Nederland stevent in snel tempo af op recreatienood ft Raad Rijnsburg in een half uur klaar Dortmunder Sangerknaben zingen in Warmond Burgemeester Haserswoude wil huis aan de Rijndijk Genade niet afhankelijk van het doopwater Koppige eerste paal in Roelofarendsveen KKUWK LEIDSE COURANT 1 DONDERDAG 14 MEI 1964 Agenda voor Leiden en Den Haag Donderdag Eigenzorg, Stationsweg 29, 8 uur: jaar vergadering' Ver. voor Uitvaartverzor ging Leiden en Omstreken. Rest. Van deT Heyden, Breestraat 85. 8 uur: Foto N. v. d. Horst, Canon-pro jectie-avond (Canon-eocktail door de heer W. Fokkema Den Haag), van 4 tot 8 uur show. Den Haag: Schouwburg, 8 uur Haag- sche Comedie met Othello, besl. voorst Den Haag: Diligentia. 8.15 uur: Maria Marletto. m.m.v. Ellen McGillavry", „De Nachtegaal" van- Andersen. I Den Haag: Luth. kerk, 8 uur: orgelcon cert Feike Asma. Vrijdag Boerhaavezalen. Vrouwenkerkhof, tot 5 en 8 tot 10 uur. tentoonstelling werk van deelnemers aan creatieve cursussen K. en O. I Schouwburg. 8 uur: uitvoering ballet school Hendrichs leerlingenavond. Wykgebouw Rehoboth, 8 uur: afdeling Centrum Christen-vrouwbond. de heer cn mevr. Olff te Rijswijk over hun reis door Scandinavië (met lichtbeelden). Geref. jeugdhuis, Breestraat 19 8 i spreekbeurt ds. J. A. Smink. Pieterskerk, 8 uur: Oecumenische Raad I Leiden, Finksterappèl j Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 Haagsche Comedie met „Reiziger zonder j bagage". Den Haag: K. en W.. 8 uur: Nat Bal let Den Haag: Diligenita, 8.15 uur: Ned. Kamerorkest Schevenlngen: Kurzaal. 8.15 uur: Roe meense Rhapsodie. Oegstgeest: Geref. kerk. 8 uur: Pink sterappèl van Herv. en Geref. zendings commissies. ds. A. Vos Wassenaar en J. H. Hoekstra. Zaterdag Boerhaavezalen, Vrouwenkerkhof, tot 5 uur: tentoonstelling werk van deel nemers aan creatieve cursussen K. en O. Rest. Van der Heyden Breestraat 85 3 tot 4 uur: receptie Leger des Heils Lei den tg.v. 75-jarig bestaan. Station, 2 uur: afdeling Leiden Ned. Chr. Reisvereniging, vertrek voor ex cursie naar de Senngenberg (Raaphorst) Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Othello. Den Haag: K. en W., 8.15 uur Resi dentie-Orkest en Groot Omroepkoor NRU. Den Haag: Diligentia, 7.30 uur: Jeugd orkest Scheveningen: Kurzaal. 8.15 uur: Roe meense Rhapsodie. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Tot hulp der Mensheid, Hooi gracht 48, tel.: 21060, ook voor de apo theek Van Breest Smallenburg te Lei derdorp. De Oegstgeester apotheek en de apotheek Voorschoten zijn opend. Films Camera (7 en 9.15 uur): De verdoem den van Altoma, 18 jaar; 10.30 en 2,30 i Moeder wat een klap, alle leeftijden. Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De charge van de blauwe brigade, 18 jaar. Luxor <2.30, 7 en 9.15 uur): Johnny waar kom je vandaan alle leeftijden, Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Codewoord Poes, 14 jaar; zondag tot en met woe dag: De ridder des konings, 14 jaar. Studio <230, 7 en 9.15 uur): Het feest vandaag. Trianon (2 en 8 uur): Irma la Douce, 18 jaar. Tentoonstellingen Janvossensteeg 59 (De Ruif): expositie Boezem (gehele maand mei). De Lakenhal: Shakespeare hoe en waar, tot 29 juni. Drie promoties aan Leidse universiteit LEIDEN Vandaag pre zijn oligor prof. i Tenslol faculteit der geneeskunde „Over verschillen in de regulering tie van luteiniscrend hormoor de her T Swelheim te Leidci was prof. dr. S E de Jongh De pre gesdhiedde cum laude. i bij dc SASSENHEIM Gistermiddag om