weekaanbiedingeq In de Senaat lof en kritiek voor mr. Van Aartsen Gematigde kuilvisserij' op het IJsselmeer Benzinetanker Meer macht voor V.N. Sporting Lissabon en MTK speelden gelijk Uitbreiding van proef met verre visserij Clubbestuur vernam bericht uit de krant - MEUWE leidse courant DONDERDAG 14 MEI 1%4. Begroting Verkeer en waterstaat (Van onze parlementsredactie) De a.r. woordvoerder bij de behandeling van de begroting van Verkeer en Waterstaat in de Eerste Kamer, de heer J. Tjalma, heeft gisteren on omwonden z'n waardering uitgesproken voor hetgeen minister mr. J. van Aartsen als hoofd van meer dan één departement tot stand heeft gebracht. Op het departement, zo had hij geconstateerd, is de polsslag versneld. De socialistische prof. dr. ir. J. P. Mazure daarentegen was van oordeel, dat de bewindsman te weinig enthousiast is en op het hoofdpunt van zijn beleid het landverkeer tot nog toe is tekort geschoten. De pacifistische so cialist M. v. Pelt ging nog verder in zijn kritiek, toen hij opmerkte in mr. Van Aartsen eerder een consciëntieuze wethouder e zien dan een minister met een brede en scherpe visie. Vele problemen passeerden de revue Verkeer en waterstaat is voor de sta- ten-generaal een mer a boire. Talloze problemen te land. ter zee en in de lucht passeerden de revue, waarbij veelal op details werd ingegaan. Wegverkeer Het verkeer en de daaraan verbon den gevaren was een van de onderwer- „Wij leven op bezeten wegen en wij weten het", zei de heer Eibert Meester (soc.) in zijn maiden speech met een variant op een uitspraak van Huizinga. Ingrijpen in grote stijl en op grote schaal is dan ook noodzake lijk. Ir. M. A. Geuze <c.h.) constateerde, dat er nog niet veel terecht is geko men van de aanpassing van de bestaan de verkeerswetgeving aan de behoeften van het verkeer. Met bezorgdheid vroeg hij zich af wat er gebeurt met het ontwerp Belinfante, dat reeds een jaar geleden is aangeboden. Wanneer men te lang talmt, is het verouderd wan neer het eenmaal is aangenomen. De heer Tjalma achtte verbetering en uitbreiding van het wegennet urgen ter dan de inpoldering van de Wad denzee, waartoe volgens sommigen na de inpoldering van het IJsselmeer moet worden overgegaan. Bij de toenemende congestie, veroorzaakt door het parti culier vervoer, moet zijns inziens meer aandacht aan het openbare vervoer wor den gegeven. De heer J. L. P. Teijssen (kath. v.) vond, dat de minister de hoge urgen tie van de wegen niet voldoende tot gelding brengt. Hij betoogde, dat voor dit doel meer gelden ter beschikking moeten komen, hetgeen zou kunnen ge beuren door invoering van een directe verkeersbelasting, te storten in een op nieuw tot leven te roepen Verkeers- fonds, en door het sluiten van langlo pende leningen. KLM De heren Tjalma en Van Pelt waren het grondig oneens over de K.L.M. De heer Van Pelt vroeg waarom een on rendabele spoorlijn niet acceptabel is, maar een onrendabele luchtvaartmaat schappij wel. De heer Tjalma wilde niets weten van een liquidatie van de K.L.M. of van een fusie. De a.r. woord voerder die hiermee het standpunt van de regering bevestigde consta teerde, dat het beter gaat met de luchtvaartmaatschappij. Kennelijk was hij ingenomen met het feit, dat de nieuwe raad van commissarissen wordt gepresideerd door een man, die getoond heeft een goed coördinator te zijn (prof. De Quay red.). Onderzoek gevraagd in Gronings asiel De Tweede-Kamerleden H Singer-Dekker (soc en J. H. Scheps lidem) hebben aan de minister van justitie schriftelijk gevraagd of hij be reid is een onderzoek mede door on afhankelijke deskundigen te laten in stellen naar de oorzaken en de achter gronden van de wanordelijkheden in d« Dr. S. van Mesdagkliniek in Groningen van 12 mei en zo mogelijk ook van die in januari 1963. Verder vragen zij of de minister de uitslag van zo'n onderzoek al dan niet vertrouwelijk aan de leden van