Het Dorp slaat thans een eigen weg in Beslissende dag Navo-conferentie Pu22e!W]5 1 L 1 Sa 1 1 1 L Mr. Bijleveld al begonnen Op 24 juli zonder pont naar Overflakkee Wisselende bewolking Voornemens van N.C.R.V. Ordinair WOENSDAG 13 MEI 1961 Invul'puzzel 1 3 4 5 6 7 8 10 Horizontaal woorden invullen die be tekenen: 1. boom, 2. zijtak Rhöne, 3. eind, 4. verdwenen (bargoens), 5. een jarig kalf, 6. de O.mond van de Weich- sel, 7. familielid, 8. nauw, 9. vat met een hengsel, 10. gevangenis. Bij juiste oplossing vormen de begin letters de naam van een gemeente in Overijsel. Losgemaakt van Johannastichting De stdchltinjg Het Dorp is haar eigen weg ingeslagen. Na sinds de oprichting nauw met de Johanna stichting verbonden te zijn geweest heeft 'zij zich gistermiddag officieel losgemaakt. Dait gebeurde in een feestelijke bijeenkomst in een van de gebouwen van de Johannastichting in Arnhem, tijdens welke de door de telvisie-actie populair geworden ge neesheer-directeur A. Klapwijk zijn directeurschap van Het Dorp over droeg aan mr. W. P. Bijleveld uit Dordrecht, de nieuwe directeur. Al enkele weken vervolde hij die functie officieus, maar nu werd deze dan met een aantal feestelijke toe- spraken bekrachtig en ontving Mj uit (yan archl,cctenbur„u v.„ handen van prof ir L H. de Lansen. Bakema) m, voorzitter van het stichtingsbestuur de e sleutel van het eerst gereed gekomen gebouw van Het Dorp: het admini stratie- en ontwikkelingsgebouw. De naam geeft het al aan: hier zal de (Van een onzer verslaggevers) staf van Het Dorp worden gehuisvest om de verdere plannen van Het Dorp uit te werken. Het was een feestelijke stoet genodigden, onder wie Mies Bouw man niet ontbrak, die dit eerste tastbare begin van wat straks het unieke dorp voor mind -validen wordt, kwam be kijken. Twee toekomstige inwoners knip ten het lint door: mej. Lipman en de heer Noorlander. Dit directie- en administratiegebouw is een eerste stap. De tweede volgt spoe dig. Want, zo zei prof. De Langen, het Waar Hollands Diep en Haring vliet even westelijk van Willemstad in elkaar overgaan en het drukbe varen Volkerak zich afsplitst naar het zuiden, staat op een barre zand vlakte een houten paaltje met armen naar drie richtingen. Daarop staat: Rotterdam 23 km. Zierikzee 32 km en Antwerpen 70 km. Spoedig zal deze aanduiding worden vervangen door grote borden en hand wijzers van de ANWB, althans voor het verkeer naar Rotterdam. In de richting Zierikzee zal het verkeer moeten wach ten, tot de dam door de Grevelingen gereed is. Voordat van dit punt naar Antwerpen kan worden gereden zal men geduld moeten hebben tot 1967. „Verkeersplein Hellegat" is de toe komstige naam van wat nu nog niet meer is dan het driehoekige kunstmati ge schiereiland met zijden van een kilo meter. Met Overflakkee is het al zes jaar lang verbonden door een dam vari 4,5 kilometer. Op 24 juli zullen, als on verwachte omstandigheden geen roet In JJET FRONT dat een depressie in diepte toenemend naar het zee gebied tussen IJsland en Schotland trok, is in de nacht van dinsdac, woensdag met enkele buien ons land binnengedrongen. Achter het front stroomt koelere lucht binnen waarin de temperaturen r dan vijf graden lager zijn dan gisteren toen in Brabant maximale waarden van 28 graden gemeten wer den. Boven de oceaan bevindt zich ten zuiden van New Foundland een depressiesysteem dat langzaam naar het zeegebied ten noorden van de Azorcn onderweg is. Dit wordt voor af gegaan door een rug van hog luchtdruk, die van de zuidpunt van Groenland tot de Golf van Biscaye reikt. In verband hiermee zal 'morgen de bewolking wisselend zijn met over wegend westelijke wind. De kans op enkele lokale buien blijft bestaan. De temperaturen zullen over het alge meen iets boven de normale waArden voor de tijd van het jaar blijven. ZON EN MAAN Donderdag 14 mei: zon op 4.48, onder 20.26; maan op 6.49, onder 23.58. 