kwart voor één had op de kruising Parklaan-Provincialeweg een aanrijding plaats Een bestuurder van een perso nenauto gaf geen voorrang aan een vrachtwagen met aanhanger. Beide wa gens en de wegbebakening werden be schadigd. Persoonlijke ongevallen deder ziah niet voor. Waarschuwend geluid op congres V.N.G. NOORDWIJK Tijdens het congres van de Vereniging Neder landse Gemeenten is eigenlijk geen nieuw plan met perspectieven ten aan zien van de openluchtrecreatie gelanceerd. De meeste sprekers op dit con gres waren uiterst tevreden met het nationale plan voor de recreatie, dat volgens de meesten als richtlijn dient te worden gebruikt. Ondanks som mige tegenstrijdige geluident zoals uitspraken aangaande het al dan niet heffen van logeer- of toeristenbelasting, waren alle sprekers het ere/ver eens, dat het probleem van de grote recreatiegebied geen vraagstuk meer kan zijn voor één enkele gemeente. De oplossing van de problemen moet meer bovengemeentelijk worden gezocht. Een voorbeeld van een dergelijke oplossing gaf de heer Des Tombes, burgemeester van Apeldoorn, die een uiteenzetting gaf van de werkzaamheden van de bovengemeentelijke stichting recreatiegebied Noord- en Midden-Veluwe. De burgemeester van Texel, de heer C. de Koning, voorspelde, dat indien er niet snel iets gebeurt Nederland ten zeer snel tempo afstevent op recreatienood Deze zal in tegenstelling met de woningnood het grootste deel ^an het Nederlandse volk treffen, aldus de heer De Koning. De burgemeester van Texel was ook an mening, dat de grote steden fi nanciële medeverantwoordelijkheid be horen te dragen voor de ontwikkeling van recreatiegebieden tn kleine nabu rige gemeenten. De heer De Koning pleitte ook voor een afzonderlijke fi nanciële regeling van het rijk voor dc gemeenten, die afgestemd is op de ont wikkeling van de recreatiegebieden. V eluwe De zestien gemeenten, die de stichting recreatiegebied Noord- en Midden-Velu- hebben bewerkstelligd, hebben de gemeentelijke autonomie kunmen bewa ren, aldus de heer Des Tombes. Deze er voorts op, dat de stichting geen verordenend lichaam is. Iedere gemeen te heeft in deze stichting één stem. Er bestaat een gedegen plan, waarmee ir 1966 een begin van uitvoering zal wor den gemaakt. Het plan kostte anderhalf miljoen gul- blemen inzake de aanleg van wegen wandel-, rijwiel-, en bromfietspaden, waterwegen, picknickplaatsen en par keerruimten. Met de wensen en moei lijkheden van ieder van de zestien ge meenten is zoveel mogelijk rekening gehouden. De zestien gemeenten hebben geen behoefte aan een logeerbelasting, dat volgens de heer Des Tombes de langer blijvende gasten en vakantie gangers op die manier meebetalen voorzieningen voor het grote contingent dagjesmensen. Raad Oegstgeest in comité over bouw van garage OEGSTGEEST Ruim anderhalf uui vergaderde de raad van Oegstgeest gis teravond in comité naar aanleiding var punt In de rondvraag. Prof. mr. P J. Kapteyn (pvda) informeerde na melijk naar dc oorzaken die ertoe heb ben geleid „dat een bepaalde zaak niet op de agenda van deze raadsvergade ring was geplaatst"- Deze zaak bleek te *Un de weigering van B. en W. aan de heer D. de Jongh, Warmonderweg 26a, tot het verl.enen van een vergunning de bouw van een garage bij diens woning. De heer De Jongh was hier tegen In beroep gekomen en B. en W stelden (bjj de mededelingen) voor d< beslissing op dit adres nogmaals met 3( dagen te verlengen. Uit de besloten zitting bleek, dat de beslissing niet