heet: dras gezet moeten worden. Daarmee is dan het optimum aan natuurlijke levensvoorwaarden gescha pen voor zeer vele diersoorten, die me- Tii 11 14 de door het waterbestand in bet gebied Lekker -^ffoedkoop - een veel gevarieerder totaalbeeld moaen od te leveren dan het bi Afrika, spant, wat de afbraak van zijn fauna betreft, misschien wel de kroon. In de Romeinse tijd verdween daar de olifant al. gevolgd door de wilde ezel. In de achttiende eeuw daar de blauwbok aan de beurt ^omma"ri Want in het Drentse wildpark kun- strekte gebied een andere be- .Teid'anr"t7oihge?tend<,°eïï"n.reK: stemming zal kunnen krijgen. vervolgens bijv. ook de Kaap; quagga, een zebrasoprt in het zuiden, die daar in reusachtige kudden had ge leefd. De reden van het verdwijnen de- zebra's is bepaald onthullend: men schoot ze bij duizenden neer, omdat korenzakken uit hun huiden gemaakt, goedkoper waren dan jute! Trouwens, niet alleen de in het wild levende dieren worden door de verder gaande civilisatie van het mensdom uitgeroeid, dat is al evenzeer het ge val met in het wild groeiende planten: fauna èn flora lijken voor een groot deel gedoemd te verdwijnen, voorzo- iDDt„ ver dit althans niet reeds het geval gen, hermelijnen, wezels, dassen, be vers. en dan vanzelfsprekend de meer „gewone" dieren zoals eekhoorns, ha zen, konijnen, egels. Vefder de vogel soorten korhoen, wulp, kievit, kap- meeuw, wintertaling, wilde eend, ha vik, buizerd, boomvalk. Europese buffel Wat de zoogdieren betreft zal het ook mogelijk zijn de Europese wisent, beter bekend als de zg. laagland-bizon of -buffel, in het wildpark te houden, die vroeger óók in deze omgeving ge leefd heeft. Het dier dat bijna uitge storven was heeft men weten" te be houden in enkele reservaatjes in Po- ge- len. Voor hun voortbestaan kan wat Een vraagstuk. Bi noeg aan getild kan worden en waar- meer spreiding bovendien geen kwaad, van één der tegenacties ook al Echter zullen deze buffels wel binnen vormt deze in feite een druppel op de een afzonderlijk raster gehouden i gloeiende plaat kan zijn: het ten worden. Niet zozeer omdat creëren van natuur- of wildparken. andere dieren kwaad zouden doen of Wat is een wildpark? Het is een zeer gevaarlijk zouden kunnen zijn voor de groot afgerasterd terrein van duizen- mens. als wel omdat het toch te ab- den hectare waarin, behalve de nog in surd is bezoekers van het wildpark het betrokken gebied levende (meest- aangezicht tot aangezicht tegenover al bedreigde) wilde dieren, ook de al- deze nogal volumineuze buffels te doen daar uitgestorven soorten worden on- staan. dergebracht. eenvoudig, omdat men Want niet alléén uit natuurbescher- er van elders weer inbrengt. mingsoverwegingen, óók ten gerieve De dieren leven daar in tegenstel- van het toerisme, wil men zo mogelijk ling met een dierentuin zo veel moge- het wildpark in Drente. Misschien is lijk in hun eigen milieu. Een der es- het nog beter te zeggen dat het toeris- sentiële voorwaarden voor een wild- me deze vorm van natuurbeschermina ,1/^_ park is daarom dat de bewoners er blijvend mogelijk kan maken, hetgeen D6Qin66nS m©t Uiltje G Or,u9IICnt0 een zodanige omgeving krijgen dat ze realiteit wordt als er een behoorlijk senontainh©thandiqe.rOdöbliki®« hun voedsel zélf kunnen vinden, enige aantal bezoekers per jaar kan worden a bijvoedering, voornamelijk in de win- tegemoetgezien. Nu is men daar in termaanden, daar gelaten. Drente bepaald niet benauwd In beginsel is het daarbij 2 de persdienst van de Navo. Het lijdt geen twijfel, of het feit, dat de heer Brosio gedurende enige jaren in de vier voornaamste wereldhoofdsteden heeft gewerkt, zal hem op de post, die hij van 1 augustus af gaat bekle- i den, goed van pas komen. dat hoe waarbij men verwijst naar bezoekers aantallen aan de Hoge Veluwe van honderdduizenden per jaar. In elk geval is het terrein dat men op het oog heeft toeristisch uitermate gunstig gelegen in de onmiddellijke omgeving van de snelweg Groningen- Zwolle. Geen pret-park Op de foegangsplaatsen zouden gro te parkeerterreinen gecreëerd moeten worden (minimaal voor 400 wagens); er zou een inlichtingencentrum moeten zijn. alsmede een aan de omgeving aangepast restaurant, hetgeen echter in de verste