18 mei eerste kwartier. HOOGWATER SCHEVENINGEN 14 mei 4.38 v.m.; 17.05 n.m. het eten gooien de Goereeërs en de Over- flakkeeërs een reeds tientallen jaren ge koesterde wens in vervulling zien gaan. Dan wordt naar zij hopen door de Koningin de 1200 meter lange brug naar het noorden opengesteld. Zij zeggen dan hun eeuwenlange iso lement vaarwel. Een isolement, dat in de moderne tijd de eilandelijke econo- ie door een vertraagde produbtenaf- >er jaarlijks miljoenen kost. Deze brug wordt een door het rijk gefinancierde particuliere tolbrug totdat de bouwkosten zijn terugverdiend. Gemiddelde van „loonexplosie" was 13,4 procent Het totaal van de primaire en secon daire verbeteringen in de tot 1 mei goed gekeurde c.a.o.'s of andere loonregelin gen bedroeg gemiddeld 13,4 procent. De redactie van Ruim Zicht, het orgaan van het Nederlands katholiek vakverbond, heeft dit becijferd aan de hand van de op 1 mei voor 1.6 miljoen werknemers goedgekeurde contracten en loonregelin- gen. Van de drie miljoen werknemers ln ons land werken er 80 procent oftewel 2,4 miljoen onder een collectieve rege ling van lonen en/of andere arbeidsvoor waarden. Wat de primaire verbeteringen betreft blijkt dat 9 procent van de 1,6 miljoen werknemers een gemiddelde loonsverbe tering kreeg van 8 tot 10 procent, 10,3 procent van 10 tot 11 procent, 11.4 pro cent van de werknemers van 11 tot 12 procent, 12,5 procent van 12 tot 13 pro cent, 13,3 procent van de werknemers van 13 tot 14 procent, 14,4 procent van 14 tot 15 procent. 15,2 procent van 15 tot 16 procent en 17.6 procent van de werk nemers kreeg 17 tot 18 procent mee: loon. Sigaar in trek De geldomzet van sigaren in de kleinhandel is in de eerste twee maan den 23 procent hoger geweest dan een jaar tevoren. Ook in andere landen raakt de sigaar meer in trek, vooral in de Verenigde Sta ten, België Denemarken, Zweden en West-Duitsland. Dit betekent voor de Ne derlandse sigarenindustrie grotere uit- voerorders. In de eerste twee maanden de uitvoer 76,3 miljoein stuks of 13,2 pet i i 1963. definitie! den Broek Het zoeken dan kan de bouw beginnen. Met behulp van grote tekeningen liet prof. B. Bakema de genodigden zien hoe hét dorp er ln de toekomst zal gaan uitzien. Het project is groots van opzet. Hoe wel het dorp zal verrijzen op een terrein met hellingen, zullen de bewoners daar- geen enkele hinder ondervinden. Van het vlakke gedeelte af zal het zich namelijk via een systeem van horizon tale luchtbruggen ontwikkelen naar het sterk hellend gedeelte. Deze luchtbrug gen komen uit op hoge flats, waarin de bewoners zich met hun wagentjes per "Tt naar beneden kunnen laten brengen. De woonruimtes zijn gepland in een heden van negen kamers, die elk een privé terras hebben. De kamers zijn gegroepeerd rond een huiskamer. Bij groep behoort ook een kooknis. hal, en een toilet-doucheruimte, badkamer en een ruimte voor ber ging en technische voorzieningen. Tus sen deze wooneenheden zijn pleintjes en straten gepland met algemene voor zieningen als werkplaatsen, winkels, kiosken, stallen voor beesten enz. De hoogste gebouwen komen aan de Amsterdamseweg, waar een toren met negen a tien woonlagen is geprojec teerd. Overwogen wordt om over deze drukke