binnen de wettelijk ge stelde termijn kan worden genomen'. diep deze op de volgende gewone gadcring in behandeling komt. Tegen htift beleggen van een buitengewone vergadering over deze zaak bestaan be- zwareji. Om een burger niet de dupe te laten worden van deze ambtelijke moeilijkheden, stelde de meerderheid van B. en W. voor de heer De Jongh alsnog toestemming te verlenen zijn ga rage ^te laten bouwen. De raad ging ak- De wel op de agenda geplaatst* voor stellen kregen zonder veel discussie de goedkeuring van de raad. B. en W. deelden nog mede dat in de lantaarns aan de Endegecsterstraatweg, Gevers-I straaten Leidsestraatweg sterkere lam pen komen Aan het begin van de ver gadering sprak burgemeester H. L du Boeuff woorden ter nagedachtenis aan de heer K. Veen, die jarenlang als ge meente-ambtenaar en raadslid (pvda) zijn krachten aan de gemeente Oegst geest gaf. Plassenschap De burgemeester van Breukelen, de heer Bijleveld, zette de werking het schap „De Loosdrechtse plassen" uiteen, waarin ook de gemeente Amster dam participeert. De heer Bijleveld ver telde, dat zeven jaar geleden een plan hiertoe was opgesteld door enkele klei nere gemeenten. Het plan ostte anderhalf miljoen gul den en volgens de heer Bijleveld had het zonder de steun van de grote ge meenten nimmer van de grond kunnen komen. De autonomie van de gemeenten werd gehandhaafd, omdat men begreep, Jaarvergadering in Alphen a. d. Rijn ALPHEN In de grote Salvatorizaal ls de jaarvergadering gehouden van de oudervereniging van de Geref. jongens- en meisjesclubs. Daar de voorzitter, de heer W. W. Smitt, om gezondheidsrede nen had bedankt, werd de bijeenkomst, waarvoor de belangstelling niet groot was, geleld door de mentor, de heer P. N. v. d- Hout. Van de predikanten was ds. W. Wijma aanwezig, voorts de jeugd- ouderling, de heer S. van Leeuwen, de voorzitter van de Jengdcentrale, de heef Jac. Bijl, en het provinciale bestuurs lid van de Bond van Geref. Jeugdorga nisaties, de heer H. Mik. De secretaris, de heer L. Amersfoort, (die ook jeugdouderling is), gaf een overzicht van de activiteiten. Die komen- veelal niet in de openbaarheid, maar er bleek toch wel veel en nuttig werk te zijn gedaan, in het belang van de clubs, die nog steeds geestelijk, maar oc' maatschappelijk vormend willen zijn. Mevrouw W. Spruijt-Snel gaf een fi nancieel overzicht, dat getuigde van gezonde gang van zaken. In de a zittersvacature werd voorzien door de verkiezing van de heer A. Pauw. Voorts traden af mevrouw Spruijt en de heer Groot waarvoor mevrouw Van Vliet- Smirren en de heer C. van Vugt werden gekozen. Na de pauze hield de heer A. Pauw :n causerie over enkele facetten van het Gereformeerde jeugdwerk. Milieu en aanleg bepalen de vorming van de jonge mens. zei de heer Pauw. die in zijn boeiende betoog ook sprak over de gezinnen- De jeugd wil wél geleid worden, maar len'wil achter die leiding een overtui ging, een geloofsovertuiging zien. Uit de discussie kwamen verschillende neningen naar voren, waaruit ook de noeuykheid van het onderwerp bleek. Wandelraarsen rond Alphen ALPHEN, De Alphense wandelsport vereniging „Op goede Voet" houdt zater- dag en tweede Pinksterdag de traditione. Ie wandelmarsen waaraan men de naam van de streek, Rijn en Gouwe, heeft ver bonden. De afstanden bedragen 5, 10, 15, 25 en 40 km. Op 16 mei kan men voor'de af stand van veertig km 's morgens om tien starten, de andere afstanden van 2— 3 uur^ Op tweede Pinksterdag 's morgens tien