de Tweede Kamer wil meedelen Haagsch Dagblad gaat verdwijnen De N.V. Het Parool heeft besloten twee van zijn kopbladen, tc weten het Haags Dagblad en het Dagblad voor Amers foort. per 15 mei op te heffen. De abonnés zullen Het Parool ontvangen. De ophef fing der bladen is een gevolg van concentratie die men wil nastreven men in Amsterdam de produktie van edities wil De heer Kranenburg (c.h.) zei. dat het met de K.L.M. crescendo gaat. - dat herstel van de rentabiliteit toch nog niet in het verschiet ligt. Maar is dit in het supersone tijdperk nog wel voor een luchtvaartmaatschappij weggelegd? vroeg de heer Meester. Dc heer mr. D. A. Delprat (lib.) zag ook nog geen reden tot optimisme en volstond daarom met het uitspreken van goede wensen. Hij sprak de hoop uit, dat de oude hoera-stemming zal plaats maken voor energieke verbeten heid om het nationale luchtvaartbedrijf er weer bovenop te brengen. Uitvoerig sprak de oud-directeur van de mij. Ne derland over de kwetsbaarheid van koopvaardij. Hij deelde mee. dat de betrokken scheepvaartmaatschappijen al in december 1962 het departement had' den gewaarschuwd, dat de Willem Ruys en de Oranje van de hand zouden worden gedaan, wanneer zich een schikte gelegenheid zou voordoen. Het departement had echter niet gereageerd Westerschelde De heer Geuze sprak ook over vaste oeververbinding over de Wester schelde. Zijn startpunt nam hij zijn zeggen bij het zoeken van rechtstreekse verbinding naar de Ka naaltunnel bij Calais in het hart van Holland, in het zwaartepunt van het Rotterdamse WaterwegBotlekgebied Spr. kon zich best indenken, dat de minister met alle macht probeert om zich dit dure project van het lijf te houden. Hij vond bestudering van het vraagstuk echter toch uitermate belangrijk omdat anders het departement en de regering te eniger tijd door de verkeersgolf de randstad naar het Zuiden dreigen te worden overspoeld. Minister Van Aartsen en staatssecre taris Keyzer zullen volgende week woensdag antwoorden. Voorlopig oordeel minister: Ruimte voor beroep in sport (Van onze parlementsredactie) MINISTER Biesheuvel is van mening, dat er op het IJsselmeer plaats is zowel voor beroepsvissers als voor sportvissers. Hij heeft er ziah van laten overtuigen, dat de kuilvisserij een zekere schade toebrengt aan de visstand in het meer, maar desondanks vindt hij, dat er ruimte moet blij ven voor een „gematigde visserij met de kuil". De bewindsman zei dit gistermiddag in de Tweede Kamer waar een debat over visserij-aange legenheden is gehouden. Kamerleden die het woord voerden, besteedden allen veel aandacht het rumoer, dat de laatste tijd is ontstaan over de visserij op de voor malige Zuiderzee. Er woedt een felle strijd tussen beroepsvissers en sportvis- Laatgenoemden dringen door mid- van acties en in allerlei perspubli caties aan of een verdere inperking of volledig verbod van de visserij met de kuil, omdat deze de aal- en vis stand met uitroeiing zou bedreigen. Op hun beurt hebben de kuilvissers zich in -oord en geschrift tot de minister en de Kamer gewend en begrip gevraagd hun moeilijke positie. De sportvis sers voelen zich gesterkt door een rap port van de bioloog dr. C. L. Deelder, die de aandacht op de vermindering an de visstand heeft gevestigd. Dc Kamermeerderheid bleek welis- aar veel begrip te hebben voor het standpunt van dc kuilvissers, maar ze maakte zich toch ook ernstige zorgen de vermindering van de visstand. Gepleit werd o.m. voor een verbeterde afvloeiingsregeling voor de beroepsvis- waardoor enerzijds de overblijven de kuilvissers een goede broodwinning behouden en anderzijds de sportvisser!) beter tot haar recht kan komen. De S.G.P.