weg een brug te bouwen, die de verbinding vormt met de aanliggende Arnhemse woonwijk. Op die manier het dorp een deel van de stad kunnen worden zonder dat de „privacy' bewoners wordt aangetast. Aan de voet van de toren komt het grote dorpsplein met winkels, restaurants, werkplaatsen, het bestuurscentrum, alsmede kerkelij ke, culturele en recreatieve voorzienin gen. Bij dit plein aan het einde van een vallei zal tevens een openlucht theater worden gebouwd. Bij de uitvoe ring van de plannen zal veel gebruik van hout worden gemaakt, aldus prof. Bakema, die voorts opmerkte dat er naar gestreefd is het dorp zoveel mogelijk één met de natuur te doen zijn. Over de financiën was h(j optimistisch: de kosten liggen binnen de begrotingsmogelijkhe- en dat zegt in deze tyd een heleboel hij. Ontwikkeling van Europoortmond kost meer tijd De ontwikkeling van het Europoort project is vertraagd doordat de voorberei dende studies meer tijd vergen dan were verwac^» De streefdatum van 1 januari van d r voor het gereedkomen van dt eerste .'dfase van de Rijnmond-haven werken is niet gehaald en minister Van Aartsen (verkeer en waterstaat) wil zich voorlopig niet aan een nieuwe streefdatum binden. Wel is binnen afzienbare tijd een beslissing over de hoofdlijnen van het ont werp voor de nieuwe mond te verwachten Dit blijkt uit het antwoord van de be windsman op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid R. Laan (soc.). Deze gaf o.m. uiting aan de ernstige bezorgdheid die in scheepvaartkringen over de tot standkoming van het Europoort-project zou heersen. Minister vraagt schap vee en vlees spoed Minister Biesheuvel heeft het pro- duktschap voor vee en vlees gevraagd spoed te betrachten bij het nemen beslissing over eventuele opheffing de bestemmingsbeperking Franse rundervoorvoeten. Die bestem- mingsbeprking houdt in dat het var de voorste delen van het rund afkom stige vlees, dat hier tegen betrekkelijk lage prijzen uit Frankrijk ingevoerd wordt, wel mag worden verwerkt door de vleeswarenindüstrie, maar niet door de slagers rechtstreeks aan de con: ment mag worden aangeboden. Vorige week besloot het bestuur het produktschap, een beslissing ot de opheffinf van die beperking, wa door het goedkope Franse vlees dus de lsagerswinkels zou mogen worden verkocht, uit te stellen tot volgende week woensdag, 20 mei. De minister heeft nu doen weten, dat hij een vervroegde beslissing op prijs zou stellen. De minister is van mening, dat de rundveeprijzen op het ogenblik erg hoog zijn en dat er een tendens tot verdere stijging valt waar te EERVOL ONTSLAG VOOR S. D. DUYVERMAN Thans is verschenen het K.B. waarbij aan de heer S. D. Duyverman ingaande 1 juli eervol ontslag- wordt verleend als directeur-gen. in vaste dienst bij het mi nisterie van defensie, onder dankbetui ging voor de vele gewichtige diensten, door hem als zodanig bewezen. (Vervolg van pagina 1) Er kan zich snel een nieuwe crisis voordoen, aldus Rusk, als de Russen hun luchtafweer aan de regering van Cuba overdragen en dienst militairen zouden trachten de Amerikaanse verkennings vluchten boven het eiland te verhinde- Rusk vroeg ook aandacht voor de ern stige situatie in Zuid-Vietnam, waar China en Noord-Vietnam agressie ple gen en duidelijk ln strijd met de in 1954 gesloten overeenkomst van Genève han delen. Hij hield een pleidooi voor po litieke steun aan de regering van Zuid- Vietnam. De Westduitse minister, Ger hard Schroeder, reageerde gistermiddag heel positief op het verzoek van Rusk, die in het bijzonder had gesproken over