tot twaalf uur, alle afstanden. dat recreatie niet betekent het maken van een bustocht met feestneuzen en feestmutsen, doch dat het een belangrijk facet is geworden van het levenspatroon, aldus de heer Bijleveld. Ervaring Als laatste spreker op het congret kwam de burgemeester van Opsterland, de heer Harmsma. aan het woord. HIJ was het in grote lijnen met andere sprekers eens. al had hij op het punt van de financiën een andere ervaring. Men had ln een van zijn hardwerken de gemeenschappen een prachtig plan voor recreatie In ontwikkeling. Een staatssecretaris bracht een werkbezoek, hetgeen de plannenmakers hoopvol stemde aangaande een versoek om sub sidie. Dat werd echter afgewezen, om dat de zelfwerkzaamheid volgens de overheid had aangetoond, dat deze sub sidie overbodig zou z|jn. Blijkens de reacties uit de zaal had niet alleen de heer Harmsma deze ervaring opgedaan. V erkeersexamens in Woubrugge WOUBRUGGE, In de openbare school reikte burgemeester J. C. van geningen de diploma's en speldjes uit die leerlingen van de lagere scholen ln de gemeente, die met goed gevolg het prak tische gedeelte van het verkeersexamen hadden afgelegd. Dit jaar bleken alle 48 deelnemers te lyn geslaagd. Na afloop ontvingen ze nog een traktatie. Van de chriit. nat. school slaagden Kees de Blanken, Ina Angement, Keei Boer, Nelly de Boer, Jan van der Boon, Jan Burggraaff, Bram Buntsma. Willy Brunt, Kees van Delft, Klaas Grandia, Annemarie van Heusden, Kees van Leer- sum. Dirk Kroon, Lenie Noordam, Hans Roos, Frans Schijf, Teun Schijf, Suze Terhorst, Willy Verd-es, Gei-da van 't Wout, Lia Wijsman, Marien de Witte. Willy van "t Wout en Ineke Bontebal, Idem van de o.l school: Cornel is Roo- denburg, Margie Wit, Johanna Smits. Adrlanus Smits, Jonas Roosemalen, Adri- anus Roosmalen, Maria Roosemalen Piet van der Meer. Idem van de parochieschool te Hoog- made: Henk Bank. Ben Disseldorp, Wim Elstgeest, Ton Hoogeveen, Jan Koetsier, Jan van Leyde.i (Zw.), Jan van Leyden <W). Wil van Leyden. Arie Maas, Jan van der Meer. Piet van der Meer, Theo Rijkelijkhuizen. Jan van der Salm. Nico van Vliet. A. Volwater, P. van Wieringen en Annemarie Heymana RIJNSBURG De openbare vergadering van de raad van Rijnsburg duurde maar heel kort: na ruim een half uur reeds sloot burgemeester Koomans de weinig nieuws bevattende beraadslagingen af. Alle dertien agendapunten waren toen zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij de verkoop van grond in de Colleqiantenstraat aan de aannemer J. van Iterson deelde de voorzitter mee, dat deze binnen 14 dagen met de bouw van de vijf woningen zal beginnen. De grondprijzen belopen een bedrag van f 8.000.en f 7.500.per huis. Voor de 20 premiewoningen die de fa. Van Rijn gaat bouwen bedraagt de grondprijs f 6.500.per huis. beneden de raming. Een lelijke tegen valler leverde de aanbesteding van de verbouwing van de Wilhelmina- school op. Die moet nu f 120.000. g{ian kosten. De raming was f 84.000. Laagste inschrijver was de combi natie Van Egmond, Iterson en De Haan. Enige discussie leverde het voorstel op tot uitbreiding van het hoofdbuizennet van het waterleidingbedrijf. Hiervan zul len negen bedrijven langs het z.g. Melk- pad profiteren. De heer J. Kromhout vond de totstandkoming van de uitbrei ding verheugend. Hij achtte het voor d« kwekerijen een levensbelang, dat alle kwekerijen op het waterleidingnet wor den aangesloten. De heer D. van der Mcy wees erop, dat de verzilting van het grondwater toe