-woordvocrder ds. Abma kon overigens niet inzien waarom de kuil- issers voor hun sportcollcga's zouden moeten wijken. ..Temeer niet daar de sportvissers meestal op zondag vissen, terwijl de beroepsvissers dat in de re gel niet doen". Adviesraad Minister Biesheuvel herinnerde aan de instelling van een voorlopige advies raad voor de visserij op het IJssel meer, waarin beroeps- én sportvissers naast burgemeesters van gemeenten rond het IJsselmeer en andere belang hebbenden zitting zullen hebben (voorzit ter van dit college wordt de visserijex pert D. Van Drimmelen». De raad zal de minister van advies dienen over de hele problematiek die de kern vormt van het conflict. Er zal een regeling moeten komen die recht doet aan de beroeps- én de sportvissers. ..Zo'n voorziening stampt men echter niet zomaar uit de grond" aldus de minister, die dan ook de Ka mer om de nodige tijd en rust vroeg voor het voorbereiden van verantwoor de beslissingen. Hij wilde zich daarom beperken tot een voorlopig oordcel. Met nadruk waarschuwde hij voor overdrij ving aan beide kanten. Wie de kuilvissers als dé grote boos doeners brandmerkt is even eenzijdig als hjj die de kuilvisserij volstrekt on misbaar acht. Het rapport-Deelder is een wetenschappelijke, biologische be nadering van het vraagstuk, die slechts enkele aspecten belicht en daarom niet gebruikt (lees: misbruikt) mag worden voor propagandistische doelein- De minister voelde er niet voor om eigener beweging de termijn voor de kuilvisserij te gaan verlengen, maar zou er geen bezwaar tegen hebben als de adviesraad ook dit punt in haar beschou wingen betrekt. Hij deelde verder nog mee, dat de dienst der domeinen bin nenkort een beperkt aantal vergunnin gen aan sportvissers voor het vissen met „speciale hengels" zal uitgeveen. (Vervolg i van pagina 1) Bovendien had hij met zijn sleper, waarmee hij bakken sleept, de Alancy naar de noordelijke oever van de Oudé Maas geduwd. Ondertussen brandde het achterschip van de Alancy III (woning en machine kamer) als een fakkel. Het scheepvaart verkeer over de Oude Maas werd daar om stil gelegd. Van verschillende zijden snelden bo ten van de rijkspolitie uit Dordrecht Vlaardingen en van de Rotterdamse ha vendienst naar de brandende tanker. Omdat de motor van de Alancy blijven draaien, moesten technische po litiemensen nog aan boord om deze tor stop te zetten- Tegen vijf uur men de brand zover onder de knie de scheepvaart over de Oude Maas kon worden hervat. Het achterschip vai ongelukkige tanker was toen helemaal uitgebrand. Er waren geen ramen meer: liet bord je met de naam van de kapitein hing geblakerd aan één bout. Ook een s ter aan dek ging verloren. liet dak de kajuit, dat met een dikke laag schuim was bedekt, was door de hitte opgebold en ook aan het inwendige was een grote verwoesting aangebracht. Om vijf over half zes kon het sein „brand meester" worden gegeven. Twee slepers namen om half zeven de gewon de Alancy op sleeptouw onder begelei ding van verscheidene politieboten. onderneming. Het zesjarige dochtertje van de famili Mechelsky is gisteren bij de ouderlijke woning in Heerlen door een personenauto overreden. Het kind was op slag dood. De 2',2-jarige Alexandra Catharina Huiskens uit Alblasserdam is gistere de omgeving van haar ouderlijke woning bij het spelen in het water geraakt verdronken. (Vervolg van pagina I) De minister, die voor de verandering eens in het Frans sprak, was het overi- gens met mr Stikker eens, dat de Navo nu niet bepaald gezond kan worden ge noemd, als men een lijst maakt van moeilijkheden en gevallen, waarin ge brek aan overeenstemming bestaat. Hij pleitte voor meer consultaties die meer op tijd beginnen en minder informatief Voorstel Voorts wees hij er op. dat de integratie op militair terrein wordt geremd door overwegingen, die niet van militaire aard zijn. Hij gaf daar enkele voorbeelden van. Zo is een studie in de Navo, waartoe een jaar geleden in Ottawa werd besloten, niet eens van de grond gekomen. Mr. Luns deed in dit verband het voorstel, in een geest van objectiviteit de proble men op lange termijn