morele en psychologische hulp en aan het zenden van medicamenten en mate riaal ter bestrijding van insecten. Van geen van de andere landen is be kend, of zij eveneens positief op het ver zoek van Rusk hebben gereageerd. Wel licht zal hierover later in de verschillen de hoofdsteden worden beslist. Oost-West Ook het Oost-West-vraagstuk heeft gis teren de nodige aandacht gehad. Minis ter Luns pleitte voor een voorzichtige maar positieve benadering van de Sow- jetunie. maai- ook van de landen, die van haar afhankelijk zijn. Minister Schroeder (West-Duitsland) zei hiervoor begrip te hebben, maar meende toch te moeten waarschuwen tegen het gevaar, dat de wens de vader van de gedachten wordt. Voor de Westduitsers, die nog sterk naar de hereniging van hun land verlangen, is het volgens de minister moeilijk, te geloven in de vriendelijke woorden van Chroesjtsjef. Schroeder meent dat Mos kou probeert de Duitsers van "hun bond genoten los te weken. Minister Rusk maakte in dit verband de opmerking, dat de man, die kernwa pens op Cuba plaatstet nog steeds de lei ding heeft in de Sowjetunie Minister Butler, die na Rusk sprak, ging niet in op diens kritiek inzake de Britse handel met Cuba. Wel sprak hij verscheidene keren over Groot-Brlttan- nië als Europees land, zij het dan met wereldwijde belangen. Hij hield een krachtig pleidooi voor Europese eenheid en kwam met de suggestie voor de dag, een „politiek dak" op de Europese eco nomische Gemeenschap (EEG van de Zes) en de Europese Vrijhandels-Asso ciatie (EVA van de Zeven, te weten En geland en andere Europese landen) te plaatsen. Minister Luns, van wie bekend is, dat hij alles doet wat mogelijk is om vooral Engeland bij de Europese samenwerking te betrekken, reageerde met de opmer- king; dat deze suggestie wel een speciale studie waard is. Kernwapens De ministers Rusk (VS), Butler (En geland) en Couve de Murville (Frank rijk), hebben gisteravond voor het diner op Huis ten Bosch gesproken over het voorkomen van verspreiding van kern wapens. Volgens Franse kringen zou Couve de Murville hebben beloofd, dat Frankrijk zijn kernwapens en atoomge heimen voor zichzelf zal houden. Men noemde dit een van de „eerste staaltjes van Franse samenwerking met Ameri kanen en Britten sinds vele maanden". De Fransen boekten ook een succes: ze hadden er over geklaagd, dat de Na- voconferentie teveel in het Engels werd gehouden, i.p.v. in de diplomatentaal Frans. Het viel nl. op, dat de perscon ferentie van gisteravond niet in het En gels, maar in het Frans werd gegeven. Zo ziet men weer. hoe harmonisch men in Den Haag samenwerkt. Waarom hij niet Het Tweede Kamerlid Wierda (soc.) heeft de minister van buitenlandse za ken schriftelijk gevraagd welke overwe gingen hem ertoe hebben geleid, geen uitnodiging voor de plechtige opening van de NAVO-ministersconferentie te hebben doen toekomen aan de voorzitter van de conferentie vam parlementsleden uit NAVO-landen, of een dergelijke uit nodiging te bevorderen, hoewel hem bekend kon zijn, dat zulk een uitnodi ging op prys zou worden gesteld. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur I Twzzpz,-1 fUtlon Weers- gesteldh. j ii £b i Si's-s» S SM SS za Twente Eindhoi Zd -Lin Parijs Bordeaux Grenoble Madrid Mallorca Lissabon vindstil 27 14 ,-indstil 26 12 1 windstil 27 8 windstil 26 11 Die week bleef het weer echter nog mooi. De beide vissers die met de botter van Tjeerd roeren, hadden echter niet veel geluk. Toen ze hun eerste vracht aan wal gebracht en m de binnenhaven gelost hadden, was Piebe Lap bij hen aan boord gekomen. Hij was aan boord ge- itapt en had gezegd: „Ik ga maar met jullie mee naar de Pana- mees!" Hij meende, dat niemand daar iets op tegen .