neemt, zodat men moet kunnen overscha kelen op leidingwater. Wethouder Zandbergen was van ning dat het zoutgehalte van het grond water in ons dorp plaatselijk verschillend is. Al met al was iedereen wel blij met de uitbreiding. Waterleiding Bij de vaststelling van de rekening 1962 van het waterleidingbedrijf merkte de heer J. Kromhout op, dat de financiële situatie van dit gemeentebedrijf nog niet onguhstig is als wel eens is gezegd. In verband met een toenemend aantal bedrijfsaansluitingen zag hij zelfs gun stige geldelijke perspectieven. Wethouder De Mooy antwoordde daar op, dat niet vergeten moet worden, dat de uitbreidingen de eerste jaren geen winst te verwachten is. Bij de comptaliliteitsbesluiten deelde burgemeester Koomans mee, dat de oude rol trommel auto verkocht is voor f 13.000,dat is f 2.000. Voetbal Rijnsburg RIJNSBURG Het voetbalteam van de Rijnsburger ulo-school zal volgende week woensdag deelnemen aan de finales van de schoolwedstrljden van het district Leiden. De Rijnsburgers z(jn winnaar de duinstreek en moeten nu optor- tegen de winnaars van de bollen streek, Rijnstreek en Leiden. De wed strijden worden gespeeld in het sport park Nieuw-Zuid te Katwijk. WARMOND. In de periode van 15 t/m. 24 mei maken de Dortmunder Sangerknaben een concerttournee door Nederland. Er worden o.a. concerten gegeven^in Eindhoven, Utrecht, Den Haag en ook in Warmond en wel op 2e Pinksterdag, 18 mei a.s. om 8 uur njn. in de Hervormde kerk. Op het programma staan werken van o.a. Schubert, Mozart, Handel en II. L. Hassler. Het concert is vrij toegankelijk. Het koor komt 2e Pinksterdag om 12 uur 's middags in Warmond De jongens zullen een nacht in Warmond blijven. De organisatoren hebben nog enige adressen voor logies nodig. Indien men slaapgelegenheid beschik baar wil stellen, kan men zich wenden tot de heren M. M. B. Pieterse. Oranje Nassaulaan 21 en G. Robberegt, Irenestraat 3. WOUBRUGGE De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor haar agentschap Woubrugge EEN AGENT-BEZORGER Bezorgtijd des middags na 4 uur. HAZERSWOUDE In de vanavond te houden gemeenteraadsvergade ring krijgt de raad te behandelen een door burgemeester C. G. van Dobben de Bruyn tot de wethouders H. van Rijn en L. M. de Boer gericht verzoek te willen bevorderen, dat door de gemeenteraad mede werking wordt verleend tot het van gemeentewege kopen of doen bouwen van een woning voor hem aan de Rijndijk. Sinds 1935 zijn de Hazerswoud- se burgemeesters woonachtig geweest in het dorp. Slechts ija vrij grote verbouwingen zal de ambtswoning aan de Burgemeester Warnaarkade voor zijn gezin geschitetg emaakt kunnen word, zo meent de burgemeester. Voorts brengt hij het motief naar vo ren, dat hy tijdens zijn twaalfjarige ambtsperiode in Zwammerdam steeds op een afstand van vijf kilometer van het gemeentehuis heeft gewoond, zodat hij nu wel eens in de omgeving van het ge meentehuis wil wonen. Hij acht de af stand van de ambtswoning aan de Burge meester Warnaarkade naar het gemeen tehuis aan de RyndUk vooral bij mist en gladheid een bezwaar. Tot 1935 heeft de burgemeester van Hazerswoude steeds aan de Rijndijk gewoond. Het bouwen van een nieuwe ambstwoning aan de Rijndijk zou dus in feite een herstel van deze traditie zijn, aldus de wethouders. De beide wethouders achten het nuttig over deze kwestie het gevoelen van de Molen en W. stellen voor ook hedenavond beslissing te nemen over de aankoop de Rhynenburger-molen met erf en aanbehoren