te gaan bestuderen. Daarbij had hij het oog op de relatie tus sen Oost en West, de plaats van de Navo in de westelijke wereld, de verhouding tussen de partners onderling en de struc tuur van het bondgenootschap. Wat Ne derland betreft behoeven er geen veran deringen te komen. Niettemin wil het andere landen niet het recht ontzeggen, er anders over te denken. Maar dan moet men ook zeggen wat men wil. Het vr stel van mr. Luns zal waarschijnlijk der worden bekeken door de Permanente raad van de Navo Frankrijk Couve de MurviUe, de Franse m ter van buitenlandse zaken, ging echter niet op het verzoek van Spaak en Luns in, te zeggen, wat zijn land wil. Hij klaarde, dat van Franse zijde geen stellen mogen worden verwacht voo militaire sector, omdat de Franse rege ring over kwesties van deze aard toch een andere opvatting heeft dan de andere landen. Hij sprak zich uit voor politieke samenwerking, maar waarschuwde tegen het fingeren van een eenheid, waar die in feite niet is en niet geweest is. Enkele voorbeelden uit de naoorlogse geschiede nis aanhalend noemde hij Indochina, de Suezkwestie en Algerije. In een vraaggesprek voor de tv ver telde mr. Luns gisteravond hel een en ander over de besprekingen. Dit nam niet weg, dat hij met nadruk kon verklaren, dat Frankrijk trouw blijft aan het Navo-bondgenootschap. Wat de geallieerde solidariteit betreft vindt Frankrijk het belangrijkste, dat de leden van de Navo in ogenblikken van grote internationale spanning naast elkaar staan, zoals het geval was, toen De Gaulle Kennedy steunde tijdens de Cuba- crisis. Het belang van consultatie moet naar zijn mening niet overschat worden. Duitsland Schroeder, de Westduitse minister van buitenlandse zaken, verklaarde in een interview, dat de onderhandelingen met de Sowjetunie over Duitsland nu voor bereid moeten worden. Van de Navolan- den verwacht hij een zeer gunstige ver klaring voor Duitsland. Naar zijn mening is het thans ongetwijfeld een tijd, die geschikt js voor het voorbereidingen van dergelijke besprekingen. De minister heeft er bij zijn collega's voor gepleit, dat meer Westduitsers worden benoemd in leidende Navofuncties. Hij maakte deze opmerking naar aanleiding van de unaltieme benoeming van de Italiaan Brosio tot opvolger van mr. Stikker. Sahroeder maakte geen aanspraak op de functie van pk', secretaris-generaal, die vrijkomt, omdat de huidige funotionaris, Collona, ook een Italiaan is. Wel zou hij gaarne zien, dat de leiding van een van de vier hoofdafdelingen van de politieke toporganisatie aan een Duitser wordt toevertrouwd. Overigens heeft Brosio de vrijheid, zelf zijn plaatsvervanger te be- Mr. Slikker In antwoord op de gemaakte opmer kingen heeft mr. Stikker nog opgemerkt, dat vastgesteld moet worden, welke ver anderingen in de structuur van de Navo gerechtvaardigd zijn, zo zij al noodzake lijk zijn. Dc ministei-s moeten beslissen, of de Permanente raad hieraan zal gaan werken. Naar aafnleiding van de opmer kingen van minister Spaak zeide hij niet de indruk te hebben, dat verregaande wijzigingen worden verlangd, maar dal hier en daar wellicht hervormingen no dig zijn. Hij noemde de soepelheid, die door enkele ministers was bepleit een van de belangrijkste pluspunten van het bondgenootschap. Mr. Stikker wilde een duidelijk onderscheid maken tussen ver schil van opvatting, die aanvaardbaar is en onenigheid, die onaanvaardbaar is. Hij pleitte voor zo nauw mogelijke connec ties tussen de burgerlijke en militaire autoriteiten. Vandaag werd het slotcommuniqué verwacht. Er werd gisteren al aan ge werkt in verband met het feit, dat de Britse minister Butler niet langer in Den Haag kon blijven en vanochtend naar Londen moest terugkeren, ver moedelijk in verband met binnenland se kwesties. Vanochtend kwamen de ministers weer in geheime zitting bij een. Er moest nog gesproken worden over Cyprus, Cuba. Zuid-Vietnam