„on hebben. Dat de beide vissers, allebei al bejaarde mannen, een beetje verlegen werden, viel hem niet op. En toen de oudste hem vroeg of hij dan weer op de Panamees wilde gaan werken, zei hij: „Dat is de bedoeling, ja!" Maar het ging niet zo eenvoudig. „We gaan er niet dadelijk heen", zei de oud- e van de beide vissers. „Ik wil eerst nog ren naar huis!" En de ander zei, dat hij ook nog even naar zijn vrouw moest. Toen ze terugkwamen, hadden ze Jan Boetjes bij zich. Piebe was in de roef gaan zitten. Hij riep hem aan dek. „Als je aan het werk wilt, Piebe, moet je hier zijn. Aan boord is volk jenoeg, maar hier bij het flossen kan ik nog wel een paar man gebruiken." Maar dat was de bedoeling van Piebe Lap niet. „Kan een van de anderen niet hier komen an" ik naar de Panamees gaan?" vroeg hij. „Nou. nee", zei Jan Boetjes. Hij was zelf ook een beetje verlegen. Hij had niet graag ingenoegen, zeker niet met Piebe Lap. Hij had hem zijn zin wel willen geven, maar Ina. dat verpleegstertje, had hem gezegd, dat het beter was als hij ervoor zorgde, dat Piebe niet weer aan boord van de Panamees kwam omdat hij iets in de zin had, iets tegen Jakob Thomsen. Frouwk moest haar gewaarschuwd hebben. Jan zelf geloofde er niet veel van. Het zou wel weer zo zijn, dat die vrouwen zich allerlei jdingen in het hoofd haalden. Maar hij had toch liever geen gezanik, waardoor het werk kon worden opgehouden- „Nee, Rooie Tjeerd heeft zijn mensen daar in ploegen ingedeeld en het schiet mooi op. Wij blijven zelfs achter met lossen. Dus als jij nu hier blijft... Hij verwachtte niet, dat Piebe dadelijk zou toestemmen en was zelfs wat verbluft, toen die zonder verder tegenspreken aan wal stapte. De beide vissers gooiden meteen de trossen los en voeren weg. Het was al donker, toen ze met hun volgende vracht terugkwamen. En nadat ze gelost waren, gingen ze werkelijk even naar huis. Ze legden de botter in de buitenhaven, aan het Lange Hoofd. Lang ble ven ze niet weg. Ze hoefden alleen maar een beetje eten te halen, dat hun vrouwen al Klaargezet hadden. Toen ze weer aan boord kwamen en de haven uitvoeren, draaide de tnotor al niet zoals het behoorde. Ze zetten daarom het zeil bij en keken even of de ont steking en de smering in orde waren. Voor zover ze bij het lioht van hun zaklampen kon den zien, mankeerde er niets aan. En het wa ren toch allebei geen kwajongens, die mannen. Eén van hen had zelf jarenlang een botter Tiet een sterke, vier cilinder ruwoliemotor ge had en hij wist er wel het een en ander van. Daarom probeerden ze het nog maar eens en bleven doorvaren. Lang voordat ze bij de ka- toenboot kwamen, begon er in de motor iets te knarsen, te piepen, te schuren en te klop pen, zodat ze hem opnieuw moesten afeetten. Ze gingen onder zeil verder. Gelukkig stond er sen frisse zuidwestelijke bries, zodat ze daar geen moeite mee hadden. Zodra ze langszij van de Panamees lagen, kwam Rooie Tjeerd zelf ook even kijken. De motor bleek helemaal in elkaar gedraaid te zijn: lagers waren vastgelopen en de zuigers rammelden in de cilinders. Tjeerd zei er niet zeel van. „Het is niet onze schuld", zeiden de beide •nannen die ermee gevaren hadden. Want dat sou hij allicht kunnen denken. Maar hij schudde het hoofd. „Nee, dat weet ik wel. Probeer maar of je straks ook op de zeilen terug kunt komen. En als je morgen aan wal bent, bel dan meteen de fabriek op. Laten ze een