tegen de prijs van een gul den. Het bestuur van de Rhynenburger- polder, dat eigenaar van de watermolen is, heeft een aantal voorwaarden ge steld, maar deze zijn, aldus het college, acceptabel. De voorwaarden die het polderbestuur heeft gesteld, houden ln, dat de gemeente een derde var kosten van de nieuwe bemaling voor haar rekening neemt Dit komt ne« f 79.000,—. Ook dient de gemeente de door het bestuur aangegane verplich ting tot het terugbetalen van renteloze Gemeente-avond KOUDEKERK KOUDEKERK ln de koorzaal de hervormde kerk werd gisteren een gemeenteavond gehouden, onder lei ding van ds. Koerselman. Ds. Koolstra Llsse sprak over: Doop en Oecu mene. Ds- Kooistra zei, dat hij de doop niet ziet als een toetreden tot een bepaalde Kerk, maar als een toetreden tot de Kerk van Christus. Alle Kerken er kennen elkanders doop. Zij erkennen hierin één Heer en één Kerk. De doop, aldus ds. Kooistra, is het teken van het kruis en van de opstanding van Jezus Christus. Wij hebben los te zijn van U kunt 'n Amerikaan roken U kunt ook Maar u kunt ook 'n Virginia roken de onvergelijkbare Golden Fiction melange kiezen Voor rokers met een eigen stijl Platteland-jongeren in Koudekerk bijeen KOUDEKERK In het Verenigings gebouw kwam de afdeling Hazerswoude- Koudekerk aan den Rijn van de Christe lijke Plattelands Jongerenorganisatie in vergadering bijeen. De voorzitter, de heer J. Goedhart, gaf een terugblik op het afgelopen verenigingsjaar. Dit jaar is veel werk verricht. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Bos, bleek, dat de afdeling reden heeft tot tevredenheid. Bij de bestuursverkiezing werd ii plaats van de heer Wim Korver gekozen mej. Gré de Wit Voorts koos mei heer Jan van Bostelen. Na afhandeling van de agenda volgde :n gezellig samenzijn met muziek t Schaken in Koudekerk KOUDEKERK Voor de petitie van de Koudekerkse Schaakclub werden de volgende vier groepen ge- Groep I: J. van Nieuwenhuizem, A. J. de Witte, H van Vliet. W. G Jouwstra, A. Scheer. T. van Dorp. Groep II: J. Colijn, N. van Donselaar. J. den Houdijker, H. Starreveld, J. Cok. Reijneveld. Groep III: H. Boelee, L. van der Wulp. van Egmond. G. de Wit, R. Geerlot Groep IV: P- de Brabander, J. Rafain, van der Meijden. G. Snatersen, de Jong. Voor de zomercompetitie werden d« volgende wedstrijden gespeeld: Groep I: J. van Nieuwenhuizen-T. Dorp 1—0; A. J. de Witte-J. van Nieu- -enhuizen 01; H. van Vliet-W. Jouwstra 01. Groep II: J. Colijn-C. Reijneveld 10; van Donselaar-J. Cok 10; J. den Houdijker-H. Starreveld 0L Groep III: H. Boelee-G. de Wit 1—0; L. van der Wulp-J. van Egmond 1—0. Groep IV; J. Rafain-P. de Jong 01; van der Meydep-G. Snatersen 10. Hazerswouds Slagvaardig won tafeltennistweekamp HAZERSWOUDE De tafeltennis vereniging Slagvaardig heeft voor de 2e achtereenvolgende maal de tweekamp gewonnen van de Warmondse vereniging Steeds Vooruit De Hazerswoudse spe lers scoorden in totaal vijftig punten: de Warmonders kwamen tot zevenentwin- tig. Uitslagen van dit toernooi zijn: Slag vaardig (dames)—Steeds Vooruit 6—3; Slagvaardig 'heren)—Steeds Vooruit 2—7; Slagvaardig 2Steeds Vooruit 2 6—3: Slagvaardig (jun.)