en uiteraard ook over het slotcommu niqué. VOETBAL De voetbalinterland NoorwegenIerland, die woensdag in Oslo werd gehouden, is geëindigd in een 41 overwinning voor de Ieren. By rust leidden de Ieren met 20 Strijd gaat langzaam in hoofdklas LDDB LEIDEN De strijd in de hoofd klasse van de LDDB vordert erg langzaam. Drie par tijen werden afge broken, terwijl ook enkele partijen moesten worden uitgesteld, omdat Bronstring en Heemskerk voor hun vereniging LDV moesten uit komen. Gisteravond speelde Heemskerk zijn tweede partij tegen G. v. d. Wiel. Na een gelijk op gaande strijd, vergiste Van der Wiel zich, verloor een schijf en daarna ook de partij. In de eerste klas belooft de strijd de bovenste plaats een spannende te v den. Alb. Huisman en A. van Hove heb ben hier dc gunstige papieren. Van Hoi speelde zeer sterk tegen Van Duijven- bodc. De partij werd afgebroken in voor Van Hove gunstige stelling. De LDDB-secretaris A. v. d. Putten moest het opnemen tegen Huisman. Beide spe lers kwamen in tijdnood, waarbij Van der Putten blunderde. Onmiddellijk hier na werd hij tot opgeven gedwongen. Ook bij de jeugd is nog van alles mo gelijk. J. Fase. J. v. Ees en Daan Krom hout hebben de leiding met vier punten, zij het dan ook dat de laatste twee spe lers een partij meer hebben gespeeld. Hoofdklasse: W Heemskerk 2 4. N Brunt 3 4. G v d Wiel 3 3 (2 afg>. C Varkevisser 1 2 (1 afg). Th Zwetsloot 1 2, E Bronstring 2 2 (1 afg), J Vrolijk 3 2. H Fase 5 L Eerste klas: A v Hove 3 5 (1 afg). A Huisman 2 3, D v Duijvenbode 2 2, A v d Putten 3 2. W Kleijn sr 3 2, S Lem- ers 3 2. Jeugdafdeling: J Fase 2 4, J v Ees 3 4. D Kromhout 3 4, C v d Bosch 2 0, I v Ees 2 0. VOETBAL De jeugdvoetbalteams an Hongarije en Engeland zijn woens dagavond in Boedapest tegen elkaar uit gekomen. De Hongaarse ploeg zege vierde met 21. Alle doelpunten wer- in de tweede helft gescoord. EIR. BEKER VOOR BEKERWINNAARS Morgen vult beslissing In een dramatische finale van de Eur. beker voor bekerwinnaars, waarin de gemakkelijkste kansen soms gemist wer den. hebben Sporting Lissabon en MTK Boedapest in het Heysel-stadion te Brus sel. na tweemaal 15 minuten verlenging met 33 gelijk gespeeld. De eindstrijd wordt vrijdagavond ln Antwerpen over gespeeld. De eindstand was al na de tweede helft bereikt, aangezien ln de verlenging niet werd gescoord. De ruststand was 11. Financieel werd de ontmoeting in het Heysel-stadion al evenmin een succes. Van de 63.000 plaatsen die het stadion telt. waren er nog geen 3.000 bezet. Nadat Bodor, de Hongaarse aanvals leider. een vrije kans had gemist kon veteraan Sandor, 35 jaar oud en goed voor 74 interlands. MTK de leiding ge ven. Een prachtige aanval werd afge sloten door een snelle rush. Hoewel MTK het beste van het spel behield, werd het 5 min voor rust. toch nog gelijk. Rechts buiten Mascarenhas schoot de bal tegen verdediger Keszler aan, wat doelman Kovalik op slag kansloos maakte. Het kleine Portugese legioen kreeg steeds meer hoop. Drie min. na de her vatting zorgde linksbinnen Geo voor een tweede doelpunt van Sporting (2—1). In enkele minuten tijd kreeg de stand ech ter een geheel ander aanzien. Na twee gemiste kansen volgden, in de 25e en 27 min, twee treffers van de Magyaren waarvoor Bodor en rechtsbinnen Vasas verantwoordelijk waren (23). Met de moed der wanhoop kwam Spor ting terug. Een half uur was de tweede helft oud toen middenvoor Figueiredo de gelijkmaker zorgde. Een prach tige vrije trap over de breedte van het veld bracht de bal bij de naar rechts afgezwenkte aanvalsleider, die direct in schoot. Via de verste paal smoorde de bal in het net (3—3). Zowel MTK als Sporting kregen kan sen die een junior nauwelijks zou heb ben durven te missen. De vermoeidheid ging echter steeds duidelijker spreken. Zeker toen na de normale speeltijd ver streken was en aan de 2 maal 15 minu- Dank zij hogere subsidie: (Van onze