monteur sturen." Die monteur kwam en vroeg wat er in vredesnaam met de motor was gebeurd. Het was een zo goed als nieuwe motor. Toen hij hem uit elkaar haalde, vond hij zand in de smering. „Was de olie wel goed?" De olie, waarmee ze gesmeerd hadden, was goed geweest. Dat konden ze hem laten zien. En dat zand moest iemand erin gegooid heb ben in het ogenblikje, misschien een kwartier tje, dat de beide mannen even naar huis wa ren geweest om hun eten te halen. Maar wie, vroegen ze zich af, was er in die tijd op het Lange Hoofd geweest? Rooie Tjeerd zei, dat ze zich daar maar geen zorgen over moesten maken. Het was nu eenmaal niet anders. Het zou hem zeker vier- of vijfhonderd gulden kosten om de motor weer in orde te laten maken, maar ook daar was niets aan te doen. Het ergste was voor lopig, dat ze een botter minder hadden om de icatoenbalen, die gelost werden, aan wal te brengen. En dat juist, terwijl ze elk bootje waarmee iets vervoerd kon worden, zo goed Konden gebruiken, want het leek er toen wer kelijk op alsof het mooie weer niet lang meer zou aanhouden. (Wordt vervolgd) programma was, iperd het toch nog zo goed mogelijk met beeldvariaties geïllustreerd. Voor achten werden de vele vragen, gerezen naar aanleiding van de eerder uitgezonden documentaire over adoptie beantwoord. Het was te verwachten, dat deze documentaire een groot aan tal pennen in beweging zou zetten en de beantwoording van de vragen zorg- de voor een nieuw interessant pro. gramma waarnaar wel volop geluisterd Voor het zomerseizoen heeft de zal zijn. Hoewel het in feite een praat- NCRV-radio weer allerhande mu zikale voornemens. De program ma's variëren als gewoonlijk van klassiek via jazz tot populair, al zal de schaal wel even naar de ernstige muziek overslaan. Op woensdagavonden zal men, even als in het winterseizoen, naar grote concertwerken kunnen luisteren.Hier bij vinden oa. een plaats opnamen van het Holland Festival, waarvan wij vooral noemen de grote Richard Strauss-herdenking onder leiding van George Szell. Verder zijn op woensdag te ver- aaians wachten uitvoeringen van de opera Nederlandse kamermuziek 23 55—24.00 Nws „Ipbigénie et Tauride" en het War- requiem van Britten. Een zang-recital vanavond 19.00 Voor ren 19.10 Artistiek, itrumentaal trio met zaï iziek 20.00 Nws 20.05 R: ich orkest: mc "20_5uortLWÊ iele kroi 19 40 L iphilharmo- iziek 21 20 Nata- 50 Promenade-orkest cn Sport halverwege 22 30 lversum II, 298 m. 19 00 Nws en Elisabeth Schwarzkopf en het Leger ^es^HeUkkwaiïïer M.30PRadiokrar- Mozart-Brucknerprogramma dat de 1*950 Klass gram 20.15 Zendingsliedci Wiener Philharmoniker onder leiding 2030 Een Evangelie, één kerk. één wc- van Herbert von Karaian za! geven, ™'d,- .Fnp"kK.21 worden mede uitgezonden. zftU"voudiÜCprob°en.en en hun Üploiin- Op maandagavonden om de 14 da- p.n. lezing 2155 Omroeporkest en koren: gen om kwart over 10 zal de NCRV Psalm 147 22.30 Nws en SOS-berichten telkens Nederlandse werken laten uit- 22.40 Avondoverdenkjng 22.55 Lichte voeren. Hierbij zullen veel moderne composities zijn: dit wordt dan ook een uitzending voor liefhebbers. Te beginnen op 14 jonl a.s. wordt eenmaal per 4 weken op zondagavond de serie „Werken voor klein orgel en klavecimbel" onder redactie van Haite van der Schaaf en Klaas Bartlema voor de microfoon gebracht en op vrij dagavond om de 14 dagen verzorgt NTS: (l9 30^Dir Kees Deenlk een reeks programma's "a odder de titel „Oude en Nieuwe Zan gen", gewijd aan liederenbundels van VARA 2115 Actualiteiten 2145 Inspgc- kerk en verenigingen. teur