—Steeds Vooruit 9—0. De wisselbeker werd door voorzitter Van Ritzen overhandigd aan Slagvaardigs captain Jacob de Jong. Tot nu toe won nen beide clubs de beker tweemaal. alle magische gedachten alsof de genade afhankelijk zou zijn van het doopwater. De doopformule is beslissend. De Roomse visie ten opzichte van de doop wijkt van de onze af. Spreker wees er met klem op, dat men nooit opnieuw ingelijfd kan worden im Christus. In de doop ligt de oecumeni sche gedachte. Ophoging van kade in discussie (Koudekerk) KOUDEKERK In hotel Van Eg mond kwamen de stemgerechtigde inge landen van de Hogewaardse Polder in vergadering bUeen. Voorzitter R. Dorre- paal Rzn sprak zijn teleurstelling uit over de geringe opkomst. Er ls geen extra-vergoeding aan de gemeente ge vraagd voor bemaling, daar er ln 1963 niet extra is bemalen- De rekening over 1963 werd vastge steld met een bedrag aan inkomsten van f 4020,01 en aan uitgaven van f 890.75, zodat een batig saldo in kas van f 3129,26. Hierna volgde de toelichting op de begroting voor 1964. Over een schrijven van het Hoogheemraadschap van Rijn land, met bijgaande begroting, over de ophoging van de kade langs de Lage- waardse Wetering werd uitvoerig vac gedachten gewisseld. Volgens de voor lopige raming zullen de kosten f99.900,- bed ragen. Circa f 53.000 komt kening van de polder. Dit zal buiten de gewone kosten gedurende de eerste vijftien jaren een last betekenen f 30 tot f 35 per ha. Hoewel men gemeen van overtuigd was dat er Iets aan de kade zal moeten gebeuren, waren de ingelanden van mening, dat de lasten onmogelijk door de polder kunnen wor den gedragen. Overlegd zal worden of er geen andere mogelijkheid ia. temeer daar reeds een groot gedeelte van de polder is bebouwd en er nog meer zal worden gebouwd, hetgeen ln de toe komst wel eens tot demping van de Lagewaardse Wetering. in verband met wegverbreding. zou kunnen uitlopen. Bovendien levert de toestand van de kade geen direct gevaar op, gezien de ligging van de polder en de structuur in de grond. Daar er buiten deze aangelegenheid >or 1964 toch nog belangrijke uitgaven te wachten zijn, werden de polderlasten 1964 vastgesteld op f 20 per ha. De 1964 werd vastgesteld uitga- voorschotten aan de provincie en de ver eniging De Hollandse Molen over te ne men. Het gaat hier om maximaal f 2500. De commissie van advies voor uitbrei dingsplannen van de planologische dienst heeft doen weten, dat tegen het reserve ren van een gedeelte van Rhynenbureh- Oost voor toekomstige woonbebouwing en tegen de aanleg van enige recreatieve voorzieningen ten oosten van het mo menteel van kracht zijnde plan. geen overwegende bedenkingen bestaan. In verband met deze uitbreiding lf al een aanvang gemaakt met verwerving van gronden in genoemd gedeelte. In dit kader is de aankoop van de molen en molenboezem voor de gemeente niet van belang ontbloot Door stichting van een nieuwe bemaling zal de molenboezem de bestemming die deze thans heeft niet behouden. Daardoor zullen ook geen kos ten behoeven te worden gemaakt voor de bouw van één of meer bruggen over genoemde boezem. De bodem van de mo lenboezem ligt namelijk op gelijke hoogte met de omliggende gronden, zodat door egalisatie bouwterrein kan worden ge creëerd. Wanneer de raad met de aankoop ak koord gaat is dit de derde molen van de gemeente. Eerder werden gekocht De Rode Wip en de korenmolen van Ver heul. Politie en brandweer van Benthuizen De aandacht wordt erop gevestigd, dat in afwachting van de bertoeming van een postcommandant der rijkspolitie het tele foonnummer van de post Benthuizen 017903633 tijdelijk buiten werking is gesteld. Voor politiezaken gelieve men zich te wenden tot het groepsbureau der rijkspolitie, Vondellaan te Hazerswoude- Rijndijk, tel.: 01714—445. Voor brandmelding blijven van kracht de