parlementsredactie) Het experiment met de zg. verre vis serij zal worden uitgebreid. De rijkssub sidie aan de Coöperatieve Vereniging de Verre Visserij wordt zodanig verhoogd, dat dit jaar 75 reizen kun- worden gemaakt (vorig jaar wa nt er 50). Bovendien wordt de dag vergoeding opgetrokken van f 500 f 700. Dit is het resultaat van het c leg, dat minister Biesheuvel (landbouw visserij) dezer dagen met de coö peratie heeft gevoerd. De bewindsman deelde dit gistermid- ig mee in de Tweede Kamer, waai m debat over visserij-aangelegenhe den werd gehouden. Het experiment met de verre visserij is het eerste jaar nog niet in alle opzichten bevredigend geweest, maar de resultaten en de be langstelling van de kant van de reders zijn toch van dien aard, dat dit jaar op iets ruimere schaal kan worden voortgegaan. De minister achtte hel van groot belang, dat een steeds gro ter aantal vissers vertrouwd raakt met de techniek van de verre visserij en dal land geleidelijk aan een consu mentenmarkt voor de rookbaars ont staat. Over de visserij werd gisteren in de Kamer gesproken door de heren Van Dongen (kath. v.t, Vermooten (soc.), Kammeraad (lib.) Van Bennekom (a.r.) Tolman (c.h.), Abma (s.g.) en Jager m.). Zij waren zeer benieuwd het oordeel van minister Biesheu- de suggesties, die de bekende -Diepenhorst in het eerste deel van haar rapport over de toekomst de Nederlandse zeevisserij heeft gedaan. Van verschillende kanten werd klem gewezen op de nood zaak van overheidsmaatregeln (finan- ïal-eeoiiornische en techni sche) ten behoeve van de verdere ont wikkeling van het visserijbedrijf. Blij- deze maatregelen achterwege, dan gevreesd worden, dat Nederland op dit gebied de concurrentiestrijd in Westeuropees verband niet kan volhou den. Hiermee hangt samen het pro bleem van de arbeidsvoorwaarden in de visserij, die nog ongunstig afwijken in die in de industriële bedrijfstakken. De minister kon de nieuwsgierigheid in de Kamer niet bevredigen. Hij zei zijn eindoordeel over het rapport-Die penhorst te willen opschorten totdat ook •cede deel zal zijn verschenen. In- wordt ten departemente het eer ste deel van het rapport aan een diep gaande bestudering onderworpen. gesprek met de minister van sociale zaken is contact opgenomen met commissie opvoering produktiviteit van de S.E.R. voor het instellen van een arbeidsfysiologisch onderzoek met betrekking tot de visserij- De heer Van Bennekom (a.r.) sprak nog over de onrust, die in Zeeland is ontstaan over de verplaatsing van de mosselcultuur naar de Waddenzee. De minister zei, dat over de definitieve ves tigingsplaats van deze cultuur nog geen beslissing is genomen. Alvorens daartoe wordt overgegaan, zal met de betrokkenen overleg worden gepleegd, ten verlenging begonnen werd. Geen wonder dus dat. ondanks drooinkaPc"n. verdere doelpunten uitbleven. Vrijdag cupfinale op tweede net de Omdat gisteravond de finale van Eur- bekerwinnaars in Brussel in een gelijkspel eindigde, zal deze vrijdag avond om 7.30 uur in Antwerpen wor den overgespeeld. Indien daarvan (zo als wel te verwachten Is) weer een Eurovisie-reportage wordt aangeboden, zal dc NTS die overnemen voor uitzen ding vla het tweede net. Dit zal ongetwijfeld voor vele Ned. voetbalenthousiasten een grote teleurstel ling zijn, aangezien slechts een betrek kelijk gering aantal kijkers uitzendin gen op het tweede net kan ontvangen. De NTS is echter tot dit besluit ge komen omdat de VPRO, die dn de afge lopen maanden al herhaalde malen haar programma heeft moeten inkrimpen vanwege ingelaste voetbal reportages, te kennen heeft gegeven, dat zij morgen avond niets van de zendtijd van het eerste net wil afstaan, maar het eigen programma in zijn geheel op het scherm DAMMEN Jos. Blankenaar heeft leiding van damclubs De grote ontmoeting tussen G.S. en Jos Blankenaar eindigde in een ruime overwinning voor de Amsterdammers. Met een 