Leclerc - Die aardige kinderen TV-film i -tbat-— Van de ernstige muziek naar het 22 40 Joi I Lichte gram 23.55—24 01 vanavond reportage helft voetbalwedstrijd. NTS: ETHERG0LVEN Experimentele uitzendingen op bet t de nel (kanaal 27). NTS: 20.15 Coi het klo< -land: Het Collegium Aureum ,an het klooster, het klocsterkoor cn jolisten: klass muziek 21.15—22 40 Marty, speelfilm luchtige genre: op de gezellige don derdagavond, voordat de vossenjacht begint, gaan bij de NCRV om 7.30 u. operettes en musicals in verkorte vorm de ether in. Sem Nijveen en zijn nieuwe kwartet Progi met accordeonist Harry Mooten krij- Ochtendg.vi gen nog een nader te bepalen vaste Klass gram y.00 waicrsiunuen s.iu 1»i„.- plaats in het zomerprogramma. gen wijd. ng I0_ro Li^te gram V0"r Ten slotte komen ook de teenagers lezing01L15 Kerkorgelconcert 11.50 Lon- weer aan hun trekken: het wekelijkse dense koffiehuizen, vroeger en nu, praat- platenprogramma dat tot dusver op je 12 00 Licht ensemble cn zangsolisten Programma voor morgen Hilversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nws 7.10 Ochtendgym 7.20 Lichte gram. VPRO 7.50 Dagopening AVRO: 8.00 Nws 8.15 en lichte gram 9.00 maandagavond stond is verlengd tot drie kwartier en kreeg een plaatsje op XSliUO irijfsl' de donderdag, 's middags Commeniaar 13.00 Nws 13.15 land- solist 1 14.30 Hou je aan je woord, een programma vol speelse In vallen en literaire spitsvondigheden (her haling van 12 mei jl) 15.10 Oude gram 15.30 Stereofonische uitzending: Piano 4 quatrc mains: klass en moderne muziek 16.00 Voordracht 16 20 Li.-hi._- gram 17 li- de jeugd 17.55 Gespro brief programma op de beeldbuis de beid: Partijdig Een programma van de heer Rens va -. Dorth en de zijnen heel ^^eraare" wel ongeveer wcet^wa^wH wat liever weg. dan binnenwippen. waagt met presentator Theo Eerdmans Deze toch al niet zo gelukkige show, 18.30 Licht orkest en zangsoliste. gaf ditmaal een ronduit ordinaire af- Hilversum II, 298 m. KRO: 7 00 Nws levering te zien, waarbij men zich eer. 7.10 Morgengebed 7 15 Ouverture..?.... gebrek aan kwaliteit ergeren. ging 8 00 Nws 8.15 Strip 8 20 Liet 1 8 50 1 jeugd Als het zo moei, zijn wij er ook niet 9 10 Schoolradio 10.00 Voor de zo op gesteld dat Rens van Dorth 1010 5;°_J ,,even bij ons aan" komt. Zelfs de vin- gervlugheid van de als cowboy ver- Leven op het land, gesprek 12*30 Meded klede Fred Kaps kon deze narigheid behoeve van land- en tuinbouw 12 33 niet aoed maken 0x0 week- actuele kroniek 13 00 Nieuw niet goea manen. 13.15 Klass gram 1345 Voor de vrouw Het programma was wel een sterke ncrv 14.15 Marsmuziek (gr) 1 is muziei NCRV-Vocaal Pianorecital: luziek 14 55 Klass nsemble: oude iederen 16 00 Leven naar godsdienstige uitzending 16 30 Viool Pinkst tegenstelling met de universiteits^lo- cumentaire, die daarop volgde; een de- gelijk stuk sterk gericht werk. dat geheel ander kijkerspubliek vroeg. ren, godsdienstige uitzending Tot besluit was er een wel boeiende, JJuK Pia"o: klass en moderne muziek hnnrtiiVo 17 00 voor dc )eu8d 17.20 Lichte gram maar op baarlijke nonsens gebaseerde 17 30 Schooizang 17 45 Metropole orkest Hitchcockfilm, waann alles wat maar 1815 Sponrubriek 18 30 Licht instrumen- op sensatie leek, was samengebracht. taa' kwintet 18.50 Sociaal perspektief. le- De kunst van Hitchcock is echter, dat zlng men, zich de onmogelijkheden reali- TELEVISIE serende. toch naar zo'n film blijft kij. KRO; 1S00 Voor de vrouw 1545 Pauze ken. 16 00— IR 15 Voor de kinderen

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7