verte niet z»l betekenen .dat het wildpark een soort pret-park izal zijn. Integendeel: zowel aan de rust in bet wildpark immers levens voorwaarde voor zeer veel dieren - als aan zo nodig een regulering bet aantal bezoekers zal de grootst mogelijke aandacht worden besteed. Men zal op de zandwegen die het ge bied doorkruisen individueel alsook in groepsverband ODder deskundige lei ding kunnen wandelen en de dieren kunnen gadeslaan. Reeds thans is een [dwaaltocht door dit gebied al zeer de ii|ieite waard. Voor hen die moeilijk ter been zijn zou een tocht door het wildpark per girobus kunnen worden aanbevolen. Girobussen zijn elektrisch aangedre ven vervoermiddelen, die zich geluid loos kunnen voortbewegen: een soort ..trolleybus" met eigen elektriciteits voorziening aan boord. De vraag is natuurlijk wel wat de kansen zijn voor de plannen tot het stichten van een wildpark in Drente. I Als het kappen in de zelfde mate als tot nu toe blijft toenemen zullen on ze bossen tegen het jaar 2000 uitgeput zijn, aldus heeft de Finse houtves ter, dr. Gustaf Siren, ver klaard. Gezien het ge vaar van uitputting zou Finland geen voordeel kunnen trekken van dc sterke toeneming van de vraag naar hout die vol gens deskundigen van de F.A.O. na 1975 in Europa verwacht kan worden. In de omgeving van Rome zijn gisteren de opnamen begonnen voor de „Bijbelfilm" die de Italiaanse filmmaker Di- no de Laurentiis jaren heeft voorbereid. Waar de opnamen plaats had den wilde men niet mee delen omdat de „Para- dijsscènes" werden op genomen en men be vreesd was voor te veel nieuwsgierigen. Op de plaats waar ge woonlijk de Kopenhaagse zeemeermin staat heb ben onbekenden gister avond een ander stand beeld, vervaardigd van ijzeren platen, neergezet. De manshoge „viking"- figuur werd onmiddellijk door de politie verwij derd. Zoals bekend wordt de zeemeermin op het ogenblik van een nieuw hoofd voorzien. I De 71-jarige actrice Mary Pickford die nog altijd die koontjes bezit welke haar in de dagen van de stomme film de lieveling maakten van het publiek, is gisteren met haar echtgenoot in Londen aangekomen. Zij is hier op een Europese rondreis om te proberen dc hand te leggen op eni ge van haar oude films voor een museum in Hol lywood. I Koning Boudewijn en koningin Fabiola werden gisteren te Farsta, in Zweden, bijna onder de voet gelopen door een enthousiaste menigte. Verscheidene duizenden braken door het sterki senoritas van 14 t/m 18 et sigaren van 20 t/m 33 ct Bii de door de Republikeinse partij georganiseerde voorverkiezingen in de «taat Nebraska, heeft de vroegere vice- Eresident Richard Nixon. die niet op de jst van kandidaten voor het president schap voorkwam, 42.482 stemmen gekre gen. tegen 66.598 stemmen voor senator Barry Goldwater, die de enige officiële kandidaat was. Dit waren dp resulta ten toen de stemmen van 2.068 van d« 2.148 stembureaus bekend waren. Senator Goldwater verklaarde dat Nixon blijkbaar zijn voornaamste con* current is voor de presidentskandida tuur van de republikeinse partij. Gold- r was verwonderd niet meer stem- tc hebben gekregen. politiecordon om bet Bel gische vorstenpaar een warm welkom te bieden. Gedurende verscheide ne minuten waren het vorstenpaar en prins Bertil en prinses Sybilla van Zweden gevangenen in een wilde schermutse ling terwijl de politie wanhopig haar best deed om de menigte terug te dringen en om de orde tc herstellen. „Als dit een soort repetitie is voor het bezoek van Chroesjtsjef de volgende nale frequentiecommissie bruining en bescherming Piemaderm f295 maand, beklaag ik die man", zei een toeschou wer. De Russische pre mier zal in juni een offi cieel bezoek brengen aan Tweden. Het Tweede-Kamerlid A. J. Brugge- man (pac. soc.) heeft de minister van binnenlandse zaken schriftelijk ge vraagd of het juist is. dat de Navo de frequentie van de Apeldoornsc brand- mobilofoondiensten in beslag heeft u in plaat-s n de natio- ?en andere, ongunstige, frequentie terug heb ben gekregen. De kosten van de frequentiewijziging zouden 38.875 gulden bedragen. De heer Bruggeman vraagt de minister, of hil het niet onjuist acht. dat dit bedrag ten i laste van de gemeente komt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9