146 zege nam Jos. Blankenaar tevens de leiding van G.S. over. Tree beek kon het ook ditmaal niet bolwer ken. RDG behaalde een 146 overwin ning. Slechts één partij wisten, de Lim burgers te winnen. De Goede Zet uit Groningen kreeg een kans samen met Jos. Blankenaar aan de leiding te ko- Na enige uren namen de Gronin gers tegen Huissen wel een voorsprong, maar zjj raakten het spoor bijster en moesten ten slotte met een puntenverde ling genoegen i Jos Blankenaar 5 Gez. Samenzijn 5 RDG 5 DGZ 5 LDV i Huissen DCA Treebeek 5 6 5 4 Zweden weerstond Rusland: 1-1 In het Rasunda-stadion van Stockholm heeft liet nationale Zweedse voetbalteam voor 37.500 toeschouwers een 11 gelijk spel tegen Rusland bereikt. Het was de eerste wedstrijd tussen beide ploegen voor de kwart finales van het toenodi om de Eur. beker voor .na tionale teams. Zweden, dat woensdag 29 april in Rotterdam met 1—0 van Neder land won, komt 27 mei in Moskou moor de tweede maal tegen de Russen. Map Marijt naar U.V.S. (Van onze sportredactie) „Ik wilde graag eens wat anders. Verleden jaar wilde Ik al naar Ü.V.S. Ik wil wel eens op zondag voetballen. Misschien snijd ik me ermee in mijn vin gers, maar dat zal de toekomst leren". Dat vertelde Map Marijt, de rappe linksbuiten van de voetbalvereniging Noordwijk toen hem de vraag werd voorgelegd of de geruchten, dat hij overschrijving zou hebben gevraagd, op waarheid berusten. Dat gerucht heeft enkele dagen dc ronde gedaan, doch zekerheid hieromtrent kon niet verkregen worden, omdat Map zelf onbereik baar was en omdat zijn verenigingsbestuur nog van niets wist Verscheidene clubbestuurders van Noordwijk moesten het nieuws zelfs van ons horen. Secretaris Spaanderman was enkele dagen geleden nog het meest ver baasd. „Hij komt al van zijn twaalf de jaar hier over de vloer, allicht zou hij t even hebben gezegd". Tot gisteravond de bezorging van de post wist de secre taris van „Noordwijk" nog steeds niets officieel. Hij had nog geen bericht ont- Gedragslyn Map zelf verklaarde, dat hij het over schrijvingsformulier al had getekend en dat de vereniging woensdag een briefje hem zou ontvangen, waarin hij zijn overschrijving kenbaar zou maken. In Noordwijk vindt men de gang van zaken zo leuk. Men had het sportiever en wellevender gevonden, indien Map in allereerste instantie zijn vereniging deel genoot van zijn plannen had gemaakt. Het gaat dus niet zozeer om de over schrijving, maar om de gevolgde gedrags lijn. Zowel secretaris Spaanderman als voorzitter J. van Nes heeft niets tegen een overschrijving, hoewel zij van mening zijn, dat Map zijn stap op den duur zal betreuren. Ook de andere spelers van Noordwijk werden onaangenaam door het bericht verrast. „We zijn nog met z'n allen ge zellig naar CSCA gegaan. We hebben er als echte vrienden een gezellige dag van gemaakt. Hij moet toen al bezig zijn ge weest met de overschrijving, waarvan hü met geen woord heeft gerept tegenover ons vertelden enkele spelers teleurge steld. Motieven Over de ware motieven van zijn over gang tasten de spelers van Noordwijk in het duister. Enkelen meenden, dat Map zijn stap op aandrang van zijn meisje had genomen, omdat deze nimmer op zaterdag naar voetbal kon komen kijken, terwijl zij een dolle liefhebster van deze sport is. Hoe het echter ook zij, ook de spelers van Noordwijk vinden de gang van zaken rond de overschrijving hoogst merk waardig. tdc'CAX tot ia geldig van vrijdag lol vrijdag 1 GINA DOPERWTEN „fUn". I. pr. p. literblik 0.95 BRAADKIP ▼an plm. 900 gram Kant en klaar om i braden. Norm. pr. 3,98 KERSEN OP SAP Soepballetjes V&D 1 PERLANT DUCHESSE Nu 0.85 Nu 2,95 Inhoud per flacon 7*0 gram. Norm. pr. 1.45 Nu 1,25 1 Fijne kwaliteit. een mousserende wt Norm. pr. IJl Norm. pr. 8A0 Nu 0,53 Nu 2,25 EN NOG VELE AANBIEDINGEN IN ONZE AFDELINGEN,. VROOM DREESMANN LEIDEN AlPHÈN

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 11