nummers 017003619 (ambtswoning van de burgemeester) en 3631 (J. van der BUI). Puzzelrit Veilig Verkeer BENTHUIZEN De afdeling Benthui zen van het Verbond voor Veilig Verkeer organiseert a.s. zaterdagmiddag om 1.30 uur een puzzelrit voor wielrijders. Aan meldingen, van dat tijdstip af tot 2 uur by de administratiepost, brandweerga rage gemeentehuis. Burgerlijke stand van Alkemade ALKEMADE GEBOREN: Emma P W, dv P W Hiep en J A Zwetsloot; Mar- cell inus J M, zv M I Akerboom en A A v d Meer; Catharlna E M, dv J P J van der Geest en Th H v d Fits. ONDERTROUWD: C J Hoogenboom en M P v d Poel. GEHUWD: A C Heppe en A Th Koot OVERLEDEN: J A v d Broek, 81 Jaar. Christenvrouwen bijeen in Oude Wetering OUDE WETERING - Gisteravond vergaderde de Nederland* Christen Vrouwenbond in het Jeugdgebouw onder leiding van dc presidente mevrouw Van Pelt Spreker was ds J. li. Baas uit Den Haag over het onderwerp „Typt van buitenkerkelijke". Ds. Baas sprak eerst over de mensen „met een voorgrond"; hU bedoelde daar mee die mensen die als kind met hun ouders naar de kerk gingen maar er later niet meer toe komen. ZU weten zodoende niets meer van het kerkelijke leven af. De grootste onkerkelijkheid vindt men. aldus ds. Baas. ondeT de hoogst en laagst geplaatste personen. Na de pauze beantwoordde de spre ker vele vragen, o.m. over hoe men deze mensen het beste kan benaderen. Gouden huwelijk in Roelof arendsveeu ROELOF ARENDSVEEN Negen kin- deren en 44 kleinkinderen hopen op 28 mei a.s. aan het Zuideinde 117 het gou den huwelijksfeest mee te vieren van hun ouders resp. grootouders, de heer en mevrouw E. van Ruiten en W. van Ruiten-Loos (72). De gouden bruidegom begon toet het kweken van groenten maar ging later over op bloementeelt. Het feest in De Vier Heemskinderen zal op 28 mei beslist niet ongemerkt voorbij gaan. ROELOFARENDSVEEN - Zoals be-dezc middag tot de erv»rln» kend zal op het terrein ten oosten van de.ervari"« tornen dat het huidige DOSR-terreln een nieuw ellingcomplex verrijzen. Reeds Jaren heeft men aan de voorbereiding van deze plannen gewerkt en na aankoop van ter reinen. het verkrijgen van de bouwver gunning en de aanbesteding, waarbij de opdracht tot bouwen werd gegeven aan de fa. Gebr. Kinkel te Nieuw-Vennep, was het woensdagmiddag dan zo ver dat de eerste paal de grond Inging. Bij deze plechtigheid waren o.m. aan wezig het voltallige vellingbestuur. de gemeente-architect, de hoer Th. Deen, de heer Damme van het architectenbureau Damme en Hofman uit Hoofddorp als mede de aannemer en diens technische staf. Het heiwerk wordt uitgevoerd, door gebr. WUfjes Ter Aar. Burgemeester E. J. M Kolfschoten, ver gezeld van mevrouw Kolfschoten, zou het heiwerk bepaald ook geen ongevaar lijke taak is. Bij de tweede klap brak het kabeltouw en stortte het blok naar be neden. Gelukkig stond het personeel van de machine ver genoeg verwijderd zodat het hierbij bleef, en alleen enige stag natie optrad. Bepaald fortuinlijk was men met deze eerste paal niet want ook de lengte bleek te groot, zodat de met bloemen gesierde kop van de paal moest worden afge zaagd. Na deze plechtigheid kwam men bijeen in restaurant „De Woelige Baren". De voorzitter van de veiling, de heer Th. W. Schrama. sprak een dankwoord tot bur gemeester Kolfschoten. De burgemeester wilde deze eerste paal van de 586 zien ais een generale repetitie waarbU het vaak dat4d"e m'slukt, maar dat wordt 'ulst een succes

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7